![]() |
Cytat:
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2969 |
Cytat:
R-P-My-R-P-R-P-Podbeskidzie-Z-Z-Z-Z-R-Res-R-P-Z-Z |
Gramy teoretycznie najtrudniejszy mecz z trzech pozostałych do końca bez naszego kluczowego gracza w ofensywie.
Bardzo jestem ciekawy jak to Sobol poukłada. James moim zdaniem mógłby wypalić na 10-tce, gość ma przegląd pola i podanie, no i miałby dwóch graczy za sobą, którzy by go ubezpieczali. |
Jaka liga jest każdy widzi. Nasz problem w tej rundzie polegał na tym, że goniliśmy z 10 miejsca czołówkę. Gdyby w tamtej rundzie poszło ciut lepiej, albo gdyby chociaż nie zawalić jednego z tych 3 meczów w tej rundzie - Puszcza - z nimi musielibyśmy wygrać, ŁKS, Ruch - tu wystarczył jeden remis. To dziś sytuacja byłaby zupełnie inna. Byśmy w zasadzie bili się o miejsca 1-3.
Tu wszyscy frajerzą więc wystarczy złapać dłuższą serię zwycięstw, ewentualnie jakiś remis z czołówką po drodze i można na przestrzeni kilku kolejek zupełnie zmienić swoje miejsce w lidze. Mimo tylu wpadek nadal mamy duże szanse na zajęcie 2 miejsca. Problem polega na tym, że mamy najtrudniejszy terminarz, musimy odrabiać straty i mamy 2 mecze na wyjeździe. A na wyjeździe możemy przegrać z każdym. Bawią mnie osoby, które twierdzą, że jak ktoś choć chwilę pomyślał, że możemy bezpośrednio awansować to sam sobie jest winien zawodu z obecnej sytuacji. A sytuacja tak na prawdę wygląda źle wtedy kiedy przegrywamy. Przychodzi następna 1-2 kolejki i się okazuje, że nadal, przy założeniu, że mocno punktujemy, awans bezpośredni jest niemal pewny. Tak jak teraz, mamy 1 wygraną, wystarczy wygrać tylko i aż 3 kolejne mecze, czyli seria 4 wygranych - jak najbardziej realna seria, nie jest to już jakaś nadzwyczajna passa. Trochę to tak jest, że statystyka rządzi wszystkim i jak mało realne było wygrać 15 meczów pod rząd, to teraz już mając te 3 porażki realne jest wykręcić bilans 12-0-3. No więc jeśli wszystko wygramy to pozostaje już tylko liczyć na jakąś porażkę Ruchu. W dwie porażki ŁKSu raczej nie wierzę, aczkolwiek w Gdyni mogą przegrać więc musiałaby dojść jeszcze porażka u siebie - może jedynie jest to mozliwe gdyby obsrali zbroję z racji dzisiejszej porażki i presji, że jednak mogą wylądować na 3 miejscu bo Ruch i Wisła są blisko. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kolejność meczów w następnej kolejce:
piątek 19.05 Chojniczanka - Arka Ruch - Odra sobota 20.05 Termalica - Sandecja Podbeskidzie - MY (17:30) Stal - GKS T. niedziela 21.05 ŁKS - Resovia Górnik Ł. - Zagłebie Puszcza - GKS T. poniedziałek 22.05 Chroby - Skra Ktoś ułożył mecz Skry jako ostatni dzięki temu wszyscy z dołu będą się go bać. Teoretycznie również Resovia, choć raczej tylko Odra. Zwłaszcza, że nie jest wykluczone, że Skra go wygra. Matematycznie Skra moze zdobyć 39 punktów. |
Z Podbeskidziem będzie kluczowy mecz, jeśli tu udałoby się wygrać mimo braku Louisa to w następnej kolejce mamy Sosnowiec u siebie, Ruch ma derby w Katowicach a Termalica gra z resovią jest szansa odskoczyć konkretnie
|
A który mecz nie będzie kluczowy dla nas? Jak już mamy szanse aby matematyczne to każdy mecz został nam kluczowy. Tyle co się mogliśmy pomylić to już się pomyliliśmy. Teraz już raczej nikomu nie odskoczymy na 4 pkt żeby nawet w ostatniej kolejce mecz mógł nie być kluczowy.
|
Cytat:
|
ŁKS i Ruch mają we własnych nogach awans bezpośredni.
My mamy we własnych nogach awans z baraży na dziś grając oba mecze przy Reymonta. A "z małą pomocą przyjaciół" może i nie grając. |
Cytat:
Co jednak znamienne niewykluczone że przed ostatnią kolejką nikt nie będzie miał jeszcze zapewnionego awansu. Nigdy w ostatnich 3 kolejkach 1 ligi cała czołówkę nie wygrywała wszystkiego do końca. A już tym bardziej w tak wyrównanym i nieprzewidywalnym sezonie 1 ligi. Jakbym miał stawiać pieniądze to 3/3 wygrane dadzą nam bezpośredni awans, ale nie sądzę że wygramy wszystko do końca, Bielsko to niestety typowy mecz na to żeby się potknąć. |
Cytat:
|
Ruch te minimum 2 pkt straci jeszcze , pytanie czy my jesteśmy w stanie wygrać te 3 ostatnie mecze.
|
Ruch musi stracić minimum trzy punkty żebyśmy mogli go wyprzedzić.
|
A ja chce 3 miejsce bo będą 2 meczyki dodatkowo XD
|
Bardzo kosztowne będzie dla Wisły to koszmarne ratowanie Sobolewskiego meczu z Ruchem Szotem i Szywaczem.
|
Piszesz tak, jakby w tamtym meczem było możliwe inne rozwiązanie.
Równie dobrze można napisać, że kosztowna była zgoda na rozgranie meczu w Niepołomicach na świeżo zaoranym boisku. Każda drużyna popełnia błędy, podejrzewam, że kibice innych zespołów też narzekają na swojego trenera. Nawet kibice ŁKS po ostatnim meczu. |
Cytat:
To co wtedy rozmawialiśmy, ty miałeś rację jedynie logicznie patrząc na to zdanie, ja miałem rację z punktu logicznego połączonego z praktyką. I wyszło na moje. Od tego momentu nasz margines błędu wyniósł jeszcze jedna porażkę, wpadła też druga porażka, która teraz stawia nas pod ścianą. Gdyby no z Ruchem wygrać to nawet porażka z inną ekipa nadal by nam nie zabierała możliwości awansu nie oglądając się na nikogo. Także jak widzisz to ja wtedy miałem rację bo kolejek do końca było na tyle dużo, a rywale tak słabo punktowali że bez problemu można było zakładać, że nadal mamy wszystko w swoich rękach robiąc kolejna dobra serie. Niestety my znacząco obniżyliśmy loty ale nawet te 3 porażki wchodziły w grę, tyle że przegraliśmy ze złymi rywalami. Może się okazać, że porażka z Ruchem będzie kosztowała nas brak bezpośredniego awansu. Gdybyśmy tam chociażby zremisowali sytuacja byłaby zupełnie inna teraz |
Cytat:
|
Cytat:
Tamten mecz został przegrany przede wszystkim skrajnie głupim zachowaniem trenera, które do reszty odebrało drużynie szansę na osiągnięcie jakiegokolwiek korzystnego wyniku. |
Cytat:
|
Ludziki, idźcie z tym bólem d*py n/t trenera do dedykowanego tematu.
To czy zrobił błąd czy nie to nie ma żadnej statystycznej wartości. Chyba, że ktoś zrobi przekrojowe statystyki błędów trenera to jest mile widziany :> |
a wiecie jaka jest statystyczna nasza zdobycz punktowa w meczach wyjazdowych sobotnich z drużyną z topu ?
|
Cytat:
Chyba normalne, że jak mieliśmy serię 8 zwycięstw to jeden wypadek przy pracy, przy założeniu, że i tak jedziemy z tematem do końca, powiedzmy łapiąc jeszcze jedną porażkę - więc można było śmiało powiedzieć, że wszystko nadal było w naszych rękach. Bo było pewne, że rywale będą tracić dużo punktów i tracą, dużo, a nawet bardzo dużo. Bo my pomimo jeszcze 2 porażek nadal jesteśmy w grze, przed TBB i Puszczą. A jakbyśmy z Ruchem wygrali to nawet przy przegranej np z Chojniczanką nadal byśmy mieli w 100% wszystko w swoich rękach bo Ruch by teraz był 1 pkt za nami. Nie wiem jak można tego nie rozumieć. Ja się opierałem na myśleniu, a nie na .......eniu, że se kalkulator wziąłem i mi wyszło, ze nie jest wszystko w naszych rękach. Widząc, że reszta pogubi punkty, przy założeniu, ze my zrobimy kolejną mocną serię, jak najbardziej miałem rację. Dlatego porażka z Puszczą nic nie znaczyła, bo my nie musieliśmy wygrać 15 meczów w tej rundzie. Musieliśmy wygrać 12-13 żeby mieć wszystko w swoich rękach. Ale widzę, że nadal nie dociera logiczne myślenie i zaraz wyjdzie, że nawet jakbyśmy wygrali 14 to przecież wszyscy mogli tyle wygrać (abstrahując, że grali mecze miedzy sobą) i nagle by się okazało, że w I lidze 4 pierwsze zespoły mają po 80 pkt... Ciężko u ciebie i Czerepacha z myśleniem. Tak, wszystko ....a mieliśmy w swoich rękach, nawet po drugiej porażce z Ruchem. Bo było wiadomo, że wygrywając 13 na 15 meczów to awans bezpośredni będzie na 99,9% pewny. No ale jak wy umiecie tylko kalkulator włączyć i jak się doda z x kolejek punkty i wyjdzie, że max 3 miejsce możemy mieć to trudno. Najlepsze jest to, że wyszło idealnie tak jak mówiłem. Że porażka z Puszczą to żaden problem, ze jeszcze 1 max 2 porażki mogą wpaść. Ale dalej nie dociera do łbów :D Czerepach, to jest własnie logika, że mimo, że na kalkulatorze ci nie wychodzi wiec niby logicznie nie pasuje, to znając realia ligi, statystyki, na podstawie kilku założeń, a nie jednego, możesz śmiało powiedzieć, że po porażce z Puszczą nadal wszystko w naszych rękach pozostawało. |
Cytat:
|
Cytat:
|
ja tam na koniec z 3 miejsca będę bardzo zadowolony. Kto z was po rundzie jesiennej nie wziął by takiego miejsca w ciemno? Cholera, pewnie wielu oczekiwało max. 6 miejsca. 2 mecze na Reymonta i jazda do e-klasy.
|
No to mamy już baraże.
Teraz powalczyć o co najmniej dwa mecze w Krakowie! |
Co najmniej dwa? A plan maksimum to ile? :D
|
O ten, który będzie 28 maja nie musieliśmy walczyć. ;)
A plan maksimum to awans z top2. |
no i baraże zapewnione , możemy jednak troszke odetchnąć :) można powiedzieć vide Jaro że teraz już znowu wszystko w naszych nogach ;)
btw Jaroo , mylisz logike z tzw 'chlopskim rozumem' |
Trzeba sie skichać byle zajac to 3 miejsce.2 mecze przy 30+ tys kibicach to bedzie petarda.
i byle nie grac meczu w Niecieczy z Puszczą ,zachowaj nas Panie. |
Cytat:
W Niecieczy w Puszcza nie zagramy, o to można być spokojnym. Zaklinając rzeczywistość, co dało pozytywny skutek w meczu z TBB: Podbeskidzie nas gładko ogra, mają silny, kompletny zespół, ograją nas wysoko do zera. Bez Fernandeza nawet nie wychodzmy ma boisko. Tu nie będzie czego zbierać. |
Pierwszy baraż jest 6 czerwca 18:00 a drugi o 20:45.
Raczej na pewno zagramy o 20:45 bo Polsat. 8 jest święto państwowe więc jakby ktoś pomyślał to by to przeniósł na środę ... |
Cytat:
A gdzie tam zaangażowanie cateringu i ochrony do obsługi i zabezpieczenia imprezy na 30k. Tego się nie robi w 2 dni. |
Chyba wychodzą z założenia, że w I lidze to grają wioski i małe miasta ze stadionem powiedzmy na kilkanaście tys osób - co prawda procedury organizacyjne nadal te same ale mniej roboty przy dystrybucji biletów, cateringu, zwerbowania x sztuk ochroniarzy itp
|
AGKŚ gra ostatni mecz w Niecieczy. Potem powrót do Gdyni i przy ewentualnych barażach po 3 dniach wyjazd do Krakowa/Niepołomic/Niecieczy. I znowu powrót do siebie i ewentualny finał baraży znowu w Małopolsce.
|
Nie no raczej po ostatniej kolejce ewentualnie zostaną na południu
Z innych tematów.Już tylko 3 drużyny mogą przekroczyć granicę 61 pkt |
gdyby udało się awansować bezpośrednio, to ciekaw jestem, czy był taki przypadek, że dokonała tego drużyna, która rozpoczynała wiosnę na 10 miejscu.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl