Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Socios (komentarze, propozycje itp) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9985)

Radekrrrrrr 06.09.2018 17:02

Może zróbmy głosowanie, kto jest za FB a kto nie, oraz czy wielkość wpłaty zwiększa/zmniejsza siłę głosów przy wydatkach. Przy Walnym zgromadzeniu nie ma co głosować, bo tu nie może być innej opcji niż 1 osoba 1 głos.

BlurgH 06.09.2018 19:50

Komunikacja dla członków - wyłącznie forum. Ale FB, Instagram, Twitter i inne media społecznościowe powinny być tak samo obecne i maleńka część pozyskanych ze składek środków moim zdaniem powinna iść na propagowanie działalności Stowarzyszenia przez social media - zakładam, że znajdzie się ktoś, kto to ogarnie (ja jestem mocny w gębie, bo mam osobistą, zawodową agencję reklamową w domu od 12 lat i w związku z tym posiadam podstawy teoretyczne i się nie nadaję, nawet pro publico bono).

As 07.09.2018 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Radekrrrrrr (Post 1513916)
Może zróbmy głosowanie, kto jest za FB a kto nie, oraz czy wielkość wpłaty zwiększa/zmniejsza siłę głosów przy wydatkach. Przy Walnym zgromadzeniu nie ma co głosować, bo tu nie może być innej opcji niż 1 osoba 1 głos.

Kazdy wie, ze jedynym kryterium wagi glosow powinien byc staz na forum :-D

funkykoval 07.09.2018 09:56

Cytat:

Kazdy wie, ze jedynym kryterium wagi glosow powinien byc staz na forum
A tam staż - lepiej od razu uzależnić wagę głosów od liczby postów na forum :D

As 07.09.2018 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1513948)
A tam staż - lepiej od razu uzależnić wagę głosów od liczby postów na forum :D

Normalnie bym sie zgodzil ale niestety starsze tematy zostaly usuniete i niektorzy z nas ;-) sa w tym wypadku pokrzywdzeni.

szym_ek 07.09.2018 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1513947)
Kazdy wie, ze jedynym kryterium wagi glosow powinien byc staz na forum :-D

o to to :D jestem ZA

Radekrrrrrr 10.09.2018 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1513947)
Kazdy wie, ze jedynym kryterium wagi glosow powinien byc staz na forum :-D

hehe spoko ;)
czyli jestem zdyskwalifikowany :P
chociaż nie miałem potrzeby wcześniej się na forum udzielać, to ruch "socios" mnie do tego zmobilizował ;)
a wszystko dla dobra WISEŁKI! :)

As 10.09.2018 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Radekrrrrrr (Post 1514039)
hehe spoko ;)
czyli jestem zdyskwalifikowany :P
chociaż nie miałem potrzeby wcześniej się na forum udzielać, to ruch "socios" mnie do tego zmobilizował ;)
a wszystko dla dobra WISEŁKI! :)

Wytrwalosci kolego! Juz za 10 lat bedzies mial prawo odezwac sie na zebraniach a za 15 nawet oddac glos ;-) :-D

s1mone 10.09.2018 10:56

Ja przyznam, że dłuuuugo nie śledziłem tego tematu, jak będzie jakiś konkret typu gdzie wpłacać / gdzie się zapisywać już na serio - to rozumiem, że wszyscy zainteresowani dostaną wiadomość na PM tak jak było wcześniej?

Nie będę się głęboko wczytywał w ten temat, bo nie lubię takich jałowych dywagacji ani też nie interesuje mnie jak to będzie ogarnięte od strony organizacyjnej. Chcę po prostu wspierać Wisłę jak będzie taka możliwość.


Bez urazy, pozdrawiam.

S z c z e p a N 13.09.2018 13:46

https://gazetakrakowska.pl/wkrotce-z...wi/ar/13490587 :)

DeathDave 25.09.2018 22:38

Ostatni raz na forum zalogowalem sie w 2011 roku lol

Wisla Socios to inicjatywa ktora do mnie bardzo przemawia. Jesli uda sie odciac od SKWK (niestety; bylo sie czlonkiem rowniez, ale jednak..) i innych inicjatyw ktore moga jakkolwiek/kiedykolwiek sie zle kojarzyc, to mysle moze powstac cos pieknego, czemu bardzo kibicuje.

z Wislackim pozdrowieniem,
Dawid

Socios Wisła Kraków 01.10.2018 11:49

Poznajcie logo Socios Wisła Kraków!

:)

https://i.imgur.com/zuFc8AA.jpg

Radwi 01.10.2018 12:00

Sztos! bardzo się podoba :)

Socios Wisła Kraków 01.10.2018 14:23

Drogie Wiślaczki, Drodzy Wiślacy,

Wszystko wskazuje, że w najbliższym czasie Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zostanie zarejestrowane i będzie mogło rozpocząć przyjmowanie Socios.
Chcemy, by każdy kto chce pomagać Wiśle mógł za naszym pośrednictwem wspierać comiesięczną składką Klub. Planujemy trzy wysokości składek: 50, 100 lub 200 zł. Każdy kto zostanie Socio sam będzie wybierać, którą składkę zamierza opłacać.
To co dla nas szczególnie ważne to wiarygodność i transparentność. Właśnie dlatego planujemy co miesiąc publikować rozliczenia finansowe. Także dlatego, każdy kto opłaca składki będzie miał prawo współdecydowania o przeznaczeniu zebranych pieniędzy przy czym siła głosu podczas głosowania uzależniona będzie od wybranej składki.
Zasady funkcjonowania Socios Wisła Kraków określa Statut a zasady podejmowania decyzji o przekazaniu środków odpowiedni Regulamin. Statut Socios zostanie opublikowany w dniu jutrzejszym.

Do zobaczenia przy R22!

szym_ek 01.10.2018 15:23

Myśle, że czas najwyższy zlikwidować pytajniki w temacie wątku ;)

Machor303 01.10.2018 16:02

Przy większych wplywach socios dlu klubu takie logo mogło by sie znaleźć na jakimś rękawie koszulki meczowej. Podniosło by to rangę tego stowarzyszenia

Blaszczu16 01.10.2018 18:06

Taka moja uwaga polaczona z pytaniem. To logo jest swietne, ale czemu jest rozpikselowane przy wiekszym powiekszeniu? Spokojnie da sie to wektorowo zrobic w corelu aby jakosc byla najwyzsza, niezaleznie od wielkosci zdjecia.

MaLk 01.10.2018 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1515840)
To logo jest swietne, ale czemu jest rozpikselowane przy wiekszym powiekszeniu?

Bo wklejone jest poglądowo w wersji jpg? Ciężko jest mieć do jpg-a pretensje o to, że nie jest wektorem... ;)

Blaszczu16 01.10.2018 18:25

A w png nie mozna wklejac? Pytam informacyjnie. Chyba zrobie sobie taka bluze czerwona z tym logiem.

petred 01.10.2018 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1515843)
A w png nie mozna wklejac? Pytam informacyjnie. Chyba zrobie sobie taka bluze czerwona z tym logiem.

A zarząd Socios Wisła wyraził Ci zgodę na używanie ich logo? :>

szym_ek 02.10.2018 09:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez petred (Post 1515845)
A zarząd Socios Wisła wyraził Ci zgodę na używanie ich logo? :>

Notabene nie głupi pomysł z bluzą :D

i w ogóle gadżety dla członków to jest coś co mogło by zasilać budżet a dodatkowo wyróżniało by członków na stadionie.

PSYCHOLTSW 02.10.2018 13:34

@szym_ek na to przyjdzie pora, tylko najpierw niech nasze Socios będzie chwilę działać :) pierwsze wpłaty wpłyną i będzie :)

Wit.Ek. 02.10.2018 15:43

No właśnie... Sprzedaż koszulek to działalność gospodarcza Stowarzyszenia. Statut daje możliwość Zarządowi prowadzenia takiej działalności o ile wpiszemy Stowarzyszenie do rejestru przedsiębiorstw.

Chcielibyście by Stowarzyszenie prowadziło działalność gospodarczą?

szym_ek 02.10.2018 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1515873)
No właśnie... Sprzedaż koszulek to działalność gospodarcza Stowarzyszenia. Statut daje możliwość Zarządowi prowadzenia takiej działalności o ile wpiszemy Stowarzyszenie do rejestru przedsiębiorstw.

Chcielibyście by Stowarzyszenie prowadziło działalność gospodarczą?

Myśle, że tak jak Psychol mówi - poczekajmy ile osób się zapisze do Socios. Bo jeśli wszelkiego rodzaju gadżety miałyby być tylko dla członków to jak ich będzie (tfu tfu) dwudziestu to się nie bardzo opłaca.

Ale docelowo jestem na tak i z miłą chęcią pojawie się na stadionie w dedykowanych ciuchach :D

krakus76_ 02.10.2018 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1515873)

Chcielibyście by Stowarzyszenie prowadziło działalność gospodarczą?

Pytanie zbyt otwarte. Może jako ekspert napiszesz "+" i "-" każdej z tych form ? (sam z ciekawości chciałbym wiedzieć)

MaLk 02.10.2018 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1515873)
Chcielibyście by Stowarzyszenie prowadziło działalność gospodarczą?

Uwzględniając to, że zysk i tak musiałoby przekazywać na cele statutowe, pewnie problemu by z tym nie było. Tyle że bieżące koszty działalności automatycznie by wzrosły.

No ale tak naprawdę ciężko jest w ogóle odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc o jakiej konkretnie działalności mówimy...

Karherop 02.10.2018 20:58

To są strasznie duże koszty. Bez sensu. Przynajmniej na początku.

Socios Wisła Kraków 02.10.2018 23:10

Statut Stowarzyszenia "Socios Wisła Kraków" dostępny pod poniższym linkiem:

https://drive.google.com/file/d/1H7V...ew?usp=sharing

silver03 03.10.2018 09:48

Będzie jakaś strona socios?

serek.c2 03.10.2018 10:06

Tak, będzie. Prace trwają.

wiesniak842 03.10.2018 10:09

"Kiedy mozna sie spodziewac oficjalnego startu i mozliwosci uiszczania wplat?";)

Wit.Ek. 03.10.2018 10:49

Spodziewaliśmy się że już przed meczem z Koroną będziemy zarejestrowani. Niestety ciągle czekamy aż w KRS odbędzie się druga rozprawa.

Na pierwszej zaakceptowano cały Statut tylko wytknieto brak jednego punktu który regulowalby zasady wynagradzania Zarządu.
Ponieważ jako Zarząd chcemy pracować społecznie bez wynagrodzeń więc w ogóle nie wpisalismy żadnego punktu w statucie który byłby podstawą do wypłacania nam czegokolwiek. Sąd jednak zwrócił nam uwagę że nawet jeśli nie chcemy pobierać wynagrodzeń to musimy mieć zapis w statucie o takiej możliwości stąd punkt 31a

To jedyny błąd w statucie który był dlatego uznaliśmy że możemy opublikować Statut. Zawiera on treść juz zaakceptowana oraz punkt którego treść jest wierną kopią przepisów ustawy o stowarzyszeniach więc nie wyobrażam sobie by KRS mógł to kwestionować.

Za pierwszym razem sąd potrzebował 12 dni od daty złożenia papierów. Dlatego sadzilismy że także teraz będzie tak samo szybko. Stąd nasze nadzieje na rejestracje na dniach.

10 było Walne które zmieniło Statut 11 złożyliśmy papiery więc spodziewaliśmy się że 23 będziemy mieli rejestracje. Póki co rozprawa się nie odbyła więc czekamy...

PSYCHOLTSW 03.10.2018 11:09

W związku z tym będę musiał rzucić bukmacherkę i odkładać pieniądze na Socios ( :P ). W każdy możliwy sposób, będę promował to przedsięwzięcie :) jestem dumny i szczęśliwy, że to stowarzyszenie powstało i nie mogę się doczekać zakończenia formalności. Socios Wisła staje się faktem i będzie to służyć chwale naszej Wisełki. każdy z nas może być częścią tego projektu! szykujcie pieniądze ;-)

BlurgH 03.10.2018 12:09

Szykujcie ? Ja od miesiąca mam budżet zaplanowany z uwzględnieniem Socios :) Tylko w końcu wystartujmy :D

krakus76_ 03.10.2018 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PSYCHOLTSW (Post 1515904)
W związku z tym będę musiał rzucić bukmacherkę i odkładać pieniądze na Socios ( :P ). W każdy możliwy sposób, będę promował to przedsięwzięcie :) jestem dumny i szczęśliwy, że to stowarzyszenie powstało i nie mogę się doczekać zakończenia formalności. Socios Wisła staje się faktem i będzie to służyć chwale naszej Wisełki. każdy z nas może być częścią tego projektu! szykujcie pieniądze ;-)

Zostań skarbnikiem i pomnażaj pieniądze na bukmacherce :)

ps. Jak tak kiepsko idzie Ci zakładami to faktycznie lepiej przeznaczyć te pieniądze na zbożny cel :)

szym_ek 03.10.2018 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1515908)
Zostań skarbnikiem i pomnażaj pieniądze na bukmacherce :)

ps. Jak tak kiepsko idzie Ci zakładami to faktycznie lepiej przeznaczyć te pieniądze na zbożny cel :)

Łoooo Panie - jak Psychol będzie pomnażał pięniądze Socios to niedługo będziemy potrzebować dofinansowania z Wisły Kraków SA :rotfl:

PSYCHOLTSW 03.10.2018 12:21

niby nie mam pieniędzy a jednak umiem je "wyczarować", idę za niedługo do ministerstwa finansów, także śmieszkujcie sobie dalej :P o wpłaty na Socios się nie martwię, najwyżej nie będę jadł :P poza tym robimy offtop, koniec pisania pierdół. czekamy na nr konta i bierzemy Białą Gwiazdę :)

Galonek 06.10.2018 09:09

Wit.Ek. chciałbym wysłać Ci na priv wiadomość odnośnie pewnej inicjatywy dotyczącej ruchu Socios. Niestety masz pełną skrzynkę i nie mogę przesłać tej wiadomości.

Wit.Ek. 08.10.2018 18:22

Stało się...

Socios Wisła Kraków 08.10.2018 18:27

Dzisiaj Sąd zarejestrował Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków. Nr KRS 0000751857.

Tylko kilka formalności dzieli nas od rozpoczęcia przyjmowania członków (założenie rachunku bankowego, uchwalenie kilku regulaminów itp).

Bardzo możliwe, że wystartujemy w tym tygodniu!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl