![]() |
Cytat:
Ciekawe jak chcesz dobudować 3 rzędy krzesełek do góry?! Może i jest taka możliwość sc-fi... ale w dół jest zdecydowanie prościej...I proszę bez lamentów że jakby to było takie proste to już by budowali stadion na 60 tys. widać ktoś ocenił że nasz potencjał na ten dzień nie przekracza 34. tys. i tyle.. Chociaż gdyby się uprzeć tow miejscu obecnego/byłego A/B można by postawić trybune nawet na 30 tys. bo jest tem tyle miejsca ale po co?! |
Oczywiście od góry o wiele trudniej dobudować, na pewno dużo większe koszty ale chyba nie zaprzeczysz, że tak byłoby lepiej - zamknięty, spójny dach a więc i cały stadion, wszystkie miejsca zadaszone...
Wątpie aby nasz potencjał aktualnie przekraczał więcej niż 25tys miejsc skoro trudno było zapełnić 15... będzie 34tys żeby stadion mógł mieć status "elite" bo był/jest budowany z myślą o Euro. Natomiast uważam, że to się szybko może zmienić. Po pierwsze sam stadion to już jest reklama dla klubu. Po drugie kibice, niewątpliwie dużo nowych ludzie przyjdzie zobaczyć jak to wygląda taki "europejski" stadion i jak usłyszą przed, w trakcie i po meczu zaje*isty doping ABG to się mogą nakręcić. Jeszcze jeżeli teraz awansujemy do LM to możemy w niej na jakiś czas już zagościć bo kasy z jednego udziału w takiej imprezie będzie tyle ile aktualnie wynosi nasz budżet. Wtedy też na pewno nagle znajdą się "kibice". Ciekaw tylko jestem czy będzie można wtedy powiększyć stadion od dołu, jak tam ktoś wyliczył koło 8tys krzesełek, nieźle. EDIT preseant Mógłbyś napisać jak wyszło Ci to, że obniżając murawę o 1m przybliżamy trybunę D i E o 3m do boiska? Wg moich obliczeń wygląda to tak: mamy trybuny D i E pod kątem 27* (pierwsze 21 rzędów) więc żeby zachować harmonię budujemy kolejne rzędy pod tym samym kątem wychodzi coś takiego: http://img10.imageshack.us/img10/816/14152852.jpg Zielona kreska to aktualny poziom murawy, obniżamy poziom o 1m i z tangensa wyliczamy odległość o jaką przybliży się trybuna do murawy x = 1,96m, a trybuny C, A i B przybliżyły by się o 2,75m, hmm |
Cytat:
jakby stadion był dobrze zaprojektowany to bi nikt nie mysal zeby go poprawiac od razu a tak dastajemy za wlasne pieniadze bubel stadionowy bo pan inzynier nie pomyslal zeby trybna byla blisko boiska. |
1. myślę, że to miejsce między trybuną wschodnią a murawą jest zostawione ze wzgledów bezpieczeństwa i z rozmysłem, np. dla karetki.
2. ciekawi mnie taka sprawa - przy budowaniu teraz te pojazdy mechaniczne ;p wszystkie jeżdżą po murawie, a murawa jest przecież podgrzewana - ta instalacja pod murawą się nie zniszczy? bo nie zauważyłem, żeby likwidowali murawę jak dotąd. |
Najwiekszym minusem wg mnie nie jest brak dachu, niemożność połączenia narożników itp. Najwiekszy problem to moim zdaniem zbyt małe nachylenie trybuny, aby obniżyć tak drastycznie murawę. Kąt patrzenia z C na linię boczną boiska w tej chwili jest dosyć duży mimo, że nachylenie trybuny nie jest zbyt duże, bo jest duża odległość od trybuny do linii bocznej (17 metrów). Obniżając murawę zmniejsza się kąt patrzenia widza siadzącego np. na najwyższym miejscu I pietra trybuny C na linię boczną obok trybuny C, obniżając murawę za bardzo może dojść do sytuacji, że osoba siedząca w najwyższym rzędzie I piętra trybuny C widzi zamiast linii bocznej plecy osoby siedzącej rząd niżej
|
Cytat:
|
Dzień przerwy, mam nadzieję że do końca czerwca zrobią wykop pod nową trybunę :)
|
Cytat:
|
Cytat:
I tu wyłożyłeś moją teorię, nie całkiem ale jednak :( Nie popatrzyłem na trójkąt tylko liczyłem to w głowie. stąd ten błąd. Wniosek z tego taki, że żeby przybliżyć trybuny o taką odległość jaką mówiłem wcześniej trzeba obniżyć murawę dużo bardziej. Pomyłka wychodzi jakoś 1/3 - 1/4 pojemności. czyli to dawałoby dodatkowe 6000-6500 mie[QUOTE=royalmichael;748525] Cytat:
|
Cytat:
I tu wyłożyłeś moją teorię, nie całkiem ale jednak :( Nie popatrzyłem na trójkąt tylko liczyłem to w głowie. stąd ten błąd. Wniosek z tego taki, że żeby przybliżyć trybuny o taką odległość jaką mówiłem wcześniej trzeba obniżyć murawę dużo bardziej. Czyli przybyłoby nie 12 rzędów a 8 (przy trybunie E i W) i nie 9 a 6 rzędów przy N i S. Wciąż to daje dodatkowe 6 tys miejsc. Dzieki za znalezienie błedu. aha a odleglości w tej sytuacji wynosiłyby 10m i 7m. Cytat:
|
Po cholere 2 posty mówiące to samo? I murawa nie będzie obniżana o metr tylko 80 cm a to jest różnica. Teraz zapomnijcie o jakimkolwiek powiększaniu stadionu, bo skoro 15tys nie dało się zapełnić to jak chcielibyście nawet te 40tys zapełnić w meczu z Odrą czy Piastem? Na chwile obecną ten stadion jest w sam raz.
Grzadq: W końcu jest niedziela i robotnicy też chcą mieć coś wolnego. |
to już pewne, że murawa ma być obniżona? Czemu?
|
Cytat:
obniżają po to żeby do bocznych trybun dołożyć po 3 rzędy przez co trybuny będą bliżej boiska P.S. przed zadaniem pytania przeglądajcie temat albo spróbujcie sami poszukać w necie odpowiedzi bo bardzo dużo pytań się co jakiś czas powtarza |
Nie często przeglądam ten temat i mam dwa "naiwne" pytania:
-dlaczego zaprojektowano piętrowe trybuny wzdłóż boiska? Ze względów estetycznych? praktycznych? - ile metrów będzie do trybun - 17m? czy po obniżeniu murawy mniej? |
Cytat:
Jedna jest jednopiętrowa - wchodzi na nią mniej osób i jest tańsza Druga jest dwupiętrowa - więcej miejsc, ale też jest droższa. chodzi o to, że mamy mało miejsca między boiskiem a reymana, więc piętrowa jest lepszym wyjściem. |
Cytat:
Już sektor D i E powinien byc podzielony:-) |
a czy budują narożniki już teraz, po między wszystkmi trybunami?
czy po skończeniu budowy będzie opcja dobudowania np balkonów, czy narożników i tym samym zwiększenie pojemności? |
Cytat:
|
Tak właściwie do czego są te dwie ogromne rury które leżą na murawie? http://kamera.orge.pl/krakow3/
Są tam już od dobrych 2 tygodni jak nie dłużej i nic, tylko leżą :P |
to są zdemontowane maszty oświetleniowe
|
Cytat:
|
Cytat:
edit: Wiślacka Brać czuwa! :D refleks nie ma to tamto.... |
przeciesz mieli je przewiesc na stadion Wandy juz by byl wiekszy porzadek:D
|
Mnie się wydaje czy kamera http://www.krakow.pl/kamera/wisla/ pokazuje obraz z wczorajszego poranka?:shock: i to tylko kilka sekund?
|
Mi sie zdaje ze obraz jakos sie zaciął a prace moze nawet wczoraj trwały tylko kazdy widzial nie obraz z kamery tylko po prostu jakny zdjecie :P (bo jak dla mnie to nic sie nie rusza na tym obrazie), bo wczoraj jak wszedłem zobaczyc co sie dzieje około 23 jak juz bylo rzecz jasna ciemno to nie widziałem szarego obrazu jak zawsze tylko własnie taki jak teraz, jakby był dzien :P
|
Cytat:
|
nie działa. Zobaczcie na godzinę transmisji. cały czas 4 rano :)
|
Cytat:
|
Kamerka "na żywo" na AB znowu działa i można na niej zaobserwować, że przeszliśmy do kolejnej fazy czyli kopania dziury. Chyba, że to tylko usuwanie nadmiaru ziemi. Przecież jeszcze nie było ścianki szczelinowej :) Bliżej trybuny D trwa jeszcze usuwanie ostatków gruzu.
|
"...Podobny los jak inwestycję przy Karmelickiej spotkał pozostałe trzy "krakowskie" hotele Hiltona, których budowę planowano przy stadionie Wisły. Wszystkie miały być gotowe na Euro 2012. Nie będą. Decyzję o wstrzymaniu projektu podjął główny inwestor - fundusz rodziny królewskiej z Kuwejtu. Planowane obiekty, których koncepcje opracowali architekci z biura DDJM, w standardzie pięciu i czterech gwiazdek oraz jeden Garden Inn miały dać w sumie blisko 800 nowych miejsc noclegowych."
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...o_Hiltona.html |
Cytat:
|
Nowy prefabrykowany element. A wydawało się, że rygle bedą jeszcze szalowane i zalewane betonem.
http://img196.imageshack.us/img196/8...a221631.th.jpg |
Budujemy się budujemy ; )
|
po malutku już sobie można wyobrażać jak bedzie wyglądal drugi poziom trybun. Na szybkiego machnąłem w paincie. Będzie mniej więcej tak. Ze schematu wynika że drugi poziom będzie sie kończył na takiej wysokości jak to zaznaczyłem, lub minimalnie niżej.
http://img31.imageshack.us/img31/337...ny1024w.th.jpg |
mam nadzieję, że ażtakiej przerwy między I i II poziomem nie będzie. Fajne są miejsca między trybunami na allianz arena. Przynajmniej fajnie na zdjęciach wyglądają ")P
|
Cytat:
|
Cytat:
http://img195.imageshack.us/img195/1669/wisa.jpg |
Wydaje mi się czy trybuna zachodnia będzie budowana troszke inną techniką niż wschodnia. Widoczne juz są jakieś wykopy :)
|
A może po prostu wykruszają fundamenty? :P
|
a zauważyliście że w przeciwieństwie do D i E, dach nad trybuną C będzie... wygięty?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl