Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Ukraina - sytuacja polityczna (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9219)

yarow 14.03.2014 20:39

... tylko o porządek ...
http://wpolityce.pl/artykuly/76486-k...owania-spokoju

Gwiaździsty 14.03.2014 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1353405)

Jakbym czytał oświadczenie Bednarza o wprowadzeniu policji na stadion.

Arapaho 14.03.2014 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1353329)
Arapaho, ja nie mówiłem czy Polska straciła tylko opisuję sytuację w jakiej sie znaleźli Ukraińcy. Dla mnie od początku to są oni w dupie.

No tak, tylko to jest właśnie błąd w przejmowaniu władzy siłą. Bo wiedzieli, że są słabi ale dali się UE podpuścić i teraz są jeszcze słabsi - chaos w państwie, brak gotowości do wojny. Gdyby zrobili kolejną pomarańczową rewolucję i normalnie, demorkatycznie rpzejmowali rządy to może by się obeszło bez tracenia Krymu i wschodu.

A co do Polski to też dla mnie sytuacja jest trudna i ciężko tutaj upatrywać pewnych korzyści. Jesteśmy zbyt małym graczem żeby każda sytuację obrócić na swoją korzyść. Co by się nie działo to i tak albo nas Rosja sieknie, albo UE w dupe kopnie i weź tu zyj ;) Dalej twierdzę, że jedyna droga dla takich Państw jak Ukraina, Polska czy Węgry, Czechy to zawiązanie sojuszu i walka razem z UE,USA, Rosją bo oddzielnie to zawsze będziemy na straconej pozycji a wejść w układ z Niemcami itp to sie wyjdzie tak jak Ukraina na tym układzie z Rosją. Pierwsza okazja i Rosja kopnęła w zad Ukrainę i robi swoje.

Może i są w dupie ale sami sobie na to zapracowali przez ostatnie 100 lat . Było siedziec przy Polsce w XX leciu międzywojennym bo źle nie mieli i mieliby wszystko co trzeba a i Polska by na tym skorzystała. Natomiast także się zgadzam że w dłuższej perspektywie jedyna realna alternatywą jest jakaś forma sojuszu w osi Słowacja (Czechy) ,Węgry,Ukraina Zachodnia (Galicja) sic! (wiem Wolyń ale to osobna sprawa) ,Bialoruś (po obaleniu Łukaszenki) - z dwoma ostatnimi widziałbym coś na kształt federacji trzech narodów +rejon wileńsko - sołecznicki :) .
Kocur zgodzę się że podjecie tematu atomu w Polsce wywołałoby burzę na świecie. Dlatego też 99% polskich politykow milczy na ten temat. Jest jedno "ale" : Polska wyjścia nie ma i my go mieć musimy. Jeśli może go mieć taki Izrael to może i Polska. Wiem zaraz usłyszę : żydzi ,wpływy na świecie i w USA. A ja powiem tak: Izrael ma atom po to aby byl okiem i uchem USA w tym regionie a nawet karzącą ręką przeciwko Iranowi. Polska może spelniać taka samą rolę na wschodzi Europy przeciwko Putinowi. W USA są nastroje raczej pacyfistyczne i naciski na kolejnych prezydentów aby nie uczestniczyc w akcjach militarnych /ograniczać armie. Dlatego kryzys moze być impulsem aby oni byli zadowoleni utrzymaniem wpływów a także pokojem w regionie jak i my uzyskując arsenal gwarantujący nam możliwości odstraszające wrogów nuklearnych. Świat popłacze,popłacza a jeśli USA będą za , to sprawa przycichnie. Tak zresztą rozumuje obecnie Putin w sprawie Ukrainy. rzecz w tym że trzeba o tym zacząć mówić wtedy takie głosy dojda do polityków- kropla drąży skałe :)

el Nuero 14.03.2014 23:14

Arapaho, zgadzam się z twoim wywodem, iż osamotniona Polska - podobnie zresztą jak i nasi sąsiedzi - niewiele jest w stanie zdziałać. Tylko ta Galicja / Ukraina Zachodnia - zwał jak zwał - trudno przechodzi mi przez gardło. Wobec narzekań Tiachnyboka i jemu podobnych, że Przemyśl, Brześć i południowy kawałek Bukowiny (!!!) też powinien należeć do nich - ma człowiek ochotę całkowicie zrezygnować ze spółki z takim sąsiadem. Cały czas pretensje terytorialne do wszystkich wokół, a sami nawet nie potrafią obronić tego co mają. To już mądrzej i praktyczniej byłoby przyjąć Rumunię do Grupy Wyszehradzkiej, w 5 zawsze bezpieczniej.

Natomiast jeśli chodzi o Białoruś, pozwolę sobie na żart, iż armia bat'ki Łukaszenki nie byłaby w stanie sforsować mego województwa. Białystok nie jest wprawdzie fortecą, ale jak Białorusini zjadą na nasze bazary, to niełatwo będzie ich stamtąd wyciągnąć. :-) Żołnierze też muszą coś jeść i w coś się ubrać. Zawrzeć spółkę z nimi - jak najbardziej, oni też mają w końcu swój honor i niekoniecznie chcą być zapleczem, i niżej - zadu... dla Putina. :D

AYALA 15.03.2014 13:32

zaproszenie na lot do Smoleńska dla Jaceniuka
http://niezalezna.pl/52914-czlowiek-...urat-jest-mgla

DonaltTSSk 15.03.2014 14:06

Na portalu T.Lisa zadebiutował ... Żurawski (chyba, że ktoś mu napisał tekst) :
Cytat:

Idee, nawet najszlachetniejsze, zbudowane na kruchym gruncie szybko przestają mieć znaczenie. Dzisiaj Ukraina i wydarzenia ostatnich miesięcy są właśnie przykładem takiej idei – Partnerstwa Wschodniego. Międzynarodowego tworu stworzonego raczej w oparciu o zachodnią nadzieję a nie na rzeczywistych interesach, oczekiwaniach i wartościach. Premier Donald Tusk oraz minister Radosław Sikorski byli wielkimi orędownikami takiego rozwiązania i wszędzie, gdzie tylko było to możliwe mówili o sukcesie polskiej i europejskiej polityki wschodniej. Gdzie dzisiaj są jej efekty? Na kijowskim majdanie, na Krymie?

Partnerstwo Wschodnie okazało się sprawą przegraną. Jednak w rzeczywistości, biorąc pod uwagę fakty polityczne na tą porażkę było skazane praktycznie od początku. Związek ten oparty był na współpracy Unii Europejskiej z Ukrainą, Gruzją, Mołdawią, Białorusią, Armenią i Azerbejdżanem. Nasza, polska rola w tym układzie była szczególna. Byliśmy pewnym nieformalnym liderem, strażnikiem europejskich interesów na wschodzie. Tym czasem trzeba było z góry powiedzieć o pewnych oczywistych faktach. Partnerstwo Białorusi z UE było przegrane zanim w ogóle się zaczęło. Mińsk zdecydowanie przejmuje kurs promoskiewski i antydemokratyczny. Armenia i Azerbejdżan nie przyjmują idei ważnych dla Unii, dla tych państw najważniejszy jest ruch bezwizowy a i to niekoniecznie bo przecież można wyjechać do Rosji. Z układanki pozostaję Gruzja i Mołdawia. Ta druga określana była mianem kraju, któremu było do integracji najbliżej. Jednak słowa te padały przede wszystkim po to by przykryć ukraińskie niepowodzenia i ciężkie negocjacje z Kijowem. Poza tym Rosja również posiada swoje interesy terytorialne w Mołdawii i dzisiaj, po tym co dzieje się na Krymie nie wierze by Kreml tak łatwo zrezygnował z kontroli Naddniestrza. Ukrainie również chodziło przede wszystkim, podobnie jak Armenii, o ruch bezwizowy. Tak by Ukraińcy mogli wyjeżdżać na zachód do pracy. Unia w tym Polska nie potrafiły sformułować innej oferty, a sam prezydent Janukowycz mówił o unijnych pieniądzach jak o marnej jałmużnie. Więc jeśli źle została postawiona diagnoza, nie możemy się dziwić, że zawiodło leczenie.

Ponad to samo parafowanie, jak i samo podpisanie umowy stowarzyszeniowej to jeszcze nie akcesja do Unii. A nawet akcesja nie powoduje jednoczesnego wzrostu dobrobytu gospodarczego i standardów politycznych w nowym kraju członkowskim. Mam wielkie obawy, że Ukraińcy dzisiaj tego nie rozumieją. Spójrzmy na południe. Turcja podpisała umowę stowarzyszeniową jeszcze w 1953r. a do dnia dzisiejszego wcale nie jest bliżej akcesji do UE. Ile więc musiałaby czekać Ukraina?

Problemem jest przede wszystkim brak chęci do przemian ustrojowych, kulturowych i mentalnościowych na Ukrainie. Jej obywatele liczą przede wszystkim na dobrobyt ekonomiczny oraz na możliwość wyjazdu na zachód. Nie na rzeczywistą reformę i rozwój swojego kraju. Albo, w wyniku kolejnych nieudolnych rządów, przestali już w to w ogóle wierzyć, albo nie widzą w tym interesu. Demokratyzacja i transparentność władzy publicznej zagrażałaby licznym interesom ukraińskich oligarchów. Dlatego najważniejszym działaniem Polski w stosunku do Ukrainy powinny być starania oparte o transfer idei, myśli demokratycznej i standardów nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. Obawiam się jednak, że działania te mogą być kierowane już jedynie do młodych Ukraińców. W związku z tym należy zastanowić się nad stworzeniem funduszu stypendialnego, który pozwoliłby na współpracę młodych Polek i Polaków z ich rówieśnikami z Ukrainy. Żadna umowa stowarzyszeniowa i narzucane przez nią rozwiązania nie przyniosą takiego efektu jak współpraca i wymiana doświadczeń. Niech młodzi Ukraińcy poznają inna rzeczywistość niż postradzieckiego kraju byłej Republiki. Poprzez czysto ludzką współpracę z Ukraińcami ich organizacjami, uniwersytetami, klubami sportowymi itp. możemy zrobić więcej niż politycy negocjujący z politykami. Dzisiaj jako Polacy zwróćmy się do Ukraińskiego społeczeństwa – do tych zwyczajnych, za równo na Krymie jak i na Majdanie. Na wschodzie i zachodzie Ukrainy. Pokazujmy, że można inaczej. Bądźmy pozytywnym przykładem.

Problem Ukrainy jest głęboko zakorzeniony w jej historii i kulturze. W tym, że Ukraińcy czasami sami siebie postrzegają jako przedmiot a nie podmiot międzynarodowych zmagań polityków. Zanim damy im unijne pieniądze, mechanizmy finansowe i techniczne rozwiązania musimy przywrócić im wiarę w własne możliwości, zarazić pozytywną chęcią zmian, demokratyzacja i partycypacja społeczeństwa. Wyprowadzić Ukraińców z rzeczywistości opresji do rzeczywistości szans i możliwości.
https://twitter.com/iwanczyk_gw/stat...82565706735617

WiślakMyślenice 15.03.2014 14:29


Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać

http://www.youtube.com/watch?v=YJtGv61K4aU

yarow 15.03.2014 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1353548)
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać

http://www.youtube.com/watch?v=YJtGv61K4aU

Świetne, jako pier ... lenie jajogłowych Świata o Szopenie (Ukrainie).

sanderuss 17.03.2014 08:17

http://niezalezna.pl/52957-ukraina-z...za-siec-gazowa

Cytat:

Ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że podległe resortowi siły przejęły pełną kontrolę nad krajową siecią przesyłu i dystrybucji gazu, i zabezpieczyły je.

W oficjalnym oświadczeniu ukraińskiego MSW czytamy, że premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk wydał rozporządzenie, mające na celu „zagwarantowanie bezpieczeństwa i płynnego działania najważniejszych zasobów infrastrukturalnych kraju”.

Nie podano żadnych dalszych szczegółów.

Wcześniej w niedzielę Dmytro Jarosz - lider Prawego Sektora, stowarzyszenia ukraińskich organizacji nacjonalistycznych - zagroził, że w przypadku agresji Rosji na terytorium Ukrainy zostaną zniszczone gazociągi, którymi Rosjanie transportują ropę naftową i gaz na Zachód.
Czyli po krotce jak im ruskie zakreca kurek to beda krasc na zywca z rurociagow. Madre, prawda?

I tak na rozluznienie, ruska wersja Leppera powiedziala:
Cytat:

Władimir Żyrinowski z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji opowiedział się za podziałem Ukrainy. Według niego wschodnie i południowe regiony powinny zostać włączone do Rosji, a zachodnie do Polski.

el Nuero 17.03.2014 10:29

Naszym sąsiadom Czechom poczucie humoru dopisuje, tylko co z tego. O ile cała układanka jest prawdziwa, to w sprawie Ukrainy Polska wychodzi na największych naiwniaków. I tak na 1. kwartał 2014 roku mamy:
- Austria sprzedaje Rosji mięso i ma w nosie gadanie o embargach;
- Francja sprzedała Rosji 4 okręty "Mistral" i nie zamierza przestać sprzedawać uzbrojenia do Rosji;
- Rurociąg podbałtycki Gazpromu dalej transportuje gaz do Niemiec. Oczywiście Niemcy nie są zbyt wielkim "orędownikiem" maksymalnych sankcji względem Rosji;
- Włosi porozumieli się z Rosjanami (ENI + Gazprom) w sprawie budowy gazociągu południowego przez Morze Czarne;
- nawet nasze bratanki z Węgier podpisują z Rosjanami umowę w sprawie energetyki jądrowej;
- również Chiny nie stoją Rosji w gardle, preferując wstrzymanie się od głosu w Radzie Bezpieczeństwa. Co więcej, lata 2014-15 zostały ogłoszone czasem "intensywnej wymiany".

Wychodzi na to, że duże i małe kraje wokół nas bardziej cenią własny interes, niż sytuację na Ukrainie. Tym bardziej szkoda, że polskojęzyczni politycy (czy są propolscy - hmmm?) pchają się do ogródka sąsiadów, w ogóle nie dbając o Polaków. Jak nam podziękują Ukraińcy? Kolejnym pomnikiem Suchewycza/Bandery/itp.? Likwidacją ustawy językowej ws. mniejszości? Żądaniem przekazania im Przemyśla? A może wysadzą rurociąg gazowy, na czym stracimy wszyscy?

Szkoda, że obecna histeria poprawności politycznej wręcz nie pozwala powiedzieć, że Tusk, Sikorski i spółka powinny NAJPIERW dbać o sprawy polskie. Inne kraje dbają o siebie, i lepiej na tym wychodzą. A jak wychodzi Polska na "przyjaźni" z Ukrainą. Przed 1939 r. Ukraińcy mieli w Polsce sieć szkół, związki (również polityczne) i... podziękowali nam Wołyniem. Jak podziękują teraz? Obawiam się, że jeśli sprawy pójdą w złym dla nich kierunku, winna za wszystko będzie Polska. Z drugiej strony dostajemy w łeb od Ruskich (embargo na mięso). Doprawdy nie wiem, co jeszcze głupiej można było zrobić. Hellou, czy jest u nas jakiś klasowy propolski polityk, czy tylko chłopcy w krótkich majtkach, których można przepędzić byle wystrzałem z korkowca?

Kocur 17.03.2014 10:50

Dziwi mnie tylko wynik referendum - marne 93% za przyłączeniem do Rosji ... myślałem że się postarają na jakieś 99,9% a tutaj tak cienko ...

Co do pomysłów wysadzania rurociągu itp - to dopiero początek - już powoli cały świat się odcina od Jaceniuka i reszty "rządu" - a nie daj Boże faktycznie jakiś idiota pieprznie w rurę to nie dość że będziemy w dupie i się nam finanse rozpieprzą bo paliwo skoczy na 7 zeta to jeszcze daję sobie rękę uciąć że Ruskie powiedzą że za aktem terroru stoi Polska...

Gwiaździsty 17.03.2014 11:07

Aby Rosji żyło sie lepiej:

Cytat:

RWE sprzedaje polskie złoża gazu i ropy rosyjskim oligarchom

Władze niemieckiego koncernu RWE potwierdzają pojawiające się w mediach informacje o planach sprzedaży działu wydobywczego w ręce rosyjskich oligarchów. Sprzedane mają zostać m.in. polskie złoża nafty i gazu.

Jak wynika z informacji TVN24 Biznes i Świat transakcja ma zostać dokonana pomiędzy RWE a funduszem inwestycyjnym LetterOne, który został zarejestrowany przez rosyjskiego miliardera Michaiła Fridmana. LetterOne wchodzi natomiast w skład holdingu Alfa Group, którego głównymi udziałowcami również są rosyjscy oligarchowie.

Informację o sprzedaży potwierdzają władze RWE. W odnoszącym się do medialnych doniesień komunikacie dyrektor generalny RWE Peter Terium przyznaje, że transakcja zostanie zawarta w celu poprawienia kondycji finansowej firmy.

Okazuje się, że koncern RWE jest już zadłużony na 30 miliardów euro. Biuro prasowe RWE zapewnia, że o transakcji został już poinformowany niemiecki rząd, jednak do tej pory nie otrzymano żadnej informacji, która mogłaby świadczyć o jego sprzeciwie w tej sprawie.
http://niezalezna.pl/52962-rwe-sprze...kim-oligarchom

Arapaho 17.03.2014 11:08

A Ukraińcy się nie pierd...ą i otwarcie mówią o atomie http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...-jadrowa/qdwlj.

Jak nasze rządzące mądrale spartolą ten temat i nic nie wyciagną od Ukraińcow i USA to znaczy że jesteśmy skończonymi frajerami - bo faktycznie wszyscy wokół robią na tym temacie interesy a my wystawiamy się na pierwszy strzał za friko

Pan_Wątrobian 17.03.2014 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1354050)
Dziwi mnie tylko wynik referendum - marne 93% za przyłączeniem do Rosji ... myślałem że się postarają na jakieś 99,9% a tutaj tak cienko ...

Co do pomysłów wysadzania rurociągu itp - to dopiero początek - już powoli cały świat się odcina od Jaceniuka i reszty "rządu" - a nie daj Boże faktycznie jakiś idiota pieprznie w rurę to nie dość że będziemy w dupie i się nam finanse rozpieprzą bo paliwo skoczy na 7 zeta to jeszcze daję sobie rękę uciąć że Ruskie powiedzą że za aktem terroru stoi Polska...

Dokładnie miałem to pisać ,że jak ktoś jebnie rurke z gazem to Putin bedzie nawijał ,że Ci z prawego sektora byli szkoleni w Polsce :) Żirinowski gada o podziale Ukrainy między Polskę i Rosję ,ale jak był marsz niepodległości to gadał żeby tu specnaz przysłać :D Idiota

sanderuss 17.03.2014 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1354056)
Aby Rosji żyło sie lepiej:

No popatrz, tyle frazesow jak to unia nie lubi Rosji, a tu sie helmuty z kazapami dogadali ponad naszymi glowami. Kto mogl sie spodziewac? Co za cios w plecy!

emj10 17.03.2014 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1354057)
A Ukraińcy się nie pierd...ą i otwarcie mówią o atomie http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...-jadrowa/qdwlj.

Jak nasze rządzące mądrale spartolą ten temat i nic nie wyciagną od Ukraińcow i USA to znaczy że jesteśmy skończonymi frajerami - bo faktycznie wszyscy wokół robią na tym temacie interesy a my wystawiamy się na pierwszy strzał za friko

W jaki sposób oni zdobędą ten atom? Z Iranu kupią? :D

Mówimy o kraju, który nie był w stanie postawić na baczność 10 tys. żołnierzy, a wraz ze zmobilizowanymi rezerwistami ma powołać Gwardię Narodową rzędu 40 tys. żołnierzy.

sambo 17.03.2014 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1354050)
Dziwi mnie tylko wynik referendum - marne 93% za przyłączeniem do Rosji ... myślałem że się postarają na jakieś 99,9% a tutaj tak cienko ...

kto był na Ukrainie choć raz i choc na parę dni i były to tereny inne niż Kijów, ten wie, że wynik referendum nie jest żadnym zaskoczeniem. Powiem więcej - to referendum wcale nie zostało sfałszowane, bo nie musiało.

WiślakMyślenice 17.03.2014 15:15

Cytat:

bo nie musiało.
Ponieważ ukraińcy sami zbojkotowali od razu całe referendum, nawet nie patrząc na jego wynik.

Cytat:

W jaki sposób oni zdobędą ten atom? Z Iranu kupią?
Pytanie nie SKĄD, tylko ZA CO. Mają tyle ka$y, że jedyny atom jaki mogą zakupić, to jeden z procesorów intela.

EDIT: Z frekwencją jednak wszystko w porządku

Cytat:

W Sewastopolu za przyłączeniem Krymu do Rosji zagłosowało 474 tys. osób. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miasto ma zaledwie 338 tys. mieszkańców.

Kocur 17.03.2014 15:44

Cytat:

Za przyłączeniem Krymu do Rosji zagłosowało 96,8 proc. uczestników niedzielnego referendum na półwyspie - oświadczył szef komisji Rady Najwyższej Krymu ds. referendum Michaił Małyszew, podając ostateczne wyniki.
Mając na uwadze powyższy post z ilością głosujących czekam kiedy rosyjska TV znowu poda że wynik głosowania był 140% ...


Co do atomu to niestety legalnie kupić się nie da:
- Ci co oficjalnie mają nie sprzedadzą nawet 10 gramów uranu bo się nie zgodzi Włodia i Muzin
- Jest jakaś rezolucja ONZ czy coś, zatwierdzająca obecny stan rzeczy w sensie ci co mają mogą mieć ale jest zakazana produkcja uranu przez kraje które jeszcze tego nie robią (nie ma to jak demokracja)
- Jakby Polska mimo wszystko przywiozła dwie walizki z Teheranu to idę o zakład że zaraz by ktoś powiedział że łamiąc międzynarodowe prawo trzeba nas wykluczyć z NATO itp - a Iwan tylko na to czeka.

Ogólnie dupa - trzeba walczyć na innych frontach - ale że nasz rząd ma to w dupie bo połowa już ma zaklepane stołki w Brukseli - dalej będziemy w dupie.

AYALA 18.03.2014 10:30

Co trzeba wiedzieć w razie mobilizacji wojskowej
http://facet.wp.pl/kat,69514,wid,164...wiadomosc.html

nie wiedziałem że posłowie,senatorowie i radni nie pójdą na front walczyć.Znajac życie to pewnie uciekną z rodzinami pierwszym rejsowym samolotem z Kraju jak zacznie sie wojna a walczyć będzie bieda, emeryci,renciści.Zubożałe lemingi raczej nie podejmą walki bo z patriotyzmu wyleczyły ich antypolskie media

Gwiaździsty 18.03.2014 11:21

Sporo z nich ma już dawno kupione domy czy mieszkania nad Morzem Śródziemnym i kasę ulokowaną w tamtejszych bankach. W razie czego taksówka na lotnisko i za 1,5 godz. sa nad ciepłym morzem. Potem otworzą okno, przewietrzą pokój, zobaczą że słońce mocno opala, z lodówki wyciagną whisky z lodem i załączą telewizor by zobaczyć co się w Polsce dzieje.

Szpen 18.03.2014 12:09

Według Żyrinowskiego "nadszedł czas, by nie tylko rosyjskie ziemie wróciły pod rosyjską flagę". - Ziemie zachodniej Ukrainy w czasach reżimu stalinowskiego słusznie zostały przyłączone do ZSRR. Chodziło o to, aby powstrzymać niemieckie armie jak najdalej. Ale to nie były rosyjskie ziemie; to nie były ukraińskie ziemie - oświadczył.

- To były polskie ziemie wschodnie - Łuck, Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Równe. Obwód zakarpacki - to Węgry. W Użhorodzie wszyscy mówią po węgiersku. Albo po rosyjsku. Nie ma żadnego związku z Ukrainą. I Czerniowce - w tym wypadku żadnego porozumienia nie było. Stalin zabrał Czerniowce dla zaspokojenia apetytu; porozumienia z Hitlerem nie było - oznajmił.

Drozd 18.03.2014 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 1354095)
kto był na Ukrainie choć raz i choc na parę dni i były to tereny inne niż Kijów, ten wie, że wynik referendum nie jest żadnym zaskoczeniem. Powiem więcej - to referendum wcale nie zostało sfałszowane, bo nie musiało.

:rotfl: Nie żartuj...

124% frekwencji to też norma?

Kocur 18.03.2014 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 1354266)
Według Żyrinowskiego "nadszedł czas, by nie tylko rosyjskie ziemie wróciły pod rosyjską flagę". - Ziemie zachodniej Ukrainy w czasach reżimu stalinowskiego słusznie zostały przyłączone do ZSRR. Chodziło o to, aby powstrzymać niemieckie armie jak najdalej. Ale to nie były rosyjskie ziemie; to nie były ukraińskie ziemie - oświadczył.

- To były polskie ziemie wschodnie - Łuck, Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Równe. Obwód zakarpacki - to Węgry. W Użhorodzie wszyscy mówią po węgiersku. Albo po rosyjsku. Nie ma żadnego związku z Ukrainą. I Czerniowce - w tym wypadku żadnego porozumienia nie było. Stalin zabrał Czerniowce dla zaspokojenia apetytu; porozumienia z Hitlerem nie było - oznajmił.


Nie przypuszczałem że kiedykolwiek napiszę że ten idiota Żyrinowski ma rację ...
Jakby ktoś miał jaja to by się dogadał z Ruskimi i Lwów byłby już w Podkarpaciu ;)

Gwiaździsty 18.03.2014 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1354278)
Nie przypuszczałem że kiedykolwiek napiszę że ten idiota Żyrinowski ma rację ...
Jakby ktoś miał jaja to by się dogadał z Ruskimi i Lwów byłby już w Podkarpaciu ;)

Tylko, że trzeba by to brać z całościa inwentarza czyli z ludźmi. Rozumiem, że zamieszkałbyś spokojnie na tamtych terenach, a wieczorem szedłbyś spać z myślą, ze ci w nocy przez okno z widłami wejdą. Już raz Polacy zdziwili się po wielu wiekach wspólnego mieszkania na tamtych terenach, ze ich sąsiedzi czekaja tylko na odpowiedni moment.

Mareq 18.03.2014 14:10

Cytat:

Jakby ktoś miał jaja to by się dogadał z Ruskimi i Lwów byłby już w Podkarpaciu
Pod warunkiem, że te jaja miałby w miejsce mózgu.

Kocur 18.03.2014 14:18

No nie mówimy teraz o kimś typu Grodzkiego ;)

Co do ludności - ja bym się nie martwił na zapas. Jeszcze nigdy w historii ludzkości i podbojów nikt nie martwił się ludnością, która zamieszkiwała dane tereny.

Właśnie dzisiaj z kumplami rozmawiałem. 95% Ukraińców z zachodu kraju i Lwowa jakby się im powiedziało że są w Unii, mogą jechać gdzie chcą bez wizy to od ręki by zagłosowało w referendum za przyłączeniem do Polski.

JEDREK76 18.03.2014 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1354082)
W jaki sposób oni zdobędą ten atom? Z Iranu kupią? :D

Mówimy o kraju, który nie był w stanie postawić na baczność 10 tys. żołnierzy, a wraz ze zmobilizowanymi rezerwistami ma powołać Gwardię Narodową rzędu 40 tys. żołnierzy.

Kwestia tego czy Ukraina w tej chwili jest zdolna do tego, aby się zbroić, czy nie oraz czy będzie w dłuższej perspektywie wydaje się kwestią wtórną. Nam powinno wystarczyć samo to, że jej czołowi obecnie politycy mówią o takich dążeniach wprost, już zarówno Jaceniuk, jak i Kliczko
http://wpolityce.pl/wydarzenia/76757...broni-atomowej

Trudno im się dziwić, aczkolwiek my powinniśmy przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo, bowiem jak pokazuje obecna sytuacja mitologią była wiara, że w Europie czas wojen o granice już się skończył. Sytuacja z anschlussem Krymu pokazuje, że musimy sami zadbać o własne bezpieczeństwo nie oglądając się na zdanie innych. I tutaj popieram sugestie Arapaho dotyczące starania się o pozyskanie broni atomowej, jak również uważam, że już w tej chwili w rządzący powinni wprowadzić obowiązkowe szkolenia osób w wieku poborowym w obsłudze i obchodzeniu się z bronią (jako formę zastępczą za zlikwidowany, jak widać zbyt pochopnie, pobór).
Członkostwo w NATO mimo wszystko jest w jakimś stopniu pomocne, ale jak już wielokrotnie pokazywała historia żadne pakty i traktaty nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Obecna sytuacja tylko wzmacnia pogląd, że każdy patrzy na własny interes w krótkim zakresie.

WiślakMyślenice 18.03.2014 15:54

Cytat:

(jako formę zastępczą za zlikwidowany, jak widać zbyt pochopnie, pobór).
Zwłaszcza, że jakaś część młodych wykazuje inicjatywę, np. poprzez "page" na facebooku.

Cytat:

rządzący powinni wprowadzić obowiązkowe szkolenia osób w wieku poborowym w obsłudze i obchodzeniu się z bronią
dawne PO, czy obecnie EDB jest przez szkoły traktowane po macoszemu, coś a'la wf. Bieganie z busolą i wyznaczanie azymutu. Nawet gdy mają już to "strzelanie" to i tak tylko na śrutówkach, gdzie uzbrojenie powinno być zgoła inne.

yarow 18.03.2014 16:39

;) https://www.youtube.com/watch?v=TalThQmbe3o

maro olTSkul 18.03.2014 20:06

ja wiem , gorące tematy- Ukraina, Rosja ,ale po co wklejasz tu pieśniarza- degenerata, deklarującego nienawiść do Wisły ?

Kolumbus 18.03.2014 20:13

Ukraina pobiła już kapitulującą Francję podczas IIWŚ

http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojsk...niczna-z-krymu

yarow 18.03.2014 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maro olTSkul (Post 1354426)
ja wiem , gorące tematy- Ukraina, Rosja ,ale po co wklejasz tu pieśniarza- degenerata, deklarującego nienawiść do Wisły ?

Wolisz Zespół Pod Budą? ;) Oni akurat w sprawie Krymu się artystycznie nie wypowiadają.


Lubię jasny przekaz a czasem oddzielam twórczość od twórcy.

Stefan Jaracz był komunistą ale jednym z najlepszych polskich aktorów. Wielu by wymieniać. Wielu to wspaniali artyści a w życiu k....wy.
Zachowując proporcje, gdzie Maleńczuk a gdzie Jaracz, ale mówię o sposobie podejścia.

Kolejna analiza.
http://swiat.newsweek.pl/krym-przyla...,282359,1.html

sanderuss 18.03.2014 22:22

https://www.youtube.com/watch?v=2DUaS1l8W1g
8:20 Krul pozamiatal

Mareq 18.03.2014 22:56

Przykład jak zwykle z dupy i jak przeważnie w nawiązaniu do III Rzeszy. Gość jest na tym punkcie ewidentnie zboczony.
19:40 przekroczenie cienkiej czerwonej lini, piana się toczy.
22:39 dlaczego powściągliwość Ukrainy w sprawie Krymu może być jej atutem.

https://www.youtube.com/watch?v=ITTpyQWtMqg najpierw rżnięcie głupa z naiwniakami w tle, później swawola wśród swoich.

Między innymi 18 min 20 sek tego filmiku, Mikke przyznaje się, że bił brawo imperce. Szczery do bólu.

sanderuss 19.03.2014 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1354478)
Przykład jak zwykle z dupy i jak przeważnie w nawiązaniu do III Rzeszy. Gość jest na tym punkcie ewidentnie zboczony.
19:40 przekroczenie cienkiej czerwonej lini, piana się toczy.
22:39 dlaczego powściągliwość Ukrainy w sprawie Krymu może być jej atutem.

https://www.youtube.com/watch?v=ITTpyQWtMqg najpierw rżnięcie głupa z naiwniakami w tle, później swawola wśród swoich.

Między innymi 18 min 20 sek tego filmiku, Mikke przyznaje się, że bił brawo imperce. Szczery do bólu.

Przyklad trafny bo co ta za pomysl zebu o niepodleglosci regionu (strategicznego!) decydowala reszta kraju. Wiec odwolania do "nielegalnosci" referendum z dupy rodem. Nawet w plebiscycie slaskim nie bylo niemieckiego glosowania ogolnokrajowego tylko regionowe. A co do nawiazania do III Rzeszy - medialne proby przypiecia latki faszystow i nazistow wszyskim ktorzy nie mysla jak dzuce to co jak nie nawiazywanie do tegoz okresu?

Co do glosowania "pod lufami karabinow" - osiol z po jak zwykle pisze bajki. Pod jakimi lufami jak wiekszosc na Krymie to ruskie a "serwery sa w Moskwie" ( to jakos mu nie przeszkadzalo wtedy :) ). A i jeszcze jedno, narzekania tego becwala ze na Krymie jest tylko rosyjska telewizja a ukrainskiej niet - a co z blokowaniem TV Trwam i jej dostepu do multipleksu?

Ad brawa bicie fladze caratu. No jest JKM monarchista i co mu zrobisz? Przynajmniej nie zmienia pogladow jak wiatr zawieje albo slupki w sondazach. Co jakis czas jebnie jakas gafe ktora usluzne media albo ludzie nie rozumiejacy ni w zab o co mu chodzi przeinacza.

Mareq 19.03.2014 09:24

Cytat:

Ad brawa bicie fladze caratu. No jest JKM monarchista
To że imperka nierozerwalnie łączy się z powiedzeniem ,,Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica''
Jak ktoś tego nie rozumie, to jest pożytecznym idiotą albo mu za to płacą.

Cytat:

Przyklad trafny bo co ta za pomysl zebu o niepodleglosci regionu (strategicznego!) decydowala reszta kraju
Ukraina nie anektowała Krymu i nie okupowała go do lutego/marca 2013r. Dlatego porównanie jest totalnie debilne i aż przykro, że trzeba to wykładać od a do z.

Pomysł zgodny z prawem. Na tym opiera się większość(wszystkie?) państwa unitarnych(a Ukraina nie jest federacją), że poszczególne regiony nie mogą mieć tak dalece idącego prawa do samostanowienia jakim jest secesja.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...-bawilem/91dem

Nerwy puszczają.

sanderuss 19.03.2014 09:43

I tu wlasnie idealny przklad ludzi nie rozumiejacych w zab o co chodzi (pozytecznych idiotow jak wolisz) ktorzy beda bic piane mimo ze stoja na przegranej pozycji. Mozesz sobie i sto najrozniejszych praw przywolac ale jesli ludzie zamieszkujacy Krym chca zadecydowac o swojej przyszlosci to dlaczego chcesz im tego zabronic? Nie wnikam czy sa w 100% ofiarami manipulacji ruskiej propagandy czy nie bo to nie w tym rzecz. Rzecz w tym ze wiekszosc ludzi na Krymie widzi swoja przyslosc z Moskwa a nie Kijowem. I to nie jest 50% +1 tylko jakies 70-80%. Chcesz tego zabronic w imie czego?

Mareq 19.03.2014 10:01

W imię bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Polski
W imię nieakceptowania takiego sposobu zmiany granic w Europie
W imię niepowiększania terytorium Rosji
W imię róży

Do imperki się nie odniosłeś ? Też byś bił brawo ?

sanderuss 19.03.2014 10:31

?? Co??
ad1. Czyli lepiej miec kraj zdestabilizowany, rzadzony przez amerykanskiego satrape (Jaceniuka) z nieobliczalnym Prawym Sektorem? To w imie bezpieczenstwa Polski?
ad2. Czyli jeszcze raz, Kosowo ok a Krym nie?
ad3. Co to jest za argument: "W imię niepowiększania terytorium Rosji"?
ad4. Thun?

A co ja mam tlumaczyc Korwina z jego pogladow? Ma takie i tyle, chcesz wiedziec to sie go zapytaj.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl