Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Na dwóch kółkach czyli wszystko o ROWERACH (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=925)

El'kabat 03.04.2014 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bartek89TS (Post 1356851)
Na rowerach znam się szczerzę mówiąć słabo..Jestem na kupnie roweru, pierw chciałem jakiś za 500, 600 z marketu, ale dużo osób sprowadziło mnie na ziemie z tą opcją:) W jednym poście użytkownik Omega zaproponował rower Kands Maestro.Patrzyłem troche za tym rowerkiem i wpadł mi w oko, osprzęt też chyba niezły jak na te pieniądze.Znalazłem ich kilka i mam pytanie czy te dwa modele jakoś bardzo się różnią i który lepiej wybrać: http://castor24.pl/pl/p/Rower-28-KAN...kcja-2014/1452 i http://allegro.pl/kands-maestro-kola...043856467.html I kolejny pytanie to wybór wielkości roweru..Mam 184cm wzrostu i nie wiem czy lepsza by była "19" czy "21"?

Ja dokładnie 2 dni temu kupowałem rower. Mam 183 i idealna jest 21".
Co do samego roweru to przewertowałem co się da i kupiłem,ciężko znaleźć cos lepszego w tej cenie http://secesja.pl/do/item/Fusion-GTS-2013/FusionGTS .
Tu masz ciekawy poradnik http://wrower.pl/porady/jaki-kupic-r...14-r,5960.html

bartek89TS 03.04.2014 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1356860)
Ja dokładnie 2 dni temu kupowałem rower. Mam 183 i idealna jest 21".
Co do samego roweru to przewertowałem co się da i kupiłem,ciężko znaleźć cos lepszego w tej cenie http://secesja.pl/do/item/Fusion-GTS-2013/FusionGTS .
Tu masz ciekawy poradnik http://wrower.pl/porady/jaki-kupic-r...14-r,5960.html

Dzięki za podpowiedź.A co do tego Kandsa Maestro to uważasz, że warty kupienia?

szorstki 03.04.2014 10:58

183cm i 21" ? chyba będzie za duża. Po asfalcie na płaskim tak nie odczujesz ale każdy podjazd i zjazd w terenie to będzie walka o życie. Przy doborze ramy nie liczy sie bezpośrednio wzrost a ile macie pod jajami ;) czyli długość nogi w kroku.
http://katalog.bikeboard.pl/artykuly...rzeba-wiedziec
http://katalog.bikeboard.pl/artykuly...rzeba-wiedziec

Ten Kands to rower trekingowy, na kołach 28". Jeśli chcesz jeździć na wycieczki głównie po asfalcie to tak. Ale jak będziesz się chciał przejechać np. lasem i polem do Rudna albo Wolskim to.. możesz wrócić na lawecie ;)

bartek89TS 03.04.2014 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 1356866)
183cm i 21" ? chyba będzie za duża. Po asfalcie na płaskim tak nie odczujesz ale każdy podjazd i zjazd w terenie to będzie walka o życie. Przy doborze ramy nie liczy sie bezpośrednio wzrost a ile macie pod jajami ;) czyli długość nogi w kroku.
http://katalog.bikeboard.pl/artykuly...rzeba-wiedziec
http://katalog.bikeboard.pl/artykuly...rzeba-wiedziec

Ten Kands to rower trekingowy, na kołach 28". Jeśli chcesz jeździć na wycieczki głównie po asfalcie to tak. Ale jak będziesz się chciał przejechać np. lasem i polem do Rudna albo Wolskim to.. możesz wrócić na lawecie ;)

Teraz mam mały dylemat co wybrać.Ten unibike też ciekawy.Ja mam 184cm wzrostu, wiekszość ludzi doradza mi rame "21"..

El'kabat a powiedz mi jest tam opcja rat?

Kocur 03.04.2014 11:49

Po pierwsze nie kupuj roweru bez jazdy próbnej - nawet po parkingu przed sklepem.
Zsuń się z siodełka do przodu i jeśli nie zmiażdżysz sobie jajek na ramie to znaczy że jest ok. Ogólnie zalecenie jest że lepiej mieć ramę za małą niż za dużą.
Poza tym liczy się też pozycja - możesz mieć małą ramę a ledwo do kierownicy dostawać - zależy od geometrii.

A co do samego roweru - jak już się ktoś uparł żeby brać nówkę a nie używkę to wolałbym znaną sprawdzą markę na gorszym klasowo osprzęcie niż jakiś wynalazek z teoretycznie lepszym wyposażeniem.

szorstki 03.04.2014 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1356872)
A co do samego roweru - jak już się ktoś uparł żeby brać nówkę a nie używkę to wolałbym znaną sprawdzą markę na gorszym klasowo osprzęcie niż jakiś wynalazek z teoretycznie lepszym wyposażeniem.

true...
coby niedaleko szukać - w cenie ok. 1500 zł
http://allegro.pl/kross-level-a6-cal...089673104.html
http://allegro.pl/cube-cmpt-2013r-su...107969133.html
http://allegro.pl/cube-acid-18-stan-...118764811.html
http://allegro.pl/mtb-specialized-sh...115521440.html

Kup pierwszy rower w miarę dobry a wniezbyt wygórowanej cenie (1500 to właściwa opcja) . Jak zaczniesz jeździć to za rok czy dwa sam będziesz co chcesz

luke1906 03.04.2014 13:34

Też uważam, że 21" to za dużo dla 183cm.
Ja mam 185cm i ramę 20,5" i prawdę mówiąc 19,5 czy 20 byłaby lepsza. Tak jak mówi szorstki, na szosie super, w wąskich ścieżkach w terenie trochę duża.

Na forumrowerowe.org jest gdzieś test tego Kandsa. Nie mam pojęcia co to za wynalazek, za tą kasę to znalazłbym dobrą używkę. Pytanie brzmi czego szukasz, bo to co wkleiłeś to jakaś dziwna hybryda. Ani to MTB, ani rasowy treking.

wislacki 03.04.2014 22:05

Temat prawdopodobnie wraca co sezon, nadeszła i moja kolej o to zapytać.

Potrzebuję panowie serwisu rowerowego. Możliwie tani i w okolicach centrum.
Chciałbym zrobić przegląd po zimie i sprawdzić prawą klamkę w mojej szosie, bo ostatnio odstawia cyrki.

@Kocur, polecałeś kiedyś Bikershop na Czarnowiejskiej, orientujesz się jak tam cenowo wygląda taki przegląd?

Kocur 03.04.2014 22:23

W tym sezonie zrobiłem sobie sam :)
Mam świeży napęd więc nie ma co smarować, trochę olewam amora ale może jeszcze wytrzyma - tylko dopompuję u kumpla.

Ogólnie przegląd to jest około 80-100 zł - są ździercy typu Secesja gdzie krzyczą 130 zł ale to przesada.
Do tego trzeba doliczyć amortyzator jeśli robisz "wymianę oleju" - około 50 zł
Zawsze się można dogadać i coś wytargować. Takie małe serwisy osiedlowe robią to 30% taniej - pytanie czy się do tego przykładają?
Taki Bikershop ma swoją renomę i o nią dba. Chociaż ja akurat poprzedni przegląd robiłem u jednego znajomego zawodnika co sobie dorabia serwisem dla znajomych :) Nie było jakoś taniej ale bardzo solidnie. Też z amorem mi wyszło koło 130 zl

wislacki 04.04.2014 07:31

Dzięki za opinię.
Ja również większość spraw staram się robić samemu. Tu chodzi mi głównie o ustawienie i sprawdzenie przerzutek, plus ta nieszczęsna klamka. Podjadę do Bikershopu i zapytam jakby to cenowo u nich wyglądało.

E: Dzięki szorstki ;)

szorstki 04.04.2014 09:47

Serwis najlepszy http://www.variobike.pl/ ale w sezonie to możesz czekać i 3 tygodnie
Najtańszy i dobry : http://bikeserwis.pl.tl/Strona-startowa.htm - tam co prawda siedzi taki człowiek, który na zamiast "dzień dobry" powie "czego, k..wa' ale zrobi ci szybko i tanio.
I jeszcze mbike na Łobzowskiej http://www.mbike.pl/Kontakt%2820,,%29.aspx - ale u nich też ciężko z terminami

Kocur 04.04.2014 09:53

O Kalim nawet nie pisałem bo wiadomo że jest najlepszy ale żeby się dostać to właśnie trzeba być w "rodzinie" ;)

szorstki 04.04.2014 10:50

a pedałowanie.pl jest tam niemile widziane ? w sumie... nie dziwi ;)

Kocur 04.04.2014 10:58

Wręcz przeciwnie ;)

bartek89TS 08.04.2014 16:54

Co myślicie o czymś takim http://lato.bikershop.pl/produkt/364...nthracite.aspx ?

Mario Nh 22.06.2014 16:06

Posiada ktoś rower typu Kross TRANS Atlantic 2014?
Jak się sprawuje?
Czy rzeczywiście serwisowanie na gwarancji w Krossie jest nieopłacalne?

A może kupował ktoś rower sklepie "Tomar", który mieści się na ulicy Klasztornej?

ABGwislakABG 22.06.2014 18:44

Myślenice, Świątniki Górne, Pasternik, Rzeszotary czy inne okolice- nie wie ktoś czy był, jest, będzie otwarty jakiś komis z rowerami, bym mógł kupić sobie porządną używkę?

Marcin_fan 06.08.2014 13:29

Podrzuci ktoś ciekawą trase w obrębie Kraków, Skawina, Kalwaria, Lubień, Wiśniowa, Raciechowice, Gdów, Łapanów, Wieliczka, Kraków...

wiślak 86 06.08.2014 13:37

mam starego górala jeszcze od komunii (ile to mistrzostw już minęło) i chciałbym go naprawić. na pewno przerzutki hamulce (zwykłe na linkach) i koła do zrobienia lub naprawienia.

ile to może kosztować? może lepiej się samemu pobawić w naprawę? polecicie jakiś serwis na północ od Krakowa (okolice Słomnik Miechowa Skały)

Kocur 06.08.2014 13:40

W tych kierunkach co piszesz - mniej więcej na południe to poleca pętle przez Kasinę:

http://i58.tinypic.com/1t0sw5.jpg



Super droga, jeszcze jak ktoś ma szosę a nie na mtb jak ja jechałem to żyć nie umierać.

Marcin_fan 06.08.2014 14:14

Kocur: Ta trasa ma chyba z 80km... Ja dziś zrobiłem 40km i wróciłem dość mocno zmęczony. W sumie dopiero zaczynam przygode z rowerem. I tak, mam szosówke..

Kocur 06.08.2014 14:32

Ta co wkleiłem mi wyszło 130 ;)

Tak pisałeś Gdów, Wiśniowa - myślałem że w jeden dzień chcesz obskoczyć - ale jak mieszkasz na południu Krakowa to do Dobczyc i powrót np. przez Siepraw spokojnie dasz rady - wyjdzie koło 50-60.

adam_09 06.08.2014 14:54

haha ja tą trasę co Kocur wkleił to na moto pokonywałem i mnie kręgosłup bolał. Na rowerze to bym jechał 3 dni. :D

Kocur 09.08.2014 18:23

Raaaaaaaafaaaaaał Maaaaaaajkaaaaaa :-D

Marcin_fan 09.08.2014 20:50

Kocurze, jutro zrobie sobie drugi raz około 40km. Mam w głowie taką trase w moich rejonach. Nie wolno na początek przesadzać. Ja chce żyć :D
Ps. Tyłek boli od siodełka, będzie trzeba jednak chyba kupić te spodenki rowerowe

Kocur 09.08.2014 21:00

Spodenki podstawa - kiedyś mieli w Macro super spodenki firmy "Brugge" za niecałą stówkę. Ogólnie około 120 trzeba dać - wkładki są jak piwo - albo dobre albo do dupy ;) Ogólnie im grubsza tym lepsza.

Marcin_fan 09.08.2014 21:27

Ok czaje. W najbliższym czasie coś kupie.

fialo 09.08.2014 21:31

Byłem, widzialem dziś zwycięstwo Rafała, bardzo dobrze zorganizowana impreza w janusz-style oczywiscie ;)

Ale najwieksze wrażenie sprawiało jak oni do....iają na tych rowerach. TV to TV, ale to trzeba zobaczyc na zywo, prędokść w terenie zabudowanym przekroczona na pewno :D

Kocur 09.08.2014 21:41

No jak kilku zrobiło poniżej 30 minut na 25,2 km - średnia ciut powyżej 50 km/h .... moi kumple co wymiatają na szosie robią średnią po 31 :D

Kosmos.

rafalek 10.08.2014 10:41

Tyle przełożeń w tych rowerach, że nam się to w głowie nie mieści...do tego pewnie ze 2-3kg maks, cieniutkie opony, to zapierdzielać można. No ale taki rowerek szosowy to podejrzewam że z 15k przynajmniej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl