![]() |
... tylko o porządek ...
http://wpolityce.pl/artykuly/76486-k...owania-spokoju |
Cytat:
|
Cytat:
Kocur zgodzę się że podjecie tematu atomu w Polsce wywołałoby burzę na świecie. Dlatego też 99% polskich politykow milczy na ten temat. Jest jedno "ale" : Polska wyjścia nie ma i my go mieć musimy. Jeśli może go mieć taki Izrael to może i Polska. Wiem zaraz usłyszę : żydzi ,wpływy na świecie i w USA. A ja powiem tak: Izrael ma atom po to aby byl okiem i uchem USA w tym regionie a nawet karzącą ręką przeciwko Iranowi. Polska może spelniać taka samą rolę na wschodzi Europy przeciwko Putinowi. W USA są nastroje raczej pacyfistyczne i naciski na kolejnych prezydentów aby nie uczestniczyc w akcjach militarnych /ograniczać armie. Dlatego kryzys moze być impulsem aby oni byli zadowoleni utrzymaniem wpływów a także pokojem w regionie jak i my uzyskując arsenal gwarantujący nam możliwości odstraszające wrogów nuklearnych. Świat popłacze,popłacza a jeśli USA będą za , to sprawa przycichnie. Tak zresztą rozumuje obecnie Putin w sprawie Ukrainy. rzecz w tym że trzeba o tym zacząć mówić wtedy takie głosy dojda do polityków- kropla drąży skałe :) |
Arapaho, zgadzam się z twoim wywodem, iż osamotniona Polska - podobnie zresztą jak i nasi sąsiedzi - niewiele jest w stanie zdziałać. Tylko ta Galicja / Ukraina Zachodnia - zwał jak zwał - trudno przechodzi mi przez gardło. Wobec narzekań Tiachnyboka i jemu podobnych, że Przemyśl, Brześć i południowy kawałek Bukowiny (!!!) też powinien należeć do nich - ma człowiek ochotę całkowicie zrezygnować ze spółki z takim sąsiadem. Cały czas pretensje terytorialne do wszystkich wokół, a sami nawet nie potrafią obronić tego co mają. To już mądrzej i praktyczniej byłoby przyjąć Rumunię do Grupy Wyszehradzkiej, w 5 zawsze bezpieczniej.
Natomiast jeśli chodzi o Białoruś, pozwolę sobie na żart, iż armia bat'ki Łukaszenki nie byłaby w stanie sforsować mego województwa. Białystok nie jest wprawdzie fortecą, ale jak Białorusini zjadą na nasze bazary, to niełatwo będzie ich stamtąd wyciągnąć. :-) Żołnierze też muszą coś jeść i w coś się ubrać. Zawrzeć spółkę z nimi - jak najbardziej, oni też mają w końcu swój honor i niekoniecznie chcą być zapleczem, i niżej - zadu... dla Putina. :D |
zaproszenie na lot do Smoleńska dla Jaceniuka
http://niezalezna.pl/52914-czlowiek-...urat-jest-mgla |
Na portalu T.Lisa zadebiutował ... Żurawski (chyba, że ktoś mu napisał tekst) :
Cytat:
|
|
Cytat:
|
http://niezalezna.pl/52957-ukraina-z...za-siec-gazowa
Cytat:
I tak na rozluznienie, ruska wersja Leppera powiedziala: Cytat:
|
Naszym sąsiadom Czechom poczucie humoru dopisuje, tylko co z tego. O ile cała układanka jest prawdziwa, to w sprawie Ukrainy Polska wychodzi na największych naiwniaków. I tak na 1. kwartał 2014 roku mamy:
- Austria sprzedaje Rosji mięso i ma w nosie gadanie o embargach; - Francja sprzedała Rosji 4 okręty "Mistral" i nie zamierza przestać sprzedawać uzbrojenia do Rosji; - Rurociąg podbałtycki Gazpromu dalej transportuje gaz do Niemiec. Oczywiście Niemcy nie są zbyt wielkim "orędownikiem" maksymalnych sankcji względem Rosji; - Włosi porozumieli się z Rosjanami (ENI + Gazprom) w sprawie budowy gazociągu południowego przez Morze Czarne; - nawet nasze bratanki z Węgier podpisują z Rosjanami umowę w sprawie energetyki jądrowej; - również Chiny nie stoją Rosji w gardle, preferując wstrzymanie się od głosu w Radzie Bezpieczeństwa. Co więcej, lata 2014-15 zostały ogłoszone czasem "intensywnej wymiany". Wychodzi na to, że duże i małe kraje wokół nas bardziej cenią własny interes, niż sytuację na Ukrainie. Tym bardziej szkoda, że polskojęzyczni politycy (czy są propolscy - hmmm?) pchają się do ogródka sąsiadów, w ogóle nie dbając o Polaków. Jak nam podziękują Ukraińcy? Kolejnym pomnikiem Suchewycza/Bandery/itp.? Likwidacją ustawy językowej ws. mniejszości? Żądaniem przekazania im Przemyśla? A może wysadzą rurociąg gazowy, na czym stracimy wszyscy? Szkoda, że obecna histeria poprawności politycznej wręcz nie pozwala powiedzieć, że Tusk, Sikorski i spółka powinny NAJPIERW dbać o sprawy polskie. Inne kraje dbają o siebie, i lepiej na tym wychodzą. A jak wychodzi Polska na "przyjaźni" z Ukrainą. Przed 1939 r. Ukraińcy mieli w Polsce sieć szkół, związki (również polityczne) i... podziękowali nam Wołyniem. Jak podziękują teraz? Obawiam się, że jeśli sprawy pójdą w złym dla nich kierunku, winna za wszystko będzie Polska. Z drugiej strony dostajemy w łeb od Ruskich (embargo na mięso). Doprawdy nie wiem, co jeszcze głupiej można było zrobić. Hellou, czy jest u nas jakiś klasowy propolski polityk, czy tylko chłopcy w krótkich majtkach, których można przepędzić byle wystrzałem z korkowca? |
Dziwi mnie tylko wynik referendum - marne 93% za przyłączeniem do Rosji ... myślałem że się postarają na jakieś 99,9% a tutaj tak cienko ...
Co do pomysłów wysadzania rurociągu itp - to dopiero początek - już powoli cały świat się odcina od Jaceniuka i reszty "rządu" - a nie daj Boże faktycznie jakiś idiota pieprznie w rurę to nie dość że będziemy w dupie i się nam finanse rozpieprzą bo paliwo skoczy na 7 zeta to jeszcze daję sobie rękę uciąć że Ruskie powiedzą że za aktem terroru stoi Polska... |
Aby Rosji żyło sie lepiej:
Cytat:
|
A Ukraińcy się nie pierd...ą i otwarcie mówią o atomie http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...-jadrowa/qdwlj.
Jak nasze rządzące mądrale spartolą ten temat i nic nie wyciagną od Ukraińcow i USA to znaczy że jesteśmy skończonymi frajerami - bo faktycznie wszyscy wokół robią na tym temacie interesy a my wystawiamy się na pierwszy strzał za friko |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Mówimy o kraju, który nie był w stanie postawić na baczność 10 tys. żołnierzy, a wraz ze zmobilizowanymi rezerwistami ma powołać Gwardię Narodową rzędu 40 tys. żołnierzy. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
EDIT: Z frekwencją jednak wszystko w porządku Cytat:
|
Cytat:
Co do atomu to niestety legalnie kupić się nie da: - Ci co oficjalnie mają nie sprzedadzą nawet 10 gramów uranu bo się nie zgodzi Włodia i Muzin - Jest jakaś rezolucja ONZ czy coś, zatwierdzająca obecny stan rzeczy w sensie ci co mają mogą mieć ale jest zakazana produkcja uranu przez kraje które jeszcze tego nie robią (nie ma to jak demokracja) - Jakby Polska mimo wszystko przywiozła dwie walizki z Teheranu to idę o zakład że zaraz by ktoś powiedział że łamiąc międzynarodowe prawo trzeba nas wykluczyć z NATO itp - a Iwan tylko na to czeka. Ogólnie dupa - trzeba walczyć na innych frontach - ale że nasz rząd ma to w dupie bo połowa już ma zaklepane stołki w Brukseli - dalej będziemy w dupie. |
Co trzeba wiedzieć w razie mobilizacji wojskowej
http://facet.wp.pl/kat,69514,wid,164...wiadomosc.html nie wiedziałem że posłowie,senatorowie i radni nie pójdą na front walczyć.Znajac życie to pewnie uciekną z rodzinami pierwszym rejsowym samolotem z Kraju jak zacznie sie wojna a walczyć będzie bieda, emeryci,renciści.Zubożałe lemingi raczej nie podejmą walki bo z patriotyzmu wyleczyły ich antypolskie media |
Sporo z nich ma już dawno kupione domy czy mieszkania nad Morzem Śródziemnym i kasę ulokowaną w tamtejszych bankach. W razie czego taksówka na lotnisko i za 1,5 godz. sa nad ciepłym morzem. Potem otworzą okno, przewietrzą pokój, zobaczą że słońce mocno opala, z lodówki wyciagną whisky z lodem i załączą telewizor by zobaczyć co się w Polsce dzieje.
|
Według Żyrinowskiego "nadszedł czas, by nie tylko rosyjskie ziemie wróciły pod rosyjską flagę". - Ziemie zachodniej Ukrainy w czasach reżimu stalinowskiego słusznie zostały przyłączone do ZSRR. Chodziło o to, aby powstrzymać niemieckie armie jak najdalej. Ale to nie były rosyjskie ziemie; to nie były ukraińskie ziemie - oświadczył.
- To były polskie ziemie wschodnie - Łuck, Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Równe. Obwód zakarpacki - to Węgry. W Użhorodzie wszyscy mówią po węgiersku. Albo po rosyjsku. Nie ma żadnego związku z Ukrainą. I Czerniowce - w tym wypadku żadnego porozumienia nie było. Stalin zabrał Czerniowce dla zaspokojenia apetytu; porozumienia z Hitlerem nie było - oznajmił. |
Cytat:
124% frekwencji to też norma? |
Cytat:
Nie przypuszczałem że kiedykolwiek napiszę że ten idiota Żyrinowski ma rację ... Jakby ktoś miał jaja to by się dogadał z Ruskimi i Lwów byłby już w Podkarpaciu ;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
No nie mówimy teraz o kimś typu Grodzkiego ;)
Co do ludności - ja bym się nie martwił na zapas. Jeszcze nigdy w historii ludzkości i podbojów nikt nie martwił się ludnością, która zamieszkiwała dane tereny. Właśnie dzisiaj z kumplami rozmawiałem. 95% Ukraińców z zachodu kraju i Lwowa jakby się im powiedziało że są w Unii, mogą jechać gdzie chcą bez wizy to od ręki by zagłosowało w referendum za przyłączeniem do Polski. |
Cytat:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/76757...broni-atomowej Trudno im się dziwić, aczkolwiek my powinniśmy przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo, bowiem jak pokazuje obecna sytuacja mitologią była wiara, że w Europie czas wojen o granice już się skończył. Sytuacja z anschlussem Krymu pokazuje, że musimy sami zadbać o własne bezpieczeństwo nie oglądając się na zdanie innych. I tutaj popieram sugestie Arapaho dotyczące starania się o pozyskanie broni atomowej, jak również uważam, że już w tej chwili w rządzący powinni wprowadzić obowiązkowe szkolenia osób w wieku poborowym w obsłudze i obchodzeniu się z bronią (jako formę zastępczą za zlikwidowany, jak widać zbyt pochopnie, pobór). Członkostwo w NATO mimo wszystko jest w jakimś stopniu pomocne, ale jak już wielokrotnie pokazywała historia żadne pakty i traktaty nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Obecna sytuacja tylko wzmacnia pogląd, że każdy patrzy na własny interes w krótkim zakresie. |
Cytat:
Cytat:
|
|
ja wiem , gorące tematy- Ukraina, Rosja ,ale po co wklejasz tu pieśniarza- degenerata, deklarującego nienawiść do Wisły ?
|
Ukraina pobiła już kapitulującą Francję podczas IIWŚ
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojsk...niczna-z-krymu |
Cytat:
Lubię jasny przekaz a czasem oddzielam twórczość od twórcy. Stefan Jaracz był komunistą ale jednym z najlepszych polskich aktorów. Wielu by wymieniać. Wielu to wspaniali artyści a w życiu k....wy. Zachowując proporcje, gdzie Maleńczuk a gdzie Jaracz, ale mówię o sposobie podejścia. Kolejna analiza. http://swiat.newsweek.pl/krym-przyla...,282359,1.html |
https://www.youtube.com/watch?v=2DUaS1l8W1g
8:20 Krul pozamiatal |
Przykład jak zwykle z dupy i jak przeważnie w nawiązaniu do III Rzeszy. Gość jest na tym punkcie ewidentnie zboczony.
19:40 przekroczenie cienkiej czerwonej lini, piana się toczy. 22:39 dlaczego powściągliwość Ukrainy w sprawie Krymu może być jej atutem. https://www.youtube.com/watch?v=ITTpyQWtMqg najpierw rżnięcie głupa z naiwniakami w tle, później swawola wśród swoich. Między innymi 18 min 20 sek tego filmiku, Mikke przyznaje się, że bił brawo imperce. Szczery do bólu. |
Cytat:
Co do glosowania "pod lufami karabinow" - osiol z po jak zwykle pisze bajki. Pod jakimi lufami jak wiekszosc na Krymie to ruskie a "serwery sa w Moskwie" ( to jakos mu nie przeszkadzalo wtedy :) ). A i jeszcze jedno, narzekania tego becwala ze na Krymie jest tylko rosyjska telewizja a ukrainskiej niet - a co z blokowaniem TV Trwam i jej dostepu do multipleksu? Ad brawa bicie fladze caratu. No jest JKM monarchista i co mu zrobisz? Przynajmniej nie zmienia pogladow jak wiatr zawieje albo slupki w sondazach. Co jakis czas jebnie jakas gafe ktora usluzne media albo ludzie nie rozumiejacy ni w zab o co mu chodzi przeinacza. |
Cytat:
Jak ktoś tego nie rozumie, to jest pożytecznym idiotą albo mu za to płacą. Cytat:
Pomysł zgodny z prawem. Na tym opiera się większość(wszystkie?) państwa unitarnych(a Ukraina nie jest federacją), że poszczególne regiony nie mogą mieć tak dalece idącego prawa do samostanowienia jakim jest secesja. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...-bawilem/91dem Nerwy puszczają. |
I tu wlasnie idealny przklad ludzi nie rozumiejacych w zab o co chodzi (pozytecznych idiotow jak wolisz) ktorzy beda bic piane mimo ze stoja na przegranej pozycji. Mozesz sobie i sto najrozniejszych praw przywolac ale jesli ludzie zamieszkujacy Krym chca zadecydowac o swojej przyszlosci to dlaczego chcesz im tego zabronic? Nie wnikam czy sa w 100% ofiarami manipulacji ruskiej propagandy czy nie bo to nie w tym rzecz. Rzecz w tym ze wiekszosc ludzi na Krymie widzi swoja przyslosc z Moskwa a nie Kijowem. I to nie jest 50% +1 tylko jakies 70-80%. Chcesz tego zabronic w imie czego?
|
W imię bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Polski
W imię nieakceptowania takiego sposobu zmiany granic w Europie W imię niepowiększania terytorium Rosji W imię róży Do imperki się nie odniosłeś ? Też byś bił brawo ? |
?? Co??
ad1. Czyli lepiej miec kraj zdestabilizowany, rzadzony przez amerykanskiego satrape (Jaceniuka) z nieobliczalnym Prawym Sektorem? To w imie bezpieczenstwa Polski? ad2. Czyli jeszcze raz, Kosowo ok a Krym nie? ad3. Co to jest za argument: "W imię niepowiększania terytorium Rosji"? ad4. Thun? A co ja mam tlumaczyc Korwina z jego pogladow? Ma takie i tyle, chcesz wiedziec to sie go zapytaj. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl