Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

<Crasch> 07.03.2009 16:39

Ostatnio oglądałem film : "Tunel Rats" po polsku "Szczury tunelowe" opowiada o Amerykanach podczas wojny w Wietnamie którzy przeszukują tunele wykopane przez wietnamców w celu znalezienia ważnych dokumentów i ogólnie osłabienia wroga.

Film jest naprawde ciekawy i o fabule nie ma potrzeby więcej opowiadać bo jest ona zaskakująca i inna od Amerykańskich schematów, choćby jedna wzmianka cod w niej dobre oglądanie może stracić ten smak. Który naprawde zadko w ostatnim czasie odczuwam.
polecam

Wasiu 08.03.2009 13:50

Slumdog - film mi się bardzo podobał, dość dokładnie pokazywał sytuacje najnizszych warstw spolecznych, zdecydowanie zasluzyl na te wyroznienia. Na ogromny minus sama koncowka filmu, a w zasadzie juz napisy koncowe, kiedy zaczeli tanczyc, myslalem, ze nie zdzierze. Rozumiem, ze to film czesciowo indyjski wiec taniec i spiew musi byc, ale tutaj mogli sobie darowac. Jak dla mnie psuje efekt calosci.

Drugi film jaki mialem w tej weekend przyjemnosc ogladac to Yes Man (Jestem na tak - przyjemna komedia z Jimem Carreyem, podobna do filmu "Kłamca, kłamca". Zgorzkniały urzędas zapominajacy o kumplach pod wplywem jakiegos szarlatana zobowiazuje sie mowic na kazde pytanie "Tak". I tu nastepuje cala fala zdarzen, typowych dla takiej komedyjki milosnej. Wielki kino to nie jest, ale warto obejrzec.

Teraz czekam na "Watchmen" i "Rózowa pantera 2". Zapowiedzi prezentuja sie niezle.
Moze mi ktos cos powiedziec o filmie "Spirit - duch miasta" ? Zanim wyszedl dosc niecierpliwie na niego czekalem, ale pozniej pojawila sie masa negatywnych opini i jakos dalem sobie spokoj. Warto zobaczyc ?

dj_ibutti 10.03.2009 01:09

Byłem już na tym całym Kochaj i Tańcz i powiem Wam, że póki co to najlepszy z Polskich filmów, które ostatnio widziałem w kinie. Mimo tego, że fragmentami nudny. Ale ja nie jestem fanem tańca ;) Na plus na pewno montaż, zdjęcia (Prokopowicz jak zwykle daję radę). O dziwo dobra gra aktorska m.in. Damięckiego. Muzyka, czasami sprawia wrażenie wręcz nie-polskiej, a jednak. Parę fajnych kawałków, nagranych przy udziale Afromental.
Film ma być towarem eksportowym, więc można przecierpieć to, że muzyka po angielsku. Momentami śmieszny,zwłaszcza narzeczony głównej bohaterki ;). Ogółem, tak z 7,5/10. Można wziąć dziewczynę i pójść dla odmiany na film (a nie do kina). Jej się na pewno spodoba. ;)

Na minus dla mnie to, że większość występujących osób znana nam jest z TVN'owskiego show. Jakby w Polsce innych tancerzy nie było ;)

mechusar 10.03.2009 02:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emsi (Post 688367)
A jeszcze z informacji horrorowych jeśli kogoś ona interesuje, to 13 marca premiera Martyrs w polskich kinach, więc szykuje się jazda na krawędzi piekła wraz z tytułową męczenniczką.

Bardzo jestem ciekawy Twojej oceny tego filmu, bo - z tego co obserwuję od dłuższego już czasu - mamy podobny gust nie tylko jeśli chodzi o kino grozy. Pierwsze dwa tytuł z brzegu o tym świadczące to właśnie Pozwól mi wejść i Reflecting skin, przykłady połączenia horroru, dramatu i elementów baśniowych ocierające się o geniusz i artyzm. No ale nie o tym miałem pisać, tylko o Martyrs.

Właśnie go obejrzałem i mam, co tu dużo pisać, mieszane odczucia. Jest na pewno ostro i krwawo, powiedziałbym 'po francusku' ostatnimi czasy, choć granicy wyznaczonej przez L'interieur wg mnie nie przekroczono, mimo że takie były zapowiedzi. Oczywiście nie chcę się zagłębiać w fabułę i psuć przyjemności płynącej z oglądania, ale kto widział trailer, ten mniej więcej wie, czego się spodziewać. Mamy w zasadzie film podzielony w połowie grubą kreską na dwie części - w pierwszej typowy rape and revenge, w drugiej natomiast torture porn z elementami filozoficznymi.

Laugier widza nie oszczędza, w zasadzie już po dziesięciu minutach przechodząc do sedna. Ten pośpiech powoduje, że mija może 30-40 minut filmu, a zaczynasz się zastanawiać, co jeszcze reżyser przygotował, bo przecież już wszystko się wydarzyło. Okazuje się, że nie - w drugiej części ma być jeszcze mocniej, jeszcze bardziej zaskakująco i ambitnie. Brutalnie jest, to fakt i z tym polemizować nikt nie będzie, zaskoczyć też się pewnie wielu uda, ale czy ambitnie? Jest poruszony problem istnienia nasiąkniętego bezcelową przemocą, tego co czeka nas po życiu itd., ale czegoś tu brakuje. Może po prostu sama historia jest na tyle pokręcona, że aż niedorzeczna? Trochę Laugier tutaj przedobrzył moim zdaniem w tych zapędach eschatologicznych.

Koniec końców, nie jest źle. Na pewno Martyrs wyróżnia się spośród ostatnio powstających filmów cięższego kalibru, a już sam fakt, że po seansie zatrzymałem się przy nim na dłuższą chwilę, na pewno o czymś świadczy. Przyznaję, że czekałem na ten film z naprawdę dużą niecierpliwością (między innymi apetyt podsycał właśnie emsi) i może przez to też jestem minimalnie rozczarowany, bo oczekiwałem obrazu ocierającego się o arcydzieło w swoim gatunku. Do tego trochę brakuje, ale nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek miłośnik horrorów mógł obok tego tytułu przejść obojętnie.

donPedro23 10.03.2009 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 688636)
Ostatnio oglądałem film : "Tunel Rats" po polsku "Szczury tunelowe" opowiada o Amerykanach podczas wojny w Wietnamie którzy przeszukują tunele wykopane przez wietnamców w celu znalezienia ważnych dokumentów i ogólnie osłabienia wroga.

Film jest naprawde ciekawy i o fabule nie ma potrzeby więcej opowiadać bo jest ona zaskakująca i inna od Amerykańskich schematów, choćby jedna wzmianka cod w niej dobre oglądanie może stracić ten smak. Który naprawde zadko w ostatnim czasie odczuwam.
polecam


Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o film Uwe Bolla??

Dziku 12.03.2009 15:02

potrzebuje napisy do GSH 2:)

1q2 12.03.2009 16:27

Polecam zainstalować sobie napiprojekt.On sam szuka pasujących napisów do wersji filmu jaką posiadasz i zazwyczaj się nie myli , a jeśli nie znajduje to najczęściej oznacza to że albo film skopany albo napisów jeszcze nie ma, bądź do takiej wersji filmu nie ma.Choć oczywiście zdarzają się błędy+ też taki że przeszukuje bazy stron , które wymagają rejestracji np napisy24.pl.

http://www.napiprojekt.pl/

Zwitter 12.03.2009 16:31

Również mogę się podzielić opiniami na temat dwóch wcześniej wymienionych i opisywanych tu horrorów, a mianowicie chodzi o Martyrs i Pozwól mi wejść.

Po obejrzeniu Martyrs rzeczywiście można mieć takie wrażenie jak opisuje mechusar, że film jest podzielony na dwie części. Według mnie pierwsza część jest bardzo dobra, film szybko się rozkręca co dla mnie jest dobre, bo nie mało jest filmów z tego gatunku gdzie na rozwój wydarzeń trzeba czekać do połowy filmu. Druga część to już w zasadzie inna historia i inny temat. Druga część jest już dużo bardziej mocniejsza i brutalna, dla mnie trochę przesadzona i szczerze powiedziawszy myślałem, że film pójdzie w innym, lepszym kierunku. Moja ocena 6/10

Pozwól mi wejść mnie natomiast bardzo pozytywnie zaskoczył. Film ma swój klimat i nastrój, który nie jest tak łatwo stworzyć w przypadku horrorów. Mimo naprawdę minimalnych efektów specjalnych reżyser stworzył fantastyczny film. Jak najbardziej polecam wszystkim.

qbbba 12.03.2009 16:38

Slumdog - KiSzKa, jakiej dawno już nie widziałem. Koleś, który grał główną postać to chyba z Mroczkami się aktorstwa uczył. Nie potrafie sobie wytłumaczyć, za co ta BAŚŃ dostała tyle oskarów. Jedyny plus filmów to ta dupeczka (czyt. dziewczyna). Taniec na koncu filmu? - wierze, ze w zyciu juz nie zobacze czegos bardziej zenujacego, bo nie ma takiej rzeczy po prostu.


7 dusz - chcecie zobaczyc dobre kino? To obejrzyjcie ten film. Świetna rola Willa Smitha, który udowodnił, że nie tylko potrafi rozśmieszać, ale i wzruszyć widza. Rosario Dawson - jest na czym gałkę oczną zawiesić. Jak dla mnie zajebiste kino.

Kajtek 12.03.2009 16:39

Polecam Slumdoga i Zapasnika ale kino z najwyzszej polki to wg mnie "The Doubt" i "The Reader"

<Crasch> 12.03.2009 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donPedro23 (Post 690550)
Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o film Uwe Bolla??

Tak o jego film mi chodzi, dokładnie o to:
http://www.filmweb.pl/f433365/Tunnel+Rats,2008

kropcio921 12.03.2009 23:46

mam pytanie posiada ktoś napisy do Green Street Hooligans 2 ?

Gordian 13.03.2009 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 688636)
Ostatnio oglądałem film : "Tunel Rats" po polsku "Szczury tunelowe" opowiada o Amerykanach podczas wojny w Wietnamie którzy przeszukują tunele wykopane przez wietnamców w celu znalezienia ważnych dokumentów i ogólnie osłabienia wroga.

Film jest naprawde ciekawy i o fabule nie ma potrzeby więcej opowiadać bo jest ona zaskakująca i inna od Amerykańskich schematów, choćby jedna wzmianka cod w niej dobre oglądanie może stracić ten smak. Który naprawde zadko w ostatnim czasie odczuwam.
polecam

Jak słyszę Uwe Boll to wymiękam :shock: To facet który zasłynął z robienia filmów na podstawie gier. Kilka jego filmów obejrzałem (m. in. Dangeon Siege:In the name of king, Street Warrior, czy Bloodrayne) i muszę powiedzieć, że tragedia. Zmarnowane setki tysięcy dolców.


Jakie byście polecili filmy SF i fantazy? Nie chodzi o tak znane filmy jak np Matrix, "Łowca androidów", czy SW. Chodzi mi o filmy z interesująca fabułą i dobrze wykonane technicznie. Chodzi mi o filmy mniej znane. Ostatnio trafiłem na "13 piętro" i "Serenity". Co możecie powiedzieć o tych filmach?

Jeszcze pytania o seriale.
1. Battlestar Galactica warto oglądać?
2. Fani Star Treka co widzicie w tym serialu? Czemu jest tak popularny? Obejrzałem kilka odcinków Star Trek: Enterprise i Star Trek: Next Generation. Ten pierwszy jest w miarę nowy, nawet nieźle wykonany ale np. do Gwiezdnych Wrót to mu wiele brakuje. Drugi jest starszy (jakoś lata 80'). Pierwszy raz widziałem sitcom SF. Serial nudny jak Moda na Sukces, słabi aktorzy i akcja wartka jak woda w kałuży.

dostuffca 13.03.2009 06:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 691490)
1. Battlestar Galactica warto oglądać?

Warto. Zajebisty scenariusz i naprawdę dobrze nakręcony. W 3 serii trochę siada na 5-6 odcinków, ale dla takich chwil wymyślone zostało "do przodu o 5sek" za pomocą strzałki w sub-edit player.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym serialem, jest jedna z głównych postaci kobiecych :)

http://tvbythenumbers.com/wp-content...r-6-on-bsg.jpg

magowski 13.03.2009 12:09

Battlestar genialny zwlaszcza pierwsze dwa sezony. I kolega wyżej zapomniał jeszcze o Boomer i reszcie tego modelu :))

<Crasch> 13.03.2009 12:47

Gprdian napisał:
Cytat:

Jak słyszę Uwe Boll to wymiękam To facet który zasłynął z robienia filmów na podstawie gier. Kilka jego filmów obejrzałem (m. in. Dangeon Siege:In the name of king, Street Warrior, czy Bloodrayne) i muszę powiedzieć, że tragedia. Zmarnowane setki tysięcy dolców.
Może i słabo tamto nakręcił ale na pewno nie Tunel Szczurów, od kiedy to wyznacznikiem dobrego filmu jest jego reżyser?

szprotson 13.03.2009 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kropcio921 (Post 691480)
mam pytanie posiada ktoś napisy do Green Street Hooligans 2 ?

nie ma
uzywajcie napi projekt

Gordian 13.03.2009 13:27

Jeżeli film ma być dobry reżyser jest bardzo ważny. Carpenterowi, Spielbergowi, czy Scott'owi słabe filmy się nie przydarzają. Reżyseria to podstawa każdego filmu. Nie mówię, że akurat ten film jest zły bo go nie oglądałem. Wypowiedziałem się jedynie na temat reżysera. Filmy Bolla ce..... mała dbałośc o szczeguły i naciagan fabuła. Wszytsko po najmniejszej lini oporu. Wrucę do tych szczurów jeszcze. Jak już wspomniałem nie przecze, że ten film jest niezły. Może mu się udało nakręcić coś lepeszego niż tytuły o których wspomniałęm w poprzednim poście. Prawde mówiąc kliknąłem jedynie w linka którego podałeś. Juz sama okładka mnie odstraszyła. Film ma z założenia opowiadać o wojnie w Wietnamnie a na okładce super nowoczesny śmigłoweic Black Haawk :D Taki szczegół ale to sa właśnie te detale o których wspomniałem. Pisałeś, że fabuła odbiega od utartych schematów i bardzo dobrze. Jestem za tym aby jaknajwięcej takich filmów powstawało. Problem własnie w tym reżyserze. Dla porównania twórczości Pana Uwe, polecałbym zobaczenie nieszablonowych hiszpańskich filmów takich jak np. Labirynt Fauna, Sierociniec czy Eskalofrio. Sa to filmy które uciekają od amerykańskich schematów. Wiadomo że nie wszytskim sie podobają, ale warto zobaczyć choćby dla fabuły, montażu i ogólnie technicznego
wykonania filmów.

Nie zabardzo miałem chęć oglądać ten film, ale chyba jednak go zobacze. Będe miał szersze obraz o fabule grze aktorów etc. Pozdrawiam ;)

Ricken 13.03.2009 13:48

Ostatnim razem będąc w kinie obejrzałem Piłę V która mnie nie przekonała do końca bardziej moim zdaniem np.końcowa scena gdy młody psychopata (imienia nie pamiętam) zabrał żyletkę i przeciął tej blondynce równo od palców do pięty:shock:,ale parę scen było z typowego horroru.Lepszym filmem była Blizna 3D ,np. siedzący parę miejsc ode mnie widz przy scenie: jedna babka z gościem byli na imprezie i udali się nad jezioro,
następnie ściąga biustonosz i trzyma go w wyprostowanej ręce a ww. widz w okularach trójwymiarowych wyciąga ręce i chce złapać go. Rozwaliło mnie to, myślałem że spadnę z siedzenia.W najbliższym okresie wybieram się na Krwawe Walentynki 3D.

mic 13.03.2009 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ricken (Post 691600)
Ostatnim razem będąc w kinie obejrzałem Piłę V która mnie nie przekonała do końca bardziej moim zdaniem np.końcowa scena gdy młody psychopata (imienia nie pamiętam) zabrał żyletkę i przeciął tej blondynce równo od palców do pięty:shock:,ale parę scen było z typowego horroru.Lepszym filmem była Blizna 3D ,np. siedzący parę miejsc ode mnie widz przy scenie: jedna babka z gościem byli na imprezie i udali się nad jezioro,
następnie ściąga biustonosz i trzyma go w wyprostowanej ręce a ww. widz w okularach trójwymiarowych wyciąga ręce i chce złapać go. Rozwaliło mnie to, myślałem że spadnę z siedzenia.W najbliższym okresie wybieram się na Krwawe Walentynki 3D.

Widziales poprzednie czesci? Czy tylko ta ostatnia? Ogladanie tego filmu jest sensowne jedynie gdy zna sie fabule poprzednich czesci i to dosc dobrze.

A porownywanie Pily do Blizny czy Krwawych walentynek mija sie z celem

ps co to za scena z zyletka?

Ricken 13.03.2009 14:29

Nie, nie oglądałem poprzednich części.Moim zdanie oglądając tylko część V film dobry choć Blizna na podst V części trochę lepsza.
Cytat:

A porownywanie Pily do Blizny czy Krwawych walentynek mija sie z celem
A gdzie ja porównałem 3 filmy?? Jeśli chodzi o to to dwa o Krwawych Walentynkach tylko wspomniałem.
P.S a no fakt żyletka jest z Blizny.

Lucas 13.03.2009 15:36

Polecam azjatycki film Ip Man.

Akcja filmu osadzona jest w latach 40-tych XX wieku w czasie okupacji Chin przez Japonię. Film przedstawia historię Ip Man`a , legendarnego chińskiego mistrza kung fu (jednym z jego uczniów był Bruce Lee).

Nie jestem raczej fanem takich filmów, ale ten bardzo mi się spodobał. Ciekawa historia, świetne sceny walk, również muzyka na plus.

Dla zainteresowanych trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=959h-GXfeNc

derr 13.03.2009 16:02

sorry stary ale ten film to dramat i to nie "prawdziwy"

emsi 13.03.2009 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 691587)
Jeżeli film ma być dobry reżyser jest bardzo ważny. Carpenterowi, Spielbergowi, czy Scott'owi słabe filmy się nie przydarzają.

Scott - GI Jane, Hannibal

Carpenter - Duchy Marsa, Łowcy Wampirów

Spielberg - wszelkie przesłodzone bajeczki, bo dla mnie on tylko jest dobrym rzemieślnikiem z kilkoma przebłyskami i nic poza tym.

Uczepili się wszyscy tego Bolla, a nawet nie widziałeś rzeczonego filmu. Jest tyle gorszych reżyserów, a tak się składa, że Tunnel Rats to dobry film, a i świetny film czyli Seed nakręcił Boll, ale lepiej powielać zasłyszane, powielane teorie niż korzystać ze swojego rozumu i oceniać swoją miarą (i nie bronię tu filmów na podstawie gier komputerowych) tylko szkoda, że o Shyamalanie nikt tak nie piszę, a ten koleś odwala o wiele większą kaszanę od Bolla i to i poza Szóstym Zmysłem nic dobrego już nie nakręcił (no może komiksowa historia Niezniszczalny momentami) więc może nieco obiektywizmu i jak już snujesz teorie o braku słabych momentów danych reżyserów to bądź tego pewny żeby ktoś nie zbił w szybkim tempie twoich argumentów, tak samo sprawa się ma co do Uwe Bolla bo ten koleś zaskoczył bardzo fajnie kilkoma filmami i pewnie jeszcze zaskoczy jeśli tylko będzie trzymał się z dala od adaptowania filmowego gier komputerowych, bo po prawdzie mało komu to wyszło na dobre i się udało, a tylko Bollla się za to ocenia zapominając o takich wpadkach filmowych adaptacji gier innych.

Pozdrawiam

falubazzz 13.03.2009 22:57

Film Konrada Niewolskiego:

SYMETRIA
:
http://www.youtube.com/watch?v=XEakC...e=channel_page

( każdego z nas to może spotkać... oskarżony i osadzony..za niewinność...)

Obsada:
m.in
Andrzej Chyra
Borys Szyc





krótki i na temat:

jak człowiek potrafi się zmienić, ze zwykłego studenta geografii, w zimnego gita, który grypsuje i na koniec...

dj_ibutti 13.03.2009 23:00

Niewolski to moim zdaniem jeden z bardziej utalentowanych polskich 'domorosłych' reżyserów. Palimpsest też mu wyszedł. Job, nawet da się oglądać. Niestety poprzewracało mu się w tej wytatuowanej grypserskiej główce i gdy jego plan podboju Hollywood się nie udał, to słuch o nim zaginął. Pojawiał się tylko przy okazji próby pobicia dziennikarza ;)

falubazzz 13.03.2009 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 691962)
Niewolski to moim zdaniem jeden z bardziej utalentowanych polskich 'domorosłych' reżyserów. Palimpsest też mu wyszedł. Job, nawet da się oglądać. Niestety poprzewracało mu się w tej wytatuowanej grypserskiej główce i gdy jego plan podboju Hollywood się nie udał, to słuch o nim zaginął. Pojawiał się tylko przy okazji próby pobicia dziennikarza ;)


a film ' JOB OSTATNIA SZARA KOMÓRKA '
nie jest jego autorstwa :> ?

dj_ibutti 13.03.2009 23:35

Owszem. O czym wspomniałem w moim poście ;)

Nakręcił jeszcze DIL, ale nie było dane mi go obejrzeć.

Coach 13.03.2009 23:52

Nie czytam tego tematu, więc możliwe, że była już o tym mowa.
Green Street 2: Stand Your Ground
http://www.oddlotentertainment.com/Int/Catalog/Trailer.asp?ProjectID={EED7970B-FF91-445E-8C17-9B2A00C5851F}

nowy_piotrek 14.03.2009 00:49

Sporo miejsca poswieciliscie Martyrsowi, wystarczajaco duzo aby zachecic mnie do objrzenia. Mimo ze fanem gatunku nie jestem.

O filmie - kawalek kina na dobrym poziomie. Swietnie nakrecony, ociekajacy krwia i przesiakniety przemoca, a mimo to z duza doza realizmu. Do tego, moim zdaniem, swietna scena koncowa. Proba polaczenia filozoficznego przeslania z filmem z gatunku torture porn wychodzi nie najgorzej - choc szczerze przyznam - przed obejrzeniem bylem dosc krytycznie do takich pomyslow nastawiony. Ogolnie pozytywne zaskoczenie. Polecam.

M152T4L 14.03.2009 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 692007)
Nie czytam tego tematu, więc możliwe, że była już o tym mowa.
Green Street 2: Stand Your Ground
http://www.oddlotentertainment.com/Int/Catalog/Trailer.asp?ProjectID={EED7970B-FF91-445E-8C17-9B2A00C5851F}

Film już jest w internecie, nie ma do niego napisów. Wydaje się słaby, nawet bardzo.

mb_1906 14.03.2009 16:46

Martyrs - bardzo się zawiodłem tym filmem, może dlatego, że oczekiwałem czegoś naprawdę wielkiego. Generalnie jest to film, w którym występuje wiele schematów znanych z tego rodzaju produkcji (osobiście zauważyłem motywy z Haute Tension i Hostel). Bardzo brutalna przemoc, jak zawsze we francuskich horrorach. Ale poza tym, fabuła jest po prostu zbyt zakręcona, żeby trzymać w napięciu. Podsumowując, film nie wydał mi się straszny, ze zniecierpliwieniem oczekiwałem końca, który nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Także polecam ylko fanom gatunku.

M152T4L 14.03.2009 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JLB (Post 692242)
A to jest jakaś druga część tego filmu "Green Street Hooligans" ??

Niby tak a niby nie. Z częścią pierwszą łączy ją jedna postać - Dave, członek GSE. Reszta postaci, są zupełnie nowe. Akcja dzieje się w więzieniu, jednak i tam rywalizują między sobą West Ham i Millwall.

Ogólnie film bez pomysłu, za to więcej walki w nim, i więcej brutalności.

M152T4L 14.03.2009 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JLB (Post 692274)
M152T4L a nie wiesz czasem czy już nie ma go w videoworldach albo jakiś innych wypożyczalniach?
Chętnie bym oglądnął.

Z tego co wiem to jeszcze nie było premiery. Nastąpi ona (chyba) 23 marca, od razu na nośnikach blu-ray.

zuraw9 14.03.2009 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JLB (Post 692274)
a nie wiesz czasem czy już nie ma go w videoworldach albo jakiś innych wypożyczalniach?
Chętnie bym oglądnął.

Ale chodzi Ci o pierwszą część? Bo ona już ma kilka lat i od dawna jest w wypożyczalniach:)

marian3a 15.03.2009 04:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mb_1906 (Post 692238)
Martyrs - bardzo się zawiodłem tym filmem, może dlatego, że oczekiwałem czegoś naprawdę wielkiego. Generalnie jest to film, w którym występuje wiele schematów znanych z tego rodzaju produkcji (osobiście zauważyłem motywy z Haute Tension i Hostel). Bardzo brutalna przemoc, jak zawsze we francuskich horrorach. Ale poza tym, fabuła jest po prostu zbyt zakręcona, żeby trzymać w napięciu. Podsumowując, film nie wydał mi się straszny, ze zniecierpliwieniem oczekiwałem końca, który nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Także polecam ylko fanom gatunku.

jak dla mnie, a w temacie filmowym jestem laikiem ten film jest genialny. Ostanimi czasy oglądam dużo filmów, nadrabiam zaległości sprzed lat:D
Jak napisałem, Martyrs to zdecydownie najlepszy film jaki oglądałem w tym roku a było ich sporo :) Film bardzo realistyczny, fabuła zwięzła i trzyma się kupy. Film trzyma w napięciu do samego końca, widz może odetchnąć na 5 minut w połowe filmu gdy akcja się nieco zmienia. Jak dla mnie miazga :D

Nie wiem czy to dobry temat ale myślę iż dostanę profesjonalną odpowiedź.
Chodzi mi o oglądanie filmów zapisanych w formacie blu-ray, MKV, Jaki znacie dobry najlepiej darmowy program do oglądania filmów w dobrej jakości blu-ray.
zainstalowałem chwile temu PowerDVD 9.0.1501.0 niestety po uruchomieniu wyskakuje okienko 5$ abym zapłacił i wpisał jakiś kod ... a nie znam innego programu (w google nie mogę znaleść nic na ten temt;/) także jak ktoś ma wiedzę w tym temacie to będe bardzo wdzięczny o odpowiedź najlpiej priv aby nie zaśmiecać tematu :)

WislaFan123 15.03.2009 06:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marian3a (Post 692825)
Nie wiem czy to dobry temat ale myślę iż dostanę profesjonalną odpowiedź.
Chodzi mi o oglądanie filmów zapisanych w formacie blu-ray, MKV, Jaki znacie dobry najlepiej darmowy program do oglądania filmów w dobrej jakości blu-ray.
zainstalowałem chwile temu PowerDVD 9.0.1501.0 niestety po uruchomieniu wyskakuje okienko 5$ abym zapłacił i wpisał jakiś kod ... a nie znam innego programu (w google nie mogę znaleść nic na ten temt;/) także jak ktoś ma wiedzę w tym temacie to będe bardzo wdzięczny o odpowiedź najlpiej priv aby nie zaśmiecać tematu :)

Zainstaluj sobie vista codeck pak badz k'lite codeck pack, sugerowalbym bym bardziej pierwszy i jest on do xp/visty/7 a nie tylko do visty i wtedy powinno Ci to juz odtwarzac w wmp, bo to tylko jeden plik

Maciejj 15.03.2009 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mb_1906 (Post 692238)
Martyrs - bardzo się zawiodłem tym filmem, może dlatego, że oczekiwałem czegoś naprawdę wielkiego. Generalnie jest to film, w którym występuje wiele schematów znanych z tego rodzaju produkcji (osobiście zauważyłem motywy z Haute Tension i Hostel). Bardzo brutalna przemoc, jak zawsze we francuskich horrorach. Ale poza tym, fabuła jest po prostu zbyt zakręcona, żeby trzymać w napięciu. Podsumowując, film nie wydał mi się straszny, ze zniecierpliwieniem oczekiwałem końca, który nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Także polecam ylko fanom gatunku.



typowy film gore

bohaterka grana przez aktoreke francuskę, bardzo dobra rola
psychodeliczne i filozoficze podejście czy jak ująć dno filmu daje po szarych komórkach

wczoraj obejrzałem - Dzień w ktorym zatrzymała się ziemia - wersje w lat 50 ubbiegłego wieku i o wiele lepsza od remaka gdzie efekty specjalne przysłaniają sens i ,,przesłanie,, filmu

Konrad. 15.03.2009 20:51

Z ostatnio oglądniętych, a mniej znanych, warte oglądnięcia:

Szczęśliwy powrót (Lucky Ones)
http://gfx.filmweb.pl/po/38/52/423852/7205577.2.jpg
Cytat:

Troje żołnierzy stacjonujących w Iraku otrzymuje tego samego dnia przepustkę wskutek odniesienia ran. Gdy samolot ląduje w USA, żadne z nich nie może dotrzeć do wybranego miasta, ponieważ wszystkie loty tego dnia zostały odwołane. Postanawiają wynająć samochód i wspólnie przebyć drogę. Każde z trójki żołnierzy ma cel w kraju. Collee chce oddać gitarę rodzinie swojego zmarłego chłopaka, T.K. musi odwiedzić Las Vegas w związku ze swoim wypadkiem, zaś Cheaver, którego wypadek był na tyle poważny, że zostaje na stałe wysłany do domu, chce powrotu do normalnego życia.
Uwielbiam kino drogi, więc nie mogłem odpuścić tego filmu. I nie żałuje, naprawdę dobry film. Obyło się bez politykowania o Iraku, bardzo sympatyczna trójka aktorów, no i typowe przygody drogowe ;). Polecam.

Young People Fucking
http://gfx.filmweb.pl/po/31/97/393197/7190163.2.jpg

Cytat:

"Young People Fucking" jest inteligentną komedią przedstawiającą historie pięciu par podczas kursu współżycia seksualnego. Gdy tylko pary próbują uprawiać sex w najczystszej postaci, od razu natrafiają na najróżniejsze problemy.
To już zupełnie inny film, bo komedia. Patrząc na niską notę na FW, obawiałem się czy nie będzie to coś w stylu American Pie i dowcipów z serii sranie/bekanie itp... Na szczęście nic takiego nie miało miejsca, i zgodnie z opisem śmiało można film nazwać inteligentym. Wszystko dzieje sie w sypialniach i cały film, oparty jest w zasadzie na dialogach. Na plus trzeba zaliczyc aktorki :) >
http://i39.tinypic.com/30k56ip.jpg

pietruch 16.03.2009 08:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 693300)
To już zupełnie inny film, bo komedia. Patrząc na niską notę na FW, obawiałem się czy nie będzie to coś w stylu American Pie i dowcipów z serii sranie/bekanie itp... Na szczęście nic takiego nie miało miejsca, i zgodnie z opisem śmiało można film nazwać inteligentym. Wszystko dzieje sie w sypialniach i cały film, oparty jest w zasadzie na dialogach. Na plus trzeba zaliczyc aktorki :) >

Nie wiedziałem, że Baszczyński dorabia grając w filmach. Z pewnością wiesz o którego gościa w tej komedii mi chodzi.
Rzeczywiście dialogi w filmie niezłe. A zwłaszcza dialog w małżeństwie w trzecim akcie, po prostu zwalił z nóg.
7/10

Jakbyś miał linki RS do pierwszego filmu to byłbym kontent :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl