![]() |
Cytat:
https://www.meczyki.pl/druzyna,wisla-krakow,1647 |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wojtkowski wystąpił od początku w meczu z Górnikiem i nie wyglądął gorzej niż taki Ze Manuel czy Imaz. A jak dobrze pamiętam zaliczył asystę przy bramce Boguskiego (dobił jego strzał w słupek). Teraz zanotował drugą.
Nie jest to jeszcze fizycznie poziom Małeckiego, a nawet Boguskiego ale też nie przesadzałbym z dramatyzowaniem nad jego warunkami fizycznymi. Uważam, że jest już 2-3 lata do przodu względem rówieśników o podobnych parametrach. |
Bardzo ważne 3 punkty w kontekście naszego terminarza. Trzeba było je zdobyć, żeby ze spokojem przygotowywać się do meczów z drużynami czołówki i nie patrzeć nerwowo na tabelę.
|
Cytat:
|
ochłanałem po tym arcymeczu, ogladnalem raz jeszcze na spokojnie.
Wygladalismy dramat (ale licze ze to wina braku zgrania). W defensywie, jak trzeba bylo wracac gralismy fatalnie, zostawiajac mega dziure w srodku. Kamil Wojtkowski wszedl i zrobil w kilka minut wiecej niz Imaz i Ze Manuel razem wzieci. Ze Manuela niestety nie pokazuje nic a nic, nawet ....a pół nic nie pokazuje, ogolnie w meczu fajnie raz musnal pilke, no i to by bylo na tyle. Imaz natomiast ma prawa stope ktora potrafi zagrac niebezpieczna dla przeciwnika pilke (ale i dla swojego kolegi rowniez, zamiast prosto zagrac podac do najblizszego on chce grac ostatnie podanie...nie zawsze to sie uda) i potrafi sie skutecznie ukrywac. Wojtkowski jako joker bardzo fajnie - rozruszal pomoc, dwa razy fajnie wjechal ale przede wszystkim nie trafil piłek a ostatnio to mu sie zdarzalo. Carlitos - Rywale 2:0 |
A ja mam nieco inne spostrzeżenia. Np. Arsenic zagrał wg mnie obiecująco - o wiele lepiej niż w pierwszych meczach. Przede wszystkim potrafi zrobić coś więcej z piłką niż tylko wywalić w trybuny.
Słabość gry moim zdaniem wynikała z braku zawodnika (Brleka) w środku, który pośredniczyłby w przekazywaniu piłek między obroną a skrzydłami i atakiem. Ani Basha ani Imaz nie brali na siebie rozegrania. Dlatego jak wszedł Wojtkowski to coś się zaczęło dziać. Generalnie świetnie Carlitos, dobrze Sadlok i Llonch. |
Cytat:
1. DARIUSZ WDOWCZYK: 26 meczów/42 punkty (średnia 1,61 punktu na mecz) 2. KIKO RAMIREZ: 26 meczów/39 punktów (średnia 1,5 punktu na mecz) 3. FRANCISZEK SMUDA: 60 meczów/86 punktów (1,43) 4. KMIECIK&SOBOLEWSKI: 5 meczów/7 punktów (1,4) 5. MICHAŁ PROBIERZ: 17meczów/22 punkty (1,294) 6. TOMASZ KULAWIK: 24 mecze/31 punktów (1,291) 7. KAZIMIERZ MOSKAL: 37 meczów/47 punktów (1,27) 8. MARCIN BRONISZEWSKI: 6 meczów/2 punkty (0,33) 8. TADEUSZ PAWŁOWSKI: 3 mecze/1 punkt (0,33) Mi się styl gry nie podoba i jak najbardziej rozumiem, że ktoś krytykuje Ramireza, ale uprasza się o nie pie***lenie głupot nie popartych faktami. P.S. Zanim ktoś się zapyta "A DLACZEGO NIE SPRAWDZIŁEŚ JESZCZE WCZEŚNIEJSZYCH TRENERÓW? BO TAK WYGODNIE???" to odpowiadam - porównywanie dorobku trenerskiego jakiegokolwiek szkoleniowca w Wiśle za czasów Cupiała do trenerów, którym przyszło pracować w takich warunkach jakie mają uważam za co najmniej groteskowe. Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia wszystkim życzę. |
Beka. Okazało się, że Wdowczyk z serią siedmiu porażek z rzędu lepszy wynik wykręcił:lol:
|
Cytat:
|
Skończ trollować wieśniaku,
Wdowczyk nie licząc grupy spadkowej 1,47 Ramirez nie licząc grupy mistrzowskiej 1,84 |
Hahahaha. Moskal nie liczac remisow - 3. Kiko nie liczac druzyn z dolnej 8 w tym sezonie - 0. Nie wierze:lol: Przestan sie kompromitowac buraku.
Cytat:
Dla beki to jeszcze przytocze "trenera" Pawlowskiego, ktory swego czasu w Slasku w sezonie mial srednia 1,93:D |
Darek wróć :lol: żartowałem
|
Jest juz inStat z meczu z Piastem. Wiadomo, ze trzeba to traktowac jedynie jako dopelnienie pewnych rzeczy, a nie wyznacznik czegokolwiek ale tak czy owak wklejam:
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...%20Gliwice.pdf Statystyki Ze Manuela ulegly wyraznej poprawie wzgledem meczu z Arka ale mimo to zanotowal najnizszy wynik z calej druzyny. Nastepni w kolejnosci 'najgorsi' na boisku (wedlug statystyk): Pol Llonch, Malecki i dopiero Imaz. Dla mnie InStat dosc trafnie ocenia przydatnosc ofensywna zawodnikow, w przeciwienstwie do defensywy. Wynika to np. z tego, ze latwiej policzyc celne strzaly, podania czy zwody niz nieudane zagrania w obronie takie jak np. 'zlamanie spalonego'. Ktos ma inne wnioski? |
Po obejrzeniu meczu na chłodno:
Po pierwsze:jaka laga do przodu? Co Wy chrzanicie? Jeśli piłka była już podniesiona to albo był to przerzut na drugą stronę boiska albo zagranie za obrońców na wolne pole do Carlitosa albo zagranie Gonzaleza na głowę/do nogi kolegi z drużyny. Przysłowiową lagą można byłoby nazwać zagranie Pola w pierwszej połowie. Po drugie specjalnie zwróciłem uwagę na Imaza. To, że "panowie komentatorzy" nie wymieniają jego nazwiska co pięć minut nie znaczy, że chłopak był niewidoczny. Jeśli otrzymywał piłkę to grał do przodu podając prostopadle, niestety wszystkie podania zatrzymali rywale. Celne podania miał tylko wtedy gdy podawał do najbliższego kolegi z zespołu. Po trzecie ewidentny karny, z trybun ciężko było zauważyć ten faul (przynajmniej z tego miejsca, na którym siedzę). Podsumowując o ile po meczu byłem wkurzony, o tyle teraz jestem lekkim optymistą jeśli chodzi o naszą grę. Brakuje tylko tempa, które przyjdzie wraz ze zgraniem zespołu. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, iż graliśmy ze słabiutkim piastem, który nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji. |
No to nieźle. Imaz też kiepski jak Ze Manuel
I komentarz z Weszło: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Komentarze z relacji na stronie Przeglądu sportowego: 4 min Zbyt płaska wrzutka Wojtkowskiego w pole karne. Piłka ostatecznie ląduje w rekach Kryczki 29 min Wojtkowski z rzutu wolnego uderzył jednak wprost w mur 31 min Wojtkowski teraz za długo holował piłkę i ostatecznie ją stracił 34 min Kolejna strata Wojtkowskiego. Goście zaczynają budować atak pozycyjny 53 min Furman przekroczył przepisy i sfaulował Wojtkowskiego 79 min Za mocne podanie do Wojtkowskiego. Piłkę przejmuje Wisła Płock 83 min Błąd techniczny Wojtkowskiego kończy się stratą piłki I to wszystko. Chyba oddaje rzeczywistość, bo na innej stronie poświęconej WIśle został oceniony na 4.56 i zajął 12 miejsce (1838 oceniających). Warto wspomnieć, ze mimo wszystko uplasował się przed Pawłem Brożkiem i Rafałem Boguskim :). |
W przypadku tak młodego zawodnika z każdym miesiacem może byc lepszy. Warto przytoczyc slynne powiedzenie zawsze na czasie: " jestes tak dobry jak Twoj ostatni mecz".
Nie ważne do ma jeden z drugim w CV, ważne co może dac drużynie dzisiaj i jutro. Wojtkowski ma duża motywację aby coś tu osiągnąć i na pewno kilka spotkań na ławce spowodowało że pracował jeszcze bardziej na treningach. |
Cytat:
|
To wtedy oni będą ciagneli ten wózek. I również będę się z tego cieszył. Mamy 25 zawodników do grania i raczej jestesmy skazani na to że jedem zawodnik odpali a inny bedzie grzal ławę. Raczej mi to obojętne kto w końcu wywalczy sobie skład. Najważniejsze jest dobro Wisly, a nie sukcesy indywidualnie. Póki co możemy sobie gdybac na kim powinna się opierać nasza gra. Fajnie gdyby to byli zawodnicy na ktorych Wisla może zarobić. A wiemy jak na wartość zawodnila wplywa jego metryka...
|
Cytat:
|
Kurz, ale Bpguski czy Brożek skończą grę w Wiśle po tym sezonie, jestem niemalże pewien. Ondrasek też, a nikt raczej nie kupi Manuela. Zostaja więc Kolar, Balanyuk, Carlitos, Halilovic, Kostal, Wojtkowski, Małecki, Perez, Imaz. Na 4 miejsca mamy więc 9 graczy, więc idealnie po 2 zawodników na pozycję, co pokrywa się z tym, co mowil Junco. Pamiętajmy, że nie budujemy zespołu na ten sezon, ale na kolejne.
|
Cytat:
|
Przejrzałem raporty instat z dotychczasowych meczy i wyciągnąłem średni indeks dla wszystkich naszych zawodników. Ogólnie wygląda to dosyć dobrze jednak bardzo widoczny jest brak prawego pomocnika. Mały i Cywka też niestety odstają. Dużym zaskoczeniem jest to, że Głowa i Arsenić mają praktycznie identyczną średnią.
Wojtkowski, Kostal, Imaz, Halilović, Ze Manuel i Bartosz też według instat'u grają na tym samym, przeciętnym poziomie. W porównaniu z najlepszymi wynikami z poprzedniego roku wypadamy rewelacyjnie. Np. Kuciak: 279 - Cuesta:278, Dąbrowski: 277 - Gonzalez: 279, Borysiuk: 269 - Basha: 279, Sheridan: 281 - Carlitos: 283 Gdy jednak weźmiemy pod uwagę tylko obecny sezon to aż tak różowo to nie wygląda. Legioniści mają zdecydowanie lepsze wartości podobnie jak zawodnicy Lecha. (W innej lidze gra też Angulo) Edit. Zapomniałem o naszym najlepszym zawodniku. Maciek trzyma poziom :) |
Mi tu sie nasuwa tylko jedno:
Statystyki nie grają. Mówisz, że: Cytat:
|
Cytat:
Każdy z zawodników jest w stanie podciągnąć się w dowolnym elemencie piłkarskiego rzemiosła jednak nie dzieje się to z dnia na dzień. Jakoś każdy woli zawodnika który w 9 próbach na 10 trafia w bramkę a nie w krzaki, częściej podaje do kolegi z zespołu niż przeciwnika itd... Może i statystki nie grają ale grają Ci którzy mają dobre statystyki :p |
Cytat:
I bardzo chciałbym, abyś mógł tak za rok przytoczyć zacytowane posty, po tym jak obaj stali się gwiazdami ligi. Liczę na to, choć bez większych złudzeń. |
Pamiętam jak wszyscy najeżdżali na Brleka i nazywali go niewypałem :D
Rzeczywiście gość zagrał kilka tak przeciętnych, żeby nie powiedzieć beznadziejnych meczów, że w końcu niektórym nerwy puściły... Ale... co było potem wszyscy wiemy. Regularna gra świetne, mecze i transfer za 2 bańki... Jedni od razu się aklimatyzują i pokazują pełnię swoich umiejętności (Carlitos), a niektórzy potrzebują czasu, żeby rozkwitnąć (Brlek) Życie... Życzę wam i sobie, żeby Ze Manuel okazał się takim graczem że będziemy martwić się pod koniec sezonu skąd my skołujemy kasę na wykup z FC Porto... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl