![]() |
Cytat:
A Basałaj niech lepiej milczy, jeżeli ma mówić coś obraźliwego i głupiego. Cytat:
A niestety - nie dla wszystkich "zwykłych" kibiców starczy miejsca na sektorach "stojących". |
Cytat:
I nie rozumiem dlaczego ludzie chcący stać, a nie mogący dostać biletów na G , aby tam stać i dopingować nie potrafią uszanować i podporządkować się obecnej sytuacji. Gdyby zależało im na interesie klubu , a nie własnym, dostosowaliby się do próśb spikera na meczu. To samo z chcącymi przechodzić z narożników na środkowe sektory. Tak ciężko dojść do wniosku, że jeśli jedna trybuna dopinguje to druga spełnia rolę a i b, a nie jest przejściowa jak ją nazwałeś. |
A czy ja piszę że dbać nie trzeba? Jasne że trzeba. Ale zarządzając klubem piłkarskim usiadłbym i pomyślał chwile co zrobić żeby to miał ręce i nogi. A nie wymyślił że kij z tym, wypuszczę "stewardów" i będzie dobrze. Był klub który tak zrobił i powiedz sam czy na zdrowie im to wyszło?
rabi jeśli tak to dla kibiców chcących stać trybuna G jest po prostu niewystarczająca. Podporządkować się czemu mają kibice? Komu? Ty nie rozumiesz że stadion czy jest nowy czy stary to jednak różni się deczko od wszystkiego innego! Chcesz wydać nakaz, to proste że trafi to na opór. Ale ktoś tego nie pojmuje i widzę że nie jedynie Basałaj... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tego się trzymać http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ny_dla_dzieci/ , a nie bawić się w Waltera
i powtarzam są osoby, które po prostu lubią stać, nie biorą czynnego udziału w dopingu ale stoją bo tak lubią. I nikt im tego zabronić nie może, a jeśli będzie inaczej to nie wróże niczego dobrego w przyszłości, natomiast jeśli otworzą cały stadion jako tako będzie można to ogarnąć ale mimo wszystko dalej będą osoby, które będą stać choćby na środku E czy na nowej przeciwległej bo takie mają przyzwyczajenie odkąd chodzą na mecze, Semper Fidels troszkę zbacza z tematu bo nie o to w tym chodzi żeby całe E dopingowało, po prostu żeby nikt nie ingerował w to że ktoś sobie stoi, ale tak samo jeśli ktoś ma ochotę dopingować to to robi, ktoś stać to to robi, ktoś siedzieć to to robi, odrzuć Panie Basałaj dyktatorstwo, terror i komunę, stadion jest dla wszystkich, prawda? co do rodzin, dzieci i matek to spokojnie, jak Basałaj ma trochę oleju w głowie to w przyszłości zrobią taki osobny sektor i będą tam tylko matki z dziećmi, tak samo można zrobić z sektorem seniorów, jest wielu dziadków, którzy dopingują , ale są też tacy, którzy chcą sobie usiądz wiec będą mieli taką możliwość, zrobi się odrębne sektory i po kłopocie, bo to nie może być tak że ogółem cała trybuna E ma siedzieć, to jest aż 8993 miejsc i to bez narożników i nawet 1/3 osób to osoby, które lubią stać czy k.. śpiewać, ale nie chodzą na młyn bo nie ingerują się w doping przez cały mecz czy z innego powodu |
Cytat:
|
Cytat:
To, ze ktos lubi stac to jest jego problem. Innym sie to moze nie podobac. Chce postac - niech idzie na naroznik albo do ostatniego rzedu na trybunie gdzie nie bedzie nikomu zaslanial. |
Ale on nie pójdzie na narożnik bo kupuje bilet i ma prawo sobie stać gdzie chcę, jak zrobią odrębne sektory to każda osoba, której się to nie podoba pójdzie właśnie do tych wyznaczonych sektorów, pomóc mogą tylko i wyłącznie odrębne sektory, a na dziś dzień nie ma mowy o czymś takim że całe E siedzi, jest to niewykonalne, a nawet jeśli to pod rygorem grózb ze strony stewardów i wtedy dojdzie do konfliktów jak na Legii, po to jest tak duży stadion żeby zrobić odrębne sektory, i zapominasz o najważniejszej rzeczy, jeśli przykładowo nie ma możliwości zakupu biletu na narożnik to co ma zrobić? odpuścić sobie z meczem? nie, kupić na środek, w sumie to u nas znów jakieś dziwne problemy, na Legii, Lechu, Koronie, Zagłębiu każdy sobie siedzi gdzie chce, czy stoi i nikt z tego powodu nie robi problemów, czy Ty myślisz że na Legii tylko sektor za bramką stoi? spójrz na zdjęcia. Spójrz na zdjęcia z Lubina, Kielc czy Poznania, ale już mniejsza o to, odrębne sektory tylko pomogą, żadne dyktatorstwo, terror i komuna, dobrze w sumie ktoś napisał, że Basałaj naoglądał się za dużo meczów z udziałem Manchesteru na Old Trafford, nie tędy droga, bo to całkiem inny świat
|
Obawiam że należałoby przeznaczyć przynajmniej także narożnik dla szalikowców , fanatyków czy jak nas tam nazywać. Na lepszych meczach 6-8 tyś takich stojących i śpiewających będzie lekką ręką i siłą rzeczy będą gdzieś stali i komuś zasłaniali jeśli nie będzie dla nich miejsca na G - w przyszłości C. Jak klub o ty pomyśli wcześniej - uniknie kłopotów i rozczarowań
|
Cytat:
:garfield: Hmm, to dlaczego wczesniej nie krzyczales ze to styka, stadionu by nie trzeba bylo budowac, chodzilo by te 5700 i klub stalby sie wlasnoscia "elyt"..... |
Basałąj zamiast napominać nas w prasie powinien pomyśleć w zaciszu swojego gabinetu razem z marketingowcami jak zaradzić takiemu "niespodziewanemu" obrotowi sprawy.
Wybudowano 1/2 nowoczesnego stadionu a ci kibice tacy nienowocześni. No proszę, stoją jak na starym stadionie, śpiewają, machają szalikami a ciesząc się po bramce potrafią nawet naruszyć nietykalność cielesną osób obok poprzez ich objęcie. A miała być druga Anglia. Sprawa jest prosta, sektory super Vip są na parterze trybuny E. W takim razie wystarczyło powiedzieć, że dolna część trybuny E to sektor gdzie wszyscy siedzą, można wziąć małe dziecko czy żonę, wnuk może zabrać dziadka a pani pytająca sąsiadów z krzesełka obok "którzy to nasi" zostanie uprzejmie poinformowana iż ci w czerwonych koszulkach. A piętro trybuny ... no cóż, jeśli większość lubi stać, a takich jest dużo bo stało się na młynie, stało się na dawnym C i w większości stało się na E, to właśnie piętro powinno się zostawić w spokoju. Ludzie sami zadecydują. Ale u nas się nie da pomyśleć o niczym wcześniej... Dużo jest osób, które w młodości aktywnie dopingowały i stały a teraz stać je aby zakupić bilet czy karnet na środek trybuny E. I jeśli Basałaj myśli, że kilkoma słowami zmieni ich wieloletnie przyzwyczajenia to najzwyczajniej w świecie się myli. Pomijam już fakt, że przy tak grającej Wiśle zwolennicy siedzenia będą szybko wybierać inne formy rozrywki niż mecz, z kolei osoby przyzwyczajone do stania mogą już wcześniej w ramach protestów olać sprawę. |
Napiszę to, co zawsze żeby Wisła była silna muszą na nią chodzić fanatycy, byli fanatycy, pikniki
I dla nich wszystkich musi być miejsce. Chcesz stać i kibicować idź na G chcesz siedzieć idź na E. Nie zapełnimy stadionu fanatykami. Jeśli tego nie zrozumiemy to zostanie nas 8 max 10 tys ma 32 tys stadionie. |
Cytat:
|
Nie zapełnimy też stadionu samymi piknikami. I mówię to w oparciu o bieżącą sytuację jaką widać jak i o przyszłość, której można się domyślać.
No chyba, że klub kupią szejkowie i zakupią zawodników za grube miliony euro ... wtedy to pikniki będą do nas jeździć na mecze nawet z Poznan*a. Jak widać struktura kibicowska na trybunie E kształtuje się inaczej i nie ma tam samych pikników. |
Problem sam się rozwiąże moim zdaniem. Nie potrzeba do tego stewardów ani innych osób. Kwestia jest tego typu,że na mecze będzie przychodzić góra 20 tysięcy ludzi. To teraz jest taki harmider,bo dopiero otworzyli stadion.Ludzie chcą zobaczyć coś nowego. A zobaczycie jak to będzie wyglądało w przeciągu roku,dwóch. Przychodzić będą Ci co stoją i Ci co krzyczą i śpiewają, zwani fanatykami:). Nie widzę inny przesłanek dla których można by mówić,że spośród tej stałej liczby osób która chodziła wcześniej na stadion będą jacyś nowi, i to w oszałamiającej ilości. Tak więc nie ma się czym przejmować. Jest problem bo są tylko dwie trybuny,będą cztery to problemu nie będzie. Każdy znajdzie miejsce dla siebie. Jak odejmiemy"fanatyków" i "stojących" to ile osób na stadionie będzie miał Basałaj?
|
Cytat:
A tak na marginesie są jeszcze miejsca na G, więc aż tak źle z tym niewystarczaniem trybuny G jeszcze nie jest. Raczej myślę, że problemem jest to co ktoś wcześniej napisał, że są ludzie z dawnego C , których stać na te bilety, a na dawnym C stali i teraz też by chcieli. |
Cytat:
Tak przemyślałem chwilę zachowanie Basałaja i niestety za dobrze to dla niego nie wygląda. Albo jest głupi i myśli że mu to wyjdzie, albo nie zna realiów i też myśli że mu to wyjdzie. Jest jeszcze inna możliwość że jest peplającą bez pomyślunku marionetką i lubi gadać głupoty. Ogólnie to przyszłości mu nie wróżę świetlanej. |
Cytat:
Szkoda, że klub nie podjął tematu reaktywowania na E dawnej X. |
Mariuszku, jeszcze żaden steward nie zaatakował, więc się nie denerwuj. :) Może nie będzie tak źle
|
Cytat:
|
Przecież na mecze przychodzi się dla Wisły, to w czym problem? :lol:
Nawet jak będziecie musieli siedzieć i śpiewać, to stanie się coś? |
Cytat:
|
Michale :) nie znasz dnia i godziny gdy na bramce zasadzi się na Ciebie steward z alkomatem abyś nie wchodził na trybunę nowoczesnego stadionu i nie straszył malutkich dzieci i ich matek chcących kontemplować wspaniałość widowiska w którym będzie występował Mariusz Pawełek a na skrzydle szarżował będzie twój ulubieniec Wojciech Łobodziński :) A oni zmuszą Cię do przyjęcia tego na trzeźwo, bo tak wypada?
|
Do tych co są za tym, by na razie całe E było dla stojących:
czyli do czasu otwarcia całego stadionu osoby starsze i zbyt niskie - wypad? Nawet jeśli oznacza to wyraźnie niższą frekwencję niż aktualna pojemność? Mam duże wątpliwości co do tego, że większość E stała bo tego chciała większość osób. Bo na górnych sektorach wystarczy kilku-kilkunastu gości na dole sektora by cała trybuna musiała stać. Uważacie, że te osoby są w porządku i mają prawo decydować za paręset osób? I żeby to jeszcze były tylko osoby znajdujące się na swoich miejscach. Stanie wymuszali też ludzie stojący na schodach. Jakoś nie kojarzę by klub sprzedawał tam miejsca. Skrajny przypadek wyglądał tak - w przerwie do barierki na samym dole schodów dopchał się młody, podpity, bysiowaty osobnik, po czym wyciągnął małą buteleczkę wódki i łyknął sobie solidnie. Stał tam już całą druga połowę ignorując sugestie by sobie usiadł, i parę razy sugerował by to raczej wszyscy inni się podnieśli. Można założyć, że w klubie zawalono sprawę nie przydzielając większej liczby sektorów jako zdeklarowanie "stojące". Ale czy daje to prawo chcącym stać wyrzucenia ze stadionu wszystkich, którzy nie przyjdą stać, bo stojąc nic nie zobaczą oraz do zmuszania do stania tych, którzy woleliby lub muszą usiąść? A także do stania w miejscach do stania nie przeznaczonych? Trochę kultury i myślenia o innych by się przydało. Chyba, że o czymś nie wiem i dla tych osób konieczność usiadnięcia spowoduje ogromne i niepowetowane szkody natury fizycznej lub psychicznej. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Ze swej strony kończę temat stojący, zobaczymy co wyjdzie. Ja stawiam na parodię, przekonamy się za 28 godzin. |
Cytat:
|
Naskoczyliście na Basałaja nie rozumiem dlaczego. A jaki był cel tego wywiadu to już nikt w swej przenikliwości nie spytał?
Przecież to element marketingowy - zachęcamy ludzi (specjalnie piszę ludzi a nie kibiców) aby przyszli na mecz. Jakoś trzeba zapełnić stadion, a ci którzy marzą o 30 tys. fanatycznych kibiców to mogą już iść spać - może im się to przyśni. Mecz piłkarski czy nam się to podoba czy nie to produkt komercyjny - taki jak film, koncert itp. Trzeba zachęcić potencjalnych klientów, żeby zamiast do kina przyszli na stadion. Dlatego nie ma co się dziwić że na większości trybun trzeba będzie SIEDZIEĆ. Dlatego Basałaj wziął się za reklamowanie produktu jakim jest mecz Wisły. Ma być bezpiecznie (bez burd i wulgaryzmów), komfortowo (na siedząco) i emocjonująco (Wisła ma wygrywać). Wy się tak przejęliście tym wywiadem jakby was ktoś gazetą po twarzy zdzielił, a to tylko darmowa reklama. I uwierzcie nie my jesteśmy jej adresatem! Bo my i tak przyjdziemy na mecz. |
Możesz wyjaśnić pojęcie bezpiecznie czyli bez wulgaryzmów? Czyli jak ktoś przeklnie to mam go posądzić o próbę zabójstwa?
|
To jest element reklamy. A nie stwierdzenie że przeklinających będą traktować ekskomuniką.
|
Cytat:
Tutaj dalej prezentują że jest bezpiecznie? Kto to wymyślił to ja nie wiem ale bez jaj... |
słuchajcie sytuacja jest prosta- Basałaj wyskoczył przed szere. 3 mecze i wszystko się ureguluje SAMO
a nasz przemądrzały prezes mąci |
No mąci mąci. Tylko niestety jutro może to spowodować wysyp "panów", proszę nie zasłaniać, proszę nie przeklinać, czemu pan tak krzyczy...
|
|
Wszyscy tutaj zapominają o chyba najważniejszym aspekcie prowadzenia dochodowego biznesu jakim według Basałaja ma być Wisła Kraków jako klub piłkarski a mianowicie:
skoro istnieje zapotrzebowanie na pewien produkt to podstawowym obowiązkiem prezesa jest zapewnienie jego dostępności. Skoro więc istnieje zapotrzebowanie na miejsca stojące podczas meczu i co więcej kibice są gotowi za nie zapłacić tą samą cenę co wabieni na stadion nowi klienci, którym Basałaj tak chce zaoferować komfort oglądania widowiska o póki co wątpliwym poziomie to ich obowiązkiem jest odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. Niech mi ktoś wyjaśni jakim jest problemem podzielić trybunę E według poziomów. Dół gdzie siedzą super Vipy tylko i wyłącznie siedzący, może być nawet ze stewardami, a na górze niech decydują ludzie którzy tam przyszli. Oczywiście bez chamstwa i prostactwa. Na początku myślałem, że Basałaj mówi w prasie o tym komforcie oglądania meczów, spędzania czasu na stadionie jak w galeriach handlowych tylko po to, żeby przemycić do prasy wzmianki o stadionie. Teraz widzę, że nie ma pomysłu jak to wszystko ma wyglądać. Wypada się jedynie cieszyć, iż zostały nam tylko 4 mecze do końca rundy, a od nowego roku wszystko wróci do normalności czyli dawne A/B sobie mogą z radością siedzieć na gazetkach, D i E mogą stać, a na C niech się samo klaruje, albo góra dla stojących dół dla siedzących. Poza tym, nie wyobrażam sobie żywiołowego dopingu na siedząco. Edit: Powie mi ktoś jak to dzisiaj wyglądało w Pyrlandii, bo nie oglądałem Amici? Stali tylko za bramką czy też może około 30 tys.osób z trybun wzdłuż boiska dostanie zakaz stadionowy? |
Już dawno namawiałem, aby na nowym stadionie powstały dwa młyny. Jeden na dawnym D i drugi na dawnym E. Mam nadzieję, że grupa byłych ultrasów, wykupując na parę meczów do końca rundy karnety na ekskluzywne miejsca trybuny wschodniej, kierując się chęcią prowadzenia dopingu na równi z młynem z dawnego E czy wcześniejszego D, traktowała ten pomysł jako przejściowy, do czasu oddania stadionu w całości i w przypadku niedogadania się z klubem, grupa ta nie będzie z tego powodu walczyła z klubem. Nie podejrzewam bowiem ludzi po 30 lub 40 o głupotę i niezrozumienie naszego stadionu, gdzie dwie trybuny za bramkami i to trybuny jednopoziomowe, są najbardziej wskazanymi trybunami dla dopingu stojącego i fanatycznego oraz mającego ogromny wpływ na przewciwnika, bowiem przez dwie połówki meczowe, za bramką przeciwnika będzie piekło. Naturalnym też wydaje się podejście klubu do tego faktu, że dwie dwupiętrowe ekskluzywne trybuny powinny być siedzące bardziej a dwie jednopoziomowe za bramkami, stojące i fanatyczne. W każdym razie należy z klubem dyskutować i negocjować a nie stawiać klubowi warunki tzw. " nie do odrzucenia", z powodu żądania uznania za kolejną grupę kibicowską, na szczególnych prawach i to usytuowaną we wspólnym miejscu stadionowym z kibicami pragnącymi miejsc siedzących. Inaczej niż ultrasi z dawnego D czy E, zajmujący całą trybunę pod swoją wyłączność i nie kolidujący z oczekiwaniami innych kibiców. Trochę rozsądku i zrozumienia sprawy by się przydało, gdyż w/g mnie to klub i Basałaj decydują i raczej mają rację, co do charakteru poszczególnych trybun stadionowych oraz interesów klubu a w tym poszczególnych grup kibicowskich. Jeśli nie interesują Was oczekiwania innych kibiców z tej samej trybuny, to albo wykupcie wszystkie miejsca z tej trybuny i " róbta co chceta" albo uszanujcie interes większości kibiców z tej trybuny, a nie wykupicie kilkaset miejsc po środku trybuny i lekceważąc interesy innych kibiców oraz klubu, prawdopodobnie usuniecie ich ze stadionu pod hasłem " tworzymy doping stojący na wschodniej". Jeszcze raz namawiam do rozsądku i ponownego przemyślenia sprawy oraz prawdziwego interesu tak klubu, jak i Waszego, gdzie uważam, że najlepszym miejscem do zorganizowania dopingu stojacego i fanatycznego, są dwie trybuny za bramkami. Dawna trybuna D dla ABG a dawna trybuna E dla FC, byłych ultrasów i innych chętnych. Zaś trybuna wschodnia sama uykształtuje się z czasem, albo bardziej po stronie dopingu trybun ultrasowskich, przynajmniej od czasu do czasu w trakcie meczu, albo po stronie kibiców teatralnych bardziej, z drugiej strony boiska trybuny zachodniej :-)
|
Poproszę w takim razie o badania statystyczne na reprezentatywnej grupie kibiców oglądających mecz z Koroną z trybuny E potwierdzające tezę, iż zwolennicy siedzenia na piętrze stanowią przytłaczającą większość.
Dodatkowo może odpowiedz mi kocie czy gdyby wyniki takich badań pokazały, iż dajmy na to 75% osób będących na piętrze E woli obserwować mecz na stojąco i jest w stanie zapłacić za to te same pieniądze co siedzący to czy klub nie powinien, kierując się czystą kalkulacją, zapewnić im komfortowych warunków oglądania spotkania? Czyli po prostu pozwolić im stać. |
Cytat:
|
Cytat:
Problem jest taki że na te 4 mecze nie ma czytelnych zasad.Twój pogląd sprowadza się do tego że jeśli nie ma to osoby starsze,część kobiet czy dzieci, ma w ogóle na mecze nie przychodzić.Jak dla mnie powinno być odwrotnie, nawet gdyby większość chciała stać(gdzie nie sądzę żeby tak było) powinna uszanować wolę mniejszości i dostosować się. Szczególnie że bilety na E są numerowane i jak osoba starsza, bądź taka która nie może(z przyczyn zdrowotnych) albo nie chce stać - jest skazana na swoje miejsce.Nie może, tak jak to było na dawnym C (bądź A,B) iść tam gdzie może na siedząco mecz oglądnąć. A już w szczególności gdzie jest całe dawne E i najpewniej cały łuk gdzie wszyscy stoją i nie ma z tym problemu. Gdzie ja nie jestem jakimś zwolennikiem siedzenia - sam lata temu miałem ostrą spinkę na B w tej kwesti(polała się krew :lol:), ale zdaje sobie sprawę że nie może tak być że dziś osoba która nie chce cały mecz stać, lub jego większość nie ma czego szukać na ponad 18 tyś stadionie. Wiadomo że jak jest ekipa która chce stać i nikomu nie przeszkadza, to problemu nie ma ale też wiadomo że jak wstanie 5, to wstaje kolejnych 10(bo nic nie widzą), potem kolejni itp. Na prawdę nic złego się nie stanie jak do końca tej rundy 'kilku' siądzie na tyłku;).W przerwie SKWK może dogadać się z klubem by na wiosnę już wszystko było jasne i by każdy rodzaj kibica wiedział na czym stoi(albo siedzi;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl