![]() |
coraz gorsza finansowa sytuacja naszych klubów. W PS wieszczą że kilka zespołów z 1 ligi i ekstraklasy może nie doczekac wiosny.Ja bym proponował wprowadzic na poziomie 1 ligi amatorstwo, niech zawodnicy ida na kilka godzin do pracy a potem na trening.W pucharach europejskich leją nas już prawie wszyscy jeszcze w lipcu więc nic im chyba nie zaszkodzi jak popracują w jakiś fabrykach czy biurach.
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/LKS...401,1,279.html |
Cytat:
|
Cytat:
Co do Gieksy i LKS ,to mozna by zapytac kiedy oni problemów finansowych nie mieli... to chyba jakis cud ze jeszcze istnieją ,szkoda by ich bylo cholernie bo to uznane marki majace mnóstwo kibiców. Co do Gornika to napewno nie jest tak zle ,z tym ze ten szybki awans o jaik trąbili troche "wymyka" im sie z rąk.. |
W Gorniku nie widzieli kasy od maja, a Allianz powiedzial, ze skonczyly sie czasy kiedy byli bankomatem dla dzialaczy Gornika. Dali im 40 mln a oni je zdefraudowali. Wiecej podobno nie dostana. Tam jest bardzo zle.
|
Takie kluby jak Wisła, Legia, Górnik czy Ruch zasługują na grę w ekstraklasie.
Cóż - niejeden klub zaczynał od zera. Myślę, że z taką bazą kibicowską jaką ma Górnik wrócą przynajmniej do 2. ligi w miarę szybko. |
ciekawe na co poszło te 40 baniek?
mi było żal Górnika jak pomimo wyjścia na prostą im nie szło, ale kiedy zobaczyłem jaki tam trwonią pieniądze, to nawet kiedy spadali nie było mi przykro ze liga straci fajne widowisko nie moze byc tak ze Górnikowi cos sie należy tylko zao to ze ma 14 tytuow, musza to sobie wywalczyć a puki tam jest rządzenie takie jak obecnie to stwierdzam ze niech sobie jeszcze jeden sezon lige niżej posiedzą bo są zespoły które na awans zasługują bardziej i tyle w temacie |
Na Pana Henia.
|
Na Henia poszło "tylko" coś koło 350 tys. euro, a pewnie nawet nieco mniej. Bardzo dużo kasy wydano na rozmaite transfery i pensje dla graczy (zwłaszcza tych nowych: Szczot, Gorawski i im podobni).
Natomiast temu, że Allianz przykręca nico kurek finansowy nie ma się co dziwić. Dla przykładu w tym sezonie prognozują tam 7 mln przychodów ( z tego aż 5 mln od Allianza jako sponsora strategicznego), przy 19 mln budżecie (czyli strata dla klubu wyniesie 12 mln zł). Jednak sam sam Allianz już zapowiedział, że nie wycofa się z klubu i to jest dla tego klubu w tej chwili najważniejsze. |
Henio zarabial 100 tys zl miesiecznie w Zabrzu. Za rozwiazanie umowy tez pewnie cos dostal. Poza tym tam przewinelo sie chyba z 50 grajkow w ostatnich 3 latach, z czego z wiekszoscia rozwiazywano umowy a odszkodowania trzeba by;lo placic. Poza tym trasnfery Straka, gorawskiego, Pitrego czy Bonina spowodowaly, ze maja jedna wielka dziure w budzecie.
Mi tam ich nie zal. Wywyzszali sie nad reszta ekip z Slaska, jacy to oni nie sa bogaci itp itd. A teraz maja za swoje. |
Wy tak na powaznie z tymi tytulami Gornika, Ruchu i pozostalych klubow? Korupcja nie zaczela sie w latach '90, tylko ze 40 lat wczesniej... Dlatego mierzi mnie sluchanie o zaslugach, kiedy prawie(a prawdopodobnie wszyscy) byli umoczeni.
|
Cytat:
|
Cytat:
Korupcja leży w mentalności Polaków, i nie ma tu nic do rzeczy partia jaka była przy władzy. Po prostu teraz te brudy wyszły na wierzch. |
Cytat:
Jak chcemy podnies poziom naszej ligi nie mozemy pozwolic na przywileje bo mi sie nalezy |
Cytat:
Problem złożony a zarazem banalnie prosty do rozwiązania. Wystarczy podpisywać umowy z kopaczami według ich umiejętności i tego ile są w stanie zarobić dla klubu.Czyli jak podpisujemy polskiego ligowca, to wiadomym jest,że raczej gra w LE nam nie grozi, do tego w sumie nie gwarantuje on nic,więc standardowo 5 tysięcy brutto. Plus premie za wygrane mecze itd. To jest wg mnie najrozsądniejsze,bo raz nie pchałoby klubu na skraj bankructwa tylko dlatego,że kopacze chcą zarabiać jak na zachodzie a w zamian nic nie wnosząc, a dwa zaczęto by w końcu płacić za konkretne rzeczy. Tylko jest jeden problem. Na takie działania musiałyby się zgodzić wszystkie kluby. I byłoby więcej pieniędzy na zatrudnianie prawdziwych piłkarzy ot co. Jak się kopaczą nie podoba to niech idą do Milanu czy innych Manchesterów. Górnik jest tego najlepszym przykładem. Kasperczak inkasował 100 tysięcy, co było nie podyktowane ani możliwościami finansowymi klubu anie w zasadzie potrzebami. To samo z kopaczami, sprowadzono choćby Gorawskiego,podpisano za ciężką kasę itd. A gdzie klub miał zarobić na ich pensję choćby? z biletów a może z praw transmisyjnych?. Niemcy w tym Allianz siedzą ale jacyś chyba ze wschodu. Sami w sumie mogą być sobie winni. Weszli w bankruta bez stadionu i jeszcze prze inwestowali. Dziwić się,że Allianz ma problemy finansowe, z takim zarządzaniem to nie dziwota. |
Marszałku, zmowa cenowa jest zabroniona.
Nie wiem, czy mozna podczepić pod ten przepis 'zmowę pensjową' :D |
Ciekawe czy uda sie nam utrzymac przewage nad Ruchem i Legia do konca tego roku,tymbardziej ze musimy zagrac dodatkowo 2 mecze z rundy wiosennej z Zaglebiem i Ruchem (wyjazd),a co przy sytuacji gdy mamy szpital w druzynie ,nie jest sytuacja korzystna..
|
może jakimś rozwiązaniem żeby nasi kopacze sie bardziej starali było wprowadzenie amatorstwa już w 1 lidze ? Niech idzie na kilka godzin do fabryki albo do jakiegoś biura a potem na trening.Levadia która nas ograła gra przecież w lidze gdzie zespoły maja właśnie taki status
|
rywale Levadii mają taki status(nie wszyscy). Ale sama Levadia jest zawodowa i w lidze goli wszystkich po 5-0 lub wyżej. Więc nie jest to chyba żadne rozwiązanie problemu.
|
Cytat:
Inna sprawa to fakt, ze Kasperczak to trener, który potrzebuje czasu na zbudowanie drużyny. Nie jest typem ratownika, którego Górnik wtedy potrzebował. Na Twoim i innych kibiców Ruchu miejscu nie pastwiłbym się tak nad Górnikiem, bo jakby nie było to oni mają teraz więcej kasy i są bliżsi budowy nowoczesnego stadionu niż Ruch, który bez większych inwestycji dłużej niż 1 sezon nie utrzyma się w czołówce ligi. Sytuacja szybko może się odwrócić na waszą niekorzyść. Poza tym tak jak Barca potrzebuje Realu żeby nakręcać zainteresowanie swoją rywalizacją z tym klubem w Primera Division tak Ruch potrzebuje Górnika choćby nawet po to, żeby raz na rok rozgrywać WDŚ na Stadionie Śląskim i zgarniać kupę szmalu z biletów. |
Cytat:
A teraz jest szantaz ze strony zawodnikow, przyjdzie taki do Wisly,Legi czy Amiki i powie ze mu to lotto bo u konkurecji i tak dostanie wiecej i na lepszych warunkach. To co zaproponowal Marszalek ma ses ale jest nie do zrealizowania z prostego wzglebu kluby musza sie zbroic aby wygrac lige lub sie utrzymac za wszelka cene. A ze nie stac polskich klubow na solidnych kopaczy z zagranicy wiec musza placic krocie za krajowe badziewie. |
Cytat:
I tu wlasnie mamy błedne koło bo doprowadzilo to sytuacji ze kopacz ktory miesiecznie inkasuje 60,70 czy nawet 100 tys , nie rózni sie umiejtnosciami od tego ktory robi 10 h w fabryce a pozniej idzie na trening i zarabia 2 tys zlotych. Jak widzialem jak graja ci z Hetmana albo z Bytowii to sie zastanawialem za co Jop,Lobodzinski,Cantoro czy Pawełek biorą miesiecznie taką pensje.Nie widzialem zadnej róznicy w jakosci bo skoro sa tak duze rozbieznosci co do wynagrodzenia to powinno sie to automatycznie przełozyc na umiejetnosci... Wymagania kontraktowe to mają wielkie ale napewno nie są wart nawet 1/3 tego ile inkasują. I to wlasnie robi z nch niewiadomo kogo ,i pozwala na wszędobylski "lans" i gwiazdorstwo. Mamy poroniony system wartosci w tym kraju. |
Cytat:
A ty się dziwisz, że kluby nie umieją wycenić pracy piłkarzy. W tym kraju wszystko stoi na głowie. |
Sędziowie w formie widzę. Zagłębie powinno mieć 2 karne tak ewidentne że nie wiem jak można tego było nie widzieć
|
Fakt , że sędzia sie pomylił.Ale o nie wina sedziego ze są tacy nieskuteczni napastnicy Zagłebia. Póki co Korona gra dużo skuteczniej i zasłużenie prowadzi 3:1.
|
Cytat:
W Polsce to już obowiązkowo powinny być powtórki wątpliwych sytuacji, bo sędziowie poziomem dobijają do kopaczy a to już zakrawa na groteskę. |
Szok !!!Brawo Zagłębie.!!!!!!!n Cholera zebyśmy chociaz w połowie tak walczyli jak Zagłebie.
|
Ładny mecz, tak jak ostatnio Ruch - Jaga. No ale... im sie chce, czemu ? Bo słabe druzyny? Bo mało płacą ? Bo nie są tyle czasu na czele ? Bo chcą cos osiągnąć ?
|
Panowie nie przesadzajmy, może jeszcze napiszecie że mamy grać jak Zagłębie albo Korona? Widzieliście obronę jednych i drugich? To się na pierwszą ligę nie nadaje...
|
Cytat:
|
Myślę, że koledze wyżej chodziło o waleczność a nie umiejętności.
|
Legia strzelila gola po rzucie wolnym ktorego nie bylo...
|
ogolnie derby stolicy to flaki z olejem brak kibiców brak piłki
|
Polonia B. 1:1 Jaga, ciekawy mecz w dobrym tempie.:)
|
no to Zagłębie czekają ciężkie mecze
Lech, Legia, Wisła derby Wawy 1:1:D ogląda to ktoś? widać "rękę" Bakero? ;-) |
Raczej nie graja hispzanskiej pilki heeh
|
szanuje Bakreo bo był świetnym rozgrywajacym ale raczej Hiszpańska szkoła do naszej ligi pasuje jak....
Już prędzej Niemieccy trenerzy albo z Wysp by sie sprawdzili |
no i jak tu nie podejrzewać że Legia jest faworyzowana.... Radovic czerwo na 100 % (Nikola dostał za to samo od razu), Choto brak kartki za rzut przeciwnkiem o boisko, bramka z wolnego, wolny z dupy wzięty... jak nie idzie, to zawsze jest sędzia, co za jaja
|
Ale mimo wszystko zaraz stracą to, co zyskali 2 tygodnie temu. Całkiem tak, jak Lech. :-)
|
a tak swoją drogą to Borski może sędziować, ale zawody w krykieta. I o piłce i o krykiecie ma takie samo pojęcie. Skacze Paluchowski na Skrzyńskiego - faul dla Legii :)
|
No to teraz do pelni szczescia Lech wygrywa z Ruchem , My z pejsatymi i mamy znów 6 punktów przewagi !
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl