![]() |
No ok, ale zmiany ktore wprowadzila UEFA tez zrobily swoje. Wtedy gdy byl wprowadzany jeszcze obowiazujacy system w Polsce nie bylo szans na wielki klub. Bylismy raptem 8-9 lat po przemianach. Nie rozwinal sie jeszcze ani w pelni rynek reklamy, ani porzadny rynek TV, nie mielismy praktycznie zadnej infrastrultury etc. etc.
I teraz mielismy co mielismy, a UEFA praktycznie do 0 zmniejszyla szanse awansu do LM i zdobycia wiekszych funduszy, co jeszcze bardziej nas ztlamsilo. Zaczelo sie bledne kolo gdzie nie chciano inwestowac, bo awans byl praktycznie niemozliwy, a jak nie inwestowano to awans jeszcze bardziej sie oddal. Incydentalne awanse zespolow z Bialorusi czy Slowacji nie zmienia faktu, ze nic im ten awans nie daje, bo najczesciej jest jednorazowy i przypadkowy.. Dlatego trzeba patrzyc na dwie strony medalu, z jednej strony jestesmy my i tez nie zrobilismy wiele aby bardziej polska pilke rozwinac(szczegolnei pzpn i sitwa rzadzaca w naszej pilce), ale z drugiej strony jest UEFA, ktora takze przyczynial sie do jeszcze wiekszego rozwarstwienia poziomu pilki w Europie. |
Karherop, dobrze piszesz, ale chodzi o ta nazwe... nie chce mi sie liczyc, ale na 100% teraz w fazie grupowej bedzie wiecej druzyn, ktore nie byly w ostatnim sezonie mistrzami swojego kraju.
Cytat:
|
A ma ktos informacje jakie pieniadze beda za awans do fazy grupowej LM/ pucharu UEFA?? Ile bedzie pewnych pieniedzy za rozegranie meczu, plus premie za wygrana/remis?? Kiedys bylo to poda w ''Pilka nozna'', ale to w tym tygodniku bylo napisane na stare zasady. Mowimy tu o stawkach po rewolucji, czyli za sezon?? Jak ktos o ma info to pisac:)
PS: A moze nic sie nie zmienilo:P |
Kurs euro spadł, przez co dla polskich klubów zyski byłyby niższe.
I właśnie przez słabe euro teraz jest najkorzystniejszy moment na sprowadzanie klasowych zawodników z zagranicy, kiedy ich realne koszty utrzymania (przy przeliczeniu na złotówki) nie są takie straszne, a mogą dawać kolejne rundy polskim klubom w europejskich pucharach albo przynajmniej podnoszenie poziomu krajowych rozgrywek. |
Cytat:
Zasadniczo tak, tylko że ich poziom nie będzie na to pozwalał dopóki zasady w UEFA się nie zmienią. To UEFA jest przede wszystkim odpowiedzialna za sytuację, w której co roku przepaść między taką Barceloną a np Wisłą się powiększa. Przypomnijmy sobie gdzie był polski football przed wprowadzeniem LM. W latach 70' i 80' normalnością było, że Polskie teamy dochodziły do ćwierć finałów, półfinałów a nawet finałów europejskich pucharów. |
Cytat:
Gdybyśmy poprzez dobre występy w puefa uzbierali punkty potrzebne w rankingu do rozstawienia w 3 rundzie kwalifikacji to byśmy nie narzekali od tylu lat że nie mamy polskiej drużyny w LM . Wisła miała naprawde ogromną szanse na rozstawienie dzięki kapitalnemu sezonowi 02/03 , ale fatalane następne 3 lata prysły ten czar . Rumonom też nikt nie dał za darmo aż 3 miejsc w LM ( w tym kw.LM ) , przed 4 laty byli w identycznej sytuacji jak my , tylko że oni potrafili wygrywać z amatorami i uzbierać punkty w pucharze uefa , a my nie . Dlatego nie ma co zwalać odpowiedzialności na UEFE tylko szukac winnych u siebie . |
Wnioski z przyszłorocznych zmian w pucharach Europejskich:
1) Symulacja przyszłorocznych rozstawień zespołów jest pokazana w dwóch dokumentach. http://uclpredictions.ucoz.com/0809/cl0910.pdf http://uclpredictions.ucoz.com/0809/uc0910.pdf Wisła zakładając, że nic punktów już nie zdobędzie będzie miała w rankingu 8.997. Jest to bardzo mało punktów parę lat temu mieliśmy tych punktów nawet ponad 30. W tym sezonie mamy ich 15.973. Każde zwycięstwo w tym roku w pucharach doda nam do rankingu 2 punkty a remis 1. Ale zakładamy najgorszy scenariusz, że przegramy oba mecze z Tottenhamem i odpadamy z pucharów. I runda el LM: Najgroźniejsi rywale, mistrz Węgier, mistrz Białorusi i Mistrz Bośni i Herzegoviny spora część rywali to amatorzy. Wniosek: Tą rundę można porównywać do obecnej drugiej rundy el Lm. W której porażka też powoduje odpadnięcie z pucharów. Widać że rywale są łatwiejsi niż w obecnej drugiej rundzie, nie ma już tu mistrzów chociażby Izraela czy Szwecji. 2 runda el LM: Wisła nada byłaby rozstawiona, w przypadku drużyn nierozstawionych byłyby już ekipy silne takie jak mistrz Izraela, Szwecji. Wniosek: Gdyby tą rundę porównywać do obecnej drugiej rundy el Lm. To wniosek jest taki że najgroźniejsi rywale z obecnej drugiej rundy są też w tej rundzie w przyszłym roku lecz ogólnie nie ma już tu zespołów słabych. Niewątpliwym plusem jest fakt że odpadnięcie w tej rundzie powoduje przejście zespołu do 4 rundy el PU która można utożsamiać z obecną pierwszą rundą PU 3 runda el LM: Wisła nie jest rozstawiona. Pozostaje tylko 10 zespołów. W przypadku gdy nie jesteśmy rozstawieni możemy trafić na mistrza Grecji,Czech, Serbii, Chorwacji, Bułgarii. Gdyby natomiast udało się przejść Tottenham i udało się zdołać coś w grupie realnym by było rozstawienie w tej rundzie i wtedy moglibyśmy trafić na mistrza Austrii, Szwajcarii, Danii czy Norwegii. Wniosek: Rozstawienie w tej rundzie nie ma praktycznie już żadnego znaczenia wszyscy rywale prezentują bardzo wyrównany poziom i szanse na awans do LM są wysokie. Odpadnięcie spowodowałoby że Wisła zagra w fazie grupowej PU Jeszcze kilka ciekawych spostrzeżeń dotyczących pucharu UEFA: 1) 1 runda PU w tym sezonie = 4 runda el PU w przyszłym sezonie Właściwie jest to tylko zmiana nazwy. Wszystkie zespoły nawet te z najlepszych lig(Anglia, Hiszpania) zaczynają już rozgrywki od tej rundy. 2) Likwidacja pucharu Intertoto. W zamian za to dostajemy dodatkowo jedno miejsce w pucharze UEFA. Obecnie 3 drużyny w przyszłym roku 3) Jeszcze mało kto to zauważył ale zmniejsza się liczba zespołów w PU z najlepszych lig. Najlepsze ligi nie dostają dodatkowego miejsca w PU w zamian za likwidację pucharu Intertoto. Deportivo, Sttutgart, Aston Villa, Rennes, Napoli to przykłady zespołów z najlepszych lig które w tym sezonie awansowały dzięki Intertoto do UEFA i uprzykrzały życie zespołom ze słabszych krajów już w 2 rundzie el PU. Gdyby ta reforma była wprowadzona w tym roku te kluby w pucharach by nie grały. 4) Opłaca się jeszcze bardziej być mistrzem niż do tej pory. Często w obecnym systemie mistrzowie dobrych krajów(Beitar, IFK Goeteborg) odpadali już w 2 rundzie el LM i kończyli puchary bardzo szybko. W przyszłym sezonie te zespoły które odpadną przechodzą do 4 rundy el PU. 5) Naturalną konsekwencją punktu 4 i 5 jest zmniejszenie współczynnika klubowego jaki jest potrzebny do rozstawienia w decydującej rundzie PU przed grupami. W przypadku obecnego systemu jest to 21 punktów w przypadku systemu który obowiązywał będzie w przyszłym roku byłoby to 14 punktów:) Obrazowo mówiąc na przykładzie Wisły: Wisła byłaby rozstawiona w PU i na żaden Tottenham by nie trafiła. Nie mówiąc już o tym, że grać w tej rundzie by musiała tylko jeżeli przegrałaby z Beitarem. A jak wygrywa z Beitarem to nie trafia na Barcelonę tylko co najwyżej na Olympiakos Pireus i jeżeli by sobie nie poradziła to od razu wchodzi do grupy PU a nie musi grać z Tottenhamem. 6) Puchar UEFA zostaje przeniesiony w czasie i zespoły z Polski muszą już zaczynać rywalizację nawet w czerwcu ale też zespoły z Anglii będą musiały grać już w sierpniu. Podsumowując zmiany są zdecydowanie na plus nie tylko pod względem rywala w 3 rundzie el LM |
Cytat:
|
jak kiedyś zdobędziemy co najmniej 21 miejsce w rankingu krajowym to będziemy zaczynać później emocje związane z grą naszej 3 siły w lidze.
Zastanawia mnie jeszcze jedno. Zdobywca pucharu UEFA ma zagwarantowane miejsce w fazie grupowej. A jak zakwalifikuje się do LM to będzie wolne miejsce. Kto je zajmie? czy będą takie przesunięcia jak w tym sezonie dzięki któremu Wisła zaczynała eliminacje jednak od II a nie od I rundy eliminacji. w IV rundzie będzie grało o 2 drużyny więcej, żeby zwycięzca tej pary zajoł miejsce zdobywcy pUEFA. W praktyce może wyjść, że jednak te rozpiski które są na: http://www.90minut.pl/news.php?id=652946 nigdy nie będą wprowadzone w życie, bo będą wprowadzane poprawki. |
przez to, że zdobywca pucharu UEFA nie będzie grał z fazie grupowej bo załapie się do LM. Tak jedno miejsce się zwolni i będą musieli je jakoś zapełnić zwiększając liczbę drużyn w IV rundzie eliminacji PU
|
Cytat:
|
Cytat:
Pewnie w ciągu dnia pojawi się moje wypracowanie na stronei głównej. Artykuł jest tu.: http://www.wislakrakow.com/www/page.php?pageid=515 |
Witek, możesz mi wytłumaczyć dlaczego Lech po wygranej z Grasshoppers Zürich nie przejął jego punktów z rankingu UEFA (15,200 dla przypomnienia)
|
Ponieważ przejmowanie punktów to nie jest zasada która obowiązuje w kazdej rundzie.
A tak w ogóle to wczoraj na meczu w przerwie grałem w konkursie TIGER'a polegającym na wykonywaniu rzutów karnych i wygrałem skuter ! |
no brawo Witku, ale jak miałeś szansę wcześniej zakończyć konkurs na swoją korzyść to przestrzeliłeś KATASTROFALNIE! ;-)
|
Cytat:
|
Cytat:
komu, jak komu, ale Tobie za tą robote co tu odwalasz się ten skuter należy :) |
Tak się właśnie zastanawiałem czy to ten Witek czy nie ten :D A tu proszę! Gratulacje :)
|
Popatrzcie, CFR CLUJ w tym sezonie zdobył już 5 pkt w rankingu indywidualnym (klubowym) czyli o 1 mniej niz Wisla wywalczyla w latach 2004/05 - 2008/09. Teraz CFR ma rank 17,509 zakładam, ze rozstawienie w III jest od 30,0 pkt, wiec taki CFR musiałby wygrać 4 mecze ( 8pkt) i 5 zremisować (5pkt) w LM by być rozstawionym w przyszlym sezonie wedlug starych zasad oczywiscie.
Wiem, ze zasady eliminacji sie teraz zmieniaja i takie obliczenia nie maja sensu, jednak tak troche naszlo mnie na matematyke w przypadku starych zasad. |
A oto ważne w tej rundzie mecze. Trzy z nich zostały rozegrane we wtorek. Na żółto zaznczyłem kluby, które pochodzą z krajów które w rankingu krajowym zajmują miejsca 21-30
http://img155.imageshack.us/img155/4725/70435960ma9.png |
Szkoda rowniez ze zadne punkciki nie zasilą naszego krajowego rankingu. Nie ukrywam, liczylem ze z dwoch naszych ekip ktoras choć ten 1 pkt dolozy. Stalo sie inaczej, ale szansa na 4pkt u siebie calkiem realna.
|
No szkoda, bo przy remisie Wisły i Lecha dodalibyśmy 0.66 pkt dla Polski, trzeba zauważyć, że może nie jest to piorunujący wynik, ale jednak zespoły z miejsc 21-30 w większości przegrały swoje mecze (tylko kilka zremisowało i wygrało) więc moglibyśmy podgonić troszkę inne kraje wyprzedzające nas w rankingu
Trzymam kciuki za Wisłę i Lecha w rewanżach :) |
http://img262.imageshack.us/img262/6068/uefaft1.png
Tabela przedstawia wynki ostaniej kolejki LM i PU. Na żółto wyniki dające większe szanse na awans drużyna z pozycji 21-30 ( za wynik dający awans uznałem porażkę jedna bramką, remis lub wygraną na wyjeździe i tak samo w druga stronę). Na zielono wyniki raczej skazujące na brak awansu do fazy grupowej. http://img219.imageshack.us/img219/3...krajowyjo9.jpg PLDWNR - Planowana liczba drużyn w następnej rundzie :) Jak widać w rankingu krajowym nie zaszło do dużych przetasowań nie które kraje trochę nam uciekły ale cóż poradzić mieliśmy dwa mecze na wyjeździe. Jednak patrząc realistycznie, według moich założeń Polska jako jedyna może zostać z dwoma drużynami w rozgrywkach. Co daje conajmniej aż 4 mecze więcej od innych krajów ! (8 pkt do zdobycia więcej !!) A więc naprawde awans Wisły i Lecha pozwolił by sowicie odrobić straty do 21 pozycji. Tak więc taka moja krótka analiza. Najgorszej się pisze po 1 meczu bo jest troche wróżenie z fusów ;) Liczę że chodż troche zastąpiłęm Witka ;) I głodnych wiedzy nakarmiłem. A sam czekam czy coś Witek wyprodukuje ;) A taka mała aluzja w formie żartu odkąd Witek dostał angaż w TWSD i skuter to coraz dłużej czekamy na analize ;P |
W sumie nie rozumiem trochę twoich oznaczeń. Na początku myślałem, że na ZIELONO są wyniki dla nas korzystne, a na ŻÓŁTO niekorzystne... Ale widzę, że Racing-Honka jest na żółto, mimo, że Honka przegrało i Werder - Anorthosis też na żółto, chociaż Anorthosis zrobił dobry wynik... tak więc nie wiem ? :D Drobne pomyłki czy tak miało być. Generalnie analiza in plus.
|
Chorwacja ma jeszcze dwie ekipy: Slaven Belupo oraz Dinamo Zagreb. Ten 1 zespol gra z mocnym CSKA Moskwa. Pierwszy mecz na korzysc rosjan (2:1) a pewnie w rewanzu też Chorwaci pkt nie zdobędą. Ewentualnie (olanie - wątpliwe- meczu przez CSKA) w gre wchodzi remis. Bez szans na awans dalej.
Dinamo Zagreb z kolei bedzie grać w Pradze z miejscową Spartą. W Zagrzebiu 0:0, wiec wszystko się może zdarzyc. Na Slowacji podobnie rowniez 2 ekipy grają. MSK Zilina u siebie tylko zremisowała 1:1 z Levskim, wiec 2.10 pewnie żegnają sie z pucharami. Artmedia poległa w Portugali z SC Braga 0:4. I choc na 100% Bratyslawa nie awansuje, Braga może olać mecz i Slowacy moga mecz wygrac lub zremisować... Beda chceli sie odkuć za 0:4 i wziąć rewanz. Cypru nie przegonimy bo Famagusta gra w ChL i zagra jeszcze conajmniej 5 meczow, wiec pewnie jakies pkt zdobęda. Omonia oraz Apoel pewnie OUT. Szwecja: 1 przedstawiciel Kalmar FF i tu niespodzianka wygrali w Rotterhdamie 1:0. Jednak mimo wszystko jak dla mnie stać Feyenoord na zwyciestwo 0:2 lub 1:2. Do Serbii strata za duza,a tym bardziej Partizan ladnie punktuje. Jesli Lech i Wisla zagraja na 100% to awansują. Jesli awansują to bezwzgledu na wszystko muszą wygrac swoje mecze. 24-25 miejsce jak najbardziej w zasiegu. Potrzebne tylko szczescie! |
Cytat:
W sumie jakbym innaczej dobrał kolory to może by było lepiej ;) |
Cytat:
A tak w ogóle to fajnie, że Sensej zaczął pisać. Im więcej tu będzie spojrzeń i ocen, która przecież może być inna niż moja tym lepiej. |
Zresztą...
Tak jak napisałem powyżej będe tu umieszczał kopie artykułów które się pojawiają na TWSD i kopie te pojawiać się będą dopiero po pojawieniu się artykułu na TWSD. Ponieważ mam problemy komunikacyjne z osobami, któe umieszcają tekst na stronie więc wyjątkowo najpierw tu się pojawi tekst. W czwartek zakończyły się pierwsze rozgrywki pucharowe w rundach zasadniczych, w których punkty zdobyte przez kluby wliczane są także do rankingu klubowego. Warto także zauważyć, że wraz z rozpoczęciem rund zasadniczych punkty należne klubom za zwycięstwo i remis nie są już dzielone jak dotychczas przez 2. Zwycięstwo i remis są teraz premiowane odpowiednio dwoma i jednym punktem. Poniższe zestawienie przedstawia wyniki meczów, w których brały udział klubu z krajów zajmujących 21-30 miejsce w rankingu krajowym. Na zielono zaznaczone są wyniki dla Polski korzystne, na czerwono wyniki dla Polski niekorzystne, na żółto remisy a więc wyniki, które wpływają na rankingi, ale nie tak bardzo jak wygrane. http://img216.imageshack.us/img216/1331/65966456gb7.png Jak widać na 16 meczów tylko 9 zakończyło się wynikami dla nas korzystnymi, 7 meczów zakończyło się dla Polski niekorzystnie w tym 5 ze względu na zdobycie punktów przez kluby z krajów bliskich Polsce w rankingu krajowym. Poniższe zestawienie przedstawia liczbę zdobytych punktów w tym tygodniu do rankingu krajowego i klubowego przez interesujące nas kraje i kluby http://img207.imageshack.us/img207/5559/70189631of9.png Wśród 202 klubów ujętych rankingu klubowym Wisła i Lech zajmują odpowiednio 166 i 184 miejsce. Punkty zdobyte przez MSK Ziline oraz Kalmar to ich pierwsze punkty do rankingu klubowego. Pomimo tego Kalmar już wyprzedza Lecha… Pozostałe drużyny wymienione powyżej po prostu zwiększyły dystans, jaki dzieli je od polskich klubów. Ostatnie mecze nie wpłynęły na kolejność krajów w rankingu krajowym, wpłynęły jedynie na dystans, jaki dzieli Polskę od innych krajów. Ponieważ kraje, które zdobyły punkty to kraje wyłącznie wyprzedzające Polskę, więc w porównaniu z ostatnim rankingiem krajowym Polska zwiększyła dystans do miejsc 22-26. Dystans, jaki dzielił Polskę od miejsc 21-26 przedstawia poniższe zestawienie. http://img207.imageshack.us/img207/5932/98328968mb3.png Niestety wnioski z powyższego zestawienia nie są wesołe… Miejsca nam najbliższe tj. 24-26 to miejsca, które po każdej zakończonej rundzie są nam, co raz bardziej odległe. Patrząc na powyższy wykres widać, że dla wspomnianych miejsc każdy kolejny licząc od lewej strony pasek odpowiadający dystansowi, jaki dzieli Polskę od danego miejsca jest dłuższy… Raz się zdarzył wyjątek i Polska zmniejszyła dystans do miejsca 26. Jednak od początku rozgrywek dystans do najbliższego nam 26 miejsca zwiększył się z 0,083 do 1,083 a do miejsca 24 z 1,916 do 3,168 Poniższe zestawienie ukazuje aktualny ranking krajowy a także o ile więcej punktów muszą zdobyć kluby z danego kraju niż polskie kluby by ten prześcignął Polskę lub o ile więcej punktów muszą zdobyć polskie drużyny niż drużyny z kraju wymienionego w rankingu by Polska prześcignęła dany kraj w rankingu krajowym. Ostatnia kolumna to liczba wspomnianych uprzednio punktów przez liczbę grających jeszcze klubów z danego kraju. http://img225.imageshack.us/img225/7876/55225723gq6.png Patrząc na powyższe zestawienie ktoś mógłby zauważyć, że zdobycie przez polskie kluby o 4 punkty więcej niż dwa chorwackie kluby to nie jest rzecz niemożliwa tym bardziej, że Slaven przegrało u siebie pierwszy mecz z CSKA a Dynamo u siebie tylko zremisowało i ze Spartą w rewanżu nie będzie na wyjeździe faworytem. Prawda to i jeśli oba chorwackie kluby odpadną a choć jeden polski przejdzie to będzie szansa na 26 miejsce. Jednak jak na razie to, co pokazał poprzedni wykres 26 miejsce nam coraz bardziej ucieka. Kiedyś wystarczyło zdobyć o 1 punkt więcej niż to, co zdobędą chorwackie kluby teraz już trzeba zdobyć o 4 punkty więcej... Polskę od 25 miejsca dzieli tak wiele, że polskie kluby musiałyby zdobyć o 9 punktów więcej niż drużyny słowackie. Teoretycznie możliwy jest awans Polski na 25 miejsce jednak oprócz prześcignięcia Chorwacji polskie drużyny musiałyby np. 4 razy wygrać i raz zremisować. 5 meczów zakończonych w ten sposób przez jeden polski klub to mrzonka, bo czy ktoś uwierzy w scenariusz taki, że po wygranej w rewanżu i awansie ów zespół w grupie wygrywa 3 mecze i jeden remisuje i wychodzi z grupy, jako lider? Bardziej realnym scenariuszem na zdobycie 25 miejsca(co nie oznacza prawdopodobnym-niestety) są dwie wygrane Wisły i Lecha skutkujące awansem do grupy i zdobyciem 4 punktów a później w grupie wspólne uciułanie 5 punktów (każdy z klubów raz wygrywa + jeden remis jednego z klubów). Scenariuszy może być wiele. Niestety jednym z nich jest odpadnięcie Wisły po przegranej w Krakowie. Gdyby tak się stało Wisła zakończyłaby bieżący sezon bez zdobycia choćby jednego punktu do rankingu klubowego i spadkiem w tym rankingu naprawdę nisko… W rankingu klubowym 2004 Wisła zajmowała 70 miejsce, rok później 69. W ostatnim zakończonym rankingu klubowym 2008 Wisła zajęła 133 miejsce, w obecnie tworzącym się rankingu klubowym 2009 Wisła zajmuje 166 miejsce tj. 36 od końca. Zmiana miejsca w rankingu klubowym to nie tylko efekt statystyczny to także wymierny i mierzalny wskaźnik kierunku i tempa, w jakim rozwija się klub, ale to już temat na osobny artykuł… Witold Ekielski |
Tak naprawdę chyba są małe szanse aby w tym sezonie awansować na 21 miejsce. A skupiając się na zmianie przepisów w następnym roku to miejsca 16 w dół będą miały po 4 drużyny ( http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...ccess2009.html ) Tak więc bardziej musimy odliczać punkty do 15 zespołu. Jest to robota dla Polskich klubów na kilka lat. Bardziej martwmy się punktami do klubowego rankingu UEFA, gdzie jak wspomniał Witek lecimy ciągle w dół i trafiamy coraz gorzej w losowaniach P. UEFA i LM
|
Wg tej strony co podałeś, wynika , że tak czy siak mamy 4 w pucharach - mistrza w kw do LM, z kolei 2 i 3 druzyne ligi oraz zwyciezce krajowego pucharu w UEFA. Czyli w zasadzie ten ranking jest i tak o dupę rozbić. Można rzec, że wiele in plus w tej reformie się nie zmieni - i tak bogacze korzystają najwięcej, teraz mają już 3 zespoły w grupie LM od razu... Powiem szczerze, iż wolałbym żeby ta reforma wyglądała tak, że w LM grają max 3 zespoły z najsilniejszych krajów...
|
Cytat:
|
W LM powinni grać mistrzowie z krajów od 1 do 32 w rankingu. Sama nazwa jest sprzeczna ze systemem rozgrywek.
|
Cytat:
|
LM to juz dawno historyczna nazwa.. najwieksi chcieli tworzyc swoja lige, wiec UEFA sie ugiela i stad tyle zespolow z niektorych krajow. Tez mnie razi ta nazwa. Mogli by to nazwa Super Liga, czy cos takiego :P
|
http://img442.imageshack.us/img442/2017/wwyu0.png
Za nami dwa pierwsze mecz rewanżowe pierwszej rudny PU. Wyniki dla nas dobre :) Dwóch rywali odpadło Irlandia wywalczyła remis, ale odpadła ;) Czyli Polska nie będzie niżej niż 29 miejsce zawsze jakiś plus:D Teraz czekamy na czwartek |
Cytat:
M. in. zmieni się to, że kluby dostaną tylko 20% punktów krajowych zamiast 33% co trochę zmniejszy liczbę rozstawień dla klubów z Hiszpanii czy Anglii, które przez ostatnie 5 lat nie zdobyły żadnego punktu w rankingu. Powstaje pytanie czy rozstawienie dalej będzie się opłacać skoro będzie można trafić na 4 lub 5 zespół z Hiszpanii lub Anglii |
Brawa dla Lecha za awans do Gr UEFA i brawa dla Wisly za podjecie walki.
Mielismy 3 druzyny w pucharach mamy tylko 1 druzyne a moze az jedna. Polskie zespoly Legia Wisla Lech rozegraly 16 meczy w Uefa 08/09. Legia: 1 zwyciestwo 1 remis 2 porazki Wisla: 2 zwyciestwa 1 remis 3 porazki Lech: 4 zwyciestwa 1 remis 1 porazka Ps.Jest lepiej niz rok temu i trzymamy kciuki za Lecha. |
Cytat:
Czekamy na szczegole obliczenia ekspertow. |
Cytat:
Mimo że w przyszłym sezonie tegoroczne zdobycze nie mają zanczenia to późniejszych będą już miały. Poziom sportowy i organizacyjno-finansowy w naszych klubach jest coraz wyższy. Jeśli tak dalej pójdzie to, chociaż trudno to sobie teraz wyobrazić, może za jakieś 5 lat doczekamy się dwóch klubów w eliminacjach do LM. |
Wyniki rywali całkiem dobre, z zespołów 22-27 pozostał prawie każdemu państwu po 1 zespole. A dodatkowo w kraju nr 20. Austria, 21. Izrael oraz 23. Szwecji nie pozostał ani 1 zespół w pucharach. Na uwagę najbardziej zasługuje Austria, której po tym sezonie odpadnie 7,625 a zdobyli tylko 2,250 czyli bilans wynosi -5,375 co bardzo mi się podoba, bo Austria już za sezon bedzie w zasięgu ręki, a przypominam, że my jeszcze walczymy o punkty do rankingu dzięki waleczności i gry do końca Poznaniaków
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl