Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

simone 21.12.2008 22:54

Kilka szczegółów ze Stadionu Narodowego w Warszawie (za SCC):

http://img390.imageshack.us/img390/6229/pc200291vf8.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/9936/pc200293vr1.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/9764/pc200296gg6.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/1339/pc200305qv0.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/9223/pc200308mk8.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/8391/pc200312yi7.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/7210/pc200314ii9.jpg

manisnh 01.01.2009 22:35

http://www.stadion-dla-torunia.alsta...t/view/112/50/

Wiedział ktoś o tym ???? jak dla mnie spoko

SZYMEK_TSW 01.01.2009 22:44

No spoko spoko, tylko z tego co tam widziałem to boisko piłkarskie się raczej nie zmieści więc po częsci żenada mimo wszystko

eye63 01.01.2009 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 650487)
No spoko spoko, tylko z tego co tam widziałem to boisko piłkarskie się raczej nie zmieści więc po częsci żenada mimo wszystko

Tzn. gdzie widziałeś? :) Na logikę biorąc, jeśli to ma być stadion żużlowy, to toru tak krótkiego nie zrobią, żeby boisko się mogło w środku nie zmieścić. Patrząc na łuki, to na szerokość też raczej nie - więc nie wiem gdzie to zobaczyłeś...

simone 01.01.2009 23:14

Wizki i makieta nowego stadionu w Białymstoku (za SCC, lukash123), jak dla mnie- cudeńko:D

http://websky.pl/~lukas/estadio/13.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/15.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/14.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/5.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/12.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/16.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/4.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/6.jpg
http://websky.pl/~lukas/estadio/9.jpg

Neon 01.01.2009 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 650495)
Tzn. gdzie widziałeś? :) Na logikę biorąc, jeśli to ma być stadion żużlowy, to toru tak krótkiego nie zrobią, żeby boisko się mogło w środku nie zmieścić. Patrząc na łuki, to na szerokość też raczej nie - więc nie wiem gdzie to zobaczyłeś...

a ja nie widzę nic nie logicznego w tym stadion żużlowy nie służy do gry w piłkę nożną, ale to moje osobiste zdanie.

SZYMEK_TSW 01.01.2009 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 650495)
Tzn. gdzie widziałeś? :) Na logikę biorąc, jeśli to ma być stadion żużlowy, to toru tak krótkiego nie zrobią, żeby boisko się mogło w środku nie zmieścić. Patrząc na łuki, to na szerokość też raczej nie - więc nie wiem gdzie to zobaczyłeś...

po 1. na tej stronie jest podane że promień łuku 31 metrów a długość prostej 62 metry http://www.stadion-dla-torunia.alsta...ent/view/73/34
po 2. ludzie z forum skyscrapercity też piszą żę jest to stadion wyłącznie żużlowy

Cytat:

a ja nie widzę nic nie logicznego w tym stadion żużlowy nie służy do gry w piłkę nożną, ale to moje osobiste zdanie.
A według mnie to istna głupota budować stadion za ileś tam dzięsiatek ? milionów złotych a nie wziąść pod uwage najpopularniejszej dyscypliny w Polsce.

pietruch 02.01.2009 01:00

Jak dla mnie stadion Jagi bez rewelacji.
Ot druga Warszawa, trzecie Kielce....
Wszystko praktycznie na 1 kopyto.

kuken 02.01.2009 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 650513)

A według mnie to istna głupota budować stadion za ileś tam dzięsiatek ? milionów złotych a nie wziąść pod uwage najpopularniejszej dyscypliny w Polsce.


A według mnie wcale nie.

1. Nie od dziś wiadomo, że Toruń to przede wszystkim żużel. Ne mecze przychodzi po 15k ludzi, boję się pomyśleć ile chodzi na piłkę. To kto by ten stadion miał zapełniać??? Liczyć na mecze reprezentacji??? Przy obecnie budujących się stadionach na Euro raczej pewne jest, że nikt Torunia na poważnie nie brałby pod uwagę.

2. Jeśli w środku toru miałoby się zmieścić boisko piłkarskie to wychodzi tzw. "lotnisko", czyli tor bardzo długi. Widocznie w Toruniu stwierdzono, że chcieliby tor krótszy i bardziej techniczny. W Tarnowie boisko się mieści w środku a i tak narożniki praktycznie stykają się krawędzią toru żużlowego. Tak że często piłkarz musi wejść na tor żeby wykonać rzut rożny.

sandbender 02.01.2009 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 650513)
A według mnie to istna głupota budować stadion za ileś tam dzięsiatek ? milionów złotych a nie wziąść pod uwage najpopularniejszej dyscypliny w Polsce.

Jest dokładnie tak jak napisał Kuken:
1. Albo budujesz dobry tor albo boisko do piłki nożnej. Każda próba połączenia tych dwu to wywalanie pieniędzy w błoto.
2. W Toruniu piłkarze grają na innym zmodernizowanym stadionie łaczącym funkcje lekkoatletyczne i piłkarskie bez szkody dla żadnej z nich.
3. Na piłkę tam przychodzi po 600 - 1000 osób. Na żuzel 10 tys+. Co jest najpopularniejszą dyscypliną widać.

manisnh 02.01.2009 18:28

Jesli chodzi o ten budujący się stadion w Toruniu, to można brać też po uwagę że może stać sie on areną mistrzostw europy seniorów jak i juniorów, kto wie. w Monaco też jest taki kameralny stadion i Finał Superpucharu Europy w piłce sie na nim odbywa, to tez na takim w Toruniu mogli by jakąś impreze żużlową zorganizować.

Gucio25 02.01.2009 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 650537)
Jak dla mnie stadion Jagi bez rewelacji.
Ot druga Warszawa, trzecie Kielce....
Wszystko praktycznie na 1 kopyto.

jak stadion w Białymstoku, przypomina Ci Kielce, to żebyś kiedyś kogoś dupy nie pomylił.. :)
projekt dużo ładniejszy, po prostu ładny i nie skomplikowany, dach zaraz nad trybunami, a krzesełka w barwach Jagi - cudo.

jachting 02.01.2009 22:35

A ten stadion Jagii będzie od podstaw budowany ?

eye63 02.01.2009 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 650513)
po 1. na tej stronie jest podane że promień łuku 31 metrów a długość prostej 62 metry http://www.stadion-dla-torunia.alsta...ent/view/73/34
po 2. ludzie z forum skyscrapercity też piszą żę jest to stadion wyłącznie żużlowy

A według mnie to istna głupota budować stadion za ileś tam dzięsiatek ? milionów złotych a nie wziąść pod uwage najpopularniejszej dyscypliny w Polsce.

Rzeczywiście, przepraszam Szymku i zgadzam się z tym, że skoro to stadion miejski, to co im szkodziło ciut większy zbudować i mieć także piłkarzy tam. Nie wspominam już o tym, że jak na polskie warunki, to tor cholernie krótki (320-400 m) to granice pomiarowe w Polsce - a to powoduje o wiele bardziej nudne pojedynki po drugim łuku.

Białystok - full wypas.

simone 02.01.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 650875)
A ten stadion Jagii będzie od podstaw budowany ?

Etapowo, czyli tak jak u nas cy w Poznaniu, najpierw łuk (ten z sektorem gości) i prosta, potem drugi łuk i prosta (tam gdzie był młyn)

Proud 02.01.2009 23:35

co do skladanych krzesełek to nie jestem przekonany...stadion jak jest pusty to ladniej wyglądają te tradycyjne...a u nas jak już są tradycyjne to na całości powinni zrobić tradycyjne...

tak naprawde najlepiej jakby na D nie było w ogóle krzesełek...wtedy i my byśmy skorzystali bo tańsze bilety, i pikniki by nie chodziły na D. Ale wiadomo na Euro muszą być.

Maciuś 03.01.2009 11:20

Jaka bedzie pojemnosc tego stadionu w Bialymstoku?

4fan_player 03.01.2009 11:25

Bodajże 25tys. Stadion dobry. Z tego co wiem kibice Jagielloni wynegocjowali żeby trybuny za bramkami były jedno poziomowe bo to ułatwia robienie lepszych opraw :) Pierwotnie cały stadion miał składać się z dwóch poziomów. Stadion mi się bardzo podoba przynajmniej nie są to drugie Kielce i Warszawa.

SZYMEK_TSW 03.01.2009 12:04

Białostocki stadion ładny. To może kwestia gustu ale czy nie lepiej tak stosunkowo mały (22,5 tyś.) stadion prezentuje się bez dzielania na poziomy, coś na wzór Olympiakosu http://www.liga-mistru.com/images/sta_olympiakos

Szczególnie ze na tym stadionie Skyboxów nie widać w tej przerwie ;) wiec ten łacznik jak za bramkami mogli w tej korekcie projektu wszedzie zrobić

4fan_player 03.01.2009 12:13

Dokładnie Szymek. Przy takich pojemnościach lepiej stadiony prezentują się jak są jedno poziomowe. Stadion Legii nie jest zły ale mi osobiście nie podobają się te dwa poziomy trybun. Stadion Zagłębia Lubin fajny tylko ten napis 'Zagłębie' trochę źle wyszedł ale da się przeżyć :p Ogólnie w 2012 w naszej lidze może być naprawdę dobrze pod względem stadionów. Tylko na Śląsku coś słabo idzie bo oprócz projektu stadionu Górnika i Śląskiego nikt chyba nie ma żadnych planów.

harthausen 06.01.2009 17:06

fajna animacja stadionu we Wrocławiu na Euro 2012
http://www.youtube.com/watch?v=Ul-iJ...layer_embedded

jachting 08.01.2009 21:28

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/upl.../stadion/2.jpghttp://www.zaglebie-lubin.pl/www/upl.../stadion/4.jpghttp://www.zaglebie-lubin.pl/www/upl.../stadion/6.jpghttp://www.zaglebie-lubin.pl/www/upl.../stadion/1.jpg
http://photos.nasza-klasa.pl/1405801...f543a3649.jpeg

_ukoL 08.01.2009 21:31

Kurde no może się czepiam. Nie znam się na budownictwie ale cały stadion mi się podoba ale ten dach z blachy karbowanej to normalnie zalatuje totalną amatorszczyzną. Nie ma innych, lepszych materiałów niż taka blacha jak na komórkach?

Szymek_R22 08.01.2009 21:58

Dokładnie, tak się zastanawiam, jak to będzie gdy zacznie padać deszcz, bo wydaje mi się, że jeden wielki huk...

Kris54 08.01.2009 22:23

Tez nie znam się na budownictwie, ale wyłożyli ten dach czymś od góry, żeby zapobiec właśnie temu hałasowi podczas deszczu. Ale wedlug mnie tez troszke dziwnie się prezentuje taka blacha...

SZYMEK_TSW 08.01.2009 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szymek_R22 (Post 654358)
Dokładnie, tak się zastanawiam, jak to będzie gdy zacznie padać deszcz, bo wydaje mi się, że jeden wielki huk...

Ten dach też tak zbudowany że przy mocniejszym zacinającym deszczu cięzko będzie nie zmoknąć, ale mimo to dobrze ze coś zbudowali, w TV będzie w miare wyglądać ;)

Tomek_06 09.01.2009 00:03

Na Tottenhamie z takiej samej blachy mieli dach, nawet gdzieniegdzie na pordzewiały wyglądał.

Maciuś 09.01.2009 11:00

Dach jest chyba z plyty azbestowo-cementowej. Sam stadion wyglada przytulnie, tylko po co te przerwy z tylu miedzy dachem a siedzeniami? Przewieje wszystkich.

eye63 09.01.2009 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 654524)
Dach jest chyba z plyty azbestowo-cementowej. Sam stadion wyglada przytulnie, tylko po co te przerwy z tylu miedzy dachem a siedzeniami? Przewieje wszystkich.

Z tego co tam kiedyś oglądałem ten projekt, to tam coś jeszcze będzie, tzn. jakaś pleksa zakrywająca połowę tej dziury, więc nie będzie tak źle. Nie wiem dlaczego nie całą, ale być może musi być jakaś kwestia przewiewu albo ... wie co.

darotsok73 09.01.2009 11:33

Mnie ten stadion na kolana nie rzuca, ale niech takie wszystkie będą to będzie dobrze .

W porównaniu z poprzednim to jest i tak "kosmos".
Cena i pojemnośc rozsądna , i przyznam że postęp robót jest spory.
Szczere gratulacje(chociaż ich nie lubię, hehe).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl