![]() |
Cytat:
b koło v , każdemu sie moze zdarzyc a przekręcenie Pa z Pe to sie uderzam w pierś - mea culpa |
No cóż, taka jest ta Wisła. Nie narzuca swojego stylu gry a jednak wygrywa. Mieliśmy zaatakować od początku a jak zwykle zaatakował rywal. Znów jakimś niewyobrażalnym fartem nie tracimy gola a sami strzelamy 2. Nie wiem jak to wytłumaczyć...Trzeba sobie powiedzieć jasno, czy chcemy Wisły ładnie grającej czy jednak wygrywającej. Ja wolę wygrywającą ale w końcu zespół musi zacząć też coś grać. Jednak zwracam też uwagę iż ten sezon jest na tak marnym poziomie jak rzadko który. Druga drużyna w tabeli po 20 meczach ma tylko 32 pkt!!! Przecież to jest kompromitacja całych rozgrywek...Nikt grać nie potrafi i lideruje Wisła, której gra nawtet własnym kibicom się nie podoba. Na polską ligę widać to wystarczy ale nic więcej. Co do meczu, nie spodziewałęm się takiego słońca w kwietniu. Nieporadność naszych, upał i lepiąca się koszulka, ależ mnie wszystko irytowało. Na szczęście patrzę na tabelę tej naszej biednej ligi i mi lepiej :)
|
Cytat:
-"Jak mogliśmy odpaść z pucharów z takimi pasterzami, przecież mistrzostwo zdobyliśmy?!" Radzę spojrzeć też na postawę głównych konkurentów do tytułu, a później dopiero bawić się w ironię. |
Wniosek jest taki, że wygraliśmy z ostatnich 9 meczów 8 a dla co po nie których i tak chuja gramy.... Po każdym meczu to samo wygraliśmy bo przeciwnik wystraszony czy źle dysponowany...
|
Cytat:
otworz sobie prae filmow dawnej Wisły bez obrony nie ma ataku wiec do póki nie kupimy 2 bocznych obrońców i jednego lepszego środkowego to nic z przodu nie zaskoczy widac to w 2. polowie meczu jak zaczelismy sie bronic calym zespolem |
Cytat:
|
Cytat:
Było mineło i tyle. |
|
Cytat:
Natomiast nie zgodziłbym się z oceną Chaveza. Popełnił dwa błędy , które mogły się dla nas źle skończyć. 5 to i tak nota na wyrost. Sobolewski moim zdaniem 5 to max. Niby nie popełnił jakichś rażących błędów. Ale kilka razy spóźnił się z interwencjami. Szybkością i zwrotnością już nie grzeszy. Cikosz zagrał podobnie słabo jak Palic więc 4. |
Cytat:
|
z perspektywy trybun Wisełka zagrała dzisiaj bardzo solidnie. Pięknie wypunktowała rywala, no i świetny mecz Pareiki. Myślę, że można w tej rundzie zauważyć jakiś pomysł Maskanta..
|
Wisła - Jagiellonia: wybierz najlepszego wiślaka meczu
http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...a,id,t,tm.html Tylko Pareiko! Do głosowania |
Cytat:
|
Byłem na F, to co się działo po obronionym karnym to mistrzostwo. Pareiko pokazał klasę, świetny mecz naszego bramkarza. Fajnie, że Genkow trafił, szkoda, że wcześniejszy strzał z główki nie wpadł.
Co tu dużo mówić, 3 pkt są, pogoda kapitalna, a stadionik w takim wiosennym słonku prezentuje się wyśmienicie! :) |
Pareiko- naprawdę daje rade. Solidny w walce o górne piłki, do tego dobry na linii. O niego możemy być spokojni, niemniej marne to pocieszenie gdy czegoś takiego jak formacji obronnej nam brak. Kew słabiutki,natomiast Chavez robiący wślizgi wyprostowanymi nogami, Cikos grający byle jak nie są wcale lepsi. Z całym szacunkiem ale przy bardziej zorientowanym rywalu, można się spodziewać lania. Do tego ten okropny chaos w grze. Przewagę powinni utrzymać,natomiast z taką grą poza naszą ligę nie ma co się wybierać. Od razu sobie to powiedzmy,aby później nie było rozczarować. Tak, na dziś MP jest celem samym w sobie.
In plus Genkov. Facet walczy o każdą piłkę, do tego jego gol pokazał,że elegancko czyta co się dzieje na boisku. Nie był bynajmniej zaskoczony kiksem obrońcy tylko z zimą krwią to wykorzystał. On i Pereiko bardzo mi się podobają, równo od momentu podpisania. Coraz mniej widoczny natomiast Mellikson. |
Cytat:
Dajmy czas Genkovowi i calej druzynie zeby sie zgrala, mamy w 1 skladzie 4 gosci ktorzy kilka meczow zagrali z ta druzyna raptem kilka meczow, z druzyna ktora gra razem od 8 mscy! Kiedy ostatni raz mielismy tyle pkt przewagi nad 2 druzyna? W 1 sezonie za Skorzy... Jak tak dalej ciulac punkty bedziemy to skonczymy z nie wiele gorszym dorobkiem punktowym niz Lech w tamtym sezonie czy Wisla 2 sezony temu. Mimo wszystko widac progres w ataku - w rundzie jesiennej srednia byla 1,4 bramki na mecz, a we wiosennej jest 2, wiec to napewno daje do myslenia. Mysle ze jak dokupimy napastnika jeszcze jednego, to naprawde pomoc i atak bedzie ok. Inna sprawa to obrona, mimo wszystko uwazam ze Chavez z Jaliensem beda mocnymi punktami, zgrac sie musza ze soba. No, ale oczywiscie priorytet to boczni obroncy, bo tych co mamy to tragedia. Pamietajcie, ta druzyna jest budowana, razem graja kilka miesiecy, w poprzedni latach zawodnicy grali ze soba dlugie lata, wiec dlatego ta gra lepiej wygladala. Wiec fakt ze jestesmy na 1 miejscu z 8 punktami przewagi to swietne osiagniecie ! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Uwielbiam osoby, które nie liczą meczów pucharowych. Nawet jeśli to puchar Polski. |
Marszałek, pozwolę się z Tobą nie zgodzić... Przecież Kew super zagrał. Zero błędów, rozsądnie grał, uważał, żeby kartki 2 nie dostać...
|
Cytat:
A teraz odpowiedz sobie na jedno , ale bardzo ważne pytanie, ilu z tych ".ch*j pomocników" potrafi celnie dośrodkować, czy wrzucić w tempo prostopadłą piłkę? |
Gramy strasznie "topornie" .Przypomina sie gra Legii za czasów Okuki.
Tak prosty ,troche brzydki futbol.Ale skuteczny,i co wazniejsze mamy duzo szczescia. Gra Jagi tez nie byla nawet przecietna,a gdyby Franek strzelil karnego to potem oni mieli znowu sytuacje,i mogli by to wykorzystac.To takie gdybanie aczkolwiek my szczescia mamy w niektorych meczach mase. Dzis genaralnie wyróznil bym Pareike.To bramkarz ktorego tyle czasu szukalismy.Przyszedl ogarniety holender i nam go znalazł.:) Reszta niemrawo,nawet Melikson mało widoczny. Poki co mamy kolejne 3 pkt,z gry srednio to wyglada.Zobaczymy na ile Maaskant jest w stanie ją zmienic. |
http://galeria.wislakrakow.com/20110403/md/46.jpg To chyba znajomi lub rodzina Kew
|
|
ile bylo Jagi na Trybunach ???
|
50-100 osób
|
Mnie sie podobały dwie rzeczy.
Wyjscia Pareiki do dośrodkowań i trzymanie linii spalonego. Jak gra Q to nie ma czegoś takiego że wychodzi cała obrona poza Bunozą i pułapka offsajdowa zostaje spalona. Ale gra z przodu do poprawy i miażdymy Koronę a potem przygotowujemy się do naprawdę ciężkich meczów. |
Cytat:
Jagi około 180 - info SKWK |
W sumie cieszymy się z wyniku, ale gra... Po dzisiejszym meczu zobaczyłem sobie niektóre spotkania z rundy jesiennej 2007/2008, i kontrast jest niesamowity.Tamta Wisła rozjechała by dzisiejszą 5:0. Z bocznymi obrońcami Baszczu - Dudka, Kosą w pomocy, Paulistą i atakiem Brożek - Niedzielam to był team. Szkoda że nie graliśmy wtedy w Pucharach, bo to był sezon tak imponującej gry jak 2002/2003. Dla tych, którzy nie pamiętają:
http://www.youtube.com/watch?v=it0xFqcakSc i nasz kolejny rywal: http://www.youtube.com/watch?v=7iu-w8C5ME0 Ciekawe czy za tydzień będzie zupełnie jednostronny mecz i 4:0 jak wtedy. Niestety raczej nie ma szans, pewnie 1:0 po wielkich męczarniach... |
To na pewno nie był porywający mecz, ale Wisła zagrała bardzo rozważnie i konsekwentnie. Sądzę, że to było maksimum możliwości obecnego składu. Przy naszej słabiutkiej obronie pójście na wymianę ciosów z Jagą byłoby znacznie bardziej ryzykowną taktyką. Podobnej gry należy się spodziewać z Lechem, Legią, a może nawet z Lechią i Śląskiem.
Zauważyłem, że kilka osób pochwaliło Jaliensa. Moim zdaniem holender powinien podziękować Probierzowi za zdjęcie z boiska Sotirovicia. Na tle silnego Serba Kew wyglądał kiepsko, a ze słabszymi fizycznie zawodnikami radził sobie znacznie lepiej. |
Cytat:
No niestety.. mamy może z 8 graczy godnych gry w mistrzowskiej Wiśle... Marzy mi się nowy PO, drugi napastnik w typie Pawła, PS i stoper do "11". To mi się wydaje być minimum, a gdzie jeszcze dobrzy gracze na rezerwę... PO i stoper bo wczoraj większość wrzutek zwłaszcza Franka kończyła się wczoraj niezłym zamieszaniem i dwoma-trzema można powiedzieć patelniami gdzie goście urywali się i z czystych sytuacji strzelali głową... na szczęście ponad bramką... To nie pierwszy mecz i nie pierwsze takie jazdy... |
Wisła teraz przypomina drużynę Skorży II sezonu. To już nie to samo, ale najważniejsze, że skutecznie. Najważniejszy cel to zdobyć mistrza, później można liczyć, ze Holendrzy przepracują dobrze okres transferowy i uda nam się dojść do fazy grupowej LE, czy nawet daleko zajść w LM, może nawet faza grupowa - ale to tylko marzenia
Podobno Skorża ma ultimatum, Henio może być następcą. Jak to oni pięknie sobie strzelają samobóje. Henio, z całym szacunkiem - jest już trenerem wypalonym, bez pomysłu |
Cytat:
|
Cytat:
W dodatku jeśli już Jaliens ma dziękować to Chavezowi, który Vuka Sotirovica solidnie uszkodził. |
Cytat:
|
Trzeba zbierać punkty w każdym meczu, i może za 3-4 kolejki już będziemy mistrzem i sobie pojedziemy świętować do Warszawy albo w meczu z Cracovia :)
|
Cytat:
|
Cytat:
ja pisze ile widzialem na meczu |
Jak wyszedłem z meczu to miałem wrażenie, że doping był średni a gra całkiem przyzwoita. No, ale to forum potrafi człowieka naprostować. :-D
Póki co naszą grę rozpatruje tylko w kontekście MP. Maaskant jasno powiedział, że nie jest to skład na puchary. Nie zagraliśmy wczoraj wielkiego meczu, ale było lepiej niż w Bytomiu. To co zwróciło przede wszystkim moją uwagę to ogromna praca jaką wykonali nasi piłkarze. Na tle Jagielloni prezentowali się w tym zakresie znacznie lepiej. Z perspektywy trybun widać było momenty, jakby ktoś wyłączył czarodziejskim pilotem ruch piłkarzy Jagi. Ogromną pracę wykonał Radek Sobolewski, także w grze obronnej Kirm i Małecki. Dwaj nasi boczni obrońcy zagrali po kontuzji. Według mnie bylismy wczoraj zespołem lepszym i nasza wygrana była w pełni zasłużona. To, że bramki padły z niczego, tak bywa. Jak wygrywaliśmy z Legią za Kasperczaka czy Skorży po 1:0 to też pojedynki były bardzo wyrównane. My mieliśmy swoje błędy oni swoje. My ich błędy wykorzystaliśmy oni naszych nie. Ot i cała filozofia. Z pozytywów napewno cieszy poprawa gry obronnej. Nie żeby była ona doskonała, ale ustrzegliśmy się np. seryjnych błędów stoperów. Natomiast zdecydowanie musi zostać poprawiona gra w powietrzu, zarówno jeśli chodzi o ustawianie się obronców jak i skoczność. Nie może być tak, że każda wrzutka kończy się główką w wykonaniu przeciwnika. Znacznie lepiej niż ostatnio wyglądał odbiór piłki w środku pola. Poprzednio większość piłek lądujących w tej strefie boiska padało łupem przeciwnika. Widać było wzajemną asekurację piłkarzy. |
Cieszę się z trzech punktów.
Dość trudno się cieszyć z wygranej bo to Jaga przegrała, a nie Wisełka wygrała. O grze nie będę wspominał - co se będę poniedziałek psuł od rana. Mam nadzieję, że trener wie co robi i że to sprawa zgrania zawodników (pomijając dziury) niż stały "styl" do którego trzeba się przyzwyczaić. Jeśli o puchary chodzi - PP zweryfikował nasze szanse :( Żeby nie było całkiem smutno - bramkarza wreszcie dobrego mamy :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl