Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Szkoła: zadania, wypracowania itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1716)

rafil 12.06.2010 17:31

co można napisać na temat "okno"? muszę napisać coś takiego na polski, forma dowolna, tylko że nie mam pojęcia co napisać...

R33 12.06.2010 18:20

Boże co ta ma być (w sensie, że głupota nauczyciela)... Może podaj jakieś różne znaczenia okna, okno jak szyba, ,,okno na świat". Może coś z nadzieją, że zawsze patrzymy czy coś... ciężko.

chimpanze 20.06.2010 18:52

Mały problem z planimetrią proszę o pomoc!

#1
W półkole wpisano trapez, tak że dłuższa podstawa trapezu jest średnicą okręgu. Stosunek przekątnej trapezu do sumy podstaw jest równy 2. Wykaż, że cosinus kąta między przekątną i podstawą jest równy 1/4.

#2
Dany jest równoległobok o kącie ostrym 30 stopni. Punkt przecięcia się przekątnych jest odległy od boków odpowiednio o 2cm i 4cm. Wyznacz obwód i pole równoległoboku.

Byłbym niesamowicie wdzięczny za pomoc.

Awe 20.06.2010 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez chimpanze (Post 917506)
Mały problem z planimetrią proszę o pomoc!

#1
W półkole wpisano trapez, tak że dłuższa podstawa trapezu jest średnicą okręgu. Stosunek przekątnej trapezu do sumy podstaw jest równy 2. Wykaż, że cosinus kąta między przekątną i podstawą jest równy 1/4.

#2
Dany jest równoległobok o kącie ostrym 30 stopni. Punkt przecięcia się przekątnych jest odległy od boków odpowiednio o 2cm i 4cm. Wyznacz obwód i pole równoległoboku.

Byłbym niesamowicie wdzięczny za pomoc.

#1 Nie wiem czy tak może być:
http://img97.imageshack.us/img97/3476/schowek01b.png

W koło w taki sposób można wpisać jedynie trapez równoramienny, innego się nie da. Więc na takim założeniu opieram rozumowanie. Choć teoretycznie to nie wiem czy można tak oprzeć dowód.
Opierając się na tym, że trapez jest równoramienny mamy:
b=a-2x.

Z treści zadania mamy:
cos(alfa)=1/4
(a-x)/(2(a+b))=1/4
4a-4x=2a+2b
2b=2a-4x
b=a-2x
cnd

Dean 13.10.2010 21:14

Słuchajcie mam sprawę. Mam zadanie na niemiecki na piątek.

Polecenie: Co widzisz na rysunku? Co się tu zdarzyło? Opowiedz.

Na rysunku pokazane jak jest jakaś śmieszna Pani podczas pływania posikała się dosłownie w basenie i wokół niej jest wielka plama. (HAHA) Na brzegu natomiast siedzi grupka trzech osób i nie wiedzieć czemu się naśmiewają ;)
Trzeba posłużyć się takimi słowami, zwrotami jak:
am Beckenrand/ im Schwimmbecken, sich verfarben, einen Badeanzug anhaben, eine Badekappe aufhaben, mit den Fingern zeigen auf (Akk.), schreien.

Bardzo proszę pomóc! I jakby ktoś mógł spróbować to ogarnąć ( dla niektórych to chwila i tzw. no problem). Mam nadzieję, że do jutra wieczorem najpóźniej ktoś będzie wstanie mi pomóc. Bardzo proszę o poprawny opis.Pozdrawiam. :)

Dean 14.10.2010 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dean (Post 993753)
Słuchajcie mam sprawę. Mam zadanie na niemiecki na piątek.

Polecenie: Co widzisz na rysunku? Co się tu zdarzyło? Opowiedz.

Na rysunku pokazane jak jest jakaś śmieszna Pani podczas pływania posikała się dosłownie w basenie i wokół niej jest wielka plama. (HAHA) Na brzegu natomiast siedzi grupka trzech osób i nie wiedzieć czemu się naśmiewają ;)
Trzeba posłużyć się takimi słowami, zwrotami jak:
am Beckenrand/ im Schwimmbecken, sich verfarben, einen Badeanzug anhaben, eine Badekappe aufhaben, mit den Fingern zeigen auf (Akk.), schreien.

Bardzo proszę pomóc! I jakby ktoś mógł spróbować to ogarnąć ( dla niektórych to chwila i tzw. no problem). Mam nadzieję, że do jutra wieczorem najpóźniej ktoś będzie wstanie mi pomóc. Bardzo proszę o poprawny opis.Pozdrawiam. :)

Podbijam i jeszcze raz proszę o pomoc.

wislacki 16.11.2010 19:37

Potrzebuję mapę przedstawiającą główne szlaki przewozu ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla kamiennego + krótkie uzasadnienie kierunków światowego handlu tymi surowcami (dlaczego tak, a nie inaczej).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Lacrima 22.11.2010 20:39

Mam przedstawić doświadczenie z płynem nienewtonowskim.
Jak w prosty sposób (tak, aby uczniowie szkoły średniej zrozumieli), wytłumaczyć występowanie tego zjawiska? :P

wislacki mati 22.11.2010 21:19

http://zadane.pl/ fajna stronka moze tam Ci ktos odpowie.

mAJkelTSW 06.12.2010 21:07

mam na zadanie opisać obraz "Rzeź Niewiniątek" Guido Reniego. Może ktoś pomoże? :)

R33 07.12.2010 15:42

Ma ktoś może jakieś pdf-y z tej stronki http://zadaniazfizyki.pl ? Głównie chodzi mi o zad. ze zbioru J. Salach, wyd. Zamkoru, cz. 2, działu 7 (optyka).

LanceTS 13.01.2011 18:32

Ja pie*****, nie ma ktoś na taki temat? Bo coś muszę skrobnąć, a zainteresowanie tematem z mojej strony zerowe.

"Na czym polegała wyobraźnia miłosierdzia w życiu bł. Jerzego Popiełuszki?"

<Crasch> 18.01.2011 18:13

Witam

Mam ogromną prośbę by ktoś rozwiązał 2 zadania z fizyki.
oto i one:

1. Na ciało o masie m działa sila hamująca ruch ktory jest proporcjonalny do prędkości R-=br(lub bv trudno rozczytac pismo) Znaleźć zależność prędkości ruchu od czasu prędkości początkowej równej Vo.

2. Trzy ciała o masie m umieszczono jak na rysunku :

http://up.programosy.pl/view/rysunek_2.jpg.html
Znaleźć przyśpieszenie układu ciał oraz naprężenie dla nici.

Jeśli jakieś dane są potrzene bo niestety żadnych nie mam, proszę sobie wymyślec.

pozdrawiam

ps. Nie to ze nie probuje tego rozwiązać ale stracilem kontaktem z semestrem z ktorym robie ten kurs, nie mam dostepu do żadnych list zadań itp. a rozwiązanie tych bardzo mi pomoże

Brozinho_23 22.01.2011 18:22

Znacie jakieś obrazy ekspresjonistyczne namalowane podczas XX lecia międzywojennego?

88tajfun 22.01.2011 19:04

Mam prośbę. Jestem studentem ekonomii na UJ i na zaliczenie przedmiotu "Metody badań społecznych" muszę mieć wypełnioną ankietę żeby później móc ją zinterpretować.

Dlatego moja prośba o wypełnienie ankiety, która zajmie wam minute a mi uratuje dupsko. Link tutaj http://www.ankietka.pl/ankieta/52142...produktow.html brakuje mi 30 osób do szczęścia.

Pozdrawiam

ps.
jeśli link nie działa tutaj alternatywny http://www.ankietka.pl/ankieta/52142

mic 22.01.2011 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 88tajfun (Post 1039469)
Mam prośbę. Jestem studentem ekonomii na UJ i na zaliczenie przedmiotu "Metody badań społecznych" muszę mieć wypełnioną ankietę.żeby później móc ją zinterpretować.

Dlatego moja prośba o wypełnienie ankiety, która zajmie wam minute a mi uratuje dupsko. Link tutaj http://www.ankietka.pl/ankieta/52142...produktow.html brakuje mi 30 osób do szczęścia.

Pozdrawiam

http://wislakrakow.com/forum/showthr...?t=5415&page=2

Tutaj jest odpowiedni temat do tego.

Ja zaraz wypelniam

PS. w 13. pytaniu nie da sie zaznaczyc wiecej niz jednej odpowiedzi :)

88tajfun 22.01.2011 20:08

O widzisz, dzięki ci bardzo za zwrócenie uwagi ;)

ps.
13 już poprawione

Rybka1928 22.01.2011 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 1037444)
Witam

Mam ogromną prośbę by ktoś rozwiązał 2 zadania z fizyki.
oto i one:

1. Na ciało o masie m działa sila hamująca ruch ktory jest proporcjonalny do prędkości R-=br(lub bv trudno rozczytac pismo) Znaleźć zależność prędkości ruchu od czasu prędkości początkowej równej Vo.

2. Trzy ciała o masie m umieszczono jak na rysunku :

http://up.programosy.pl/view/rysunek_2.jpg.html
Znaleźć przyśpieszenie układu ciał oraz naprężenie dla nici.

Jeśli jakieś dane są potrzene bo niestety żadnych nie mam, proszę sobie wymyślec.

pozdrawiam

ps. Nie to ze nie probuje tego rozwiązać ale stracilem kontaktem z semestrem z ktorym robie ten kurs, nie mam dostepu do żadnych list zadań itp. a rozwiązanie tych bardzo mi pomoże


1. a = dV/dt dV=a*dt
a = -bV/m

dV = a*dt

V - całka oznaczona od Vo do 0 z[-bV/m * dt]

V = Vo - 0 -b/m[v^2/2*dt]

V = -(bVo^2/m)*t + C

V = Vo - (b*(Vo^2)/2m)*t

Coś w tym stylu, a w tym drugim to jakieś masy albo oznaczenia masz może ?

Blacha92 23.01.2011 19:49

Witam Czy nie macie w swoich zbiorach albo w jakiś książkach, opisanej władzy ustawodawcze, sądowniczej, wykonawczej?? Muszę napisać referat, ale nie za bardzo moge korzystac z netu

wislacki 01.02.2011 19:03

2 zadanka z podstaw przedsiębiorczości - prosiłbym o zrobienie zadania nr 3 i 4
Zadania podobne z tym, że w 3 przedsiębiorca ponosi koszty netto, w 4 zaś brutto.

http://i55.tinypic.com/o5n5fr.jpg

z góry dziękuję za pomoc

Patka 02.03.2011 21:51

Jakie dwa warunki musi spełniać promień świetlny, aby ulec wewnętrznemu odbiciu?

Coach 02.03.2011 22:00

Mam problem z matematyką. Chodzi o funkcję homograficzną. Powiedzmy, że ma ona równanie y= x+2/2x. Jak z takiej postaci mam uzyskać funkcję bazową/ postać bazową ? (można spotkać się z obiema nazwami)

murray 02.03.2011 22:05

y=(1/2) + 1/x

rozkładasz x+2 na sumę dwóch ułamków o mianowniku 2x

damian755 04.03.2011 12:19

Robił ktoś prace na temat Polskiego wzrostu pkb po wejściu do EU. Jeśli tak ta proszę o kontakt na prv.

przemo 07.03.2011 19:30

Charakterystyka systemów komputerowych MRP.

Ma ktoś referat na taki temat na ok 10 stron ? W necie nie ma za dużo, a w książkach nie wiele więcej...

mastahkillah 11.03.2011 18:54

Mam wielką prośbę, otóż młodszy brat ma napisać list z angielskiego z którego ja kompletnie nie funkcjonuję, jeżeli ktoś mógłby tak na szybko coś ogarnąć to byłbym na prawdę bardzo wdzięczny.


W trakcie powrotu z USA zgubiono twoja walizkę. Napisz list do amerykańskich linii lotniczych w którym:
powiadomisz linie o zaginięciu walizki i poprosisz o pomoc w jej odszukaniu,
informujesz na jakiej trasie zaginęła i podajesz termin twojego lotu,
opisujesz walizkę i ogólnie informujesz o jej zawartości,
wyrażasz nadzieje ze walizka się odnajdzie i informujesz jak linie mogą ci ja dostarczyć.

Brozinho_23 24.03.2011 23:12

Może ktoś podać jakiś przykładowy opis tych 2-obrazków. Taki maturalny (kto? gdzie? co robi? jakie relacje panują? itp. ) Po niemiecku. Dzięki z góry.
http://www.barbara.at/typo3temp/pics/f94d24fef2.jpg
http://www.buergerengagement.bremen....en89.c.2879.de

Rond 27.03.2011 18:09

Jacek, działając siłą 120 N, przykręcił śrubę przy kole samochodu. Miał do dyspozycji klucz o długości 50 cm. Jaką najmniejszą siłą powinien zadziałać Tomek, który ma do dyspozycji tylko klucz o długości 30 cm, aby odkręcić tę śrubę?

Wiem jak to wszystko obliczyć, tylko nie wiem jednego - wystarczy, że moment siły u Tomka będzie taki sam, jak u Jacka, czy musi być minimalnie większy?

Z góry dziękuję za pomoc ; )

Lacrima 30.03.2011 14:58

Kilka zadań z optyki:

1. Gdzie należy umieścić przedmiot, aby jego obraz powstał w odległości 15 cm od zwierciadła kulistego wklęsłego o ogniskowej 5 cm? Jakie jest powiększenie obrazu?

2. W odległości 6 cm od zwierciadła kulistego wklęsłego o ogniskowej 4 cm znajduje się świecąca żarówka.
a) Oblicz w jakiej odległości od zwierciadła powinien znajdować się ekran, aby obraz żarówki był ostry.
b) Ile razy zwierciadło powiększy żarówkę, jeżeli jej rzeczywista wysokość wynosi 3 cm?
c) W jakiej odległości powstanie obraz, jeśli przedmiot odsuniemy od zwierciadła na odległość równą 16 cm? Czy otrzymany obraz będzie nadal powiększony? Uzasadnij odpowiedź.
d) Przedmiot z poprzedniego położenia przesuniemy w kierunku zwierciadła o 14 cm. Podaj cechy otrzymanego obrazu.

3. Strzałka o długości 2 cm znajduje się w odległości 4 cm od zwierciadła kulistego wklęsłego o promieniu f = 3cm. Narysuj obrazek ilustrujący tę sytuację i oblicz:
a) ogniskową zwierciadła,
b) odległość między przedmiotem a ekranem, na którym powstał ostry obraz,
c) pomniejszenie obrazu,
d) wysokość otrzymanego obrazu.

4. Ogniskowa zwierciadła kulistego wklęsłego wynosi 3 cm, a przedmiot znajduje się w odległości 8 cm od tego zwierciadła. Narysuj obraz i podaj jego cechy.

5. Korzystając z prawa odbicia wykonaj rysunek, a następnie oblicz wysokość lustra, jakie powinna kupić kobieta, aby mogła się w nim cała zobaczyć. Kobieta ma 165 cm wzrostu, odległość między jej oczami a czubkiem głowy przyjmij 10 cm.

Będę wdzięczna za rozwiązanie któregokolwiek.

pikuś 31.03.2011 20:40

Wie może ktoś jakie książki moge wpisac do literatury przedmiotu w bibliografi do prezentacji maturalnej z tematu : funkcjonowanie motywu zbrodni i kary w literaturze omów temat analizując wybrane przykłady.

Literaturę podmiotu mam ale nie wiem właśnie nic co mogło by być w literaturze przedmiotu ;/
Jak by ktoś mógł pomóc byłbym wdzięczny:)

kubawislak 06.09.2011 11:44

Statystyka
 
Bracia poratujcie, zbliża się poprawka a ja za nic w świecie nie wiem jak to rozwiązać. (oba zadania)

http://images41.fotosik.pl/1047/4c730200137f11b3gen.jpg

Garbaż1906 21.09.2011 12:13

Problem podobny do kolegi powyżej, jeśli ktoś z Was mógłby rzucić na to okiem to będę niezmiernie wdzięczny.

Mikroekonomia

Gospodarka pewnego kraju rozwija sie pomyslnie. Okazuje Się, że dochody realne będą rosły. Cztery wybrane towary wytwarzane w tym kraju mają nastepujące dochodowe elastyczności popytu:

DOBRO Dochodowa elastyczność popytu
A 1,5
B -1
C -0,76
D -0,4

Oceń perspektywy rozwojowe gałęzi wytwarzające poniższe towary, oraz szanse rozwoju gospodarki.

Wyobraź sobie, że kierujesz przedsiębiorstwem przewozów autobusowych i uzyskałeś następujące dane o elastyczności popytu na podróże autobusowe:
-elastyczność dochodowa: -0,4
-elastyczność cenowa: -1,2
-mieszana elastyczność cenowa w stosunku do podróży koleją: +2,1

W jaki sposób można wykorzystać te informacje w sytuacji gdy twoje przedsiębiorstwo notuje aktualnie straty?

Dean 15.10.2011 15:05

Ej temat zadania brzmi: Polskie społeczeństwo i polityka lat 90. w twórczości Andrzeja Mleczki.
Pomógłby ktoś znaleźć materiał w necie, bo ja szukam i nie mogę, a to pilne.

Dean 15.10.2011 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dean (Post 1177007)
Ej temat zadania brzmi: Polskie społeczeństwo i polityka lat 90. w twórczości Andrzeja Mleczki.
Pomógłby ktoś znaleźć materiał w necie, bo ja szukam i nie mogę, a to pilne.

Poratujcie jakimś materiałem Panie i Panowie...

johny96 18.10.2011 17:45

‎"Spór o istotę świata i sposoby jego poznania. Rozwiń temat na podstawie podanego fragmentu Dziadów i Romantyczności Mickiewicza"
Jest ktoś w stanie pomóc/podrzucić jakieś info/nakierować?

Zola 06.11.2011 13:55

PILNIE Poszukuje osoby ktora pomoze w temacie "krajoznastwo" (praca zaliczeniowa - krasomóstwo, inwentaryzacja krajoznawcza,etc ). ZAPŁACE !

Dean 28.11.2011 20:51

Siema, ma ktoś może z Was na zbyciu zadanie z PP o temacie w skrócie "BIZNESPLAN". Chyba każdy to miał w LO. Bardzo proszę o kontakt i pomoc.:)

wislacki 12.12.2011 18:19

PILNIE Potrzebuję pomocy w projekcie z infy - mam do napisania program w języku C. Szczegóły programu podam na priv.

gypsy 02.01.2012 13:28

Jakby ktoś potrzebował, to oferuję swoją pomoc w zakresie matematyki na poziomie gimnazjum/liceum. Jeśliby ktoś miał problem z jakimś zadankiem, to niech wali na pw, a postaram się wytłumaczyć :)

PrzemooTSW 02.01.2012 14:47

Potrzebuję Dzień z Życia Magnata.!
Bardzo Pilnie gdyby ktoś miał


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl