![]() |
Pozwoliłem sobie na małą inżynierską analizę:
- zielony kolor: zakres widzenia sędziego - czerwony kolor: podniesiona linia bramkowa na wysokość ok 90 cm (tzw. wysokość widoczności statystycznej). - żółty kolor: przestrzeń (objętość) zbiornika którego sędzia mógłby nie zauważyć. http://www.fotoszok.pl/upload/6ce72523.png Jak widać na obrazku piłka była za tak zwaną "przestrzenią zbiornika" niewidoczną dla sędziego, zatem na 1906% sędzia widział dokładnie całe zdarzenie. Wniosek - przekręt. |
Cytat:
:lol: |
Mam nadzieję,że będziecie Panowie równie sprawiedliwi w ocenach,kiedy kontrowersje będą dotyczyć waszego zespołu.
|
Cytat:
Oczywiście - i polecam enty raz pomyśleć czym jest różnica między błędem a wałkiem. |
Błąd kibice dostrzegą,zwłaszcza w powtórkach TV, a o wałkach niekoniecznie się dowiadują.
Ja myślę i wiem,że błędy i wałki były,są i będą. |
Kiedy ostatnio błąd sędziego dał nam korzyść punktową?
|
Słuchajcie nie tłuczmy tego tematu. Jak było widziała cała Polska a zdjęcia nie pozostawiają żadnego marginesu na swobodną interpretację.
Każdy, kto próbuje udowodnić inną tezę znajduje się prawdopodobnie w takim stanie jak ten pan http://www.youtube.com/watch?v=T4pGDT-fPkI albo łże jak pies i udaje nie wiadomo kogo bo słów już brak. W dobie mediów cyfrowych tak się błaźnić jak ten BARAN Stępniewski to naprawdę szkoda kasy na gościa w C+ lepiej aby tam się już nie pojawiał (aczkolwiek wiem, że to niemożliwe). Legia będzie mistrzem Polski, my mamy inne cele w tym sezonie. Kluczowy wydaje się mecz ze Śląskiem. Legia umiała wałki zawsze robić. Ona sama nawet nie wie ile osób jej pomaga. Pepsi Arena w Stolicy to jedna z kluczowych lanserskich lokalizacji w WAW, więc każdy chce się wkupić w łaski tej ....y. Poza grą która opisana już została jako oczekiwana z tym rywalem napiszę tylko tyle. Żałuję, naprawdę żałuję, że tyle osób Legii nienawidzi bardziej niż jest za Wisłą. Wyświechtany to pogląd napewno, ale cóż... |
http://screenshu.com/static/uploads/.../in/g1nm5z.jpg
Było mineło, czasu nie odwrócimy, pan Boniek ma racje, Bednarz jest sam a są ważniejsze zadania do wykonania |
Jeśli istnieją dowody zbrodni, tak istnieją dowody złodziejstwa czy przekrętu. Bardziej ewidentnych dowodów niż w meczu z Legią Warszawa, nie można byłoby się spodziewać. W normalnym swiecie, perokurator już by przesłuchiwał, w tym na wariografie także, ale słuch o prokuraturze dla PZPN zaginął wraz z powrotem Wdowczykopodobnych. Uderz w stół a nożyce się odezwią. Nagle sędzia Jarząbek doznał pomroczności wtórnej i utraty świadomości, sędzia Siejewicz zmienił przepisy FIFA o ręce w polu karnym a sędzia Sapela w swojej bucie i arogancji wobec dziecka nawet, ujawnił zachowanie typowe dla PZPN z lat ich świetności przestępczej, a nie czasów prokuratorskich czyli podziemia. Dziennikarze i kibice twierdzą publicznie w TV - skandal Jarząbka i ewident karny Siejewicza oraz arogancja Sapeli a PZPN straszy a nie przeprasza i to nie tylko Wisłę, ale i dzieci nawet. Pisz wymaluj, jakby stare wróciło, o czym już od jakiegoś czasu media zaczęły donosić. Wiemy w Wiśle panie Boniek, co mamy robić z Bednarzem zwłaszcza, ale to nie Pana sprawa. Pana sprawą jest poprosić prokuraturę o wyjaśnienie zdarzeń z meczu z Legią, w związku z jawnym podejrzeniem o przekręty sedziowskie, jeśli chce mieć pan moralne prawo pouczać innych i to w stylu pana poprzedników, czyli buty i arogancji. Jeśli pan Cupiał usunie Bednarza z Wisły dla jej dobra, jak pan twierdzisz, z czym wielu w Wiśle się z panem zgadza, to czy usuniesz pan z PZPN tych co dokonali niemożliwego w meczu z Legią, dla dobra PZPN-u, aby taki pan Cupiał i jemu podobni, mieli jeszcze sens inwestować w pilkę bez przekrętów ?? Bo tak się składa panie Boniek, że Wisła Cupiała , jako jedyny w kraju klub, była poza wszelikimi podejrzeniami o korupcję i chocby tylko z tego powodu a nie mistrzowskiego do tego, należy się jej szacunek i pomoc a nie chamstwo i arogancja czy zemsta środowiska, ktoremu pan szefujesz.
|
Cytat:
Bo sie Grajewski obrazi. |
Cytat:
Ciekawy artykul o tym jak Warszawa pragnie mistrzostwa i gdzie sie to objawia: http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/1...-az-za-bardzo/ PS: Czy nie interpretujecie oprawy legijnej nastepujaco: Ubrali sie jak stado plemnikow sugerujac ze to Legia bedzie najmocniejszym plemnikiem w walce o MP??:P |
Cytat:
ale po czymś takim jak w sobote,na miejscu piłkarzy obawiałbym sie o wyjście na następny mecz. Jeśli nie widział tak idelanie usytuowanego zdarzenia to jaka jest pewnosc ze zobaczy jak przeciwnik wchodzi wyprostowaną nogą w np. kolano? Jaka jest szansa ze sędzia cokolwiek zobaczyc skoro nie widzi takich ewidentnych rzeczy. Serio, strach sie bać jak teraz sędziowie będą dostawać jakichs pomroczności czy .... wie czego. |
Ale to jest najlepsze, programy, gadanie, powiększone składy sędziów a czarne ....y dalej pokazują kto tu rządzi.
Jakaż ta liga jest przewrotna, kolejne pod rząd zwycięstwo legii, pierwsza chyba taka seria od poprzedniego mistrzowskiego sezonu :D Cóż za zbieg okoliczności... Ach te czasy Dariusza W., złoty okres farszawskiej piłki nożnej 2005/2006. Mój osąd wszystkich sytuacji. Pareiko- wyjście z ugiętą nogą, po uprzednim przygotowaniu przez napastnika ataku nakładką z którego w ostatniej chwili się wycofał. Sam narzucił ostrość tego starcia, więc powinien liczyć się z konsekwencją. Ogólnie sytuacja czysta, sędzia ocenił, gramy dalej. Zatrzymana przez sędziego bo aktorzyna udaje że mu nerka wypadła bokiem. Za linią- nawet nie komentuje bo co tutaj dodać, najlepszy komentarz był wczoraj Twarowskiego w L+E Karny dla Wisły- tutaj mam największe wątpliwości, jednak po długim zastanowieniu to jednak karny. W pierwszej chwili karny 100% potem, powiem szczerze że ta sędziowska nowo mowa zatruła mi głowę, ale słuchając jej mógłbym dojść do wniosku że ta piłka na aucie to też przypadek i najbardziej pokrzywdzony jest Jarzębak... Dobra, więc czemu karny. Zawodnik stoi z rękami rozjebanymi na całej szerokości, jest to naturalna pozycja ale w podnoszeniu ciężarów, w piłce nożnej jednak standardy są lekko inne, to po pierwsze. Czy zagranie jest celowe? Według mnie jest, nie ma ruchu do piłki ale nie ma też ruchu od piłki, bierność zachowania obrońcy jest jego korzyścią, bliższym Żewłakowa zawodnikiem jest Furman który ręce potrafi zabrać. Kiedyś w studiu przy problemie intencjonalności zagrania miała świadczyć forma zachowania dłoni, otwarta ręką, lub spięta zaciśnięta pięść. Jak byk na obrazku widać, Furman wyrywa otwartą dłoń żeby go nie trafia, Jodłowiec spina żeby mu za daleko nie odjechała po "przyjęciu". Jodłowiec- prawdziwy libero, jednak bardziej by się sprawdził w siatkówce. |
Pisanie o Wiśle że ma słabe wszystkie formacje jest grubą przesadą. Nawet kibic Legii zauważył że problem mamy w ataku. Można by czasami strzelić coś z przodu, albo przynajmniej zagrozić bramce przeciwnika żeby ostudzić jego zapędy. Odciążyło by to czasami obrońców. Niestety z przodu jest tak: wiekowy Kosa, Małecki któremu serca nie brak, ale jak odpali to nie wiadomo do kogo chciał i po co, Boguski który skacze do piłki jak panienka bo najwidoczniej ma uraz psychiczny, Sarki który coś tam ciągnie, ale to jak rusza się bez piłki wchodząc w końcówce to skandal, Garguła który nie do końca potrafi obsłużyć kolegów fajnym podaniem. Taki mamy obraz drużyny z przodu.
|
Moim zdaniem sędziowie nie popełnili żadnych błędów.
Po prostu wzorowo wykonali powierzone im zadanie, co potwierdził ich szef pan Przesmycki stwierdzeniem że żadnych kar nie będzie. Nie wolno karać pracownika za dobrze wykonaną pracę - za to można wylądować w sądzie. |
Cytat:
|
Aha jeszcze ten argument że piłka do ręki a nie ręka do piłki.
Więc rozumiem że jeśli staje mur w 16 to ręce można podnieść do góry przed wykonaniem strzału? Bo przecież piłka do ręki więc intencji nie ma? ....iozalna sytuacja. |
Jedyny pozytyw, ze doszli do wniosku aby zrezygnowac z dodatkowych sedziow. Przez dodatkowych sedziow liniowi mniej sie staraja bo mysla, ze tamten pomoze a tu dupa tak jak z Legia nie zdarzył dobiec. Dla mnie wina lezy po rowno i po stronie Jarzebaka i liniowego
|
Cytat:
Śmiech na sali. |
Cytat:
|
Wszyscy mówicie o pracy sędziów a zapomnieliście o golu naszego najlepszego napastnika który strzelił 1 bramkę o prawie dwóch lat.... chłopakowi kończy sie kontrakt w czerwcu także skoro zaczął strzelać to proponuję kontrakt dla niego na 4-5 lat.... u nas przecież to norma
|
Cytat:
To że nas przekręcą było wiadomo już dawno, przeraża jednak to jak bezczelnie ośmielają sie to robić. No ale skoro nowy prezes PZPN nie widzi problemu ... To co sie dziwić. Już chyba tylko desperaci emocjonują się tymi przekrętami, chyba dla jaj zwanymi ekstraklasą. |
Dla mnie najbardziej wku…ce jest to, że osoby decyzyjne w naszej piłce tzn. Boniek i Przesmycki uważają, że nic wielkiego się nie stało.
Po takiej sytuacji całą szóstka a przede wszystkim Jędrzejczyk, co najmniej do końca sezonu powinien być zawieszony nieodsunięty, ale zawieszony. Jeśli góra mówi, że właściwie nic się nie stało to albo boją się ruszyć tego gó..a żeby nie zepsuć resztek, jako takiego obrazy Ekstraklasy, albo …………………… I proszę niech nikt nie wciska, że sędzia mógł tego nie widzieć. Wiem, że to link do Wyborczej ale warto posłuchać co mówi Iwańczyk w 1,38 minucie http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/12...ml#BoxSportTxt |
Jędrzejczyk niby za co ? Już nie przesadzajmy.
E: no Kominek. :) Bo myślałem ze masz pretensje ze chłop sie zachował jak powinien hehe :) Może czas zrobic zrzutke na oprawe z tymi pedałami ? |
Cytat:
|
Przepraszam oczywiście nie Jędrzejczyk tylko Jarzębak
|
|
Cytat:
Murawski w tym programie wykazał się wyjątkową inteligencją na poziomie tabletki czyszczącej do ekspresu do kawy. Źle ustawieni to chyba byli jego rodzice :evil: Albo ten ślepak jest kompletnym pustakiem i nie powinien sędziować żadnej dyscypliny sportowej albo po prostu zrobił to z premedytacją, chciał zaistnieć albo wejść głęboko w odbyt i liczyć na awans czy inne korzyści. |
Zbigniew Przybecki - Siejewicz generalnie dobrze prowadził spotkanie, nie zostanie odsunięty a tym bardziej ukarany.... BRAWO............
|
Siejewicz nie popełnił poważnych błędów. Sytuację Jędrzejczyka czy Kuciaka intepretowali asystenci, którzy odpowiadają za te błędne decyzje. Siejewicz też dobrze widział sytuację Pareiki z pedałkiem z Warszawy i nie ukarał Siergieja, czego chciałby Stempniewski czy inne warszawskie tuby propagandowe.
|
Cytat:
PS: http://www.weszlo.com/news/14508-Nie..._Monty_Pythona |
Było mineło,cała Polska widziała co się stało,dla mnie Legia nie wygrała tego meczu,wstyd by mi było gdyby to Wisła w taki sposób zdobywała mistrzostwo.
Aha sprawa karngo:W 90% takich sytuacji na świecie odgwizdano by karnego Słyszałem angielski komentarz na temat tego meczu i stwierdzono że drużyna godpodarzy została brutalnie oszukana Sprawa Pareiki to jakiś żart,owszem nasz bramkarz popełnił błąd ale najpierw asekurował się przed nogą Koseckiego W tym sezonie Wisła jest bardzo źle traktowana przez sędziów i nie dość że gramy słabo to jeszcze ktoś nas kopie 2 zupełnie nieprawidłowe bramki w pierwszym meczu z Pogonią przegranym 2-0 Słynny karny po faulu na Boguskim z Podbeskidziem Była też sytuacja z nieuznanym prawidłowym golem w ostatnich kolejkach Gol dla Jagielloni w Pucharze ze spalonego i inne Oczywiście nie tylko my jesteśmy tak traktowani,Polonia Warszawa również jest poszkodowana i wiele innych zespołów Jako że nie lubie siać teorii spiskowych wstrzymam się od komentowania sytuacji Legii,mimo wszystko warto bedzie zobaczyć ich sędziowanie do końca sezonu |
Była kiedyś taka ankieta od C+ na temat tego komu sędziowie najbardziej pomagają, podobno 70% było przy Legii.
|
Coś czuję, że w meczu z Lechem sędzia będzie mylił się na naszą korzyść i "oddawał" nam "coś tam"
Każdy widział to co widział, pamiętam jakie gromy spadały na sędzie Lyczmańskiego (zresztą słuszne) ale widać w drugą stronę kolegium sędziów tak nie działa. |
Cytat:
|
Wiecie co jest najgorsze? Najgorsze jest to iż po takim meczu i takich błędach zamiast karać winnych to słyszy się takie coś:
" Przy golu dla Legii największy żal mam jednak do sędziego liniowego Radosława Siejki, który do końca nie poszedł za piłką. To doświadczony arbiter i powinien pobiec do linii końcowej, a nie kurczowo trzymać się linii spalonego, którą i tak wyznaczała piłka. Zamiast patrzeć po prostej, był ok. pięć metrów dalej, przez co widział całą sytuację pod dużym kątem i trudno było mu ocenić, czy piłka wyszła. Mocno pomylił się też sędzia bramkowy, ale przesuwał się z miejsca, gdzie zawodnik wykonywał wślizg i ustawił się tak, że kąt patrzenia na linię końcową zasłaniała mu noga i piłka. Wszystko to znajdzie się moim raporcie. Czy sędziowie poniosą konsekwencje? - Nie, choć po ich meczu było sporo kontrowersji. Nie chcę jednak karać, bo to były głównie błędy w zarządzaniu zespołem. Największy żal mam do liniowego, bo jest specjalistą w tej dziedzinie, a sędzia bramki Sebastian Jarzębak - nie. Musimy siąść i porozmawiać, co dalej zrobić z system sędziowania przez pięciu arbitrów, bo na razie nie wygląda to dobrze. " Wychodzi na to że Jarzębiak stojący przy linii widzący sytuacje z kilkudziesięcu centymetrów MÓGŁ NIE WIDZIEĆ tego, i tak naprawdę on nie jest niczemu winien, nosz ku*wa to są jakieś jaja, jak poziom tej ligi ma być normalny skoro takie sytuacje mają chyba miejsce tylko w lidze mongolskiej, chociaż nasza liga w rankingu pewnie jest nawet za nią, co mnie osobiście nie dziwi. Gościu pieprzy że karnego być nie powinno a powinna być czerwień dla Pareiki, mimo iż panienka Kosecka sama mu wlazła pod nogi, i w dodatku była na spalonym. Nie wiem jak to można określić - BEKA, ŻAL, KOMPROMITACJA, niech se w dupę wsadzą taką skorumpowaną ligę :] Jarzębiak nie mógł nie widzieć, ON NIE CHCIAŁ widzieć :) |
http://wislaportal.pl/24668,Sebastia...l_zly_kat.html
Tłumaczenia k.... Jarzębaka. Jak ten człowiek honoru nie ma. |
Cytat:
|
@mitmichael - wspólna wersja z Przesmyckim uzgodniona. Ma ktoś może gdzieś tę sytuację video jak Jędrzejczyk biegnie. Czy ten pajac na serio się cofa czy stał tam już?
|
Cytat:
wis.la/s3280 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl