Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Turystyka - miejsca, atrakcje, dojazd, noclegi, kuchnia, ceny, zwyczaje [ zbiorczy] (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2328)

!!IRIVER!! 12.11.2009 13:19

To żeście pojechali chyba... palcem po mapie. Mało które kwatery są wolne. :/

Andrzej_TSW 12.11.2009 16:43

Dobra to że się wynajmuje we wrześniu to każdy wie, więc po chu* w każdym temacie po 10 osób o tym pisze,kolega spytał chyba o coś wolnego o czym możecie wiedzieć...

LoRd 12.11.2009 22:50

Nowohucianiń - jeśli chcesz gdzieś jechać to nastaw się na to że ...
1. minimum 5 noclegów
2. niechętnie młodzież
3. ceny za osobe licz przynajmnie 70-80zł doba
4. będzie Ci baaardzo ciężko już.
5. powodzenia

miba 08.12.2009 20:13

Szukam noclegu w Pradze - hotel 3 lub 4 gwiazdkowy, niedaleko od centrum, do 125złotych za noc za pokój 2-osobowy. Orientuje się ktoś może czy jest takie coś do znalezienia w ogóle? Może ktoś był i może coś polecić? :)

Garbaż1906 12.12.2009 17:23

Myślę żeby wybrać się na kilka dni do Bukowiny Tatrzańskiej w ferie, może ma ktoś z was do polecenia jakiś nocleg ? Bo tyle tam tego jest, że ciężko coś wybrać. A może polecicie jakąś inną miejscowość na ferie? Tak żeby pojeździć na nartach, żeby też było gdzie wyjść wieczorem. Liczę na Was :)

QBAS 18.12.2009 16:30

Zwolnił się dzisiaj ostatni domek na Sylwestra. Jeśli byłby ktoś chętny to zapraszam:
http://www.pewnynocleg.pl/obiekt-6113
- domek dla max 7 osób
- min 5 noclegów

kwader 19.12.2009 18:12

Potrzebuję wynająć domek ze znajomymi na ok 10 osób na 3-4 dni (29.12-02.01.2010), najlepiej w górach. Niestety dopiero teraz się zdecydowalismy. Możemy zapłacić ok 70 zl za dobę od osoby. Proszę o jakieś propozycje, bo szukam cały dzień i nic nie moge znaleźć co by nam odpowiadało.

gigant 07.02.2010 15:57

Wakacje 2010
 
Wiem ze jeszcze trochę czasu, ale zaraz będa drugie świeta i w zasadzie zaraz lato.
Szukam kogoś kto był w Hajduszoboszlo i ma jakieś namiary na kwatery, najlepiej nr telefonu. Najbardziej interesują mnie domki kempingowe, ewentualnie kwatery prywatne w ostateczności apartamenty. Jest tego mnóstwo w necie, ale wolę namiar od kogoś kto był i ma wyrobione swoje zdanie.

tomo 10.02.2010 20:14

http://img2.timeinc.net/ew/img/revie...07/enemy_l.jpg

Ciężko się przyznać ale nie wiem gdzie to jest i może ktoś poratuje mnie ?

Jedyną szansą, że nie przegram zakładu to to że ten anioł był przygotowany specjalnie pod scenografię filmu "Za linią wroga", skąd pochodzi wyżej wymieniony kadr. Googlowałem i w jednym miejscu tylko pojawiły się opinie że może to być tylko fragment scenografii... . Konia z rzędem temu kto odgadnie jak jest na prawdę.

szczebrzeszcz 10.02.2010 22:49

http://www.flickr.com/photos/rlajs/3254035378/
może to Ci pomoże...

tomo 11.02.2010 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 853308)

Film o Bałkanach kręcony na Słowacji :)

Dzięki szczebrzeszcz !

Musiek1906 11.02.2010 15:15

Czy ktoś był na obozie z biura podróży Funclub ?(chodzi mi o opinie) Może jakieś inne biuro polecacie?:)

panew 18.02.2010 10:31

Witam
Troche późno ale mam kilka fot z naszej wyprawy do Albanii
pierwsze rzeczy jaka się rzucają w oczy w tym kraju to
1.bunkry budowane za komunizmu, każda rodzina musiała mieć własny plus te budowane przez państwo
jest ich naprawde ciągle bardzo dużo
2. stacje benzynowe co dosłownie kilkaset metrów(podobno mafia pierze w ten sposób kase co zarobi na przemycie). na trasie do Tirany naliczyliśmy około 60 na 40 km, a paliwo wszedzie w tej samej cenie
3.Luźno puszczone zwierzeta, łażące wszędzie
4. kompletny chaos na drogach w miastach, nie wierzyłem w prawo większego dopóki tam nie pojechałem
poza miastami jeżdżą grzecznie bo jest bardzo dużo policji z radarami

droga od granicy z czarnogórą zaskakująco porządna aż do Szkodry , bo tam rzeka i pojawia się most:
http://img718.imageshack.us/img718/3598/p8120247.jpg
obok budują nowy ale troche zaskoczyły mnie trzeszczące deski zamiast asfaltu

http://img521.imageshack.us/img521/7989/p8120269.jpg
czesty widok, ludzie wożą wszystko na wszystkim

http://img35.imageshack.us/img35/1852/p8120280.jpg
dojechaliśmy do nadmorskiej miejscowości Shengjin
i o dziwo znależliśmy przyzwoity hotel klima/lazienka/lodówka za 20 euro/4 osoby czyli 5 euro za łebka
obok knajpa, ceny zabójczo niskie obiad z piwem za 6-8 euro dla 2 osób
poszliśmy na plaże ale w dużych miastach syf straszny, piasek bardziej przypomina popielniczkę
podobno kilka km dalej jest juz ok
http://img535.imageshack.us/img535/9620/p8120302.jpg
tutaj bunkry na plaży, nawet da się je wykożystać praktycznie
ciekawostka jest taka że było tam kilka knajp na plaży na palach wbitych w dno zbudowanych
okazało się że są zbudowane na pordzewiałych wrakach statków
http://img521.imageshack.us/img521/8838/dscn3241.jpg
piwo Tirana tam kosztowało około 3,5 plz więc dość tanio
http://img208.imageshack.us/img208/6217/p8120316.jpg
tutaj widok z tej knajpy na miasto i hotele
a tutaj zdjęcie robione z plaży w strone tych hoteli
http://img196.imageshack.us/img196/3586/p8120342.jpg
dwie krowy na pastwisku, mleka więcej tam nie piłem :)
któregoś razu wybraliśmy się Lezhe , wszyscy upierali się żeby jechać do centrum autem , no i zgubiliśmy się i musieliśmy jechać po czymś takim :
http://img203.imageshack.us/img203/5756/p8140237.jpg
żona stwierdziła że to spełnienie jej koszmarów sennych
te deski spod tej beemy podskakiwały na kilkanaście centymetrów
naprawde strach był
http://img218.imageshack.us/img218/1982/p8130481.jpg
to już w centrum
http://img18.imageshack.us/img18/932/p8140373.jpg
tutaj bunkry wkopane w góre nad miastem Lehza było tego naprawde sporo, około kilkudziesięciu, robiliśmy zdjęcia ze szlaku do zamku nad miastem
po drodze kilka ciekawostek :
http://img714.imageshack.us/img714/9365/p8140296.jpg
polski Żuk służący za jakiś magazynek
http://img41.imageshack.us/img41/5166/p8140447.jpg
i świnia przywiązana łańcuchem do budy
chyba za psa miała robić

po kilku dniach do Tirany pojechaliśmy
miato brzydkie i oprócz głównego placu nie ma tam nic ciekawego
tutaj przedmieścia
http://img188.imageshack.us/img188/511/p8130415.jpg
słynny fresk
http://img442.imageshack.us/img442/8951/p8130421.jpg
i podupadające mauzoleum Hodży
kazał sobie zbudowac piramide w której bedzie spoczywał,oczywiście stoi puste a jego pochowali gdzies na jakims cmentarzu
http://img189.imageshack.us/img189/8358/p8130447.jpg
co ciekawe do Tirany jedzie się autostradą, jest ograniczenie tylko do 90 , co uświadomił mi policjant jak mnie zatrzymał :)
Powiedział że za przekroczenie o 20 lub więcej zatrzymują prawo jazdy, a ja jechałem 136 :) , trzeba jechać następnego dnia do Tirany , wpłacic 5000 lek i oddadzą , ale powiedział potem Polonia coś tam , coś tam :) i oddał prawko

panew 18.02.2010 10:34

w drodze powrotnej zajżeliśmy do miejscowości Kruje
jedyne gdzie spotkaliśmy wycieczki Polaków (notabene najpierw poznaliśmy ich po skarpetkach i sandałach ). można dojechać do Albanii z Czarnogóry za kilkadziesiąt euro za jednodniową wycieczke
średniowieczna twierdza ich króla naprawde piekne
http://img188.imageshack.us/img188/9554/p8130384.jpg
bardzo dużo zwierząt łazi luzem
http://img237.imageshack.us/img237/9018/p8120263.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/1018/p8120260.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/7376/p8120258.jpg
najlepsi są tamtejśi ludzie, bardziej otwartych i sympatycznych nie spotkałem
jeden tak już zdrowo po 50 jak się dowiedział że z Polski jestem to wykrzyknął "Wisla Krakow"
no i znają jeszcze dwa określenia po Polsku
****a mac i na zdrowie
generalnie większość mówi po angielsku, nawet jak przy radiowozie się zatrzymaliśmy ro policjant nam wytłumaczył po angielsku jak dojechać
generalnie kraj dla poszukiwaczy przygód i ciekawych świata, jeszcze nie zabity przez masową turystyke , na co jest skazany a odległościowo znośny
jak ktoś jest zwolennikiem plaży i basenu to odradzam

P.S. za wjazd do Albanii wszystkie narody świata płaca 10 euro
oprócz Polaków i Słowaków bo nic nie płacą
dlaczego tak jest to nie wiem
ale najlepsze że żydzi płcą 30 :)

fcz1985 21.02.2010 08:13

Gdyby kogoś interesowało to w górach, w okolicy Doliny Chochołowskiej i Ornaku, w połowie lutego zamiast po śniegu chodzi się po trawie :| Taką zimę w d... mam!

luke1906 21.02.2010 13:59

panew masz gdzieś jakaś relację z tej wyprawy? więcej fotek?

kraj jest niesamowity, ja niestety dojechałem tylko za Szkoder, ale jechałem na rowerze z Krakowa i bez mapy tamtejszych okolic, droga skończyła się w jakiejś mieścinie nad morzem, syf i malaria wszędzie hehe

ciekawe to co mówisz o angielskim, byłem 5 lat temu i było cholernie ciężko o to, wszyscy próbowali nam tłumaczyć wszystko po włosku :)

P.e.c.h 21.02.2010 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 857500)
panew masz gdzieś jakaś relację z tej wyprawy? więcej fotek?

kraj jest niesamowity, ja niestety dojechałem tylko za Szkoder, ale jechałem na rowerze z Krakowa i bez mapy tamtejszych okolic, droga skończyła się w jakiejś mieścinie nad morzem, syf i malaria wszędzie hehe

ciekawe to co mówisz o angielskim, byłem 5 lat temu i było cholernie ciężko o to, wszyscy próbowali nam tłumaczyć wszystko po włosku :)

A może Ty , dasz jakis opis swoich rowerowych podróży ze zdjeciami?:>

Kiedyś już chyba gdzieś pisałeś, i od tego czasu planuje jakaś (krótszą:D) tego typu podroż, ale sie zebrać nie mogę...

panew 21.02.2010 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 857500)
panew masz gdzieś jakaś relację z tej wyprawy? więcej fotek?

kraj jest niesamowity, ja niestety dojechałem tylko za Szkoder, ale jechałem na rowerze z Krakowa i bez mapy tamtejszych okolic, droga skończyła się w jakiejś mieścinie nad morzem, syf i malaria wszędzie hehe

ciekawe to co mówisz o angielskim, byłem 5 lat temu i było cholernie ciężko o to, wszyscy próbowali nam tłumaczyć wszystko po włosku :)

po angielsku dogadasz się z prawie każdym młodym człowiekiem
to co można zauważyć to to że właściwie każdy kto tylko mógł stamtąd wyjechać to już to zrobił
teraz wracaja i inwestuja kase lub przynajmniej na wakacje
większość siedzi w Grecji , Włoszech lub GB , no i z nimi dogadasz się po angielsku

to co mnie najbardziej uderzyło to niezwykła życzliwość i sympadia dla Polaków
Jak już zameldowaliśmy się w hotelu to właściciel restauracji gdzie poszliśmy na jakiś browarek przyniósł nam trzy wieklkie usmażone ryby i powiedział GIFT :o
ponieważ on siedział z jakimiś kumplami przy stoliku no to im postawiliśmy 6 Tirana beer
właściciel hotelu chwalił się że Polacy mieszkają u niego
Zaskoczyło mnie to że tam właściwie każdy ma broń
w 1997 była tam taka rewolucja i rozkradziono magazyny policji i armii
jak popiliśmy troche z miejscowymi któregoś wieczora to dostałem propozycje kupna AK47
jak nie wyraziłem zainteresowania to mi proponowali żebym sobie przynajmniej postrzelał , ale niestety moja lepsza połowa się na to nie zgodziła :)
w sumie nie rozumiem , każdy przecież strzelał z kałacha po pijaku :)
no i policjanci zataczający się przy wychodzeniu z knajpy w mundurach i z bronią
właściciel hotelu - zarobił kase w grecji , ale musiał stamtąd wyjechać bo " i've done something very bad" - nie ciągnąłem tematu :P
myślałem że będzie więcej cyganów, a właściwie tylko przed tym mostem na pierwszej focie podszedł cygan i chwycił za klamke , drugi za klape bagażnika, jak ruszyłem to brudas powiesił się na relingu i tak jechał ze 100 metrów, już go miałem o słupa ściągnąć ale odpadł i do rowu wpadł , ale strach był jak ****
w sumie teraz na wakacje też jade tam ale już to inaczej zaplanuje
napewno dołoże Kosowo i jeziora zaporowe w górach no i południe kraju
ale na rowerze do szkodry???
jak ty przejechałeś Czarnogórę??????
generalnie nie mam żadnej relacji a foty mam na dysku
mogę jeszcze wrzucić kilka, a jak chcesz więcej lub coś się dowiedzieć to może lepiej pw lub mail

panew 21.02.2010 15:09

http://img251.imageshack.us/img251/5226/p8150453.jpg
granica Albańsko Czarrnogórska , w tle jezioro szkoderskie
ciekawostka jest taka że Hodża nie miał dobrych stosunków z Tito i zwodował w tym jeziorze i ochrydzkim łodzie podwodne które patrolowały granice
http://img23.imageshack.us/img23/7104/p8140437.jpg
tutaj widok na przedmieścia Lezhe z wyprawy na zamek

http://img697.imageshack.us/img697/8411/p8140404.jpg
tutaj zamek i widok na centrum Lezhe w tle
mieliśmy szczęscie bo zamek jest normalnie zamkniety ale akurat archeolodzy coś dłubali i weszliśmy

http://img18.imageshack.us/img18/7106/p8140328c.jpg
znowu centrum miasta

http://img69.imageshack.us/img69/6338/p8140224.jpg
jakieś zabawy dla dzieci w szkole

http://img64.imageshack.us/img64/1773/p8130479.jpg
autostrada między Tiraną a Durres, a Warszawa ciągle nawet takiej nie ma

http://img202.imageshack.us/img202/43/p8130429.jpg
jedyny meczet nie zniszczony przez Hodże bo jakiś zabytek wielki , ale wejść nie wolno

http://img651.imageshack.us/img651/8452/p8130362.jpg
Kruje - taki albański Wawel

http://img26.imageshack.us/img26/9194/p8130356.jpg
policjant - jak widzieli nasze blachy to zatrzymywali ruch i na wpuszczali z podporzadkowanej - poważnie, zdarzyło sie to kilka razy

http://img21.imageshack.us/img21/8104/p8120337.jpg
jakieś kolejne bunkry , tym razem dla łodzi

http://img641.imageshack.us/img641/8324/p8120329.jpg
hehehe
interes po albańsku
koleś ma na taczkach węgiel kukurydze i grila :)
ale pyszna była

http://img168.imageshack.us/img168/3412/p8120299.jpg
wejście na plaże

http://img525.imageshack.us/img525/1736/p8120262.jpg
no i plaża, popielniczka straszna
naprawde nie rozumiem czemu nie da się traktora wysłac raz na kilka dni żeby przesiał piasek

http://img121.imageshack.us/img121/6925/p8120255.jpg
Szkodra, wysiedliśmy tylkożeby hajs zamienić , bo po przygodzie z cyganem jeszcze roztrzesieni byliśmy
ale miasto podobno ładne w centrum
tak to kompletny chaos


http://img710.imageshack.us/img710/7203/14082009162.jpg
tutaj grób / mauzoleum Skanderbega, splądrowane gdzies w XV wieku przez turków
zdjecie z komórki
jak coś jeszcze znajde to wrzuce

panew 21.02.2010 15:34

http://img704.imageshack.us/img704/4162/p8130478.jpg
tutaj jeszcze autostrada

http://img52.imageshack.us/img52/5128/p8130469.jpg
plaża w Durres i statki na redzie
podobno znaczna część dragów i broni dostaje się do Europy przez ten port właśnie, więc można przyjąć że sporo kontrabandy jest na tych statkach :)

http://img535.imageshack.us/img535/593/p8130459.jpg
tutaj jeszcze z Tirany
jakaś kolejna służba , chłopy jezdziły z kałachami na kolanach :)
generalnie można się do widoku broni przyzwyczaić w tym kraju :P

http://img714.imageshack.us/img714/8813/p8130431.jpg
pomnik Skanderbega, na głównym placu

http://img175.imageshack.us/img175/4953/p8130393.jpg
jeszcze Kruje
W takich wieżach chronili się meżczyźni oprzed vendettą, która podobno w górskich rejonach kraju normalnie funkcjonuje i jak ktoś zabije kogoś z innej rodziny to ta ma obowiązek zabc meskiego członka z rodziny sprawcy, potem tamci też muszą sie mścic i tak w kółko, trwało to latami

http://img522.imageshack.us/img522/220/p8120274p.jpg
przedmieścia Lezhe i jakaś zrujnowana fabryka , ale podobne widziałem u nas w Walimiu koło Wałbrzycha

http://img4.imageshack.us/img4/1315/p8140238.jpg
zjazd z tego dziurawego mostu, bałem się że z Thulem na dachu sie nie zmieszcze , ale było jeszcze 20 cm zapasu, co ciekawe jechałem pod prąd bo most był jednokierunkowy w drugą stronę :)

no to już chyba naprawde wszystko

luke1906 21.02.2010 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 857506)
A może Ty , dasz jakis opis swoich rowerowych podróży ze zdjeciami?:>

Kiedyś już chyba gdzieś pisałeś, i od tego czasu planuje jakaś (krótszą:D) tego typu podroż, ale sie zebrać nie mogę...

hehe no kilka wypraw już mam za sobą, ostatnia w Himalaje :D
więcej na priv



Cytat:

Pierwotnie napisane przez panew (Post 857515)
ale na rowerze do szkodry???
jak ty przejechałeś Czarnogórę??????

o kurna, trza było żonę położyć spać i iść postrzelać, zajebista zabawa mogła być :)
akcja z cyganem jak z filmu akcji hehehe
ale w okolicach tego drewnianego mostu też mieliśmy stracha, tam jakieś slumsy były i miejscowi, chyba cyganie, nie wyglądali na przyjaźnie nastawionych, na dodatek rozbierali jakieś auto, jeszcze sie jarał wrak i ogólnie syf...

no na rowerze dojechaliśmy, wyprawa w 2005, kraków-słowacja-węgry-serbia-bośnia-chorwacja-czarnogóra-albania, 4tygodnie, 2000km przejechane, niesamowita sprawa :)

czarnogórę jak przejechaliśmy? no wzdłuż wybrzeża, pięknie i dużo taniej niż w chorwacji a równie fajnie,
bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie bośnia i hercegowina, piękny kraj, bardzo mili ludzie, dobre jedzonko i ładne dziewczyny :)
niestety nie mam żadnej relacji z tej wyprawy, fotki na dysku są

panew 21.02.2010 16:02

no o tym samym moście mówie przy tej akcji z cyganami
most jest wąski i ruch wahadłowy jest i trzeba sie było zatrzymac
a pech że koło cygańskich slumsów - gdziekolwiek na świecie nie byłem to wszedzie tak samo nienawidzi sie cyganów
co do akcji to co byś zrobił jak wrzucasz dwójkę i gaz do dechy a on wisi na relingu i nie chce odpaść
dopiero policje zobaczył przy moście i odpadł do rowu
czarnogóra owszem piękna ale bardzo rozczarowałem sie ludźmi - niemiluchy jebane - to to co o nich myślę
jedyni przyjaźi ludzie tam spotkani to w Ulcinie - ale z tych co tam mieszka ponad 90 procent to albańczycy
tak to cały czas odczuwałem taką atmosfere niechęci i braku jakiejkolwiek sympatii
a jechałeś może tędy???
http://www.youtube.com/watch?v=ml8OcZbY83c

luke1906 21.02.2010 16:31

kurde nie jechałem tamtędy, ale już widzę że trzeba się będzie tam kiedyś wybrać :)

!!IRIVER!! 21.02.2010 16:32

Właśnie a Czarnogórzanki(?) też ładne? :> Bo rozważam właśnie jakąś wycieczkę tam... Albo Czarnogóra, albo Chorwacja, albo coś jeszcze bardziej komercyjnego... ale ta Czarnogóra cenami mnie kusi...

panew 21.02.2010 16:37

zastanawiam się jak przeżyłeś czarnogóre bo to są najwięksi wariaci jeśli chodzi o styl jazdy z jakim kiedykolwiek sie spotkałem

tam rowerzysta to chyba samobójca jest

na chorwacji bylem juz trzy razy , pierwszy raz w 1998 roku , jeszcze było kupe zniszczeń
teraz ten kraj już sie robi taki jak kraje zachodnie a to mnie dosc zniechęca - zawsze staram się szukać jakiś przygód a nie nudnej plaży czy basenu

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 857553)
Właśnie a Czarnogórzanki(?) też ładne? :> Bo rozważam właśnie jakąś wycieczkę tam... Albo Czarnogóra, albo Chorwacja, albo coś jeszcze bardziej komercyjnego... ale ta Czarnogóra cenami mnie kusi...

no powiem ci że jest na czym oko zawiesić,to jest naprawde mocny argument za wyjazdem właśnie tam, zarówno w dawnej jugosławii jak i w Albanii, która mimo że jest krajem z dominującym islamem to mają na to kompletnie wyjebane
jedzą wieprzowine zapijając piwem czy winem

jak masz jakies pytania co do Czarnogóry to dawaj

!!IRIVER!! 21.02.2010 16:44

No które na przykład miejsca warto tam zwiedzić? W jakim okresie czasu najlepiej pojechać? W sensie czy jeszcze przed sezonem czy już po? :P No i w sumie jak z czystością tamtejszych hoteli, plaż, bezpieczeństwem itd? ;)

luke1906 21.02.2010 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 857553)
Właśnie a Czarnogórzanki(?) też ładne? :> Bo rozważam właśnie jakąś wycieczkę tam... Albo Czarnogóra, albo Chorwacja, albo coś jeszcze bardziej komercyjnego... ale ta Czarnogóra cenami mnie kusi...

zarówno w bośni, w chorwacji jak i w czarnogórze zdecydowanie jest na kim oko zawiesić, nie powinieneś być rozczarowany

pamiętam jak wbiliśmy na imprezkę na plaży w czarnogórze, miejscowość o wdzięcznej nazwie bar :)
super knajpka, muza na żywo grana przez jakichś kubańczyków czy innych papuasów, rewelacja! no i te dziewczyny :)


panew - kierowcy w czarnogórze nei byli tacy źli, najgorsze były autokary, ze dwa razy było ostro
ale najgorsza akcja była w bośni, zajebisty zjazd, ze 60 na budziku, a tu ****a nagle na zakręcie jeden tir wyprzedza drugiego, pod górę, zero widoczności miał, już myślałem że po mnie, na szczęście był z metr miejsca między nim a poboczem (pionowa skała), jakimś cudem sie zmieściłem...

a jak chcesz zobaczyć wariatów na drodze to jedź do indii, to co się tam dzieje to przechodzi wszelkie pojęcie :)

panew 21.02.2010 16:56

ja byłem w połowie sierpnia. trochę ludzi było ale jak się miało autko to można pojechać gdzieś kawałek za miasto i fajną plażę znaleźć. od ulcina do granicy albańskiej ciągnie sie plaża długości około 15 km , piaszczysta jak u nas a tak to tylko kamieniste
ja mieszkałem w kwaterze i całkiem ok było 12 euro za dzień z klimą
jednak gospodarz podprowadził nam pilota do niej żeby zaoszczedzic na pradzie, skończyło sie aferą
polecam stary bar , bokę kotorską no i jak masz czas to wnetrze kraju np. ten kanion pivy
najlepiej pojechac autem bo warto tam pojeździc
co do czystości to można mieć spore zastrzeżenia, są syfiarzami
plaże prywatne czyste
ale płacisz za leżaki i parasole 5 euro za dzień wiec taniej kupic w Polsce i nawet zostawic na miejscu

pan_premier 22.02.2010 09:03

mi ta wybrzeżowa Czarnogóra poza Zatoką Kotorską się średnio podobała. Co innego wnętrze Czarnogóry, bez ludzi, hałasu, wody :)
udało mi się tez nielegalnie przedostać z Kosowa do Czarnogóry, ogólnie fajny jest klimat na Bałkanach, wszystko się DA

Co do Albanii, mi również bardzo spasował ten bazjel, ale warto mieć na Uwadze, ze inna jest zachodnia Albania i okolice dróg głównych, a co innego na wschodzie. Kilkoro znajomych miało tam średnio przyjemne akcje, typu macanie po cyckach, dzici i kamienie, łapanie sie wszytkiego itp.
Warto meić tego świadomość, że tam jest prawdziwa dzicz, bo potem sa rozczarowania i pretensje o zachwalanie Albanii.
Podobna albańska dzicz jest tez w zach. Macedonii.

Co do linku który wkleiłeś, to widze, ze brakuje tam wisienki na torcie czyli podjazdu z Kanionu, w stronę Durmitoru, poprzez wąskie tunele, jeden nawet ze skrzyżowaniem.

Zresztą tamta okolica jest dość specyficzna: przez 60km nie było wioski ani sklepu, i jadąc rowerem umierałem już z głodu. Jedzenie kupiłem gdzieś dopiero w Foczy w BiHu

panew 22.02.2010 11:31

rozmawiałem z ludzmi którzy pojechali do Albanii pochodzić po górach właśnie w okolicy granicy z kosowem
zwłaszcza w okolicy jeziora Koman, spali w ogródkach ludzi , którzy ich zapraszali do domów , ale oni sa zajawieni na namiot
generalnie tylko raz się spotkali z dziwną akcja , mianowicie usłyszeli serie z karabinu, potem okazało się że to młodzież z Tirany ze studiów wróciła na wakacje i sie nudzili więc strzelali do butelek z kałacha :P
co do zachwalania to już ze dwa razy pisałem że nie jest to kraj dla ludzi co chcą spędzić wakacje w spokoju, nad basenem z drinkiem w dłoni , tylko dla osób raczej szukających przygody
właśnie mam w te wakacje plany żeby objechac bośnie czarnogóre w głębi lądu macedonie i albanie (tu mi zależy na tych dwóch jeziorach zaporowych w polnocno wschodniej czesci) może grecja jak nie zamkną jej całkiem :) no i powrót przez kosowotyle że już potem można mieć problem na granicy z serbią bo nie uznają wiz kosowskich w paszportach i mogą go nawet zatrzymać
tyle że jade autem a nie ROWEREM :O

pan_premier 22.02.2010 11:51

żeby była jasność: na chamstwo albańskie narzekali ludzie głodni przygód :)
co do podóży po pólnocnej i środkowej Albanii, pewnie przyda ci się terenówka :D

ja w tym roku myśle o powrocie na Bałkany, konkretnie pd Serbia, Sandżak może Bosnia a może trochę Bułgarii ..

panew 22.02.2010 12:22

ja się nie spotkałem z agresja czy chamstwem na szczęscie
no może oprócz tej akcji z cyganami, ale wiadomo że człowiek ma to zawsze gdzieś z tyłu głowy , bo to w końcu Albania.Sporo kumpli martwiło sie czy żywi stamtąd wrócimy .Może to że jak jedziesz z przekonaniem że bedzie dramat to każde pozytywne zaskoczenie poprawia znacznie obraz kraju, no bo nie spodziewałem sie bankomatów, stacji paliw czy nawet prądu .Więc jak to wszystko znalazłem to się dość mocno ucieszyłem :) a rezta , czyli syf , drogi i cygany to tak jak myślałem
to tak jak kumpel wrócił ostatnio z Paryża , spodziewał sie prawie że raju na ziemi, a jedyne co powiedział to nigdy więcej , syf, araby i murzyni

czekam na jakąś relacje z wakacji , bo ja napewno się fotamki podziele, o ile oczywiście wrócę cały :P
a może się gdzies spotkamy w tamtych rejonach :)
pozdrawiam

hudinho 28.03.2010 07:49

polecicie jakis fajny nocleg nad polskim morzem? myslalem o chałupach,bo chcialem wyskoczyc z dziewczyna pod koniec kwietnia na 3-4dni. Zeby byla fajna cena, fajna lokalizacja no i pokoj 2osobowy z lazienka;)

raczej chodzi mi o mała miejscowosc, tylko chcialbym miec molo....

pomocy.... ;p

Krzysiek 29.03.2010 20:38

Hej! Mam w planach jechać na weekend majowy do Pragi. Czy mógłby ktoś napisać jakiś kosztorys- co, gdzie, za ile? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pzdr!

QBAS 29.03.2010 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzysiek (Post 878391)
Hej! Mam w planach jechać na weekend majowy do Pragi. Czy mógłby ktoś napisać jakiś kosztorys- co, gdzie, za ile? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pzdr!

Też myślę nad takim wyjazdem więc jak ktoś może coś doradzić, prosimy o taką informację.

Sam byłem w Pradze kilka lat temu, mieszkałem w najtańszym hostelu. Dawniej był to akademik. Warunki szczerze mówiąc bardzo średnie, żeby nie powiedzieć słabe. Wiem, że cena z kolei była dość dobra ale zabijcie mnie nie powiem Wam ile bo nie pamiętam.

Wydaje mi się tylko, że nie ma co przepłacać (jeśli ktoś chce w rozsądnych pieniądzach jechać) na spanie tuż przy Starym Mieście. Lepiej znaleźć coś przy stacji metra, które w Pradze znakomicie funkcjonuje i szybko można być w centrum nawet z kilka km od ścisłego centrum. Poza tym, można dzięki temu pospacerować nie tylko po utartych szlakach, ale też po "zwykłej" Pradze.

Macie jakieś warte polecenia miejsca noclegowe? Może jakieś apartamenty? Albo hostele?

!!IRIVER!! 29.03.2010 22:48

Też se pozwolę podbić. ;]

Pasiłby mi taki wyjazd na dwa - trzy noclegi. Nocleg do 50-60 zł za osobę. ;)

1q2 29.03.2010 23:10

A łazienka/kibel łączony czy w pokoju:P?
Pytanie o tyle ważne że wiadomo - coś za coś

!!IRIVER!! 29.03.2010 23:17

Łączony tzn na ile pokoi? :>

Lepiej w pokoju, ale.. jeśli jedna łazienka na mniej niż 10 pokoi to damy rade :P

1q2 29.03.2010 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 878479)
Łączony tzn na ile pokoi? :>

Lepiej w pokoju, ale.. jeśli jedna łazienka na mniej niż 10 pokoi to damy rade :P

Coś poszukam, a co do zasad , kiedyś już chyba pisałem.

Kasę wymienić w pl - W Pradze znaleźć kantor który nie robi przewałów jest bardzo ciężko.
Podróż
- auto, fajna i dosyć szybka trasa - tyle że jest problem z parkowaniem -parkingi drogie, duża część miasta opleciona niebieską linią - zostawienie tam auta zazwyczaj kończy się wywiezieniem go ;)

- pociąg - jak nie będzie jakiś promocji to najlepszy wariant łączony - dostać się do czeskiego cieszyna(bus/autobus/pociąg) i tam kupienie biletu grupowego(2 osoby to już grupa) na ekspres do Pragi.

Jeść i pić po za ścisłym centrum - są bardzo fajne knajpki gdzie można się najeść za 80-150 koron , browar 0.5 -12ekstrakt - max 35 koron(często trafiałem za nawet 25) - oczywiście chodzi mi tu o maksymalną cenę, która jest warta zapłacenia , małe piwo za 50 koron, lub rozwodniony sikacz w dyskotekach w centrum(gdzie sobie jeszcze naliczą napiwek) nie należą do rzadkości - Swego czasu jeden czeski wiarus tak ponad 50 lat - kibic Victorii Żiżkov(swoją drogą koleś znał dobrze polskie kluby, z Wisłą i Górnikiem na czele - o parchach nie wspominał;) - wyznał mi prawdę że mam nie wchodzić do knajp gdzie browar kosztuje ponad 30 koron:lol: - czego od lat +-5 koron - przestrzegam:> - alkohol można spożywać wszędzie więc nie ma nic lepszego niż kupić w sklepie - wyłożyć się w dobrej miejscówce i delektować się;)
Zakupy tez najlepiej po za centrum - sklepiki opanowane przez kitajców ale ceny przyzwoite.
Komunikacja wyśmienita - od 5 rano do 1 w nocy(tak mi się wydaje) metro którym wszędzie się dojedzie -później autobusy nocne i tramwaje - raz tylko spotkałem kontrole ale oczywiście nie zachęcam do jazdy na gapę.

Jak ktoś ma szczegółowe pytania to walić śmiało.

/edit
Co do noclegów to opcji jest sporo, ja o swoich nie piszę ,bo ta którą najbardziej lubię jest tylko w wakacje dostępna(warunki poniżej przeciętnej - obskurny akademik, ale czyste łóżka , świetne położenie i oczywiście cena), reszta była droższa, bądź akurat była fajna promocja - np minimum 5 noclegów w ful wypasionym hotelu 4 gwiazdowym za jakieś 80 zeta za osobę.

Jest kupe stronek gdzie możecie sobie coś wybrać ale jeśli sam bym się wybierał to zastanowił bym się nad ta opcją

http://www.akatpension.com

sekcja hostel
http://www.akatpension.com/?page=str...=pl&vyberstyl=

62 zeta(w przeliczeniu) od osoby za pokój 2 osobowy -tv, kibel,łazienka + darmowy parking jak by ktoś się autem wybierał.
To oczywiście dla tych co nie lubią zgiełku - ogólnie fajna dzielnica, tuż obok rzeki rzut beretem od metra - z dworca spora odległość ale w drugą stronę 2 przystanki i już w zasadzie jest się w centrum
Tyle że chyba szybko trza zarezerwować bo pokoi jest niewiele.

kamilll1906 30.03.2010 14:10

mogłby ktoś podać jakieś biuro podróży, lub stronkę, gdzie najlepiej szukać wczasów last minute np do Egiptu, zeby ceny byly atrakcyjne i dobre zakwaterowanie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl