![]() |
Cytat:
|
Mnie tam El Nino niezbyt interesuje, ale na 99% wyladuje juz w Chelsea. W sumie Liverpool wyglada ostatnio cienko, wiec moze jakas rewolucja sie szykuje po sezonie :D
|
Proud i emj10 - dziękuje wam :) naprawdę bardzo mi miło coś takiego słyszeć. A tak prywatnie to jestem początkującym dziennikarzem sportowym i się dopiero uczę :)
A wracając do tematu to Juventus - zajmujący w tabeli dopiero siódme miejsce wypożyczył do końca sezonu czołowego strzelca włoskiej ekstraklasy Alessandro Matriego .Zagwarantował sobie również prawo pierwokupu napastnika Cagliari. Wówczas będzie musiał zapłacić 15,5 mln euro. Jednocześnie działacze "Starej Damy" poinformowali, że wypożyczyli do Parmy swojego napastnika - Amauriego. Włoski piłkarz brazylijskiego pochodzenia w obecnym sezonie bardzo zawodzi, nie zdobył jeszcze gola. I kolejne ciekawe zmiany : Klub angielskiej Premier League Birmingham City pozyskał wczoraj Obefemi Martinsa. 26 letni napastnik Rubina Kazań przeszedł do nowego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. Nigeryjczyk jest kolejnym zawodnikiem, który opuścił ostatnio Rubin. Kilka dni wcześniej umowę z Lechem Poznań podpisał Rafał Murawski. Moim zdaniem szybki , agresywny, waleczny angielski styl gry dużo bardziej do niego pasuje niż rosyjski. Jakoś zawsze pamiętam go z dobrych występów w Newcastle. Zaś Inter ponownie dokonał wzmocnienia - wypożyczył do końca sezonu japońskiego obrońce Yuto Nagatomo. Do tej pory 24-letni zawodnik grał w innej włoskiej drużynie Cesenie. Mimo młodego wieku Nagatomo rozegrał już 40 meczów w seniorskiej reprezentacji Japonii, zdobywając trzy gole. W minioną niedzielę wywalczył w Katarze z kadrą narodową swojego kraju Puchar Azji. Jak poinformowali jeszcze w poniedziałek działacze Interu, w ramach rozliczeń za wypożyczenie Nagatomo do Ceseny trafi Włoch Davide Santon - (również na wypożyczenie). Santon jest jeszcze w wieku młodzieżowym - 19 lat , to boczny obrońca. Okienko transferowe dobiegło końca , ale myślę iż zdołam tu jeszcze coś ciekawego zamieścić :) |
W sumie przez zimowe okienko transferowe w Premier League wydano grubo ponad 200 mln funtów, z czego ponad połowę zrobiły transfery Torresa, Dżeko i Carrolla. W związku z tym budżet rządu Jej Królewskiej Mości zdobył dodatkowe 50 mln. Nieźle jak na jeden miesiąc
Niezły wynik jak na okienko zimowe. Kto na tym najlepiej wyjdzie? Możliwe, że Liverpool, który wzmocnił się Carrollem i Suarezem (spore możliwości w ataku). Problemem Chelsea jest teraz ustawienie Drogby i Torresa w jedenastce. Nie ma mowy o braku współpracy, bo obaj dowiedli, że potrafią zrezygnować z powiększenia dorobku własnego strzeleckiego na rzecz lepiej ustawionego kolegi. Problem jest w tym, kto będzie do nich zagrywać. Tak wyglądała jedenastka The Blues w ostatnim spotkaniu: http://img121.imageshack.us/img121/1...eaevertonj.jpg Gdzie ustawić Didiera i Hiszpana, tak żeby miał kto rozegrać piłkę? Nie mój problem ^^ Ciekawa historia: Tottenham złożył ofertę za Charliego Adama z Blackpool, ale dopięcie transferu spóźniło się o jakieś 2 min. Według słów Harry'ego Redknappa :) |
|
Wenger skapiec :evil: Kluby powydawały takie pieniadze na transfery a ten pozałował nawet pare mln na 1 dobrego obronce.
|
Dzięki temu Arsenal jest dochodowy,i utrzymuje się pomimo małych nakładów finansowych zawsze w ścisłej czołówce. Wenger wie co robi.
Szczerze mówiąc to Liverpool znakomicie wyszedł w tym okienku. Suarez o niebo, jak dla mnie, jest kreatywniejszy od Torresa, który lekkim drewnem zalatuje. To samo Caroll z tym "kopytem" i nieskażonym intelektem stylem gry. Taka świeżość w The Reeds bardzo się przyda. Trzeba było coś zmienić w Liverpoolu i wykonano najlepszy z możliwych ruchów. |
Cytat:
Ale takim leciutkim :) Fajne podsumowanie sytuacji w Premier League: Torres = 50 milionów, Carroll = 35 milionów, Szczęsny – Clichy, Djourou, Vermaelen, Sagna – Nasri, Walcott, Fabregas, Song, Wilshere – Van Persie = 44 miliony |
Cytat:
|
Cytat:
|
A oto notowania transferowe wg " Przeglądu Sportowego " ( najciekawsze )
ANGLIA Manchester City: Edin Dżeko (Bośnia i Hercegowina/Wolfsburg) Aston Villa: Darren Bent (Anglia/Sunderland), Jean Makoun (Kamerun/Olympique Lyon) Chelsea: Fernando Torres (Hiszpania/Liverpool), David Luiz (Brazylia/Benfica Lizbona) Liverpool: Luis Suarez (Urugwaj/Ajax Amsterdam), Andy Carroll (Anglia/Newcastle) Stoke: John Carew (Norwegia/Aston Villa) Sunderland: Stephane Sessegnon (Benin/Paris St Germain) Tottenham: Steven Pienaar (RPA/Everton), Bongani Khumalo (RPA/Supersport United) West Bromwich Albion: Carlos Vela (Meksyk/Arsenal) West Ham: Robbie Keane (Irlandia/Tottenham), Demba Ba (Senegal/Hoffenheim) HISZPANIA Real Madryt: Emanuel Adebayor (Togo/Manchester City) Malaga: Martin Demichelis (Argentyna/Bayern Monachium), Julio Baptista (Brazylia/AS Roma) WŁOCHY AC Milan: Nicola Legrottaglie (Włochy/Juventus Turyn), Mark van Bommel (Holandia/Bayern Monachium), Antonio Cassano (Włochy/Sampdoria Genua), Didac Vila (Hiszpania/Espanyol Barcelone), Urby Emanuelson (Holandia/Ajax Amsterdam) Inter Mediolan: Houssine Kharja (Maroko/Genoa), Giampaolo Pazzini (Włochy/Sampdoria Genua), Andrea Ranocchia (Włochy/Genoa) NIEMCY Bayern Monachium: Luiz Gustavo (Brazylia/Hoffenheim) Hoffenheim: Ryan Babel (Holandia/Liverpool) Schalke 04: Angelos Charisteas (Grecja/Arles-Avignon), Anthony Anan (Ghana/Rosenborg) Wolfsburg: Koo Ja-cheoul (Korea Płd./Jeju United), Yohandry Orozco (Wenezuela/Zulia FC), Dieumerci Mbokani (Demokratyczna Republika Konga/AS Monaco) Przyznam , że jest nad czym rozmyślać , analizować , dyskutować :) Ale za to ta informacja wywarła na mnie mocne pozytywne wrażenia ;) Były gwiazdor min. Realu Madryt i reprezentacji Brazylii Roberto Carlos podpisał kontrakt z Andżi Machaczkała - rosyjski pierwszoligowiec :D Lewy obrońca od kilku dni był wolnym zawodnikiem po tym jak rozwiązał swoją umowę z brazylijskim Corinthiansem. Klub z Dagestanu będzie płacił swojemu nowemu zawodnikowi pensję w wysokości 4 milionów euro rocznie. Dodatkowo jeśli piłkarz zdecyduje się pozostać w klubie jeszcze o rok dłużej to będzie mógł przedłużyć swoją umowę na tych samych warunkach. O Roberto Carlosa Andżi Machaczkała rywalizowała z Terekiem Grozny, gdzie do gry namawiał go trener tego klubu Ruud Gullit. To się nam porobiło :D |
Klose do Borussii Dortmund za Barriosa?
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...78/story.shtml |
Transfer to w prawdzie polski, ale dokonany pomiędzy dwoma zagranicznymi klubami, dlatego zamieszczam informację tutaj :)
Marcin Kowalczyk do końca tego sezonu będzie występował w innym klubie. Piłkarz, który jeszcze do nie tak dawna był przymierzany do Bełchatowa lub Polonii Warszawa ostatecznie wybrał ofertę ukraińskiego Metałurhu Donieck.Reprezentant Polski został wypożyczony z Dynama Moskwa, w którym ostatnio nie mógł przebić się do podsatwowej jedenastki w pierwszej lini formacji. |
Oto, jakie cuda potrafi zdziałać transfer z Milanu do Rio.
Foto nr. 1 - Ronaldinho sprzed paru miesięcy: http://en.photosronaldinho.com/image...o_el_gordo.jpg Foto nr. 2 - Ronaldinho obecnie. Co prawda sesja dla brazylijskiego Rolling Stone, więc pewnie trochę retuszu było, ale: http://globoesporte.globo.com/futebo...e-em-casa.html Czyli jest jeszcze szansa dla naszych kopaczy. Sposób na "trening" jest prosty. Strzelanie goli, niekoniecznie na boisku:-D |
Tomasz Kuszczak w kręgu zainteresowań m.in Evertonu, Aston Villa i West Hamu
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html Cytat:
Skauci AC Milan obserwują występującego w FC Porto napastnika Hulka. Brazylijczyk prezentuje w obecnym sezonie świetną formę i jest jednym z najgorętszych towarów na transferowym rynku. Cytat:
|
Hulk tylko nie do ligi włoskiej... moim zdaniem pasował by idealnie do ligi angielskiej. Liga włoska jest jedną z naj mniej widowiskowych lig w europie i tam sie zmarnuje ... milan niech kupi lepszych obrońców...
|
Kiedyś (chyba za Petrescu) ponoć ten Hulk był w orbicie naszych zainteresowań. Podobnie zresztą jak Dzeko, zanim trafił do Wolfsburga.
Dziś obaj w sumie kosztują ponad 100 mln Euro :))) |
Agent Falcao potwierdził, ze Arsene Wenger zainteresowany jest jego klientem. Byłoby to fantastycznie wzmocnienie ataku kanonierow a takze uzupelnienie dla Robina van Persie. Szacowana wartosc Portugalczyka to 20mln funtow. Szkoda, ze Wenger mysli o transferach dopiero wtedy gdy Arsenal ma sezon z głowy. Ale jak to mowia, lepiej pozno niz wcale.
|
Kuszczaka rozpatrują na ławę pewnie :D
|
Yrek do BVB? Ciekawa informacja :)
http://sport.wp.pl/kat,1746,title,Ag...wiadomosc.html |
Stekelenburg na liście życzeń Manchesteru United.
Cytat:
Ściągnięcie Stekelenburga to chyba dobre rozwiązanie. Jest to bramkarz przede wszystkim efektywny. Rzadko popełniającym błędy. Sahin już niedługo w oficjalnie w Realu Madryt? Cytat:
Sahin to przecież mózg drużyny i chyba najlepszy jej piłkarz. Zastępcą Sahina w Borussii ma być Gudnogan z Nunerbergi reprezentant Niemiec do lat 21. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Przecież mają już w składzie świetnego środkowego pomocnika Xabiego Alonso, Samiego Khedire jeden z lepszych zawodników jeśli chodzi o "czarną robotę" do tego dochodzi Esteban Granero i Fernando Gago oraz Lassana Diarra no i praktycznie pewne jest, że zespół z Madrytu wzmocni Nuri Sahin... Cytat:
|
Co do transferu Sahina, to jestem bardzo ciekaw jak mu się powiedzie w Realu. Coś nie sądzę aby jakoś znacząco podbił La Liga. Co prawda, w obecnym mistrzu Niemiec, ten 22 - letni pomocnik był znaczącą postacią, lecz przy obecnym zestawieniu drugiej linii w Królewskich, nie widzę większych szans na jego częstą grę w tej formacji. No chyba, że w Pucharze Króla.
Ponadto piłkarską Europę, obiegła kolejna informacja na temat kolejnego piłkarza, który mogły zasilić zespół z Madrytu. Na ten temat jeszcze się nie wypowiem, ponieważ nie jest to w tej chwili pewna informacja, tak jak np. była w przypadku Nurina. A wg hiszpańskiej prasy Real zamierza sfinalizować transfer Hamita Altintopa z Bayernu Monachium. Zobaczymy pożyjemy. Chcę za to podać wiadomość dotyczącą zakupu jakiego dokonał tegoroczny zdobywca Scudetto. Otóż To Philippe Mexes z Romy i Taye Taiwo z Olympique Marsylia zasilą szeregi mistrza Włoch. Tę informację potwierdza szkoleniowiec Rossonerich Massimiliano Allegri, czyli zakupy jak najbardziej wiarygodne. Sezon jeszcze nie dobiegł ku końcowi, a już giganci europejscy zaczynają się zbroić na przyszły sezon. |
Narzekamy na tych polskich graczy, ze tak za kasa leca, ale maja z kogo wzorce czerpac.
http://www.eurofutbol.pl/news/287199...odnikiem-Anzy/ Czolowy, jak nawet nie najlepszy pilkarz PSV idzie grac na koniec swiata. |
Tymczasem piłkarski świat dalej obiegają informacje o transferach. I wypada tutaj troszeczkę odświeżyć info o zmianach w europejskich i światowych klubach, bo ten watek w porównaniu do tematu transferów w Polsce, na tym forum nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlatego chcę przypomnieć najciekawsze zakupy zagranicznych zespołów.
Rud van Nistelrooy, piłkarz, który lata świetności ma już za sobą, zasilił hiszpańską Malagę. Gracz o którym do niedawna krążyły plotki jakoby miał przyjść na do naszej Wisły, do Andaluzji przyszedł na zasadzie wolnego transferu z niemieckiego Hamburga. Nowym piłkarzem "Kanonierów" został Carl Jenkinson, 19-letni obrońca z londyńskiego Charlton Athletic grającego obecnie w League One. Wzmacnia się również kolejny angielski klub. Liverpool sfinalizował transfer Jordana Hendersona z Coventry City. 21-letni pomocnik związał się z drożyną z miasta Beatlesów długoterminową umową. Bramkarz reprezentacji Niemiec Manuel Neuer pomyślnie przeszedł testy medyczne w Bayernie Monachium i związał się z klubem pięcioletnią umową.Odchodzi z Schalke. Urodzony w Opolu niemiecki piłkarz Miroslav Klose będzie od najbliższego sezonu grał w rzymskim klubie Lazio. Napastnik podpisał dwuletni kontrakt. Opuścił szeregi Bayernu Monachium. Piłkarz reprezentacji Francji Yohan Cabaye, który wystąpił w niedawnym meczu z Polską w Warszawie, opuszcza OSC Lille i przenosi się do angielskiego Newcastle United. Pomocnik podpisał pięcioletni kontrakt. Występujący do tej pory w Lorient napastnik piłkarskiej reprezentacji Francji Kevin Gameiro przenosi się do Paris Saint Germanin. Ze stołecznym zespołem związał się czteroletnim kontraktem. Działacze Manchesteru United poinformowali o pozyskaniu z Blackburn Rovers utalentowanego obrońcy Phila Jonesa. Według lokalnych mediów 19-letni piłkarz kosztował około 17 milionów funtów (prawie 25 milionów euro) i złożył podpis pod kontraktem obowiązującym 5 lat. Natomiast sztab szkoleniowy mistrza Anglii, zdecydował się wypożyczyć swojego skrzydłowego młodzieżowca Bebe do Besiktasu Stambuł. Portugalczyk, który do Man-u trafił w ubiegłym roku, nie sprawdził się w kadrze Sir Alexa Fergusona. Większość ubiegłego sezonu 20-latek spędził w rezerwach United. Kevin Nolan potwierdził, że podpisał nowy pięcioletni kontrakt z West Hamem United. Pomocnik upuszcza Newcastle United. Można powiedzieć, ze nastąpiła wymiana zawodników (chociaż to nieprawda). Demba Ba, występujący ostatnio w West Hamie, przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Newcastle United. Senegalski napastnik podpisał ze Srokami trzyletni kontrakt. Wzmocnił się także grecki Olympiakos. Mistrzowie Grecji wypożyczyli z Villarealu młodego hiszpańskiego obrońcę Marcano, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Getafe. Z kolei brazylijski defensywny pomocnik Fernando zmieni klimat z francuskiego na bliskowschodni. 30-letni piłkarz przenosi się z Bordeaux do klubu Al Shabab z Arabii Saudyjskiej. Podpora defensywy Żyrondystów kosztowała Arabów 6 milionów euro. W ślady swojego bardziej znanego kolegi Ruda van Nistelrooya, poszedł Joris Mathijsen. Obrońca, który w lipcu zeszłego roku zdobył z reprezentacją Holandii wicemistrzostwo globu, od przyszłego sezonu będzie grać w Maladze. Odchodząc z HSV Hamburg, defensor podpisał z zespołem z Primera Division dwuletni kontrakt. Następnym wzmocnieniem andaluzyjskiego klubu z Malagi został Jeremy Toulalan, który przeniósł się do Hiszpanii z francuskiego Olympique Lyon. Napastnik Wolfsburga Brazylijczyk Grafite podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Al-Ahli z Dubaju. Wysokości transferu nie podano. Jestem ciekaw dlaczego niedoszły król strzelców Bundesligi, zdecydował się na moim zdaniem duży krok wstecz. Na pewno musi chodzić o solidne wynagrodzenie. I ośmielę się już napisać o wzmocnieniu Barcy. Udinese wyraziło zgodę na transfer chilijskiego skrzydłowego Alexisa Sancheza do Barcelony za około 54 miliony dolarów. Jak dla mnie ten niski ofensywny futbolista może realnie powalczyć o miejsce w składzie blaugrany.Widziałem go w paru meczach Seri A i zrobił na mnie dość dobre wrażenie. Sądzę, że jest w stanie przebić się do podstawowej jedenastki. 28-letni środkowy pomocnik Derek Boateng odchodzi z Getafe do Dnipro Dniepropietrowsk. Najbardziej tego zawodnika kolejarze z meczów reprezentacji Ghany. I tu również zastanawiam się czemu akurat obrał kierunek ukraiński. A dziś ma dojść do podpisania kontraktu znanego myślę wszystkim piłkarza Atletico Tomasa Ujfalusiego. Czeski stoper ma związać się z tureckim Galatasaray. Jak na razie tyle udało mi się dowiedzieć o zmianach pracodawców przez zagranicznych piłkarzy. Może tym razem ten wątek ożyje. I jeśli tylko jakiś kolejny ciekawy transfer wyjdzie na jaw, postaram się go tutaj szybko opublikować. Lub może wy to zrobicie. |
Kurczę, nie wiedziałem że aż tyle się dzieje na rynku transferowym :P Z tego co wiem, Diego ma odejść z VfL Wolfsburg , Ricardo Alvarez trafił do Arsenalu a nie do Palermo, Scott Carson poszedł do tureckiego Bursasporu i zwolnił miejsce dla Kuszczaka.
|
Cytat:
|
Malaga się zbroi - nie dość że podkupiła nam Ruuda, to oprócz wymienionych już przez szczepanawiślaka Mathijsena i Toulalana udało im się zakontraktować Joaquina z Valencii. A coś mi się wydaje, że to nie jest ich ostatnie słowo w tym okienku transferowym.
|
Adrian Mierzejewski entuzjastycznie witany w Turcji.. ;))
http://www.youtube.com/watch?v=Fr6MDrhJxxE |
Cytat:
A co do kolejnych transferów, to na razie największe wrażenie zrobił następny transfer Manu. Ashley Young podpisał 23 czerwca pięcioletni kontrakt z Manchesterem. 25-latek gra na tej samej pozycji co Portugalczyk Nani. Konkurencja o walkę w składzie zapowiada się więc ciekawie. Young przychodzi z Aston Villi. Takashi Usami, który w został wybrany najlepszym młodym piłkarzem J-legaue 2010 roku został wypożyczony na pół roku do Bayernu Monachium zmożliwością podpisania kontraktu, jeśli 19-letni Japończyk spełni oczekiwania niemieckiego klubu. Mistrz Włoch AC Milan pozyskał 18-letniego pomocnika Genui Stephana El Shaarawy'ego. W przeciwnym kierunku powędrował Niemiec Alexander Merkel. Alexander Merkel nie zdołał w minionym sezonie przebić się do składu Rossonerrich. Teraz będzie miał na to okazję w Genui. |
Też się dziwię skąd się wzięła cała ta otoczka wokół Mierzejewskiego. Według mnie, to naprawdę przeciętny piłkarz i aż dziw bierze ze poszedł za taką kwotę i robią z niego nie wiadomo jaką gwiazdę..
Co do pozostałych "normalnych" transferów, to zakupy poczynione przez Malagę robią naprawę spore wrażenie. Oczywiście trochę mnie dziwi, że np taki Joaquin odszedł z Valencii, ale widocznie mu się tam nie wiodło. Ciekaw jestem też ruchów transferowych Getafe, bo w końcu z tego co mi wiadomo, Szejkowie przejęli ten klub... |
I muszę skwitować, że prawdopodobnie nie dojdzie do transferu Sancheza do Barcy. Także na razie nie mamy wielkiego hitu transferowego. Obecnie ciężko mi wywnioskować który transfer rokuje do tego miana.
W poprzednim poście pisałem o Manchesterze. I pewnie działacze Czerwonych diabłów czeka kolejne wzmocnienie. Dobrze nam wszystkim znany golkiper Atletico David De Gea przechodzi testy medyczne. Jeśli zaliczy je poprawnie już na dniach stanie się kolejną konkurencją dla Edwina Van der Sara, bo o naszym Tomku już nie mówie.. I jeszcze z jednych ciekawszych zakupów można uznać ruch Zenitu St. Petersburg. Lewy obrońca Genui i reprezentacji Włoch Domenico Criscito przechodzi do rosyjskiej drużyny. O transferze poinformował włoski klub. Sumy transakcji jeszcze nie ujawniono. |
http://sport.interia.pl/raport/trans...45-mln,1660505
W kolejce Barcelona, Real Madryt, Chelsea, Manchester City oraz... Anżi Machaczkała. |
I potwierdziły się założenia menedżerów bramkarza i działaczy Manchesteru United. David De Gea już oficjalnie w Manchesterze.To już trzeci dobry transfer Man- u
|
Gervinho przyleciał do Londynu i przechodzi badania medyczne po ktorych podpisze kontrakt z Arsenalem - tak podala francuska L'equipe.
|
|
do Toronto poszedł tez Danny Kovermans
|
Cytat:
|
Wedlug mediow w piatek kontrakt z Barcelona podpisza Alexis Sanchez i Cesc Fabregas
|
Cytat:
I jak pisze Przegląd dalej : Według informacji "Daily Mirror" szkoleniowiec ma przeznaczyć dwa miliony funtów z tego transferu na pozyskanie z Manchesteru United Kuszczaka. Ale konkretów jak widzisz nie ma jeszcze żadnych. Pożyjemy zobaczymy :-D |
19-letni utalentowany bramkarz Genk-u Thibaut Courtois za 9mln euro przeszedl do Chelsea Londyn
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl