Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

Aro1234 05.02.2009 20:38

Wos rozszerzony , styczniowy na 50% ;) :P ujdzie ale mogłoby być lepiej :D

unpredictable_wislaczka 05.02.2009 22:47

polski podstawowy 65%
angielski rozszerzony 85%
fizyka rozsz 33%
chemia rozsz 72%
biologia rozsz 70%

szału nie ma,ale jak na probna bez nauki to i tak jestem zadowolona,a co do normalnej,to niestety ale o te min.15% musze się podnieść :P
a temat na polski Miasto-przestrzeń,która wpływa na człowieka i jego losy.Dokonaj prezentacji na podstawie Krakowa:D Jest trochę o Brożku, Kubie także przyjemny temacik:)

Charlie 05.02.2009 22:56

J.Polski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 56%; styczeń - coś około 50% będzie)
J.Angielski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 69%; styczeń - 95%)
Historia: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 50%; styczeń - 69%)
Z polskiego wypadałoby znacznie podciągnąć, z angielskiego utrzymać to ze stycznia, histe podciągnąć z 10 %. Jeszcze WOS rozszerzony na powyżej 70% napisać i powinno być dobrze ;)

PauL 05.02.2009 22:56

A na jakie studia się wybierasz, Charile ?

djjamajczyk 05.02.2009 23:14

A Pani Nieprzewidywalna ,czyżby coś związanego z medycyna ?? :D

unpredictable_wislaczka 05.02.2009 23:15

Tak,tak medycyna jak się uda:) drugi wariant filologia tylko i wyłącznie:D

djjamajczyk 05.02.2009 23:18

HA znalazłem pokrewną duszę :D no może nie z ta filologią :P
Wnioskując po miejscu zamieszkania to Krk medycyna :D a oprócz Krk to jakieś inne uczelnie ?

Charlie 05.02.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PauL (Post 669235)
A na jakie studia się wybierasz, Charile ?

Myślę o politologii, lub stosunkach międzynarodowych na UJ

hunter 06.02.2009 01:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 669264)
Myślę o politologii, lub stosunkach międzynarodowych na UJ

A gdzie WOS? Powiem Ci, że jeśli kluczowe przy rekrutacji na politologię i SM przedmioty chcesz zdawać tylko na poziomie podstawowym, to choćbyś je napisał na 100%, to i tak się nie dostaniesz.

parumbuła 06.02.2009 01:35

J.Polski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM:38%; styczeń - 30%) zdecydowanie do poprawy
J.Angielski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 89%; styczeń - 92%) tu jestem zadowolony :)
Chemia: rozszerzony (listopad - matura z OPERONEM: 69%; styczeń - 79%)i oby ciaglosc zostala zachowana ;) czyli licze na 89%+ :D

Jurand 06.02.2009 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 669300)
A gdzie WOS? Powiem Ci, że jeśli kluczowe przy rekrutacji na politologię i SM przedmioty chcesz zdawać tylko na poziomie podstawowym, to choćbyś je napisał na 100%, to i tak się nie dostaniesz.

Akurat w tym roku na UJ na stosunki był tak niski próg, że nawet z tymi wynikami matury próbnych z drugiej rekrutacji by się prawodpodobnie dostał. Tyle, że były inne warunki, tzn liczyła się geografia i historia. W tym roku pewnie będzie nieco trudniej, co nie zmienia faktu, że przynajmniej na stosunki bardzo spada próg w drugiej rekrutacji, bo dużo osób bierze to jako kierunek rezerwowy.

PauL 06.02.2009 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 669264)
Myślę o politologii, lub stosunkach międzynarodowych na UJ

To na Twoim miejscu zorientowałbym się jaka w tym roku jest rekrutacja, bo możlwe, że biorą pod uwagę tylko tyh, którzy zdali rozszerzoną.
Z 3 dobrze zdanymi kierunkami na poziomie pdostawowym można dostać się na dobrą uczelnie, bo sam miałem takie szczęście jak i wielu znajomych ale wszystko zależy od rekrutacji. Jeśli będzie można składać wyniki podstawowej, to z listy rezerwowej powinieneś się dostać. No, może popraw wyniki z polskiego i historii o jakieś 10% i wystarczy.

Norek 06.02.2009 12:23

W tym roku powprowadzali tzn. wagi przedmiotów, czyli w jakim stopniu dany przedmion będzie się liczył w ogólnym rozrachunku (tu politologia - https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/205 ). Do tego jest algorytm przeliczający podstawową i rozszerzoną na puknty (gdzieś tu - http://www.rekrutacja.uj.edu.pl/static/ogolne-zasady ). Wychodzi to tak, że za rozszerzoną ma się 2x więcej pkt niż za podstawową. Czyli napisać 100% podstawy daje tyle pkt co 50% rozszerzenonej.

Jeżeli chcesz się dostać na dzienne to historię, czyli przedmiot z największą wagą punktową, zdawaj rozszerzoną. Nie wiem jakie były progi przyjęć, ale nawet 100% na poziomie podstawowym może Ci nie wystarczyć.

Charlie 06.02.2009 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PauL (Post 669348)
To na Twoim miejscu zorientowałbym się jaka w tym roku jest rekrutacja, bo możlwe, że biorą pod uwagę tylko tyh, którzy zdali rozszerzoną.
Z 3 dobrze zdanymi kierunkami na poziomie pdostawowym można dostać się na dobrą uczelnie, bo sam miałem takie szczęście jak i wielu znajomych ale wszystko zależy od rekrutacji. Jeśli będzie można składać wyniki podstawowej, to z listy rezerwowej powinieneś się dostać. No, może popraw wyniki z polskiego i historii o jakieś 10% i wystarczy.

Jeszcze WOS zdaje rozszerzony i z tego co wiem, to liczy się on razy dwa ;)

Zola 06.02.2009 19:22

do usunięcia

Aro1234 06.02.2009 19:24

Niech mi ktoś powie, czy na AWF na każdy kierunek wymagane są testy sprawnościowe żeby się dostać (bieg. pływanie i coś tam?) ?? Interesuje mnie turystyka i rekreacja.. i ... pytam :P

South 06.02.2009 19:26

na turystykę na AWF chyba w tym roku nie ma żadnych sprawnościowych

Zola 06.02.2009 19:38

do usunięcia

Aro1234 06.02.2009 19:39

Git :> Tylko teraz na jakie przedmioty patrzą? Strony AWF-u mi nie działają wcale :/

<Crasch> 06.02.2009 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 669613)
Git :> Tylko teraz na jakie przedmioty patrzą? Strony AWF-u mi nie działają wcale :/

Wiem że na AWF przynajmniej Wrocławski jest wymagana głównie Chemia albo Biologia.

Zola 07.02.2009 09:48

do usunięcia

Wiślak ASR 07.02.2009 11:01

Też się "pochwale" ;). Podam bez operonowej tylko z CKE .
j.pol R - 67 %
ang P - 88 %
WOS R- 40%
Historia R - 50%

Tragedii nie ma ale trzeba zabrać się ostro do roboty :p. A jak ustna z polskiego wam idzie ?
Co do moich planów to marzy mi się filozofia na UJ

Wisła_1906 07.02.2009 11:14

:) rok temu jak ja skladalam papiery mozna bylo geografie biologie historie i wlasnie chyba wos na TiR :) nie ma sprawnosciowki, w tym roku chyba podobnie nie wiem do konca jak z przedmiotami ale chyba bez zmian

S88 07.02.2009 20:17

Cytat:

AGH byloby fajnie, ale z matmy noga...
Nawet sie tam nie pchaj, taka moja rada, bo sie zameczysz

rzep 07.02.2009 20:20

czasem matma to najmniejszy pikuś ;)

Proud 08.02.2009 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez S88 (Post 670177)
Nawet sie tam nie pchaj, taka moja rada, bo sie zameczysz


teraz to mówisz!?:evil:


:-p za późno...

KoPer 08.02.2009 22:03

jest ktoś na GP na UE ?

wojtek90059 08.02.2009 23:00

Ma ktoś temat: "Scharakteryzuj język współczesnej reklamy"?:P Jak tak, to proszę o zgłoszenie się, może wzajemnie będzie można sobie pomóc:)

Natkan 31.03.2009 20:01

zdaje ktos geografie ?? gdzie sie wybieracie? bo ja nie mam zupełnie pomysłu co robić po maturze mysle o AWF, AE, AR (uniwersytety czy nie pisze po staremu :P)

Mlody Wislak 31.03.2009 20:08

z geografia możesz iść też na Politechnike , AGH ::) Idz na kierunek który tobie odpowiada a nie sugeruj się innymi.

mariano710 31.03.2009 20:27

studiuje ktos fizjoterapie na AWFie?
moze byc priv
pozdrawiam

4fan_player 31.03.2009 20:33

Do mnie też może ktoś podbić na priv kto studiuje AWF bardzo proszę :)

WHITE*STAR 31.03.2009 21:48

Ja mam w planach:
pol-pod
matma-pod
angielski-roz
biologia-roz

Wie ktoś jaki jest najlepszy AWF w Polsce i jakie trzeba mieć wyniki aby się do niego dostać? Chciałbym zostać trenerem piłkarskim.

Lupo 01.04.2009 14:00

A oreintuje się ktoś mniej wiecej ile trzeba było mieć minimum punktów na kulturoznawstwo (bliskowschodnie) na UJ w tamtym roku?? :-)

DrewniaQ 02.04.2009 14:44

Daje do myślenia: http://axem.pl/matura/

Aro1234 03.04.2009 21:47

Studiuje ktoś na Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej? Jak tam jest? Interesuje mnie Turystyka i Rekreacja albo Dziennikarstwo. Jak wyglądają zajęcia, praktyki? Ciężko jest? :P Co trzeba zdać na poszczególne kierunki?

Partition 16.04.2009 19:22

Hej, maturzyści.. ;)

Jak to jest z dowodem tożsamości na maturze? Stracił mi się dowód osobisty, a na wyrobienie nowego to sobie poczekam... :)
Mam za to paszport (w którym niestety nie ma nr. PESEL, mimo to jest ważny) oraz książeczkę wojskową. Chyba nie będą mi robić problemu z wejściem na salę, co? ;)
Spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

Pzdr.

pietruch 16.04.2009 19:42

Kumpel w zeszłym roku po zakończeniu ogólniaka tak się najebał, że pogubił klucze od mieszkania, dokumenty, karty do bankomatu etc.
Na maturę wszedł na paszporcie :)
Także nie panikować, nauczyciele Was znają kojarzą, a jak masz paszport/książeczkę wojskową to Cie z pewnością wpuszczą.

Aro1234 22.04.2009 15:59

Tak się zastanawiam, czy jeśli mam temat prezentacji maturalnej: "Sztuka felietonu. Analizując wybrane przykłady omów rozwój gatunku w XIX i XX wieku", to czy muszę zawrzeć w planie prezentacji jakąś konkretną tezę? I jakie można dać wnioski w takim przypadku?

pirat.z.karaibow 22.04.2009 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 703100)
Studiuje ktoś na Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej? Jak tam jest? Interesuje mnie Turystyka i Rekreacja albo Dziennikarstwo. Jak wyglądają zajęcia, praktyki? Ciężko jest? :P Co trzeba zdać na poszczególne kierunki?

Podbijam. Dziennikarstwo/Komunikacja społeczna lub Administracja? Ktoś przybliży?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl