![]() |
Cytat:
To jest chore, po raz kolejny Cupiał zachowuje się jak dzieciak z piaskownicy... Wyniki ostatnich meczy były słabe, ale gra w polu z każdym meczem była wyraźnie lepsza. Jakby nie ta dziwna kartka dla Czekaja w 45 min to niewykluczone, że by ich w II połowie rozjechali tą klepą. Ponad 70% posiadania w I połowie, z całego meczu chyba 69% (w tym 45 w "10"-u). Przy takich statystykach zazwyczaj przeciwnik nie wytrzymuje dłużej niż do 60-70 min, bramki to kwestia czasu. Mirek Szymkowiak podobnie to ocenił: Cytat:
Cytat:
http://wstaw.org/m/2012/03/01/probie...00x300_q85.jpg Dla porównania Kasperczyk (PBB) i Czesiu, którzy trenują/trenowali drużyny o podobnym potencjale. http://wstaw.org/m/2012/03/01/kasper...00x300_q85.jpghttp://wstaw.org/m/2012/03/01/czesiu...00x300_q85.jpg Dla kontrastu jeszcze Smuda. http://wstaw.org/m/2012/03/01/smuda_jpg_300x300_q85.jpg Zważywszy na okoliczności zwolnienia Kazka i charakter Probierza, nie wiadomo jak na tą decyzję zareagują piłkarze oraz jak będzie wyglądała z nimi współpraca? Może równie dobrze skończyć jak Bakero w Lechu i to szybciej niż mu się wydaje. W Wiśle pilnie powinien się pojawić jakiś odpowiedzialny właściciel, w przeciwnym razie skończymy kiedyś na zapleczu Ekstraklasy... |
Cytat:
P.s szanujmy się |
Jeśli Wisła pod wodzą Probierza wygra 3 mecze z rzędu, będziecie go tu wychwalać pod niebiosa.
Jeśli znów stracimy punkty, zacznie się totalna nagonka i obsrywanie człowieka. To takie typowo polskie: robić z kogoś Boga albo gówno. Mam nadzieję, że decyzja o rozwiązaniu umowy z Moskalem nie była wysłana mu przez SMS, że potrafili rozstać się z klasą. W każdym razie Moskal ma zawsze otwarte drzwi na R22. Jednak wciąż ma za mało doświadczenia w pracy trenerskiej, zwłaszcza na tym szczeblu. Decyzja o zatrudnieniu Probierza to rozpaczliwa próba ratowania sezonu, żeby Wisła zajęła miejsce premiowane grą w pucharach. Szkoda, że ostatnie miesiące potoczyły się tak a nie inaczej. Decyzje podejmowane na górze to dziecinada i zabawa w piaskownicy, a nie prowadzenie największego klubu w Polsce w ostatnim 10 leciu. Pozostaje liczyć na to, że z Probierzem będziemy w stanie stwarzać sytuacje strzeleckie, nie spodziewam się jakiejś radykalnej zmiany w najbliższych meczach, może większe ryzyko w konstruowaniu akcji ofensywnych (przecież remisy nic nam nie dają, do cholery !) bo z tym składem Wisła nie zasługuje na miejsce w środku tabeli. |
Cytat:
Cytat:
Poza tym chodziło mi o styl gry. My nie możemy grać przyczajeni na 30 metrze i czekać na dogodne do kontry sytuacje. My mamy grać do przodu, bezkompromisowo. A nie stawiać lenczykowy "autobus" w polu karnym, jak ktoś powyżej wspomniał. Jeszcze raz- szanujmy się. |
Szkoda, że Moskalowi nie dano dłuższego czasu na rozkręcenie, w szczególności, że w zamian nie przyszedł żaden "magik" tylko Misiek Probierz z przeciętnym warsztatem trenerskim. Jedyne czego nie można mu odmówić to charyzmy. Sami piłkarze "ełksy" to podkreślali, ale charyzmą trenera meczu nie wygramy.
Niezależnie od tego kto przychodził na stanowisko trenerskie(Okuka,Liczka czy inna Czarodziejka z Księżyca) zawsze każdemu życzyłem samych sukcesów z korzyścią dla Wisły. I tak też życzę Michałowi. |
Cytat:
|
Dobra długich postów nikomu się czytać nie chce więc tym razem krótko :lol:
Cytat:
Zawodnicy jesienią byli w świetnej dyspozycji, grali na maksimum swoich możliwości (które obnażył aktualnie trwający sezon), a na wiosnę wszyscy oczekiwali, że będą grać jeszcze lepiej, oczekiwano, że jesienna forma to dla nich norma. Piłkarze i pewnie pośrednio trener tych oczekiwań po prostu nie udźwignęli, a potem wynik, który powinien być odebrany jako sukces (w przeciągu całego sezonu), w głowach zawodników, kibiców, mediów i generalnie opinii publicznej został odebrany jako porażka. Błędem było po prostu myślenie, że Jaga dysponuje potencjałem na miarę Mistrzostwa Polski, zawodnicy też to sobie zapewne wmówili i potem się psychicznie posypali, brakło mobilizacji, a trudno oczekiwać, że kolejne słowa Probierza coś tu potrafiłyby zmienić, ponownie ich natchnąć do osiągnięcia absolutnego maksa możliwości. Nawet świetny motywator nie jest w stanie przez kilka lat "jechać" na samej motywacji, w końcu muszą do tego dojść umiejętności czysto piłkarskie. To trochę tak, jakby od Moskala oczekiwać przed rundą wiosenną wygrania LE. W Wiśle natomiast Probierz ma zupełnie inną sytuację. Tutaj ma nieporównywalnie większy potencjał kadrowy, oczekiwania są na starcie wysokie, ale też zawodnicy są świadomi tych oczekiwań. Sam jestem ciekaw jak sobie w takiej roli poradzi, bo prawda jest taka, że jest to ogromna niewiadoma, bowiem w takiej sytuacji nigdy nie był, więc i trudno coś wyrokować. Generalnie zasłużył na swoją szansę w klubie ligowej czołówki, jakbym miał wróżyć z fusów, to uważam, że sobie poradzi, albo nieźle, albo dobrze, albo bardzo dobrze. Pytanie tylko, czy wystarczająco dobrze. Cytat:
Co do tego zawodnika, to nazywa się Nery Castillo i gość sprawiał problemy natury pozasportowej w każdym klubie, w którym grał, typowa tykająca bomba. A że talent miał niewiarygodny, to oczywista sprawa, wszak nieprzypadkowo znalazł się wcześniej za 15 milionów euro w Szachtarze Donieck, potem grał w Manchesterze City. Niemniej jednak znaczące jest to, że gra teraz w Arisie Saloniki, a nie w tej klasy drużynie, tak mi się wydaje. To tak nawiasem mówiąc. Cytat:
|
Nie, tu jest troszkę inaczej... Generalnie jest tak, że najwięcej jest wypowiedzi przeciwników przy takich konkretniejszych zmianach. Gdy odchodził Maaskant, dużo głosów było, że to zły krok, że powinien zostać. Moskal był przyjęty pozytywnie, jeszcze prezent w postaci Standardu troszkę nam osłodził życie i mało kto psioczył. Teraz przyszedł Probierz a dużo z was tego Probierza nie chce i wypowiadają się głównie osoby które są raczej negatywnie nastawione na posadę trenerską Probierza we Wiśle. I jest kilka osób którym nigdy nikt nie dogodzi.
|
Bardzo dobra decyzja. Szacunek dla Pana Cupiała, za zrobienie kroku w kierunku w kierunku wzmocnienia Wisły i nie uleganie głupiej modzie na ściąganie złotoustych szarlatanów z zachodu *(bo na prawdziwych fachowców nigdy stać nas nie będzie)
|
http://tsw.com.pl/news/Probierz-nego...z-Polonia-1830
ciekawe info, szczególnie to dotyczące jego żądań finansowych |
Zadanie ma łatwe. Jesli wygramy, już będzie progres.
|
Cytat:
|
Cytat:
Mistrzostwo 2012? Będzie bardzo trudno. Awans do LM? Tym bardziej bardzo trudno. |
[QUOTE=vote-for-mikey;1226009]Czekałem na tego posta :D (bo tak naprawdę, kogo obchodzi, że facet pracował u żydków? Tak, wiem. Twardogłowych)
--- A mnie akurat obchodzi. ! |
jak w ogole mozna myslec o awansie do LM, widzac w jakim położeniu jestesmy?
|
Probierz lubi sprowadzac zawodników z którymi już pracował, może namówi Kupisza do przyjścia na R22 ?
|
Co niektórzy piszą tu o trzech zwycięstwach. A ja napisze że trzy porażki i będziemy mieli w Wiśle Murinio Michniewicza :). A w lipcu i tak przyjdzie Franz Smuda i zaorze pole po różnyc tam Robertach i Staszkach. A ze Zdzichem zrobia taki team że ....
|
Cytat:
|
Nie sprowadzi. Okno w Polsce już zamknięte od wczoraj bodajże.
|
Decyzję o zatrudnieniu Probierza przyjąłem z szokiem, bo dowiedziałem się o tym dopiero po kilku godzinach od podpisania kontraktu. Sam nie wiem jak odnosić się do tej zmiany, bo z jednej strony żal mi Kazka, a z drugiej też każdy widział, że ten zespół się męczył. Pewnie, gdyby nie ten "cud" z 14.grudnia, to Kazek w ogóle nie dostałby tej szansy i ktoś nowy za niego przyszedłby już w przerwie między rundami. A tak, powstaje pytanie, czy ten zespół jest rzeczywiście dobrze przygotowany. Cupiał widzi, że wali się grunt pod nogami (istnieje poważne zagrożenie, że zespół nie zagra w pucharach w następnym sezonie) i ta decyzja ma ratować sezon.
Życzę powodzenia Panu Probierzowi. Sukces w Jagiellonii, którym było zdobycie PP i uniknięcie spadku z -10 pkt na starcie (skądinąd przeciętnej kadrowo), a także poukładanie tego szrotu w ŁKSie, bo przecież to za jego kadencji Łodzianie narobili najwięcej pkt w tym sezonie, zwiastuje nieźle i jakoś wierzę, że i nasz zespół jakoś poskłada do kupy. Pozostaje tylko pytanie, czy nie braknie czasu na nadrabianie strat w lidze i, czy jeśli mu się uda zrobić podium i np. wygrać Puchar Polski, to czy dostanie odpowiednie środki, by wzmocnić latem ten zespół. |
Cytat:
Mistrzostwo teoretycznie jest możliwe, praktycznie gorzej. A LM? Najpierw mistrzostwo :lol: Podium? Do osiągnięcia. Wiele do zrobienia przed nowym trenerem - to jest pewne. |
Oby całe to zamieszanie z Maaskantem, Probierzem i Moskalem nie okazało się niekompatybilne do końca. Grecka kiwka Wisły przez Probierza, może tym razem niespodziewanie dla wszystkich, zaowocować kiwką Probierza przez Wisłę. Moskal nie dał rady kiwać na własnym podwórku, mimo naszej sympatii dla niego. Powrót obecnej Wisły na szczyt tabeli, wydaje się być zadaniem trudniejszym, niż gonitwa minus 10 punktów, ale nie niemożliwym. Mistrzostwo Maaskanta, także wydawało się być niemożliwe. MP - rozumiane dwuznacznie, jako Michał Probierz lub Mistrzostwo Polski, w wydaniu Cupiała jest zawsze rozumiane jednoznacznie. Czy Probierzowi uda się zdobyć tytuł i zostać dalej, to pytanie na dziś bez odpowiedzi. Ja mu tego życzę ze wszystkich sił i mam nadzieję, że on rozumie Wisłę jednoznacznie, czyli, że czasu na przyszłość nie ma, tak jak każdy trener Wisły, bez jasno sprecyzowanego wyniku na tu i teraz. Dlatego czasu na odkładanie na potem, niezbędnych transferów, także nie ma, gdyż zwycięstwo jest potrzebne na wczoraj, aby zaistniał czas na jutro.
Mimo ambarasu całego, trzeba upatrywać pozytywów w zaangażowaniu osobistym Cupiała. Ważne jak diabli, że ciągle mu się chce i czy siekierą czy milczeniem lub zaskoczeniem, ale zawsze do przodu, a nie do tyłu z Wisłą podążać chce :-) |
Chciałbym się mylić ale dla mnie Probierz to gwarancja tegorocznej klęski , taka wisienka na zgniłym torcie.Gość bez żadnych sukcesów, prowadzący samych ogórków , do tego z przerośniętym ego.Jedynie coś w tej Jadze(chwilowo) zrobił ale jak wypadł mu Grosicki to była już tragedia zakończona porażką w pucharach z jakimiś pastuchami
Obym się mylił. |
Przedewszystkim to dzis znowu gdzies tam w cieniu,z tylnego siedzenia pewne decyzje podpowiadal Cupialowi towarszysz Zdzich ,a jemu nic nie da rady.To juz zle wrózy
Potem sytuacja z Kazkiem ,mam nadzieje ze juz niedlugo Basalaj wyleci stad na zbity pysk,w atmosferze jeszce gorszej niz Moskal.On nie ma za soba kibicow a to robi roznice. No i Probierz. Michal Probierz,pamietam taki mecz u siebie z Gornikiem jak on wtedy gral w KSG i taki jeden faul na Zurawskim. I wiele jego faulow ,zagran.. przez to przyznam sie szczerze nie trawie tego goscia,dlatego jeszcze nie przetrawilem informacjj ze ten pan bedzie siedzial na naszym stadionie i nie bedzie na niego wolno gwizdac :D co do przyszlosci,to sam juz nie wiem ,Probierz-zbawca? chwilowy trener?,rezerwowy? ktos na 10 lat? no wlasnie ,w WIsle nigdy nic nie wiadomo. |
Cytat:
A Twoje argumenty dotyczące Stana? 1. Pareiko. Jaka Wisła Płock? Co za brednie? Ściągnął sensownego bramkarza? Za darmo? W tempie ekspresowym? Ściągnął. Kropka. Zapomniałeś już jak jego poprzednicy na stanowisku dyrektora sportowego testowali kilkudziesięciu pół amatorów na tej pozycji przez blisko 2 lata, żeby w końcu znaleźć...Jovanica? Ulotna jest pamięć i figle płata? 2. Koledzy z Holandii? Przecież gość jest Holendrem i większość życia tam spędził. Zna rynek od podszewki, więc ten kierunek poszukiwań jest czymś oczywistym. Chyba, że narodowość Cię drażni i chciałbyś jednego z tych polskich zdolnych prawych obrońców, których pełno na rynku. Z kartą w ręce. Jaliens to fair mistake, facet na papierze wyglądał genialnie. W 9/10 przypadków ktoś taki by wypalił. Lamey? Co masz do Lameya? Za 0 (słownie zero) złotych ściągnięty w 2 tygodnie przyzwoity obrońca, który regularnie gra w pierwszym składzie i poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Jakoś go te nasze młode wilki z ME nie wygryzły. 3. Wypowiedź o braku wzmocnień? Ktoś to już wcześniej ładnie ironicznie podsumował. Zatęsknisz jeszcze bardzo za "szkodnikiem" Valckxem kolego Koalik. Na marginesie - posty do innego tematu, sorry za zasmiecanie. |
Cytat:
Cytat:
|
Przecież gdyby Probierz dokonał cudu, jakim byłoby obronienie tytułu, z miejsca zostałby wywindowany przez media i opinię publiczną do głównego kandydata na objęcie reprezentacji po Euro. Ten sukces jest niemal niemożliwy, ale jeśli się uda, to będzie zbyt spektakularny, a Probierz zostanie okrzyknięty najlepszym polskim trenerem.
Z drugiej strony, wiemy jak jest, jeśli będzie padaka i nie wywalczymy nawet możliwości grania w eliminacjach europejskich pucharów, to Probierz zostanie zwolniony. Jednak jeśli ten optymistyczny i realny cel jakim jest ligowe podium zostanie osiągnięty, skandalem będzie pozbywanie się trenera. Jesli nagle coś ruszy, drużyna oprócz utrzymywania się przy piłce znajdzie sposób na kreowanie wyraźnych sytuacji strzeleckich, to jest szansa na to podium (raczej nie ma co wierzyć, że nie pogubimy jeszcze gdzieś punktów, ale trzeba na ogół wygrywać w pozostałych 11 meczach). |
Cytat:
|
Cytat:
O Probierzu jako o trenerze powiedzieć można niewiele, bo tak naprawdę dopiero Wisła sprawdzi z czego ten Pan jest zrobiony. Wiemy natomiast jakim jest człowiekiem. Bezkompromisowym, bardzo pewnym siebie, odpornym na naciski. Dla Kapki kłopotliwy bo poza jakąkolwiek kontrolą. Kto wie czy właśnie te cechy ludzkie nie zdecydują, że Probierz szybko poprawi grę. A może nawet nie tyle grę, co motywację i zaangażowanie. Bo to chyba o to chodzi. Rezerwy mentalne mamy ogromne i jeśli tylko kopnie tę zbieraninę w dupska i wzbudzi respekt, to możemy być wynikami mile zaskoczeni. Probierz dostał szansę życia i na pewno nie odpuści. Lepszego kandydata na strażaka nie było. Później może być różnie. |
Cytat:
A jeśli chodzi o punkt 3, to możesz napisać o jaki chodziło komentarz z tym brakiem wzmocnień, bo nie mogę znaleźć. Cytat:
|
Tyle lat niektorzy kibicuja, a zdziwienie jakby o Cupiale slyszeli po raz pierwszy. On sie zachowuje jak kibic, to nic nowego. Zobaczyl Gargule uradowanego, w usciskach, po Koronie i sie w....il, ze druzyna leci w chuja, a Moskal umowny sie, nad nimi nie zapanuje. I dobrze, wreszcie ktos kto wezmie to towarzystwo twarda reka, kto ma charyzme i perspektywy, potencjal na bycie bardzo dobrym trenerem.
|
To jest nie na temat, ale przeczytajcie tekst na Zakazanej o tragicznej sytuacji w klubie...wtedy moze wielu z Was inaczej spojrzy na ostatnie wydarzenia.
|
Cytat:
Sam Probierz jest mi obojętny, tak jak Moskal. Jego pojawienie się niewiele zmieni, ponieważ jak już wielokrotnie pisałem nie w trenerze leży nasz główny problem. Tak więc wyluzujcie i nie wywoźcie i jego na taczkach za 3 lub 4 kolejki. |
Nie wydaje mi się, aby lamentowanie i wytykanie porażek Probierza miało jakikolwiek sens. Połowa forum zwalniała Maaskanta jak przyszedł kryzys po odpadnięciu z LM, dostała chcąc nie chcąc Moskala i mimo tego że nic z drużyną nie ugrał to jego następcę już na wejściu rozlicza się z liczby niepowodzeń. Innego wyjścia nie ma - trzeba dać mu popracować. Skorży z czasów trenowania Wisły wytykano to, że nie ma męskiego podejścia do piłkarzy - krótko mówiąc - jaj. U Probierza o to się raczej nie trzeba martwić, jestem swoją drogą ciekaw jak zareagowałby na deklarację Małeckiego o nieprzystąpieniu do meczu i treningu. Facet ma ubogie CV, ale Jeżeli macie lepsze kandydatury na trenerów Wisły to proszę bardzo - chwalcie się.
|
Cytat:
Przyjście Probierza w tej sytuacji może chociaż zmienić sytuację w szatni. Jakieś rezerwy dla jednego czy dwóch gwiazdorów by trochę okiełznały to rozpuszczone towarzystwo nie mające pojęcia w jakim klubie się znajduje. Na więcej nie ma co liczyć, sezon i tak jest stracony, szczytem marzeń będą puchary. |
Cytat:
i howgh na dodatek |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl