Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

ziz99 01.03.2012 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1225708)
Jestem zaszokowany i zaskoczony decyzją o zatrudnieniu Probierza. Znów skręcamy w stronę "polskiej myśli szkoleniowej" pozbawionej sukcesów i na dodatek wielce kontrowersyjnej w tym przypadku. Po raz n-ty. Krok w przód, trzy kroki w tył. Niesamowite.

Probierz to kolejny trener bez wyników i osiągnięć, zdaniem wielu opętany manią wielkości. Trener na dorobku, który poza Jagiellonią błyskawicznie wylatywał z posad. Prowadzi bardzo kontrowersyjną politykę kadrową - np: we wspomnianej Jadze często bezzasadnie odsuwał na rezerwę Frankowskiego. Z żadnego piłkarza nie zrobił gwiazdy, z żadnym klubem nic nigdy istotnego nie wygrał. Jego CV tak naprawdę nie odbiega od CV Moskala. To trener z podobnej, bardzo niskiej półki.

Nie wiem, co taka zmiana może i ma przynieść. Warsztat i dokonania Probierza na pewno nie predysponują go do roli uzdrowiciela Wisły.

Cupiał jest niesamowity. Ileż raz można popełniać te same błędy? Ile razy można nie wyciągać odpowiednich wniosków z przeszłości? Ileż razy można się sparzyć w taki sam sposób, by zrozumieć własne błędy?

Jak zwykle kręcimy się w kółko. Bezmyślnie, bezsensownie. Teraz zapewne poleci i Valcks, bo Cupiał myśleć nie umie. Nie w futbolu.

Przykra prawda...

To jest chore, po raz kolejny Cupiał zachowuje się jak dzieciak z piaskownicy...

Wyniki ostatnich meczy były słabe, ale gra w polu z każdym meczem była wyraźnie lepsza. Jakby nie ta dziwna kartka dla Czekaja w 45 min to niewykluczone, że by ich w II połowie rozjechali tą klepą. Ponad 70% posiadania w I połowie, z całego meczu chyba 69% (w tym 45 w "10"-u). Przy takich statystykach zazwyczaj przeciwnik nie wytrzymuje dłużej niż do 60-70 min, bramki to kwestia czasu. Mirek Szymkowiak podobnie to ocenił:

Cytat:

Jedynym mankamentem Wisły w ostatnim czasie było to, że nie oddawała strzałów na bramkę. Brakowało skuteczności, ale gra wyglądała o wiele lepiej. Nie wiem co powiedzieć…
Cytat:

...Odpadnięcie ze Standardem i mecz z Koroną Kielce zaważyły na tej decyzji. Ale dziwie się, bo wiemy wszyscy, jak te spotkania wyglądały. Jestem przekonany, że gdyby Wisła grała w jedenastu, to Korona w końcu by padła. Widziałem progres w grze krakowskiego zespołu
I teraz co, cudotwórca Probierz wygra 11 meczy??? Czy jego dotychczasowe wyniki są aż tak powalające???

http://wstaw.org/m/2012/03/01/probie...00x300_q85.jpg

Dla porównania Kasperczyk (PBB) i Czesiu, którzy trenują/trenowali drużyny o podobnym potencjale.

http://wstaw.org/m/2012/03/01/kasper...00x300_q85.jpghttp://wstaw.org/m/2012/03/01/czesiu...00x300_q85.jpg

Dla kontrastu jeszcze Smuda.

http://wstaw.org/m/2012/03/01/smuda_jpg_300x300_q85.jpg

Zważywszy na okoliczności zwolnienia Kazka i charakter Probierza, nie wiadomo jak na tą decyzję zareagują piłkarze oraz jak będzie wyglądała z nimi współpraca? Może równie dobrze skończyć jak Bakero w Lechu i to szybciej niż mu się wydaje.

W Wiśle pilnie powinien się pojawić jakiś odpowiedzialny właściciel, w przeciwnym razie skończymy kiedyś na zapleczu Ekstraklasy...

brylant17 01.03.2012 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1226014)
My jesteśmy WISŁA KRAKÓW a nie jakiś Śląsk Wrocław.

Szanujmy się.

"Jakiś" Śląsk Wrocław jest pierwszy w tabeli a my na 8 miejscu przed nami np.Podbeskidzie dziękuje dobranoc

P.s szanujmy się

Michal_1990 01.03.2012 22:36

Jeśli Wisła pod wodzą Probierza wygra 3 mecze z rzędu, będziecie go tu wychwalać pod niebiosa.
Jeśli znów stracimy punkty, zacznie się totalna nagonka i obsrywanie człowieka. To takie typowo polskie: robić z kogoś Boga albo gówno.

Mam nadzieję, że decyzja o rozwiązaniu umowy z Moskalem nie była wysłana mu przez SMS, że potrafili rozstać się z klasą. W każdym razie Moskal ma zawsze otwarte drzwi na R22. Jednak wciąż ma za mało doświadczenia w pracy trenerskiej, zwłaszcza na tym szczeblu.

Decyzja o zatrudnieniu Probierza to rozpaczliwa próba ratowania sezonu, żeby Wisła zajęła miejsce premiowane grą w pucharach. Szkoda, że ostatnie miesiące potoczyły się tak a nie inaczej. Decyzje podejmowane na górze to dziecinada i zabawa w piaskownicy, a nie prowadzenie największego klubu w Polsce w ostatnim 10 leciu.

Pozostaje liczyć na to, że z Probierzem będziemy w stanie stwarzać sytuacje strzeleckie, nie spodziewam się jakiejś radykalnej zmiany w najbliższych meczach, może większe ryzyko w konstruowaniu akcji ofensywnych (przecież remisy nic nam nie dają, do cholery !) bo z tym składem Wisła nie zasługuje na miejsce w środku tabeli.

michu-k 01.03.2012 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1226017)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1226037)
"Jakiś" Śląsk Wrocław jest pierwszy w tabeli a my na 8 miejscu przed nami np.Podbeskidzie dziękuje dobranoc

P.s szanujmy się

Zobaczymy na koniec sezonu jak spuchną i odlecą na 3 miejsce.

Poza tym chodziło mi o styl gry. My nie możemy grać przyczajeni na 30 metrze i czekać na dogodne do kontry sytuacje. My mamy grać do przodu, bezkompromisowo. A nie stawiać lenczykowy "autobus" w polu karnym, jak ktoś powyżej wspomniał.

Jeszcze raz- szanujmy się.

igortsw 01.03.2012 22:48

Szkoda, że Moskalowi nie dano dłuższego czasu na rozkręcenie, w szczególności, że w zamian nie przyszedł żaden "magik" tylko Misiek Probierz z przeciętnym warsztatem trenerskim. Jedyne czego nie można mu odmówić to charyzmy. Sami piłkarze "ełksy" to podkreślali, ale charyzmą trenera meczu nie wygramy.

Niezależnie od tego kto przychodził na stanowisko trenerskie(Okuka,Liczka czy inna Czarodziejka z Księżyca) zawsze każdemu życzyłem samych sukcesów z korzyścią dla Wisły. I tak też życzę Michałowi.

nemox007 01.03.2012 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal_1990 (Post 1226039)
Jeśli Wisła pod wodzą Probierza wygra 3 mecze z rzędu, będziecie go tu wychwalać pod niebiosa.
Jeśli znów stracimy punkty, zacznie się totalna nagonka i obsrywanie człowieka. To takie typowo polskie: robić z kogoś Boga albo gówno.

Jesteś kolejny który mówi o tej oczywistej oczywistości... Nie ma sensu... I tak niektórzy dalej będą gadać swoje

rw88 01.03.2012 22:53

Dobra długich postów nikomu się czytać nie chce więc tym razem krótko :lol:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1225977)
Probierz jest trenerem takim sobie. Czesiu Michniewicz mógłby równie dobrze być i na jedno by wyszło w sumie. Probierz robił wynik z Jagielonia jak był Grosicki i Frankowski. Uwierzył,że jest magiem, puścił Grosickiego i tyle z Jagielloni było. Tak więc trener taki sobie.

Już to opisałem, owszem, strata Grosickiego była dotkliwa, ale też nie było tak, że to Grosik robił całą robotę. Jaga grała fajną, ofensywną piłkę, byli zgrani, potrafili grać celnie krótkimi podaniami na jeden kontakt. To, co przede wszystkim zabiło Jagę, to presja wyniku, który robili ponad potencjał, jaki posiadali.

Zawodnicy jesienią byli w świetnej dyspozycji, grali na maksimum swoich możliwości (które obnażył aktualnie trwający sezon), a na wiosnę wszyscy oczekiwali, że będą grać jeszcze lepiej, oczekiwano, że jesienna forma to dla nich norma. Piłkarze i pewnie pośrednio trener tych oczekiwań po prostu nie udźwignęli, a potem wynik, który powinien być odebrany jako sukces (w przeciągu całego sezonu), w głowach zawodników, kibiców, mediów i generalnie opinii publicznej został odebrany jako porażka.

Błędem było po prostu myślenie, że Jaga dysponuje potencjałem na miarę Mistrzostwa Polski, zawodnicy też to sobie zapewne wmówili i potem się psychicznie posypali, brakło mobilizacji, a trudno oczekiwać, że kolejne słowa Probierza coś tu potrafiłyby zmienić, ponownie ich natchnąć do osiągnięcia absolutnego maksa możliwości. Nawet świetny motywator nie jest w stanie przez kilka lat "jechać" na samej motywacji, w końcu muszą do tego dojść umiejętności czysto piłkarskie. To trochę tak, jakby od Moskala oczekiwać przed rundą wiosenną wygrania LE.

W Wiśle natomiast Probierz ma zupełnie inną sytuację. Tutaj ma nieporównywalnie większy potencjał kadrowy, oczekiwania są na starcie wysokie, ale też zawodnicy są świadomi tych oczekiwań. Sam jestem ciekaw jak sobie w takiej roli poradzi, bo prawda jest taka, że jest to ogromna niewiadoma, bowiem w takiej sytuacji nigdy nie był, więc i trudno coś wyrokować.

Generalnie zasłużył na swoją szansę w klubie ligowej czołówki, jakbym miał wróżyć z fusów, to uważam, że sobie poradzi, albo nieźle, albo dobrze, albo bardzo dobrze. Pytanie tylko, czy wystarczająco dobrze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1225977)
Do tego po odejściu z Arisu jak podaje weszło.com zespół zalicza niezłe występy a odsunięty zawodnik kręci statystyki. Może to być przypadek równie dobrze,w sumie krótko tam był więc ciężko jakieś wnoski wyciągac.

O ile pamiętam Probierz za swojej kadencji grał przeciwko ligowej czołówce, a przecież wyniki miał lepsze, niż poprzednik. Generalnie nie odszedł tam przez brak wyników, tylko dlatego, że sam chciał, a z niewolnika nie ma pracownika.

Co do tego zawodnika, to nazywa się Nery Castillo i gość sprawiał problemy natury pozasportowej w każdym klubie, w którym grał, typowa tykająca bomba. A że talent miał niewiarygodny, to oczywista sprawa, wszak nieprzypadkowo znalazł się wcześniej za 15 milionów euro w Szachtarze Donieck, potem grał w Manchesterze City. Niemniej jednak znaczące jest to, że gra teraz w Arisie Saloniki, a nie w tej klasy drużynie, tak mi się wydaje. To tak nawiasem mówiąc.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1225956)
Nie lubie typa i to sie nie zmieni. Uwazam, ze gosc pracuje dla siebie a nie dla klubu a pierwsza gwiazda w klubie zawsze musi byc on.

Nie mnie to jednoznacznie oceniać, ale są teorie, że robi to celowo. Tzn. chce swoją osobą odciągnąc medialną presję z zawodników, żeby to on był numerem jeden, żeby media nie siliły się na szukanie guzów wśród piłkarzy, miały na kim się wyżyć. Zresztą z takiej medialnej taktyki słynie sam Mourinho.

Kandzior 01.03.2012 22:53

Nie, tu jest troszkę inaczej... Generalnie jest tak, że najwięcej jest wypowiedzi przeciwników przy takich konkretniejszych zmianach. Gdy odchodził Maaskant, dużo głosów było, że to zły krok, że powinien zostać. Moskal był przyjęty pozytywnie, jeszcze prezent w postaci Standardu troszkę nam osłodził życie i mało kto psioczył. Teraz przyszedł Probierz a dużo z was tego Probierza nie chce i wypowiadają się głównie osoby które są raczej negatywnie nastawione na posadę trenerską Probierza we Wiśle. I jest kilka osób którym nigdy nikt nie dogodzi.

Lysy 01.03.2012 22:54

Bardzo dobra decyzja. Szacunek dla Pana Cupiała, za zrobienie kroku w kierunku w kierunku wzmocnienia Wisły i nie uleganie głupiej modzie na ściąganie złotoustych szarlatanów z zachodu *(bo na prawdziwych fachowców nigdy stać nas nie będzie)

ardem99 01.03.2012 22:56

http://tsw.com.pl/news/Probierz-nego...z-Polonia-1830
ciekawe info, szczególnie to dotyczące jego żądań finansowych

Dariook 01.03.2012 23:01

Zadanie ma łatwe. Jesli wygramy, już będzie progres.

cinekw 01.03.2012 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ardem99 (Post 1226050)
http://tsw.com.pl/news/Probierz-nego...z-Polonia-1830
ciekawe info, szczególnie to dotyczące jego żądań finansowych

Nie dziw się takiej kwoty, JW doją wszyscy. Opisane kiedyś było na przykładzie Bonina jak negocjował kontrakt ;)

Kandzior 01.03.2012 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1226053)
Zadanie ma łatwe. Jesli wygramy, już będzie progres.

Mecz z Lechią? Bez względu na ławkę trenerską powinni wygrać. Tego należy od nich wymagać.
Mistrzostwo 2012? Będzie bardzo trudno.
Awans do LM? Tym bardziej bardzo trudno.

pikuś 01.03.2012 23:13

[QUOTE=vote-for-mikey;1226009]Czekałem na tego posta :D (bo tak naprawdę, kogo obchodzi, że facet pracował u żydków? Tak, wiem. Twardogłowych)

---


A mnie akurat obchodzi. !

kpn 01.03.2012 23:15

jak w ogole mozna myslec o awansie do LM, widzac w jakim położeniu jestesmy?

AYALA 01.03.2012 23:16

Probierz lubi sprowadzac zawodników z którymi już pracował, może namówi Kupisza do przyjścia na R22 ?

wislak68 01.03.2012 23:20

Co niektórzy piszą tu o trzech zwycięstwach. A ja napisze że trzy porażki i będziemy mieli w Wiśle Murinio Michniewicza :). A w lipcu i tak przyjdzie Franz Smuda i zaorze pole po różnyc tam Robertach i Staszkach. A ze Zdzichem zrobia taki team że ....

milosz 01.03.2012 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1225839)
Ja mam teraz tylko dwie nadzieje: Że Basałaj w lecie odejdzie, a Stan zostanie. I dostanie w końcu gotówkę na transfery, a nie kieszonkowe.

Czemu chcę, by Stan Valxx został, to chyba wiadome - wyręczyli mnie tutaj już użytkownicy.

Dlaczego chce dymisji Bogdana Basałaja?

- Obiecanej Akademii ani widu, ani słuchy. A gdyby były chociaż jakieś plany, to by się tym pierwszy chwalił.
- Marketing, a raczej jego brak - na mecze Mistrza Polski, po atrakcyjnych cenach stadion wypełniany w mniej niż 50%? Kpina.
- To, że ma gdzieś kibiców Wisły - czy to akcja z transparentem, czy oblodzonymi schodami.

Mogę wymienić więcej, ale to wg. mnie trzy największe grzechy naszego obecnego prezesa. Dlatego od jego następny oczekuje: działań, rzetelności i szanowania kibiców.

No, 100 % poparcia !!!!!!!!!! :alleluja:

PlacekTSW 01.03.2012 23:21

Nie sprowadzi. Okno w Polsce już zamknięte od wczoraj bodajże.

!!IRIVER!! 01.03.2012 23:24

Decyzję o zatrudnieniu Probierza przyjąłem z szokiem, bo dowiedziałem się o tym dopiero po kilku godzinach od podpisania kontraktu. Sam nie wiem jak odnosić się do tej zmiany, bo z jednej strony żal mi Kazka, a z drugiej też każdy widział, że ten zespół się męczył. Pewnie, gdyby nie ten "cud" z 14.grudnia, to Kazek w ogóle nie dostałby tej szansy i ktoś nowy za niego przyszedłby już w przerwie między rundami. A tak, powstaje pytanie, czy ten zespół jest rzeczywiście dobrze przygotowany. Cupiał widzi, że wali się grunt pod nogami (istnieje poważne zagrożenie, że zespół nie zagra w pucharach w następnym sezonie) i ta decyzja ma ratować sezon.

Życzę powodzenia Panu Probierzowi. Sukces w Jagiellonii, którym było zdobycie PP i uniknięcie spadku z -10 pkt na starcie (skądinąd przeciętnej kadrowo), a także poukładanie tego szrotu w ŁKSie, bo przecież to za jego kadencji Łodzianie narobili najwięcej pkt w tym sezonie, zwiastuje nieźle i jakoś wierzę, że i nasz zespół jakoś poskłada do kupy. Pozostaje tylko pytanie, czy nie braknie czasu na nadrabianie strat w lidze i, czy jeśli mu się uda zrobić podium i np. wygrać Puchar Polski, to czy dostanie odpowiednie środki, by wzmocnić latem ten zespół.

Kandzior 01.03.2012 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kpn (Post 1226061)
jak w ogole mozna myslec o awansie do LM, widzac w jakim położeniu jestesmy?

Dariook nie sprecyzował co miał na myśli, więc pytam...
Mistrzostwo teoretycznie jest możliwe, praktycznie gorzej. A LM? Najpierw mistrzostwo :lol:
Podium? Do osiągnięcia. Wiele do zrobienia przed nowym trenerem - to jest pewne.

kot 01.03.2012 23:48

Oby całe to zamieszanie z Maaskantem, Probierzem i Moskalem nie okazało się niekompatybilne do końca. Grecka kiwka Wisły przez Probierza, może tym razem niespodziewanie dla wszystkich, zaowocować kiwką Probierza przez Wisłę. Moskal nie dał rady kiwać na własnym podwórku, mimo naszej sympatii dla niego. Powrót obecnej Wisły na szczyt tabeli, wydaje się być zadaniem trudniejszym, niż gonitwa minus 10 punktów, ale nie niemożliwym. Mistrzostwo Maaskanta, także wydawało się być niemożliwe. MP - rozumiane dwuznacznie, jako Michał Probierz lub Mistrzostwo Polski, w wydaniu Cupiała jest zawsze rozumiane jednoznacznie. Czy Probierzowi uda się zdobyć tytuł i zostać dalej, to pytanie na dziś bez odpowiedzi. Ja mu tego życzę ze wszystkich sił i mam nadzieję, że on rozumie Wisłę jednoznacznie, czyli, że czasu na przyszłość nie ma, tak jak każdy trener Wisły, bez jasno sprecyzowanego wyniku na tu i teraz. Dlatego czasu na odkładanie na potem, niezbędnych transferów, także nie ma, gdyż zwycięstwo jest potrzebne na wczoraj, aby zaistniał czas na jutro.

Mimo ambarasu całego, trzeba upatrywać pozytywów w zaangażowaniu osobistym Cupiała. Ważne jak diabli, że ciągle mu się chce i czy siekierą czy milczeniem lub zaskoczeniem, ale zawsze do przodu, a nie do tyłu z Wisłą podążać chce :-)

1q2 01.03.2012 23:48

Chciałbym się mylić ale dla mnie Probierz to gwarancja tegorocznej klęski , taka wisienka na zgniłym torcie.Gość bez żadnych sukcesów, prowadzący samych ogórków , do tego z przerośniętym ego.Jedynie coś w tej Jadze(chwilowo) zrobił ale jak wypadł mu Grosicki to była już tragedia zakończona porażką w pucharach z jakimiś pastuchami
Obym się mylił.

Wojtas 01.03.2012 23:55

Przedewszystkim to dzis znowu gdzies tam w cieniu,z tylnego siedzenia pewne decyzje podpowiadal Cupialowi towarszysz Zdzich ,a jemu nic nie da rady.To juz zle wrózy


Potem sytuacja z Kazkiem ,mam nadzieje ze juz niedlugo Basalaj wyleci stad na zbity pysk,w atmosferze jeszce gorszej niz Moskal.On nie ma za soba kibicow a to robi roznice.

No i Probierz.
Michal Probierz,pamietam taki mecz u siebie z Gornikiem jak on wtedy gral w KSG i taki jeden faul na Zurawskim.
I wiele jego faulow ,zagran..

przez to przyznam sie szczerze nie trawie tego goscia,dlatego jeszcze nie przetrawilem informacjj ze ten pan bedzie siedzial na naszym stadionie i nie bedzie na niego wolno gwizdac :D

co do przyszlosci,to sam juz nie wiem ,Probierz-zbawca? chwilowy trener?,rezerwowy? ktos na 10 lat?


no wlasnie ,w WIsle nigdy nic nie wiadomo.

Krotochwila 01.03.2012 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1225913)
Sprowadzenie słabych piłkarzy z zagranicy (samym Meliksonem się nie wybieli, a w sprawie bramkarza, to nie Pareiko miał bronić, tylko ktoś, kto został niedawno bramkarzem Wisły Płock), sprowadzenie czterech kolegów z Holandii (dwóch już odeszło), skandaliczna wypowiedź o braku wzmocnień w zimie (jeżeli kasy nie dostał, mógł to powiedzieć, bo teraz wygląda, że minął się z rozumem). Chyba za każdym razem nie muszę pisać tego samego? Co do Basałaja, to: brak odpowiedniego marketingu, pustki na trybunach, nierozwiązana sprawa z bazą treningową, kłopoty ze stadionem, niewłaściwa akcja historyczna (chociażby ze sprawą Powrotu Legend - powinno to inaczej wyglądać), sprawa odsuwania zasłużonych Polaków od klubu, itp.

O Basałaju nie chce mi się pisać, mam w stosunku do tego Pana dość ambiwalentne odczucia. Brak mi wiarygodnych danych, żeby go oceniać.

A Twoje argumenty dotyczące Stana?

1. Pareiko.
Jaka Wisła Płock? Co za brednie? Ściągnął sensownego bramkarza? Za darmo? W tempie ekspresowym?
Ściągnął. Kropka.

Zapomniałeś już jak jego poprzednicy na stanowisku dyrektora sportowego testowali kilkudziesięciu pół amatorów na tej pozycji przez blisko 2 lata, żeby w końcu znaleźć...Jovanica?
Ulotna jest pamięć i figle płata?

2. Koledzy z Holandii?
Przecież gość jest Holendrem i większość życia tam spędził. Zna rynek od podszewki, więc ten kierunek poszukiwań jest czymś oczywistym. Chyba, że narodowość Cię drażni i chciałbyś jednego z tych polskich zdolnych prawych obrońców, których pełno na rynku. Z kartą w ręce.

Jaliens to fair mistake, facet na papierze wyglądał genialnie. W 9/10 przypadków ktoś taki by wypalił.
Lamey? Co masz do Lameya? Za 0 (słownie zero) złotych ściągnięty w 2 tygodnie przyzwoity obrońca, który regularnie gra w pierwszym składzie i poniżej pewnego poziomu nie schodzi.
Jakoś go te nasze młode wilki z ME nie wygryzły.

3. Wypowiedź o braku wzmocnień?
Ktoś to już wcześniej ładnie ironicznie podsumował.

Zatęsknisz jeszcze bardzo za "szkodnikiem" Valckxem kolego Koalik.
Na marginesie - posty do innego tematu, sorry za zasmiecanie.

River 02.03.2012 00:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kandzior (Post 1226057)
Mistrzostwo 2012? Będzie bardzo trudno.
Awans do LM? Tym bardziej bardzo trudno.

Kolega to chyba dawno w tabele nie zagladal;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1226088)

co do przyszlosci,to sam juz nie wiem ,Probierz-zbawca? chwilowy trener?,rezerwowy? ktos na 10 lat?


no wlasnie ,w WIsle nigdy nic nie wiadomo.

W Wisle 10 lat to utrzymac sie moze co najwyzej towarzysz Kapka:lol:

mihaq 02.03.2012 00:07

Przecież gdyby Probierz dokonał cudu, jakim byłoby obronienie tytułu, z miejsca zostałby wywindowany przez media i opinię publiczną do głównego kandydata na objęcie reprezentacji po Euro. Ten sukces jest niemal niemożliwy, ale jeśli się uda, to będzie zbyt spektakularny, a Probierz zostanie okrzyknięty najlepszym polskim trenerem.

Z drugiej strony, wiemy jak jest, jeśli będzie padaka i nie wywalczymy nawet możliwości grania w eliminacjach europejskich pucharów, to Probierz zostanie zwolniony. Jednak jeśli ten optymistyczny i realny cel jakim jest ligowe podium zostanie osiągnięty, skandalem będzie pozbywanie się trenera. Jesli nagle coś ruszy, drużyna oprócz utrzymywania się przy piłce znajdzie sposób na kreowanie wyraźnych sytuacji strzeleckich, to jest szansa na to podium (raczej nie ma co wierzyć, że nie pogubimy jeszcze gdzieś punktów, ale trzeba na ogół wygrywać w pozostałych 11 meczach).

KOALIK 02.03.2012 00:08

Cytat:

Jestem zaszokowany i zaskoczony decyzją o zatrudnieniu Probierza. Znów skręcamy w stronę "polskiej myśli szkoleniowej" pozbawionej sukcesów i na dodatek wielce kontrowersyjnej w tym przypadku. Po raz n-ty. Krok w przód, trzy kroki w tył. Niesamowite.

Probierz to kolejny trener bez wyników i osiągnięć, zdaniem wielu opętany manią wielkości. Trener na dorobku, który poza Jagiellonią błyskawicznie wylatywał z posad. Prowadzi bardzo kontrowersyjną politykę kadrową - np: we wspomnianej Jadze często bezzasadnie odsuwał na rezerwę Frankowskiego. Z żadnego piłkarza nie zrobił gwiazdy, z żadnym klubem nic nigdy istotnego nie wygrał. Jego CV tak naprawdę nie odbiega od CV Moskala. To trener z podobnej, bardzo niskiej półki.

Nie wiem, co taka zmiana może i ma przynieść. Warsztat i dokonania Probierza na pewno nie predysponują go do roli uzdrowiciela Wisły.

Cupiał jest niesamowity. Ileż raz można popełniać te same błędy? Ile razy można nie wyciągać odpowiednich wniosków z przeszłości? Ileż razy można się sparzyć w taki sam sposób, by zrozumieć własne błędy?

Jak zwykle kręcimy się w kółko. Bezmyślnie, bezsensownie. Teraz zapewne poleci i Valcks, bo Cupiał myśleć nie umie. Nie w futbolu.
Był trener z wymarzonej przez Ciebie Europy Zachodniej i wiadomo jak to się skończyło. Bardzo słabą grą w ostatnich meczach i ogólnie większym fartem niż umiejętnościami. Ja tylko wciąż słyszę, Polacy do niczego się nie nadają, są beznadziejni, itp, a dwa mecze ze Standardem zawalił jeden z Twych ulubieńców - Nunez. Czym taki Maaskant jest niby lepszy od Probierza i jakie piękny Robercik miał kwalifikacje, aby objąć Wisłę Kraków w sierpniu 2010 r.? Na szczęście Probierz też może prowadzić konferencje w zagranicznym języku i to bez tłumacza - bo o to głównie chodzi z tą modą na trenerów z zagranicy. Jedyny Petrescu, który był dobry, a reszta szkoda gadać. Pewnie byś się cieszył, gdyby Jose Bakero wylądowałby w Wiśle.

Krotochwila 02.03.2012 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1226088)
Przedewszystkim to dzis znowu gdzies tam w cieniu,z tylnego siedzenia pewne decyzje podpowiadal Cupialowi towarszysz Zdzich ,a jemu nic nie da rady.To juz zle wrózy

No way. Dla tej czerwonej k.wy dużo wygodniejszy był Moskal. Dużo bardziej swojski, przewidywalny i dość spolegliwy.

O Probierzu jako o trenerze powiedzieć można niewiele, bo tak naprawdę dopiero Wisła sprawdzi z czego ten Pan jest zrobiony. Wiemy natomiast jakim jest człowiekiem. Bezkompromisowym, bardzo pewnym siebie, odpornym na naciski. Dla Kapki kłopotliwy bo poza jakąkolwiek kontrolą.

Kto wie czy właśnie te cechy ludzkie nie zdecydują, że Probierz szybko poprawi grę. A może nawet nie tyle grę, co motywację i zaangażowanie. Bo to chyba o to chodzi. Rezerwy mentalne mamy ogromne i jeśli tylko kopnie tę zbieraninę w dupska i wzbudzi respekt, to możemy być wynikami mile zaskoczeni.
Probierz dostał szansę życia i na pewno nie odpuści.
Lepszego kandydata na strażaka nie było. Później może być różnie.

KOALIK 02.03.2012 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1226090)
O Basałaju nie chce mi się pisać, mam w stosunku do tego Pana dość ambiwalentne odczucia. Brak mi wiarygodnych danych, żeby go oceniać.

A Twoje argumenty dotyczące Stana?

1. Pareiko.
Jaka Wisła Płock? Co za brednie? Ściągnął sensownego bramkarza? Za darmo? W tempie ekspresowym?
Ściągnął. Kropka.

Zapomniałeś już jak jego poprzednicy na stanowisku dyrektora sportowego testowali kilkudziesięciu pół amatorów na tej pozycji przez blisko 2 lata, żeby w końcu znaleźć...Jovanica?
Ulotna jest pamięć i figle płata?

Nie będę tego tysiąc razy powtarzał. Pesković miał rywalizować z Jovaniciem. Blokada Cupiała spowodowała, że zaczęto szukać innego golkipera i wybór przez spory przypadek (pomoc Frankowskiego) padł na Pareikę. Jak się okazało, był to jeden z nielicznych dobrych transferów dokonanych w ostatnich miesiącach.

A jeśli chodzi o punkt 3, to możesz napisać o jaki chodziło komentarz z tym brakiem wzmocnień, bo nie mogę znaleźć.

Cytat:

FRANCISZEK SMUDA PRZED ZATRUDNIENIEM PROBIERZA W WIŚLE (wywiad dla PAP): - Mam kontrakt do Euro, ale już wiem, co będę robił później. Nawet, gdybyśmy zagrali w finale. Po zakończeniu turnieju najpierw solidne wakacje, a później... Dowiecie się w lipcu.

FRANCISZEK SMUDA PO ZATRUDNIENIU PROBIERZA W WIŚLE (wywiad dla Rzeczpospolitej): - Nie chcę w tej chwili myśleć o tym, co będzie. Na pewno podejmę jakąś decyzję, ale na razie nie mam czasu się zajmować tak daleką przyszłością. Muszę być przygotowany na wszystko, więc rozważam różne propozycje, ale przecież jeśli Polska wyjdzie z grupy, mogę przedłużyć umowę z reprezentacją. Wierzę, że tak będzie.

nesta 02.03.2012 00:22

Tyle lat niektorzy kibicuja, a zdziwienie jakby o Cupiale slyszeli po raz pierwszy. On sie zachowuje jak kibic, to nic nowego. Zobaczyl Gargule uradowanego, w usciskach, po Koronie i sie w....il, ze druzyna leci w chuja, a Moskal umowny sie, nad nimi nie zapanuje. I dobrze, wreszcie ktos kto wezmie to towarzystwo twarda reka, kto ma charyzme i perspektywy, potencjal na bycie bardzo dobrym trenerem.

domin_czyzyny 02.03.2012 00:33

To jest nie na temat, ale przeczytajcie tekst na Zakazanej o tragicznej sytuacji w klubie...wtedy moze wielu z Was inaczej spojrzy na ostatnie wydarzenia.

Kurz 02.03.2012 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1226083)
Oby całe to zamieszanie z Maaskantem, Probierzem i Moskalem nie okazało się niekompatybilne do końca. Grecka kiwka Wisły przez Probierza, może tym razem niespodziewanie dla wszystkich, zaowocować kiwką Probierza przez Wisłę. Moskal nie dał rady kiwać na własnym podwórku, mimo naszej sympatii dla niego. Powrót obecnej Wisły na szczyt tabeli, wydaje się być zadaniem trudniejszym, niż gonitwa minus 10 punktów, ale nie niemożliwym. Mistrzostwo Maaskanta, także wydawało się być niemożliwe. MP - rozumiane dwuznacznie, jako Michał Probierz lub Mistrzostwo Polski, w wydaniu Cupiała jest zawsze rozumiane jednoznacznie. Czy Probierzowi uda się zdobyć tytuł i zostać dalej, to pytanie na dziś bez odpowiedzi. Ja mu tego życzę ze wszystkich sił i mam nadzieję, że on rozumie Wisłę jednoznacznie, czyli, że czasu na przyszłość nie ma, tak jak każdy trener Wisły, bez jasno sprecyzowanego wyniku na tu i teraz. Dlatego czasu na odkładanie na potem, niezbędnych transferów, także nie ma, gdyż zwycięstwo jest potrzebne na wczoraj, aby zaistniał czas na jutro.

Mimo ambarasu całego, trzeba upatrywać pozytywów w zaangażowaniu osobistym Cupiała. Ważne jak diabli, że ciągle mu się chce i czy siekierą czy milczeniem lub zaskoczeniem, ale zawsze do przodu, a nie do tyłu z Wisłą podążać chce :-)

Sprawa Mistrzostwa jest rozstrzygnięta. Nie wiem kto je zdobędzie, ale na pewno nie my, więc skończmy to pieprzenie za przeproszeniem. W tamtym roku sytuacja była zupełnie inna. Wisła startowała z 2 miejsca po jesieni i musiała liczyć zarówno na swoją dobrą passę, jak i słabość Jagi. Dzisiaj Wisła musi zdobyć więcej punktów w następnych 11 meczach niż 7 drużyn, które ją wyprzedzają. To się nie zdarzy, biorąc pod uwagę fakt, iż czekają nas wyjazdy do Chorzowa i Zabrza oraz mecze u siebie z Lechem, Legią oraz Śląskiem. W przypadku 3 ostatnich zespołów na Wisłę wystarczy mądra taktyka i gra z kontry. Wszystkie to potrafią lepiej od ataku pozycyjnego i jeśli dobrze to rozegrają wyjadą z Krakowa z punktami.

Sam Probierz jest mi obojętny, tak jak Moskal. Jego pojawienie się niewiele zmieni, ponieważ jak już wielokrotnie pisałem nie w trenerze leży nasz główny problem. Tak więc wyluzujcie i nie wywoźcie i jego na taczkach za 3 lub 4 kolejki.

vilgefortis 02.03.2012 01:05

Nie wydaje mi się, aby lamentowanie i wytykanie porażek Probierza miało jakikolwiek sens. Połowa forum zwalniała Maaskanta jak przyszedł kryzys po odpadnięciu z LM, dostała chcąc nie chcąc Moskala i mimo tego że nic z drużyną nie ugrał to jego następcę już na wejściu rozlicza się z liczby niepowodzeń. Innego wyjścia nie ma - trzeba dać mu popracować. Skorży z czasów trenowania Wisły wytykano to, że nie ma męskiego podejścia do piłkarzy - krótko mówiąc - jaj. U Probierza o to się raczej nie trzeba martwić, jestem swoją drogą ciekaw jak zareagowałby na deklarację Małeckiego o nieprzystąpieniu do meczu i treningu. Facet ma ubogie CV, ale Jeżeli macie lepsze kandydatury na trenerów Wisły to proszę bardzo - chwalcie się.

lorddavy 02.03.2012 01:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1226096)
Był trener z wymarzonej przez Ciebie Europy Zachodniej i wiadomo jak to się skończyło. Bardzo słabą grą w ostatnich meczach i ogólnie większym fartem niż umiejętnościami. Ja tylko wciąż słyszę, Polacy do niczego się nie nadają, są beznadziejni, itp, a dwa mecze ze Standardem zawalił jeden z Twych ulubieńców - Nunez. Czym taki Maaskant jest niby lepszy od Probierza i jakie piękny Robercik miał kwalifikacje, aby objąć Wisłę Kraków w sierpniu 2010 r.? Na szczęście Probierz też może prowadzić konferencje w zagranicznym języku i to bez tłumacza - bo o to głównie chodzi z tą modą na trenerów z zagranicy. Jedyny Petrescu, który był dobry, a reszta szkoda gadać. Pewnie byś się cieszył, gdyby Jose Bakero wylądowałby w Wiśle.

Niestety wielu nie może zrozumieć, że ściągnięty zawodnik zagraniczny musi posiadać większe umiejętności niż zawodnik krajowy. Tak to działa w całej Europie Zachodniej. Dlatego taki zawodnik dostaje z reguły większą pensję. U nas te proporcje są postawione na głowie. Polityka Basałaja i mniejszym stopniu Valcxa doprowadziła do sytuacji w jakiej się znajdujemy - solidnych obcokrajowców posiadamy tylko 4 - Melikson, Jovanovic, Iliev i Pareiko. Reszta to wypożyczenia albo fatalnie przepłacone transferowe buble. Do tego atmosfera w szatni przypomina piknik i kółko wzajemnej adoracji.

Przyjście Probierza w tej sytuacji może chociaż zmienić sytuację w szatni. Jakieś rezerwy dla jednego czy dwóch gwiazdorów by trochę okiełznały to rozpuszczone towarzystwo nie mające pojęcia w jakim klubie się znajduje. Na więcej nie ma co liczyć, sezon i tak jest stracony, szczytem marzeń będą puchary.

emjot 02.03.2012 01:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1226084)
Chciałbym się mylić ale dla mnie Probierz to gwarancja tegorocznej klęski , taka wisienka na zgniłym torcie.Gość bez żadnych sukcesów, prowadzący samych ogórków , do tego z przerośniętym ego.Jedynie coś w tej Jadze(chwilowo) zrobił ale jak wypadł mu Grosicki to była już tragedia zakończona porażką w pucharach z jakimiś pastuchami
Obym się mylił.

amen
i howgh na dodatek

KOALIK 02.03.2012 01:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1226113)
Niestety wielu nie może zrozumieć, że ściągnięty zawodnik zagraniczny musi posiadać większe umiejętności niż zawodnik krajowy. Tak to działa w całej Europie Zachodniej. Dlatego taki zawodnik dostaje z reguły większą pensję. U nas te proporcje są postawione na głowie. Polityka Basałaja i mniejszym stopniu Valcxa doprowadziła do sytuacji w jakiej się znajdujemy - solidnych obcokrajowców posiadamy tylko 4 - Melikson, Jovanovic, Iliev i Pareiko. Reszta to wypożyczenia albo fatalnie przepłacone transferowe buble. Do tego atmosfera w szatni przypomina piknik i kółko wzajemnej adoracji.

Przyjście Probierza w tej sytuacji może chociaż zmienić sytuację w szatni. Jakieś rezerwy dla jednego czy dwóch gwiazdorów by trochę okiełznały to rozpuszczone towarzystwo nie mające pojęcia w jakim klubie się znajduje. Na więcej nie ma co liczyć, sezon i tak jest stracony, szczytem marzeń będą puchary.

Ale ja, Ty to rozumiemy. Taki Markus nie, bo mu się wydaje, że jeśli sprowadzi się obcokrajowca, to z reguły jest lepszy niż Polak, a tak bardzo często nie jest. Pomijając dawne wynalazki, skupię się na tych z obecnej kadry: Bunoza, Jovanić, Paljić, Kirm, Genkow, Nunez, Lamey, Jirsak, Biton. Mnie chodzi o kupno dobrych piłkarzy. Skoro taki Kirm, czy inny Genkow są słabi, to czemu mam ich nie krytykować? Skoro ich Polscy poprzednicy byli lepsi (mimo iż Brożków, czy Zieńczuka często krytykowałem za słabą grę, ale byli lepsi od tych, którzy teraz są). Jeśli wywaliło się Baszczyńskiego, Głowackiego, Brożków, Zieńczuka, Kosowskiego, bo nie chciano dać im podwyżek, to czemu sprowadzono gorszych piłkarzy, ale z większymi kontraktami i niektórych za spore pieniądze. Tego za cholerę tyle miesięcy nie mogę zrozumieć. Tej całej polityki przepłacania za wynalazki zagraniczne. Trzeba wrócić do hierarchii 16-8, a nie 8-16. Kilka sporych Polskich talentów nam uciekło ( np.: Lewandowski, Wojtek Pawłowski).

Dariook 02.03.2012 01:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1226117)
Jeśli wywaliło się Baszczyńskiego, Głowackiego, Brożków, Zieńczuka, Kosowskiego, bo nie chciano dać im podwyżek, ....

A czy przypadkiem nie oni sami chcieli odejść by posmakować europejskiego futbolu? Klub nie chciał im robić przeszkód?

nh79 02.03.2012 02:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1225913)
Sprowadzenie słabych piłkarzy z zagranicy (samym Meliksonem się nie wybieli, a w sprawie bramkarza, to nie Pareiko miał bronić, tylko ktoś, kto został niedawno bramkarzem Wisły Płock), sprowadzenie czterech kolegów z Holandii (dwóch już odeszło), skandaliczna wypowiedź o braku wzmocnień w zimie (jeżeli kasy nie dostał, mógł to powiedzieć, bo teraz wygląda, że minął się z rozumem). Chyba za każdym razem nie muszę pisać tego samego? Co do Basałaja, to: brak odpowiedniego marketingu, pustki na trybunach, nierozwiązana sprawa z bazą treningową, kłopoty ze stadionem, niewłaściwa akcja historyczna (chociażby ze sprawą Powrotu Legend - powinno to inaczej wyglądać), sprawa odsuwania zasłużonych Polaków od klubu, itp.

k...ostatni moj post wez chlopie dam Ci sto zlotych a Ty idz mi kup jedzenia, kosmetykow, zaplac rachunki, media i przynies mi jeszcze reszte! wez sie typie ogarnij w koncu.co Ty chcesz od chlopa, ktory tak kraje jak mu materialu staje.na te srodki, ktorymi dysponowal to jest cudotworca i warunki w jakich musial pracowac.co do Jaliensa to nikt wlacznie z nim nie przewidzial, ze sie chlopo w naszej lidze nie sprawdzi.wszyscy sie spuszczali, wlacznie z weszlo przed jego przyjsciem.zreszta szkoda sie denerwowac, bo zrozumiesz to za kilka lat.bez odbioru

lorddavy 02.03.2012 02:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nh79 (Post 1226123)
k...ostatni moj post wez chlopie dam Ci sto zlotych a Ty idz mi kup jedzenia, kosmetykow, zaplac rachunki, media i przynies mi jeszcze reszte! wez sie typie ogarnij w koncu.co Ty chcesz od chlopa, ktory tak kraje jak mu materialu staje.na te srodki, ktorymi dysponowal to jest cudotworca i warunki w jakich musial pracowac.co do Jaliensa to nikt wlacznie z nim nie przewidzial, ze sie chlopo w naszej lidze nie sprawdzi.wszyscy sie spuszczali, wlacznie z weszlo przed jego przyjsciem.zreszta szkoda sie denerwowac, bo zrozumiesz to za kilka lat.bez odbioru

Wytłumacz jeszcze transfery Branco, Boukhariego, Lameya, Genkova, Sivakova czy też wypożyczenie za sporą kasę Nuneza. No sorry ale ostatnio Jóźwiak rozjebał Valcxa transferami. Ja wiem, że nie ma funduszy i podobne pierdoły ale trzeba sobie radzić jakoś a mitologizowany na tym forum Stan sobie w tym okienku nie poradził. Takie są fakty. Uważam, że to dobry dyrektor sportowy ale proszę nie robić z niego boga, bo w sumie w lecie będziemy w dupie także dzięki jego polityce wypożyczeń.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl