Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   9. kolejka, Wisła - Warta, 13 września 2024, 20:30 + zaległy ŁKS 17 września 19:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11035)

RAPH 17.09.2024 20:53

Wy też mieliście wrażenie że wyszli posrani na wielki ŁKS?

wolfy 17.09.2024 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 1634865)
To jest smutne i zalosne. Juz sie nawet nie denerwuje ogladajac kolejny w........ Nawet szydera mi sie znudzila :|
Czy choć jeden zawodnik dzisiaj zagral dobrze?

Ja też piszę to co piszę na luziku. Ile można się przejmować?

Skawa Wadowice 17.09.2024 20:54

Naszym najwiekszym problemem jest to ze probujemy grac krakowska pilke. A wychodzi krakowska pisda. Trzeba grac bezposredni chamski futbol. Tak jak wszyscy. Zadna druzyna nie gra ladnie. Wyjda jej dwie akcje ladne w meczu ale generalnie to jest na skrzydlo i wrzuta z kazdej pozycji na afere. Nabijanie na reke strzelajac w obronce, sfg, szukanie fauli. To sie nie spodoba nikomu ale tak nas wszyscy punktuja. A najgorsza bezradnosc widac jak my nawet probujac strzelac to prseciwnik rzuca sie na pilke byleby zblokowac cialem tak jakby bronili dziewczyny przed ciapatymi.
U nas za duzo .......enia technicznego. Nie sprawdza sie to

Przeciwnik ma pilke na skrzydle to od razu w polu karnym jest 3-4 gosci. I jeb wrzuta na afere bo w koncu ktos dolozy noge, ktos zgubi krycie itp. A u nas? sam Rodado niski. Nikomu sie nie chce wbiegac. Czekaj na zebranie pilki przed polem karnym. TO SIE NEI SPRAWDZA

Mam dosc trenerow bylych Wislakow. Ale mnie w....ia to zatrudnianie dawnych pilkarzy. Wszedzie sa zakorzenieni. Jaki warsztat trenerski ma Kmiecik? Fenomenalny bo bramek strzelamy najwiecej w lidze. A wroooc

TIR_DO_SŁUBIC 17.09.2024 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1634869)
Naszym najwiekszym problemem jest to ze probujemy grac krakowska pilke. A wychodzi krakowska pisda. Trzeba grac bezposredni chamski futbol. Tak jak wszyscy. Zadna druzyna nie gra ladnie. Wyjda jej dwie akcje ladne w meczu ale generalnie to jest na skrzydlo i wrzuta z kazdej pozycji na afere. Nabijanie na reke strzelajac w obronce, sfg, szukanie fauli. To sie nie spodoba nikomu ale tak nas wszyscy punktuja. A najgorsza bezradnosc widac jak my nawet probujac strzelac to prseciwnik rzuca sie na pilke byleby zblokowac cialem tak jakby bronili dziewczyny przed ciapatymi.
U nas za duzo .......enia technicznego. Nie sprawdza sie to

Czego oczekujesz od trenera który ma tak prymitywny warsztat?

MMTS 17.09.2024 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1634870)
Czego oczekujesz od trenera który ma tak prymitywny warsztat?

Jak to? Przecież Kaziu miał być zbawicielem. Jaka to była ekstazą na forum i X. Doświadczony w awansach.

leszekpw 17.09.2024 21:14

Właśnie. Gdzie są ci wszyscy znafffcy, jaroo1, framat, co tak modlili się o Moskala.

Elefant 17.09.2024 21:17

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że Wisła Kraków S.A. nie posiada drużyny piłkarskiej.
Może i ma zatrudnionych z trzydziestu sowicie opłaconych piłkarzy, ale drużyny nie ma.
Choć może określenie piłkarze jest w tym przypadku na wyrost.

Karherop 17.09.2024 21:21

Podwojny temat meczowy się nie sprawdził, nauczka na przyszłość dla autora tego pomysłu.

Tyle w temacie.

Drozd 17.09.2024 21:23

Dokąd takiego Jarocha za strzał, który zaprezentował nikt ani nie zjebie ani nie wyszydzi tylko poklepie po plecach to nic się nie zmieni. Dotyczy to postawy reszty również.

Albo do Królewskiego to dotrze albo dalej będzie syf...

wolfy 17.09.2024 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1634884)
Dokąd takiego Jarocha za strzał, który zaprezentował nikt ani nie zjebie ani nie wyszydzi tylko poklepie po plecach to nic się nie zmieni. Dotyczy to postawy reszty również.

Albo do Królewskiego to dotrze albo dalej będzie syf...

Nie miałeś racji.
Tu się nic nie rodzi, tylko kamień schodzi z nerek. Na darmo ten ból.

krysztal 17.09.2024 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1634884)
Dokąd takiego Jarocha za strzał, który zaprezentował nikt ani nie zjebie ani nie wyszydzi tylko poklepie po plecach to nic się nie zmieni. Dotyczy to postawy reszty również.

Albo do Królewskiego to dotrze albo dalej będzie syf...

Przecież "wybrzmiał "na "C" że nie będzie ich rugać

Drozd 17.09.2024 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1634887)
Przecież "wybrzmiał "na "C" że nie będzie ich rugać

Na początku sezonu niby każdy mecz to miał być osobny projekt, osobno rozliczany. A tu co projekt to wtopa, a rozliczeń nie ma... Odrobinę konsekwencji należy oczekiwać.

MaLk 17.09.2024 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1634890)
Na początku sezonu niby każdy mecz to miał być osobny projekt, osobno rozliczany. A tu co projekt to wtopa, a rozliczeń nie ma... Odrobinę konsekwencji należy oczekiwać.

Rozliczany powiadasz... no nie wiem, nie wiem, może xG się zgadzało? ;)

Drozd 17.09.2024 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1634885)
Nie miałeś racji.
Tu się nic nie rodzi, tylko kamień schodzi z nerek. Na darmo ten ból.

No niestety tak to wygląda... Głównie przez cipowatość Królewskiego. Niech głaska dalej...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1634892)
Rozliczany powiadasz... no nie wiem, nie wiem, może xG się zgadzało? ;)

Widziałeś strzał Jarocha z wystawionej jak na tacy piłki? Albo Gogóła przy pierwszej bramce?

Skoro każdy mecz to osobny projekt ...

Stelio 17.09.2024 21:40

Trzeba było to zaorac w 2019 i lecieć z Kwietniem od IV ligi. A tak to parafrazujac Churchilla, wybraliśmy dryf z biedakami u sterów a 4 ligę będziemy mieć i tak i to z 5 letnim opóźnieniem.

W mieście derbowym.

W którym za chwilę będziemy 3 siłą. Chociaż po spadku do 2 ligi to chyba od razu lecimy na pysk do 4 więc będziemy jakas 6 siłą w mieście za Pradniczanka czy Clepardia.

Markus 17.09.2024 21:44

Kolejny dramatyczny mecz, którego przykro komentować.

Moskal znów pokazał, że na razie nie ogarnia i dalej jest po prostu słabym trenerem.Tłumaczy go trochę kadra, którą stworzył mu Królewski, ale za którą sam też optował chcąc więcej Polaków na czele z takim Biedrzyckim czy Zwolińskim.

Nie tłumaczą go natomiast kuriozalne decyzje taktyczne w rodzaju wykorzystywania Rodado coraz dalej od bramki rywali, lub nawet w roli skrajnego pomocnika, fakt że piłkarze zwijają się jeszcze bardziej niż zwijali się za Sobolewskiego (ktoś przez ostatnie dwa miesiące zrobił jakikolwiek postęp? Forma Carbo, Gogóła i Sukiennickiego jedynie pikuje), brak odpowiednich korekt w ustawieniu podczas meczu, złe wybory kadrowe, wystawianie zawodników będących w dyspozycji nie nadającej się do gry, brak pomysłu na atak pozycyjny, postępujący chaos w kryciu w obronie gdzie ogromne błędy popełniali Gogół, Carbo i Mikulec, powielanie wcześniejszych błędów (tym razem nie mieliśmy lewej strony w pierwszej połowie, bo trzeci raz z rzędu musiał postawić na beznadziejnego Starzyńskiego - Dziedzic jako młodzieżowiec dziś zagrał odrobinę lepiej, jest więc alternatywa), brak jakiegoś planu B na mecz, pomysłu na zaskoczenie rywala i poprawę jakości gry. Piłkarze są przeraźliwie nieskuteczni, nie wiedzą momentami, co mają grać, gdzie się przesuwać, kogo kryć, kiedy wychodzić na wolne pole, wszędzie mamy chaos. Co oni robią u Moskala na treningach?

Nawet Ciczkan zaczyna zachowywać się przy dośrodkowaniach gorzej niż Broda, ale to akurat kamyczek do ogródka Załuski. Po dzisiejszym meczu pomysł z Letkiewiczem w składzie nie wydaje się aż tak bardzo zły.

Mamy też nową świecką tradycję: Zwoliński w kolejnym meczu nie zanotował żadnego udanego zagrania, no może poza podaniem w końcówce, za co jednak trudno bić mu brawo. Co to za napastnik? On się dziś nadaje bardziej do kabaretu niż na boisko.

Czy ci, którzy tak mocno dopominali się onegdaj o trenera "znającego realia pierwszej ligi" i kogoś, "kto już robił z niej awanse" zrozumieli w końcu, że te sprawy kompletnie niczego nie zapewniają i w związku z tym nie mogą być żadnym kryterium oceny zasadności zatrudnienia jakiegokolwiek trenera, czy nadal będą wypierać rzeczywistość? Gdzie są dziś ci, którzy kilka miesięcy temu opowiadali takie pierdoły?

MaLk 17.09.2024 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1634893)
Widziałeś strzał Jarocha z wystawionej jak na tacy piłki? Albo Gogóła przy pierwszej bramce?

Niestety, dzisiaj znowu widziałem cały mecz.

wolfy 17.09.2024 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1634897)
Niestety, dzisiaj znowu widziałem cały mecz.

Jesteś twardy. Ja końcówkę słuchałem odwrócony plecami, bawiąc się komórką.
Nie mam już siły na to patrzeć.

Następny chyba serio odpuszczę.

Karherop 17.09.2024 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1634894)
Trzeba było to zaorac w 2019 i lecieć z Kwietniem od IV ligi. A tak to parafrazujac Churchilla, wybraliśmy dryf z biedakami u sterów a 4 ligę będziemy mieć i tak i to z 5 letnim opóźnieniem.

W mieście derbowym.

W którym za chwilę będziemy 3 siłą. Chociaż po spadku do 2 ligi to chyba od razu lecimy na pysk do 4 więc będziemy jakas 6 siłą w mieście za Pradniczanka czy Clepardia.

A czy nie można ruszyć od 3 mając tam rezerwy.

Tylko poważne odpowiedzi.

MaLk 17.09.2024 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1634898)
Jesteś twardy. Ja końcówkę słuchałem odwrócony plecami, bawiąc się komórką.

No patrz - i wtedy strzelili!

Dla mnie wszystko jasne, zobaczymy czy Królewski wyciągnie z tego odpowiednie wnioski ;)

wolfy 17.09.2024 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1634904)
No patrz - i wtedy strzelili!

Dla mnie wszystko jasne, zobaczymy czy Królewski wyciągnie z tego odpowiednie wnioski ;)

Ja już wyciągnąłem :D

krysztal 17.09.2024 22:11

Trzeba żeby to wybrzmiało "Wisła strzela jak Wolfy przestaje oglądać mecz i bawi się komórką"

Delgado 17.09.2024 22:15

@Karherop - w tym sezonie Garbarnia wycofała się z III ligi i wystartowała w V lidze w miejsce swoich rezerw.
Więc niby można, ale jest jeden problem.


Garbarnia to nadal dokładnie ten sam podmiot, po prostu nie było ich stać na III ligę, ale graja pod tym samym szyldem.


My, gdybyśmy wystartowali w miejsce rezerw tak samo, musielibyśmy grac jako ten sam podmiot, z tymi samymi długami itd.

wiesniak842 17.09.2024 22:26

https://x.com/LKS_Lodz/status/1836149235630161927

El'kabat 17.09.2024 22:56

Człowiek ogląda mecz i zastanawia się co my w ogóle chcemy grać.
Kopanina jak skur.wesyn, dziesiątki zdupconych dosrodkowań, obijanie obrońców, którzy wszystko blokują, strzały nieprzygotowane w trybuny. Wygląda to jak jedne wielki chaos, który czasem jest ładniej opakowany.


Łks wyszedł przygotowany top na nas, agresywni, obrona żelazo i gówno mogliśmy zdziałać dziś.


A nasza obrona? Moim zdaniem WSZYSCY sa pod formą - Jaroch i Mikulec to powód do memów, cała trójka stoperów to poziom połowy 1 ligi. Cziczkan tak jakby tez z pewności siebie sporo stracił..



Ale ....a Carbo - jemu sufit a łeb nie spadł czasem? Wydupcone jajca przy drugim golu, gość jakby był cieniem samego siebie.


Generalnie to nie dość, że transfery po prostu okazały się średnio udane - Zwolinski, Mikulec, Biedrzycki, ten Duarte, to jeszcze jesteśmy pod formą i chu.ja wiemy co chcemy grać.


Plus nasi wyjebani w kosmos młodzieżowcy, Piotruś chłopak we mgle i ten połamany Dziedzic o Kutwie nie wspominając... chujnia z grzybnią i kupa mułu.

Jaroo1 17.09.2024 23:05

Nic już nie chcemy grać. Przechodzimy kolejną fazę wiślackiego cyklu Dobrze już było za Moskala, dobre wyniki i gra już były. Były fajne wygrane i fajne mecze w pucharach, była ciekawa gra. Jak już emocje związane z nowa miotłą, nowym sezonem i oknem wystawowym na świat pt. "puchary" opadły, przyszła ligowa młócka i się okazało, że brakuje pary do wygrywania to morale spadło i już lepiej nie będzie.

Tak to jest jak się .......i głupoty o
- dawaniu czasu
- algorytmach i statystykach
- hakowaniu enigmy polskiej piłki

Wyniki mamy godne .......enia takich głupot. Jak ktoś przychodzi pracować do cyrku to musi cyrkować na boisku, i nasi kopacze to robią.

Witalis 17.09.2024 23:20

No chyba jednak z tej mąki chleba nie będzie.

Moskal ma na koncie awanse (w przeciwieństwie do wynalazków z ostatnich lat!), ale on chyba po prostu nie ma szczęścia do Wisły. Albo chce coś na siłę w Wiśle udowodnić i uparcie trzyma się pomysłów typu Rodado na skrzydle albo Sukiennicki w ataku. Nie pykło też z transferami.

Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy awans z baraży jest jeszcze realny i czy ratujemy sezon (w wersji pesymistycznej: czy grozi nam spadek). Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to (ze względu na puchary) poczekałbym z ruchem do październikowej przerwy na reprezentację, ale rozglądał się już za trenerem.

Jeśli odpowiedź jest negatywna, to grajmy tę tiki takę może za rok wyjdzie z tego Barcelona na miarę I ligi. Co jest trochę bez sensu, bo po awansie do Ekstraklasy trzeba będzie wzmocnić skład i zmienić taktykę (oraz trenera, który nie potrafi grać nic innego).

Jaroo1 17.09.2024 23:24

I co się stanie jak inny trener przyjdzie? Posadzi Starzyńskiego na ławkę a w jego miejsce da Młyńskiego?

Nie trener jest do wywalenia, tylko szeroko rozumiana, cała PATOLOGIA tego klubu.

El'kabat 17.09.2024 23:31

Z młodzieżowcem to akurat problem mamy zajebisty. Bo albo komedianta mamy na skrzydle albo na środku, wybór między dżumą, a cholerą.

wolfy 17.09.2024 23:31

Ja to widzę tak:
- Starzyński i Gogół do rezerw. Można zagrać słabiej, ale nie wolno - jak mówił Rude - nie podjąć rywalizacji. Tyko niech zasłużą na miejsce w składzie, bez taryfy ulgowej.
- zamiast nich na ławkę Szywacz. Jest do dupy, ale może w razie czego poderwie zad i skoczy do główki, albo trochę pobiega. Dalsze głaskanie tych .... przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.
- Rodado gra w ataku, bez ustępowania miejsca reszcie melepet. Moskal jest skończonym idiotą jeśli myśli że wchodzący jako fałszywy napastnik Sukiennicki albo Starzyński kogoś zaskoczą - to ich zaskakuje piłka.
- jeżeli jeszcze raz zobaczę Rodado wykonującego rzut rożny albo wolny - Moskal jest do karnego wy.......enia. To był idiotyczny pomysł, efekty są tragiczne i niech spierdala z taką inwencją. Udowodnił że jest za głupi jako trener żeby wprowadzać takie innowacje, pora wrócić do podstaw.
- skoro o podstawach mówimy: zawodnicy grają na swoich pozycjach. Jeżeli Sukiennicki pojawi się z ławki na skrzydle, Rodado będzie grał w pomocy - patrz punkt wyżej.
- koniec bezsensownego przetrzymywania piłki i miliarda podań w obronie.
- koniec z grą do przodu bez asekuracji.
- na bramkę Letkiewicz, Duarte gra za Rodado, skrzydła to Baena i Kiss/Alfaro
- Sukiennicki może zmienić tylko Carbo albo Igbekeme i tylko jako defensywny pomocnik.

Starczy tego pajacowania. Moskal ośmieszył siebie i nas już wystarczająco.

FraMat 17.09.2024 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1634911)
@Karherop - w tym sezonie Garbarnia wycofała się z III ligi i wystartowała w V lidze w miejsce swoich rezerw.
Więc niby można, ale jest jeden problem.


Garbarnia to nadal dokładnie ten sam podmiot, po prostu nie było ich stać na III ligę, ale graja pod tym samym szyldem.


My, gdybyśmy wystartowali w miejsce rezerw tak samo, musielibyśmy grac jako ten sam podmiot, z tymi samymi długami itd.

Przecież sprawa jest dużo prostsza.
W przyszłym roku Wieczysta gra w I lidze, a Wisła spada do II ligi albo do IV, bo nie otrzymuje licencji że względów finansowych.
Wieczysta wykupuje prawo do nazwy Wisły, herbu i przenosi się na Reymonta.
Bez spłacania 100mln długów.
Nowe otwarcie bez startowanie z samego dołu.
Dlatego Królewski nie sprowadza piłkarzy którzy mogliby to pociągnąć bo po co?

leszekpw 17.09.2024 23:33

Amen. Idealna wypowiedź. wolfy. Ale framat bredzi, pajac jeden. Pierwszy byl za Moskalem. Łyso, dupa piecze??

Witalis 17.09.2024 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaro
co się stanie jak inny trener przyjdzie? Posadzi Starzyńskiego na ławkę a w jego miejsce da Młyńskiego?
Nie trener jest do wywalenia, tylko szeroko rozumiana, cała PATOLOGIA tego klubu.


I na czym to będzie polegało? Przesiedlimy kiboli nad morze? Wywłaszczymy Królewskiego? Wygramy w euro lotto i kupimy ekstraklasowych piłkarzy zamiast obecnych, zwłaszcza w obronie?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Framat
Przecież sprawa jest dużo prostsza.
W przyszłym roku Wieczysta gra w I lidze, a Wisła spada do II ligi albo do IV, bo nie otrzymuje licencji że względów finansowych.
Wieczysta wykupuje prawo do nazwy Wisły, herbu i przenosi się na Reymonta.
Bez spłacania 100mln długów.
Nowe otwarcie bez startowanie z samego dołu.
Dlatego Królewski nie sprowadza piłkarzy którzy mogliby to pociągnąć bo po co?

Przecież tak już nie można?

TIR_DO_SŁUBIC 17.09.2024 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1634936)
Przecież sprawa jest dużo prostsza.
W przyszłym roku Wieczysta gra w I lidze, a Wisła spada do II ligi albo do IV, bo nie otrzymuje licencji że względów finansowych.
Wieczysta wykupuje prawo do nazwy Wisły, herbu i przenosi się na Reymonta.
Bez spłacania 100mln długów.
Nowe otwarcie bez startowanie z samego dołu.
Dlatego Królewski nie sprowadza piłkarzy którzy mogliby to pociągnąć bo po co?

Tak, a wszyscy kibice Wisły biją brawo uszami choć kilkanaście lat wstecz jebali Lecha Poznań/Amikę Wronki.

To jest tak samo głupie jak to, że Kwiecień wziął Goku a kasa za niego to "ukryta darowizna", jak to nazwałeś...

FraMat 17.09.2024 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1634939)
I na czym to będzie polegało? Przesiedlimy kiboli nad morze? Wywłaszczymy Królewskiego? Wygramy w euro lotto i kupimy ekstraklasowych piłkarzy zamiast obecnych, zwłaszcza w obronie?

Nie my.
Kwiecień.
Bez obciążenia długami.
Może nawet Królewskiego zrobi prezesem?

FraMat 17.09.2024 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1634940)
Tak, a wszyscy kibice Wisły biją brawo uszami choć kilkanaście lat wstecz jebali Lecha Poznań/Amikę Wronki.

To jest tak samo głupie jak to, że Kwiecień wziął Goku a kasa za niego to "ukryta darowizna", jak to nazwałeś...

Wiem że kibice na to nie pójdą.
W Poznaniu też się burzyli.
Biznes

wolfy 17.09.2024 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1634941)
Nie my.
Kwiecień.
Bez obciążenia długami.
Może nawet Królewskiego zrobi prezesem?

Albo odstaw piguły, albo zacznij brać. To co piszesz nie trzyma się kupy.
Serio.

Jaroo1 17.09.2024 23:38

Cytat:

I na czym to będzie polegało? Przesiedlimy kiboli nad morze? Wywłaszczymy Królewskiego? Wygramy w euro lotto i kupimy ekstraklasowych piłkarzy zamiast obecnych, zwłaszcza w obronie?
Na tym będzie polegało, że życie nie lubi próżni i jakoś to będzie. Ktoś się znajdzie, może od IV ligi itd.
A na czym ma polegać dalsza egzystencja Zaskrońca w Wiśle? Na spłacaniu długów przez kolejne 118 lat istnienia klubu i spadanie do 2-3-4 ligi, awansowanie o szczebel czy dwa, znowu spadanie i może za 50 lat dodrapanie się do ekstraklasy? Oczywiście przez wszystkie lata brawoszefowanie, oklaski na trybunach, kasa w marcu na licencje, legendy w klubie itd.

Witalis 17.09.2024 23:38

@Framat: przecież nie można już handlować licencjami ani nazwami klubów.
@Jaro: Wolę Wisłę w 1. lidze niż w 4.

leszekpw 17.09.2024 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1634941)
Nie my.
Kwiecień.
Bez obciążenia długami.
Może nawet Królewskiego zrobi prezesem?

Przestań cpać, pić.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl