Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Wojtas 20.07.2009 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 764845)
Cos mi sie wydaje, ze znowu liga nie ruszy w terminie.
Jakie by decyzje nie zostaly podjete to teraz zawsze ktos bedzie pokrzywdzony.
.


Dokladnie ...zapadnie jakas decyzja klub A zostaje w Ekstraklasie ,to klub B sie odwoluje.Nastepnie zapada kolejna ze to jednak klub B zostaje wiec odwoluje sie klub A

I tak mozna w kołko,a do Ligi wcale nie tak daleko.Wiec jak juz piszesz ,tez mysle ze moze wstratowac z opoznieniem,jak dwa lata temu zdajsie.

StelmiOriginal 20.07.2009 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 764907)
(...) jak dwa lata temu zdajsie.

Jak rok temu.. :)

GemHZR 20.07.2009 21:29

Przepisy przepisami, ale jak to ma się do stanowiska ŁKSu, że dostarczyli dokumenty w terminie. Mieli dług i dokument o wpływie do nich takiej sumy, ich zdaniem, przedstawili kiedy trzeba, a komisja licencyjna, że za późno. Moim zdaniem to powinien rozsądzać już sąd lub inny organ ponad tą komisją, bo to jest do ch... nie podobne.

To co się dzieje od końca sezonu, starania tych wszystkich zainteresowanych klubów przypominają piłkarskiego pokera, tylko z tą różnicą, że wszystko jest usankcjonowane prawem. Kluby jeżdżą załatwiają, a to ten znajdzie jakiś kruczek prawny, a to inny jakiegoś haka. Burdel i to jeszcze zgodny z przepisami PZPNu

medyk 20.07.2009 22:57

jak ma się podnosić poziom ligi skoro utrzymać ma się cracovia? nie wspomne o ewenemencie chyba na skale światową gdzie drużyna (Arka) wygrywa jeden! mecz w rundzie i utrzymuje się, takie rzeczy to moze 50 lat temu jak za zwyciestwo były 2pkt ale nie teraz..

AYALA 21.07.2009 06:45

Niedzielan chciał zarabiac w ŁKS 50 tyś zł miesiecznie i Łodzianie zrezygnowali z Wtorka.
http://lodz.naszemiasto.pl/sport/1026488.html

Marszałek 21.07.2009 09:20

Czyli idąc tym tropem to w Ruchu dostanie tyle lub coś koło tego?Raczej marne żarty.

Tak się zastanawiam czemu liga najpopularniejszego sportu w kraju nie ma sponsora. No to już wiemy. Nikt nie chce być kojarzony z dziadostwem i niekompetencją. Nawet jak ktoś by chciał rozpocząć kampanię reklamową to nie wie kiedy to ma rozpocząć kiedy liga ruszy. Żal.

saklak1906 21.07.2009 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 765073)
Niedzielan chciał zarabiac w ŁKS 50 tyś zł miesiecznie i Łodzianie zrezygnowali z Wtorka.
http://lodz.naszemiasto.pl/sport/1026488.html

To i tak drobne w porownaniu ile u nas inkasuje miesiecznie

flamengista 21.07.2009 12:43

Komedii ciąg dalszy, czyli ŁKS na 99% w ekstraklasie:

http://www.sport.pl/pilka/1,79005,68...licencja_.html

it 21.07.2009 12:44

...a za 15 min. okaże się, że jednak nie, bo komisja nie będzie się zajmować sprawą ŁKS.

KOALIK 21.07.2009 13:18

Czyli niestety ten parobek Lewicki okazał się gorszą ...... niż początkowo sądzono...

wisl@k_TS 21.07.2009 13:22

A po wykonanej robocie podał się do dymisji.... Czyli mission complete i do widzenia.

Rzygać się chce.

Kocur 21.07.2009 13:25

Oczywiście że zrobił swoje i rżnie głupa że podał się do dymisji żeby mu już nic nie udowodnili.

Pieprzone świnie, mam nadzieję że Korona już dostanie miejsce bez barażu i sprawiedliwości stanie się zadość.

AS82 21.07.2009 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 765247)
Oczywiście że zrobił swoje i rżnie głupa że podał się do dymisji żeby mu już nic nie udowodnili.

Pieprzone świnie, mam nadzieję że Korona już dostanie miejsce bez barażu i sprawiedliwości stanie się zadość.

Korona zapewne zagra,ale kosztem Widzewa a nie świnioPasów.

bartek89TS 21.07.2009 14:35

Takie rzeczy to tylko w Polsce...co za skur...stwo!!!

Pan Jotka 21.07.2009 14:40

Banda chu**a!!!!!!!!!!!!
Koszerni zostają hehe.Bo baraze odwolane. Co za sytuacja musiala nastapic zeby odwolac te baraze!!!!!!

!!IRIVER!! 21.07.2009 15:14

Czyli..
Po dwumiesięcznej operze mydlanej pt. "ŁKS gra/nie gra w Ekstraklasie" stanęło na tym, że jednak... nie gra.
Zagrają za to bardzo słabi w ubiegłym sezonie sąsiedzi zza miedzy, aż wypada mieć nadzieję, że stoczą się to jedno miejsce niżej za rok, co by już wtedy nikt ich za pejsy do góry nie wyciągnął.

Teraz jeszcze tylko doczekać dnia, kiedy będziemy wiedzieć gdzie zagra Widzew i można zaczynać rozgrywki... :lol:

saklak1906 21.07.2009 15:21

Co ma wisiec nie utonie.
Mam nadzieje ze za roku juz z sod topora nie uciekna, bo jestem jakos dziwnie spokojny ze w tym sezonie lepiej grac nie beda

AS82 21.07.2009 16:14

PZPN po mistrzowsku przeprowadzil Cracovie przez zawieruche,niczym Mojżesz przez wzburzone morze.
Nie dość ze ich utrzymali kosztem 7 mej druzyny ,to nawet nie beda musieli grać baraży bo je odwolali tydzien wczesniej :D

sandbender 21.07.2009 17:00

Radosław Majewski oficjalnie wypożyczony do Nottingham Forest.
Na rok z opcją pierwokupu.

flamengista 21.07.2009 17:37

I bardzo dobrze. Cieszę się, że wreszcie zaczęto przestrzegać przepisów licencyjnych [inna sprawa, że tak powinno być od dawna - ale lepiej późno niż wcale].

Co do Pasów - mnie specjalnie nie podnieca, czy są w ekstraklasie, czy nie. Wiem tyle, że ŁKS nie spełniał wymogów do tego by w najwyższej klasie rozgrywkowej grać. I tyle.

Pasy mają bardzo słaby skład, dwa miesiące niepewności doprowadziły do podziałów w drużynie (Polczak, Ślusarki zachowywali się jak szczury uciekające z tonącego okrętu). Do tego mają słabego trenera. Dla mnie są jednym z głównych kandydatów do spadku.

Eustachy 21.07.2009 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista
Dla mnie są jednym z głównych kandydatów do spadku.

Spokojnie. Zobaczymy za rok, w sprawie jakiego klubu profesor Filipiak bedzie sie ubiegal o nie przyznanie licencji. Osobiscie stawiam na Polonie Bytom. No bo pierwotna wersjia, wedle ktorej sedziowie "pilnowali wynikow Cracovii" nic mu nie dala i w przyszlosci tego wariantu juz raczej nie bedzie probowal.

sandomingo 21.07.2009 17:59

Oczywiście to wszystko są fakty prasowe, niemniej ponoć ŁKS spóźnił się raptem o kilka dni z dosłaniem wymaganych dokumentów a np. w tej chwili wymogi licencyjne spełnia.

Co do sąsiadki - ciekawe gdzie znajdą sobie stadion do grania? Mam nadzieję że nie w Sosnowcu, bo przy takim natężeniu meczów to nie dość że będziemy grać na wyjeździe to jeszcze na kartoflisku.
Bo Majchrowski nawet jakby niewiem jak się wytężał to gry na Hutniku chyba już im nie umożliwi, liga rusza za 10 dni.

eMTe 21.07.2009 18:01

Od kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów na mecz 2. kolejki z Zagłębiem na wyjeździe?

Wojtas 21.07.2009 18:09

Cytat:

Ranking IFFHS: liga polska gorsza od... estońskiej

1. Anglia (616,0 punktów rankingowych)
2. Brazylia (602,0)
3. Argentyna (515,0)

...
58. Estonia (164,0)
...

77. Polska (134,0)

:D

No nic ,Estonczycy wyzej a zrobili sobie remis z Mistrzem Polski jak swieto w kraju :D

eMTe 21.07.2009 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 765443)
:D

No nic ,Estonczycy wyzej a zrobili sobie remis z Mistrzem Polski jak swieto w kraju :D

Kompromitacja tego rankingu!!! Teraz to już mnie naprawdę ciekawi: jak te punkty są przyznawane?

Pan Jotka 21.07.2009 18:50

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,68...stonska__.html na 100% nie na podstawie wyniku meczu z Mistrzem Polski. Przeciez nie wygrali tylko zremisowali ;-)

eMTe 21.07.2009 18:54

Jak można na podstawie samych rozgrywek ligowych opublikować taki ranking? Chodzi o to, że Estończycy grają systemem wiosna-jesień?

gigant 21.07.2009 20:12

Naszło mnie takie pytanie. Czy gdyby drużyny z miejsc 1-14 skończonego sezonu nie dostały licencji, to mistrzem PZPN ogłosiłby tych od "doli garbatej"?

Donki 21.07.2009 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 765522)
Naszło mnie takie pytanie. Czy gdyby drużyny z miejsc 1-14 skończonego sezonu nie dostały licencji, to mistrzem PZPN ogłosiłby tych od "doli garbatej"?

A kto to wie co by nasz genialny PZPN wymyslił??:lol: Ja to już nie wiem kto w tej ekstraklasie grał będzie.

szczebrzeszcz 21.07.2009 20:32

http://www.sport.pl/pilka/1,95644,68...e_katalog.html

Cytat:

Dwa lata temu na stadionach ekstraklasy po oczach bił gigantyczny napis "88". Pretekstem miały być 88. urodziny PZPN. Transparent "100 lat z okazji 88. urodzin życzy armia Białej Gwiazdy. Chłopaki... trzymajcie się" zajmował wielki sektor na stadionie Wisły. Kibole Górnika wywiesili napis: "Na białym torcie raca płonie, uniesiona nasza pięść na 88. rocznicę 14-krotni wam oddają cześć". Na stadionie Korony zawisła płachta z napisem "100 lat z okazji 88. urodzin życzą Kibice Korony Kielce" z czerwonymi literami KKK. Ten trzyliterowy skrót jest zakazany na europejskich stadionach jako kojarzący się z Ku-Klux-Klanem. "88" - ósme litery alfabetu - to zamaskowany znak hitlerowskiego pozdrowienia i symbol neonazistów.
najśmieszniejsze jest to że redaktor w ogóle kontekstu nie zrozumiał:-/
poza tym jeszcze do nie dawna nie wiedziałem co oznaczają te dwie ósemki, dziękuje redaktorom za oświecenie... żeby do innych spraw tak się zabierali

wisl@k_TS 21.07.2009 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 765418)
I bardzo dobrze. Cieszę się, że wreszcie zaczęto przestrzegać przepisów licencyjnych [inna sprawa, że tak powinno być od dawna - ale lepiej późno niż wcale].

Co do Pasów - mnie specjalnie nie podnieca, czy są w ekstraklasie, czy nie. Wiem tyle, że ŁKS nie spełniał wymogów do tego by w najwyższej klasie rozgrywkowej grać. I tyle.

To w takim razie dlaczego licencje dostał Ruch Chorzów i Polonia Bytom(?), które owszem wnioski złożyły w terminie ale za to ich długi i infrastruktura jest gorsza od ŁKSu? Czyżby kluby ze Śląska jakieś plecy miały w PZPNie? Ok, dura lex sed lex, ale dla wszystkich.
To po pierwsze, a po drugie to jakim prawem decyzje o przyznaniu licencji podejmuje człowiek bezpośrednio powiązany z klubem który może zyskać na tym? No tak jakbym był oskarżony o coś tam, a wyrok wydawał mój brat lub ojciec.
Po trzecie, dla mnie jest chorym rozwiązaniem żeby klub, który spadł sportowo z Ekstraklasy pozostał w niej przy zielonym stoliku. Jeśli już, wchodzi kolejny zespół z I ligi.

szczebrzeszcz 21.07.2009 22:51

no właśnie jak to jest że taki Antoni Piechniczek działa jednocześnie w strukturach PZPN i jest w radzie nadzorczej Odry W. czy tu nie ma czasem konfliktu interesów?


poza tym abstrahując od tego czy ŁKSowi należy się licencja czy nie, przed chwilą w TVN24 para redaktorków rozmawiała o licencji dla ŁKSu, przywołała wypowiedź prezydenta Łodzi(czy innego urzędnika) że licencja ŁKSowi należy się za wyniki sportowe, na co redaktorzy zareagowali smiechem, no bo jak to przecież Górnik Z. ma 14 tytułow i też powinien zostać...

... nie słyszałem tej wypowiedzi ale wydaje mi się że o co innego chodziło w tej wypowiedzi, tzn ugrali 35pkt = jest wynik sportwowy = należy się utrzymnie

wislak68 21.07.2009 23:32

Po pierwsze to wygląda na to że profesor "kupił" sobie pana przewodniczącego komisji odwoławczej. Ciekawe czy za parę lat będzie się tym interesować jakiś "Wrocław"?

Po drugie to zdumiewająca jest ta wytrwałość komisji w odmawianiu ponownego rozpatrzenia sprawy ŁKS (podobno wszystkie papiery są już ok a cały problem wynikł z faktu że ówczesny prezes ŁKS nie zdążył dojechać na posiedzenie komisji) pomimo tego że sam PZPN (komisja do spraw nagłych) kryje im tyłek. Strojenie się w piórka ostatnich sprawiedliwych wygląda w przypadku tych panów bardzo zabawnie.

Jaroo1 22.07.2009 00:12

Sorki ale mam takie pytanie. Nie chce mi sie czytac tych wsyzstkich głupot o awansach i spadkach z ekstraklasy bo juz na to sił nie mam (mowie o artykułach) mogłby ktos w jednym poscie podusmowac jak na chwile obecna sytacja wyglada z grubsza? ŁKS i Widzew w 1 lidze? Korona w Ekstraklasie? Ktos gra baraze z Cracovia czy w ogole s ajakies baraze...
Hmmm fajny mentlik... Polska ;/

Kocur 22.07.2009 07:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 765603)
Po pierwsze to wygląda na to że profesor "kupił" sobie pana przewodniczącego komisji odwoławczej. Ciekawe czy za parę lat będzie się tym interesować jakiś "Wrocław"?.

Kupili ekstraklasę drugi raz w ciągu kilku lat i jeszcze jakoś Wrocław się nimi nie interesuje :-/

Pan Jotka 22.07.2009 07:57

Mnie tylko interesuje dlaczego odwołano baraże.Bo ze ŁKS nie ma podstaw do otrzymania licencji to wiem. Tylko jakie sa podstawy zeby Swiniopasy nie grały baraży to jakoś nie mogę pojąć!

mr_kwolf 22.07.2009 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 765640)
Mnie tylko interesuje dlaczego odwołano baraże.Bo ze ŁKS nie ma podstaw do otrzymania licencji to wiem. Tylko jakie sa podstawy zeby Swiniopasy nie grały baraży to jakoś nie mogę pojąć!

Wszystko wskazuje na to że Widzew jest już skreślony bo jakby były szanse że mogą tez grać w Ekstraklasie to wtedy okazałoby się że mamy 17 zespółów które grają w Ekstraklasie.
Takie moje skromne zdanie.

A co do narzekania to już nie przesadzajcie, już sobie wyobrażam co by było gdyby teraz miała grać Cracovia z Koroną baraże, to dopiero byłaby chora sytuacja.

Pan Jotka 22.07.2009 09:18

Ale Korona w ogóle miała nic nie grać :D Tak to w zyciu bywa: raz nie wyjaśnisz to będzie się smrodek ciągnął latami .

flamengista 22.07.2009 09:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 765574)
(...)

Nie wiem, nie czytałem ich wniosku. O wniosku ŁKSu napisano sporo, a działacze jakoś tych informacji nie dementowali. Więc oczywiste było, że nie spełnili wymogów licencyjnych.

Mam nadzieję, że wczorajsza decyzja jest początkiem nowego trendu - faktycznego przestrzegania wymogów licencyjnych. W takim wypadku i inne kluby muszą się martwić na przyszłość, nie tylko Polonia Bytom i Ruch Chorzów.

O "sportowym" pozostaniu ŁKSu było już pisane na forum, więc przypomnę te argumenty. Co to za sport, w którym klub celowo żyje ponad stan, obiecując piłkarzom kontrakty których nie dotrzymuje? A uczciwy klub, płacący w terminie i nie obiecujący złotych gór spada?

Co do pozostania Cracovii: takie są przepisy. Może bardziej zgodne z ideą fair play byłoby, gdyby do Ekstraklasy awansował 4 zespół z I ligi. Ale ŁKS bez licencji zostało przesunięte na ostatnie miejsce w tabeli, takie są przepisy... A powiązania tego faceta z komisji z Pasami są jeszcze bardziej naciągane, niż niegdysiejsze "powiązania" Saksa z Wisłą.

eMTe 22.07.2009 09:34

4 zespół I. ligi został oszukany moim zdaniem. Bo po przesunięciu ŁKS Cracovia zajmuje miejsce barażowe. Po degradacji Widzewa na trzeciej pozycji w I. lidze jest ulokowane Podbeskidzie. Między tymi drużynami powinny się odbyć baraże. Z jakiej racji to Cracovia bez baraży zostaje w lidze? Czy gdyby zdegradowano jeszcze jeden klub to Górnik Zabrze by się utrzymał?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl