Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [25 kolejka] Lechia Gdańsk - Wisła Kraków, 8 maja, 14:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8047)

Teqcontroller 08.05.2011 15:48

hahaha nie wypowiadam sie na temat Cracovi , Mały jesteś wielki haha

Nosalka 08.05.2011 15:48

Małecki: "Nie wypowiadam sie na temat Cracovii".

Hahaha brawo Mały!

arth_ur 08.05.2011 15:49

Dla mnie straszne brawa dla trenera. Chłopaków świetnie ustawił, grali konsekwentnie. Dobrze że bramki nie strzeliła Lechia, będą mieli pewność podczas gry z Lechem. A słowa Małego bezcenne !

Kandzior 08.05.2011 15:49

3:0 jest, szkoda, że z Lechią ale cóż bardzo potrzebne są te punkty dla nas. To był właśnie taki mecz, Lechia więcej grała piłką i w piłkę a dostała trzy bramy. Świetny strzał Genkova, szkoda, że nie kilka centymetrów niżej.

Ogryzek 08.05.2011 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1087705)
Piękna bramka Siwakowa, szczęka mi opadła.
Co do meczu to wreszcie wyszliśmy na mecz wyjazdowy dobrze ustawieni wyczekując przeciwnika i kontrując, bo piłkarzy mamy szybkich. Gdybyśmy tak grali z Koroną czy PB to wygralibyśmy te mecze na spokojnie.

Dokładnie,

Pisałem o tym też parę razy. Nie można odwalać wszędzie tego samego wzorca ataku pozycyjnego który nam nie wychodzi. Dzisiaj to My czekaliśmy na Lechię i co...

Lechia 57% posiadanie piłki
33 dośrodkowania w pole karne
a w bramkach 3-0 dla Wisły!

Brawo Maaskant, zmienił taktykę, to Lechia się męczyła atakiem pozycyjnym, Traore podwajany nie istniał a Melikson mający dużo więcej miejsca z przodu robił grę.

Bronex 08.05.2011 15:50

Teraz Legia !!! teraz Legia !!! Musimy ich zmiażdżyć.

robertos 08.05.2011 15:51

51,1 m brawo Sivakov

Nosalka 08.05.2011 15:52

Najlepiej dziś Melikson, Chavez, Pareiko oraz... Maskant! Brawa dla trenera za zmiane taktyki, która sprawdziła się w stu procentach :)

mitmichael 08.05.2011 15:52

Dobrze, ze trener sciagnał Tsvetanetana bo jest on w tym momencie dla nas bezcenny. Jak wystepuje to w koncu dochodzimy do wielu okazji bramkowych i to cieszy. Melikson graczem mecz. W ogole szacun dla niego - tyle razy faulowany a on nadal ma zapał do gry. Takiego kogos trzeba nam jeszcze

Titto 08.05.2011 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1087716)
Teraz Legia !!! teraz Legia !!! Musimy ich zmiażdżyć.

A nie Lech przypadkiem?

rafal777 08.05.2011 15:53

Nigdy nie czepiam się komentatorów, ale dziś źle mi się to oglądało. Wczuwają się w rękę Chaveza a potem była ręka Lechii w polu karnym i nawet się nie zająknęli...Genkov w poprzeczkę a oni gadają o migdałach...I ciągłe wypominanie, że Wisła może przecież coś pregrać, tak jakby inni nie mogli. Ale walić ich. NAJLEPSZY mecz Wisły w tym sezonie. Super taktyka i genialny Melikson. Tak się powinno grać na wyjazdach! Brawo Panie Maaskant! Dziś trochę słabiej Małecki i Jaliens...ale do tego drugiego się nie przekonam chyba nigdy. Bramka Sivakova cud miód... :)

suikoden 08.05.2011 15:54

Genkow to juz trzeba na niego chuchac dmuchac dopoki nie kupimy rezerwowego myslałem nad sikorskim

Bronex 08.05.2011 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1087720)
A nie Lech przypadkiem?

...obojętnie kto musimy ich zmiażdżyć...
PS. No tak LECH... Legia dopiero w 28 kolejce... Ale ziemniakoidów mamy u siebie... Zawsze to jakiś plus...

masterlag 08.05.2011 15:54

Wygrana cieszy- to na pewno.
Mam nadzieję, że to zwycięstwo poprawi im humory i nastawi pozytywnie od nadchodzących meczów (szcz. tych trzech najważniejszych w sezonie!) i wygrają je.

Szkoda tylko, że taki patent mamy na Lechię, a nie na Korony czy inne Lechy... ;)

PS. Po meczu ze Śląskiem zastanawiałam sie czy my potrafilibyśmy zagrać podobnie- czyli cofnąć się i atakować głównie z kontr. Okazało się, że tak co mnie bardzo cieszy. W przypadku awansu do el. pucharowych (a te mamy zapewnione praktycznie) na pewno taka strategia się przyda.

WISŁA z LECHIĄ! :)

EDIT: @skeba- ale ja nie mówię o tym sezonie, pojedynczych meczach tylko ogólnie, o PATENCIE. Lechii się z nami ewidentnie nei wiedzie (czy od jej powrotu do Eklasy był chociaż jakiś remis?) i jakoś mecze z nimi idą nam łatwo (a przynajmniej wyniki są in plus). Za to z innymi drużynami raz przegrywamy, potem wygrywamy, a kiedy indziej remisujemy. O to mi chodzi.

grogoriogreg 08.05.2011 15:55

Ja ten mecz skomentuje słowami, że dziś graliśmy tak, jak grać powinna Wisła w Europejskich Pucharach, w meczach wyjazdowych, z dobrymi drużynami. Uważnie w obronie i skutecznie w ofensywie, wykorzystując szybkość zawodników w kontratakach.

Melikson, Chavez, Sobolewski, Genkov rewelacyjni. Reszta "tylko" bardzo dobra.

Boukhari miał swoją Cracovię, Siwakov ma swoją Lechię, przynajmniej będziemy go kiedyś pamiętać z tego, że strzelił cudowną bramkę, a nie, że wkurzał ludzi swoją obecnością na boisku ;)

No i co do transferów, koniecznie trzeba kupić drugiego Genkova, sami widzicie jaka jest różnica w ofensywie, od razu Melikson i Mały, czy też Kirm grają lepiej, wiedząc, że jest jakaś szansa na otrzymanie od niego piłki.

murray 08.05.2011 15:55

Pisałem przed meczem, żeby zagrać z kontry i cóż, sprawdziło się :)
Świetny mecz. Spokojnie dowieziony wynik, a wisienka na torcie to bramka Sivakova.

tofik 08.05.2011 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1087715)
Dokładnie,

Pisałem o tym też parę razy. Nie można odwalać wszędzie tego samego wzorca ataku pozycyjnego który nam nie wychodzi. Dzisiaj to My czekaliśmy na Lechię i co...

Lechia 57% posiadanie piłki
33 dośrodkowania w pole karne
a w bramkach 3-0 dla Wisły!

Brawo Maaskant, zmienił taktykę, to Lechia się męczyła atakiem pozycyjnym, Traore podwajany nie istniał a Melikson mający dużo więcej miejsca z przodu robił grę.

Gorzej będzie u siebie z Lechem. Oni na pewno wyjdą dwoma DP pytanie czy zostawiać skład z dzisiejszego spotkania (Wilk w przeciwieństwie do Jirsaka pomagal nie tylko w odbiorze, ale i w pojedynkach główkowych) czy jednak zaryzykować grę w piłkę i dawać Lechowi szanse na szybkie ataki.

skeba 08.05.2011 15:58

Cytat:

Szkoda tylko, że taki patent mamy na Lechię, a nie na Korony czy inne Lechy... ;)
Mecz na Reymonta, przy pełnych trybunach i na dodatek o normalnej porze - 20, Lech z pewnością nie wygra, maksymalnie może ugrać remis.
Jaga gra z Polonią, która przegrała 2 spotkania z rzedu. Teraz juz raczej nie stracą punktów. Jeżeli wygramy z Lechem, to w meczu z pejsami możemy świętować 2 rzeczy.

Cracovia - absolutny spadek z tej ligi
Wisla - Mistrzostwo

Syn Kangura z 1984 08.05.2011 15:58

Maaskant szybko się uczy... Widział co nam nie wychodziło i szybko to zmieni. Efekt każdy widzi.

Oldpara 08.05.2011 15:58

Fajnie że Maskaant uczy się na błędach. Mam nadzieje, że już nigdy wiecej nie będziemy próbowali grać bracelońskiej tiki taki z milionem podań i dziesiątkami dośrodkowań. Wole brzydkie 3:0 niż ładne 0:2

Kandzior 08.05.2011 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1087723)
...obojętnie kto musimy ich zmiażdżyć...

Hehe a ja myślałem, że masz na myśli to, że w dwu meczu zmiażdżyliśmy Lechię bramkowo 8:2, a z Legią póki co jest 4:0 dla Nas i że się domagasz zwiększenia tego rezultatu hehe

Najpierw musimy się zrewanżować Lechowi za jesień a potem podwyższyć bramkowy rezultat z Legią :)

prezes85 08.05.2011 15:58

W ogóle nie ma obrony poza Chavezem. Jak nas z Lechem Pareiko nie uratuje to będzie cienko.

grzechu1991 08.05.2011 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prezes85 (Post 1087733)
W ogóle nie ma obrony poza Chavezem. Jak nas z Lechem Pareiko nie uratuje to będzie cienko.

Pewnie dlatego Lechia nie oddała celnego strzału w całym meczu...

AgresywnyChomik 08.05.2011 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prezes85 (Post 1087733)
W ogóle nie ma obrony poza Chavezem. Jak nas z Lechem Pareiko nie uratuje to będzie cienko.

Mozesz chociaz dzien poczekac ze szczekaniem?

mitmichael 08.05.2011 16:01

Swietna taktyka z Wilkiem i Sobolem w jednym składzie - wiedział Maaskant co zrobic by Wisla grała lepiej. Czarek tez dobrze czyscił a Chavez to juz w ogole - odbijaja sie od niego jak od gumy. Wygladalo to juz znacznie lepiej wiec.... wielkie kluby nie przegrywaja... 3 meczow z rzedu. Dzisiaj mozemy sie z tym w zupełnosci zgodzic

Mario Nh 08.05.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prezes85 (Post 1087733)
W ogóle nie ma obrony poza Chavezem. Jak nas z Lechem Pareiko nie uratuje to będzie cienko.

Dzisiaj obrona zagrała dobrze, zdarzały sie indywidualne błędy. Brak komunikacji ale napisanie że poza Chavezem nie mamy obrony to gruba przesada.

buczo1985 08.05.2011 16:02

Ważne 3 pkt. Mecz bardzo dobrze rozegrany taktycznie. Cieszy powrót Genkova i bramka...szkoda, że nie wpadło to od poprzeczki. Byłaby piękna brameczka :D
Sivakow wiadomo. Będzie chłop długo pamiętam stadion Lechii i swój strzał :)

CH. 08.05.2011 16:02

bramka Siwakowa !

http://www.youtube.com/watch?v=k3C1FnQ61aI

laxa 08.05.2011 16:05

1 Załącznik(ów)
Dobry mecz w naszym wykonaniu, ale najlepiej pojechał onet - 32-0 dla nas :)

Mareq 08.05.2011 16:07

Cytat:

Jak nas z Lechem Pareiko nie uratuje to będzie cienko.
wywieśmy od razu białą flagę :lol:
W końcu przyjeżdżają do nas tuzy ligowego futbolu

Co do otoczki około meczowej .
Jak bardzo cieszy nasze zwycięstwo w kontekście naszej reakcji(zresztą to nie żadna nowość) na trybunach na wynik z Górnikiem. Dodatkowa wisienka na torcie:)

Co do samego meczu.
O ile po spotkaniu we Wrocławiu miałem zarzut do trenera za brak elastyczności taktycznej , o tyle za mecz z Lechią przyznaje mu sporego plusa w tym temacie.
W przypadku gdy drużynie nie idzie liczy się efekt a nie efektywność i trener właśnie na to pierwsze postawił , brawo.
Dobrze że Eryk ani Adraż nie złapali żółtych kartek , obaj pokazują iż są bardzo ważnymi elementami zespołu.
Oczywiście cieszył powrót Genkova(skuteczność+ma pecha do poprzeczek;) ) i znowu bardzo dobra gra Maora.
Już to stwierdzenie padło pewnie wiele razy i to nie tylko w kontekście tego meczu , ale myślę ,że warto jest powtórzyć raz jeszcze.Mianowicie wiele pożytku będziemy mieli z Wilka i to nie tylko w sferze umiejętności piłkarskich , ale również w sferze mentalności drużyny/zespołu.
Czeka nas bardzo ciężki tydzień , ale na szczęście wchodzimy w ten tydzień na fali optymizmu.

Oczywiście grzechem było by pominąć trafienie Sivakowa . Co do jego umiejętności piłkarskich mam spore zastrzeżenia , ale w tym przypadku chapeaus bas;)

tommiyacht 08.05.2011 16:08

taka ciekawostka - dokladnie rok temu o tej porze wygralismy na Ł3 takim samym stosunkiem bramek ;P

AS82 08.05.2011 16:08

Można też podziekowac małkowi za to ze nie dal ewidentnej zoltej kartki Cikosowi,co by wykluczylo Słowaka w meczu z Amica

Grze Gie 08.05.2011 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1087741)

wsłuchajcie się jeden z komentatorów tuż po tym jak padła bramka mówi : "niestety" - żenada tylko tak mogę to określic

Hudy 08.05.2011 16:09

Strasznie się bałem tego meczu a tu taki pozytyw ale szkoda kibiców Lechii i mam nadzieję, że ich drużyna szybko się pozbiera i wygra wszystko do końca. Jest bardzo dobrze a już miałem czarne wizje:D

Tenzen 08.05.2011 16:10

Pięknie Pareiko ściągnął piłę z nogi napastnikowi Lechii po wystawce od Jaliensa. To był bardzo ważny mecz :)

mitmichael 08.05.2011 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grze Gie (Post 1087748)
wsłuchajcie się jeden z komentatorów tuż po tym jak padła bramka mówi : "niestety" - żenada tylko tak mogę to określic

Chodziło mu, ze niestety nie ma gola a tutaj pilka wpadła do siatki - jak zwykle za szybko chcieli powiedziec, ze gola nie ma

Lysy 08.05.2011 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1087725)
Melikson, Chavez, Sobolewski, Genkov rewelacyjni. Reszta "tylko" bardzo dobra.

Chyba oglądałeś inny mecz :rotfl: Sobolewski rewelacyjny? Owszem w porównaniu z poprzednimi słabymi występami zagrał dużo pewniej, ale żeby od razu "rewelacyjnie" ? Czarną robotę robił w tym meczu Wilk, to on biegał od zawodnika do zawodnika, to on notował najwięcej przechwytów w okolicach naszego pola karnego, dzięki temu obrońcy mieli mniej pracy. Z dobrej strony pokazał się również Małecki, to on rozpoczął akcje przy pierwszej bramce. Nie możemy zapomnieć o roli Kapsy w tym spotkaniu :) Zagrał tak jak od niego oczekiwałem ;)

Teqcontroller 08.05.2011 16:13

Takie mecze jak te pokazują charakter drużyny , nasi piłkarze zagrali bardzo mądrze , liczę że tak będzie w meczu z Amicą i Zasrańcami.

Plus dla Maaskanta.

speedfashion 08.05.2011 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grze Gie (Post 1087748)
wsłuchajcie się jeden z komentatorów tuż po tym jak padła bramka mówi : "niestety" - żenada tylko tak mogę to określic

Właśnie miałem o tym pisać. Cóż poradzimy.. Najważniejsze, że mamy 3 punkty.

Co do meczu - dobra taktyka i świetna gra drużynowa = zwycięstwo. Natomiast, jak strzelał Siwakow, to pomyślałem sobie: "Boże, co za kretyn..." - nadal mam lekkiego kaca moralnego. ;)

lorddavy 08.05.2011 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1087752)
Nie możemy zapomnieć o roli Kapsy w tym spotkaniu :) Zagrał tak jak od niego oczekiwałem ;)

Co ty człowieku chcesz od Kapsy? Może obciąż go jeszcze winą za loba Sivakowa. Bramki były efektem bardzo dobrych akcji i strzałów więc nie wiem co za bzdury tu wypisujesz.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl