![]() |
Sobolewski nAJlepszy defensywny pomocnik i Ty chcesz, żeby odszedł - brawo...
wszyscy wymienieni przez Ciebie powinni zostać... nawet Wisła nie zaczęła ligi, a Ty już o żegnaniu mówisz, widać, że znasz się na piłce.. |
najlepszy był,niech zostanie ale nie jako piłkarz,kiedy on ostatni raz zagrał przyzwoity mecz?za zasługi zawodników będziemy trzymać
|
Co racja to racja ale nie porównywałbym go do diaza :D
|
i kim niby go zastąpisz?
Sobolewski musi zostać , kapitan i filar drużyn.. |
wszyscy wymienieni przez Ciebie powinni zostać...
nawet Wisła nie zaczęła ligi, a Ty już o żegnaniu mówisz I tak co roku,co zmiana trenera,jak liga się zaczyna liczymy..Brożki,Jirsak,Boguski w końcu się odrodzą,przyjdzie nowy zaczną grac,jeszcze lepsze -są po kontuzji potrzebują czasu by wrócić do formy i tak wracają cały czas,Boguski chyba już pól roku,albo nawet od meczu z Tottenhamem w Anglii:) |
...
10znaków. |
Dauma zawsze lubilem
|
Mi sie wydaje ze wstepne rozmowy sie odbyly i teraz pozostaje dopelnic formalnosci (tzn. podjac decyzje z dwojki, trojki kandydatow). W przeciwnym razie mielibysmy do czynienia z hmmmm brakiem profesjonalizmu u czlowieka ktory tenze profesjonalizm powinien gwarantowac; bo czymze byloby zwalnianie szkoleniowca nie bedac chocby po slowie z nastepcami / nastepca? Jezeli Basalaj i Cupial mieli ambitne plany przebudowania druzyny Wisly za te "magiczne" juz 5 mln. euro to tenze "szkoleniowiec z nazwiskiem" powinien sie pojawic w Krakowie, przy Reymonta, w polowie czerca na pierwszym treningu, a nie na poczatku sierpnia.
A teraz maly OT, z gory przepraszam. Henryk Kasperczak nie powinien podac sie do dymisji 6 sierpnia, tylko zaraz po tym jak sie dowiedzial co sie dzieje z druzyna, czyli tak na oko w pierwszej polowie czerwca. On musi naprawde "kochac pracowac" skoro zgadzal sie na DOSLOWNIE wszystko: sprzedaz stoperow, transfery last minute i to wszystko w sytuacji kiedy wiedzial ze jego kontrakt to mina... raz sie pomyli i good bye. Odchodzac w czerwcu pokazal by "jaja", nie mialby na koncie kolejnej wtopy a Wisla bylaby zmuszona szukac tegoz "szkoleniowca z nazwiskiem" duzo, duzo wczesniej. Heniu za bardzo przywiazal sie do swojego 4-4-2 (nie mamy do tego wykonawcow), powinnismy w mojej ocenie grac 4-3-3. Ech, to wszystko jest takie troche bez sensu i tak niepotrzebne... A wystarczylo tylko byc profesjonalistami (mowie tu i o Heniu i o Zarzadzie) i dzis bylibysmy w innym miejscu.... Oby Basalaj wrocil z kims kto natchnie ta druzyne, da jej impuls i wprowadzi "dobre cechy europejskiego futbolu". Czego sobie i Wam zycze. |
Tak jak pisałem w piątek Kasperczak przestał być trenerem Wisły - mnie nurtuje pytanie czy Cupiał ma wizję prowadzenia klubu bo dotychczas skrzętnie ją ukrywa przed całym światem...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Może mi ktoś powiedzieć jacy polscy znani trenerzy są w obecnej chwili bez pracy.
|
Cytat:
Właście przez takich "specjalistów" jak daniel po prostu odrzuca od tego forum... Ciesze się, że wreszcie coś drgnęło w tym klubie: -Stadion, -transfery -nowy trener. Zobaczymy co będzie w zimie :-) |
Cytat:
|
Dla mnie najlepsza opcja bylby Lucien Favre.. byle tylko nie Matthäus..
|
Nie będe polemizował o jego technice, ale jeśli chcesz mistrzu wiedzieć, to technika bardziej przydaje się ofensywnemu pomocnikowi nic defensywnemu, który ma być wojownikiem i odwalać czarną robotę na środku boiska asekurować obronców ,przytrzymać piłkę.
Jeśli którykowiel z was widzi Wilka już teraz za Sobolewskiego... to nawet nie mamy o czym rozmawiać :lol: Pozostanie mi tylko załamać ręce. |
Pablo, mówisz o Radku Sobolewskim - najsłabszym piłkarzu dwumeczu z Azerami i chyba najmniej charyzmatycznym kapitanie Wisły w ostatnich latach. Obiektywnie patrzący na dyspozycję piłkarzy trener w żadnym wypadku nie wstawiłby do składu Radka w obecnej formie. Dobrze mówił Andrzej Iwan, że chyba pora najwyższa, aby przesunąć Sobola na pozycję stopera.
|
Moim marzeniem jest trener niemiecki i to najlepiej znający tylko dwa słowa po polsku - "Rusz dupę!!!"
|
****a a powiedz mi , kto w tym meczu nie był najsłabszy. i kto był w dobrej formie?Wy nie potraficie tego ****a zrozumieć, że za*******ono okres przygotowawczy? Macie kogoś w drużynie, to zapytajcie się, jak w Zakopanem trenowano...
Czy czy przez wiek Żurawski nie potrafił przyjąć piłki, Małecki, Brożek , Diaz poruszał się jak mucha w smole? Tutaj był Rooney czy Ronaldo nie pomógł. Ja rozumiem, że na tym forum średnia wieku oscyluję w okól 16-17 lat, ale ludzie, troszkę powagi. Wilk za Sobolewskiego :lol: |
Maciuś z Klanu miał o tyle łatwiejsze zadanie, że podobnie jak z Legią przygotowywał zespół na ligę a nie puchary!
Kasperczak miał wielu nowych grajków, wyrwany trzon (kręgosłup) drużyny, 14 zawodników na zgrupowaniu, nie wszystkich mogących zagrać ze względów formalnościowych, grę na wyjeździe itd. Po pierwsze nie wierzę w to, że Henry DOBROWOLNIE poddał się i popierniczył budowanie WIELKIEJ WISŁY, po drugie popełniono błąd nie dając czasu na zgranie zespołu! Wydaje mi się, że ZAPŁACZEMY za HENRYM, podobnie jak teraz hipokryci doceniają ZIEŃCZUKA, a niektórzy już JOPA!!!!!!! Będzie karuzela trenerska, czyli najgorsze co mogło się wydarzyć, przeciez koles nie związany z polskimi realiami wejdzie w to bagno z marszu, będzie potrzebował czasu na wdrożenie swojej myśli, co będzie jeśli przegra z pejsami, z amicą u siebie??? Już widzę bandę ekspertów 17letnich wzywających do samosądu i uj wie czego. |
Cytat:
|
To przegra, Kasperczak by też przegrał.
Nowy trener rundę będzie się piłkarzom przyglądał i poznawał możliwości.Prawdziwa przebudowa zacznie się na zimie- co jest bardzo dobrym pomysłem.Nikt nie buduję drużyny na puchary po rundzie wiosennej. |
Dodam tyle że osoba Diego Simeone może przyciągąć zawodników z Argentyny. Na pewno ma tam jakieś kontakty i zna tamtejszy rynek.
|
Cytat:
Który to już trener za rządów Cupiała ? |
wszystko bedzie zalezec od tego, czy na prawde Cupial chce zmian. Czyli czy razem z trenerem wezmie sztab, i czy da nowemu wolna reke co do skladu. Tzn czy nowy bedzie mogl wyjebac z 5-6 grajkow, i na ich miejsce sprowadzic nowych.
Tylko wtedy da sie to jakos ogarnac. Jak np poleci jeden z drugim, to moze wreszcie do nich dotrze, ze do swietych krow im daleko.. |
Cytat:
- Czesław Michniewicz - Orest Lenczyk - Jan Urban - Bogusław Kaczmarek - Ryszard Wieczorek chyba jeszcze Paweł Janas I co widzisz tu kandydata? |
Wszyscy chcemy trenera, który da naszym wycisk na obozach i treningach. Mam jednak nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z beznadziejności tych kopaczy. Polacy nie wytrzymają obciążeń, na wyniki trzeba będzie poczekać rok, może nawet dwa. A to wszystko pod warunkiem, że Cupiał będzie wzmacniał drużynę wg koncepcji trenera. Już przygoda z Petrescu pokazała, że coach z pomysłem na budowę drużyny bez wsparcia nie da sobie rady. Wymagaliśmy porywającej gry na wczoraj podczas gdy Rumun był zmuszony lepić skład z gówna. Ci piłkarze, są skompromitowani. Nie wierzcie w ich ukryty potencjał, który tylko pro trener z zachodu jest w stanie wykrzesać. Do czasu pełnej przebudowy drużyny nie powinno być mowy o rozliczaniu trenera z wpadek ligowych. Bo to będą tylko i wyłącznie ułomnści piłkarzy nie radzących sobie z treningami.
|
Cytat:
Jeżeli już mówimy o Defensywnym pomocniku - polecam obejrzeć mecz ostatni i to, co robił Sobolewski - piszesz, że def. mid. ma: a. być wojownikiem - ambicji Sobolowi się odmówić nie da, ale to ma się przekładać na efektywną grę i odbiory, a nie być sztuką dla sztuki zakończoną faulem czy też odpuszczeniem w końcowej fazie b. odwalać czarną robotę - niestety ale Sobolewski od jakiegoś czasu jedzie na opinii z poprzednich sezonów, a z meczu na mecz coraz mniej tej roboty odwala c. asekurować obrońców - było widać jak asekurował przy trzeciej bramce dla Azerów d. przytrzymać piłkę - tutaj się zupełnie nie zgodzę z takim zadaniem pomocnika. Był taki jeden pan w Wiśle, którego grę można było określić jako "przytrzymać piłkę" i jakoś nikt nie był z tego zadowolony. Pomocnik(defensywny, ofensywny - obojętne) ma tą piłkę mądrze ROZEGRAĆ, nawet jeżeli zaraz po przyjęciu miałby zagrać do obrońcy, puścić się sprintem przez 20 metrów do przodu, posłać crossa przez pół boiska czy też prostopadłe podanie - byleby realizował założenia meczowe i robił to z pożytkiem dla drużyny. Cytat:
Kiedy Sobolewski zagrał naprawdę dobry mecz? Kiedy poprowadzi drużynę do zwycięstwa swoją postawą na boisku? Ja powiem przekornie - on grał dobrze, gdy ciężar gry brali inni zawodnicy, a sam mógł skupić się wyłącznie na przerywaniu akcji. Teraz, gdy nie ma indywidualności - Sobolewski gra równie przeciętnie jak inni, w ogóle się nie wyróżniając, a nawet obniżając swoje loty. |
Cytat:
To jest kwestia pomyslu na druzyne. Wisla w pewnym momencie "ery Telefoniki" postawila na nowa/stara idee ktora mowi, ze umiejetnosci techniczne gracza sa wazniejsze od mentalnych. Wiec powstawaly druzyny ktore w naszej slabej lidze wygrywaly z kazdym, ale okazalo sie, ze na puchary to nie wystarcza. Bo w pucharach trzeba walczyc a tego ich niekt nie nauczyl. Co gorsza nie jest w stanie nauczyc - bo nie ma u nas w lidze takiej potrzeby. Nie walczy sie 90 minut, nie chce zdobyc wiecej niz 1 bramke, pierwsza zasada jest nie stracic. jesli druzyna prowadzi 1-0 to w 2 polowie muruje bramke i tyle. Pod pewnymi wzgledami podobalami sie Polonia z czasow Engela. Banda drewniakow i zabijakow. Techniki zero - ale tez 0 strachu przed przeciwnikiem. Jak cie przejdzie - to chocbys mial mu urwac noge 2 raz tego nei zrobi. Przed nami mecz z MU - fajnie - zobaczymy jakie twarde kosci maja. Nie stac nas w naszej lidze, na posiadanie druzyny technicznej na miare pucharow - a posiadanie takiej tylko na ekstraklase mija sie z celem. Dlatego lepszym pomyslem byloby zbudowanie druzyny bardziej twardej. Gdzie gracze dobierani sa na podstawie swoich umiejetnosci mentalnych. To ma byc grupa wojownikow, walczakow, wrecz bandytow. Niech beda slabsi technicznie, szybkosciowo - ale niech bedzie ich 20 zobaczycie co sie bedzie dzialo na meczach i treningach. I trzeba do nich dobrac trenera ktory bedzie potrafil ich wykorzystac. Dlatego wolalbym takiego trenera - ktory na trenigach pokaze graczom co to wojna. Przy takim trenerze i treningach - slabi gracze, mentalnie nie przygotowani do pucharow sami odejda |
Przydałby się trener z kontaktami bo kiedyś graliśmy sparingi z Liverpoolem,Sevilla,Szachtarem a w tym roku najsilniejszym rywalem była jedna z ostatnich drużyn bundesligi Hanower
I ktoś kto poprawi kondycję naszych graczy bo przy Azerach wyglądaliśmy bardzo słabo(temperatura 30C też swoje robi ale to nie 1 mecz gdy mamy problemy kondycyjne) |
|
|
Cytat:
A jak co Larsson do ataku !!! |
Cytat:
|
Trener z nazwiskiem nie przyjdzie pracować do klubu w którym nie miałby nic do powiedzenia w sprawach transferowych jak również w sprawie szkolenia młodzieży...
Warunkiem sine qua non do zatrudnienia dobrego trenera jest powstanie bazy treningowej, wyrzucenie w przeciągu pół roku najsłabszych zawodników z zespołu bez względu na nazwiska... Jak wiemy te postulaty nie zostaną wcielone w życie w klubie, w którym wszystko przewrócone jest do góry nogami dlatego też wiara i nadzieja na zatrudnienie dobrego trenera jest iluzoryczna by nie rzec niemożliwa.... Zawodników, którzy notorycznie dają plamę nawet w tym okienku należałoby pożegnać tylko czy Cupiał ma jaj i rozum... |
|
''Your players make money
our players make history'' http://www.azadliq.org/soundslide/802.html Mysle ze na przywitanie nowego sezonu taki sam baner powinien znalesc sie na stadionie tak aby przypadkiem nie zapomnieli. Bo ponownie beda hasla, ze teraz odbudujemy sie pokazemy na co nas stac w lidze. Niechce powtorki z ostatniego roku. ps. niewiedzialem gdzie to wkleic a temat liga europejska jest juz zamkniety. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Nie pasuje mi młody trener z nazwiskiem co z tego , że będzie np Larrson ? Ok nazwisko ma, wszyscy wiem co osiągnął, ale czy ma na tyle doświadczenia by prowadzić taki zespół jak Wisła ? Będzie taka sytuacja jak z Petrescu , że się uczył na Wiśle trenerki.
P.S: Dla mnie fajnym asystentem był by Andrzej Iwan, wszystko facet widzi. Szkoda, że ma takie problemy osobiste. |
Ja za Iwanem podpisuję sie obiema rękami.
Polecam wywiad, bardzo mądry i doświadczony człowiek. http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...e,1514946,4651 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl