Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   "Śpieszmy się kochać ludzi..." (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=674)

Yossarian 03.09.2013 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1330408)
Jarosław Śmietana nie żyje





Pamiętam że jak byłem mały to modne były jakieś dowcipy związane z Jarkiem Śmietaną, ale ten czas leci :/

O ....a..... :'-(

Slow brakuje
Spoczywaj w pokoju Jarek

christof20 02.10.2013 16:59

W wieku 66 lat zmarł Tom Clancy - autor wielu powieści sensacyjnych i thrillerów. Ma w dorobku takie tytuły, jak "Polowanie na Czerwony Październik", "Czas patriotów" czy "Stan zagrożenia".

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artyk...k-sensacyjnych

dulli78 12.10.2013 23:00

Nie żyje Władysław Cywiński - ratownik TOPR, przewodnik tatrzański i taternik. Miał 74 lata

http://i43.tinypic.com/2vkep8w.jpg

Cytat:

Władysław Cywiński (ur. 12 sierpnia 1939 w Wilnie, zm. 12 października 2013 w Dolinie Złomisk) – polski taternik, przewodnik tatrzański, alpinista, inżynier elektronik.
Uważany za jednego z największych współczesnych znawców Tatr. Taternikiem był od roku 1959, przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim od 1967. Był autorem szczegółowych przewodników po Tatrach, których seria jest jeszcze nieukończona. W 2013 wyszedł osiemnasty tom przewodnika. Był również autorem książki autobiograficznej "Góral z Wilna. Tatry, seks, polityka", opublikowanej w 2002 przez Wydawnictwo Górskie, które wydało także jego przewodniki.
W 1975 r. dokonał samotnego przejścia grani głownej Tatr w trzy i pół dnia, co uważa za swoje największe osiągnięcie. Zdobył wszystkie nazwane szczyty i turniczki w Tatrach, jest też autorem wielu nazw mało wybitnych elementów krajobrazu tatrzańskiego.
Jako ratownik TOPR brał udział w ponad trzystu wyprawach ratowniczych.
W roku 1981 był przewodnikiem organizowanych przez ROPCIO grup przemycających przez Tatry bibułę oraz literaturę religijną dla podziemnego Kościoła na Słowacji.
24 października 2009 za wybitne zasługi dla rozwoju ratownictwa górskiego, za wykazaną odwagę i poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, za działalność w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Eternit 12.10.2013 23:11

Parszywy jest ten 2013 dla ludzi gór.
http://www.youtube.com/watch?v=MlFLoOT_Z50

STARY WIŚLAK 28.10.2013 07:29

Zmarł Tadeusz Mazowiecki, pierwszy Premier nie komunistycznego rządu. Miał 86 lat

Kocur 03.11.2013 12:39

I tacy ludzie zasługują na miano legendy. Całe życie z jednym klubem/

STARY WIŚLAK 03.11.2013 13:05

Gerard Cieślik. Wielka legenda Ruchu Chorzów...a PRZEDE WSZYSTKIM WIELKA LEGENDA POLSKI.
Panie Gerardzie spoczywaj w pokoju.
Wieczne odpoczywanie niech da Ci Pan.
On dla Ciebie znajdzie w Swojej drużynie miejsce godne talentu Twego.

Jaroo1 03.11.2013 13:39

O Reymanie jako trenerze reprezentacji:
"Jego reprezentacja biła się o awans na mistrzostwa świata w 1958 roku w Szwecji. I niewiele brakowało, aby się udało. - Odprawy przed meczami z ZSRR – słowa w nich zapadające zapamiętałem jako patriotyczne wystąpienia, a nie wykłady dotyczące założeń taktycznych dotyczących danego spotkania piłkarskiego. Np.: „gramy z bolszewikami, lub Moskalami. Nie mamy czołgów ani dział, ale mamy nasze gorące polskie serca - wspominał jeden z jego piłkarzy Edmund Zientara. Właśnie wtedy dwa gole Gerarda Cieślika dały tak często dziś wspominaną wygraną nad Rosjanami."

Plastman 03.11.2013 19:48

Warto przytoczyć, ze choć Pan Gerard był całe życie związany z Ruchem, to Wisełka też była dla niego ważnym klubem:

”Coraz mniej osób pamięta o niezwykłej przyjaźni Gerarda Cieślika i Mieczysława Gracza - legendarnych piłkarzy Ruchu i Wisły.

- Wisła zawsze była drugim najważniejszym klubem - opowiada Cieślik. Gdy w 1959 roku znakomity napastnik niebieskich kończył karierę, na pożegnalnego przeciwnika wybrał właśnie zespół spod znaku "Białej Gwiazdy". Z tej okazji do Chorzowa przyjechał sławny piłkarz Wisły Mieczysław "Messu" Gracz. Panowie serdecznie się wyściskali, a jako pożegnalny upominek Gracz wręczył Cieślikowi wspaniały sygnet z emblematem Wisły. - Pewnie, że mam go do dziś! Na co dzień zakładam jednak pierścień z logo Ruchu - zaznacza Cieślik.

Przyjaźń chorzowianina i krakusa zaczęła się na zgrupowaniu reprezentacji. - Miałem 19 lat i przyznam, że w nowym towarzystwie czułem się nieswojo. Gracz otoczył mnie opieką. A jak on grał! Ile ja bramek po jego podaniach strzeliłem - uśmiecha się Cieślik. Kibicom, których dziwi niecodzienny pseudonim Gracza, warto wyjaśnić jego pochodzenie. Otóż Gracz dosyć niewyraźnie wymawiał słowo "mecz". Kiedy mówił o meczu, to słyszało się, jakby mówił o... messu. ”

AYALA 03.11.2013 20:51

zmarł Ryszard Kraus
http://www.90minut.pl/news/223/news2...ard-Kraus.html

szok , pamiętam jak grał z Mielcarskim a wcześniej z Cyroniem w ataku Górnika

tss 15.11.2013 11:55

kurde jakie to życie kruche

Kocur 06.12.2013 10:27

Zmarł Nelson Mandela!

Cytat:

W wieku 95 lat zmarł Nelson Mandela, legendarny przywódca opozycji przeciwko apartheidowi w RPA. O jego śmierci poinformował prezydent RPA, Jacob Zuma.

12345q 06.12.2013 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1341309)
Zmarł Nelson Mandela!

http://c3397993.z.cdn03.imgwykop.pl/...t,w300h223.jpg

..................

Kocur 23.12.2013 20:10

Cytat:

Michaił Kałasznikow, konstruktor najpopularniejszego na świecie karabinu automatycznego AK-47, zmarł w wieku 94 lat w Iżewsku.

Gość pewnie nigdy nie przypuszczał że wymyślił najbardziej popularną broń w historii ludzkości.


Cytat:

Kałasznikow zawsze podkreślał, że konstruował broń z myślą o obronie ojczyzny. "To nie moja wina, że broń ta jest dzisiaj używana tam, gdzie używana być nie powinna. Jest to wina polityków, a nie konstruktorów" - mówił.

Kocur 29.12.2013 11:00

Zmarł Wojciech Kilar - światowej sławy kompozytor, twórca muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych miał 81 lat. :/

JEDREK76 29.12.2013 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1343198)
Zmarł Wojciech Kilar - światowej sławy kompozytor, twórca muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych miał 81 lat. :/

Wspaniały Człowiek, Wielki Artysta i Polski Patriota

http://vod.gazetapolska.pl/5916-wojc...li-lech-kaczyn

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie [']

Kocur 31.12.2013 12:46

Koniec roku w tym temacie niestety jest bardzo aktywny ... :/


Cytat:

Andrzej Turski, popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny, zmarł 31 grudnia 2013 roku. Miał 70 lat. Informację podała TVP Info. Od lat zmagał się z cukrzycą, przeszedł także długą walkę z chorobą nowotworową.

palon 05.01.2014 12:15

Eusebio


http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Le...wiadomosc.html

Kocur 05.01.2014 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palon (Post 1343729)
Eusebio


Cytat:

Łącznie w oficjalnych meczach strzelił 692 bramki.

Niesamowity gość, Żegnaj mistrzu.

Prezydentowa 01.02.2014 16:28

http://www.eurofutbol.pl/news/750716...ones-nie-zyje/

Cytat:

W wieku 75 lat zmarł Luis Aragonés, który w 2008 roku poprowadził Hiszpanię do triumfu w mistrzostwach Europy.

JEDREK76 13.02.2014 21:31

Zmarł Zbigniew Romaszewski. Legenda opozycji antykomunistycznej, współpracownik KSS "KOR" w ramach którego wraz z małżonką - Zofią - prowadził Biuro Interwencyjne. Działacz NSZZ "Solidarność" oraz - po wprowadzeniu stanu wojennego - struktur podziemnych "Solidarności" Regionu Mazowsze oraz organizator Radia "Solidarność". Schwytany w sierpniu 1982 r. siedział aż do 1984 r.
Związany Był także z Nową Hutą do której przybył w czasie strajku kwietniowo-majowym w 1988 r. i w ramach Komisji Interwencji i Praworządności "Solidarności" wspierał hutników represjonowanych przez komunę.
Człowiek Legenda, Wielki Polski Patriota i po prostu Dobry i Porządny Człowiek.
Wieczne Odpoczywanie Racz Mu dać Panie [']
http://wislakrakow.com/forum/data:im...cL+CCCCaX/2Q==

Wspomnienie córki, dziennikarki - Agnieszki Romaszewskiej
http://niezalezna.pl/51832-zbigniew-...e-mial-74-lata
http://wpolityce.pl/wydarzenia/74173...oda-ze-odszedl
http://niezalezna.pl/51834-zmarl-wie...walne-nagrania
http://encyklopedia-solidarnosci.pl/...ew_Romaszewski

Kocur 17.03.2014 10:13

Cytat:

Znakomity zawodnik i trener kolarstwa górskiego - Marek Galiński zginął w wypadku samochodowym

Marek Galiński był najwybitniejszym naszym kolarzem górskim. Wielokrotnie zdobywał złote medale mistrzostw Polski w cross country i maratonie MTB. Aż dziesięciokrotnie wygrywał klasyfikację generalną Grand Prix MTB. Regularnie reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata i Europy.
Gość był prawdziwym debeściakiem :(

gypsy 24.03.2014 10:10

James Rebhorn

http://fakty.interia.pl/kultura/news...rn,nId,1362757

emjot 18.04.2014 12:01

Gabriel Garcia Marquez

http://wyborcza.pl/1,75477,15821460,...a_mial_87.html

Lemoniadowy Joe 30.04.2014 16:09

Mieczysław Wilczek

http://finanse.wp.pl/kat,1033721,tit...?ticaid=112a49

"- "Co nie jest zakazane jest dozwolone" było fundamentalną zasadą ustawy Wilczka. Uwolniła energię milionów Polaków, którzy w niedługim czasie założyli ok. dwa miliony firm. Polska stała się miejscem "kontrrewolucji straganów" od których zaczynali startujący przedsiębiorcy - pisze Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. - W ciągu kilku lat nowe, małe firmy stworzyły blisko sześć milionów nowych miejsc pracy. Mieczysław Wilczek jest ojcem polskiego cudu gospodarczego, największego cudu w historii gospodarczej świata końca XX wieku - dodaje ekonomista. "

dulli78 19.05.2014 11:22

Zmarł Zbigniew Pietrzykowski - jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii polskiego boksu. Miał 80 lat.

Cytat:

Jako bokser walczył w trzech kategoriach – lekkośredniej, średniej i półciężkiej, najdłużej w tej ostatniej. Trzykrotnie startował w letnich igrzyskach olimpijskich, za każdym razem zdobywając medal. W Melbourne w 1956 wywalczył medal brązowy w kategorii lekkośredniej, po przegranej w półfinale z Węgrem Laszlo Pappem. Cztery lata później w Rzymie w 1960 dotarł do finału wagi półciężkiej, przegrywając z rozpoczynającym swą karierę Cassiusem Clayem (Muhammadem Ali). Podczas olimpiady w Tokyo w 1964 zdobył brązowy medal w wadze półciężkiej (pokonał go Rosjanin Aleksiej Kisielov).
Pięciokrotnie wystąpił na Mistrzostwach Europy, uzyskując pięć medali. Rozpoczął od brązowego medalu podczas mistrzostw w Warszawie w 1953 w wadze lekkośredniej, następnie czterokrotnie zdobywał złote medale: w Berlinie Zachodnim w 1955 w wadze lekkośredniej, w Pradze 1957 w wadze średniej, a w Lucernie 1959 i w Moskwie 1963 w wadze półciężkiej.
Jedenaście razy zdobywał mistrzostwo Polski: w wadze lekkośredniej w 1954, 1955 i 1956, w średniej w 1957 i w półciężkiej w latach 1959–1965. Żaden polski pięściarz nie zdobył więcej tytułów mistrza Polski, a jego rekord wyrównał w 2005 Andrzej Rżany.
Pozostaje również rekordzistą pod względem występów w reprezentacji Polski. Walczył w niej 44 razy, wygrywając 42 pojedynki i 2 przegrywając. Łącznie odbył 350 walk, z których 334 wygrał, 2 zremisował i 14 przegrał. Przez niemal całą karierę sportową reprezentował BBTS Bielsko - Biała (1950–1968) z przerwą w latach 1955–1956, gdy był zawodnikiem Legii Warszawa. Po zakończeniu kariery w 1968 został trenerem.

Kocur 26.05.2014 18:59

Tyle dni mnie nie było przy kompie a tutaj brakuje najważniejszej wiadomości:

Generał zbyt wziął sobie do serca apel Komorowskiego "wszyscy do urn".
W końcu ...

dwdx1906 26.05.2014 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1362458)
Tyle dni mnie nie było przy kompie a tutaj brakuje najważniejszej wiadomości:

Generał zbyt wziął sobie do serca apel Komorowskiego "wszyscy do urn".
W końcu ...

Może powodem ciszy jest zwyczaj, że o zmarłych nie mówi się źle?

Kocur 26.05.2014 19:23

O zmarłych mówi się dobrze albo wcale.

Umarł, no i dobrze.

Kocur 25.06.2014 11:30

Cytat:

W wieku 98 lat zmarł Eli Wallach, znany z takich filmów, jak "Siedmiu wspaniałych", "Dobry, zły, brzydki" czy "Autor widmo". Aktor, któremu największą sławę przyniosły występy w westernach, do samego końca był aktywny zawodowo.

Chyba co miesiąc sprawdzałem na imdb ile mu jeszcze zostało do 100-tki i trzymałem kciuki :(
Wspaniały aktor.


Pasuje idealnie znana kwestia z "The good, the bad and the ugly":


When you have to shoot, shoot! Don't talk.

ABGwislakABG 25.06.2014 12:02

Wieczny odpoczynek świetnej aktorce, Pani Małgorzacie Braunek.

fidello 08.07.2014 07:07

W wieku 88 lat zmarł jeden z najlepszych piłkarzy w historii - Alfredo di Stefano. W sobotę miał zawał serca i od tamtego czasu przebywał w madryckim szpitalu w stanie śpiączki.
Jeszcze w niedzielę hiszpańskie media informowały, że stan legendarnego piłkarza Realu Madryt jest ciężki, ale stabilny. Na oddział intensywnej opieki medycznej trafił w sobotę, dzień po tym, jak skończył 88 lat. Informację o śmierci byłego piłkarza jako pierwsze podało radio COPE, za nim wiadomość tę potwierdziła już większość hiszpańskich mediów.

Kocur 12.08.2014 13:15

Robin Williams nie żyje. Znaleziono go w poniedziałek, 11 sierpnia, w rodzinnym domu w północnej Kalifornii. Gwiazdor prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Miał 63 lata

mitmichael 12.08.2014 14:13

Uzalezniony od alkoholu i narkotykow to sie niestety musiało tak skonczyc. Co to za wiek 63 lata spokojnie mogł pozyc jeszcze długo. Na prawde szkoda chlopa, mozna powiedziec ze był to aktor mojego dziecinstwa i pewnie paru innych osob tutaj na forum. Niezapomnane Jumanji czy Hook ogladane setki razy, to samo sie tyczy Pani Doubtfire z tych filmow zostanie najbardziej zapamietany.

kornd 11.09.2014 07:57

Nie żyje Richard Kiel, znany z roli Buźki w filmach o Jamesie Bondzie.
http://film.wp.pl/idGallery,14938,id...2,galeria.html

iiYama 05.10.2014 20:45

Anna Przybylska

36 lat :(

63.5 Kg 05.10.2014 20:50

Boże coś Ty zrobił...

!!IRIVER!! 05.10.2014 22:41

W takich sytuacjach zawsze sobie zadaję pytanie DLACZEGO? Jakim prawem trójka małych dzieciaków zostaje bez wspaniałej, cudownej, pięknej matki? :( Strasznie mi smutno.

palikot 05.10.2014 23:33

Ciężko to pojąć. Niektóre filmy czy seriale oglądałem tylko dlatego, że ona tam grała. To jest coś niesamowitego, tylu łajdaków na świecie a musiało akurat trafić na nią, taka choroba i to w pełni młodości. Czasem ciężko pojąć zrządzenia losu.

kriswisla 06.10.2014 00:03

żal, żal i żal serce ściska ,nie wiem co powiedzieć Jarek trzymaj się


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl