Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dlaczego? Czyli anatomia klęski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10487)

speedfashion 14.05.2022 18:38

Nie sadzilem, ze doczekam takiego dnia.

Chcialbym pogratulowac tym ludziom, ktorzy na sile trzymali tu Adriana Gule, sprzedali dwoch najlepszych graczy i zamiast ogarnac napastnika bawili sie w hece z FBF. Wykonaliscie kawal dobrej roboty. Pewnie za kilka miesiecy znowu wyciagniecie do kibicow reke po hajs. Ale wazne, ze sklep hula. Juz widze te tlumy.

A pamietam wiosenne sparingi, w ktorych Wisla grala jak druzyna miernot. To byl czas na dzialanie, a u nas ten czas przespano.

Do zobaczenia na meczu z Podbeskidziem!

Elendil 14.05.2022 19:13

Tak bezpośrednio to spadamy przez 2 porażki ze Stalą Mielec. Wystarczyło 2 razy zremisować, a mielibyśmy nad nimi przewagę i spory komfort. Ale skoro nie jest się w stanie zrobić punktu na Stali, to czy ktokolwiek może się dziwić, że będziemy grać w 1 lidze? Tam jest obecnie nasze miejsce.

Pośrednio to oczywiście fatalna polityka sportowa. Dużo można by się rozpisywać, ale fakty są takie, że nie mamy ludzi, którzy znają się na rzeczy. Mamy za to "legendy".

Gdyby ten spadek nastąpił w 2019, po tym jak Trio wyciągnęło ten klub za uszy od grania w IV lidze, to łatwiej byłoby to przełknąć. Teraz to jest takie "i na co nam były ostatnie 3 lata?".

JudasPriest 14.05.2022 19:17

No ja mam inne podejście. Nie akceptuje czegoś takiego jak bankrut i zaczynanie od nowa. Nie ważne, czy Wisła, czy inny Widzew. W momencie ogłoszenia upadłości klub przestaje istnieć, a kojeny po prostu przejmuje jego nazwę i znali towarowe.

Wojtas 14.05.2022 19:17

Za długo Gula,ktorego powinno sie wywalic po 0;5 ze Slaskiem i pozbycie sie 2 kluczowych pilkarzy (bez sprowadzenia równowartych), to przyczyna spadku.
Natomiast spadek poczulem po porazce u siebie ze Stalą.
Kto winien........

Tyle lat kibicowania,.....nie sadzilem ze doczekam takiego dnia.

crux.a 14.05.2022 20:07

Serku, na pewno wiesz o wiele więcej niż inni, niż ja - i czytam Twoje wpisy z życzliwą uwagą, biorąc na serio to, co piszesz i szanując powody, dla których nie piszesz wwszystkiego,co wiesz. Uważam Cię też za kibica, jednego z nas, a nie jednego "z nich". Tyle wstępu, bo

fundamentalnie się z Tobą nie zgadzam w ocenie działania Kuby. Kuba - tak jak go widzę z odległości - przede wszystkim chce być kochany. Uratował Wisłę w krytycznym momencie, upgrade'ując swój status z "legenda" na "zbawiciel". I OK, szacun,wdzięczność, podziw, pomnik. Problemem Kuby jest to, że w skomplikowanym piłkarskim biznesie nie ma przełożenia tego statusu na skuteczność w działaniu. On jest po prostu fatalnym właścicielem: przekonanym o swojej nieomylności, obrażalskim, otaczającym się klaką. Przewiduję niestety, że to pi er dolnie. Pozostali właściciele spróbują wymóc na Kubie zmianę prezesa, będą kwasy, wojenki i dalszy upadek. Obym się mylił, bo Wisła jest moją pierwszą i jedyną miłością sportową.

FraMat 14.05.2022 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583421)
Kuba swoich intencji nikomu już udowadniać nie musi - dla mnie to naprawdę kuriozum, że kibic Wisły może oceniać go w taki sposób. Mógł sobie podpisać kontrakt w Stanach i zarabiać duże pieniądze na koniec kariery, grzejąc się w słoneczku - to tyle, jeśli chodzi o czyny i fakty. On popełnia błędy, może się nawet na nich nie uczy, ale zarzucać mu, że swoje ego stawia ponad klub?

Może wiesz więcej, jesteś bliżej klubu...
Jednak z zewnątrz można na to patrzeć inaczej - Kuba, owszem miał kilka wyborów, w tym kasa w USA czy choćby u szejków. Ale żaden z tych wyborów nie sprawiłby, że Kuba będzie na świeczniku.

A co do pieniędzy...

Nie ma sensu, żebym pisał dalej, bo napisałbym o kilka rzeczy za dużo.

Jednocześnie: chwała za uratowanie Wisły, nawet jeśli mam podejrzenia co do innej trochę motywacji niż wszędzie się pisze.
Ale...

Nie ma sensu, żebym pisał dalej, bo napisałbym o kilka rzeczy za dużo.

Drozd 14.05.2022 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1583437)
Odpowiedź jest bardzo prosta - zatrudniamy hurtowo piłkarzy, którzy mają problemy z piłkarskim abecadłem typu przyjęcie piłki czy podanie jej na 5 metrów precyzyjnie do nogi. Do tego dochodzi mental wyrobnika i masz gotowy koktajl I-ligowy.

Dlaczego tacy zawodnicy są zatrudniani? Bo nie mamy pionu sportowego, który jest w stanie weryfikować te piłkarskie odpady.

Wszystko fajnie tylko dlaczego większość ma problemy z piłkarskim abecadłem tylko u nas. Silva, Janicki, Abramowicz jak odeszli nagle ich olśniło? Żukow jak przychodził nie miał problemów, teraz już ma?

Takie gadanie jak Twoje to szukanie przyczyny na zewnątrz, a przyczyna jest wewnątrz tylko trzeba się umieć do tego przyznać

ReMix 14.05.2022 21:39

Framat, moze wlasnie powinienes napisac?

Jaroo1 15.05.2022 08:25

My przecież spadamy przez nieudolność, kolesiostwo i upadek moralny.

Nie trudno zauważyć, nawet po wpisach serka jaką pozycję w klubie ma Kuba. Oczywiście pomnik się należy za uratowanie Wisły, bo chłop zamiast korzystać z życia i odcinać kupony, albo jeszcze sobie dorobić x milionów przez kilka lat gry - albo nawet siedzenia z kontuzją - wszedł w gówno i uratował od totalnego upadku swój ukochany klub. Niemniej to nie oznacza, że Kuba nie podlega jakiejkolwiek ocenie za te 3 lata w Wiśle.

Ludzie, my, Wisłą Kraków spadamy z ligi patałachów. Wyprzedziły nas ze 4 wielkie potęgi pokroju Stali Mielec czy Radomiaka, a nasze miejsce w lidze to bardziej przy Termalice i Łęcznej. Wisłą Kraków nie spada przez długi, finanse, Wisła Kraków spada bo zbiera żniwo 3 lata fatalnego zarządzania klubem.

Mieliśmy wszystko aby walczyć o puchary w tej zapyziałej lidze. Tak, o puchary. Nam jedynie zabrakło organizacji. Po pierwsze ściagano szrot co sezon, po drugie nic nie wymagano, po trzecie pokazano, że w klubie ważniejszy jest szrot niż zapierdalanie. Kto by tam nie trenował, czy oszołom Hyballa, czy cichy Gula, to tam w kryzysie do tej szatni powinien wjechać Kuba z siekierą, albo ....a Królewski na tweeterze napisać kopaczom, że mają zapierdalać, nie żalić się nie płakać, a jak coś nie pasuje to wypierdalać, bo to jest Wisła Kraków.

U nas pozwolono się fochać na trenerów i grać na miarę 1 ligi. Jaki by to szrot nie był to warunki do gry, treningu, kase itd mieli takie, że powinno to lepiej wyglądać.

Ale zaślepienie jest takie, co widać bo serku - którego swoją drogą szanuję - że Kuba jest święty, w sumie znowu wina niczyja, stało się. Nikt nic źle nie zrobił, no takie jest życie. Nie obraź sie serku bo nic do Ciebie nie mam, sam tutaj bardziej jesteś ofiarą niż kimś złym, no ale tak to wygląda, nikt nic nie wie, wymyśla, z jajeczkiem nie problem, Hyballa to problem, Pasieczny się w.......ił na siłę i wykiwał trio, no niestety, wszyscy źli i wszędzie spisek, tylko trio chciało dobrze.

Może chcieli dobrze, co nie zmienia faktu, że z najważniejszych rzeczy, czyli spraw sportowych nic im nie wyszło.

Wehrmacht 15.05.2022 08:53

Tyle postow, slow i przyczyn. A tak naprawde temat do wyjasnienia i zamkniecia jednym zdaniem: tak sie konczy gra bez napastnika. 3 lata walki o spadek gra bez napadziora i wreszcie sie udalo! 3,5 roku w klubie i sprowadzono 1 (slownie: jednego) napastnika, Turgemana. I po 3 miesiacach odprawiono. A tak 30 pomocnikow i skrzydlowych, 15 obroncow + Tupta, Beciraj, Forbes, Kliment i Ondrasek. I pewnie jakis inny jeszcze przebieraniec, bo u nas takich ruch, ze nie da sie tych wszystkich pajacow zapamietac.

Gratulacje dla odpowiedzialnych za to. 3 lata krzyku, ze na ch*j nam kolejny defensywny pomocnik czy skrzydlowy. Na ch*j 20 Plewka czy inny Szota jak do ku*wy nedzy nie ma napastnika i nie ma kto strzelac. 3 lata. Czy w klubie panowala jakas zbiorowa halucynacja? Sabotaz? Jak to inaczej ku*wa wytlumaczyc, ze klub Ekstraklasy 3 lata nie mial w kadrze prawdziwego napastnika? No jak? Wszyscy tam sa popier*doleni po prostu. Beciraj 2 lata kontraktu, Kliment 2 lata kontraktu, Ondrasek atmosferovic. Kazdy nastepny co bylo nie do pomyslenia po obserwacji gry poprzedniego byl gorszy. Kto teraz przyjdzie na 1 lige po Klimencie? Zdybowicz? Pojebani ku*wa.

Gdyby w tym klubie byl juz nawet nie to, ze napastnik z prawdziwego zdarzenia jak Turgeman, ale jakikolwiek zwykly napastnik na polska lige typu - Spiaczka, Zwolinski czy Gutkovskis (pamietacie te smiechy i chichy oraz niedowierzanie, ze ku*wa jak to Gutkovskis taki szrot i paralityk do Wisly :lol: jak pojawily sie takie pogloski? Albo co by bylo mowione jakby ktos puscil newsa, ze my Spiaczke chcemy z Lecznej przed sezonem wyciagnac?), to tego tematu by nie bylo, bo i z Gula i po sprzedaniu Aschrafa i Yeboaha bylibysmy z 5 miejsc w tabeli wyzej i sezon by sie skonczyl ze 3 kolejki temu. Cala reszta powodow, o ktorych piszecie nie mialaby zadnego znaczenia, zadnego. WYSTARCZYLO KU*WA WASZA MAC KUPIC CHOCIAZ JEDNEGO NAPASTNIKA bando dyletantow, a nie np. Ku*we ZAPAMIETAJ TO NAZWISKO Fazlagicia za okolo banke euro na 3 miesiace. Wszyscy w klubie sa do wypier*dolenia. Won.

Elefant 15.05.2022 08:55

Tyle jesteś wart co twój ostatni mecz.
Akcja ratunkowa była trzy lata temu. Udała się głównie z powodu postawy kibiców, o czym się dzisiaj łatwo zapomina.


Dla każdej organizacji, przedsiębiorstwa czy klubu warunkiem pierwszym aczkolwiek powstania z upadku jest wyciągnięcie wniosków i konsekwencji wobec winnych. Pytanie czy w gronie właścicielskim jest jakaś szansa na wyciągniecie wniosków. A te są bolesne.

Zakończenie kariery Kuby. Jakiś mecz pożegnalny itd.


Wyp... z klubu obecnego Zarządu, w szczególności prezesa. Być może należy pozostawić v-ce prezesa.

Zatrudnienie prezesa i dyrektora sportowego - profesjonalistów o udokumentowanym sukcesami życiorysie zawodowym. Ustawienie celów sportowych i organizacyjnych wraz z konsekwencjami np. dla dyrektora sportowego za awans spora premia. I wolna ręka dla nich.

Przegląd pionu sportowego z wnioskami personalnymi. W szczególności dotyczy to I trenera.

Ograniczenie roli właścicieli do działań kontrolnych. Koniec szwendania się po szatni, gównianych wojenek w prasie i na twiterze itd.



Uzdrowienie "stosunków społecznych". Nic dobrego nie będzie z tego, że na boisku jest przerost dyletantów nie utożsamiający się z klubem a w strukturach klubu jest przerost dyletantów - legend.



Tyle na początek. Czy to możliwe. Moim zdaniem nie.


Jestem bardzo ciekaw walnego zebrania akcjonariuszy i głosowania kibiców w sprawie udzielenia absolutorium.


Jest takie powiedzenie o aktorach, że dzielą się oni na dwie kategorie.

Tych co kochają scenę.
I tych co kochają siebie na tej scenie.
Nadchodzi czas weryfikacji.

serek.c2 15.05.2022 09:16

Jaro, nie obrażam się, ale proszę byś zaczął czytać moje posty ze zrozumieniem. Ja nie bronię w swoich wypowiedziach zarządzania klubem w obszarze sportowym, uważam że w tym względzie popełniono błędy, nie potrafiono wybrać odpowiednich osób od trenera po dyrektora, dokonano całej masy nietrafionych transferów - krótko pisząc spartolono temat i Kuby, zarządu, reszty właścicieli tutaj nic nie usprawiedliwia. Będę jednak Kuby bronił przed bzdurnymi oskarżeniami, przed wyobrażeniami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

skarabeus 15.05.2022 09:30

Serek,



Dlaczego wrzucasz "reszte wlascicieli" do odpowiedzialnosci za pion sportowy, jak oni nawet palcem sie nie tykali tego tematu?

Książę Palownik 15.05.2022 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583537)
Jaro, nie obrażam się, ale proszę byś zaczął czytać moje posty ze zrozumieniem. Ja nie bronię w swoich wypowiedziach zarządzania klubem w obszarze sportowym, uważam że w tym względzie popełniono błędy, nie potrafiono wybrać odpowiednich osób od trenera po dyrektora, dokonano całej masy nietrafionych transferów - krótko pisząc spartolono temat i Kuby, zarządu, reszty właścicieli tutaj nic nie usprawiedliwia. Będę jednak Kuby bronił przed bzdurnymi oskarżeniami, przed wyobrażeniami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

PO PIERWSZE: nie mieszajmy Królewskiego i Jażdżyńskiego w politykę sportową. Nie wierzę, że oni się tym zajmowali i nie będę ich krytykował. Oni swoją działkę pielęgnują bez zarzutu.

PO DRUGIE:
Pytanie brzmi, czy będą jakieś KONKRETNE zmiany w polityce sportowej, czy też nadal będziemy udawać, że "uczymy się na błędach" i w tym samym towarzystwie cały ten cyrk będzie dalej ciągnięty. W takim wypadku moim zdaniem nie ma żadnych szans na powrót do Ekstraklasy.

Jak kibice mają oceniać np. zatrudnienie Brożka jako skauta? Przecież to się idealnie wpisuje w linię partactwa i dyletanctwa, która obecnie nas doprowadziła praktycznie do spadku. To ma być kontynuowane?

Pierwsze co trzeba zrobić, to podziękować wszystkim osobom, które do tej pory zajmowały się i akceptowały transfery - wiemy już, że nie mają oni zielonego pojęcia o ocenie potencjału zawodników (na Boga - czy ktoś chociaż raz widział na oczy tego Fazlagica? W czym on jest lepszy od np. Tomasiewicza ze Stali, którego pewnie można było za 20% ceny Fazlagica kupić?). Coś mi jednak mówi, że żadnych zmian w kierunku profesjonalizacji nie będzie.

skarabeus 15.05.2022 09:41

Trzeba sobie powiedziec jedna podstawowa rzecz.
Jesli celem bedzie awans natychmiast to nikt rozsadny, majacy rozeznanie w rynku nie przyjdzie do Wisly. Zeby przygotowac pod katem transferow klub do 1 ligi (zakladajac, ze bedzie exodus zawodnikow z obecnej kadry) to trzeba bylo zaczac prace najdalej na poczatku kwietnia, zeby sensowne obserwacje poczynic i wiedziec kogo sie chce, dlaczego, po co.
Tymczasem my nic, ale to nic nie wiemy. Nie wiemy jak bedziemy grac (w sensie taktyki), a wiec jakich zawodnikow potrzebujemy. Nie wiemy kto z obecnej kadry zostanie, a kto odejdzie. Nawet chyba sami nie wiemy kogo zostawic chcemy a kogo odpalic.

Przyjscie tutaj kogokolwiek ogarniajacego tematu to jest mission impossible, bo nikt nie porwie sie na misje samobojcza. Szczegolnie kiedy nieomylny Kuba rzadzi, a Dawid nie majacy pojecia o pilce od strony sportowej podpisuje papiery.

ABG Bochnia 15.05.2022 09:53

Ja akurat na przestrzeni tych trzech lat jak rządzi trio miałem możliwość porozmawiać z paroma już byłymi piłkarzami jak i ze sponsorami (aktualnymi) i niestety bije od nich jeden przekaz: Kuba jest bardzo trudnym człowiekiem do współpracy i dopóki będzie rządził / będzie w drużynie to nic dobrego się nie wydarzy.

Na początku trochę nie wierzyłem w te słowa, ale jak zaczęły się powtarzać z różnych środowisk to niestety nie jest to przypadek.

Szacun za zasługi, ale tak jak przy Boguskim mówiliśmy ze za zasługi grać nie może, tak Kuba za zasługi nie może być szefem. Potrzeba tutaj profesjonalistów pokroju Obidzinskiego jak ma być dobrze.

serek.c2 15.05.2022 09:57

Dajcie już spokój z tym łapaniem za słówka ;) Wymieniłem wszystkich, bo każdy w mniejszym/większym stopniu za obecną sytuację odpowiada, jasne jest że w tematach sportowych najwiecej do powiedzenia z właścicieli ma Kuba.

skarabeus 15.05.2022 10:48

Jazdzynski i Krolewski odpowiadaja zdecydowanie za prostowanie finansow, unowoczesnianie dzialanie klubu, uruchomienie sklepu z prawdziwego zdarzenia etc.
W te sprawy nie wtracal sie Kuba. Efekt jest.
W sprawy sportowe nie wtracali sie Krolewski i Jazdzynski. Efekt jest.



Wnioski?

Drozd 15.05.2022 11:25

Teraz się zacznie rozmywanie odpowiedzialności." Każdy w mniejszym lub większym stopniu". Sratatata...

Za drużynę, jej tworzenie i wyniki ODPOWIADAJĄ BŁASZCZYKOWSCY, a nie żaden każdy. Błaszczykowscy dostawali coraz więcej kasy, a gra i postawa drużyny była coraz gorsza. Wreszcie jesteśmy tu gdzie jesteśmy. I czas na rozliczenia, wnioski i zmiany...

PAWEŁ 15.05.2022 11:35

Jakich zmian oczekujesz? Przecież wszystko jest zajebiscie! To wina Jarka, Tomka i sędziów! Ale jak kibice zrobią zrzutkę to w 1 sezon awansujemy.

serek.c2 15.05.2022 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1583556)
Teraz się zacznie rozmywanie odpowiedzialności." Każdy w mniejszym lub większym stopniu". Sratatata...

Za drużynę, jej tworzenie i wyniki ODPOWIADAJĄ BŁASZCZYKOWSCY, a nie żaden każdy. Błaszczykowscy dostawali coraz więcej kasy, a gra i postawa drużyny była coraz gorsza. Wreszcie jesteśmy tu gdzie jesteśmy. I czas na rozliczenia, wnioski i zmiany...

Rozmywanie odpowiedzialności? Wyraźnie napisałem, kto w największym stopniu odpowiada za sprawy sportowe w klubie, co nie znaczy, że pozostali są całkowicie bez winy.

czaro 15.05.2022 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583424)
Dobra, pass. Miłego dnia :)

Edit. Dyskusja była jedynie o Kubie, nie o pozostałych właścicielach. Doceniam wkład każdego z nich.

A jaki jest wkład pozostałych?

pomeran 15.05.2022 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1583567)
A jaki jest wkład pozostałych?

Hmm.. dziwią mnie wasze pytania do Serka. Oczywistym jest, ze ze względu na piastowane stanowisko i kontakty z właścicielami nie powie nic negatywnego. Raz ze nie może, dwa ze nie wypada, trzy ze może nie chce/myśli inaczej. Bez znaczenia. Każdy trzeźwo patrzący kibic widzi kto odpowiada za spadek. W lidze nic się nie zmieni. Mógłby tylko ktoś wyjść i po prostu przeprosić. A jeśli nie daj Bóg L, na trybunach za tydzień wybrzmi „nic się nie stało” to znaczy ze kibice zasłużyli na los, który Wisłe spotkał- bo zaakceptowali to dziadostwo. Gdyby klubem rządził ktokolwiek inny niż Blaszczykowscy, dzis wszystkie trybuny szykowałyby taczki.

royalmichael 15.05.2022 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pomeran (Post 1583568)
Gdyby klubem rządził ktokolwiek inny niż Blaszczykowscy, dzis wszystkie trybuny szykowałyby taczki.

Słuszna uwaga, pomyślcie jakby wrzało wśród kibiców gdyby taki wynik wykręcił Bednarz, a co by się działo w mediach gdyby za sterami był Obidziński.

czaro 15.05.2022 18:23

W ostatnich dniach sprzeczano się tu o wiele, a prawda jest taka, że winni spadku nie są sędziowie, inne drużyny, które nie zagrały pod Wisłę, ani też kibice, którzy wyrażali poparcie dla tego czy innego zarządu albo nie wierzyli w spadek.

Winni spadku są piłkarze i trenerzy (tak, mimo wszystko obaj) oraz zarząd i właściciele. Sprzeczać można się tylko, kto bardziej i w jakim zakresie.

W tym rozdaniu właścicielskim nie widzę odbudowy Wisły. Może w najbliższych latach uda się awansować, spaść, a potem znów będzie można myśleć o awansie, ale odbudowy ekstraklasowej Wisły na ten moment nie widzę.

Nie widzę też zmiany właścicielskiej, bo trio zostało chyba zaakceptowane przez szeroko pojęte otoczenie, a SA zostało organizacyjnie połączone z TS. Nikt się nie właduje na taką minę.

wolfy 15.05.2022 18:32

Powód spadku jest prosty - próbowano za pół darmo zbudować drużynę grającą ofensywnie, zmarnowano czas na "długofalowy" poroniony projekt - i na koniec tych kilku punktów zabrakło. Być może udałoby się nam utrzymać gdyby zespół prowadził od początku normalny trener i zrobiono sensowniejsze transfery, takie pod ekstraklasę, zamiast szukać pereł i młodych talentów. Skąd ta pycha, skoro za trio co sezon broniliśmy się przed spadkiem?!

Założenia tej drużyny były bardzo złe - stawianie na niezdolnych młodych i ofensywna gra plus wagony cudzoziemców: połączenie ŁKS-u i Korony Kielce. No i skończyło się tak jak zwykle kończą się takie "projekty".

Drozd 15.05.2022 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1583611)
W ostatnich dniach sprzeczano się tu o wiele, a prawda jest taka, że winni spadku nie są sędziowie, inne drużyny, które nie zagrały pod Wisłę, ani też kibice, którzy wyrażali poparcie dla tego czy innego zarządu albo nie wierzyli w spadek.

Winni spadku są piłkarze i trenerzy (tak, mimo wszystko obaj) oraz zarząd i właściciele. Sprzeczać można się tylko, kto bardziej i w jakim zakresie.

W tym rozdaniu właścicielskim nie widzę odbudowy Wisły. Może w najbliższych latach uda się awansować, spaść, a potem znów będzie można myśleć o awansie, ale odbudowy ekstraklasowej Wisły na ten moment nie widzę.

Nie widzę też zmiany właścicielskiej, bo trio zostało chyba zaakceptowane przez szeroko pojęte otoczenie, a SA zostało organizacyjnie połączone z TS. Nikt się nie właduje na taką minę.

Nie ma Trio. Każdy z nich miał swoje zadania, dwaj dali radę trzeci dał dupy. Niech sobie Kuba będzie współwłaścicielem, ale czasy kiedy sam decyduje o sportowej stronie klubu muszą się zakończyć. Zweryfikowało życie, czy się do zarządzania klubem nadaje.

czaro 15.05.2022 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1583641)
Nie ma Trio. Każdy z nich miał swoje zadania, dwaj dali radę trzeci dał dupy. Niech sobie Kuba będzie współwłaścicielem, ale czasy kiedy sam decyduje o sportowej stronie klubu muszą się zakończyć. Zweryfikowało życie, czy się do zarządzania klubem nadaje.

Ale w czym, weź mi wytłumacz. Co osiągnęli pozostali właściciele. I dlaczego zakładasz, że można tak łatwo rozdzielić kompetencje, skoro na koniec dnia klubem trzeba zarządzać, a oni zgodzili się na niekompetentny zarząd, a do tego celem klubu jest gra w piłkę, a ta była katastrofalna.

Drozd 15.05.2022 18:43

Zgodzili się bo to przecież Kuba, grał na zachodzie itd. itp. znaczy wie jak to powinno wyglądać. Dlatego się zgodzili. Więc nie rozmywaj odpowiedzialności.

Pozostali właściciele pilnowali kasy i marketingu biorąc pod uwagę pandemie spisali się nieźle. Zwłaszcza wporównaniu z ogródkiem Błaszczykowskiego.

wolfy 15.05.2022 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1583643)
Ale w czym, weź mi wytłumacz. Co osiągnęli pozostali właściciele. I dlaczego zakładasz, że można tak łatwo rozdzielić kompetencje, skoro na koniec dnia klubem trzeba zarządzać, a oni zgodzili się na niekompetentny zarząd, a do tego celem klubu jest gra w piłkę, a ta była katastrofalna.

Ponieważ prosty umysł potrzebuje prostych odpowiedzi. Muszą być Ci źli, winni wszystkiemu co się nie udało i bez żadnych zasług (dlatego zaczęła się jazda z Kubą i podważanie jego roli w ratowaniu Wisły m.in. przez MaLk) i Ci dobrzy, którzy nie dali radę przez tych złych.

Tak samo jak wg. Drozda spadliśmy przez "brak zapierdalania".

Drozd 15.05.2022 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1583660)
Ponieważ prosty umysł potrzebuje prostych odpowiedzi. Muszą być Ci źli, winni wszystkiemu co się nie udało i bez żadnych zasług (dlatego zaczęła się jazda z Kubą i podważanie jego roli w ratowaniu Wisły m.in. przez MaLk) i Ci dobrzy, którzy nie dali radę przez tych złych.

Tak samo jak wg. Drozda spadliśmy przez "brak zapierdalania".

A przez co? Przez złe transfery? Od nas odszedł jako za słaby chłop który nas dzisiaj dobił.

Dzisiejszy mecz był symptomatyczny. Bramka na 2:0 i luzujemy gumę w majtach. Z taką luźną gumą gramy od jajeczka.

Dlatego spadliśmy.

A co do Kuby, nikt nie podważa jego zasług przy ratowaniu, tylko wskazuje błędy w prowadzeniu pionu sportowego, za który nie przymuszany wziął odpowiedzialność.

czaro 15.05.2022 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1583706)
A przez co? Przez złe transfery? Od nas odszedł jako za słaby chłop który nas dzisiaj dobił.

Dzisiejszy mecz był symptomatyczny. Bramka na 2:0 i luzujemy gumę w majtach. Z taką luźną gumą gramy od jajeczka.

Dlatego spadliśmy.

A co do Kuby, nikt nie podważa jego zasług przy ratowaniu, tylko wskazuje błędy w prowadzeniu pionu sportowego, za który nie przymuszany wziął odpowiedzialność.

Zajrzyj do sąsiedniego tematu. Wszyscy właściciele i cały zarząd odpowiadają. No, może poza tym kolesiem z Orlenu, on pobiera pensje i zasiada w zarządzie w zamian za to, że Orlen dał pieniądze za reklamę na koszulkach.

Rae 15.05.2022 19:31

Żal... gorycz... rozpacz.. zwątpienie.

Słynne " w ....u, co za sezon!" Czarka Wilka chodzi mi po głowie. Szkoda brzydkich epitetów, by opisać ludzi aktualnie tworzących ten klub. Coroczne obniżanie poziomu sportowego spowodowało dzisiejszy finał.

Drużyna w meczu o życie przebiega 104 kilometry. Właściciel pajacuje na twitterze. Zaiste ciekawy był to sezon. Tym razem z gorzkim zakończeniem. Nie można wiecznie odwlekać nieuniknionego.

Kilkanaście tysięcy sympatyków Wisły Kraków zasiadających co dwa tygodnie na stadionie, oraz dziesiątki tysięcy ludzi przed TV nie zasłużyło na ścierkę w pysk. Bo do tego sprowadziło rządzenie dyletantów, pozorowanie gry piłkarskich amatorów, oraz bezsensowne treningi.

Piłkarze poruszający się ociężale, wieczne wylewy w obronie, dziury w formacjach, wymienienie trzech podań z pierwszej piłki do przodu to jakieś science-fiction.
Defensywni napastnicy nie zdobywający bramek, boczni obrońcy nie umiejący dośrodkować piłki w pole karne. Jedyny wiosenny pozytyw to Gruzin, który wolał w większości sam przeprowadzać akcje, bo większość zagrań do reszty amatorów kończyła się skasowaniem akcji. Zęby bolały cały sezon oglądając tą drużynę!


Właściciele, piłkarze, trenerzy - jak wam zwyczajnie nie jest po ludzku wstyd za spuszczenie ligę niżej klubu, któremu oddałem serce swe?



"JESZCZE BĘDZIE PIĘKNIE" - oby bracia!
Tymczasem pijmy, do dna...

MaLk 15.05.2022 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1583710)
Zajrzyj do sąsiedniego tematu. Wszyscy właściciele i cały zarząd odpowiadają. No, może poza tym kolesiem z Orlenu, on pobiera pensje i zasiada w zarządzie w zamian za to, że Orlen dał pieniądze za reklamę na koszulkach.

W radzie nadzorczej. Koleś z Orlenu zasiada tylko w radzie. Kuba zresztą też.

Drozd 15.05.2022 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1583710)
Zajrzyj do sąsiedniego tematu. Wszyscy właściciele i cały zarząd odpowiadają. No, może poza tym kolesiem z Orlenu, on pobiera pensje i zasiada w zarządzie w zamian za to, że Orlen dał pieniądze za reklamę na koszulkach.

Piszesz o tym, że przepraszają? Nie rozśmieszaj mnie.

bódyń 15.05.2022 19:40

I w koncu druzyne rezerw niech reaktywuja. Bo ja wiem Mlynski jest slaby ale z drugiej strony chlop tylko trenuje. Jak inni co sie nie mieszcza

czaro 15.05.2022 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1583717)
W radzie nadzorczej. Koleś z Orlenu zasiada tylko w radzie. Kuba zresztą też.

Tak, sorry, coś mi się popieprzyło.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1583722)
Piszesz o tym, że przepraszają? Nie rozśmieszaj mnie.

?

enzo 15.05.2022 19:45

Przykro się na to patrzyło. Mimo że kilka dobrych kolejek temu pisałem, że nie ma żadnych przesłanek, żebyśmy byli w stanie wygrać kilka spotkań, bo my po prostu nie umiemy budować akcji, a na domiar złego nie jesteśmy w stanie się zespołowo bronić, przez co seriami tracimy bramki, to naiwnie wierzyłem, że jakimś cudem się utrzymamy. Podstaw ku temu realnie jednak nie było.

Przerażające dla mnie jest to, jak nam właściciele rozmontowali drużynę. Ani trzonu zespołu, ani dającej nadzieję młodzieży - mimo prób forowania kolejnych gagatków. Sam spadek to już jest jakaś abstrakcja, czego nawet komentatorzy zdają się nie rozumieć. Gorzej, że są realne przesłanki, że my będąc w tej dupie już zaczęliśmy się w niej urządzać. To nie przypadek, że wygraliśmy jeden mecz za Brzeczka. Zaryzykuje stwierdzenie, że taktycznie i mentalnie byliśmy najbardziej upośledzonym zespołem w tej lidze.

Wojtas 15.05.2022 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1583636)
Powód spadku jest prosty - próbowano za pół darmo zbudować drużynę grającą ofensywnie, zmarnowano czas na "długofalowy" poroniony projekt - i na koniec tych kilku punktów zabrakło. Być może udałoby się nam utrzymać gdyby zespół prowadził od początku normalny trener i zrobiono sensowniejsze transfery, takie pod ekstraklasę, zamiast szukać pereł i młodych talentów. Skąd ta pycha, skoro za trio co sezon broniliśmy się przed spadkiem?!

Założenia tej drużyny były bardzo złe - stawianie na niezdolnych młodych i ofensywna gra plus wagony cudzoziemców: połączenie ŁKS-u i Korony Kielce. No i skończyło się tak jak zwykle kończą się takie "projekty".



A caly czas twierdze ze jedynym ratunkiem mozliwym do zrobienia bylo znalezienie jakiegoś kołka,kloca ,drwala i nieiwem jakie mozna by tu napisac wywody .....ale takiego ktory stanał by sobie RAZ a mądrze i umiesił choc raz piłke w tym duzym prostokącie.

czy to wymaga opracowania doktoranckiego dla pana Błaszykowskiego?nie bo to wie 6 latek kopiacy piłke z tatą przed domem.Zeby strzelic bramke trzeba miec napastnika.Jak kiedys Turgemana.
A tak Jan Kliment który pie.rdoli kazdą akcje dzis w ataku to takie podsumowanie naszego dna na ktorym sie znalezlismy.

A reszta szrotu ktora dzis nas spuściła nawet nie wiedziała za bardzo co tu sie zrobiło,nawet nie mial kto krzyknać.To nie byl zespoł a jakis pseudo twór w ktorym nikt nie brał odpowiedzialosci za to co teraz czeka ten klub.
Obraz załamanego Kazia Kmiecika na ławce to tez symbolika.

Fugiel 15.05.2022 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1583636)
Powód spadku jest prosty - próbowano za pół darmo zbudować drużynę grającą ofensywnie, zmarnowano czas na "długofalowy" poroniony projekt - i na koniec tych kilku punktów zabrakło. Być może udałoby się nam utrzymać gdyby zespół prowadził od początku normalny trener i zrobiono sensowniejsze transfery, takie pod ekstraklasę, zamiast szukać pereł i młodych talentów. Skąd ta pycha, skoro za trio co sezon broniliśmy się przed spadkiem?!

Założenia tej drużyny były bardzo złe - stawianie na niezdolnych młodych i ofensywna gra plus wagony cudzoziemców: połączenie ŁKS-u i Korony Kielce. No i skończyło się tak jak zwykle kończą się takie "projekty".

Doladnie - połączenie zaciagu szrotu z Piotrusiem, Dawidem Szotem, Młynkiem czy Sobolem to jest jakaś katastrofa.


Ciekawe co takiego sie stalo ze last minute sciagneli dwoch grajacych cos zawodnikow Gio i Poletanovica



Koniec koncow spadek sie nalezal jak psu buda.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl