Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XVIII KOLEJKA] WISŁA Kraków- Górnik Zabrze, 3 grudnia, godz.18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9891)

wolfy 06.12.2017 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488796)
To czy tak wysoko oceniasz nasza kadre okaże się w zimie, gdy będzie wietrzenie kadry.

Sprawdziles w ogóle dane z tego meczu? Perez miał w naszej drużynie najwiecej km, a wg Ciebie powinien sie słaniac ma boisku bo nie przeszedł przygotowań.
Okres przygotowawczy byl w lipcu, a mamy grudzień. Każdy kto mial zaległości mial czas by je nadrobić. A jak Wojtlowski ma siłę biegac tylko 60 min to nie wiem czy nadaje się do zawodowego uprawiania sportu. Pilkarze Górnika graja 14 zawodników i nie narzekaja na zmęczenie.

Dochodzimy do ściany w dyskusji.

Widzisz, to ile kto może jest kwestią zapuszczenia danego zawodnika i jego organizmu. Dodaj do tego kontuzje... Napisałem Ci dlaczego fizycznie słabo wyglądamy, nie posałem że Perez nie może dużo biegać. To jest akurat Twoje nadużycie.
Czy Wojtkowski nadaje się do profesjonalnego futbolu - mam swoje wątpliwości. Jeśli nie poprawi m.in. wydolności to oczywiście nie. Podobnie mam wątpliwości co do Bartkowskiego.

Na koniec detal o którym wszyscy wygodnie zapominacie - przez dłuższy czas graliśmy w dziesiątkę. To też ma wpływ na ilość przebiegniętych kilometrów.

P.S. Poruszyłeś kwestię oceny kadry - kluczowe jest tutaj to na kogo nas stać. Gdybyśmy mogli wykupić z Legii Pazdana to byśmy nie brali Wasilewskiego. Ale to oni kupili od nas Mączyńskiego (świetnie wygląda fizycznie, nie?).

MaLk 06.12.2017 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488796)
Okres przygotowawczy byl w lipcu, a mamy grudzień. Każdy kto mial zaległości mial czas by je nadrobić.

Sorry, ale to tak nie działa. Nie da się w trakcie sezonu, w rytmie meczowym (czyli jeśli dany zawodnik ma występować w meczach albo przynajmniej być w nich do dyspozycji trenera), "nadrobić" klasycznego okresu przygotowawczego. Taki okres zakłada m.in. trening kondycyjny i zupełnie inny rozkład mikrocyklu.

Prędzej czy później da się oczywiście doprowadzić zawodnika do stanu używalności, ale nigdy to nie będzie taki stan, jak po przepracowaniu okresu przygotowawczego. Inna sprawa, że jak jakiś trener zawali przygotowania, to czasem i zawodnik bez takiego okresu może się prezentować lepiej od reszt zespołu - ale to mimo wszystko normą nie jest nawet w Polsce ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl