Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Transfery - Zagranica (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=168)

kitu91 31.01.2011 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dean (Post 1044852)
Oby Torres i Payet do Chelsea wpadli.:)

oj nie byłbym zadowolony:P

kreseq 31.01.2011 22:07

Mnie tam El Nino niezbyt interesuje, ale na 99% wyladuje juz w Chelsea. W sumie Liverpool wyglada ostatnio cienko, wiec moze jakas rewolucja sie szykuje po sezonie :D

szczepanwislak 01.02.2011 01:43

Proud i emj10 - dziękuje wam :) naprawdę bardzo mi miło coś takiego słyszeć. A tak prywatnie to jestem początkującym dziennikarzem sportowym i się dopiero uczę :)

A wracając do tematu to Juventus - zajmujący w tabeli dopiero siódme miejsce wypożyczył do końca sezonu czołowego strzelca włoskiej ekstraklasy Alessandro Matriego .Zagwarantował sobie również prawo pierwokupu napastnika Cagliari. Wówczas będzie musiał zapłacić 15,5 mln euro. Jednocześnie działacze "Starej Damy" poinformowali, że wypożyczyli do Parmy swojego napastnika - Amauriego. Włoski piłkarz brazylijskiego pochodzenia w obecnym sezonie bardzo zawodzi, nie zdobył jeszcze gola.
I kolejne ciekawe zmiany :
Klub angielskiej Premier League Birmingham City pozyskał wczoraj Obefemi Martinsa. 26 letni napastnik Rubina Kazań przeszedł do nowego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. Nigeryjczyk jest kolejnym zawodnikiem, który opuścił ostatnio Rubin. Kilka dni wcześniej umowę z Lechem Poznań podpisał Rafał Murawski. Moim zdaniem szybki , agresywny, waleczny angielski styl gry dużo bardziej do niego pasuje niż rosyjski. Jakoś zawsze pamiętam go z dobrych występów w Newcastle.
Zaś Inter ponownie dokonał wzmocnienia - wypożyczył do końca sezonu japońskiego obrońce Yuto Nagatomo. Do tej pory 24-letni zawodnik grał w innej włoskiej drużynie Cesenie. Mimo młodego wieku Nagatomo rozegrał już 40 meczów w seniorskiej reprezentacji Japonii, zdobywając trzy gole. W minioną niedzielę wywalczył w Katarze z kadrą narodową swojego kraju Puchar Azji. Jak poinformowali jeszcze w poniedziałek działacze Interu, w ramach rozliczeń za wypożyczenie Nagatomo do Ceseny trafi Włoch Davide Santon - (również na wypożyczenie). Santon jest jeszcze w wieku młodzieżowym - 19 lat , to boczny obrońca.

Okienko transferowe dobiegło końca , ale myślę iż zdołam tu jeszcze coś ciekawego zamieścić :)

murray 01.02.2011 02:13

W sumie przez zimowe okienko transferowe w Premier League wydano grubo ponad 200 mln funtów, z czego ponad połowę zrobiły transfery Torresa, Dżeko i Carrolla. W związku z tym budżet rządu Jej Królewskiej Mości zdobył dodatkowe 50 mln. Nieźle jak na jeden miesiąc

Niezły wynik jak na okienko zimowe. Kto na tym najlepiej wyjdzie? Możliwe, że Liverpool, który wzmocnił się Carrollem i Suarezem (spore możliwości w ataku).
Problemem Chelsea jest teraz ustawienie Drogby i Torresa w jedenastce. Nie ma mowy o braku współpracy, bo obaj dowiedli, że potrafią zrezygnować z powiększenia dorobku własnego strzeleckiego na rzecz lepiej ustawionego kolegi. Problem jest w tym, kto będzie do nich zagrywać. Tak wyglądała jedenastka The Blues w ostatnim spotkaniu: http://img121.imageshack.us/img121/1...eaevertonj.jpg

Gdzie ustawić Didiera i Hiszpana, tak żeby miał kto rozegrać piłkę? Nie mój problem ^^

Ciekawa historia: Tottenham złożył ofertę za Charliego Adama z Blackpool, ale dopięcie transferu spóźniło się o jakieś 2 min. Według słów Harry'ego Redknappa :)

kreseq 01.02.2011 02:45

http://www.sport.pl/pilka/55,96012,8...,,9033500.html - To jest przekozackie :D

Awaria faksu ;)

mitmichael 01.02.2011 08:15

Wenger skapiec :evil: Kluby powydawały takie pieniadze na transfery a ten pozałował nawet pare mln na 1 dobrego obronce.

Marszałek 01.02.2011 10:36

Dzięki temu Arsenal jest dochodowy,i utrzymuje się pomimo małych nakładów finansowych zawsze w ścisłej czołówce. Wenger wie co robi.

Szczerze mówiąc to Liverpool znakomicie wyszedł w tym okienku. Suarez o niebo, jak dla mnie, jest kreatywniejszy od Torresa, który lekkim drewnem zalatuje. To samo Caroll z tym "kopytem" i nieskażonym intelektem stylem gry.
Taka świeżość w The Reeds bardzo się przyda. Trzeba było coś zmienić w Liverpoolu i wykonano najlepszy z możliwych ruchów.

murray 01.02.2011 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1045212)
Dzięki temu Arsenal jest dochodowy,i utrzymuje się pomimo małych nakładów finansowych zawsze w ścisłej czołówce. Wenger wie co robi.

Szczerze mówiąc to Liverpool znakomicie wyszedł w tym okienku. Suarez o niebo, jak dla mnie, jest kreatywniejszy od Torresa, który lekkim drewnem zalatuje. To samo Caroll z tym "kopytem" i nieskażonym intelektem stylem gry.
Taka świeżość w The Reeds bardzo się przyda. Trzeba było coś zmienić w Liverpoolu i wykonano najlepszy z możliwych ruchów.

http://www.youtube.com/watch?v=jjJLq...eature=related
Ale takim leciutkim :)

Fajne podsumowanie sytuacji w Premier League:
Torres = 50 milionów, Carroll = 35 milionów, Szczęsny – Clichy, Djourou, Vermaelen, Sagna – Nasri, Walcott, Fabregas, Song, Wilshere – Van Persie = 44 miliony

mitmichael 01.02.2011 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1045212)
Dzięki temu Arsenal jest dochodowy,i utrzymuje się pomimo małych nakładów finansowych zawsze w ścisłej czołówce. Wenger wie co robi.

Nie daj Boze wyleci Koscielny i DJ to Arsenal zostaje z nieudacznikiem Squillacim, ktory ładuje bramki do własnej siatki lub dostaje czerwona kartke i osłabia druzyna. W takim przypadku zostaje na pozycji stopera tylko Alex Song (tez moze grac w obornie) a to zdecydowanie za malo jezeli chodzi o taki klub jak Arsenal. Druzyna walczaca na tylu frontach nie moze byc tylko z dwoma nominalnymi stoperami bo przyjdzie kontuzja i bedzie problem z ustawieniem lini obronnej. A na dodatek Vermaelen wraca dopiero pod koniec kwetnia.

WiślakMyślenice 01.02.2011 18:30

Cytat:

Nie daj Boze wyleci Koscielny i DJ to Arsenal zostaje z nieudacznikiem Squillacim, ktory ładuje bramki do własnej siatki lub dostaje czerwona kartke i osłabia druzyna. W takim przypadku zostaje na pozycji stopera tylko Alex Song (tez moze grac w obornie) a to zdecydowanie za malo jezeli chodzi o taki klub jak Arsenal. Druzyna walczaca na tylu frontach nie moze byc tylko z dwoma nominalnymi stoperami bo przyjdzie kontuzja i bedzie problem z ustawieniem lini obronnej. A na dodatek Vermaelen wraca dopiero pod koniec kwetnia.
Dokładnie. Gość jest niereformowalny. Osobiście żal mi innych sympatyków "The Gunners" a zwłaszcza, że czeka nas dwumecz w LM z Barceloną. Na dodatek Arsenal gra w pucharach angielskich, czyli większa ilość meczy, ryzyko kontuzji, większe zmęczenie itd.

szczepanwislak 01.02.2011 21:17

A oto notowania transferowe wg " Przeglądu Sportowego " ( najciekawsze )

ANGLIA


Manchester City:
Edin Dżeko (Bośnia i Hercegowina/Wolfsburg)

Aston Villa:
Darren Bent (Anglia/Sunderland), Jean Makoun (Kamerun/Olympique Lyon)

Chelsea:
Fernando Torres (Hiszpania/Liverpool), David Luiz (Brazylia/Benfica Lizbona)

Liverpool:
Luis Suarez (Urugwaj/Ajax Amsterdam), Andy Carroll (Anglia/Newcastle)

Stoke:
John Carew (Norwegia/Aston Villa)

Sunderland:
Stephane Sessegnon (Benin/Paris St Germain)

Tottenham:
Steven Pienaar (RPA/Everton), Bongani Khumalo (RPA/Supersport United)

West Bromwich Albion:
Carlos Vela (Meksyk/Arsenal)

West Ham:
Robbie Keane (Irlandia/Tottenham), Demba Ba (Senegal/Hoffenheim)

HISZPANIA

Real Madryt:
Emanuel Adebayor (Togo/Manchester City)

Malaga:
Martin Demichelis (Argentyna/Bayern Monachium), Julio Baptista (Brazylia/AS Roma)

WŁOCHY

AC Milan:
Nicola Legrottaglie (Włochy/Juventus Turyn), Mark van Bommel (Holandia/Bayern Monachium), Antonio Cassano (Włochy/Sampdoria Genua), Didac Vila (Hiszpania/Espanyol Barcelone), Urby Emanuelson (Holandia/Ajax Amsterdam)

Inter Mediolan:
Houssine Kharja (Maroko/Genoa), Giampaolo Pazzini (Włochy/Sampdoria Genua), Andrea Ranocchia (Włochy/Genoa)

NIEMCY

Bayern Monachium:
Luiz Gustavo (Brazylia/Hoffenheim)
Hoffenheim:
Ryan Babel (Holandia/Liverpool)

Schalke 04:
Angelos Charisteas (Grecja/Arles-Avignon), Anthony Anan (Ghana/Rosenborg)

Wolfsburg:
Koo Ja-cheoul (Korea Płd./Jeju United), Yohandry Orozco (Wenezuela/Zulia FC), Dieumerci Mbokani (Demokratyczna Republika Konga/AS Monaco)


Przyznam , że jest nad czym rozmyślać , analizować , dyskutować :)

Ale za to ta informacja wywarła na mnie mocne pozytywne wrażenia ;)
Były gwiazdor min. Realu Madryt i reprezentacji Brazylii Roberto Carlos podpisał kontrakt z Andżi Machaczkała - rosyjski pierwszoligowiec :D
Lewy obrońca od kilku dni był wolnym zawodnikiem po tym jak rozwiązał swoją umowę z brazylijskim Corinthiansem.
Klub z Dagestanu będzie płacił swojemu nowemu zawodnikowi pensję w wysokości 4 milionów euro rocznie. Dodatkowo jeśli piłkarz zdecyduje się pozostać w klubie jeszcze o rok dłużej to będzie mógł przedłużyć swoją umowę na tych samych warunkach. O Roberto Carlosa Andżi Machaczkała rywalizowała z Terekiem Grozny, gdzie do gry namawiał go trener tego klubu Ruud Gullit.
To się nam porobiło :D

Titto 01.03.2011 15:45

Klose do Borussii Dortmund za Barriosa?
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...78/story.shtml

szczepanwislak 03.03.2011 15:16

Transfer to w prawdzie polski, ale dokonany pomiędzy dwoma zagranicznymi klubami, dlatego zamieszczam informację tutaj :)
Marcin Kowalczyk do końca tego sezonu będzie występował w innym klubie. Piłkarz, który jeszcze do nie tak dawna był przymierzany do Bełchatowa lub Polonii Warszawa ostatecznie wybrał ofertę ukraińskiego Metałurhu Donieck.Reprezentant Polski został wypożyczony z Dynama Moskwa, w którym ostatnio nie mógł przebić się do podsatwowej jedenastki w pierwszej lini formacji.


flamengista 07.04.2011 19:06

Oto, jakie cuda potrafi zdziałać transfer z Milanu do Rio.

Foto nr. 1 - Ronaldinho sprzed paru miesięcy:

http://en.photosronaldinho.com/image...o_el_gordo.jpg

Foto nr. 2 - Ronaldinho obecnie. Co prawda sesja dla brazylijskiego Rolling Stone, więc pewnie trochę retuszu było, ale:

http://globoesporte.globo.com/futebo...e-em-casa.html

Czyli jest jeszcze szansa dla naszych kopaczy. Sposób na "trening" jest prosty. Strzelanie goli, niekoniecznie na boisku:-D

Titto 18.04.2011 18:05

Tomasz Kuszczak w kręgu zainteresowań m.in Evertonu, Aston Villa i West Hamu
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
Cytat:

Jak donosi brytyjska prasa, kolejny angielski klub jest zainteresowany sprowadzeniem Tomasza Kuszczaka. Reprezentacyjnego bramkarza chętnie w swoich szeregach widziałby Everton Liverpool.
Tomasz Kuszczak w Manchesterze United występuje od 2006 roku, ale od tego czasu nie zdołał sobie wywalczyć pozycji numer 1 w bramce Czerwonych Diabłów. W związku z pogłoskami o sprowadzeniu przez MU nowego bramkarza, Polak zadeklarował, iż po sezonie opuści Manchester.
Do gry o reprezentanta Polski włączył się Everton - poinformował "The People". Oprócz klubu z Liverpoolu, na Wyspach bardzo zainteresowane Kuszczakiem są Aston Villa i West Ham United. Bramkarz pozostaje także w kręgu zainteresowań innych europejskich klubów - Zenita St. Petersburg oraz Galatasaray Stambuł.
Ac Milan zainteresowany najlepszym strzelcem ligi Portugalskiej - Hulkiem, który w tym sezonie, w 47 meczach strzelił 32 bramki i zaliczył 22 asysty.
Skauci AC Milan obserwują występującego w FC Porto napastnika Hulka. Brazylijczyk prezentuje w obecnym sezonie świetną formę i jest jednym z najgorętszych towarów na transferowym rynku.

Cytat:

Hulk zagrał w trwających rozgrywkach w 47 meczach, w których zdobył 32 bramki i zaliczył 22 asysty. Jak donosi "La Gazzetta dello Sport", 24-letni zawodnik jest jednym z głównych celów działaczy AC Milan na letnie okienko transferowe.
Wcześniej angielskie media informowały już, że Hulk jest obserwowany przez wysłanników Tottenhamu Hotspur i Chelsea Londyn. Zatrudnienie Brazylijczyka mieli rozważać także działacze Manchesteru City.
Hulk rozpoczynał swoją karierę w ojczystej Vitorii, z której trafił do ligi japońskiej. Po udanych występach w Tokyo Verdy i Kawasaki Frontale w czerwcu 2008 roku przeniósł się do Porto.
Słynący z atomowych strzałów z dystansu Brazylijczyk jest obecnie wyceniany na około 20 mln euro.
Milan w pierwszej kolejności potrzebuje wzmocnień w linii obrony czy też, w linii pomocy. Raczej kolejny napastnik nie jest im potrzebny. Chyba, że latem odejdzie ktoś z czwórki Cassano, Ibra, Pato...

wolski413 22.04.2011 22:27

Hulk tylko nie do ligi włoskiej... moim zdaniem pasował by idealnie do ligi angielskiej. Liga włoska jest jedną z naj mniej widowiskowych lig w europie i tam sie zmarnuje ... milan niech kupi lepszych obrońców...

żogaiła 22.04.2011 22:49

Kiedyś (chyba za Petrescu) ponoć ten Hulk był w orbicie naszych zainteresowań. Podobnie zresztą jak Dzeko, zanim trafił do Wolfsburga.
Dziś obaj w sumie kosztują ponad 100 mln Euro :)))

mitmichael 04.05.2011 17:23

Agent Falcao potwierdził, ze Arsene Wenger zainteresowany jest jego klientem. Byłoby to fantastycznie wzmocnienie ataku kanonierow a takze uzupelnienie dla Robina van Persie. Szacowana wartosc Portugalczyka to 20mln funtow. Szkoda, ze Wenger mysli o transferach dopiero wtedy gdy Arsenal ma sezon z głowy. Ale jak to mowia, lepiej pozno niz wcale.

tofik 04.05.2011 18:46

Kuszczaka rozpatrują na ławę pewnie :D

emj10 08.05.2011 13:22

Yrek do BVB? Ciekawa informacja :)
http://sport.wp.pl/kat,1746,title,Ag...wiadomosc.html

Titto 08.05.2011 16:42

Stekelenburg na liście życzeń Manchesteru United.
Cytat:

Maarten Stekelenburg z Ajaksu Amsterdam jest faworytem do zastąpienia Edwina van der Sara w bramce Manchesteru United.

Edwin van der Sar po tym sezonie kończy piłkarską karierę. Jest wielce prawdopodobne, że doświadczonego Holendra zastąpi jego rodak, który zajął jego miejsce także w reprezentacji Oranje.

Stekelenburg przez całą swoją dotychczasową karierę był związany z Ajaksem Amsterdam. 28-letni bramkarz jest jednak gotowy podjąć nowe wyzwanie.

Manchester United za Stekelenburga będzie musiał zapłacić około 15 milionów funtów.

Numerem jeden na liście życzeń Czerwonych Diabłów był Manuel Neuer, ale bramkarz Schalke 04 nie chce opuszczać Niemiec i latem przeniesie się do Bayernu Monachium.

źródło: DevilPage.pl
Wygląda na to, że po odejściu van Der Sara Manchester postawi na kolejnego Holendra.
Ściągnięcie Stekelenburga to chyba dobre rozwiązanie. Jest to bramkarz przede wszystkim efektywny. Rzadko popełniającym błędy.


Sahin już niedługo w oficjalnie w Realu Madryt?
Cytat:

Nuri Şahin zostanie jutro oficjalnie piłkarzem Realu Madryt. Pomocnik Borussii Dortmund zwołał na poniedziałek na godzinę 12 konferencję prasową, na której ogłosi pełne porozumienie z Królewskimi, którzy o tej samej godzinie potwierdzą operację na swojej stronie internetowej.

22-letni zawodnik zwiąże się z Realem na najbliższe pięć sezonów i będzie zarabiał rocznie 2,5 miliona euro. Królewscy zapłacą Borussii 10 milionów euro za, jak określa go wielu działaczy, "jeden z największych talentów w europejskiej piłce". Wszystkie kontrakty jutro w Niemczech w imieniu klubu podpisze José Ángel Sánchez.

Şahin, który od 20 dni leczy uraz więzadeł prawego kolana, pożegna się jutro w Miasteczku Sportowym Borussii ze swoimi kolegami i wszystkimi pracownikami klubu. Wszystko wskazuje na to, że Turek odda się zaraz po podpisaniu nowej umowy w ręce lekarzy Sanitasu i Realu Madryt.

Marca potwierdza również ostatnie doniesienia Asa o możliwości sprowadzenia Hamita Altıntopa. Dziennikarze tej gazety dodają jednak, że rozmowy już trwają i porozumienie z agentem zawodnika, Rezą Fazellim, jest bardzo bliskie. Wydaje się, że również Altıntop zamelduje się w Madrycie jeszcze przed końcem maja.

Dzięki tym dwóm operacjom Mourinho skończy wzmacnianie drugiej linii i skupi się na lewym obrońcy i środkowym napastniku. Jeśli chodzi o defensywę, to największe szanse na transfer ma Fabio Coentrão. W przypadku ataku Marca stawia na Llorente i Agüero.
Źródło: Real Madryt.pl
Odejście tego zawodnika (co jest już chyba nieuniknione) będzie dla Borussii ogromnym osłabieniem.
Sahin to przecież mózg drużyny i chyba najlepszy jej piłkarz.
Zastępcą Sahina w Borussii ma być Gudnogan z Nunerbergi reprezentant Niemiec do lat 21.
Cytat:

Ilkay Gündogan jest pierwszym piłkarzem, który wzmocni Borussię Dortmund podczas letniego okna transferowego.
Reprezentant Niemiec do lat 21 wyznał, że decyzją, którą podjął w czwartek była najtrudniejszą w jego dotychczasowej karierze. To dlatego zajęło mi to tak dużo czasu - powiedział zawodnik urodzony w Gelsenkirchen. Władze Borussii za transfer 20-latka zapłaciły około 4,8 miliona euro.
Jestem gotowy do następnego kroku w mojej karierze. Wszystko w BVB jest doskonałe. Rozmowa z Jürgenem Kloppem zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pod względem sportowym na pewno wkomponuje się tam doskonale - powiedział nowy Borusse.
Transfer wszechstronnego zawodnika do Borussii nie ma nic wspólnego z prawdopodobnym odejściem Nuriego Sahina do Realu Madryt (oficjalna decyzja w tej sprawie zostanie podana do wiadomości opinii publicznej jutro). Decyzja BVB zapadła niezależnie od przyszłości Sahina. Myślę, że zdołałbym wywalczyć miejsce w zespole nawet obok Nuriego - stwierdził młody Niemiec.
Ponadto Borussia jest zainteresowana Allou Diarrą z Bordeaux, któremu po sezonie kończy się kontrakt, Valterem Birsą z Auxerre (tak samo jak Sahin środkowy pomocnik) i Treomulinasem.
Cytat:

Według doniesień RevierSport, Borussia Dortmund poszukuje wzmocnień we Francji. W gronie zawodników łączonych z transferem do BVB jest także reprezentant Polski - Ireneusz Jeleń, o którego zabiega także.... Schalke 04.
Irek cieszy się sporym zainteresowaniem w Zagłębiu Ruhry - powiedział Tomasz Kaczmarczyk, przedstawiciel Jelenia w wywiadzie dla RS.
Szczególnie skomplikowany może okazać się transfer Jelenia. Borussia chcąc zakontraktować byłego zawodnika Wisły Płock, musi przygotować się na zaciętą walkę z rywalem zza miedzy. Schalke ma polską przeszłość. Polscy piłkarze zawsze cieszyli się tutaj dobrą opinią. Irek mógłby wkomponować się tam bardzo dobrze - powiedział Kaczmarczyk.
Źródło: www.reviersport.de
Francuski portal Football.fr poinformował, że Jeleń nie jest jedynym piłkarzem występującym we francuskiej Ligue 1, który może trafić na Signal Iduna Park podczas letniego okna transferowego. W kręgu zainteresowań Borussen znajduje się także inny piłkarz Auxerre - Valter Birsa, a także duet z Boredaux - Alou Diarra oraz Benedict Trémoulinas.
Real Madryt zainteresowany Frankiem Lamprardem
Cytat:

osé Mourinho będzie próbował przekonać Chelsea do sprzedaży Franka Lamparda - donosi bulwarowy brytyjski dziennik The Daily Mirror. Szkoleniowiec Realu Madryt zastanawia się nawet nad użyciem w tej transakcji Kaki, którego od dawna pragną mieć w swojej drużynie The Blues. I mimo że sam Lampard chciałby zostać na Stamford Bridge, to londyński klub planuje tego lata przewietrzyć skład, w czym bardzo pomogłoby odejście zarabiającego aż 150 tysięcy funtów tygodniowo 32-latka. Reprezentantowi Anglii pozostały jeszcze dwa lata kontraktu. Mourinho chciał go sprowadzić do Interu Mediolan już w 2008 roku.

Źródło: Real Madryt.pl
Jestem ciekawy po co Realowi kolejny środkowy pomocnik?
Przecież mają już w składzie świetnego środkowego pomocnika Xabiego Alonso, Samiego Khedire jeden z lepszych zawodników jeśli chodzi o "czarną robotę" do tego dochodzi Esteban Granero i Fernando Gago oraz Lassana Diarra no i praktycznie pewne jest, że zespół z Madrytu wzmocni Nuri Sahin...

Cytat:

"Daily Mail" powołując się na informatora z Old Trafford donosi, że Sir Alex Ferguson chce w letnim oknie transferowym pozyskać Wesleya Sneijdera z Interu Mediolan. Najpierw jednak na transfer musi się zgodzić rodzina Glazerów.

- W tym momencie wszystko zależy od właścicieli - powiedział informator. - Sir Alex chce tego piłkarza. Sprawa rozbija się o jego żądania finansowe - dodał.

Ferguson już planuje skład na przyszły sezon - pisze angielska gazeta w internetowym wydaniu. 26-letni Sneijder jest pierwszym nazwiskiem na liście życzeń. Ma zastąpić Paul Scholesa, który prawdopodobnie zakończy po sezonie karierę.




Największą przeszkodzą są zarobki holenderskiego gwiazdora, który na San Siro tygodniowo za swoje usługi pobiera 170 tysięcy funtów. Aby zatrudnić Sneijdera władze United naprawdę musiałyby głęboko sięgnąć do kieszeni i przebić nawet wynagrodzenie Wayne'a Rooneya. Dodatkowo podwyższającym koszt zatrudnienia nowego pracownika są wysokie podatki na Wyspach.
Według informacji gazety sam piłkarz i jego żona Yolanthe nie mają nic przeciwko przeprowadzce do Anglii, a to oznacza, że klub również nie powinien robić mu problemów, bo nieźle na tym zarobi.
Gdyby udało się pozyskać reprezentanta Holandii, byłby to największy transfer Fergusona od czasów kupienia z Tottenhamu Bułgara Dymitara Berbatowa w 2008 roku.
Przyjście tego zawodnika do United bez wątpienia byłoby wielkim wzmocnieniem ManU. Piłkarz o zajebistym uderzeniu z dystansu, świetnym przeglądnie pola. Dla mnie po Xavim najlepszy środkowy pomocnik na świecie...

szczepanwislak 10.05.2011 13:03

Co do transferu Sahina, to jestem bardzo ciekaw jak mu się powiedzie w Realu. Coś nie sądzę aby jakoś znacząco podbił La Liga. Co prawda, w obecnym mistrzu Niemiec, ten 22 - letni pomocnik był znaczącą postacią, lecz przy obecnym zestawieniu drugiej linii w Królewskich, nie widzę większych szans na jego częstą grę w tej formacji. No chyba, że w Pucharze Króla.
Ponadto piłkarską Europę, obiegła kolejna informacja na temat kolejnego piłkarza, który mogły zasilić zespół z Madrytu. Na ten temat jeszcze się nie wypowiem, ponieważ nie jest to w tej chwili pewna informacja, tak jak np. była w przypadku Nurina. A wg hiszpańskiej prasy Real zamierza sfinalizować transfer Hamita Altintopa z Bayernu Monachium. Zobaczymy pożyjemy.
Chcę za to podać wiadomość dotyczącą zakupu jakiego dokonał tegoroczny zdobywca Scudetto. Otóż To Philippe Mexes z Romy i Taye Taiwo z Olympique Marsylia zasilą szeregi mistrza Włoch. Tę informację potwierdza szkoleniowiec Rossonerich Massimiliano Allegri, czyli zakupy jak najbardziej wiarygodne.
Sezon jeszcze nie dobiegł ku końcowi, a już giganci europejscy zaczynają się zbroić na przyszły sezon.

Wasiu 12.06.2011 18:22

Narzekamy na tych polskich graczy, ze tak za kasa leca, ale maja z kogo wzorce czerpac.

http://www.eurofutbol.pl/news/287199...odnikiem-Anzy/

Czolowy, jak nawet nie najlepszy pilkarz PSV idzie grac na koniec swiata.

szczepanwislak 20.06.2011 13:34

Tymczasem piłkarski świat dalej obiegają informacje o transferach. I wypada tutaj troszeczkę odświeżyć info o zmianach w europejskich i światowych klubach, bo ten watek w porównaniu do tematu transferów w Polsce, na tym forum nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlatego chcę przypomnieć najciekawsze zakupy zagranicznych zespołów.
Rud van Nistelrooy, piłkarz, który lata świetności ma już za sobą, zasilił hiszpańską Malagę. Gracz o którym do niedawna krążyły plotki jakoby miał przyjść na do naszej Wisły, do Andaluzji przyszedł na zasadzie wolnego transferu z niemieckiego Hamburga.
Nowym piłkarzem "Kanonierów" został Carl Jenkinson, 19-letni obrońca z londyńskiego Charlton Athletic grającego obecnie w League One.
Wzmacnia się również kolejny angielski klub. Liverpool sfinalizował transfer Jordana Hendersona z Coventry City. 21-letni pomocnik związał się z drożyną z miasta Beatlesów długoterminową umową.
Bramkarz reprezentacji Niemiec Manuel Neuer pomyślnie przeszedł testy medyczne w Bayernie Monachium i związał się z klubem pięcioletnią umową.Odchodzi z Schalke.
Urodzony w Opolu niemiecki piłkarz Miroslav Klose będzie od najbliższego sezonu grał w rzymskim klubie Lazio. Napastnik podpisał dwuletni kontrakt. Opuścił szeregi Bayernu Monachium.
Piłkarz reprezentacji Francji Yohan Cabaye, który wystąpił w niedawnym meczu z Polską w Warszawie, opuszcza OSC Lille i przenosi się do angielskiego Newcastle United. Pomocnik podpisał pięcioletni kontrakt.
Występujący do tej pory w Lorient napastnik piłkarskiej reprezentacji Francji Kevin Gameiro przenosi się do Paris Saint Germanin. Ze stołecznym zespołem związał się czteroletnim kontraktem.
Działacze Manchesteru United poinformowali o pozyskaniu z Blackburn Rovers utalentowanego obrońcy Phila Jonesa. Według lokalnych mediów 19-letni piłkarz kosztował około 17 milionów funtów (prawie 25 milionów euro) i złożył podpis pod kontraktem obowiązującym 5 lat. Natomiast sztab szkoleniowy mistrza Anglii, zdecydował się wypożyczyć swojego skrzydłowego młodzieżowca Bebe do Besiktasu Stambuł. Portugalczyk, który do Man-u trafił w ubiegłym roku, nie sprawdził się w kadrze Sir Alexa Fergusona. Większość ubiegłego sezonu 20-latek spędził w rezerwach United.
Kevin Nolan potwierdził, że podpisał nowy pięcioletni kontrakt z West Hamem United. Pomocnik upuszcza Newcastle United. Można powiedzieć, ze nastąpiła wymiana zawodników (chociaż to nieprawda). Demba Ba, występujący ostatnio w West Hamie, przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Newcastle United. Senegalski napastnik podpisał ze Srokami trzyletni kontrakt.
Wzmocnił się także grecki Olympiakos. Mistrzowie Grecji wypożyczyli z Villarealu młodego hiszpańskiego obrońcę Marcano, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Getafe.
Z kolei brazylijski defensywny pomocnik Fernando zmieni klimat z francuskiego na bliskowschodni. 30-letni piłkarz przenosi się z Bordeaux do klubu Al Shabab z Arabii Saudyjskiej. Podpora defensywy Żyrondystów kosztowała Arabów 6 milionów euro.
W ślady swojego bardziej znanego kolegi Ruda van Nistelrooya, poszedł Joris Mathijsen. Obrońca, który w lipcu zeszłego roku zdobył z reprezentacją Holandii wicemistrzostwo globu, od przyszłego sezonu będzie grać w Maladze. Odchodząc z HSV Hamburg, defensor podpisał z zespołem z Primera Division dwuletni kontrakt. Następnym wzmocnieniem andaluzyjskiego klubu z Malagi został Jeremy Toulalan, który przeniósł się do Hiszpanii z francuskiego Olympique Lyon.
Napastnik Wolfsburga Brazylijczyk Grafite podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Al-Ahli z Dubaju. Wysokości transferu nie podano. Jestem ciekaw dlaczego niedoszły król strzelców Bundesligi, zdecydował się na moim zdaniem duży krok wstecz. Na pewno musi chodzić o solidne wynagrodzenie.
I ośmielę się już napisać o wzmocnieniu Barcy. Udinese wyraziło zgodę na transfer chilijskiego skrzydłowego Alexisa Sancheza do Barcelony za około 54 miliony dolarów. Jak dla mnie ten niski ofensywny futbolista może realnie powalczyć o miejsce w składzie blaugrany.Widziałem go w paru meczach Seri A i zrobił na mnie dość dobre wrażenie. Sądzę, że jest w stanie przebić się do podstawowej jedenastki.
28-letni środkowy pomocnik Derek Boateng odchodzi z Getafe do Dnipro Dniepropietrowsk. Najbardziej tego zawodnika kolejarze z meczów reprezentacji Ghany. I tu również zastanawiam się czemu akurat obrał kierunek ukraiński.
A dziś ma dojść do podpisania kontraktu znanego myślę wszystkim piłkarza Atletico Tomasa Ujfalusiego. Czeski stoper ma związać się z tureckim Galatasaray.

Jak na razie tyle udało mi się dowiedzieć o zmianach pracodawców przez zagranicznych piłkarzy. Może tym razem ten wątek ożyje. I jeśli tylko jakiś kolejny ciekawy transfer wyjdzie na jaw, postaram się go tutaj szybko opublikować. Lub może wy to zrobicie.

miodzio 24.06.2011 22:15

Kurczę, nie wiedziałem że aż tyle się dzieje na rynku transferowym :P Z tego co wiem, Diego ma odejść z VfL Wolfsburg , Ricardo Alvarez trafił do Arsenalu a nie do Palermo, Scott Carson poszedł do tureckiego Bursasporu i zwolnił miejsce dla Kuszczaka.

mitmichael 25.06.2011 00:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miodzio (Post 1116114)
Kurczę, nie wiedziałem że aż tyle się dzieje na rynku transferowym :P Z tego co wiem, Diego ma odejść z VfL Wolfsburg , Ricardo Alvarez trafił do Arsenalu a nie do Palermo, Scott Carson poszedł do tureckiego Bursasporu i zwolnił miejsce dla Kuszczaka.

Do tego jeszcze trzeba dodac, ze owy Bursaspor ma zamiar sciagnac (co dla mnie jest nierealne) Franka Lamparda z Chelsea - widac w Turcji coraz lepiej sie dzieje skoro takie mocarne plany ma ten klub

dulli78 25.06.2011 00:14

Malaga się zbroi - nie dość że podkupiła nam Ruuda, to oprócz wymienionych już przez szczepanawiślaka Mathijsena i Toulalana udało im się zakontraktować Joaquina z Valencii. A coś mi się wydaje, że to nie jest ich ostatnie słowo w tym okienku transferowym.

QuaRiS 25.06.2011 02:51

Adrian Mierzejewski entuzjastycznie witany w Turcji.. ;))

http://www.youtube.com/watch?v=Fr6MDrhJxxE

szczepanwislak 27.06.2011 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QuaRiS (Post 1116175)
Adrian Mierzejewski entuzjastycznie witany w Turcji.. ;))

http://www.youtube.com/watch?v=Fr6MDrhJxxE

Jestem w szoku jak Adrian był tam witany. Ciekawi mnie skąd ci kibice mają taką opinie gwiazdy u Mierzejewskiego. Czy fakt tytułu najlepszego gracza ekstraklasy wystarczył ??

A co do kolejnych transferów, to na razie największe wrażenie zrobił następny transfer Manu. Ashley Young podpisał 23 czerwca pięcioletni kontrakt z Manchesterem. 25-latek gra na tej samej pozycji co Portugalczyk Nani. Konkurencja o walkę w składzie zapowiada się więc ciekawie. Young przychodzi z Aston Villi.
Takashi Usami, który w został wybrany najlepszym młodym piłkarzem J-legaue 2010 roku został wypożyczony na pół roku do Bayernu Monachium zmożliwością podpisania kontraktu, jeśli 19-letni Japończyk spełni oczekiwania niemieckiego klubu.
Mistrz Włoch AC Milan pozyskał 18-letniego pomocnika Genui Stephana El Shaarawy'ego. W przeciwnym kierunku powędrował Niemiec Alexander Merkel. Alexander Merkel nie zdołał w minionym sezonie przebić się do składu Rossonerrich. Teraz będzie miał na to okazję w Genui.

miodzio 27.06.2011 17:15

Też się dziwię skąd się wzięła cała ta otoczka wokół Mierzejewskiego. Według mnie, to naprawdę przeciętny piłkarz i aż dziw bierze ze poszedł za taką kwotę i robią z niego nie wiadomo jaką gwiazdę..

Co do pozostałych "normalnych" transferów, to zakupy poczynione przez Malagę robią naprawę spore wrażenie. Oczywiście trochę mnie dziwi, że np taki Joaquin odszedł z Valencii, ale widocznie mu się tam nie wiodło. Ciekaw jestem też ruchów transferowych Getafe, bo w końcu z tego co mi wiadomo, Szejkowie przejęli ten klub...

szczepanwislak 27.06.2011 21:41

I muszę skwitować, że prawdopodobnie nie dojdzie do transferu Sancheza do Barcy. Także na razie nie mamy wielkiego hitu transferowego. Obecnie ciężko mi wywnioskować który transfer rokuje do tego miana.
W poprzednim poście pisałem o Manchesterze. I pewnie działacze Czerwonych diabłów czeka kolejne wzmocnienie. Dobrze nam wszystkim znany golkiper Atletico David De Gea przechodzi testy medyczne. Jeśli zaliczy je poprawnie już na dniach stanie się kolejną konkurencją dla Edwina Van der Sara, bo o naszym Tomku już nie mówie.. I jeszcze z jednych ciekawszych zakupów można uznać ruch Zenitu St. Petersburg. Lewy obrońca Genui i reprezentacji Włoch Domenico Criscito przechodzi do rosyjskiej drużyny. O transferze poinformował włoski klub. Sumy transakcji jeszcze nie ujawniono.

flamengista 28.06.2011 22:41

http://sport.interia.pl/raport/trans...45-mln,1660505

W kolejce Barcelona, Real Madryt, Chelsea, Manchester City oraz... Anżi Machaczkała.

szczepanwislak 29.06.2011 12:00

I potwierdziły się założenia menedżerów bramkarza i działaczy Manchesteru United. David De Gea już oficjalnie w Manchesterze.To już trzeci dobry transfer Man- u

mitmichael 29.06.2011 20:16

Gervinho przyleciał do Londynu i przechodzi badania medyczne po ktorych podpisze kontrakt z Arsenalem - tak podala francuska L'equipe.

szczepanwislak 30.06.2011 10:02

I kolejny ciekawie rokujący transfer. Niemiecki piłkarz Torsten Frings będzie grał w drużynie FC Toronto (Kanada). 79-krotny reprezentant kraju zdecydował się na ten krok po tym, jak władze Werderu Brema, w którym występował - z przerwami - przez dwanaście lat, nie przedłużyły z nim umowy.

szprotson 30.06.2011 12:59

do Toronto poszedł tez Danny Kovermans

brylant17 30.06.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 1118352)
I potwierdziły się założenia menedżerów bramkarza i działaczy Manchesteru United. David De Gea już oficjalnie w Manchesterze.To już trzeci dobry transfer Man- u

A wiadomo już gdzie pójdzie Kuszczak?

mitmichael 30.06.2011 21:07

Wedlug mediow w piatek kontrakt z Barcelona podpisza Alexis Sanchez i Cesc Fabregas

szczepanwislak 02.07.2011 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1119095)
A wiadomo już gdzie pójdzie Kuszczak?

Co do Tomka to sprawa wyglądała w ten sposób, że jego ewentualny powrót do West Bromwich, uzasadniony był od odejścia podstawowego golkipera Albion Scotta Carsona. I jak donosi dzisiejszy " Przegląd Sportowy " Scott Carson przeszedł do trzeciej drużny ligi tureckiej Bursasporu. I właśnie wg brytyjskich mediów od tego transferu uzależniona była przeprowadzka z Manchesteru do WBA Kuszczaka.
I jak pisze Przegląd dalej : Według informacji "Daily Mirror" szkoleniowiec ma przeznaczyć dwa miliony funtów z tego transferu na pozyskanie z Manchesteru United Kuszczaka. Ale konkretów jak widzisz nie ma jeszcze żadnych. Pożyjemy zobaczymy :-D

mitmichael 17.07.2011 16:10

19-letni utalentowany bramkarz Genk-u Thibaut Courtois za 9mln euro przeszedl do Chelsea Londyn


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl