Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Telewizja DVB-T, NC+, Cyfrowy Polsat, UPC, itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8336)

rav 27.03.2013 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1305355)
Mam do sierpnia umowę na Canal+ Prestige HD + dekoder PVR Pace 500 za 149 zł.
Teraz na stronie ICA piszą mi, że za tę samą opcję muszę zapłacić 202 zł + 20 zł za dekoder.
Zwariowali?
Nie mogę dodzwonić się do BOKu... a listu też żadnego nie mam.
Muszę się śpieszyć?

Nie. Dopóki się nie odezwą (listownie bądź telefonicznie) z "propozycję nie do odrzucenia" płacisz 149 zł.

Jeśli chcesz migrować do nc+ (i mieć m.in. zagwarantowany nSport, bo teraz chyba Ci nie włączyli), to zostaw swoje dane kontaktowe na www.ncplus.pl/migracja Możesz też odwiedzić któryś z punktów Cyfry

Prawdopodobnie zaproponują Ci pakiet all inclusive za 199 zł, w tym masz multiroom na dodatkowy telewizor. Potem zejdą do 179 :) Powalcz, żeby nie dorzucili Ci do tego opłaty za dekoder(y).

mitmichael 27.03.2013 18:51

Od 2 kwietnia maja byc wysyłane umowy dla obecnych abonentow Cyfry+ - Nkowicze juz dostają
wis.la/sezpm


http://iv.pl/images/99655628876709997407.jpg
http://iv.pl/images/16526391344957530389.jpg

Jaroo1 27.03.2013 19:03

Ktoś wie kiedy odłączą mi dostęp do programów jeśli im wyślę wypowiedzenie? Czy to jest tak jak przy normalnym rozwiązywaniu umowy, 3 miesiące po wypowiedzeniu czy automatycznie?

W ogóle to NC+ to jakiś absurd. Połączyli siły i karzą sobie płacić można powiedzieć wysokość 2 połączonych abonamentów. Bo przecież ile tak realnie powinna być warta nc+? Jakie programy miała telewizja n, których nie było w C+. Nie interesowałem się nigdy tv n więc niech mnie ktoś oświeci. Mi jedynie przychodzą do głowy jakieś tam programiki tworzone przez N-kę typu N-Sport, gdzie oczywiście też jeśli chodzi o sport to jedyny plus tego połączenia to LE i LM dostępne w NC+. Inne zalety związane z piłką nożną mi do głowy nie przychodzą - na pewno jakieś są ale ja w tv n byłem mało zorientowany. Co nowego oferuje n czego nie było w C+?
I za takie coś - te kilka wydarzeń sportowych, no bo chyba nikt sie nie podnieca, że dzięki temu połączeniu w NC+ zobaczy jakiegoś komentatora sportowego, czy jakieś studio analogiczne do ligi+ extra, bo to tak jakbym sobie kupował po np dwa biurka, dwie ławy do pokoju, skoro mam jedną i jest ok to na .... mi druga? To samo się tyczy jak sądzę większości oferty programowej n, która zawita w nc+. Skoro w C+ miałem canal+, canal+ film to na kiego mi jakiś analogiczny kanał z filmami związany z n-ką (jeśli w ogóle taki tam istnieje).
Chcieli zrobić dobry interes ale trochę głupio to wyszło. Tyle kasy płacić (chyba najniższy pakiet z kanałami sportowymi - a moim zdaniem wszystko rozbija się właśnie o nie- kosztuje 99 zł). Dlaczego w kraju gdzie zarabia sie mizernie robi się z nas debili do kwadratu i pensje stoja w miejscu lub nieznacznie się podwyższają a ceny szybują jak szalone w strone tych europejskich ;/
Teraz jeszcze niech zrobią fuzję NC+ z Cyfrowym Polsatem i już w ogóle zawładną rynkiem, walna cenę 250 zł na miesiąc i będą zadowoleni. Ta platforma w przyszłości może jeszcze nam bokiem wyjść bo o ile teraz jest jeszcze alternatywa jeśli chodzi o oglądanie ligi (kilka meczów na polsacie sport w CP) to w przyszłości mogą mieć na tyle kasy, że wykupią co ważniejsze imprezy i albo będzie sie płacić za sport minimum 100 zł miesięcznie w nc+ albo pozostanie oglądać w polsacie sport kilka niszowych wydarzeń głównie związanych z boksem i słabymi galami KSW - no bo te lepsze to już tylko w PPV ;/ Porażka. Wszędzie tylko kasę chcą zedrzeć a ludzie głupi i się dają robić w balona

Gwiaździsty 27.03.2013 19:20

Jeśli miałes na czas określony to po tym okresie. Jesli na czas nieokreslony to po upływie 3 miesięcy. Nic automatycznie Ci nie wyłączą. Jak dostana od Ciebie wypowiedzenie to zaczną Cię bombardować z coraz to niższymi cenowo ofertami. Przerabiałem to już poprzednim razem. Teraz idę va bank. Wypowiedzenie poszło. Tylko oferta, która mnie cenowo zadowoli może mnie ostatecznie zatrzymać. Przygotowany jestem na rozstanie. To co tym razem wyprawiają w tak biednym kraju jak Polska to sie w głowie nie mieści, żeby dawać ofert często droższe niż w Europie Zachodniej przy tamtejszych zarobkach.

mr_kwolf 27.03.2013 19:51

Ja mam pytanie z innej beczki. Najlepiej jakby się wypowiedziały osoby, które miały taką sytuację lub znające się na takich sprawach (prawnicy czy ktoś).

Zakładamy sytuację, że dostaje list na który nie odpowiadam. Zmieniają mi pakiet na mniej korzystny. Wtedy decyduję się jednak zrezygnować z umowy. Jako mój argument uznaje fakt, że nie dostałem listu dlatego nie wiedziałem, że mi się coś pozmieniało więc siłą rzeczy nie wypowiedziałem umowy.

Teraz rodzi się pytanie czy:
1. To ja muszę udownić, że nie dostałem tego listu? (niemożliwe)
2. To nc+ musi mi udownić, że dostałem ten list i na niego nie odpowiedziałem? (jako, że wysyłają aneks do umowy zwykłym listem, a nie poleconym też niemożliwe)

To jest dość istotna sprawa w sytuacji jakby komuś zapomniało się wysłać wypowiedzenie. Jak prawo odnosi się do takiej sytuacji?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1305369)
Jeśli miałes na czas określony to po tym okresie. Jesli na czas nieokreslony to po upływie 3 miesięcy. Nic automatycznie Ci nie wyłączą. Jak dostana od Ciebie wypowiedzenie to zaczną Cię bombardować z coraz to niższymi cenowo ofertami. Przerabiałem to już poprzednim razem. Teraz idę va bank. Wypowiedzenie poszło. Tylko oferta, która mnie cenowo zadowoli może mnie ostatecznie zatrzymać. Przygotowany jestem na rozstanie. To co tym razem wyprawiają w tak biednym kraju jak Polska to sie w głowie nie mieści, żeby dawać ofert często droższe niż w Europie Zachodniej przy tamtejszych zarobkach.

Masz eNke czy C+? Jeżeli C+ to na jakiej podstawie wysłałeś wypowiedzenie?

labtec 27.03.2013 22:04

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...strzal-w-stope

maaarcin 28.03.2013 09:39

Ludzie mający Cyfrę wysyłają wypowiedzenia, tylko żaden nie potrafi wytłumaczyć na jakiej podstawie (Cyfra nikogo jeszcze oficjalnie nie informowała o zmianie w ofercie). Będą jaja jak im przyjdzie informacją o rozwiązaniu umowy za opłatą 299 zł .

rav 28.03.2013 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1305378)
Masz eNke czy C+? Jeżeli C+ to na jakiej podstawie wysłałeś wypowiedzenie?

Umowa mu się kończy w kwietniu.

Wysyłanie wypowiedzeń ma sens TYLKO I WYŁĄCZNIE jeśli:

1. Kończy Wam się właśnie czas określony umowy. Na miesiąc przed (pod koniec miesiąca poprzedzającego ostatni) trzeba wysłać wypowiedzenie, żeby umowa nie przeszła Wam na czas niekreślony, na warunkach po cenach bez promocji. Te ceny widzicie teraz po zalogowaniu się do ica.cyfraplus.pl (ja muszę próbować dwa razy, za pierwszym razem mnie nie zalogowuje) i są horrendalne (przykładowo, za mój pakiet płacę 104, ale po okresie funkcjonowania umowy musiałbym płacić ponad 180).

lub

2. Otrzymaliście nową propozycję od nc+, której nie akceptujecie.


Ad 1. Możecie oczywiście wysyłać wypowiedzenia umów, których termin jest odległy, ale wypowiedzenie jest skuteczne na koniec okresu umowy. I podkreślcie to w wypowiedzeniu, że o takie wypowiedzenie Wam chodzi, bo inaczej mogą przywalić Wam karę za przedwczesne rozwiązanie umowy.

Taka porada pojawiła się na profilu fb antycplus, sugerując, żeby na końcu wypowiedzenia dać formułkę, że nie zgadzacie się na dysponowanie Waszymi danymi przez nc+. Ktoś sobie wymyślił, że wycofując zgodę na używanie danych blokujecie nc+ możliwość dzwonienia do Was i wysyłania pism, a więc zmianę Waszego aktualnego pakietu. Moim zdaniem jest to bzdura: zgodziliście się na przetwarzanie danych przy okazji zawierania umowy do końca obowiązywania umowy. Ktoś świadcząc Wam usługę musi mieć możliwość kontaktu z Wami w trakcie świadczenia tej usługi. Prawo nie działa wstecz, zatem wycofanie zgody na przetwarzanie danych będzie zapewne skuteczne dopiero po wygaśnięciu Waszej umowy.

hoffek77 28.03.2013 10:40

http://media2.pl/media/101563-Pierws...-miesiace.html

zim zum 28.03.2013 10:52

Przyda się to nsport na te trzy miesiące jak znalazł. Potem mogą wyłączać na wakacje :P

Mario Nh 28.03.2013 14:51

Dotychczasowo płaciłem za za ofertę "start" oraz pakiet sportowy 48 złotych miesięcznie.
Dzisiaj zadzwonili do mnie z nce z ofertą za 99 złotych, później pani zaproponowała i niższa ofertę za 79 złotych.

Powiedziałem jej że mi taka oferta nie odpowiada gdyż wiązałem sie z cyfrą + wyłącznie dla sportu, i zapytałem dlaczego proponują ludziom pakiety droższe o 100 %.
Odpowiedziała, że jest duzo nowych kanałów. Wymieniła mi kanały sportowe...
Ja ją informuję z kolei, że dla mnie to bez znaczenia bo nie chce korzystać z tych nowych kanałów a nie będę płacił również tyle pieniędzy.
Zrobiłem jej mały wykład...
...pani choć grzeczna to zgłupiała totalnie i nie wiedziała co powiedzieć.
"aha... w takim razie dziękuje panu..." :D

zim zum 28.03.2013 15:03

Tych konsultantów to mi generalnie żal. Mówią to co muszą. Ja płacę 104 zł za canal plus super premium z multiroomem i pvr 500 gb. Mam te cinemaxy i filmboxy. Dzwoni do mnie konsultant opowiada dyrdymały, "wielkie wydarzenie", "super oferta specjlanie dla pana" i oferuje mi ten pakiet platynowy plus hbo plus wynajem tunera (20 zł, a płacę 5) w specjalnej cenie dla mnie....tylko 169 zł. Ja się pytam typa czy się słyszy ? To mi zaczął opowiadać, że będę miał kanały HD (ale już je mam), że to jest super oferta (ale moja jest zajebista), że będę miał polsat sport (ale wy nie macie polsat sport, tylko polsat sport news, który każdy ma za darmo). Za chwile cisza i mi proponuje pakiet gold z hbo za 129 zł. Ja mu mowie panie ....a, ale tutaj c+ sport jest 2 miesiące a po drugie nadal to jest gorsze niż mam. Na koniec mu powiedizałem, że naiwnych idiotów to niech sobie szukają gdzie indziej. Jak tak będą postępowali, o za chwile straci pracę, a jego firma wróci do Francji.

Powiem szczerze, że nie rozumiem absolutnie polityki firmy. Na co oni liczą wyjeżdżając do ludzi z takimi ofertami ? Czy rozmowa nie może wyglądać tak: Ma pan to, możemy panu dorzucic to to i to za powiedzmy 20 zł i wtedy to ma jakiś sens. To co uprawiają aktualnie to jest nic innego jak sabotaż. Chyba,że im się wydaje, że oni sprzedają prąd i wodę i to musi mieć każdy.

mitmichael 28.03.2013 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1305436)
Przyda się to nsport na te trzy miesiące jak znalazł. Potem mogą wyłączać na wakacje :P

A juz miałem pisac o właczenie nSport i ze jestem niezadowolony jak sie traktuje długoletnich abonentow a tu francuz zmogł sie dac kanał na az 3 miesiace w prezencie :) Tak jak pisałem od 2 kwietnia Ci co maja Cyfre obecnie beda dostawali pismo z regulaminem nc+

zim zum 28.03.2013 15:13

To skoro tak będzie, to ta promocja jest śmieszna :).

Ja ciągle wierzę w zapewnienia konsultanta i jakiegoś tam Pana prezesa, który mówił o braku obowiązku migracji z Cyfry+

mitmichael 28.03.2013 15:27

No własnie o tym zapomniałem napisac w tych pismach co od 2 kwietnia (podobno) maja wysyłac abonentom Cyfry jest wzmianka, ze mozna zostac na obecnym abonamencie nawet do jego konca (czyli ktos kto ma do grudnia nie ma obowiazku szybkiej migracji). Abonenci Nki takiej ulgi nie mają


"Jednocześnie informujemy, iż Państwa dotychczasowa oferta świadczone przez CANAL+ Cyfrowy SA nie ulegnie zmianie do czasu skorzystania przez Państwa z jednej z ofert przygotoanych w ramach platformy nc+."

Takiej wzmianki w regulaminie dla Nkowcow nie ma

pzkwr 28.03.2013 15:29

Ja mam pakiet Canal+ w UPC. Dzwoniłem tam co oni na zmiany programowe (brak wszystkich meczów Ekstraklasy) i dowiedziałem się, że nic nie wiedzą i dopiero rozmawiają z NC+.

miba 28.03.2013 15:33

A odnośnie multiroomu coś wiadomo?

Mam trzy dekodery od C+, wynajmuję pace 500gb, na własność mam sagemcom HD i philipsa HD (tego który ogarnia splittery)

Jestem gotów sobie to przedłużyć za wspomniane przez RAV'a 179zł, ale nie mam pewności, czy jak przedłużę na te 18 miesięcy,to za miesiąc, albo dwa nie zaproponują mi wymiany dekoderów, tudzież kart.

Wiadomo - multiroom to dwie karty, ale w moim przypadku działa to tak, że jedna karta w splitter, z niego ogarnia dwa telewizory, a druga karta w dekoderze pod telewizor trzeci.

Ciągnięcia kabla po domu nie przewiduję, przerabiana instalacji TV SAT tym bardziej.

Czy przedłużając umowę z multiroomem mam jakoś zagwarantowane, że nie będę musiał bać się wymiany dekoderów?

Gwiaździsty 28.03.2013 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1305466)
A juz miałem pisac o właczenie nSport i ze jestem niezadowolony jak sie traktuje długoletnich abonentow a tu francuz zmogł sie dac kanał na az 3 miesiace w prezencie :) Tak jak pisałem od 2 kwietnia Ci co maja Cyfre obecnie beda dostawali pismo z regulaminem nc+

A jak myślisz ? Dał bo jest taki fajny czy dlatego, że nagle zaczęło spływac tyle wypowiedzeń, że zrobiło sie ciepło w firmie ?
Dzieki tym co wysłali im poleconego "wyprostowanego paluszka" mozliwa jest teraz taka dobroć i prawdopodobnie lepsze oferty dla kienta.
Tak pomarzyłem sobie. Co by sie działo gdyby nagle w ciagu kilku miesięcy dostali wypowiedzenia od połowy abonentów :).

misieq 28.03.2013 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1305468)
No własnie o tym zapomniałem napisac w tych pismach co od 2 kwietnia (podobno) maja wysyłac abonentom Cyfry jest wzmianka, ze mozna zostac na obecnym abonamencie nawet do jego konca (czyli ktos kto ma do grudnia nie ma obowiazku szybkiej migracji). Abonenci Nki takiej ulgi nie mają

No to, żeby nie było zaskoczenia, cytat z forum sk

Cytat:

Witam wszystkich jestem tu nowy i rozwieję wasze wątpliwości co do migracji abonentów cyfry. Obecnie mam umowę Supermremium + mr za 97 zł zaakceptowana z końcem lutego 2013 na 18ms.+ cinem, filmbox(7ms) + hBo go + nsport +6ms.
Wczoraj trafiło do mnie pismo datowane na 02.04.2013 (MOŻE POMYŁKOWO WYSŁALI ZA WCZEŚNIE) Z PROPOZYCJĄ MIGRACJI na Platinum z HBO za 149zł. Umowa ma obowiązywać 18 ms począwszy od 1 lipca. Nie ma możliwości pozostania przy obecnej umowie. W przypadku braku akceptacji mam wysłać wypowiedzenie w terminie 14 dni. A wiec wszyscy muszą migrować. W lutym starałem się negocjować warunki zapewniano mnie umowa obowiązuje na 18 ms a tu zonk. Często sledze forum dlatego dziele się tą informacją bo wątpliwości sa duże a ja już mam pismo Pozdrawiam

MatMario 28.03.2013 17:52

miba nie ma zapewnienia ze nagle nie zrezygnują ze starego sprzętu.

Danie nsport to raczej takie minimum czego bym oczekiwał nawet że względu na super listę programów jaką nas uraczyli.

Ja mam umowę jeszcze dwa msc. Ale wypowiem na początku kwietnia i walczymy o ciekawą ofertę.

Dla mnie cel to platyna+hbo+multiroom+pvr+history hd 109 super, 119 ok.

Zmięknie im rura, już niedługo.

A co do telemarketerów to nie ma co im współczuć, mają prowizję i traktują ludzi jak idiotow to muszą się liczyć że usłyszą parę słów prawdy. Niech wam odczytaja umowę jak zadzwonia :-)

link do GW, w nc+ lecą głowy http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadom...aign=maintopic

63.5 Kg 28.03.2013 18:03

Ja na początek bym powalczyl o Gold za 79 ale z cała szostka kanalow C+

Pauwe 28.03.2013 18:04

Jeden z uzytkowników strony Antyncplus na facebooku napisał:

"Najlepiej do dnia 6 kwietnia (daty wycofania Premium i wprowadzenia nowych paczek C+) wyślijcie do NC+ rozwiązanie Umowy z dniem końca Waszej dotychczasowej Umowy (bez podawania jakichkolwiek powodów (!) typu zmiany programowe itp).

Takie wypowiedzenia niejako "zamraża" dotychczasową umowę do końca jej trwania. Blokuje to możliwość wprowadzania jakichkolwiek zmian w umowie przez NC+, w tym migracji i umowy na 18 miesięcy, wyłączenia kanałów nPremium czy podwyższania opłat za paczkę C+ po 1 maja. Każde naruszenie można traktować jako podstawę rozwiązania Umowy z winy NC+. W korzystnym dla Was terminie i na korzystnych dla Was warunkach. "

co o tym sądzicie??


I jeszcze rada od jednego użytkownika:
"Wypowiadając umowę pamiętajcie o tym, żeby zrobić kopie pisma (z własnoręcznym podpisem). Pismo wysłać listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Takie zabezpieczenie się przyda gdyż "N" przetrzymuje pismo cztery miesiące a po tym czasie przysyłają Wam fakturę na kosmiczną sumą. Dzwoniąc do nich dowiadujecie się, że rezygnacja nie została przyjęta gdyż nie była opatrzona własnoręcznym podpisem a umowa została przedłużona na czas nieokreślony. Nie interesuje ich też to, że nie masz dekodera (oddany w terminie) masz płacić i tyle. Przez cztery miesiące zero informacji, że Wasza rezygnacja nie została przyjęta ale jednak trafiła do ich komputera i z jej treścią się zapoznali. "N" stosuje metodę grania na zwłokę w celu przedłużenia umowy na siłę ! Banda oszustów ! Omijajcie szerokim łukiem "NC+"

adzem44 28.03.2013 19:35

Witam wszystkich u mnie sytuacja wyglądała tak dzwonili od początku marca do mnie i nakłaniali na przedłużenie umowy i przejscie na pakiet prestige za 144zł konsultant mówi mi żę to dobra cena bo ten pakiet normalnie kosztuje 202zł jak dzwonili przez tydzień do mnie ciągle odmawiałem tłumacząc żę to drogo po tygodniu zaproponowali 130 zł plus bezpłatne użytkowanie dekodera pvr 500gb na czas umowa tj 18mies dotychczas mialem pakiet za 80zł plus hbo i 10kanałow hd płaciłem 120zł więc myśle 10zł więcej za full pakiet to nienajgorzej. przedłużyłem umowe ale okropnie wkurzyła mnie ta zmieniona lista kanałow. Ludzie nie dajcie się odmawiajcie im cały czas to zaproponują lepszą cene o swoje trzeba walczyć pozdrawiam

mitmichael 28.03.2013 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez misieq (Post 1305490)
No to, żeby nie było zaskoczenia, cytat z forum sk

Cytat poparty był jakims linkiem udowadniajacym, ze dostał? Bo jak nie to taki tekst moze sobie wsadzic wiadomo gdzie. Jezeli pisał to na satkurierze to na 99% jest to bzdura wyssana z palca. Tam same oszolomy sie udzielaja i nie ma im co wierzyc. Zreszta dzwoniacy konsultanci tez nic wiedza - jeden dzwoni i mowi co innego a drugi dzwoni i mowi jeszcze co innego


A i wszystko juz jasne: wis.la/tfudg Dotychczasowe kanały Canal+ Weekend i Canal+Gold dostepne beda od 5 kwietnia br. w nowej odsłonie odpowiednio Canal+Family i Canal+Family 2 (tak jak myslałem). Tak wiec Canal+3D od 5 kwietnia bedzie nosił nazwe Canal+Film 2

węgorz2 28.03.2013 22:29

nie spieszcie sie z podpisywaniem umów ,wielki zawirowania w nc+ zwolnili szefów od marketingu ,zaczynają się kajać i przyznawać do błędów...

misieq 28.03.2013 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1305506)
Cytat poparty był jakims linkiem udowadniajacym, ze dostał?

Skany listu:
http://www.tinypic.pl/wa4lqk8t4a2v
http://www.tinypic.pl/gfswgz0doy87
http://www.tinypic.pl/6kd9499cg4m8

MatMario 28.03.2013 23:38

A widzieliście gdzieś sytuację osoby której teraz kończy się umowa i jest na wypowiedzeniu, ma ostatnie kilka dni? Jaka ofertę dostał?

dulli78 29.03.2013 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1305525)
nie spieszcie sie z podpisywaniem umów ,wielki zawirowania w nc+ zwolnili szefów od marketingu ,zaczynają się kajać i przyznawać do błędów...

Albo zwolnili albo sam odszedł:
"Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że Marek Staniszewski nie brał udziału w pracach nad nową ofertą nc+ już od początku tego roku (był na zwolnieniu), a z pracownikami pożegnał się wcześniej"
http://media2.pl/media/101578-Marek-...paign=textlink

Mnie ciekawi taka rzecz: oficjalnie spółką, która jest właścicielem nc+ jest ITI Neovision, te osoby które mają Cyfrę + podpisały umowę ze spółką Canal + Cyfrowy. O ile jestem w stanie zrozumieć, że abonenci telewizji "n" mogą zostać przymusowo "zmigrowani" do nc+ (podpisywali umowę z ITI Neovision) o tyle nie rozumiem w jaki sposób może nastąpić przymusowa migracja abonenta Cyfry do nc+. Na mój gust musiałoby się to wiązać z zawarciem całkiem nowej umowy (a nie aneksu) z nową spółką.
No bo jak to hipotetycznie by wyglądało: przychodzi pismo takie jak do abonentów enki z informacją, że obecnie posiadany pakiet (zawarty z Canal+Cyfrowy) zostaje po 30 kwietnia zastąpiony przez pakiet oferowany już przez inną firmę (ITI Neovision) i jak nie będzie reakcji w ciągu 14 dni to znaczy, że ktoś zawarł umowę z nową firmą pomimo braku jakiegokolwiek podpisu. Takie coś mogłoby być legalne?

mitmichael 29.03.2013 07:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez misieq (Post 1305535)

No rzeczywiscie dostał takie pismo. Ale jest troche inne bo jest wzmianka, ze od 5 kwietnia do 30 czerwca bedzie promocja na nowa paczke Canal+ czyli do 1 lipca Ci co maja cyfre beda musieli sie okreslic czy migruja czy nie (jezeli nie to wczesniej beda musieli wysłac wypowiedzenie). Natomiast w liscie do posiadajacych platforme n jest wzmianka, ze promocja trwa do 30 kwietnia. Czyli i tak Ci co maja Cyfre maja dłuzszy czas do zastanowienia sie a do czerwca-lipca zarzad nc+ moze pod naporem wymowien zjechac z ceny za kazdy pakiet.

Don Donson 29.03.2013 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1305541)
Albo zwolnili albo sam odszedł:
"Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że Marek Staniszewski nie brał udziału w pracach nad nową ofertą nc+ już od początku tego roku (był na zwolnieniu), a z pracownikami pożegnał się wcześniej"
wis.la/ft537

Mnie ciekawi taka rzecz: oficjalnie spółką, która jest właścicielem nc+ jest ITI Neovision, te osoby które mają Cyfrę + podpisały umowę ze spółką Canal + Cyfrowy. O ile jestem w stanie zrozumieć, że abonenci telewizji "n" mogą zostać przymusowo "zmigrowani" do nc+ (podpisywali umowę z ITI Neovision) o tyle nie rozumiem w jaki sposób może nastąpić przymusowa migracja abonenta Cyfry do nc+. Na mój gust musiałoby się to wiązać z zawarciem całkiem nowej umowy (a nie aneksu) z nową spółką.
No bo jak to hipotetycznie by wyglądało: przychodzi pismo takie jak do abonentów enki z informacją, że obecnie posiadany pakiet (zawarty z Canal+Cyfrowy) zostaje po 30 kwietnia zastąpiony przez pakiet oferowany już przez inną firmę (ITI Neovision) i jak nie będzie reakcji w ciągu 14 dni to znaczy, że ktoś zawarł umowę z nową firmą pomimo braku jakiegokolwiek podpisu. Takie coś mogłoby być legalne?

tak - jeżeli następstwo prawne nowego podmiotu jest 100% to jest to legalne

licoo 29.03.2013 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1305506)
Dotychczasowe kanały Canal+ Weekend i Canal+Gold dostepne beda od 5 kwietnia br. w nowej odsłonie odpowiednio Canal+Family i Canal+Family 2 (tak jak myslałem). Tak wiec Canal+3D od 5 kwietnia bedzie nosił nazwe Canal+Film 2

Czyli jak do tej pory miałem canal+ film, weekend i gol, to zamiast tamtych będę mieć te nowe, bez żadnej jak na razie dopłaty? i mecze ekstraklasy i ligi angielskiej dalej będą tylko na tych kanałach, tak ?umowa kończy mi się w czerwcu
dzięki za odpowiedź:)

hunter 29.03.2013 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1305556)
Czyli jak do tej pory miałem canal+ film, weekend i gol, to zamiast tamtych będę mieć te nowe, bez żadnej jak na razie dopłaty? i mecze ekstraklasy i ligi angielskiej dalej będą tylko na tych kanałach, tak ?umowa kończy mi się w czerwcu
dzięki za odpowiedź:)

Dostaniesz pismo, że w dniu 05.04 nastąpiła zmiana oferty w związku z którą będziesz mógł odstąpić od obowiązującej umowy w przeciągu 14 dni. Dostaniesz ofertę migracyjną i będzie to na 99,9% oferta znacznie gorsza finansowo od obecnej.

Z różnych źródeł dowiadujemy się, że obowiązkowa migracja ma nastąpić od 01.05 lub 01.07. Na razie do abonentów C+ nie poszły jeszcze listy.

Polecam lekturę

rav 29.03.2013 11:00

Dzisiejsza telefoniczna propozycja żal od nc+:
- platinum: 99 zł
- multiroom: 10 zł
- najem dekodera: 20 zł

Powiedziałem, że za sprzęt (prawie 3-letni multiroom, roczny, ale przestarzały dekoder) nie dam ani złotówki.

mic 29.03.2013 11:29

Poczekajcie do tygodnia po swietach - ma byc cos taniej (nieoficjalne info)

hunter 29.03.2013 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1305566)
Dzisiejsza telefoniczna propozycja żal od nc+:
- platinum: 99 zł
- multiroom: 10 zł
- najem dekodera: 20 zł

Powiedziałem, że za sprzęt (prawie 3-letni multiroom, roczny, ale przestarzały dekoder) nie dam ani złotówki.

Ja mam u buców Superpremium HD z HBO i Cinemaxem za 115 PLN i nikt do mnie jeszcze nie dzwonił. Zapewne jednak moja indywidualna oferta kliencka wyrwie mnie z butów :lol:

szprotson 29.03.2013 11:35

nie wiem dokladnie co i jak, ale do kolegi zadzwonili wczoraj (umowa konczy sie w lipcu)
i dostał napewnieo nsport HD za darmo na 3 miesiace czyli do konca trwania starej umowy i cos tam jeszcze
ku zaskoczeniu od razu po telefonie typa kanał właczyli.

maaarcin 29.03.2013 11:40

szprotson, wszystkim włączyli to wczoraj rano

donecki 29.03.2013 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maaarcin (Post 1305574)
szprotson, wszystkim włączyli to wczoraj rano

A co to jest Npremium które transmituje LM PSG-BARCA we wtorek.?
To też mamy od wczoraj?

Jaroo1 29.03.2013 12:34

A wiecie dlaczego włączyli? Bo się zbliżają święta :D Ot taki prezent. Dostałem email o takiej treści:

Cytat:

Drogi Abonencie,

z okazji Świąt Wielkiej Nocy udostępniliśmy bezpłatnie na najbliższe
3 miesiące kanał nSport, na którym obejrzysz ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA oraz start nowego sezonu ENEA Ekstraligi Żużlowej.

Jednocześnie informujemy, że od 1. kwietnia br. kanały 13th Street Universal, Zone Romantica, religia.tv (dla użytkowników dekoderów SD), ESPN Classic oraz od 1. lipca br. kanały CNN, Cartoon Network, TCM
nie będą dostępne w ofercie CYFRY+.
Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym
nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

W przypadku nie zaakceptowania zmiany, przysługuje Państwu prawo
do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany.

Z poważaniem,
CYFRA+

!!IRIVER!! 29.03.2013 13:07

Ludzie, nie srajcie koprem, poczekajcie chwilę, oni sami chyba nie bardzo wiedzą, jak wielkiego smrodu narobili, dajcie im trochę czasu, ja ze swoją umową nic nie robię, nSport śmiga i jest git ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl