Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski (zbiorczo) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3399)

rafal777 05.03.2009 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 687218)
Kibice Lecha na swoim forum dodaja kolejny rozdzial hipokryzhi i poznanskiego podejscia "za sukces chocby i diablu dusze sprzedac, krasc, oszukiwac, wazne zeby sie udalo".
Polowe tematu o wczorajszym meczu wypelniaja takie teksty:


Zenujacy sa ci kolesie.

Już widzę oczami wyobraźni jak np Brożek strzela zwycięskiego gola Legii przy pomocy ręki na Łazienkowskiej i całe nasze forum jedzie po nim i wyzywa od najgorszych...Ludzie trochę obiektywizmu...Wymagasz od rywala by obiektywnie patrzył na zwycięstwa swojej drużyny, najpierw patrzmy na siebie potem na innych bo los bywa przewrotny. To samo z wypowiedzią Pana Skorży; kiedyś sędzia skrzywdzi i naszego rywala i czy wtedy też będziemy się domagać by sędzia ich przepraszał?

orzeu 05.03.2009 09:35

Zajebista jest tendencja do dorabiania do czyichs wypowiedzi jakiejs totalnej skrajnosci i stosowanie jej jako pewnik w dalszej dyskusji.
Choci o to ze wypada przyznac sie przed samym soba "no tak, troche ich oszukalismy" a oni sie wrecz z tego ciesza. Tylko tyle i az tyle.

rafal777 05.03.2009 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 687223)
Zajebista jest tendencja do dorabiania do czyichs wypowiedzi jakiejs totalnej skrajnosci i stosowanie jej jako pewnik w dalszej dyskusji.
Choci o to ze wypada przyznac sie przed samym soba "no tak, troche ich oszukalismy" a oni sie wrecz z tego ciesza. Tylko tyle i az tyle.

Masz rację, moja wypowiedź jest skrajna do tego co opisałeś ale tylko taką mogłem przedstawić aby uświadomić na czym polega zjawisko subiektywizmu wśród kibiców swojej drużyny. Ja sam wiem po sobie, że gdyby taka sytuacja przytrafiła się Wiśle pewnie powiedziałbym, że szczęście sprzyja lepszym i sędzia popełnia błędy w obie strony...No ale tak już jest, ciężko o obiektywizm gdy chodzi o własną drużynę i choć ja zawsze staram się o trzeźwe spojrzenie, to akurat, to rozumiem.

Griszka30KR 05.03.2009 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 687205)
Meczu nie oglądałem - wybrałem Bayer-Bayern na Polsacie i to był dobry wybór (alternatywą było śledzenie relacji online na TWSD).

No ale czytam o meczu i co mi utkwiło w pamięci:
1. w zasadzie jedna stuprocentowa sytuacja Zieńczuka. To żenująco mało, biorąc pod uwagę styl gry Amiki. Drużyny Smudy na ogół tracą dużo bramek.
2. wyżalanie się Skorży na sędziego Małka. Nie wiem, może i ręka była. Może i sędzia nas skrzywdził. Ale takie narzekanie na sędziów jest oznaką słabości i bezsilności. .

.

Dziwie sie ,jak mogłes wybrac inny mecz...
Ze zdaniami powyzej sie zgadzam.
Do 1 dodalbym mninimalnie nie celny strzał Cwielonga z drugiej połowy.
Do 2 i co z tego ,ze była lub nie była reka .Co by to dało 0:0?To jak nas satysfakcjonuje wynik 0:0 u siebie z Lechem,który gra 4 mecz o cos w ciagu dwóch tygodni z czego trzeci na wyjeździe,2 dni krótszy odpoczynek,bez Peszki i Arboledy,to z czym my do ludzi.

spidey 05.03.2009 10:04

Dziś już Lewandowski ma amnezję odnośnie swojej ręki.
Widać że szybko się tam uczą w tym słowikowie od Reksia. :>

Cytat:

Ja żadnego ruchu ręką nie zrobiłem. Obrońca Wisły wybijał piłkę i trafił mnie w okolice biodra, czy coś takiego. Zatem ruchu ręki nie było i sędzia nie miał powodu do odgwizdania "ręki", dlatego uderzyłem i chwilę później cieszyłem się ze zdobytego gola.
http://sport.onet.pl/0,1248760,1928224,wiadomosc.html

kohprzem'68 05.03.2009 10:18

A na filmiku to inaczej wygląda sklejenie udem i ręką piłki ale Małek i tak był nie wzruszony razem z bocznym może mieli spotkanie z Piotrem R. to przecież slynny w naszym kraju załatwiacz tym razem skończy sie gadżetami AGD od Amici

Cimathel_konto_usuniete 05.03.2009 10:37

Witam Was Wiślacy. Co do wczorajszego meczu i różnych dywagacji na temat spalonego, ręki itd. Zgadzam się z jednym z Waszych kolegów. Spójrzcie na to obiektywnie. Gdyby chodziło o gola Brożka w meczu na szczycie z Legią to byłaby inna rozmowa. Każdy kibic patrzy na to inaczej. Nie mnie dochodzić, czy zagranie było ręką, czy nie. Powiem szczerze, że mam wątpliwości - chociaż nie potrafię jednoznacznie powiedzieć, że ręka była bądź nie. Starając się być obiektywnym, w grze Wisły widziałem (zwłaszcza w II połowie) dużo chaosu i braku pomysłu na grę. Macie potencjał, ale chyba Waszym grajkom przestało się chcieć. W pierwszej połowie z grubsza mieliście widoczną przewagę, ale co z tego jeśli nie zakończyło się to golem. Wszyscy wiemy, że nie tym się wygrywa spotkania. Druga połowa to uspokojenie w naszych szykach, gra wysokim pressingiem i wymienność piłek.

Nie ma się co napinać, a tłumaczenia Skorży to po prostu chwytanie się brzytwy. Gdybyście sobie wypracowali przewagę wcześniej to by nie było płaczu. To przecież miał być Wasz rewanż, mieliście grać na pełnej ***wie, a tymczasem pokazaliście swoistą bezsilność. W Poznaniu na pewno łatwiej Wam nie będzie, więc to już Wasz problem (chyba głównie motywacji kopaczy) żeby podejść do drugiego meczu w inny sposób.

PS - Faul Diaz'a był po prostu boiskowym chamstwem. Wjeżdżanie dwiema wyprostowanymi nogami... hmmm.

Pozdrowienia z Poznania.

miki2006 05.03.2009 10:39

ręka rękom normalnie na całym świecie każdy bramkarz broni strzał oddany po gwizdku ze spalonego czy w takich sytuacjach właśnie po to gdyby sędzia nie zareagował ... ale oczywiście u nas się stoi i patrzy

Tomek_TS 05.03.2009 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 687187)
Kilka wrażeń po meczu:

Sobol - bardzo solidnie

Taa bardzo solidnie, osobiscie nie widzialem slabszego na boisku.

kristos 05.03.2009 11:08

Mecz przypominał grę juniorów ze swymi starszymi kolegami z kadry seniorskiej.
Z jednej strony zawodnicy dobrze rozgrywajacy atak pozycyjny ,poprawnie grajacy presingiem ,dobrze przechodzący z obrony do ataku ,dużo grajacy z pierwszej piłki.
Z drugiej strony zawodnicy wolno rozgrywajacy piłkę ,najczęściej w poprzek boiska ,atakujący małą ilością zawodników ,żle grający presingiem (kilku na raz atakuje tego samego zawodnika),mało grający z pierwszej piłki.
Styl gry drużyny jest żenujący.

ja_ka_ 05.03.2009 11:15

Lech P. Złoży odwołanie:
http://sport.wp.pl/kat,32266,title,P...wiadomosc.html

felipe 05.03.2009 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tomek_TS (Post 687263)
Taa bardzo solidnie, osobiscie nie widzialem slabszego na boisku.

Sobol technicznie, piłkarsko jest bardzo przeciętnym piłkarzem. Mnóstwo strat, problemy z panowaniem nad piłką. Nawet dwójka Bandrowski/Murawski jest w stanie zneutralizować zupełnie jego poczynania.
Inna rzecz, że się stara - a to już na tle obecnej Wisły wystarcza by część odbierała jego grę jako solidną...

emjot 05.03.2009 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 687264)
Mecz przypominał grę juniorów ze swymi starszymi kolegami z kadry seniorskiej.
Z jednej strony zawodnicy dobrze rozgrywajacy atak pozycyjny ,poprawnie grajacy presingiem ,dobrze przechodzący z obrony do ataku ,dużo grajacy z pierwszej piłki.
Z drugiej strony zawodnicy wolno rozgrywajacy piłkę ,najczęściej w poprzek boiska ,atakujący małą ilością zawodników ,żle grający presingiem (kilku na raz atakuje tego samego zawodnika),mało grający z pierwszej piłki.
Styl gry drużyny jest żenujący.

nie tylko styl
poziom zaangażowania niektórych kopaczy jest żałosny

ale ... czego wymagać... panowie najemnicy postanowili w sposób szybki i bezbolesny odpaść z pucharu.. bo po co się męczyć...

ja_ka_ 05.03.2009 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 687270)
Po pierwsze dlatego, że chcę się dowiedzieć czegoś więcej od osób które mecz widziały.

Po drugie, że niezależnie od samego oglądania czy nieoglądania w przypadku naszej drużyny zaczynają być widoczne pewnie niepokojące symptomy. Szczególnie martwi brak ikry i złości sportowej po stracie bramki. No i ja się zastanawiam, gdzie szukać przyczyn tego stanu rzeczy...

Brak ikry i złości sportowej był wczoraj irytujący. Po stracie bramki zamiast wziąć się jeszcze bardziej do roboty kopacze po prostu stanęli. Pisano tu już setki razy: nie mamy lidera, który nie tylko konkretnie zjebie pozostałych. Dla mnie nieporozumieniem jest fakt, że w ostatniej minucie meczu z dogodnej pozycji nie ma kto wykonać rzutu wolnego. Odważył się kapitan, plus dla niego ale przypomnijcie mi kiedy z wolnego on strzelił jakąś bramkę? Nie ma kogoś takiego jak wcześniej był Żurawski. Kapitan, świetne wykonywał stałe fragmenty i wydaje mi się że w najtrudniejszych momentach brał ciężar gry na siebie,

1q2 05.03.2009 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 687349)

Czy Skorża zaryzykuje i wystawi w Poznaniu najsilniejszą jedenastkę? Bo mnie zdziwiło to oszczędzanie Brożka czy Boguskiego. .

Najgorsze jest to ze z chwila wejscia Brozka,Boguskiego i Malego przestalismy grac.W 1 polowie jeszcze jakos to wygladalo.

ksych 05.03.2009 13:42

http://i42.tinypic.com/2ihuj68.png
Wisła Kraków vs. Lech Poznań
1/4 PP | Xvid | N Sport L!VE


0:1 Lewandowski http://www.legialive.pl/graf/gol.gif
Kod:

http://www.mediafire.com/?y1mmnny3ktt
Kapitalna interwencja Pawełka, 90 minuta
Kod:

http://www.mediafire.com/?0wy24m0d4wm
+ Skrót meczu 20mb / 560x320 / 1:43sec #SCREEN#
Kod:

http://www.mediafire.com/?ymmnwnn4dje

jachting 05.03.2009 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 687353)
Najgorsze jest to ze z chwila wejscia Brozka,Boguskiego i Malego przestalismy grac.W 1 polowie jeszcze jakos to wygladalo.

Jednak ta stracona bramka miała jakiś na to wpływ (taki że warto odnotować).Tak w ogóle to tej bramki nie powinno być .

Marszałek 05.03.2009 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 687349)

Czy Skorża zaryzykuje i wystawi w Poznaniu najsilniejszą jedenastkę?.

Flamengisto , zejdź na ziemie. Przecież Skorży już wtedy nie będzie.

element 05.03.2009 14:52

http://www.youtube.com/watch?v=JajETTLOilw
http://www.youtube.com/watch?v=BF2JrdJavfA

wislak68 05.03.2009 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tomek_TS (Post 687263)
Taa bardzo solidnie, osobiscie nie widzialem slabszego na boisku.

Rozumiem że masz inne zdanie. Myślę jednak że ze swoją opinią będziesz w mniejszości. Gdybyś miał szansę oglądnąć mecz jeszcze raz to popatrz na grę: Baszcza, Pi Brożka, Małego czy Juniora. Myslę że znalazłbyś wśród nich piłkarzy słabszych w tym meczu niż Sobol.

wislak68 05.03.2009 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 687264)
Mecz przypominał grę juniorów ze swymi starszymi kolegami z kadry seniorskiej.
Z jednej strony zawodnicy dobrze rozgrywajacy atak pozycyjny ,poprawnie grajacy presingiem ,dobrze przechodzący z obrony do ataku ,dużo grajacy z pierwszej piłki.
Z drugiej strony zawodnicy wolno rozgrywajacy piłkę ,najczęściej w poprzek boiska ,atakujący małą ilością zawodników ,żle grający presingiem (kilku na raz atakuje tego samego zawodnika),mało grający z pierwszej piłki.
Styl gry drużyny jest żenujący.

Cyta u góry jest chyba trochę za mocny (przesada z tą żenadą i grą juniorów) ale chyba dobrze oddaje tendencję. Na chwile obecną Lech jest drużyną lepszą od Wisły. I tak jak napisałem już wczesniej: musimy oswoić się z myślą że Wisła przestaje rządzić w lidze. Jest tylko jedną z liczących się (ale bynajmniej nie najlepszą) drużyn.

RAFi89 05.03.2009 22:18

Mecz nie był jakimś wielkim widowiskiem, na przeciwko siebie grały dwie drużyny które nie chciały stracić bramki. Lech wykorzystał jedyny błąd naszej defensywy, my natomiast nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji. W pierwszej połowie nasi grali przyzwoicie(nie można powiedzieć że im się nie chciało), inna sprawa to jakich mamy zawodników zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc. Niestety po stracie bramki Wisłą nie miała jakiegokolwiek pomysłu na grę, z czego wzięła się przewaga Lecha. Co do Beto to mimo wszystko dalej wstrzymuje się z oceną chodź wczorajszy występ był przyzwoity. Wynik pozostaje sprawą otwartą i tak bardzo się nim nie przejmuję. Najważniejsze pytanie to takie jaką Wisłę będziemy oglądać w przyszłych spotkaniach.

Ricken 05.03.2009 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 687119)
a własnie jak oceniacie drybling Mario?
bo dla mnie zaczynał byc idolem, jeden, drugi, se myśle, ****a Mariusz odnalazłes swoje przeznaczenie będziesz naszym HIGITĄ :) a tu się chłop nagle, nieatakowany zesrał :/

W drugim dryblingu jak minął chyba 2 zawodnika to aż pomyślałem że sam chce się zabrać za strzelanie bramek i poleci na drugi koniec boiska:-p

Apropo to Tomek Kuszczak grając w WBA przy podobnej interwencji jak dziś Mariusza z 90 minuty został wypatrzony przez ManU:D , więc wszystko się może zdarzyć ...:lol:

Bo ogladać już mi mało 06.03.2009 18:31

Lech... ups ; ] Amica
 
To prawda Lech gral 4 mecze w ciagu 10 dni, mecz z Wisła to było 3 spotkanie w odstepie 6 dni, co wiecej trzeci mecz wyjazdowy.

Braklo Arboledy, Stilicia Lech w ataku nie blyszczal, Wisla dominowala ale zamiast grac pilka podawalismy wszerz boiska, nie bylo pomyslu na atak, nawet glupich wrzutek ktorymi Udinese tak niszczylo obrone Lecha w dwumeczu, pilka zagrana w pole karne Lecha to od razu chaos i burdel, wiec nie gralismy wrzutek zeby im pracy nie utrudniac...


Wisla to zawsze Wisla i wazniejsza nawet do Barcelona - Real a najelpiej to na meczu panowie a nie przed TV :D

Pozdrawiam

kONwalia 30.03.2009 21:41

O której godzinie mecz w Poznaniu?

zim zum 31.03.2009 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kONwalia (Post 701390)
O której godzinie mecz w Poznaniu?

Lech Poznań (08.04 17:30)

RAFi89 05.04.2009 20:38

Mecz ligowy za nami emocje powoli opadają, a od jutra trzeba zacząć myśleć już o spotkaniu pucharowym. Oczywiście czeka nas rewanżowe spotkanie ćwierćfinału PP, będzie to czwarta potyczka z Lechem w tym sezonie i chyba najwyższa pora na pierwsze zwycięstwo. Wydaje się że temu spotkaniu będą towarzyszyć mniejsze emocje niż dzisiejszemu meczowi, choć stawka jest nie mała. Do odrobienia jest jedno brakowa strata z pierwszego spotkania.

AYALA 06.04.2009 12:53

Ciekawie zapowiada sie konkurencja o miejsce na prawej obronie , Singlar i Baszczu zagrali bardzo dobrze w meczu ligowym bo na środek wróci Marcelo.Mam nadzieje że Skorża nie popełni już takiego błędu i nie wpuści Beto, już wole żeby Pan Maciej dał nieco dłużej pograc Wtorkowi.

Wojtas 06.04.2009 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 704333)
Ciekawie zapowiada sie konkurencja o miejsce na prawej obronie , Singlar i Baszczu zagrali bardzo dobrze w meczu ligowym bo na środek wróci Marcelo.Mam nadzieje że Skorża nie popełni już takiego błędu i wpuści Beto, już wole żeby Pan Maciej dał nieco dłużej pograc Wtorkowi.







Baszczu zagrał wczoraj jak profesor.
To był ten stary dobry Baszczynski jakiego pamietamy :)


Ale mysle ze jednak Marcelo na srodek ,Baszczu na prawą.


Co do skladu to Maciej wczoraj w Lidze + Ekstra wyraznie potwierdzil ze liczy na kazdego pilkarza.
Mysle ze danie szanse Andrzejowi we srode to nie glupia mysl,i sposob na Arbolede.


Obstawiam ze ten srodowy mecz bedzie rownie ciekawy jak wczorajszy.Zarówno my jak i Amika dawno nic w Polsce w Pucharach nie ugrala wic jest głod sukcesu.

Tasio1906 06.04.2009 14:12

Ja bym proponował taką 11 na lecha : Pawełek-Baszczu,Głowa, Marcelo,Brożek-Boguski,Sobolewski,Jirsak,Zieńczuk-Beto,Niedzielan. Na zmiane Mały Ćwielong i Diaz albo Singlar


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl