![]() |
Cytat:
Niegdyś śledziłem blog Leskiego, który bardzo często wyjaśniał różne niuanse w ordynacji wyborczej, ale na dziś nie podjąłbym się obliczenia dokładnego podziału mandatów z takiego sondażu. Na pewno PiS byłby bardzo blisko objęcia samodzielnych rządów, więc ta liczba oscylowałaby w granicach 230 mandatów. Ciekawie prezentuje się ten kalkulator wyborczy dzięki któremu możemy sobie sprawdzić jak wygląda podział mandatów dla okręgu płocko-ciechanowskiego. wis.la/pms2c Przy założeniu, że PO i PiS zgarniają ok. 70% głosów w skali Polski walka może toczyć się o 1, a maksymalnie 2 mandaty w okręgu na 10 możliwych. Po 3 mandaty są pewne dla PO i PiS. SLD i PSL zgarniają po jednym mandacie, gdy przekroczą okolice 8%, a kolejne mandaty będą zależały od tego ile uzbierają partie które nie przekroczą progu wyborczego. Jeśli Wiplery, Korwiny, Kowale, czy Ziobra pójdą znowu do wyborów oddzielnie to spokojnie 15% mogą uzbierać, ale i tak nikt się nie dostanie ani jednego mandatu. Wydaje mi się, że niektórzy nie doceniają Palikota. Wiadomo, że teraz pikuje w dół, ale w przeddzień wyborów znowu może stanowić taką bezpieczną przystań dla wszelkiej maści lewaków i bezbożnych euroliberałów od Urbana. Kto inny jak nie on ma ich zagospodarować? Tusk stał się passe, a Miller moim zdaniem nie pociąga w żaden sposób młodych. Pozdrawiam |
Cytat:
O dzieki Ci Ruski Carze żeś nie słał do piachu tylko skazywał na powolną agonie gdzieś na wiecznej zmarzlinie... Dureń...?? nie!!! to kutafoństwo targować się który z tych dwóch narodów w naszym kraju wyrządzał większą krzywdę.... Wielcy wyzwoliciele... |
Cytat:
|
Właśnie dlatego to Państwo jest takie a nie inne, nie wiadomo:) kto z kim i po co... Jedno jest pewnie nic się nie zmieni... Każdy będzie szedł do wyborów z pięknymi sloganami patrz PO... dać szanse innym ugrupowaniom?? Stracić kolejne lata na złudzenia i rozpierdalanie Kraju...???? Każdego i tak interesuje własna kieszeń, od cała ordynacja wyborcza i układy partyjne. A najsmutniejsze jest to że jako Kraj mamy niesamowity potencjał...
|
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast sam autor w tekście popełnia błędy, myli fakty, tworzy inne "fakty", następnie łączy fakty z wytworami swojej wyobraźni ... Jednym słowem pitoli.... Analizując: 1) Autor pisze o spełnieniu patriotycznego obowiązku w postaci służby wojskowej w latach 70-tych - czyli chcąc nie chcąc mamy patriotyzm PRLowski, od którego autor się odżegnuje... 2) Nieograniczony dostęp wymienionych przez p. Jezierskiego autorów do występów telewizyjnych, to czysty wymysł autora, no chyba że autor uważa, że TV REPUBLIKA (gdzie można ich spotkać) to telewizja w Polsce o największym zasięgi i największej oglądalności..... 3) Miłość do "matiuszki Rosji" oraz do "Panslawistycznego ruchu" aż wycieka z następnego akapitu, w którym autor dowodzi, że jedynym beneficjentem katastrofy smoleńskiej jest Mossad/Izrael. Uzasadnienie tego twierdzenia jest rewelacyjne, ale tekst dotyczący mordowania Polaków przez Niemców w porównaniu z humanitarnym postępowaniem władz radzieckich jest już swoistym kuriozum. Może autor ma problemy z pamięcią, a może to po prostu zwykła niewiedza ??? Chyba nikomu nie trzeba przypominać o Katyniu, o potężnej ilości naszych rodaków, która zginęła w trakcie wywózek na Syberię i do Kazachstanu, o wytępieniu Polaków na Kresach Wschodnich w latach 1937-38.... O Łagrach na Syberii, w których niewolnicy o racjach głodowych mieli szansę na przeżycie kilku miesięcy.... 600 tys poległych czerwonoarmistów nie przyszło wyzwalać Polski, jak twierdzi szanowny autor, tak jak nie przyszli wyzwalać w lecie 1920 czy we wrześniu 1939 roku. 4) łączenie Mossadu z wyborami 2010/2011 jawi się jak "upiór na jawie" - wszak PiS od 2005 roku był na wszelkie sposoby zwalczany przez WybGazetę czyli główne medium prożydowskie w Polsce.... A już mit o tym, jak to bezczelny Kaczyński Jarosław zabrał wszystkie patriotyczne głosy, które zamiast głosować na "Ruch Narodowy" głosowały na PiS jest przezabawne... 5) stosunek autora do Piłsudskiego świadczy o jego zdecydowanej "endeckości" i nienawiści do najwspanialszej postaci Polski XX wieku..... 6) Co do wymieniania sukcesów Kaczyńskiego na jego drodze oddania Rzeczypospolitej w ręce Żydowskie to autor również zapomniał o pewnych faktach: traktat ratyfikowany b. późno z uwzględnieniem pewnych ważnych spraw jak chociażby "Karta Praw Podstawowych"; o jakiej "Uchwale" w zakresie zwrotu mienia żydowskiego autor mówi - nie wiem, ale w Polsce jeszcze Uchwały Sejmu nie stanowią prawa - owszem było tak w PRL - gdzie uchwała rządowa traktowana była na równi z ustawą, ale dziś tak nie jest..., co do udziału wojsk polskich w misjach w Iraku i Afganistanie widocznie fakt uczestniczenia w NATO dla autora jest albo nieważny albo nieistotny, zresztą w Iraku byliśmy już od 2003 roku , rozumiem, że Pą Prezydą Komorowski wycofując wojsko z Afganistanu (a chciał też wycofać się z NATO) to polityczny geniusz.... Żydowskie NKWD z Berią na czele - być może autor nie ma pojecia o tym, jak bardzo bliski w poglądach dotyczących Żydów był mu Beria a także Josif Dżugaszwili... Tym bardziej dziwi powiązanie Żydów z NKWD dokonane przez autora. Od siebie przypomnę tylko wypowiedź Berii do Rakocsiego "Na grzech rządzili cesarz austriacki, król polski czy sułtan turecki, ale nigdy nie będzie tam królował Żyd". 7) no tak Abp. Wielgus figurujący w aktach bezpieki jako współpracownik to wg autora wręcz idealny kandydat na metropolitę warszawskiego.... Autor w tekście cały czas przypisuje PIS urojenia sPiSkowe, tymczasem jego cały tekst to wietrzenie wszechobecnego spisku Żydowskiego, który ma na celu zniszczenie Polskiego Narodu... Dosyć zabawne.. Podsumowując autor na każdym kroku widzi żydowsko-masoński spisek, a jedynym na ten spisek atidotum jest tylko putinowska Rosja. Podobne poglądy wygłaszali "Narodowcy" spod znaku ZP Grunwald. Jeżeli tak miałby wyglądać program Ruchu Narodowego w Polsce to wiem jedno - szanse na przekroczenie wyniku oscylującego wokół błędu statystycznego są zerowe, ale jeżeli pod tym się kamikaze podpisujesz to cóż - nic nie poradzę... |
Cytat:
Jak Cię lubię to proszę - zachowaj umiar w poetyzowaniu. Choćby przez wzgląd na śp. Rozwadowskiego. --- cała sprawa z filosemityzmem PiSu sprowadza się do geopolityki, czyli Stany jako gwarant naszej pozycji. To pod rozwagę dla kamikaze i sanderussa. Interes Polski nie wyklucza a priori takich kombinacji (inna sprawa, czy nam się to opłaca w rozrachunku). A co do "rasowości" rodzimego ruchu narodowego: nie miał i nie ma (na szczęście) charakteru rasistowskiego. Wasiutyński czy S. Piasecki byli pochodzenia żydowskiego. Nie skóra a dusza robi różnicę, radzę zapamiętać. Listy żydów, buble, tejkowskie, polonici itede itepe to wszystko próby kanalizowania idei, która trochę lat ma i znaczyła coś więcej niż retoryka "żydy kopią dołki". |
Cytat:
Dobrze, że chociaż się lubimy ;-) Ocena Piłsudskiego w pełni subiektywna - jakby nie patrzeć był on jednak współtwórcą Polskiego Państwa po Wielkiej Wojnie, więc chyba jednak aż tak bardzo nie przesadzona. Nie znaczy to, że nie doceniam roli Dmowskiego przy chociażby traktacie wersalskim, jednak nigdy nie napisałbym o Dmowskim w tonie takim jak zrobił to nieszczęsny autor wypocin, które przeanalizowałem... Apropos zaś gen. Rozwadowskiego - do dzisiaj nurtuje mnie pytanie: Dlaczego Endecja w międzywojniu nie ustaliła w końcu czy Bitwa Warszawska to był "Cud nad Wisłą" czy genialny plan Rozwadowskiego? Bo jedno drugiemu zaprzecza w moim mniemaniu... |
Cytat:
Rozwadowskiemu tego pytania nie zadasz, bo wybitność niektórych polityków polegała na wybijaniu konkurentów do wiekopomnej chwały (i budowania swojego kultu nawet w szkolnictwie, pozdro Sławuś Czerwiński!). To był off-top z przemieszczeniem w czasie :-) PS. Co do pseudohistoryków to naprawdę takiego gniota jaki popelnił Waldemar Napoleon Konserwatysta Łysiak nt. endecji dawno nie widziałem. Też moja subiektywna opinia. Jednak felietony z przedostatnich stron podszyte dupą nie starczały mu na dostatni żywot :-) |
Cytat:
|
Cytat:
"Pod rozwagę" pisałem bo gdzieś tam śmignęło mi przed oczyma "Kaczyński prawdopodobnie żyd". A niech sobie będzie nawet haitańcem z pochodzenia, ważne czyj realizuje interes. |
Cytat:
Pomijając skuteczność - deklaratywnie opowiada się za uniezależnieniem od surowcowej/gospodarczej dominacji Rosj /Niemiec ---> postawili na konia, który kiedyś był mustangiem, teraz kuleje (USA) a co za tym idzie z dobrem inwentarza łyknęli pakiet ukraiński, izraelski i gruziński. Przemilczenie Wołynia, odpuszczenie ekshumacji w Jedwabnem to symbole - uznali, że ta część świadomości w niczym nam nie pomoże (a przeszkodzi w geopolityce). Wg mnie do tego prawa nie ma żaden polityk mieniący się Polakiem. Z drugiej strony, rozruszali świadomość historyczną, próbowali przeciąć ruskie macki,"upolszczyć" służby. Ale służby były silniejsze. Gospodarczo, paradoksalnie, najbardziej liberalnie działająca ekipa (tu już piszę o poziomie praktyki, nie deklaracji). Nie ma letko w miejscu, w którym żyjemy. Nic nie jest czarno-białe. Piszę to jako sympatyk RN. |
Tak tak ... kamikaze
Wyborcza próbuje wciskać taką propagandę już od dziesięcioleci, a Kaczyńskiego popiera 43% zdeklarowanych wyborców. Myślisz że w twoje fantazje uwierzą :). Nie wydaje mi się. Nie ustawaj jednak ... takie pitolenie uodparnia na komuszą agitację. |
Cytat:
|
Cytat:
To powyżej jest czystą komuszą propagandą ! W ustach rzekomego prawicowca. Żenada totalna. A kto Ci tak powiedział, że to efekt uwielbienia? To efekt opadania mgły oszczerczej propagandy którą beneficjenci "nocnej zmiany" zaczęli rozpylać po dublecie PiSu w 2005. Kamikaze naiwnie robi to nawet teraz jedynie ośmieszając siebie i ideologię którą rzekomo reprezentuje. Ludzie dostrzegają, że przekaz medialny jest na wskroś fałszywy i zgodnie z logiką działają odwrotnie niż sugerują media. To cała tajemnica. Gdyby RN czy KNP zamiast opluwać PiS dokładnie w ten sam sposób jak tvn i gw zaczęli wytykać gigantyczne wtopy cudaka może część wyborców oddała by na nich głos, zwłaszcza niegłosująca dotychczas część, ale nie, taki kamikaze upiera się że" PO i PiS to jedna banda". Wybacz ale to retoryka palikota i SLD, którą kupuje tylko lewactwo. Które na RN nie zagłosuje nigdy. Dlatego PiS ma 43 % a RN razem z KNP 4,3 %. |
Cytat:
"Mgla oszczerczej propagandy". Ciekawe. Nie chce cie martwic ale PiS tez nie jest bez wad. Jedna z nich jest lider ktory dal sie wypuszczac jak dzieciak nasylanym prowokatorom. Poza tym sa tez takie sprawy jak podpisanie traktatu lizbonskiego, ostatnio nieszczesny zakaz uboju rytualnego albo z innej beczki fozz i telegraf. Ani RN ani KNP nie opluwaja PiSu. Co raczej PiS prowadzi wojne z wszystkimi na okolo. Taki syndrom oblezonej twierdzy. Wszedzie widzicie wrogow zamiast szukac wspolnych mianownikow. |
Cytat:
Lewicowa to od jakiegoś czasu jest platforma, której ludzie mają serdecznie dosyć ;) Dać PiSowi samodzielną większość w wyborach, niech pokażą na co ich stać. |
Dobrze. To teraz pasowaloby jakos zdefiniowac pojecia, czym jest lewica a czym prawica. Ogolnie przy obecnej scenie politycznej to sa pojecia bardzo trudne do jasnego okreslenia. Popatrzmy zatem na PiS ktorego konserwatyzm jest ta wartoscia ktora jest zdecydowanie prawicowa. Trzeba jednak zwrocic uwage ze pomysly na centralizacje wladzy, kolektywizm oraz wychdzenie z zalozenia ze panstwo wie lepiej, udokumentowane nadprodukcja ustaw, nakazow i zakazow to zdecydowanie pomysly lewicowe. Tak samo jesli chodzi o znaczny stopien redystrubucji dochodu narodowego oraz interwencjonizm panstwa. Znowu po prawej lokuje go promowanie rodziny jako najwazniejszej jednostki spolecznej.
Jesli zas chodzi o PO to tu sprawa jest o wiele prostsza. Oprocz wszystkich wad ktore wyliczylem PiSowi dochodza jeszcze protekcjonizm ktory jest odpowiedzialny za korupcje i nepoityzm oraz gigantyczy przerost biurokracji. Mozna tez jeszcze dodac kilka slow o represyjnosci panstwa wobec obywatela, niecheci do wlasnosci prywatnej oraz skomplikowanym systemie podatkowym. Poza tym najwazniejsze: platformie brak jakiegokolwiek kregoslupa moralnego - a to jest atrybut zdecydowanie lewacki. |
Cytat:
Polską politykę, szczególnie w wykonaniu PO, ce..... chory objaw "szkolnego prymusa" - co przejawia się w tym, że stanowimy częstokroć przepisy, które są zaostrzone w stosunku do unijnych. Chociażby wymogi naszej wspaniałej ustawy przeciwko praniu brudnych pieniędzy, które powodują, że nasza "policja skarbowa" zamiast otrzymywać informacje o podejrzanych transakcjach - dostaje informacje o wszelkich transakcjach powyżej określonej kwoty. Tym samym następuje zalew służb zbędnymi informacjami, ale może o to właśnie chodziło "Tfu-rcom" tych przepisów..... Co do umieszczenia PiSu na scenie politycznej, to uważam, że jest to formacja centroprawicowa i tyle. Zresztą klasyczny podział na lewicę i prawicę dzisiaj jest trudny do uchwycenia, a formacje o charakterze konserwatywno (pod względami obyczajowymi) liberalnymi (pod względem ekonomicznym) są zdecydowanie nieliczne.... |
Cytat:
|
Cytat:
Aż chciałoby się zacytować "Siarę" z "Kilera": "Majom rozmach s....isyny." |
Takie wypierdalanie państwowych pieniedzy na lewo i prawo przez urzednikow i panstwowe urzedy powoduje ze gigantyczne pieniadze sie marnotrawią ,a moglyby isc na jakies palące problemy. Przynajmniej by ie .......ili ze jest jakiś kryzys jak ich stac na fotele za 300 tyś..
|
Coś mi się wydaje, że nikt taki głupi nie jest i takich drogich foteli nie kupuje. Na papierze kosztowały po 8 tysięcy ale realnie mniej a różnica poszła do kieszeni czyjejś... Czyli to nie głupota a zwykłe s....ysyństwo i złodziejstwo - tak na logikę biorąc i uwzględniając mechanizmy jakie w Polsce panują
|
Bo PiS się uczy. Jak cudak znów zaczyna wojnę z kibolami, to wiadomo że kolejnym krokiem będzie stwierdzenie ze PiS to kibole, bo ich bronią i puszczanie zdjęcia Jarka na tle zadym z przed 10 lat. Więc pis przypomniał że regulacje są gotowe i leżą w szufladzie od 6 lat, a PO tylko gada. O razu Kidawie rura zmiękła i zaczęła coś bredzić o obchodach rocznic PW. Nie zapominając ze wspomnial też że śpiewanie o donaldzie czy upamiętnianie żołnierzy wyklętych to godne pochwały przejawy postawy obywatelskiej.
Więc z tymi śladami to się chyba zagalopowałeś ... |
Ciekawe dlaczego wszelkie telewizję omijają szerokim łukiem szpital, w którym leży ciężko ranny kibic poraniony przez meksyka rozbitą butelką czyli tzw. tulipanem ?
Tymczasem żadnem meksyk nie został aresztowany, spedzają sobie czas milutko w kajutkach na swoim statku czekając na dzisiejsze wyjście z portu. Popłyną zatem niebawem w świat a sprawca poranienia Polaka zapewne śmieje się z "polskiego wymiaru tzw. sprawiedliwości": Cytat:
|
Cytat:
|
Co jak co ale ja za młodu nie pamiętam, żeby po osiedlach włóczyły się bandy z tasakami i szczerze powiedziawszy wolałbym żeby tamte czasy wróciły. I nie ma znaczenia że tną się między sobą, bo jak ktoś raz innemu ożeni kosę to kolejnym razem będzie co raz łatwiej i skończy się tym co ostatnio w Łodzi. Więc problem nie jest wyimaginowany. Różnica między PO i PiS jest taka że PO nazwie kibolem i bandytą każdego kto powie na nich złe słowo albo będzie próbował demaskować ich kłamstwa czy upamiętniać polskich bohaterów. PiS taki nie jest.
|
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl