![]() |
No wlasnie jerry.....nie sadzisz ze 2 defensywnych pomocnikow to troche za duzo?
Pozatym to 'rozbijanie akcji w srodku' to chyba tez zbytnio Cantoro nie wychodzi. |
Ja nie zapomniałem jak Jirsak jeździł wślizgami z Barcą Beitarem czy Tottenhamem. O jego odbiór jestem zupełnie spokojny.
|
Cytat:
Na marginesie tego watku, teraz kazdy mecz jest wazny dla Skorzy. Musi pokazac, ze panuje nad sytuacja, wie jak wyjsc z pewnych potkniec. Na poczatku jego kariery w Wisle szlismy jak burza i wszystko sie dobrze ukladalo, ale prawdziwy egzamin jest teraz kiedy pojawiaja sie trudniejsze momenty. A mecz to tylko 90min, trzeba w tym czasie dac z siebie wszystko, tu nie ma czasu na lekcewazenie, spacerki, rozkladanie rak. |
A jest w ogole cos takiego jak defensywni skrzydłowi ? Raczej nie. Ofensywnych też nie mamy, mamy próbujących. Jesli grasz 2 defensywnymi to musisz mieć piekielnie mocne skrzydła, bo przez środek pola nic nie kreujemy.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dotykacie najpowazniejszego problemu Wisly. Mianowicie obecnego ksztaltu linii pomocy.
Albo mamy mocny, ofensywny, kreatywny srodek albo defensywny z super skrzydlowymi. U nas nie ma ani tego ani tego stad gra wyglada jak wyglada. |
Diaz nie jest skrzydlowym, on wystepuje tam tylko dlatego ze nie mamy nikogo lepszego, a jest raczej wolnym, jakby topornym zawodnikiem :> mimo wszystko coraz lepszym technicznie, ale gra jak lewy obronca, mało dosrodkowan, zero dryblingu, bardziej jest to cofniety skrzydłowy, niz defensywny skrzydłowy, on nie napedza wcale druzyny tylko jej pomaga, bardziej niz np Zienczuk ktorego nie widac.
|
Cytat:
Natomiast co do czesci pierwszej to moglbym zapytac, a kto tak sadzi?Oprocz Ciebie oczywiscie.I kto tak gra? Moze by to i bylo racjonalne wyjscie, ale w przypadku gdy skrzydla Lobo/Zieniu spelnialy by swoja role. W zespole gdzie 2 dotychczasowych skrzydlowych ma statystyki - 11 meczow - 0 goli i 1 asysta - stawianie do tego jeszcze 2 defensywnych srodkowych pomocnikow to czyste samobojstwo, na ktore niestety trener do pewnego momentu sie decydowal. |
A dziennikarze widzą już Smudę za Skorżę:
Zimowa roszada trenerska: Smuda zamieni się ze Skorżą http://polskatimes.pl/sport/pilkanoz...orza,id,t.html |
pfff... Łapy precz od Skorży!
|
Ja .......e! W****ia mnie to już wszystko! To co te media wymyślają to się w głowie nie mieści! Trzeba coś z tym zrobić. Moim zdaniem najlepsza byłaby jednoznaczna deklaracja naszego prezesa na ten temat. Bo to już jest przesada. Jeszcze raz powtórzę że obecnie nie widzę w Polsce trenera który mógłby zastąpić Maćka.
|
jakby Wisła pod wodzą Smudy miała grac tak jak za pierwszym pobytem Franza przy R22 to bym sie nie pogniewał ( mistrzsotwo 1999 z 17 punktami przewagi nad drugim Widzewem) .Problem w tym że tamta Wisła była znacznie mocniejsza kadrowo od obecnej, no i nie było takiej konkurencji w lidze jak teraz.Skorża to jest najlepsze rozwiązanie z możliwych , chociaż znajac Pana Cupiała wszytsko jest możliwe
|
odp... się od Skorży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jakby dostał takie wzmocnienia jak Smuda to bylibyśmy na luzie w puefa i na 1 miejscu w lidze z przewagą 5pkt. Facet przychodzi - wyciąga klub z 8 na 1 miejsce - zamiast pójść za ciosem osłabia Mu się drużynę i oczekuje cudów. Pewnie można było wejść do puefa, ale wtedy moglibyśmy skopać ligę i mieć przed zimą dużę straty i pozamiatane kolejne MP. To byłoby znacznie gorsze moim zdaniem. Smuda z daleka od Wisły ze swoim "radosnym" futbolem i taktyką rodem z Afryki! Jeśli BC&co zwolnią w tym momencie Skorżę to niech sami się razem z Nim pakują i adios! |
jak leszek zaliczy spektakularne wtopy w puefa to temat umrze
no chyba że nasze skórokopy postanowią inaczej ... |
Cytat:
Dwie sprzeczne informacje w tej samej gazecie. |
Cytat:
|
News najmocniejszy chyba od dłuższego czasu. Gazeta "Polska" chce byc lepsza od faktu.
Skorża forever. Bardzo podoba mi się styl prowadzenia drużyny i wiele schematów gry podczas meczów. |
Cytat:
Jestem zwolennikiem pozostania Skorzy i dokonania w koncu wzmocnien za pieniadze, ale patrz na druga strone medalu przez pryzmat WYNIKU SPORTOWEGO I FINANSOWEGO. Lech wszedl do grup PUEFA? Chyba tak, wiec dalo sie. A lige bedzie mozna ocenic za kilka kolejek w grudniu - nie wiesz jeszcze jak sie to potoczy, na razie kluczowe mecze w tej rundzie przegralismy... ps. nie ma BC&co, jest tylko BC i jest to gosc na miare Berlusconiego jesli szukac pararel do znanych prezesow. Nie zostawil Wisly po 2 sezonach w ruinie jak to zrobili prezesi typu Romanowski(CWKS), Ptak (ŁKS) czy Grajewski (RTS) - dwa ostatnie probuja od 10 lat wstac z kolan. Kazdy klub w Polsce moze nam takiego prezesa zazdroscic!! |
Cytat:
A Wisła w tych rozgrywkach się gorzej od "kolejorza" nie prezentowała, poprostu nie miała szczęscia... |
Cytat:
"Żeby zatem była pełna jasność, Maciej Skorża jest trenerem Wisły Kraków i nie mamy zamiaru zwalniać go z tej posady, czy zastępować kimś innym. Będzie prowadził zespół teraz, wiosną i jak dobrze pójdzie to jeszcze przez kilka najbliższych lat." Myśle że te słowa mówią same za siebie i tego się trzymajmy. |
Cytat:
Dokładnie - mam 0 do powiedzenia. Wiem, że 6MP itd., pamiętam poprzednie... długo czekaliśmy. Życzę Wiśle rozwoju i spokoju dlatego ostro wyraziłem swoje zdanie. Nie widzę żadnych uzasadnionych powodów do mieszania w klubie. Drużyna została latem osłabiona wskutek czego w momencie większego natężenia gier zaczęła osiągać gorsze wyniki i niczego innego nie można było oczekiwać. ps. Ze jest sam BC bez gromadki podpowiadaczy i d..owłazów, których co gorsza słucha - do tego mnie nie przekonasz. A co ma do tego Doda i popcorn? |
Maciek bezapelacyjnie do samego końca
|
MACIEJ SKORZA JEST I BEDZIE TRENEREM WISLY !!! co za idiotyczne plotki. jesli pan Cupiał znów zwolni takiego wspanialego fachowca bo mu sie akurat cos tak ubzduralo to spadnie w moich oczach do zera..
|
Trzeba umiec odroznic kiedy druzyna przegrywa, bo trener jest slaby i nie potrafi niczego jej nauczyc, a kiedy wina lezy po stronie zawodnikow.
W przypadku Wisly i przegranych przez nia meczy mamy do czynienia z druga sytuacja. Wina Skorzy jest tu najmniejsza choc zapewne jakas jest. Ale to nie on nie umial skierowac pilki w kilku 100% sytuacjach w meczu z Legia do bramki, to nie on popelnial bledy w bramce Wisly, to nie od niego odbijala sie pilka jak Lech strzelal 2 bramke w Krakowie, to nie on byl na miejscu Sobolewskiego czy Brozka, ktorzy nie umieli wykorzystac idealnych sytuacji do zdobycia bramki w rewanzu z TT. Trenera trzeba oceniac na podstawie pewnych ogolnych wskaznikow. Przede wszystkim - w jaki sposob gra cala druzyna. A ten generalny obraz gry czyli to co jest wypadkowa pracy szkoleniowca jest w przypadku Wisly bardzo dobry. Jak grali na wyjezdzie z Tottenhamem, Barcelona, z Beitarem, z Legia, 1 polowa w meczu z Ruchem. Obraz gry z tych meczow jest przeslanka aby sadzic, ze druzyna idzie w dobrym kierunku. A niepomyslne rezulaty, ktore zdarzac sie beda zawsze w kazdym zespole, to bardziej skutek indywidualnych bledow pilkarzy. |
Racja nesta, tyle ze Skorza troche dolozyl cegielkie do tego ze nie jest tak do konca jakbysmy chcieli.
Ja mam tylko taka nadzieje ze jest to mlody trener i bedzie on sie uczyl na bledach - boje sie jedynie o to ze tego czasu ma on niestety juz nie za wiele.Bo jak wiadomo u nas tak jest , ze zlapiesz kryzys i nim pomyslisz jak z niego wyjsc , to juz masz wylot. |
Skorża to jest najlepsze co Wisłe mogło spotkac. Trener który mając przeciętną kadrę, miał rok temu taką jesień jak nikt w historii. W tamtym sezonie Wisła grała nie gorzej niż ta za Smudy czy Kasperczaka z najlepszych lat. Pozatym nie boi się sadzac świętych krów na ławce, jak chociażby Zieńczuka czy Łobo. Ma słabszy zespół niż Smuda czy Kasper a wyniki osiąga podobne. To świadczy o tym że mamy bardzo dobrego trenera, który może byc jeszcze lepszy.
|
Ale zauwaz pawelos84 ze posadzenie na lawce Lobo, wymagalo zagrania przez niego kilkunastu zalosnych meczow pod rzad...Mauro gra kiche i kiedy tylko moze(brak kartek) to gra nadal,Jirsak przez 2/3 sezonu gral ogony, gdzie golym okiem bylo widac ze trza chlopu dac szanse - to nie jest fair i to nie jest system ktory preferuja najlepsi trenerzy w europie i to mnei martwi.
Moze to nie jest jakis wielki narazie zarzut ale musimy wiedziec ze trener Wisly ma mala mozliwosc popelniania bledow.Kilka slabszych meczow i ci co powinni, juz nie pamietaja o tym, ze Maciej zdobyl mistrza w cuglach i przy jego dowodzeniu , jeden z graczy, wysmiewanych ,stal sie nagle gwiazda nie podlegajaca dyskusji - a wiadmo ze progres nie zaliczyl tylko Pawel ale i inni. Jak dodamy do tego torpedowanie wiekszosci poczynan trener( odejscie Kosy,Paulisy, fiasko z Neiem), to ja na prawde nie zazdroszcze mu, bo chwala(mistrz) przeminela w tempie ekspresowym a cisnienie(bo nie wierze by te wszystkie artykuly byly z dupy wziete) - rosnie. |
Najgorsze jest to,że to już kolejne sygnały od mediów.Oby to były tylko plotki Boguś się wkurzył za porażki z Kogutami,Ległą i Lechem myślę szczególnie,ale zobaczmy ile wydaliśmy na transfery trudno chyba od kogoś oczekiwać dobrych wyników jeśli nie ma odpowiedniej kadry np: Smuda teraz ma naprawdę dużo możliwości w środku nie gra Stlić gra Injac jest Murawski jest i Bandrowski a u Nas? Tylko Cantoro,Sobolewski i Jirsak do którego nie jestem przekonany
P.S: Dobrze wiemy że jak Cupiał się na coś uprze to nikt na to wpływu nie ma |
Stara prawda mówi, że trenera tak naprawdę to zwalniają zawodnicyNarazie przegrali Skorży wszystko na czym zależy Bogusiowi (kiedyś w wywiadzie o tym wspomniał co go cieszy najbardziej), czyli PUEFA (pierwszy dzwonek ding dong), remis z beznadziejnym zespołem z kałuży (drugi ding dong), kompromitacja z Amicą i to u siebie (ding dong), przegrana z Legią (ding dong), niektórzy zaliczaja również kolejną stratę punktów z ówczesną czerwoną latarnią Górnikiem (Kasperczakowym) czyli jeszcze jeden ding dong. Przy takim bilansie raczej żaden trener w Wiśle długo nie wytrzymywał. Wyrok zapadał zaocznie, a ścięcie głowy następowało w wybranym przez właściciela momencie. Nie chciałbym aby to stało się ze Skorżą, ale jeśli ... to nie będę zdziwiony ze względu na przytoczone fakty.
|
Wytłumaczcie mi czemu tak płaczecie że mają zwolnić Skorżę?? Podobno już Heniu był nie do zastąpienia...
Prawda jest taka że to trener jak każdy inny...Przeżyliśmy już wielu innych- będą kolejni. Trochę dystansu Panowie i Panie. |
Ale ilu trenerow bylo miedzy Kasperczakiem, a Skorza? Po co zmieniac cos, co jest dobre?
|
Taktycznie i personalnie bylo dzisiaj ok, natomiast z takim wykonczeniem akcji ciezko liczyc na cuda. Okazji bylo tyle ile w trzech ostatnich meczach razem wzietych, bramek zero. Trudno, takie mecze sie po prostu zdarzaja.
Dalej sie zastanawiam co by bylo gdyby nie pozbyto sie lekka reka Kosy, Paulisty i dokupiono wysokiego napastnika oraz ofensywnego pomocnika (dwa bardzo newralgiczne i widoczne golym okiem braki) - przy takim polu manewru mozna byloby oceniac realnie Skorze. To co on w tej chwili robi to jest b.czesto latanie dziur, ratunkowe przestawianie zawodnikow na rozne pozycje, przymusowe eksperymenty. I mimo, ze jest trenerem mlodym, niezle sobie z tym radzi. W kazdym razie nie boi sie szukac niekonwencjonalnych rozwiazan. Naszym problemem jest to, ze zatrudnia sie Petrescu i daje mu sie budzet w wysokosci 0 pln na transfery - czyli nonsens. Zatrudnia sie Skorze, obiecuje 1.5 roku wzmocnienia zawodnikami gotowymi do gry i efekt koncowy jest taki sam.... |
Panie Macieju zawodnicy szyją Panu buty ...na drogę. Czas powoli odkurzyć piękny utwór "Time to say goodbye".
|
Cytat:
Też jestem zdania że tyle co wycisnął Skorża z tych graczy to już jest max a na fachowca z zachodu który prowadził już zespół w lidze mistrzów w ostatnich 5 latach przecież Wisły nie stac. |
Cytat:
No koewa, to nie jest wina trenera tylko braku alternatyw, tudzież chęci walki. No proszę Was, nie jesteście chyba aż tak ślepi i ciemni... Mamy jednego z najlepszych, jak nie najlepszego fachowca, młodego i perspektywicznego, który ma przed sobą owocną karierę jeżeli dobrze będzie się rozwijał. Rok temu wszyscy dostawali orgazmu, "jaki on jest zajebisty trener", "super fachowiec". Bo Wisła zdobyła mistrzostwo a teraz się potyka. Rozpoczyna się syndrom opluj & skasuj. Tak było z Zieńczukiem, Brożkiem, tak jest z Łobo i Skorżą. Żal mi się Was robi, na prawdę żal. Nie będę kopał po starych tematach, nie mam na to czasu, ale wstydźcie się. Macie czego. Pozdrawiam. |
Wara od Trenera Macieja Skorży!!!
|
Wieczni malkontenci nie znacie dnia ani godziny! Trener Skorża to najlepsze co Wisłę spotkało od lat. To w tej chwili odpowiednia osoba na to stanowisko. Prawdziwy Wiślak jest z drużyną i trenerem zawsze i bez względu na wszystko!
|
Tez nie tak dawno czytałem wpisy miłośników Kasperczaka, co świata bez niego nie widzieli. Nauczcie się kocvhać klub, a nie trenerów i piłkarzy wielcy obrońcy.
michu kozlowek napisał: Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
gwiaździsty: to uwazasz ze zaminianie trenerow co 1 rok lub pare miesiecy jest normalne i przynosi cos dobrego klubowi?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl