![]() |
ale po co masz wierzyć skoro Skorża dośc dobrze wyłożył dlaczego u Nas tej bazy nie będzie.
Było to wypisywane w tym temacie juz wiele razy,wiele razy. E: A czy kiedykolwiek Cupiał traktował Wisłe jako kule u nogi? Czy piszesz tak dlatego ze jestes sfrustrowany brakiem transferow i 8 miejscem? |
No i właśnie o to chodzi - pytanie czy Cupiał traktuje Wisłę już tylko jako kulę u nogi i jebie go po całości co dzieje się w klubie czy tylko zagubił się w organizacji statkiem TS Wisła
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Co do Stana to czuję że będzie ciężko go zatrzymać... dlaczego bo to też go wkurza jak chce dobrze dla klubu i potrzeba trochę na kogoś wyłożyć a tu powiedzą nie nie... za drogi...ściąga więc słabszego tańszego (lub calkiem za darmo) i liczy że gość zaskoczy i będzie drugim Marcelo... a tu klops wyszedł z tego Branco... i czyja wina 80 % sądzie że Stana... tylko nieliczni wiedzą jak jest naprawdę... Dlatego jeśli Stan nie dostanie jasnych deklaracji odnośnie dobrych kwot do wydania na transfery to odejdzie z klubu bo nie będzie chciał firmować tego swoim nazwiskiem. |
był wywiad ze Skorża po tym jak juz trenował Legie, chyba na skwk
CHYBA. |
Cytat:
|
szprotson
frustracja frustracją, ale powiedzmy sobie szczerze - który normalny właściciel chcący by jego klub odnosił sukcesy nie daje kasy na transfery i doi klub z wielkich pieniędzy, które non stop tłumaczone są mitycznym długiem, a wartościowych zawodników zastępuje emerytowanym szrotem albo wątpliwymi transferami z mostu vide Jovanić za kilkaset tys. ojro a korzyść z zawodników, zostawię bez komentarza. Co ciekawe nieraz emerytowany szrot jest lepszy od "klasowych" zawodników po kilkaset tys. (choćby na przykład forumowi eksperci nt. Pareiki :) ) Co do Stana - postawmy się na jego miejscu. Ma dobre CV, jest naprawdę dobrym, sprawdzonym fachowcem z renomą. A ma za zadanie sprowadzić klasowych piłkarzy za bezcen. A jak znajdzie już takiego to jego pomysł jest torpedowany przez "górę" (np. Baszczyński, choć nie wierzę też że nie znalazł nikogo lepszego na LO niż Diaz tylko nie było kasy jak zwykle) więc musi ściągać szrot. I cierpi na tym nie tylko klub ale i JEGO RENOMA. Koniec końców - to Stan ma karty do negocjacji w ręce. I jeśli Cupiał ich nie uszanuje to witamy znowu starą, szarą zasraną rzeczywistość i koniec snów o powrocie na szczyt. |
Na razie Legia to jeden sezon, więc sobie dajmy z nią spokój, co do zarobionych przez nią pieniądzach na transferach to my też tak zarobiliśmy na Marcelo czy Brożkach, a efekt będzie u nich ten sam, czyli kasa wróci do sponsora ;).
__________ Wróćmy więc do naszej Wisły. Jovanić, Paljić, Bunoza, Jirsak, Kirm i do tego Małecki, wiecznie kontuzjowany Boguski i ostatnio analogicznie Sobolewski... Panowie to ...8 (OŚMIU) piłkarz co są nasi i nie są ...no może Bunoza, choć z Kielcami to właśnie on był głównym winowajca bramki, ale może Bunoza jako def. pomocnik, kto wie...tak czy siak ...8 zawodników mamy w kadrze co kasę biorą a drużynie nic nie dają. Żadnego z nich nie sprowadzał Stan Valckx. Do tego kończą się wypożyczenia Diaza i Nuneza , no i Bitona (co do Diaza, dziękuję, co do Nunez to jeszcze poczekam z oceną, co do Bitona to poczekam na gest B.C, lub inną wynegocjowana sumę wykupu). Pareiko powinien zostać, jako wpierw pierwszy bramkarz, a później jako taki Dudek w Realu M. Sumując, jeśli mamy coś naprawiać to nie po S. Valckxsie, ale po poprzednikach ...Jovanić (może wypożyczyć), Paljić (dziękujemy), Bunoza (co robić, zostaje), Jirsak (dziękujemy), Kirm (wytransferować koniecznie !), Boguski (wypożyczyć, kiedyś w niego wierzyłem, szkoda), Małecki (wytransferować, lub wypożyczyć), Sobolewski (hmm , nie wiem) i ... to co Stan nam sprowadził Biton, Nunez (wiadomo, że nie wiadomo), Diaz (dziękujemy). Rewolucja więc będzie, ale w letnim okienku przyszło 6 nowych zawodników, a w kolejnym letnim przyjdzie np. 7 to Ja tu nic nadzwyczajnego nie widzę, pod takim warunkiem, żeby może wreszcie jakaś stabilizacja była, może. |
Cytat:
Cytat:
http://wislakrakow.com/www/showartic...0&pp=10&page=2 |
Cytat:
http://wislalive.pl/polecamy/maciej_...iele_razy-144/ |
Czyli tak, B.C nie zna sie na futbolu lub... stosuje zasade "wszystko albo nic".
Jest wiele stosunkowo biednych klubow ktore stawiaja na szkolenie-scauting, i jakos na tym zarabiaja. I tego nie zmienia fakt, ze od czasu do czasu im jakis "Juventus" zakosi pilkarza... Zreszta, po co wychodzic tak daleko? Jest przeciesz obok Legia. Wolskiego i Zyre nikt im juz nie zakosi. I jakos nic nie zapowiada by... kazdego kolejnego "Wolskiego" ktos im kosil. Zdaje sie ze tylko im Szczesnego zakosili... No nic, wyobrazenia swoje, a rzeczywistosc swoje. A ta rzeczywistosc jest taka ze to Legia ktora postawila na szkolenie-scauting zyskuje a nie Wisla ktora na szkolenie wydawac nie musi. 5 mln euro teraz. Ciekawe za ile pojdzie duet Zyro- Wolski? W obwodzie (z tych ocierajacych sie o kadre, lub bedacych w niej; nie licze tych z, wydaje sie, mniejszym potencjalem jak Lukasik czy Kosecki) jest jeszcze Furman, Zurek i 16 letni Jagielo(podobno talent wiekszy od Wolskiego). Jak tak dalej bedzie to Legia bedzie mogla sobie zbudowac baze na solidnym europejskim poziomie nie wydawajac nawet centa. Tzn. wyda, ale pieniadze... zarobione ze sprzedazy "wychowankow" :mysli: Pozostaje tylko miec nadzieje ze... Cupial od czasu tych rozmow zmienil zdanie. |
No tak, jak Bobek90 to Legia, dlaczego mnie to nie dziwi.
Zobaczymy gdzie będzie Legia za kilka lat, klub budowany niby tylko na wychowankach (niby, bo to na razie jeden sezon), fasmantagorie. Niedawno Amica P. była stawiana jako wzór gdy grała w pucharach ... A wracając do świata realnego, nam potrzeba jedynie jakości, Zamiast Kirmów ...potrzeba Meliiksonów, zamiast Boguskiego np. Bitona.itd. Zaś wychowankowie to tylko uzupełnienie kadry i nic więcej. Co nie oznacza że obok bazy szkoleniowej, jakaś akademia powstać nie powinna, jasne że powinna, ale sukcesy sportowe to buduje się na dobrych jakościowo transferach i dobry trener jest dla sukcesu niezbędny, jacyś wychowankowie też mile widziani, tak jak Polacy w kadrze, tyle że to jakość jest tu najważniejsza, a tą jest najłatwiej i najtaniej pozyskać przez zagraniczne transfery. |
milosz
Przy realiach finansowych panujacych w polskim futbolu jedyna mozliwa droga by stac sie solidna europejska firma to... baza, szkolenie i scauting na poziomie. Nie ma innej drogi. Nie ma drogi na skroty... W tym aspekcie wyroznia sie az nadto Legia, stad czesto o niej pisze. A dlaczego niby nie? Mam udawac ze gowno nie smierdzi? Mam udawac ze Legia nam organizacyjnie nie ucieka kazdego dnia coraz bardziej? Ty jako kibic Wisly powinienes zdawac sobie sprawe ze model obrany przez Wisle (przez ostatnie 15 lat) jest zly. Cofnij sie czasem o 10 lat. Pomysl jaka byla wtedy Wisla? Wroc do dnia dzisiejszego. Jaka jest teraz Wisla? Czy przez te 10 lat Wisla zrobila choc minimalny krok do przodu jesli chodzi o poziom sportowy? Czy Wisla przez te 10 lat bardziej zblizyla sie do Europy? Legia nie buduje klubu na wychowankach. Kto Ci takie brednie napisal? Ljuboja to wychowanek? Kuciak? Novo? Zewlakow? Vdroljak? To ze ktos stawia na szkolenie, to nie znaczy ze buduje sklad w oparciu o wychowankow. Ale kto stawial Lecha za wzor i na jakiej podstawie? Lech jedyne co robi to szkolenia nie olewa (tak jak my), ale... to tyle. Nic wiecej. Legia natomiast na szkolenie-scauting stawia. To jest ta jedna a fundamentalna roznica. milosz, mozesz oszukiwac rzeczywistosc jak chcesz, ale prawda jest taka ze w ostatnim czasie szkolenie-scauting dalo Legii ok. 5mln euro zarobku, 4 graczy podstawowych (Borysiuk, Rybus, i w mniejszym stopniu, Zyro i Wolski), oraz kilku graczy do "kadry" (Kosecki, Lukasik, Furman, Zurek). |
Na jaki scouting Legia stawia??? Przecież tam nie ma żadnego pionu scoutingowego nawet dla I drużyny.
I kolejną bzdurą jest ,że Legia zarobiła 5mln euro - a odliczył ktoś z Was koszta szkolenia , VAT , haracz dla Ekstraklasy i PZPN %dla menadżerów?. No bo oczywiście każdy z Was o tym zapomina. Co do tych młodych zdolnych to przemilczę ,że każdego młokosa ,który jest powoli wprowadzany do składu od razu się obwieszcza megatalentem , wystarczy jeden przyzwoity występ i już wszyscy z mediami na czele onanizują się ze szczęścia zamiast poczekać przynajmniej sezon z oceną. A większość szkolenia w Legii wykonują za nią inne mniejsze lokalne drużyny ,które mają jak na polskie warunki całkiem niezłe finansowanie czy to z budżetów lokalnych gmin i sponsorów czy też składek od rodziców. A Legia takich przeszkolonych zawodników sobie pobiera i w ostatnich etapach wprowadza do kadr młodzieżowych. Ot , cała tajemnica "wspaniałego" szkolenia Legii. A składzie zostają Borysiuki a tylnymi drzwiami za bezcen wypuszczają zawodnicy tacy jak Grosicki czy Lewandowski. I nie martwcie się na zapas - pieniędzy za dużo z tego Legia mieć nie będzie bo każdy zysk jaki się pojawi zostanie wytransferowany do spółki matki (ITI) , która od lewarów kredytowych ledwo dyszy |
Cytat:
|
Cytat:
Pisało o tym paru kolegów, pisałem o tym ja. Czemu nie sprowadzamy młodych piłkarzy do oszlifowania? Sami nie mamy dobrej akademi, ale sprowadzanie młodych do właśnie wylansowania w pucharach i potem sprzedania kilku chyba jest w naszym zasięgu? Przecież tak trafili do nas Brożkowie. Cytat:
Pewnie dawaliśmy 570 tys PLN. Może mylisz Piecha z Jankowskim? Jankowskiego Ruch wycenia bardzo drogo (młody itd) ale Piecha? W sprawie polskich piłkarzy w ogóle nie wierzę Basałajowi i Stanowi. To takie działanie na alibi. Takich Piechów to trzeba szukać zanim błysną. Tak z przymrużeniem oka (teoria spiskowa bez insynuacji) - może branie prowizji pod stołem od menadżerów polskich kopaczy (przy ich transferach) jest ryzykowne bo Cupiał mógłby sie dowiedzieć (polskie bagienko). A prowizja od agenta Lameya (za zatrudnienie starego dziada za grubą kasę) nie wyjdzie na jaw - wszak tam kontakty Cupiala nie sięgają:) Poslkie bagno zna przecież prawa ręka Bogusia (Kapka) ale na Zachodzie? |
Cytat:
Cytat:
|
On to się nadawał do zlinczowania a nie szlifowania.
|
Ogryzek
Cytat:
Jestem pewien, ze gdyby szkolenie-scauting u nas dzialal wtedy tak jak dzis w Legii, to Brozek-napastnik zaszedl by duzo dalej. Bo w rzeczy samej on... nie zaszedl nigdzie. Turcja lawka, Szkocja lawka. My na dzis dzien mozemy szukac mlodych pilkarzy, ale tych co sa juz po szlifie a... przed czyszczeniem. Czyli taki Lewandowski. Taki Sobiech. |
Do Bobek90. kłania się umiejętność czytania uważnego. A gdzie ja napisałem że Legia buduje drużynę na wychowankach, napisałem, cytuje siebie "niby tylko na wychowankach", niby czyli nie na wychowankach, to chyba proste. Po drugie napisałem że to tylko jeden sezon (gdzie oni faktem jest że zaistnieli), więc nie ma sie co podniecać.
Baza to np. boiska treningowe to cała infrastruktura dla drużyny, ona jest potrzebna tak jak szkolenie młodzieży, ale nonsensem jest pisanie że Legia nam odjedzie sportowo bo ma akademie, to kraina iluzji. Skład powinniśmy budować na dobrych jakościowo transferach, kupować tanio i sprzedawać drogo, a wychowankowie i Polacy powinni być jedynie drobnym, acz pozytywnym uzupełnieniem składu. Chciałbym aby byli wiodącymi zawodnikami, jednak skład powinien opierać się na transferach i to obcokrajowców i innej drogi nie ma , jak ktoś pisze inaczej znaczy żyje na innej planecie. Cała piłka na wysokim poziomie tak wygląda, czasy wychowanków to gdy byliśmy izolowani jako PRL i wówczas np. w latach 70-tych Wisła opierała się na wychowankach, dziś takie myślenie to anachronizm, szkolenie młodzieży tak, ale jako drobne uzupełnienie pierwszej kadry. Na dziś w Legii jest tylko jeden taki sezon, a wyniki tez nie są porażające. W LE nie zaszli dalej niż, My. A Ja nadal nie widzę przewagi ze sprzedaży kogoś kogo wychowano w klubie wobec sprzedaży np. Marcelo. Powtórzę to dobitnie raz jeszcze, to że powinniśmy mieć szkolenie młodzieży lepsze to fakt, to że potrzebna jest infrastruktura jest poza sporem, ale w wymiarze finansowo-sportowym to tanio kupić (dobrych piłkarzy) i drogo sprzedać , to jest klu sprawy, a nie kasa z wychowanków, która jest czymś wielce rzadkim. Co do kasy to zarobiła Legia tak jak my na Marcelo czy Głowackim, czyli i tak wszystko wróci do sponsora, który nie wiadomo co zrobi, Legia ma długi więc pewnie dla niej nic nie zrobi, skończmy już tym podniecaniem się klubem który jeszcze nic nie wygrał. Cytat:
Cytat:
_________ Poza sporem jest też i to, że tak w kwestii infrastruktury (baza treningowa czy szkolenie młodzieży na poziomie akademii), jak i w kwestii sieci skautingu, jak i wreszcie w kwestii najbardziej spektakularnej czyli braku transferów w kluczowych momentach (choćby przed Lazio, a teraz przed meczami ze Standardem), nasz sponsor mocno pokpił sprawę. |
Cytat:
A tak na serio, jako kibic Legii mogę powiedzieć - cudze chwalicie, swego nie znacie; tylko do drużyny Młodej Ekstraklasy Wisła sprowadziła w ostatnim półroczu 5 nowych chłopaków z całej Polski, w wieku od 16 do 20 lat. Młodsze roczniki też regularnie zasilacie - nie chciało już mi się szukać dokładnych informacji o ilości zawodników. Czyli Wasz scouting działa (zgodnie z tym co jakiś czas temu zapowiedział Wasz Dyrektor Sportowy) - patrząc na skalę, nie gorzej od Legii. Jakie będą dalsze losy tych chłopaków - to zależy od wielu czynników; może już za rok okaże się, że w Wiśle też jest 2 - 3 młodych wchodzących na końcówki w pierwszym składzie (a młodzież Legii nie daje tyle, ile się spodziewano - czego oczywiście sobie nie życzę;)). Szanse na to są rozsądne (bez względu na wyniki drużyny ME) - nie znam osobiście Pana Tomasza Kulawika (trenera Wiślackiej ME), ale jeżeli jest choć w połowie tak rozsądnym, wyważonym, pracowitym i w ogóle fajnym gościem jak jego brat Sylwek (pozdrowienia przy okazji;)), to młodzi mają dobry wzór w osobie trenera. Koniec laurki, jestem w końcu Legionistą:haha: |
Podejrzewam, że Staszek raczej nie zostanie z nami. W przeciwnym razie przedłużono by już z nim umowę. Zobaczcie jak to się dzieje na zachodzie, jest to typ pracy, który wymaga ciągłości. Dlatego zazwyczaj rok przed wygaśnięciem podpisuje się nową umowę czy tez przedłuża starą. Nie chodzi tutaj o działanie klubu ale o Staszka, nie sadzę aby sam przystał na robienie transferów last minute, bo takie będą jeśli nie będzie mieć pewności czy nadal będzie tu pracować czy też nie.
Wyłapując pewne sygnały, które docierają poprzez prasę i plotki, można już nakreślić teoretycznie rzecz jasna zbliżony plan działania klubu od czerwca. Otóż wracamy do starej polskiej przaśnej Wisły. Smuda trenerem, takim na nos. Dyrektorem sportowy Kapka. Już trybuny widać są na to przygotowane rycząc w takt przeboju disco-polo piosnkę tą, " tak się bawią ludzie...." Do tego to wszystko zalejemy mitem o jakiejś krakowskiej piłce:) i dawaj. Europo drżyj........ |
zizou
Zadnym kryptolegionista, jestem ukryta opcja niemiecka:lol: A tak na serio, to jestem poprostu zmeczony juz ta prowizorka. Moglibyscie dzis nawet z wasza akademia byc 100 lat za nami, a... nie jestescie.* Kiedys slyszalem ze ITI najpierw chcialo kupic Wisle, a nie Legie. Nie wiem czy to plotka czy prawda, ale... jesli to prawda to... serio, szkoda ze do tego nie doszlo... Tak czy siak, jak juz gdzies wspomnialem, kluczowe dla Wisly bedzie najblizsze 6 miesiecy. Pokaze dokad idziemy. Z jednej strony sa sygnaly ze byc moze cos sie zmieni (wywiad z Valxem, troche wiecej "ruchu" jesli chodzi o mlodziez), z drugiej strony 15 lat prowizorki karze zachowac duuuza doze roztropnosci. Byc moze nawet pesymizmu. Bo sa tez przeciesz sygnaly, jak slusznie zauwazyl Marszalek, ze powrot do "Smud i Kapek" tez nie jest calkowicie wykluczony... Byc moze dla was takie rozumowanie moze wydawac dziwne. Przynajmniej dla niektorych. Nie macie od 6 lat MP, i dla was 8 MP w kilkanascie lat to (byc moze) luksus. Byc moze sukces nawet. Nie wiem. Ale wiem jak jest dla mnie. I dla mnie sukcesy na krajowym podworku (w slabych ligach) sa gowno warte. Gowno. Kto to jest niby mistrz Polski? To cos takiego jak mistrz Rumunii, cz Bialorusii, tak? Slowem, w powaznym futbolu cos czym sobie mozna podetrzec tylek. Powazny futbol jest w europie (w lidze u nas nie, bo jest za slaba). A my do tego powaznego futbolu przez te 15 lat sie nie zblizylismy, nie zbudowalismy zadnych fundamentow pod to. Przynajmniej na razie. Nie przyblizylismy sie nawet o cal. Jak wiec nie mam byc krytyczny w stosunku do Wisly i, trzezwo oceniajac, "chwalacy" w stosunku do Legii? Nie zebyscie szkolili na poziomie Ajaxu, ale jednak w Polsce gorujecie i to zdecydowanie. Niestety... *Jesli np. Cupial by w to zainwestowal 15 lat temu... I wezmy pod uwage jeszcze jedno... jaka przewage mielismy nad wami 10 lat temu... --------------------------------------------- milosz ? Napisales: Cytat:
Cytat:
Iluzje jest chyba sadzic ze nikt nam nie odjezdza... Cytat:
Aaa, i dla mnie wychowanek to nie krakus, czy ktos kto cwiczy w jednym klubie od dziecka. To jest myslenie rodem z sredniowiecza. Szkolenie-scauting nie polega na szkoleniu/szukaniu wychowankow, tylko... pilkarzy. Cytat:
Dobra, narazie chyba warto skonczyc ta dyskusje. Jestemy zgodni ze najblizsze 6 miesiecy da odpowiedz, takze nie ma co walkowac tego tematu znowu, bo to... juz robilismy w tamtym roku:D Skonczmy na tym ze ty jestes optymista jesli chodzi o szanse na zmiane , ja jestem pesymista. |
Cytat:
Nabór jest prowadzony cały czas. Problemem Wisły nie jest brak szkolenia (bo to mit , Wisła na polskie warunki ma niezłe szkolenie) tylko poziom szkolenia nieadekwatny do wysokich potrzeb zespołu. Wystarczy sobie popatrzeć ilu naszych zawodników biega po boiskach TME czy I ligi , nie mniej niż zawodników z Legii. Dużo sobie obiecuje po pojawieniu się Akademii Coever w Krakowie , dużo sobie też obiecuje po Chrapku ,który jest objawieniem I ligi. Dajcie im czas na ogarnięcie całego tego bajzlu ,którym dotychczas nikt się nie przejmował I żeby Legionista miał większy poziom wiedzy nt. szkolenia w Wiśle niż kibice Wisły ;) |
Nie należy przeceniać znaczenia, czy wagi Akademii Legii, bądź jakiejkolwiek innej Akademii. Nie jest to sprawa decydująca dla sportowej jakości egzystencji klubu, rękojmia regularnych transferowych zysków, bilansowania budżetu, czy zdystansowania krajowej konkurencji i zdominowania ligi. To nie jest "przewaga", która automatycznie spycha Wisłę gdzieś dalej w sportowej i finansowej hierarchii.
Legia na swoich "wychowankach" wcale nie musi łącznie zarobić więcej, niż przykładowo Wisła na sprowadzonym z zagranicy i później odsprzedanym Meliksonie, Marcelo, czy nawet Bitonie. Na wypożyczanych, wykupywanych i szkolonych gdzieś indziej obcokrajowcach tak samo można zarabiać duże pieniądze, czasem jeszcze większe. Umiejętnie dobrani obcokrajowcy, których mogłoby nie być, gdyby klub postawił na szkolenie, mogą przynosić gigantyczne i regularne dochody z europejskich pucharów. Także w naszych warunkach. Przychylam się do poglądu, że droga szkolenia może dać maksymalnie 1-2 zawodników do pierwszego składu, nie więcej. A i to nie zawsze, bo w pierwszym składzie gra się nie z abonamentu, tylko za sprawą odpowiedniej jakości sportowej. Dlatego szkolenie własnych zawodników musi być traktowane najwyżej jako niewielkie uzupełnienie w polityce personalnej klubu, a nie jej myśl przewodnia - chyba, że chcemy długofalowego regresu. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Bezsporne jest to że nikt nam nie odjechał, ani Amica P. , ani Legia, ot mamy gorszy jeden sezon w lidze (na razie, bo ciągle trwa). Ważna jest infrastruktura (i tu mamy ostatnio choćby stadion, choć potrzeba i boisk treningowych itd.), szkolenie młodzieży jako drobne uzupełnienie składu też (ze 2 "wychowanków" /definicja rzecz sporna/ w 11-tce to dla mnie optimum, plus ze 2 , 3 Polaków i reszta to obcokrajowcy, ale i tak jakość powinna decydować, a nie ideologia), ale najważniejsze jest aby nie Beto czy Christov do nas przychodzili, ale Melikosn czy Biton (choćby na wypożyczenie), tanio kupić dobrego zawodnika, drogo sprzedać i mieć przy tym sukcesy sportowe, tak w naszej lidze jak w LE, a lepiej w LM. Na razie wyszło nam w LE, aby wyszło też w lidze polskiej ponownie i aby był krok wprzód to potrzebna jest właściwa kontynuacja pod względem polityki transferowej (Valckx). A propos naszej gry w pucharach europejskich http://www.wislaportal.pl/22159,Finansowe_podsumowanie_naszej_gry_w_pucharac h.html : 2,1 mln euro - za udział w eliminacjach Ligi Mistrzów 640 tys. euro - za awans do fazy grupowej Ligi Europy 360 tys. euro - za rozegranie sześciu spotkań w fazie grupowej 140 tys. euro - za zwycięstwo w grupie nad Fulham FC 140 tys. euro - za zwycięstwo w grupie nad Odense BK 140 tys. euro - za zwycięstwo w grupie nad Twente Enschede 200 tys. euro - za awans do 1/16 finału zysk (dla precyzji słowa z pucharów nasz zysk, choć nie netto, moja licentia poetica !) to 3,72 mln euro. No to trochę kasy na wydatki jest, teoretycznie:). |
Cytat:
Wydaje mi się iż lepiej tutaj pasuje sytuacja w której to nie my nie wiemy czy chcemy przedłużyć umowę ale i druga strona nie wie czy chce dalej kontynuować współpracę. Wiadomo - wszytko jest kwestią odpowiedniej proporcji warunków finansowych i poza finansowych. Nie wierze iż Cupiał nie byłby w stanie zatrzymać Stana (jeśli by chciał) i nie wierze aby Stan będąc średnio zainteresowanym dalsza współpracą nie da się przekonać do pozostania z nami. Nie wydaje mi się też iż nasz DS jeśli odejdzie to odejdzie powodu niespełnienia oczekiwań NadPrezesa. Wyniki finansowe klubu wydają się być dobre a transfery Stana są O.K. Liczę na to ze zdarzy się cud i ten facet z nami pozostanie i na tych podwalinach będziemy nadal funkcjonować. W zasadzie tylko wyniki pracy tego człowieka dają jakikolwiek lewar do wyrugowania starych układów i układzików w klubie. |
Cytat:
Szkolenie młodzieży czy "akademia" to mnóstwo innych zagadnień. - to tworzenie środowiska dzieci i ich rodziców, którzy będą przy klubie teraz i później, - to wychowywanie przyszłych sympatyków klubu, - to danie młodzieży szansy robienia czegoś innego, bardziej pożytecznego niż siedzenie przy komputerze i pisanie bzdurnych postów na forum, - to rozwój polskiej piłki w ogóle, podnoszenie poziomu w ogóle - to uczenie pozytywnych wzorców zachowań, trudnej sztuki kooperacji, możliwość poznania wartości ciężkiej pracy i radości jaką daje doskonalenie się ... itd itd |
milosz
Oj, juz nie badz taki zlosliwy. Bo ja bede, i napisze za jak na razie twoj "realizm" z okresu przygotowawczego poszedl sie .... wiadomo. Niestety... Markus Cytat:
Cytat:
allon Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
PS.choć przyznaje że nie zakładałem braku Sobolewskiego, Boguskiego, Małeckiego i grania co mecz w 10-tkę , no i zakładałem że te obiecywane 2 transfery jednak będą, a tu bajki, bajki że będą, bo nie ma ...takie same bajki jak te o potędze naszych rywali co nam na 10 lat odjechali. |
@milosz, wybacz ale tworzysz jakieś mity:(
Cytat:
Jest Kwotą Brutto Jest to przychód a nie zysk Po podatkach kosztach opłatach rachunkach niewiele z tego zostanie. Tak na prostym przykładzie Kowalski zarabia 3.600 Brutto Nie znaczy to że na ratę kredytu na samochód może tyle przeznaczyć. Odlicz podatki wydatki szmery bajery i na auto nie licząc paliwa ubezpieczenia zostanie Ci jakieś 400PLN miesięcznie. Jeśli w tym okienku na piłkarzy wydamy 1mln E będzie to kwota bardzo wysoka. |
Cytat:
Prostując: jest przychód to idzie na pokrycie kosztów. Nie ma kosztów to trzeba je zrobić (czytaj transfer albo inwestycja) a podatki starać się płacić jak najpóźniej albo wcale (i da się tak robić). Twoje myślenie i przykład jest przykładem myślenia Kowalskiego a nie finansisty. Podpieram Miłosza - jest przychód będą koszty lub minimalizowanie zysku poprzez spłatę długu. Zysku jako takiego do opodatkowania w Wiśle nie ma się co spodziewać. Edit: Liczę iż przychód pójdzie na transfery i rozbudowę infrastruktury a nie zostanie przejedzony lub przesunięty akonto spłaty długu. Przychód świetna rzecz bo wymusza inwestycje. Edit2: @rafkur to o czym mówisz to jest pożyczka. Kredyt udziela instytucja (bank) a pożyczkę udziela osoba fizyczna. Jeżeli termin zwrotu pożyczki nie jest oznaczony, dłużnik obowiązany jest zwrócić pożyczkę w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę - art. 723 kc Więc nie ma podstaw do zainteresowania się sprawą przez US. |
Cytat:
|
Okay na teraz przychód (jak w podanym przeze mnie linku), a nie zysk. Napisałem zysk w wymiarze potocznym , że coś zyskaliśmy, a raczej zyskać możemy (tłumaczenia zbędne) , moja licentia poetica .
A co do transferów to potrzeba na nie ze 2 miliony euro (jest choćby sprawa Bitona, wiem że są tacy co wszystko wiedza już teraz, Ja mam ten komfort że nie wiem, a i podejrzewam że sam B.C. dziś tego nie wie jak będzie i ile wydamy). Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Wszystko ponad ten przychód, czyli nagrody z gier w europejskich pucharach, sprzedaż zawodników to zysk, który przeznacza się na inwestycje lub oszczędności (poduszka finansowa na trudniejsze czasy). Lub idzie do kieszeni właściciela. Tylko, że wtedy klub się może nie rozwijać. |
milosz
Ja w sprawie Bitona jestem pewny w 100 procentach. Zwroc uwage ze Biton ostatnio malo gra. Ktos z boku patrzacy odnioslby wrazenie ze... to Genkov jest tym pierwszym napastnikiem. No wiec, sa dwa logiczne wyjasnienia dlaczego tak sie ma sytuacja: a) Biton prezentuje sie na treningach gorzej od Genkova b) Biton nie zostanie wykupiony, totez Moskal stawia na "swojaka" Opcja b wiadomo, Bitona nie kupimy, wiec faworyzujemy Genkova. Natomiast opcja a, w zasadzie tez oznacza to samo czyli... brak kupna. Bo nikt nie bedzie dawal za zawodnika ktory przegrywa rywalizacje z Genkovem 1,5 banki euro (nawet banki nikt nie da). Moge sie z toba zalozyc o co tylko chcesz ze Bitona nie kupimy* *Jesli cena >1 mln euro jest prawdziwa. |
Cytat:
|
Matijas , w zasadzie odpowiedziałeś za mnie, Biton aby grać musi sie starać, a co do bawienie się we wróżenie z fusów, chyba z tego juz wyrosłem, widać można.
B. Cupiał jest nieprzewidywalny, więc niewiadomo jak będzie i w sumie jak czytam tu niektóre posty to szczerze sie cieszę że ostateczne decyzje nie zapadają na tym forum. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl