Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

wonski_eNHa 29.07.2010 22:42

Radziłbym Ci samemu coś złożyć, niż kupować takie 'coś' na allegro.
Jeżeli sam nie jesteś w stanie nic skomponować to możesz kogoś z forum poprosić o pomoc.

brylant17 29.07.2010 23:04

Nie!,Nie! i jeszcze raz Nie! gotowce z allegro to większość szmelc w tym wypadku zasilacz jakiś no-name,słaba grafa i mobo.Powiedz do ilu to ci coś złoże,jeżeli ma być do 2 tys. to już radze dołożyć z 500-1000 sama buda z "bebechami" teraz to 2 tys.Jeżeli komp ma być do grania oczywiście.

dawidTS 02.08.2010 15:48

mógłby mi ktos krok po kropku opisać jak usunac i zainstalowac na nowo Windowsa Viste?
Juz sobie zgrałem Viste na DVD ale nie wiem co robić dalej.

koyoot 02.08.2010 16:04

Wsadz ja do napedu dvd, odpal kompa ponownie(stacjonarke), jak sie pojawi ze dowolny klawisz spowoduje rozruch dysku cd rom spacja i jazda.

crazykaro 02.08.2010 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 950717)
Wsadz ja do napedu dvd, odpal kompa ponownie(stacjonarke), jak sie pojawi ze dowolny klawisz spowoduje rozruch dysku cd rom spacja i jazda.

Tylko najpierw w biosie musisz ustawić bootowanie z napedu DVD bo w przeciwnym razie po włożeniu płytki nic się nie stanie

dawidTS 02.08.2010 19:51

ok ,dziekowka chłopaki.

Arkas 03.08.2010 16:36

Dwa pytania mam:

1. Jakiś netbook w cenie ok. 1000 zł może ktoś polecić? Da się coś w miarę porządnego kupić za te pieniądze?

2. Ile mogę się spodziewać pieniędzy za komputer o takich parametrach:
Rodzaj procesora - AMD Athlon 64 X2 4400+
Prędkość procesora - 2,3 GHz
Pojemność dysku twardego - 250 GB
Wielkość zainstalowanej pamięci RAM - 1024 MB
Chipset karty graficznej - ATI Radeon XPRESS 1150
Karta dzwiękowa - Realtek ALC861

Z góry dzięki

crazykaro właśnie mnie interesuje taki 10 calowy. Tylko chodzi mi o to, czy na takim czymś za takie pieniądze dam rady coś innego robić niż przeglądać neta itp.

ReymontBoy 03.08.2010 16:43

Witam,czy nowy laptop DELL VOSTRO 1015 jest godny uwagi i w jakiej ceny mogę się spodziewać?Pozdrawiam!

crazykaro 03.08.2010 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 951405)
Dwa pytania mam:

1. Jakiś netbook w cenie ok. 1000 zł może ktoś polecić? Da się coś w miarę porządnego kupić za te pieniądze?

2. Ile mogę się spodziewać pieniędzy za komputer o takich parametrach:
Rodzaj procesora - AMD Athlon 64 X2 4400+
Prędkość procesora - 2,3 GHz
Pojemność dysku twardego - 250 GB
Wielkość zainstalowanej pamięci RAM - 1024 MB
Chipset karty graficznej - ATI Radeon XPRESS 1150
Karta dzwiękowa - Realtek ALC861

Z góry dzięki

Co do notebooka to raczej nie kupisz nic sensownego. Za taką cene dostępne są tylko takie małe 10" np Asus Eee. Możejsz zerknąć na allegro.

A starego kompa sprzedaj na części na allegro to możesz wyciągnąć tylko nie wiem dokadnie ile bo mało dokładnych informacji podałeś ale tak z 400 zł po sprzedniu wszystkich częsci może będzie

brylant17 04.08.2010 15:42

Trzeba mi ściągnąć mały pliczek tyle, że Polskiego proxy nie idzie, z tego co mi wiadomo to idzie z Amerykańskiego pomoże ktoś? jak coś to pw.

wonski_eNHa 05.08.2010 12:09

Witam, poratuje mnie ktoś??
Takie gówno mi wyskakuje przy starcie Win 7. (Ładuję się jak zawsze, tylko gdy ma już się pojawić "Zapraszamy")

Wczoraj uaktualniałem BIOS, przy pomocy MSI live Update (jakoś tak). Zainstalował się poprawnie (Raczej).
Wgrywałem nowe sterowniki dla karty graficznej.

Odpaliłem komputer po tych instalacjach ze 2 razy dla pewności,czy wszystko zainstalowało się OK.

Przy pomocy msconfig w zakładce uruchom, odznaczyłem program (coś ala deamon) , bo nie chciałem żeby się odpalał bez potrzeby.

I wieczorem włączam komputer i jebany blue screen mi się wyświetla.
(Tryb awaryjny otwiera się bez problemu)

http://img832.imageshack.us/img832/796/img9640w.th.jpg

felipe 06.08.2010 17:49

Do forumowych informatyków :>
Odłączyłem kompa z listwy na czas burzy.
Podłączyłem - odpaliłem - a tu wyświetlił się tylko pierwszy ekran (z Intel Pentium bodajże, na bank nie zaczął odpalać Windows XP), po czym czarny ekran i migający biały kursor...
Spróbowałem drugi, trzeci raz - to samo. W końcu przestał się w ogóle włączać.
Jest jeszcze jakiś ratunek w serwisie? Co to może być?

Dysk? Dane z grubsza mam pokopiowane, ale pewnych np zdjęc bedzie mi bardzo brakować. Jak to widzicie ? Jutro podbijam do serwisu BIT pewnie, póki co ratuje laptop.

Kisis 06.08.2010 17:59

spróbuj zresetować BIOS poprzez wyjęcie bateryjki z płyty głównej gdzieś na 15 minut.

El'kabat 06.08.2010 18:49

Poleci ktos tani serwis laptopow w Krakowie ?
Włączam dzis laptopa HP,diody sie swieca,a wyswietlacz nic,czasem wiatrak chodzi tylko..

crazykaro 06.08.2010 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 954535)
Do forumowych informatyków :>
Odłączyłem kompa z listwy na czas burzy.
Podłączyłem - odpaliłem - a tu wyświetlił się tylko pierwszy ekran (z Intel Pentium bodajże, na bank nie zaczął odpalać Windows XP), po czym czarny ekran i migający biały kursor...
Spróbowałem drugi, trzeci raz - to samo. W końcu przestał się w ogóle włączać.
Jest jeszcze jakiś ratunek w serwisie? Co to może być?

Dysk? Dane z grubsza mam pokopiowane, ale pewnych np zdjęc bedzie mi bardzo brakować. Jak to widzicie ? Jutro podbijam do serwisu BIT pewnie, póki co ratuje laptop.

A nie uderzył gdzies blisko piorun? Bo może się zdarzyć że jesli piorun uderzył w twój budynek albo w pobliżu to komp też się może spalić mimo ze nie jest podłączony do sieci. Jeszcze jest możliwość że masz rozładowaną baterię BIOSU i po wyłączeniu zasilania wszystko się zresetowało i trzeba od nowa ustawiać BIOSA, żeby komp się poprawnie odpalił

jabadabaryba 06.08.2010 22:59

Czy przy 27 calowym monitorze karta graficzna ATI Radeon 5850 wystarczy mi na 2-3 lata normalnego użytkowania? Bo kupiłem monitor a zostałem przy starym kompie i że tak powiem, poszła dzisiaj z dymem ;d

crazykaro 06.08.2010 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jabadabaryba (Post 954794)
Czy przy 27 calowym monitorze karta graficzna ATI Radeon 5850 wystarczy mi na 2-3 lata normalnego użytkowania? Bo kupiłem monitor a zostałem przy starym kompie i że tak powiem, poszła dzisiaj z dymem ;d

Wiekość monitora nie ma znaczenia ważna jest rozdzielczość. Komputer możesz podpiąć i do 42" plazmy FullHD i będzie chodziła tak samo jak przy monitorze 22" FullHD. Karta fajna i bez problemu pociągnie wszystko. Tylko zobacz na zasilacz bo te nowe karty to takie małe pożeracze prądu:p

Kaan 12.08.2010 09:58

Szukam darmowego programu do konwertowania z mp3 na wav. Wszystkie które napotykam w sieci sa wersjami płatnymi i w najlepszym razie wersja trialowa pozwala przerobic 80 % kawałka...

Prosze o pomoc.


Edit:
DominoForza i tarantulaw2 - dzięki wielkie!!!

DominoForza 12.08.2010 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 958668)
Szukam darmowego programu do konwertowania z mp3 na wav. Wszystkie które napotykam w sieci sa wersjami płatnymi i w najlepszym razie wersja trialowa pozwala przerobic 80 % kawałka...

Prosze o pomoc.

ten chyba da rade http://www.instalki.pl/programy/down.../Audacity.html

tarantulaw2 12.08.2010 10:15

Programem Super zrobisz to. On też jest do konwertowania filmów.

Najnowsza wersja -> K L I K

AL_PB 13.08.2010 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jabadabaryba (Post 954794)
Czy przy 27 calowym monitorze karta graficzna ATI Radeon 5850 wystarczy mi na 2-3 lata normalnego użytkowania? Bo kupiłem monitor a zostałem przy starym kompie i że tak powiem, poszła dzisiaj z dymem ;d

Na max detalach będzie ciężko, zwłaszcza, że już teraz gry takie jak Mafia II i GTA IV wpierniczają dużo zasobów.
Ale na rozdziałkach 16xx/10xx i średnich detalach spokojnie przez kilka lat da radę ;)

Gucio25 16.08.2010 11:01

Cytat:

laptop ASUS o matrycy 17,3"

Procesor Intel® Core 2 duo
Producent procesora Intel®
Częstotliwość taktowania procesora 2,1 GHz
Pamięć RAM (MB) 4096mb
Maksymalna wielkość pamięci RAM 8 GB
Pojemność dysku 320 GB (HDD), prędkość obrotowa 5400 rpm
Maksymalna rozdzielczość matrycy 1600x900px WXGA+HD
Karta graficzna nVidia GeForce G220M, pamięć karty graficznej 1024 MB
Dźwięk System Intel High Definition Audio
Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Wbudowana kamera
Wbudowany napęd optyczny [odczyt] CD; DVD; DVD DL Wbudowany napęd optyczny [zapis] CD; DVD; DVD DL
Złącza zewnętrzne: Wejście zasilania (DC-in); D-SUB (wyjście VGA); HDMI; RJ45 (LAN); Słuchawki; Mikrofon Ilość portów USB 4 szt. Wbudowany czytnik pamięci MemoryStick; Secure Digital [SD]; MMC Komunikacja Komunikacja bezprzewodowa [WLAN] 802.11b; 802.11g; 802.11n
Urządzenia wskazujące Touchpad z funkcją Multi-touch
Pojemność baterii 4400 mAh Ilość ogniw baterii 6
co powiecie o takim notebooku?
biorąc pod uwagę samą jakość, a później jakość + cena (1500zł) :)

!!IRIVER!! 17.08.2010 21:49

No właśnie podstawowe pytania, które mam i ja w zwiazku z powyższym wpisem Gucia
- które karty lepsze w lapku - GeForce GT330M, czy Radeon HD 5650/5850
- czy macie jakieś zdanie na temat lapków HP - pytam, gdyż mają niektóre parametry naprawdę niesamowite na tle reszty, często są droższe, ale czy cena = jakość w tym przypadku?
- czy warto mieć technologię Intel Turbo Boost i w skrócie - co to jest?

Jestem laikiem, kiedyś już pisałem, że czegoś szukam i nadal nie mogę znaleźć. :D Chodzi o laptopa multimedialnego, do gier ze średnimi wymogami jak na panujące obecnie standardy, dobra matryca, wygodny, lekki, mobilny. Cena do 3500 zł. A najlepiej i ciut taniej. :P Waham się między Asusem, Toshibą i Sony. Słyszę też dużo pochlebnych słów o Lenovo, ale boję się wejść w tę rzekę.

crazykaro 17.08.2010 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 962137)
co powiecie o takim notebooku?
biorąc pod uwagę samą jakość, a później jakość + cena (1500zł) :)

Jeśli to kosztuje 1500 zł to bierz bo konfiguracja jak na taką cenę to bardzo dobra. Nie jest to przypadkiem używane?
Trochę duży więc do noszenia sie nie bardzo nadaje

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 963513)
No właśnie podstawowe pytania, które mam i ja w zwiazku z powyższym wpisem Gucia
- które karty lepsze w lapku - GeForce GT330M, czy Radeon HD 5650/5850
- czy macie jakieś zdanie na temat lapków HP - pytam, gdyż mają niektóre parametry naprawdę niesamowite na tle reszty, często są droższe, ale czy cena = jakość w tym przypadku?
- czy warto mieć technologię Intel Turbo Boost i w skrócie - co to jest?

Jestem laikiem, kiedyś już pisałem, że czegoś szukam i nadal nie mogę znaleźć. :D Chodzi o laptopa multimedialnego, do gier ze średnimi wymogami jak na panujące obecnie standardy, dobra matryca, wygodny, lekki, mobilny. Cena do 3500 zł. A najlepiej i ciut taniej. :P Waham się między Asusem, Toshibą i Sony. Słyszę też dużo pochlebnych słów o Lenovo, ale boję się wejść w tę rzekę.

Co do HP to solidna firma i wiele tego widzę na uczelni więc raczej dobre.. A co do technologii TurboBoost to widzę ze sie zastanawiasz miedzy i3 i i5. Tak więc technologia ta pozwala przyspieszyszyć komputer wtedy kiedy tego potrzebuje. Przydatne głównie jak się gra w wymagające gry.

Sony droga firma ale lapki b. dobre (sam mam jeden), Toshiba i Asus mogą być, a co do Lenovo to podobno mają najlepszą obsługę klienta i serwis, są następcą IBM.

Aha a co do wymagań które masz do sowjego przyszłego laptopa to tak się nie da. Albo do gier i przkątna przynajmniej te 16" albo lekki i mobilny. Matryca zależy od modelu tak jak i klawaitura więc nie da się uogólnic

MatMario 17.08.2010 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 962137)
co powiecie o takim notebooku?
biorąc pod uwagę samą jakość, a później jakość + cena (1500zł) :)

Cenę masz dobrą. Jak za taką konfigurację to się opłaca. O ile to nowy komp to opłaca się bardzo nie wiem czy ma gwarancję ale nawet bez jest atrakcyjną propozycją.

!!IRIVER!! 17.08.2010 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 963545)
Co do HP to solidna firma i wiele tego widzę na uczelni więc raczej dobre.. A co do technologii TurboBoost to widzę ze sie zastanawiasz miedzy i3 i i5. Tak więc technologia ta pozwala przyspieszyszyć komputer wtedy kiedy tego potrzebuje. Przydatne głównie jak się gra w wymagające gry.

Sony droga firma ale lapki b. dobre (sam mam jeden), Toshiba i Asus mogą być, a co do Lenovo to podobno mają najlepszą obsługę klienta i serwis, są następcą IBM.

Aha a co do wymagań które masz do sowjego przyszłego laptopa to tak się nie da. Albo do gier i przkątna przynajmniej te 16" albo lekki i mobilny. Matryca zależy od modelu tak jak i klawaitura więc nie da się uogólnic

No tak, tylko i3 lub i5, najlepiej i5. :)

Sony jest właśnie drogie, ale podoba mi się ich design. No raczej te 16" to minimum, choć 15,6 też zaakceptuję. ;) Ale lepszy ciut większy, z tym, że już 18,4 to za duży :D

Co do obsługi klienta Lenovo, to średnio mnie to obchodzi, bo i tak w sklepie firmowym nie kupię - myślę raczej o ratach w EURO RTV i AGD.

Jeszcze odpowiedz mi coś w kwestii kart graf.? Geforce czy Radeon?

Gucio25 17.08.2010 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 963560)
Cenę masz dobrą. Jak za taką konfigurację to się opłaca. O ile to nowy komp to opłaca się bardzo nie wiem czy ma gwarancję ale nawet bez jest atrakcyjną propozycją.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 963545)
Jeśli to kosztuje 1500 zł to bierz bo konfiguracja jak na taką cenę to bardzo dobra. Nie jest to przypadkiem używane?
Trochę duży więc do noszenia sie nie bardzo nadaje

dobrze wyczailiście.
laptop oczywiście używany, ALE - jedynie półroczny, w stanie idealnym i jeszcze z półtora roczną gwarancją.
to chyba dobry byznes, nie? :)

MatMario 17.08.2010 23:57

Jak ma gwarancję to starguje jeszcze ze stówkę albo dwie i bierz. :) Ta cena też zła nie jest. Żeby tylko jakiś zalany nie był i żebyś na minę nie trafił.

Tylko to jest kawał grata te 17" weź to pod uwagę.

!!IRIVER!!

Ja ci polecę Toshibe. Robią porządne lapki, gwarancja spoko. Z Sony ponoć jakieś niefajne praktyki gwarancyjne stosuje. HP za taką cenę odpuść. Możesz wybierać w Toshibie IBM Sony to nie zajmuj sobie nimi głowy.

Gucio25 18.08.2010 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 963589)
Jak ma gwarancję to starguje jeszcze ze stówkę albo dwie i bierz. :) Ta cena też zła nie jest. Żeby tylko jakiś zalany nie był i żebyś na minę nie trafił.

Tylko to jest kawał grata te 17" weź to pod uwagę.

to już jest stargowane o 2 stówy w zasadzie. :)
więc myślę, że powinno być ok. a jakby co, to gwarancja jest.
wiem, że 17" to trochę jest, ale przynajmniej większy komfort podczas oglądania/grania będzie, a akurat wymiarów nie ma chyba takich złych, bo to jest 42x30cm.

!!IRIVER!! 18.08.2010 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 963589)
!!IRIVER!!

Ja ci polecę Toshibe. Robią porządne lapki, gwarancja spoko. Z Sony ponoć jakieś niefajne praktyki gwarancyjne stosuje. HP za taką cenę odpuść. Możesz wybierać w Toshibie IBM Sony to nie zajmuj sobie nimi głowy.

No generalnie sercem najbliżej mi do Toshiby, bo dużo pozytywnych komentarzy słyszałem.
Rozważam te modele:
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-net...1fq-w7hp.bhtml
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-net...15w-w7hp.bhtml
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-net...1gz-w7hp.bhtml

tu jest ich porównanie i powiem szczerze dalej jestem w kropce, która najlepsza? Ta A660 ma trochę za mało RAMu, nie ma problemu ze zwiększeniem tego w laptopach? No i czy gdyby trzeba było, to czy to drogi interes? :P
http://www.euro.com.pl/porownanie.bh...4&p3=214035252

Ciekawa jest też P500, ale jakoś 18,4 cala to straszny kloc :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl