Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Robert Maaskant byłym trenerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7560)

matizaq 21.08.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maklo9 (Post 965773)
druzyna ma jedynastu grajkow a wymieniles tylko 4,a kto wie moze wyzej wymienieni przyjda do nas razem z trenerem ?

Skoro od większości naszych grajków lepsi są Azerowie , to co dopiero powiedzieć o Holendrach ze średniaka Eradivisie...........

Te nazwiska ,które wymieniłem są znane każdemu kto się choć troche ligą holenderską interesuje.Nie mam wątpliwości ,że pozostali (dla mnie anonimowi) zawodnicy tego zespołu grają na wyższym poziomie od naszych.

P.S Gdyby do nas przyszedł taki Amoah to chyba by zbiorowy orgazm był.:lol:

kolarz90 21.08.2010 12:16

Ja jestem zadowolony z tego wyboru. Wygląda na to że będziemy mieć holenderską myśl szkoleniową i transferową. I znowu tak jak w przypadku transferów - nie przychodzą ci, o których się stale pisze tylko tacy, którzy ani razu nie przewijają się w spekulacjach:)

master777 21.08.2010 12:18

Dokładnie , niech popracuje te dwa lata a potem pomyślimy co dalej. I mam nadzieję że dyrektor sportowy popracuje przynajmniej 5 lat, przecież u nas wszystko trzeba budować od podstaw.

BRTS39 21.08.2010 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daniel123 (Post 965762)
ale chociaz Nas nie oklamali,mowiac ze to ktos inny niz nazwiska padajace w mediach.,a tak na powaznie jestem zalamany,rozumiem nie prowadzil Ajaxu czy PSV tylko zdecydowanie mniejsze i słabsze kluby,ale nie wydaje mi sie by byl to trener ktory wezmie Naszych za pysk i kaze zapier.,bardziej typ Bakero,i za rok nastepne rozczarowania w pucharach,choc nie wiem,rozczarowanie bylo w zeszlym roku,w tym,za rok to juz bedzie cos normalnego,ale z checia poczekam na jakis wywiad z Nim,w ktorym powie jak prowadzi druzyny ,taktyke itp,dla mnie 'no name':)

Po czym to rozpoznałeś ze nie wezmie naszych za pysk? Po wygladzie jego twarzy ? Po jego posturze , nie spodobał Ci się?

JOSE 841 21.08.2010 12:18

nicolas może chciałbyś aby ktoś w nowym sztabie znalazł sie ze sztabu Holenderskiej U-21 czy ze sztabu głównej reprezentacji Holenderskiej a może kogoś ze sztabu Ajaxu,PSV,AZ?? :]

power1928 21.08.2010 12:22

Gdyby przyszedł do nas Jimmenez to pewnie większość by płakała, że za drogi, że lepiej było na piłkarza wydać albo coś tam znowu innego. Wam nie idzie nic dogodzić. Trener po CV jak widać szału nie ma ale jak na nasze warunki będzie na 100% lepszy od Kulawika i wreszcie nauczy naszych kopaczy co to jest ZAWODOWE podejście do piłki.

Krzyma 21.08.2010 12:26

Sam jestem zdziwiony wyborem, ale opanujcie się żeby odrazu go skreślać.
Podoba mi się, że bedziemy budować nową Wisłę na fundamentach holenderskich.
Powodzenia Robert.

mc-money 21.08.2010 12:26

Zobaczymy co ten Maaskant pokaze ;)
Ja jestem tylko ciekawy czy jak mu będzie źle szło to po ilu go wywalą, bo to jest nasz 4 trener w ciągu 8 miesięcy.

Ale cóż, zostaje mi tylko życzyć mu powodzenia i liczyć że coś zrobi ; ))

DrunkenBear 21.08.2010 12:27

Ja tam się cieszę, że wybrany został kierunek Holenderski. Jeszcze jak okaże się, że faktycznie Holender zostanie dyrektorem sportowym. To może wreszcie ten klub zacznie funkcjonować jak powinien.

Do wszystkich płaczących na tym forum, niby jakie osiągnięcia powinien mieć odpowiedni trener dla Wisły? Zdobycie LM i mistrza Anglii? Ogarnijcie się, nasza liga jest już na tak niskim poziomie, że dostajemy łomot od amatorów. Ale widzę, że tu większość bardziej słucha Piechniczka, niż własnego rozsądku.

PhantomRanger 21.08.2010 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 965589)
Widzę, że ci, którzy tak się podniecają nowym trenerem, pokrywają się mniej więcej z tymi, którzy podniecali się transferami Bunozy i Cikosa. Zderzenie z rzeczywistością było bardzo bolesne, ale nic ich nie nauczyło.
Spójrzcie na jego "dokonania" trenerskie. Gość non stop błąkał się między I a II ligą.
Życzę mu jak najlepiej, bo jak najlepiej życzę Wisełce, ale ciemno to widzę...

Gdyby ten Jimenez był aż taki super to nie siedziałby od pół roku na bezrobociu.

konrad1991tsw 21.08.2010 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mar85 (Post 965692)
Tak widziałem jak pracuje...z drużyny z 3 miejsca zrobił drużynę przeciętną(1)....dostawał baty w LE, wtedy Puchar Uefa (2), fakt jest młody i jak mówią w holandii perspektywiczny ale czy nam taki trener jest potrzebny(3)?? Nie!!! Tu trzeba kogoś z dużym ego, czy wy tego nierozumiecie, tak aby najsłabsze ogniwa wyleciały, koleś nie ma żadnych znaczących osiągnięc a pracuje jako trener 10 lat! Niby tam awansował z 2 ligi do Eredivise i to chyba jego jedyny plus. Kolesieostwo trwa dalej, Vlakx przekonał żeby kumpla posadzić i tyle. My mamy takie bagno i tak słabych kopaczy co im się biegac nie chce że taki trener jest zbyt dużym ryzykiem.

1) zamiast pisac takie farmazony sprawdziłbyś lepiej czy rzeczywiście ta Breda to trzecia siła holenderskiej piłki... bo ja sprawdziłem 7 ostatnich sezonów i tylko dwa razy byli na 3 miejscu (oba pod wodzą poprzednika Maaskanta), poza tym miejsce 8 (które zajął Maaskant) było ich najlepszym wynikiem w tym czasie.
2) Rozumiem, że dla Ciebie rozj**anie drużyny z Azerbejdżanu, rozbicie Polonii Warszawa jest niczym w porównaniu z Naszymi 'popisami' ? OK, przegrał wysoko z Villarreal, ale jakby nie patrzec dla Nas Villarreal to nieosiągalne marzenie (w sensie dojścia do tej fazy rozgrywek.
3) Rozumiem, że 43-letni Petrescu czy 45-letni Jimenez to nie są młodzi trenerzy. Oni jako jedyni mogą ogarnąc to towarzystwo, bo tak uznała forumowa gawiedz, tak?

Trafił nam się trener, który od kilku lat pracował w Holandii, ma opinie człowieka który oczekuje pracy od zawodników ale forumowicze nie słyszeli o nim i to decyduje że na starcie jest skreślony... Ludzie, ogarnijcie się !!! Wreszcie zatrudniono trenera z zagranicy, do tego jest dyrektor sportowy z którym będzie mu się dobrze współpracowac, może to się przełoży na organizację tego klubu, o samej grze Wisły nie spomnę a Wy jeszcze macie problemy.

nicolas 21.08.2010 12:32

JOSE 841 Nie, chciałbym, żeby w sztabie byli po prostu inni ludzie niż dotychczas. Odpowiedzialni są nie tylko piłkarze, ale też, a może przede wszystkim trenerzy (Wielki Mou sam bierze wszystko na swoją klatę, w sumie to logiczne). A mam wrażenie, że piłkarze, frontmeni, czyi Kasperczak np, ale także sztab i trenerzy typu p. Bahr to ten sam sos. P. Bahr podobno za Macieja Skorży prowadził zajęcia, a Skorża tylko obserwował. Tak było z reguły. Założę się, że w obecnym czasie "zamieszania", łącznie z rządami trenerskimi p. Kasperczaka, większość roboty spoczywała na trenerach pomocnikach, jakim jest np. p. Bahr.

Nie znam osobiście p. Bahra i reszty sztabu, który odpowiada przez ostatni czas za prowadzenie zajęć, przygotowanie piłkarzy, ale wydaje mi się, że mówiąc oględnie i kulturalnie - "wypalili się".

Nie kiśmy się już w tym sosie, proszę.

masada 21.08.2010 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PanPlamka (Post 965771)
Co do opini kibicow o Maaskancie to trzeba tez pamietac, ze po odejsciu Petrescu opinie rowniez byly malo pochelbne. "Bo zachowuje sie jak male dziecko i placze, ze sedziowie zli, ze pilkarze nie trenuja tak jak powinni" - jak pozniej potoczyla sie jego kariera nie trzeba dodawac.

Ja to jednak nieco inaczej zapamiętałem. Takie komentarze były raczej na onecie.

Mamy nowego trenera, dostaje ode mnie carte blanche, zwłaszcza, że jest w nieciekawej sytuacji, bo dostaje drużynę jednak mocno rozbitą bardzo nieciekawym początkiem sezonu, zdezintegrowaną, z kupą nowych piłkarzy. Zobaczymy jak mu pójdzie wzięcie tego za pysk, jak go przyjmie drużyna. To że nie zna tutejszych realiów paradoksalnie będzie zarówno dużą trudnością jak i szansą, bo świeże spojrzenie to podstawa. Mam nadzieję, że sezon nie jest stracony, ale uczciwie będzie można go oceniać dopiero po wynikach po zimowym okresie przygotowawczym, bo teraz to będzie partyzantka trochę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogin (Post 965430)
jaki klub taki trener....

Powiedział koleś z Wiernością w avatarze :rotfl:

Falmokirak 21.08.2010 12:34

oj ludzie ludzie http://futbolnet.pl/wiadomosci/arkad...mienity-trener

MCX 21.08.2010 12:36

Cieszy fakt, że naszym trenerem będzie facet, który prowadził solidną drużynę w dobrej europejskiej lidze, może nie z absolutnego topu, no ale nikt chyba się nie spodziewał Martina O'Neilla?

Ja jestem dobrej myśli, dodatkowym plusem jest fakt, że dyrektorem sportowym również będzie Holender. Teraz czas na uporządkowanie drużyny, określenia przydatności poszczególnych piłkarzy, a w zimie rozliczenie ich i pozyskanie nowych. Przebudowa Wisły rusza pełną parą.

derr 21.08.2010 12:38

,, Maaskant jest naprawdę wyśmienitym trenerem, cieszącym się w Holandii znakomitą opinią. Zdaniem tamtejszych mediów, miał wkrótce trafić do klubu z wielkiej trójki – Ajaxu, Feyenoordu lub PSV. Jestem zdumiony, że wybrał Wisłę – zaznacza Radomski. – On potrafi poskładać, zreperować, każdą drużynę!" To jest niezłe

derr 21.08.2010 12:40

Wiem że to tylko opinia jednego człowieka ale z drugiej strony błon to chyba cos znaczy k........

mitmichael 21.08.2010 12:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Falmokirak (Post 965799)

Noi takim opiniom trzeba wierzyc a nie czytac niezadowolonych kibicow. To juz chyba 3 lub 4 wypowiedz potwierdzajaca, ze ten trener to moze byc dla nas dobry wybor. Oby wiecej takich opinii a nie komentarzy byle kogo z onetu czy innych podobnych stron.

For_FuN_ 21.08.2010 12:40

WYmysly pseudo-dziennikarza...super futbol NAC, a miejsce w tabeli 8 i 10(wczesniej 3)...haha :D. Znajac zycie i nasze media, to Radomski pewnie nie udzielil zadnej wypowiedzi,, a jesli nawet to dla mnie bardziej przemawiaja "osiagniecia" Maaskanta :).

TynWisla 21.08.2010 12:41

"Często rozmawiam z piłkarzami Bredy i wiem, że Maaskant nie jest zwolennikiem twardej ręki podczas treningów. Stosuje za to dużo zajęć z piłkami. Kładzie też spory nacisk na elementy taktyczne. Na pewno spodoba się to chłopakom. Maaskant na 100 procent znajdzie z nimi wspólny język – gwarantuje Radomski." ........

ChG 21.08.2010 12:42

Najciekawsze jest to, że mówi to zawodnik Cracovii. W takim razie coś musi w tym być. :)

bonawentura 21.08.2010 12:46

No masakra - po prostu najgorsze, co mogło spotkać Wisłę. Miał być trener z twardą ręką a jest lelum polelum. Chyba nie tego oczekiwali kibice Wisły, choć mogli się spodziewać. To jest porażka Basałaja.

Maćko 21.08.2010 12:47

Choć Radomski gra w drużynie pejsów, to jednak holenderskie realia zna. Stąd moje zadowolenie. Martwi jedynie fragment o braku ciężkich treningów. Oby nasze łajzy się nie rozpuściły.

master777 21.08.2010 12:48

Popatrzmy na to wszystko optymistycznie:
- Nowy sztab rodem z Holandii,
- Nowy zarząd,
- Nowy stadion,
- 9 nowych piłkarzy, których umiejętności na dobrą sprawę nie znamy,

Teraz tylko potrzeba czasu i cierpliwości; jeżeli Wisła nauczy się produkować piłkarzy, więcej do szczęścia nie będzie potrzebne.

pikey 21.08.2010 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TynWisla (Post 965806)
"Często rozmawiam z piłkarzami Bredy i wiem, że Maaskant nie jest zwolennikiem twardej ręki podczas treningów. Stosuje za to dużo zajęć z piłkami. Kładzie też spory nacisk na elementy taktyczne. Na pewno spodoba się to chłopakom. Maaskant na 100 procent znajdzie z nimi wspólny język – gwarantuje Radomski." ........

A więc jest szansa, że nasi piłkarze opanują wreszcie trudną sztukę przyjmowania piłki na jeden kontakt!!!!
Co do twardej ręki przyzwyczajenia można zmienić zawsze, ważne żeby efekty były. Uczenie taktyki- bardzo wskazane.

A chłopakom się to na pewno przynajmniej na początku nie spodoba, bo pewnie będzie sporo treningów, żeby się trener mógł zapoznać z drużyną:)

Markus 21.08.2010 12:49

Nie będę teraz komentował tego wyboru. Na pewno dla wielu to zaskakujący i kontrowersyjny kandydat, będący ogromną niewiadomą, o budzącym pytania "warsztacie". Ale decyzja zapadła, Maaskant zasługuje na szanse i wsparcie ze strony każdego kibica. Oby pracował u nas z sukcesami, poprawiając wiele spraw i wyciągając zespół z kryzysu.

Życzę mu powodzenia i cieszę się, że "niespodzianką" nie okazał się żaden Bobo, Orest, Michniewicz, czy inny przedstawiciel "polskiej myśli szkoleniowej".

bonawentura 21.08.2010 12:49

No ale my narzekaliśmy, że drużyna jest słabo przygotowana fizycznie do sezonu? Chyba potrzeba im odrobinę ciężkich treningów, by nie wysiadali po 70 minutach gry. No zobaczymy, choć jak Radomski pisze, że nie ma twardej ręki, to spodziewam się, że skończy jak wszyscy jego poprzednicy.

Vashut 21.08.2010 12:50

oczywiście trzeba mu dać teraz kilka miesięcy żeby zobaczyć co proponuje ale ja jednak jestem rozczarowany-
nie chodzi o to ze ten koleś prowadził średnie i słabe drużyny holenderskie ale że nie realizował tam celów ! ( miał walczyć o playoffy- przegrał, miał utrzymać Roosendaal- przegrał) nie chcemy w Wiśle przegranego trenera

rendkamp 21.08.2010 12:50

panowie ale te niby lekkie treningi zachodnie mogą się okazać katwonią dla naszych:) pozyjemy zobaczymy

Massi91 21.08.2010 12:50

zawodnikom brakuje przede wszystkim chłopa który ich dobrze ustawi na boisku i który bedzie potrafił ich przygotować do sezonu, mam nadzieje ze właśnie takie jest nasz nowy trener

mitmichael 21.08.2010 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 965809)
No masakra - po prostu najgorsze, co mogło spotkać Wisłę. Miał być trener z twardą ręką a jest lelum polelum. Chyba nie tego oczekiwali kibice Wisły, choć mogli się spodziewać. To jest porażka Basałaja.

W Bredzie nie miał jakis tam wielkich nazwiska a jednak druzyna w trudnej i ostatnio wyrownanej lidze zajeła miejsce w gornej czesci tabeli wiec z naszymi kopaczami powinien sobie poradzic.

satori 21.08.2010 12:51

Co znaczy na obecne mozliwosci finansowe? Mozesz rozwinac swoja wypowiedz?

darekolsztyn 21.08.2010 12:52

powodzenia

reperandt 21.08.2010 12:53

Na to czekalem, wszechobecny płacz i lament :D Robią Wam wodę z mózgu że Jimenez chciał u nas pracować, a Wy we wszystko wierzycie. Tak samo było z Milinkoviciem już wszyscy byli pewni że będzie u nas i już mu miejsce na boisku szykowali. Tak samo teraz część to już taktykę Jimenezowi ustalała. A teraz wielce zszokowani. Dajcie sobie na wstrzymanie bo dajecie sobie w kasze dmuchać i popłapujecie każde nazwisko które Wam się podoba.

Ze swojej strony życzę powodzenia i sukcesów.

Markus 21.08.2010 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 965756)
W 2001 spadek z ligi, W 2002 zwolniony po pol roku z innego klubu. W 2005 przedostatnie miejsce w nastepnym klubie i zwolnienie. W 2006r. spadek z nastepnym klubem. Potem brak awansu z kolejnym ekipami z drugiej ligi(i przypuszczam dlatego byl zwalniany). W sezonie 2008/2009 przejal NAC, ktore rok wczesniej zajelo 3 miejsce, a on doczlapal sie do 8, a w 2009/2010 bylo jeszcze gorzej. Jak dla mnie, to sa same kleski. Gosc nigdzie nie zagrzal miejsca i to nie bez przyczyny.

Zatrudnienie kogos takiego, oznacza ze w klubie nie bedzie najprawdopodobniej zadnych wzmocnien(bo taki trener nie mogl sobie tego zagwarantowac). Nie bedzie tez szerokiego i profesjonalnego sztabu trenerskiego(a takiego zapewne zadal Jimenez). Trener z "nazwiskiem"(jest naprawde kilku, ktorych mozna bylo sprowadzic do Polski), to gwarant rozwoju...trener bez nazwiska(bez zadnych sukcesow, bez renomy na rynku europejskim), to stanie w miejscu.

Na pewno jest w tym dużo prawdy. Ale poczekajmy na dalszy rozwój wypadków zanim zaczniemy ferować wyroki.

ChG 21.08.2010 12:59

....a mać, o tak zacznę swoją wypowiedź. Przychodzi do nas trener, który jest aktywny zawodowo, a nie jak jakiś Scala, który od 10 lat nie ma klubu i ogólnie niedługo umrze-źle. Przychodzi do nas trener z Holandii, kraju w którym są jedni z najlepszych szkoleniowców na świecie-źle. Przychodzi trener, który do dyspozycji w swoich byłych klubach miał tylko solidnych rzemieślników(czyli teoretycznie łatwiej mu powinno być trafić do naszych kalek), a nie tak jak Simeone czy Jimenez wirtuozów techniki i ogólnie futbolu-źle. Zabiera ze sobą sztab z Holandii-źle. Ma 41 lat-źle. "Znawcy" holenderskiej piłki-Radomski czy Iwanow wypowiadają się o nim w samych superlatywach-też nie pasuje. Ogarnijcie się, bo to forum zeszło NA TOTALNE PSY. Marudzicie, nic wam nie pasuje, wszystko źle, wszystko niedobrze. Przerzućcie się na Cracovię lub Legię. Przecież tam wszystko jest okej, ładnie, poukładane i w ogóle cacy.

rozan 21.08.2010 13:02

Moim zdaniem kilku użytkowników forum zasługuje, po wypowiedziach w tym temaci,e na bany, aby ochłonąć. Nowemu trenerowi należy dać szansę!!!

satori 21.08.2010 13:02

Po tym co ostatnio dzieje sie w klubie ciezko nie marudzic. Zreszta co jest zlego w krytyce? Przedstawiam swoja wersje nie mam zamiaru sie podniecac przecietnym trenerem z Holandii. Znajac przeszlosc i to co wyprawiaja nasze gwiazdy taki trenere nei bedzie zadnym autorytetem dla naszych grajkow. I nie oszukujmy sie glownym powodem wybrania tego trenera byla cena.

KacpiTSW 21.08.2010 13:04

W dzisiejszym meczu Wisłę poprowadzi Kulawik czy Maaskant?

jova 21.08.2010 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 965805)
WYmysly pseudo-dziennikarza...super futbol NAC, a miejsce w tabeli 8 i 10(wczesniej 3)...haha :D. Znajac zycie i nasze media, to Radomski pewnie nie udzielil zadnej wypowiedzi,, a jesli nawet to dla mnie bardziej przemawiaja "osiagniecia" Maaskanta :).

Wejdź sobie na zakazaną niemiecką stronę i przejrzyj sobie transfery NAC z ostatnich lat. Oddawali piłkarzy do Ajaxu, Alkmaar, Anderlechtu, Levski Sofia, Blackburn, PAOK, Twente, Malagi, Genclebirligi, Hibernian, Birmingham i kilku mniej znanych klubów. W zamian ściągali zawodników za max 400 tys. Euro. Zakazana strona twierdzi, że w ciągu ostatnich 5 lat wydali mniej niż 1 mln Euro na piłkarzy. Sądzisz, że mieli warunki, by utrzymać się w czołówce?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl