Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Wojtas 02.04.2016 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1436018)
Bo wzrasta. Dziś wykładając nawet tyle forsy co Legia na ten moment, ciężko ją zdominować. Inaczej sprawa się miała 10 lat temu.


Raczysz żartować:)


Legia w 10-tkę xD

domin_czyzyny 02.04.2016 21:20

Ile tych słupków Legia dzisiaj obiła...

No i remis. Dla Wisły mogło być lepiej,ale też gorzej. Lechia mogła wygrać.

dj_ibutti 02.04.2016 21:25

Teraz Lechia nie moze wygrac za tydzien, tak?

Coglin 02.04.2016 21:26

My musimy zdobyć 6 punktów, a Jagiellonia musi przegrać 1 mecz.

iwan149 02.04.2016 21:29

po tym remisie Lechii nasze szanse troche zmalały :(

Zwitter 02.04.2016 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1436027)
My musimy zdobyć 6 punktów, a Jagiellonia musi przegrać 1 mecz.

I Lechia musi wygrać z Ruchem. Dobrze mówię?

ślimak 02.04.2016 21:35

Tak. Ruch już nie może zdobyć punktów.

rafkur 02.04.2016 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iwan149 (Post 1436028)
po tym remisie Lechii nasze szanse troche zmalały :(

Dalej są podobne. Jeżeli zrobimy 6 punktów a Jaga nie wygra obu meczów to mamy 8. W meczu Lechia-Ruch ktoś odpadnie. Albo Ruch jeżeli przegra albo Lechia jeżeli przegra albo zremisuje.
Przy założeniu że Jaga robi nam dwa prezenty Ruch zabierając punkty Lechii robi miejsce dla nas.

Festence 02.04.2016 21:38

Najpierw wygrajmy jutro mecz. Później będziemy liczyć.

masada 02.04.2016 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1436032)
Dalej są podobne. Jeżeli zrobimy 6 punktów a Jaga nie wygra obu meczów to mamy 8. W meczu Lechia-Ruch ktoś odpadnie. Albo Ruch jeżeli przegra albo Lechia jeżeli przegra albo zremisuje.

No właśnie to samo mi wychodzi tak na szybko. Przy dwóch zwycięstwach kogoś z pary Lechia-Ruch przeskakujemy niezależnie od wyniku, tak? Problemem jest wtedy tylko Jaga.

kubad99 02.04.2016 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1436032)
Dalej są podobne. Jeżeli zrobimy 6 punktów a Jaga nie wygra obu meczów to mamy 8. W meczu Lechia-Ruch ktoś odpadnie. Albo Ruch jeżeli przegra albo Lechia jeżeli przegra albo zremisuje.
Przy założeniu że Jaga robi nam dwa prezenty Ruch zabierając punkty Lechii robi miejsce dla nas.

Dokladnie. Jeżeli Wygramy teraz a Jaga przegra to wszystko zależy od nas.
Jeżeli Ruch wygra bądź zremisuje z Lechią wychodzimy my i Ruch. Jeżeli Wygra Lechia 3 drużyny mają po 38 punktów i decyduje mała tabela, w której brane są mecze tylko między tymi 3 drużynami a tabela by wyglądała tak:

Lechia 7 punktów
Wisła 5 Punktów
Ruch 4 Punkty

Oczywiście wszystko przy założeniu, że Jaga nie zdobędzie więcej niż 3 punkty w 2 meczach a my zdobywamy 6.

Wojtas 02.04.2016 21:43

Ja jednak proponuje dmuchać na zimne,wygrajmy jutro......i bedziemy sobie liczyc i zestawiać do usranej smierci milion kombinacjii po godzinie 20:00....:)

R33 02.04.2016 21:44

Albo coś źle rozumuje albo jutro musimy wygrać z Ruchem minimum 2-oma bramkami, bo za tydzień Lechia z Ruchem mogą się ułożyć i zagrać na remis. W takiej sytuacji uwzględniając mecze tych 3-ech drużyn (Wisła, Lechia, Ruch) mamy najgorszy bilans bramkowy.

EDIT:
Dobra już mi uświadomiliście, że się pomyliłem.







A tak nawiasem:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1436021)
Sra, nie wzrasta.

Przykladem Wojciechowski, ktory sklonowal dzialania Cupiala, pompowal miliony, a wyzej niz 6 miejsce nie podskoczyl.

Tutaj najpierw zaprzeczyłeś, a w uargumentowaniu zgodziłeś się ze zdaniem Bene Nati . Dalszej części posta nie cytuje bo ona wg mnie ma się nijak do tego czy poziom ligi wzrasta czy nie.

kubad99 02.04.2016 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1436037)
Albo coś źle rozumuje albo jutro musimy wygrać z Ruchem minimum 2-oma bramkami, bo za tydzień Lechia z Ruchem mogą się ułożyć i zagrać na remis. W takiej sytuacji uwzględniając mecze tych 3-ech drużyn (Wisła, Lechia, Ruch) mamy najgorszy bilans bramkowy. Jeżeli wygramy jedną bramką to trzeba będzie już patrzeć na ilość strzelonych bramek w tych meczach, na ten moment my mamy 3, Lechia - 7, a Ruch - 3, ale przy ułożeniu rozstrzelanie w ostatniej kolejce przez 2 ostatnie drużyny problemem nie będzie.

Przecież jak Lechia zremisuje z Ruchem to Lechia ma tylko 36 punktów. My przy 2 zwycięstwach mamy 38.

luke1906 02.04.2016 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1436037)
Albo coś źle rozumuje albo jutro musimy wygrać z Ruchem minimum 2-oma bramkami, bo za tydzień Lechia z Ruchem mogą się ułożyć i zagrać na remis. W takiej sytuacji uwzględniając mecze tych 3-ech drużyn (Wisła, Lechia, Ruch) mamy najgorszy bilans bramkowy. Jeżeli wygramy jedną bramką to trzeba będzie już patrzeć na ilość strzelonych bramek w tych meczach, na ten moment my mamy 3, Lechia - 7, a Ruch - 3, ale przy ułożeniu rozstrzelanie w ostatniej kolejce przez 2 ostatnie drużyny problemem nie będzie.

Nie wiem jak to wyliczyłeś, że przy remisie Lechii z Ruchem obie będą mieć tyle samo punktów.

Sytuacja jest prosta. My musimy wygrać oba mecze i Jaga musi przej.ebać choć raz.

Sami 02.04.2016 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1436037)
Albo coś źle rozumuje albo jutro musimy wygrać z Ruchem minimum 2-oma bramkami, bo za tydzień Lechia z Ruchem mogą się ułożyć i zagrać na remis. W takiej sytuacji uwzględniając mecze tych 3-ech drużyn (Wisła, Lechia, Ruch) mamy najgorszy bilans bramkowy. Jeżeli wygramy jedną bramką to trzeba będzie już patrzeć na ilość strzelonych bramek w tych meczach, na ten moment my mamy 3, Lechia - 7, a Ruch - 3, ale przy ułożeniu rozstrzelanie w ostatniej kolejce przez 2 ostatnie drużyny problemem nie będzie.

wszystko pokićkałeś...
Lechia z Ruchem nie może zagrać na remis, bo wtedy Ruch na pewno ich wyprzedzi... wtedy Jagiellonia musiałaby zdobyć max. 1pkt

masada 02.04.2016 21:53

A jeśli było by tak, że my dwa zwycięstwa, Lechia wygrywa z Ruchem, a Jagiellonia zdobędzie dokładnie 3 punkty, to wszyscy maja po 38 pkt i jak wygląda tabelka? :D

Albo już kosmos, Podbeskidzie też wygrywa dwa mecze, a Jaga te swoje 3 punkty zdobywa w Gliwicach? 5 drużyn ma 38 pkt ;)

Idę się przewietrzyć ;D

kubad99 02.04.2016 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1436042)
A jeśli było by tak, że my dwa zwycięstwa, Lechia wygrywa z Ruchem, a Jagiellonia zdobędzie dokładnie 3 punkty, to wszyscy maja po 38 pkt i jak wygląda tabelka? :D

Raczej nie stracimy bo wygralismy z Jagą 2 razy :)

crux.a 02.04.2016 22:05

Są dwa warunki, któe muszą być spełnione łącznie, żeby Wisła awansowała: 1. Wisła wygrywa oba pozostałe mecze. 2. Jagiellonia zdobywa nie więcej niż 3 punkty. Pozostałe wyniki są bez znaczenia. Jeśli Lechia wygra z Ruchem, to - ciągle przy założeniu, że warunki 1 i 2 zostały spełnione - wchodzi Lechia i my. Jesli Ruch wygra lub zremisuje, wchodzi Ruch i my. Wyniki Podbeskidzia nie są ważne, bo wyprzedzamy je w każdej konfiguracji (o ile spełnione zostaną warunki 1 i 2) Jesli Jaga będzie mieć tyle punktów co my, również wyprzedzamy ją w każdej konfiguracji małej tabeli. Więc trzeba trzymać jutro za Wisłę i Podbeskidzie. Jeśli obie drużyny wygrają, to wszystko będzie zależeć od nas.

Markfire20 02.04.2016 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1436045)
Więc trzeba trzymać jutro za Wisłę i Podbeskidzie..

Za Podbeskidzie dopiero w poniedziałek ;)

domin_czyzyny 02.04.2016 22:15

Bez naszej jutrzejszej wygranej temat upadnie ;)

Adasss 02.04.2016 22:20

Podaję wszystkie możliwe (na ta chwilę) kombinacje zespołów, dla których trzeba byłoby liczyć malą tabelkę (oczywiście przy założeniu, że uda się nam wygrać te dwa mecze):

Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów
Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów
Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów
Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów
Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała.
:D

Na pocieszenie ... jedyny z tych układów niekorzystny dla nas to : "Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów", i to pod warunkiem, że Jagiellonia zdobędzie minimum 4 punkty.

R33 02.04.2016 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1436048)
Bez naszej jutrzejszej wygranej temat upadnie ;)

Nie do końca, przy remisie w Chorzowie szansa jeszcze będzie. Wtedy:
- Lechia będzie musiała przegrać
- Korona nie będzie mogła wygrać
- Podbeskidzie będzie mogło zdobyć maks. 4 punkty w obu meczach
- Jagiellonia będzie mogła tylko raz zremisować
- No i co oczywiste my wygrywamy z Zagłębiem

Mam nadzieję, że teraz się już nie pomyliłem. Jeżeli tak to koniec pisania na dziś. :D

sawko 03.04.2016 02:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorin320 (Post 1436053)
Nie wiem czy taki ku... Jesteś głupi czy udajesz. Nie wiem czy zauwazyles ale kilka zespołów rozegralo swoje przedostatnie mecze

Jeżeli masz problem z prostym liczeniem to przynajmniej nie obrażaj innych, koleś dobrze napisał.

gypsy 03.04.2016 12:05

Kalkulacje, dywagacje... Nawet nie próbuję tego liczyć i zastanawiać, jakie są szanse, bo mi mózg wyparuje. Tabela za dwa mecze wszystko pokaże. Na razie trzeba wygrać oba spotkania.

WislaFan123 03.04.2016 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1436042)
A jeśli było by tak, że my dwa zwycięstwa, Lechia wygrywa z Ruchem, a Jagiellonia zdobędzie dokładnie 3 punkty, to wszyscy maja po 38 pkt i jak wygląda tabelka? :D

Albo już kosmos, Podbeskidzie też wygrywa dwa mecze, a Jaga te swoje 3 punkty zdobywa w Gliwicach? 5 drużyn ma 38 pkt ;)

Idę się przewietrzyć ;D

PBB nie biore pod uwage, mission impossible.

Regulamin ekstraklasy:

5.2.2. przy więcej niż dwóch Klubach:
a. liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w
meczach między tymi Klubami,

Wisła, Lechia, Jaga, Ruch

Wisła - Jaga 5:1
Jaga - Wisła 1:4
Wisła - Ruch 0:0
Ruch - Wisła np 1:2
Wisła - Lechia 4:2
Lechia - Wisła 2:0
Jaga - Lechia 0:3
Lechia - Jaga 5:1
Jaga - Ruch 2:1
Ruch - Jaga 0:4
Lechia - Ruch np 2:0
Ruch - Lechia 3:2

Wszystkie drużyny mają po 38 punktów, więc jest robiona mała tabelka pomiędzy meczami tych drużyn wtedy:
Wisła 13 pkt
Lechia 12 pkt
Jaga 6 pkt
Ruch 4 pkt

Idealne rozwiązanie, my i Lechia wchodzimy.

Zakładając nasze 2 zwycięstwa, mamy praktycznie pewny awans.

Tabelka w przypadku gdy Jaga albo bedzie miec mniej lub wiecej niz 3 punkty po tych dwoch meczach, tj nie bedzie wliczana do malej tabelki to mala tabelka miedzy Wisla, Lechia i Ruchem wyglada tak:
Wisła 7 pkt
Lechia 6 pkt
Ruch 4 pkt

Znów w tej sytuacji awansujemy.

Jedyna sytuacja przy naszych 2 zwyciestwach, a w ktorej nie awansujemy, to taka gdy Lechia nie wygra z Ruchem, Jaga zdobędzie więcej niz 3 punkty w 2 meczach (np wygrana z PBB i remis z Piastem), wtedy Jaga i Ruch maja po 39 punktów.

Ale uważam to za bardzo mało prawdopodobny scenariusz, prędzej bym zalozyl ze Wisła nie wygra ktoregoś z tych dwóch meczów. Także prawie wszystko w naszych rękach :)

staszek2309 03.04.2016 15:26

W Twoich obliczeniach jest jeden zasadniczy błąd,
Wisła zremisowała z Lechią 3:3.

WislaFan123 03.04.2016 15:35

A faktycznie, 4:2 bylo ze Śląskiem.

Co jednak nie zmenia faktu, ze przy 2 zywcięstwach i nie wiecej niz 3 punktach Jagielloni, i tak awansujemy :)

domin_czyzyny 03.04.2016 17:44

rUCH pokazuje nam miejsce w szeregu...jak przegrywali to gryzli trawę...a nasi strata za stratą...

A my im w drugiej połowie! Końcówka to HORROR!

Wojtas 03.04.2016 17:53

Kurna za duzo niedokladnosci! I skad ta dziura w srodku? Oni z tego bramki strzelaja,.....

Gra niezła,ale brakuje zdecydowania pod bramką...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl