Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Patriotycznie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8280)

Arapaho 04.09.2014 08:36

Odsłonięcie przy aktywnym uczestnictwie i pomocy Wiślackich Patriotów.

OpEnTaNy 16.09.2014 12:11

http://wpolityce.pl/historia/213849-...ka-czy-to-inka

Kocur 24.09.2014 07:08

Już kolejna akcja na Ciechana - szkoda że ten gość nie chciał zamiast Tyskiego sponsorować Wisły - mógłbym pić codziennie do upadłego :D


Cytat:

Lewicowe środowiska i związane z nimi warszawskie knajpy zapowiadają wycofanie ze sprzedaży piw marki Ciechan. Chodzi o wypowiedź właściciela regionalnych browarów Marka Jakubiaka.


Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! Wiem, że to już niemożliwe ale życzę Ci Dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi będziesz miał co ssać (…) (pisownia bez zmian) – napisał na Facebooku Marek Jakubiak, komentując niedawne wypowiedzi Dariusza Michalczewskiego, który stwierdził m.in., że nie ma nic przeciwko adopcji dzieci przez homoseksualistów. Ten, należy przyznać, niezbyt wyszukany komentarz wywołał burzę w internecie.




Piwo Ciechan znika z Kulturalnej! Nie chcemy go więcej sprzedawać. Nie będziemy współpracować z firmą, której właściciel głosi dyskryminujące poglądy głęboko sprzeczne z naszymi – napisali właściciele warszawskiej knajpy Cafe Kulturalna. Przyjdźcie koniecznie na wielkie lanie Ciechana. Kto jednak będzie uważał, że to marnotrawstwo, będzie mógł piwo od homofoba wypić za bardzo symboliczną opłatą – namawiają natomiast właściciele klubokawiarni Wrzenia świata. Bojkot popularnego piwa coraz szerzej jest zapowiadany w sieci.
Wydaje się, że to kolejny dowód na to, że krytyka homoseksualistów jest dla lewicy doskonałym powodem do ataku na osobę publiczną zgodnie z zasadą „zero tolerancji dla wrogów tolerancji”.




Nie jest to pierwszy bojkot środowisk homoseksualnych wobec piwa Ciechan. Skutkiem poprzedniego było jedynie zwiększenie sprzedaży tej marki browaru. Internauci nie mają wątpliwości, że i tym razem „pospolite ruszenie” lewicowych środowisk tylko będzie sprzyjać marce. Zdaniem wielu Marek Jakubiak zafundował sobie najtańszą kampanię reklamową.

Kocur 09.10.2014 09:18

Mają tupet kacapy .....


Cytat:

Powołane przez Władimira Putina Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne (RWIO) forsuje pomysł upamiętnienia ofiar "polskich obozów śmierci" na cmentarzu Rakowickim. Pomnik miałby uczcić jeńców z czasów wojny bolszewickiej, którzy - według Rosjan - mieli być mordowani przez Polaków w latach 1919-1921. Przedstawiciel konsulatu Rosji już szukał miejsca pod pomnik na terenie nekropolii.

hadees 18.11.2014 19:40

Wiosna ludów
 
Mam nadzieję na poprawny wątek, bo rzecz jest w moim przekonaniu patriotyczna do szpiku kości.
Z każdym dniem narasta we mnie poczucie głebokiego snu w jakim tkwimy, podczas gdy różne złe rzeczy się wokół nas dzieją. Mam wrażenie, że społeczne niezadowolenie powinno sięgać zenitu, tymczasem frustrację wyładowujemy w internecie. Szeroko komentowane są ostatnio protesty w Belgii. Czy my nie możemy wyjść na ulicę? Krzyczeć z wściekłości i bezsilności, by coś zmienić?
Nie chce tu robić polityki ani zadym. Chodzi mi o przedyskutowanie kwestii czy nie czas najwyższy by głośno wyrazić sprzeciw? I czy my jako Wiślacy nie moglibyśmy zacząć? Czy nie na tym polega też nasz przywilej, ale i obowiązek, by mówić gdy w Polsce się źle dzieje? Łatwiej nam wrócic do domu, otworzyć piwo i wegetować do kolejnej smutnej wypłaty.
Powodów jest mnóstwo, że przytocze tylko kilka ostatnich ogólnokrajowych, przez krakowskie, kończąc na tych wiślackich:

-raprot GUS o dramatycznej przyszłości emerytów,
-badania opini publicznej mówiące o nowej fali emigracji z kraju,
-niskie płące spowodowane warunkami gospodarczo-ekonomicznymi,
-kolejne afery polityczne (pomijając opcję poltyczną),
-przywileje władzy (dodatki na samochody, biura, podróże, wysokie pensje),
-brak dobrej polityki ekonomicznej dającej prace w tym:
*wysokie koszty prowadzenia działalności i zatrudniania pracownika,
*ogromne ulgi dla firm zagranicznych (markety, budowlanka, chińszczyzna) niszczące polską przedsiębiorczość i rynek pracy,
*skomplikowane przepisy dotyczące...wszystkiego
-przyrost administracji,
-bezczynność i bezczelność instytucji państwowych (np. ZUS)
-krakowskie chore powietrze
-zadłużenie i zła gospodarka miejska
-kolejna wygrana w wyborach osoby odpowiedzialnej za niefunkcjonalność stadionu, który ma wpływ na przychody klubu,
-pominięcie nas przy organizacji Euro,
-groteskowe oskarżenia pod adresem Bogusława Cupiała, które przypominają afere Kluski.

Daje Wam to do przemyślenia i do przedyskutowania, bo chyba faktycznie coś z naszą obywatelskością nie tak jeżeli można nam dokładać kamieni, a my wciąż posłusznie ciągniemy ten wóz.
Moją intencją jest zademonstrowanie niezadowolenia w cywilizowany, przepisowy sposób, nie nawołuje do zadym, niszczenia mienia, nienawiści, przmocy, chaosu czy totalnej anarchii.

Z wiślackim pozdrowieniem!

pysio 01.12.2014 21:24

Wieś tańczy i śpiewa:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...l#BoxSlotI3img

Polakom gratulujemy wyborców PIS'u hahahaha :D

Kocur 09.05.2015 08:19

Mistrzostwa świata w walkach rycerskich:

https://www.youtube.com/watch?t=106&v=wQxnSXS7FnY

Dobrze że o tym że najlepsi i bezkonkurencyjni są Polacy, którzy w ten sposób pielęgnują tradycję, dowiaduję się z australijskiej telewizji ....

Kocur 09.06.2015 14:14

Cytat:

W poniedziałek po południu w chrzanowskim szpitalu zmarł Józef Cichy, 96-letni weteran walczący pod Monte Cassino. W środę jego pogrzeb.

W środę, 10 czerwca o godz. 16 na cmentarzu w Myślachowicach rodzina i przyjaciele pożegnają Józefa Cichego, żołnierza, który walczył m.in. pod Monte Cassino.

96-latek przez kilka lat bezskutecznie walczył o legitymację rencisty wojskowego, która upoważniłaby go do darmowych leków.
Przyjazne państwo .........

liber 09.06.2015 15:14

Nasze pseudoelity wydają na jedną kolację zdecydowanie więcej niż miesięczny dodatek jaki Pan Józef by dostał. Ale lepiej wydawać kasę na policzki wołowe i ośmiorniczki niż pomóc człowiekowi, który walczył za nasz kraj.

Kocur 10.07.2015 08:20

Tak informacyjnie.

Cytat:

Zwycięstwo w Bitwie o Anglię było kluczowe dla podtrzymania zdolności wolnego świata do kontynuowania walki przeciwko nazistom. Swoim wsparciem Polacy uratowali Europę – twierdzi w rozmowie z Polską Agencją Prasową brytyjski historyk Andy Saunders. Dziś przypada 75. rocznica najsłynniejszej bitwy powietrznej II wojny światowej.

Cytat:

Zadniem Saundersa, wpływ Polaków na wynik Bitwy o Anglię był decydujący. – Gdyby nie ich wsparcie w obronie Wysp Brytyjskich, być może dzisiaj żylibyśmy w Europie zdominowanej przez Niemcy. W popularnej kulturze brytyjskiej ich oddanie jest wręcz uznawane za legendarne. To wzbudzało szacunek, momentami może nawet większy niż do pilotów ze Wspólnoty Brytyjskiej – wyjaśnia historyk.


– Muszę jednak przyznać, że wielu Brytyjczyków do dzisiaj czuje się niekomfortowo nie tylko dlatego, że Polacy nie zostali należycie docenieni, ale także z tym, co zrobiliśmy z Polską po zakończeniu drugiej wojny światowej. Poszliśmy na wojnę bronić Polaków, a potem oddaliśmy ich w ręce reżimu, który był niemal równie radykalny i niebezpieczny

Kocur 17.09.2015 10:46

Też informacyjnie:


Dzisiaj przypada rocznika wkroczenia braterskiej armii czerwonej z pomocą humanitarną i wojskową (wykładnia historii a 'la wybiórcza)

darksun 17.09.2015 11:28

https://www.facebook.com/events/1035935706456953/

Zlot Partyzancki w setną rocznicę urodzin mjr. Józefa Kurasia „Ognia”

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphoto...df&oe=565DB369

Kocur 07.10.2015 20:20

Cytat:

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbył się pogrzeb wicepremiera rządu PRL, Stanisława Kociołka. Przeciwko pochówkowi w tym miejscu protestowały m. in. IPN, fundacja „Łączka” i rodziny pomordowanych na Wybrzeżu w 1970 r. „Krwawy Kociołek”, nazywany też „katem Trójmiasta” uchodzi za jednego z głównych winowajców masakry robotników. Podczas tłumienia manifestacji przeciwko podwyżkom cen w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Elblągu od strzałów milicji i wojska zginęło 45 osób, a 1165 raniono. W kwietniu 2015 r. Sąd Najwyższy, uwzględniając kasację gdańskiej prokuratury, orzekł, że Kociołek ponownie stanie przed sądem ws. masakry robotników w 1970 r.

Decyzja o zgodzie na pochówek na Powązkach należała do prezydenta stolicy ...

Mam nadzieję że ta partia zginie w otchłaniach historii

ABGwislakABG 18.11.2015 12:08

Marsz antyislamski. Krakow, godz.18, Rynek Glowny.

Kocur 24.12.2015 10:06

http://www.rodacybohaterom.pl/

Cytat:

W roku 2015 żyje jeszcze na Kresach Wschodnich stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani po całych Kresach, porozdzielani wieloma granicami. Żyjący w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji ekonomicznej. Ciągle są dla nas wszystkich wzorem bezprzykładnego męstwa, heroicznego poświęcenia oraz najgorętszej miłości Ojczyzny. CHWAŁA BOHATEROM – CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
Instytucja dofinansowująca portal rodacypohaterom.pl


http://www.rodacybohaterom.pl/img/ministerstwo_pl.png

Don Donson 09.02.2016 20:00

11lutego otwieraja redisbad w Krakowie. Szewska 25

Revolver 11.02.2016 13:01

Miałem zamiar napisać to wcześniej, ale niestety nie zdążyłem. Otóż wczoraj była rocznica jednej z bardziej zapomnianych, mało czczonych, lecz wartych przypomnienia dat wojennej historii Polski. Mianowicie 10 Lutego 1940 ruszył pierwszy transport polskich więźniów na Syberię. Nota bene - wśród deportowanych, były również rodziny polskich oficerów więzionych przez Sowietów, później zamordowanych pod Katyniem.

heoij 19.02.2016 13:27

Na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczęła się zbiórka na rzecz budowy pomnika Armii Krajowej w Krakowie:

https://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik

Każdego zachęcam do wsparcia.

https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_...9ffa093b60.jpg

pekaczech 21.10.2016 15:27

53 lata temu, 21 października 1963 r., zginął z rąk ZOMO i SB Józef Franczak ps. "Laluś", żołnierz wojny obronnej 1939 r. związany z ZWZ-AK oraz z WiN. Zginął osaczony, broniąc się do ostatniej kuli. Ostatni żołnierz podziemia antykomunistycznego.

Kocur 13.12.2016 18:28

Dzisiaj jest odpowiedni dzień żeby się zastanowić czy stoimy ramię w ramię z tymi co strzelali do Polaków czy w grupie tych co chcą im odebrać przywileje okupione krwią rodaków i oderwać ich od koryta.

wiesniak842 13.12.2016 18:45

Ta druga grupa to niby o kogo Ci chodzi?

Kocur 13.12.2016 18:48

Tych co np. postulują o odebranie wojskowych emerytur byłym eSBekom.

Tych co nie obawiają się upublicznienia archiwum IPN.

wiesniak842 13.12.2016 19:00

Szczerze to co to zmieni. Zabiora emerytury esbekom i co? Upublicznia archiwum IPN i co? Tu powinno sie zrobic jak Cejrowski mowil: wszystkich won tylko, ze wtedy by sie okazalo, ze trzeba by bylo wy.......ic na zbity pysk ze 3/4 urzednikow, politykow itp itd. Takie rzeczy to trzeba bylo robic 25 late temu( wiem, ze probowano). Teraz nic to nie zmieni.

MatMario 13.12.2016 20:02

Archiwum IPN

28 lat czyszczenia teczek a niektórzy wierzą że odnajdą złote runo w teczkach IPN :D Możliwe że złoty pociąg tam też będzie.

Najlepsze dokumenty to leżą u takich Kiszczaków, zostały zutylizowane albo już dawno są u samych zainteresowanych. Ale dadzą teczki będą igrzyska.

A najbardziej prawdziwy w tym wszystkim jest chyba prorok Piotrowicz. Stoi i się śmieje. On właśnie symbolizuje wygranych tego systemu.

heoij 13.12.2016 20:36

Wygrani tego systemu to dzisiaj mają duże firmy, fabryki, nieruchomości itd., których dorobili się nieuczciwie w tamtych czasach.

Teraz to ich mało obchodzi co dzieje się w dzisiejszej polityce. Nie muszą się martwić o swoją przyszłość i dzieci, bo są ustawieni.

Jedynie starzy SBcy, UBcy i milicjanci na stare lata muszą walczyć o swoje emerytury na ulicy :D

I to jest jedyny plus :-)

MatMario 13.12.2016 20:43

Ale tamci są trochę z boku, jasne że jednostki błyszczą w tv ale takiego frontmana drugiego to ja nie kojarzę.

No ....a, gość był prokuratorem i oskarżał, a dziś stoi na czele partii która chce zabierać aparatczykom emerytury. No jak tego nie nazwać chichotem historii to ja nie wiem jak.

A poza tym, dla mnie to bajki że im coś zabiorą. Ale pożyjemy zobaczymy.

wiesniak842 13.12.2016 20:47

Moze i zabiora. W zamian dadza sobie premie jak dzisiaj wicemarszalkom. Najlepsze, ze te wszystkie zabieranie emerytur SBkom ( co popieram ) czy posmiertna degradacja Kiszczaka i Jaruzelskiego ( tez popieram ) to tylko takie granie pod publiczke. Nagadaja ludziom, ze to zadoscuczynienie za lata komuny zeby poczuli sie lepiej i dalej beda ich jebac gorzej niz za komuny.

heoij 13.12.2016 20:58

Dadzą na 500+ :-)

Jaroo1 13.12.2016 21:29

Branie się teraz, po 27 latach za komuchów to tylko minimalny sukces. Większość tamtych ludzi już nie czerpie profitów z tego systemu i nie robi wielkiej szkody. Teraz jest czas aby rozliczyć teraźniejszych zdrajców. To już jest trudniejsze bo nie ma tak jasnego podziału w stylu PZPR-ZOMO kontra Solidarność czy ogólnie apolityczność. Teraz mamy śmieci pokroju Komorowskiego, Tuska, Lisa, Kraśki i wielu innych, którzy nie byli w PZPRze, nie byli w ZOMO ale są związani ideowo z tymi ludźmi. To sa pierwsze twarze od obrony Kiszczaków, Jaruzelskich i to dlatego w tej chwili należałoby ich ujebać, odsunąć od koryta i osądzać. 27 lat temu autorytetami byli Jaruzelski Kiszczak itp, oni wychowali sobie spadkobierców - Tusków, Lisów itd. Jeśli teraz nie ukróci się tych wszystkich Tusków to historia zatoczy koło (już zatacza) i ci zdrajcy wychowają kolejnych zdrajców - czego pierwsze oznaki mamy już w Nowoczesnej.
W ten sposób to do usranej śmierci będzie w Polsce źle i będziemy mieli do czynienia z kolejnymi mutacjami komuchów z czego będzie jeszcze gorzej bo po drodze wrogowie Polski się zmiksują i powstanie np taka PO czyli zbiór komuchów + ludzi z opozycji tamtej np Niesiołowski. I jak można bylo bez problemu ujebać komuchów w 89 roku tak co raz trudniej jest postawić jakiś zarzut zdrajcom i ich odsuwać od funkcji publicznych. Bo co zarzucisz takiemu Niesiołowi albo Petru...

A ten Piotrowicz to zwykły cwel, który się ustawia z wiatrem. Nie odbieram mu z góry, że jest dobrym człowiekiem ale gdyby taki był to by powiedział "Nie robiłem nic złego za PRLu ale dla dobra swojego imienia, PiSu i Polski odchodzę aby dac przykład i nie tworzyć wyjątków". A frajer się trzyma stołka bo jest zwykłym pasożytem politycznym.

19sebawro06 14.12.2016 09:38

to zabieranie emerytur wcale takie kolorowe nie jest... są osoby które pracowały w wojsku kilka dni albo nawet pare godzin w tych latach a dostali pisma że zabiorą im emerytury. ogólnie około 300 000 osób z tego co wyczytałem ale media mogą kłamać.
chyba kasy na 500+ nie ma a raczej na pewno nie ma


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl