Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Ar222 20.10.2008 20:12

Zgadza się, to Teutates :) Strzala podał pełną odpowiedź (imię i charakterystyka) i zadaje pytanie.

Strzala 20.10.2008 20:29

http://media-2.web.britannica.com/eb...4-A9F2D29A.jpg

Kogo jest to pomnik? podpowiedź: Znajduje się w Hiszpani.

wienek 20.10.2008 20:46

Pomnik Zurbarána w Sewilli

Strzala 20.10.2008 20:46

Oczywiscie, zadaj pytanie.

wienek 20.10.2008 21:09

pozostańmy w Hiszpanii, mniej więcej na pólnocy

coś podobnego, tak jak u nas PKiN w Wawie.

http://img258.imageshack.us/img258/8...razek64wr7.jpg

EDIT:

budowla ta znajduje się w jednym z większych miast Asturii

http://img253.imageshack.us/img253/5...razek65zg3.jpg

Strzala 21.10.2008 14:34

Universidad Laboral w Gijón

wienek 21.10.2008 16:06

oczywiście, Twoje pytanko.

Strzala 21.10.2008 16:21

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...on_Raphael.jpg

Kto namalował obraz i tytuł obrazu.
Podpowiedź: Obraz namalowany w epoce renesansu

wienek 21.10.2008 18:40

Przemienienie Rafaela.

zakładam, że dobrze, toteż moja zagadka...

http://img377.imageshack.us/img377/3...razek66jd1.jpg

proszę wymienić dwie nazwy tego żołnierza.

Ar222 22.10.2008 16:11

To centurion, lub jak kto woli setnik :)

Strzala 22.10.2008 16:13

Legionista Rzymski z owalną tarczą(ok. Iw.),
Triari lub hastati

wienek 22.10.2008 19:11

chodziło mi o centuriona lub setnika, Ar222 zadaje :)

Ar222 22.10.2008 20:02

No to może odetchnijmy na moment od starej dobrej Europy :>

http://media-2.web.britannica.com/eb...4-7CEC02D9.jpg

Co to jest? Jak się nazywa? I gdzie się znajduje? :)

witorik 22.10.2008 20:54

Angkor Wat - świątynia buddyjska w prowincji Siem Reap w Kambodży.

Ar222 22.10.2008 21:45

Zgadza się, jedziesz dalej :)

witorik 22.10.2008 22:49

http://img509.imageshack.us/img509/4541/00500kj0.jpg
Kto to?
podpowiedź: wojna 30-letnia

Strzala 23.10.2008 14:29

Albrecht von Wallenstein

witorik 23.10.2008 14:39

zgadza się, twoja kolej

witorik 23.10.2008 14:44

do usuniecia :/

Strzala 23.10.2008 20:13

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Navona_Rom.jpg Co to jest, gdzie to jest?


powstałe z inicjatywy papieża Innocentego X

ted 23.10.2008 21:57

fontanna czterech rzek na placu Navona bodajze
zaraz zedytuje i walne zagadke

ted 23.10.2008 22:07

łatwe myśle

http://i34.tinypic.com/2yjwvvr.jpg

Ar222 23.10.2008 23:02

Pomnik Mozarta w Wiedniu

Ar222 24.10.2008 20:58

ted zaginął w akcji, więc pozwolę sobie zadać, jako że odpowiedź dobra http://www.wiadomosci24.pl/artykul/s...dniu_7748.html

http://graymonk.mu.nu/photographs/ma...athedral01.jpg

Gdzie znajduje się ten kościół?

wienek 24.10.2008 23:19

ta zagadka już była... #644, ale obrazek zniknął.

toteż pozwolę sobie odpowiedzieć :)

Senate Square and Lutheran Cathedral in Helsinki.

to tak na szybko, zameczek rodzimy.

http://img520.imageshack.us/img520/1...razek67si8.jpg

Strzala 25.10.2008 11:06

Zamek Biskupi w Lidzbarku Warmińskim

wienek 25.10.2008 16:56

Strzala dawaj zagadkę :)

Strzala 25.10.2008 17:28

Taki zameczek w stylu renesansowym. Proszę napisać w jakim mieście się znajduje i prosze podać nazwę zamku.

http://img160.imageshack.us/my.php?image=xxytc5.jpg

rafalek 25.10.2008 18:55

Zamek w Łańcucie, "?

Strzala 25.10.2008 18:57

Zła odpowiedź

rafalek 25.10.2008 19:00

To może Niepołomice?;d

Strzala 25.10.2008 19:05

Też nie, !!!

bondTSW 25.10.2008 19:23

Sucha Beskidzka, "Kasper Suski", siedziba WSTiE... proszę aby ktoś zadał zagadkę za mnie. piona.

Strzala 25.10.2008 19:36

Odpowiedź prawidłowa

To jak nie ma chętnego to ja zadam:

http://img65.imageshack.us/my.php?image=picassofp5.jpg

Podpowiedź. Obraz ten znajduje się w muzeum w Rosji, dobrze się zastanówcie-)
Kto namalował ten obraz?

witorik 27.10.2008 17:28

Vincent van Gogh

Strzala 27.10.2008 18:09

Tak, zadaj pytanie

witorik 27.10.2008 20:36

Teraz coś z historii Krakowa:
w którym roku powstała miejska wytwórnia płyt chodnikowych?
podpowiedź1: za kadencji Józefa Friedleina
podpowiedź2: XX wiek, w roku występuje cyfra 3 :)

kalvin 29.10.2008 19:07

1903
......

witorik 29.10.2008 23:14

Jedziesz dalej :)

kalvin 30.10.2008 15:39

No to tym razem coś ze sportu:

http://i33.tinypic.com/30ca8h3.jpg

Kto to ?

http://i35.tinypic.com/mcc0zr.jpg
Tutaj zdjęcie w stroju "roboczym" :p


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl