![]() |
Ostatnio oglądałem film : "Tunel Rats" po polsku "Szczury tunelowe" opowiada o Amerykanach podczas wojny w Wietnamie którzy przeszukują tunele wykopane przez wietnamców w celu znalezienia ważnych dokumentów i ogólnie osłabienia wroga.
Film jest naprawde ciekawy i o fabule nie ma potrzeby więcej opowiadać bo jest ona zaskakująca i inna od Amerykańskich schematów, choćby jedna wzmianka cod w niej dobre oglądanie może stracić ten smak. Który naprawde zadko w ostatnim czasie odczuwam. polecam |
Slumdog - film mi się bardzo podobał, dość dokładnie pokazywał sytuacje najnizszych warstw spolecznych, zdecydowanie zasluzyl na te wyroznienia. Na ogromny minus sama koncowka filmu, a w zasadzie juz napisy koncowe, kiedy zaczeli tanczyc, myslalem, ze nie zdzierze. Rozumiem, ze to film czesciowo indyjski wiec taniec i spiew musi byc, ale tutaj mogli sobie darowac. Jak dla mnie psuje efekt calosci.
Drugi film jaki mialem w tej weekend przyjemnosc ogladac to Yes Man (Jestem na tak - przyjemna komedia z Jimem Carreyem, podobna do filmu "Kłamca, kłamca". Zgorzkniały urzędas zapominajacy o kumplach pod wplywem jakiegos szarlatana zobowiazuje sie mowic na kazde pytanie "Tak". I tu nastepuje cala fala zdarzen, typowych dla takiej komedyjki milosnej. Wielki kino to nie jest, ale warto obejrzec. Teraz czekam na "Watchmen" i "Rózowa pantera 2". Zapowiedzi prezentuja sie niezle. Moze mi ktos cos powiedziec o filmie "Spirit - duch miasta" ? Zanim wyszedl dosc niecierpliwie na niego czekalem, ale pozniej pojawila sie masa negatywnych opini i jakos dalem sobie spokoj. Warto zobaczyc ? |
Byłem już na tym całym Kochaj i Tańcz i powiem Wam, że póki co to najlepszy z Polskich filmów, które ostatnio widziałem w kinie. Mimo tego, że fragmentami nudny. Ale ja nie jestem fanem tańca ;) Na plus na pewno montaż, zdjęcia (Prokopowicz jak zwykle daję radę). O dziwo dobra gra aktorska m.in. Damięckiego. Muzyka, czasami sprawia wrażenie wręcz nie-polskiej, a jednak. Parę fajnych kawałków, nagranych przy udziale Afromental.
Film ma być towarem eksportowym, więc można przecierpieć to, że muzyka po angielsku. Momentami śmieszny,zwłaszcza narzeczony głównej bohaterki ;). Ogółem, tak z 7,5/10. Można wziąć dziewczynę i pójść dla odmiany na film (a nie do kina). Jej się na pewno spodoba. ;) Na minus dla mnie to, że większość występujących osób znana nam jest z TVN'owskiego show. Jakby w Polsce innych tancerzy nie było ;) |
Cytat:
Właśnie go obejrzałem i mam, co tu dużo pisać, mieszane odczucia. Jest na pewno ostro i krwawo, powiedziałbym 'po francusku' ostatnimi czasy, choć granicy wyznaczonej przez L'interieur wg mnie nie przekroczono, mimo że takie były zapowiedzi. Oczywiście nie chcę się zagłębiać w fabułę i psuć przyjemności płynącej z oglądania, ale kto widział trailer, ten mniej więcej wie, czego się spodziewać. Mamy w zasadzie film podzielony w połowie grubą kreską na dwie części - w pierwszej typowy rape and revenge, w drugiej natomiast torture porn z elementami filozoficznymi. Laugier widza nie oszczędza, w zasadzie już po dziesięciu minutach przechodząc do sedna. Ten pośpiech powoduje, że mija może 30-40 minut filmu, a zaczynasz się zastanawiać, co jeszcze reżyser przygotował, bo przecież już wszystko się wydarzyło. Okazuje się, że nie - w drugiej części ma być jeszcze mocniej, jeszcze bardziej zaskakująco i ambitnie. Brutalnie jest, to fakt i z tym polemizować nikt nie będzie, zaskoczyć też się pewnie wielu uda, ale czy ambitnie? Jest poruszony problem istnienia nasiąkniętego bezcelową przemocą, tego co czeka nas po życiu itd., ale czegoś tu brakuje. Może po prostu sama historia jest na tyle pokręcona, że aż niedorzeczna? Trochę Laugier tutaj przedobrzył moim zdaniem w tych zapędach eschatologicznych. Koniec końców, nie jest źle. Na pewno Martyrs wyróżnia się spośród ostatnio powstających filmów cięższego kalibru, a już sam fakt, że po seansie zatrzymałem się przy nim na dłuższą chwilę, na pewno o czymś świadczy. Przyznaję, że czekałem na ten film z naprawdę dużą niecierpliwością (między innymi apetyt podsycał właśnie emsi) i może przez to też jestem minimalnie rozczarowany, bo oczekiwałem obrazu ocierającego się o arcydzieło w swoim gatunku. Do tego trochę brakuje, ale nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek miłośnik horrorów mógł obok tego tytułu przejść obojętnie. |
Cytat:
Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o film Uwe Bolla?? |
potrzebuje napisy do GSH 2:)
|
Polecam zainstalować sobie napiprojekt.On sam szuka pasujących napisów do wersji filmu jaką posiadasz i zazwyczaj się nie myli , a jeśli nie znajduje to najczęściej oznacza to że albo film skopany albo napisów jeszcze nie ma, bądź do takiej wersji filmu nie ma.Choć oczywiście zdarzają się błędy+ też taki że przeszukuje bazy stron , które wymagają rejestracji np napisy24.pl.
http://www.napiprojekt.pl/ |
Również mogę się podzielić opiniami na temat dwóch wcześniej wymienionych i opisywanych tu horrorów, a mianowicie chodzi o Martyrs i Pozwól mi wejść.
Po obejrzeniu Martyrs rzeczywiście można mieć takie wrażenie jak opisuje mechusar, że film jest podzielony na dwie części. Według mnie pierwsza część jest bardzo dobra, film szybko się rozkręca co dla mnie jest dobre, bo nie mało jest filmów z tego gatunku gdzie na rozwój wydarzeń trzeba czekać do połowy filmu. Druga część to już w zasadzie inna historia i inny temat. Druga część jest już dużo bardziej mocniejsza i brutalna, dla mnie trochę przesadzona i szczerze powiedziawszy myślałem, że film pójdzie w innym, lepszym kierunku. Moja ocena 6/10 Pozwól mi wejść mnie natomiast bardzo pozytywnie zaskoczył. Film ma swój klimat i nastrój, który nie jest tak łatwo stworzyć w przypadku horrorów. Mimo naprawdę minimalnych efektów specjalnych reżyser stworzył fantastyczny film. Jak najbardziej polecam wszystkim. |
Slumdog - KiSzKa, jakiej dawno już nie widziałem. Koleś, który grał główną postać to chyba z Mroczkami się aktorstwa uczył. Nie potrafie sobie wytłumaczyć, za co ta BAŚŃ dostała tyle oskarów. Jedyny plus filmów to ta dupeczka (czyt. dziewczyna). Taniec na koncu filmu? - wierze, ze w zyciu juz nie zobacze czegos bardziej zenujacego, bo nie ma takiej rzeczy po prostu.
7 dusz - chcecie zobaczyc dobre kino? To obejrzyjcie ten film. Świetna rola Willa Smitha, który udowodnił, że nie tylko potrafi rozśmieszać, ale i wzruszyć widza. Rosario Dawson - jest na czym gałkę oczną zawiesić. Jak dla mnie zajebiste kino. |
Polecam Slumdoga i Zapasnika ale kino z najwyzszej polki to wg mnie "The Doubt" i "The Reader"
|
Cytat:
http://www.filmweb.pl/f433365/Tunnel+Rats,2008 |
mam pytanie posiada ktoś napisy do Green Street Hooligans 2 ?
|
Cytat:
Jakie byście polecili filmy SF i fantazy? Nie chodzi o tak znane filmy jak np Matrix, "Łowca androidów", czy SW. Chodzi mi o filmy z interesująca fabułą i dobrze wykonane technicznie. Chodzi mi o filmy mniej znane. Ostatnio trafiłem na "13 piętro" i "Serenity". Co możecie powiedzieć o tych filmach? Jeszcze pytania o seriale. 1. Battlestar Galactica warto oglądać? 2. Fani Star Treka co widzicie w tym serialu? Czemu jest tak popularny? Obejrzałem kilka odcinków Star Trek: Enterprise i Star Trek: Next Generation. Ten pierwszy jest w miarę nowy, nawet nieźle wykonany ale np. do Gwiezdnych Wrót to mu wiele brakuje. Drugi jest starszy (jakoś lata 80'). Pierwszy raz widziałem sitcom SF. Serial nudny jak Moda na Sukces, słabi aktorzy i akcja wartka jak woda w kałuży. |
Cytat:
Kolejnym argumentem przemawiającym za tym serialem, jest jedna z głównych postaci kobiecych :) http://tvbythenumbers.com/wp-content...r-6-on-bsg.jpg |
Battlestar genialny zwlaszcza pierwsze dwa sezony. I kolega wyżej zapomniał jeszcze o Boomer i reszcie tego modelu :))
|
Gprdian napisał:
Cytat:
|
Cytat:
uzywajcie napi projekt |
Jeżeli film ma być dobry reżyser jest bardzo ważny. Carpenterowi, Spielbergowi, czy Scott'owi słabe filmy się nie przydarzają. Reżyseria to podstawa każdego filmu. Nie mówię, że akurat ten film jest zły bo go nie oglądałem. Wypowiedziałem się jedynie na temat reżysera. Filmy Bolla ce..... mała dbałośc o szczeguły i naciagan fabuła. Wszytsko po najmniejszej lini oporu. Wrucę do tych szczurów jeszcze. Jak już wspomniałem nie przecze, że ten film jest niezły. Może mu się udało nakręcić coś lepeszego niż tytuły o których wspomniałęm w poprzednim poście. Prawde mówiąc kliknąłem jedynie w linka którego podałeś. Juz sama okładka mnie odstraszyła. Film ma z założenia opowiadać o wojnie w Wietnamnie a na okładce super nowoczesny śmigłoweic Black Haawk :D Taki szczegół ale to sa właśnie te detale o których wspomniałem. Pisałeś, że fabuła odbiega od utartych schematów i bardzo dobrze. Jestem za tym aby jaknajwięcej takich filmów powstawało. Problem własnie w tym reżyserze. Dla porównania twórczości Pana Uwe, polecałbym zobaczenie nieszablonowych hiszpańskich filmów takich jak np. Labirynt Fauna, Sierociniec czy Eskalofrio. Sa to filmy które uciekają od amerykańskich schematów. Wiadomo że nie wszytskim sie podobają, ale warto zobaczyć choćby dla fabuły, montażu i ogólnie technicznego
wykonania filmów. Nie zabardzo miałem chęć oglądać ten film, ale chyba jednak go zobacze. Będe miał szersze obraz o fabule grze aktorów etc. Pozdrawiam ;) |
Ostatnim razem będąc w kinie obejrzałem Piłę V która mnie nie przekonała do końca bardziej moim zdaniem np.końcowa scena gdy młody psychopata (imienia nie pamiętam) zabrał żyletkę i przeciął tej blondynce równo od palców do pięty:shock:,ale parę scen było z typowego horroru.Lepszym filmem była Blizna 3D ,np. siedzący parę miejsc ode mnie widz przy scenie: jedna babka z gościem byli na imprezie i udali się nad jezioro,
następnie ściąga biustonosz i trzyma go w wyprostowanej ręce a ww. widz w okularach trójwymiarowych wyciąga ręce i chce złapać go. Rozwaliło mnie to, myślałem że spadnę z siedzenia.W najbliższym okresie wybieram się na Krwawe Walentynki 3D. |
Cytat:
A porownywanie Pily do Blizny czy Krwawych walentynek mija sie z celem ps co to za scena z zyletka? |
Nie, nie oglądałem poprzednich części.Moim zdanie oglądając tylko część V film dobry choć Blizna na podst V części trochę lepsza.
Cytat:
P.S a no fakt żyletka jest z Blizny. |
Polecam azjatycki film Ip Man.
Akcja filmu osadzona jest w latach 40-tych XX wieku w czasie okupacji Chin przez Japonię. Film przedstawia historię Ip Man`a , legendarnego chińskiego mistrza kung fu (jednym z jego uczniów był Bruce Lee). Nie jestem raczej fanem takich filmów, ale ten bardzo mi się spodobał. Ciekawa historia, świetne sceny walk, również muzyka na plus. Dla zainteresowanych trailer: http://www.youtube.com/watch?v=959h-GXfeNc |
sorry stary ale ten film to dramat i to nie "prawdziwy"
|
Cytat:
Carpenter - Duchy Marsa, Łowcy Wampirów Spielberg - wszelkie przesłodzone bajeczki, bo dla mnie on tylko jest dobrym rzemieślnikiem z kilkoma przebłyskami i nic poza tym. Uczepili się wszyscy tego Bolla, a nawet nie widziałeś rzeczonego filmu. Jest tyle gorszych reżyserów, a tak się składa, że Tunnel Rats to dobry film, a i świetny film czyli Seed nakręcił Boll, ale lepiej powielać zasłyszane, powielane teorie niż korzystać ze swojego rozumu i oceniać swoją miarą (i nie bronię tu filmów na podstawie gier komputerowych) tylko szkoda, że o Shyamalanie nikt tak nie piszę, a ten koleś odwala o wiele większą kaszanę od Bolla i to i poza Szóstym Zmysłem nic dobrego już nie nakręcił (no może komiksowa historia Niezniszczalny momentami) więc może nieco obiektywizmu i jak już snujesz teorie o braku słabych momentów danych reżyserów to bądź tego pewny żeby ktoś nie zbił w szybkim tempie twoich argumentów, tak samo sprawa się ma co do Uwe Bolla bo ten koleś zaskoczył bardzo fajnie kilkoma filmami i pewnie jeszcze zaskoczy jeśli tylko będzie trzymał się z dala od adaptowania filmowego gier komputerowych, bo po prawdzie mało komu to wyszło na dobre i się udało, a tylko Bollla się za to ocenia zapominając o takich wpadkach filmowych adaptacji gier innych. Pozdrawiam |
Film Konrada Niewolskiego:
SYMETRIA: http://www.youtube.com/watch?v=XEakC...e=channel_page ( każdego z nas to może spotkać... oskarżony i osadzony..za niewinność...) Obsada: m.in Andrzej Chyra Borys Szyc krótki i na temat: jak człowiek potrafi się zmienić, ze zwykłego studenta geografii, w zimnego gita, który grypsuje i na koniec... |
Niewolski to moim zdaniem jeden z bardziej utalentowanych polskich 'domorosłych' reżyserów. Palimpsest też mu wyszedł. Job, nawet da się oglądać. Niestety poprzewracało mu się w tej wytatuowanej grypserskiej główce i gdy jego plan podboju Hollywood się nie udał, to słuch o nim zaginął. Pojawiał się tylko przy okazji próby pobicia dziennikarza ;)
|
Cytat:
a film ' JOB OSTATNIA SZARA KOMÓRKA ' nie jest jego autorstwa :> ? |
Owszem. O czym wspomniałem w moim poście ;)
Nakręcił jeszcze DIL, ale nie było dane mi go obejrzeć. |
Nie czytam tego tematu, więc możliwe, że była już o tym mowa.
Green Street 2: Stand Your Ground http://www.oddlotentertainment.com/Int/Catalog/Trailer.asp?ProjectID={EED7970B-FF91-445E-8C17-9B2A00C5851F} |
Sporo miejsca poswieciliscie Martyrsowi, wystarczajaco duzo aby zachecic mnie do objrzenia. Mimo ze fanem gatunku nie jestem.
O filmie - kawalek kina na dobrym poziomie. Swietnie nakrecony, ociekajacy krwia i przesiakniety przemoca, a mimo to z duza doza realizmu. Do tego, moim zdaniem, swietna scena koncowa. Proba polaczenia filozoficznego przeslania z filmem z gatunku torture porn wychodzi nie najgorzej - choc szczerze przyznam - przed obejrzeniem bylem dosc krytycznie do takich pomyslow nastawiony. Ogolnie pozytywne zaskoczenie. Polecam. |
Cytat:
|
Martyrs - bardzo się zawiodłem tym filmem, może dlatego, że oczekiwałem czegoś naprawdę wielkiego. Generalnie jest to film, w którym występuje wiele schematów znanych z tego rodzaju produkcji (osobiście zauważyłem motywy z Haute Tension i Hostel). Bardzo brutalna przemoc, jak zawsze we francuskich horrorach. Ale poza tym, fabuła jest po prostu zbyt zakręcona, żeby trzymać w napięciu. Podsumowując, film nie wydał mi się straszny, ze zniecierpliwieniem oczekiwałem końca, który nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Także polecam ylko fanom gatunku.
|
Cytat:
Ogólnie film bez pomysłu, za to więcej walki w nim, i więcej brutalności. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak napisałem, Martyrs to zdecydownie najlepszy film jaki oglądałem w tym roku a było ich sporo :) Film bardzo realistyczny, fabuła zwięzła i trzyma się kupy. Film trzyma w napięciu do samego końca, widz może odetchnąć na 5 minut w połowe filmu gdy akcja się nieco zmienia. Jak dla mnie miazga :D Nie wiem czy to dobry temat ale myślę iż dostanę profesjonalną odpowiedź. Chodzi mi o oglądanie filmów zapisanych w formacie blu-ray, MKV, Jaki znacie dobry najlepiej darmowy program do oglądania filmów w dobrej jakości blu-ray. zainstalowałem chwile temu PowerDVD 9.0.1501.0 niestety po uruchomieniu wyskakuje okienko 5$ abym zapłacił i wpisał jakiś kod ... a nie znam innego programu (w google nie mogę znaleść nic na ten temt;/) także jak ktoś ma wiedzę w tym temacie to będe bardzo wdzięczny o odpowiedź najlpiej priv aby nie zaśmiecać tematu :) |
Cytat:
|
Cytat:
typowy film gore bohaterka grana przez aktoreke francuskę, bardzo dobra rola psychodeliczne i filozoficze podejście czy jak ująć dno filmu daje po szarych komórkach wczoraj obejrzałem - Dzień w ktorym zatrzymała się ziemia - wersje w lat 50 ubbiegłego wieku i o wiele lepsza od remaka gdzie efekty specjalne przysłaniają sens i ,,przesłanie,, filmu |
Z ostatnio oglądniętych, a mniej znanych, warte oglądnięcia:
Szczęśliwy powrót (Lucky Ones) http://gfx.filmweb.pl/po/38/52/423852/7205577.2.jpg Cytat:
Young People Fucking http://gfx.filmweb.pl/po/31/97/393197/7190163.2.jpg Cytat:
http://i39.tinypic.com/30k56ip.jpg |
Cytat:
Rzeczywiście dialogi w filmie niezłe. A zwłaszcza dialog w małżeństwie w trzecim akcie, po prostu zwalił z nóg. 7/10 Jakbyś miał linki RS do pierwszego filmu to byłbym kontent :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl