Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

AYALA 16.11.2009 18:02

coraz gorsza finansowa sytuacja naszych klubów. W PS wieszczą że kilka zespołów z 1 ligi i ekstraklasy może nie doczekac wiosny.Ja bym proponował wprowadzic na poziomie 1 ligi amatorstwo, niech zawodnicy ida na kilka godzin do pracy a potem na trening.W pucharach europejskich leją nas już prawie wszyscy jeszcze w lipcu więc nic im chyba nie zaszkodzi jak popracują w jakiś fabrykach czy biurach.
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/LKS...401,1,279.html

Raphael 16.11.2009 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PS za Faktem (Post 817415)
ŁKS, Górnik Zabrze i GKS Katowice są na skraju bankructwa.

Tak, Górnik Zabrze mający za sobą potężnego sponsora-właściciela jakim jest Allianz, mający niemalże pewność budowy 30-tysięcznego stadionu w niedalekiej przyszłości na pewno upadnie... Nie wierzę w te brednie Faktu.

Wojtas 16.11.2009 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 817435)
Tak, Górnik Zabrze mający za sobą potężnego sponsora-właściciela jakim jest Allianz, mający niemalże pewność budowy 30-tysięcznego stadionu w niedalekiej przyszłości na pewno upadnie... Nie wierzę w te brednie Faktu.



Co do Gieksy i LKS ,to mozna by zapytac kiedy oni problemów finansowych nie mieli...

to chyba jakis cud ze jeszcze istnieją ,szkoda by ich bylo cholernie bo to uznane marki majace mnóstwo kibiców.

Co do Gornika to napewno nie jest tak zle ,z tym ze ten szybki awans o jaik trąbili troche "wymyka" im sie z rąk..

Niebieski1920 16.11.2009 23:18

W Gorniku nie widzieli kasy od maja, a Allianz powiedzial, ze skonczyly sie czasy kiedy byli bankomatem dla dzialaczy Gornika. Dali im 40 mln a oni je zdefraudowali. Wiecej podobno nie dostana. Tam jest bardzo zle.

Krissu 16.11.2009 23:31

Takie kluby jak Wisła, Legia, Górnik czy Ruch zasługują na grę w ekstraklasie.

Cóż - niejeden klub zaczynał od zera. Myślę, że z taką bazą kibicowską jaką ma Górnik wrócą przynajmniej do 2. ligi w miarę szybko.

szczebrzeszcz 16.11.2009 23:31

ciekawe na co poszło te 40 baniek?
mi było żal Górnika jak pomimo wyjścia na prostą im nie szło, ale kiedy zobaczyłem jaki tam trwonią pieniądze, to nawet kiedy spadali nie było mi przykro ze liga straci fajne widowisko
nie moze byc tak ze Górnikowi cos sie należy tylko zao to ze ma 14 tytuow, musza to sobie wywalczyć
a puki tam jest rządzenie takie jak obecnie to stwierdzam ze niech sobie jeszcze jeden sezon lige niżej posiedzą bo są zespoły które na awans zasługują bardziej
i tyle w temacie

7 kotów 16.11.2009 23:39

Na Pana Henia.

Raphael 17.11.2009 00:02

Na Henia poszło "tylko" coś koło 350 tys. euro, a pewnie nawet nieco mniej. Bardzo dużo kasy wydano na rozmaite transfery i pensje dla graczy (zwłaszcza tych nowych: Szczot, Gorawski i im podobni).

Natomiast temu, że Allianz przykręca nico kurek finansowy nie ma się co dziwić. Dla przykładu w tym sezonie prognozują tam 7 mln przychodów ( z tego aż 5 mln od Allianza jako sponsora strategicznego), przy 19 mln budżecie (czyli strata dla klubu wyniesie 12 mln zł). Jednak sam sam Allianz już zapowiedział, że nie wycofa się z klubu i to jest dla tego klubu w tej chwili najważniejsze.

Niebieski1920 17.11.2009 01:24

Henio zarabial 100 tys zl miesiecznie w Zabrzu. Za rozwiazanie umowy tez pewnie cos dostal. Poza tym tam przewinelo sie chyba z 50 grajkow w ostatnich 3 latach, z czego z wiekszoscia rozwiazywano umowy a odszkodowania trzeba by;lo placic. Poza tym trasnfery Straka, gorawskiego, Pitrego czy Bonina spowodowaly, ze maja jedna wielka dziure w budzecie.

Mi tam ich nie zal. Wywyzszali sie nad reszta ekip z Slaska, jacy to oni nie sa bogaci itp itd. A teraz maja za swoje.

For_FuN_ 17.11.2009 01:53

Wy tak na powaznie z tymi tytulami Gornika, Ruchu i pozostalych klubow? Korupcja nie zaczela sie w latach '90, tylko ze 40 lat wczesniej... Dlatego mierzi mnie sluchanie o zaslugach, kiedy prawie(a prawdopodobnie wszyscy) byli umoczeni.

Peroslaw88 17.11.2009 06:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 817574)
Wy tak na powaznie z tymi tytulami Gornika, Ruchu i pozostalych klubow? Korupcja nie zaczela sie w latach '90, tylko ze 40 lat wczesniej... Dlatego mierzi mnie sluchanie o zaslugach, kiedy prawie(a prawdopodobnie wszyscy) byli umoczeni.

Korupcja była zawsze i w piłce zaczęła się pewnie po II wojnie światowej. Za całość winę biorą komuniści. Ale skupmy się na czasach 1989-2009. Zauważcie, że jak rządziło SLD (komuchy) to żadnej korupcji w piłce nie było. Dopiero PiS i teraz PO walczyli z korupcją w piłce. W sumie postawa SLD mnie nie dziwi, skoro w PZPN zdecydowana większość to komuniści, ubecy, konfidenci itp.

Proud 17.11.2009 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Peroslaw88 (Post 817588)
Korupcja była zawsze i w piłce zaczęła się pewnie po II wojnie światowej. Za całość winę biorą komuniści. Ale skupmy się na czasach 1989-2009. Zauważcie, że jak rządziło SLD (komuchy) to żadnej korupcji w piłce nie było. Dopiero PiS i teraz PO walczyli z korupcją w piłce. W sumie postawa SLD mnie nie dziwi, skoro w PZPN zdecydowana większość to komuniści, ubecy, konfidenci itp.

Kolege wyżej to zapraszamy do politycznego.

Korupcja leży w mentalności Polaków, i nie ma tu nic do rzeczy partia jaka była przy władzy. Po prostu teraz te brudy wyszły na wierzch.

saklak1906 17.11.2009 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 817552)
Takie kluby jak Wisła, Legia, Górnik czy Ruch zasługują na grę w ekstraklasie.

.

Wiec dalej chcesz tkwic w tym bagnie, bo juz teraz polowa ligi gra za ladne oczy bo sie im nalezy. Nie ma wynikow, nie na kasy to do widzenia i tyle w temacie.
Jak chcemy podnies poziom naszej ligi nie mozemy pozwolic na przywileje bo mi sie nalezy

Marszałek 17.11.2009 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 817597)
Wiec dalej chcesz tkwic w tym bagnie, bo juz teraz polowa ligi gra za ladne oczy bo sie im nalezy. Nie ma wynikow, nie na kasy to do widzenia i tyle w temacie.
y


Problem złożony a zarazem banalnie prosty do rozwiązania. Wystarczy podpisywać umowy z kopaczami według ich umiejętności i tego ile są w stanie zarobić dla klubu.Czyli jak podpisujemy polskiego ligowca, to wiadomym jest,że raczej gra w LE nam nie grozi, do tego w sumie nie gwarantuje on nic,więc standardowo 5 tysięcy brutto.
Plus premie za wygrane mecze itd. To jest wg mnie najrozsądniejsze,bo raz nie pchałoby klubu na skraj bankructwa tylko dlatego,że kopacze chcą zarabiać jak na zachodzie a w zamian nic nie wnosząc, a dwa zaczęto by w końcu płacić za konkretne rzeczy.

Tylko jest jeden problem. Na takie działania musiałyby się zgodzić wszystkie kluby. I byłoby więcej pieniędzy na zatrudnianie prawdziwych piłkarzy ot co. Jak się kopaczą nie podoba to niech idą do Milanu czy innych Manchesterów. Górnik jest tego najlepszym przykładem. Kasperczak inkasował 100 tysięcy, co było nie podyktowane ani możliwościami finansowymi klubu anie w zasadzie potrzebami. To samo z kopaczami, sprowadzono choćby Gorawskiego,podpisano za ciężką kasę itd. A gdzie klub miał zarobić na ich pensję choćby? z biletów a może z praw transmisyjnych?. Niemcy w tym Allianz siedzą ale jacyś chyba ze wschodu. Sami w sumie mogą być sobie winni. Weszli w bankruta bez stadionu i jeszcze prze inwestowali. Dziwić się,że Allianz ma problemy finansowe, z takim zarządzaniem to nie dziwota.

ToTylkoJa 17.11.2009 10:09

Marszałku, zmowa cenowa jest zabroniona.
Nie wiem, czy mozna podczepić pod ten przepis 'zmowę pensjową' :D

AS82 17.11.2009 10:09

Ciekawe czy uda sie nam utrzymac przewage nad Ruchem i Legia do konca tego roku,tymbardziej ze musimy zagrac dodatkowo 2 mecze z rundy wiosennej z Zaglebiem i Ruchem (wyjazd),a co przy sytuacji gdy mamy szpital w druzynie ,nie jest sytuacja korzystna..

AYALA 17.11.2009 10:16

może jakimś rozwiązaniem żeby nasi kopacze sie bardziej starali było wprowadzenie amatorstwa już w 1 lidze ? Niech idzie na kilka godzin do fabryki albo do jakiegoś biura a potem na trening.Levadia która nas ograła gra przecież w lidze gdzie zespoły maja właśnie taki status

ToTylkoJa 17.11.2009 10:18

rywale Levadii mają taki status(nie wszyscy). Ale sama Levadia jest zawodowa i w lidze goli wszystkich po 5-0 lub wyżej. Więc nie jest to chyba żadne rozwiązanie problemu.

Raphael 17.11.2009 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Niebieski1920 (Post 817571)
Henio zarabial 100 tys zl miesiecznie w Zabrzu. Za rozwiazanie umowy tez pewnie cos dostal. Poza tym tam przewinelo sie chyba z 50 grajkow w ostatnich 3 latach, z czego z wiekszoscia rozwiazywano umowy a odszkodowania trzeba by;lo placic. Poza tym trasnfery Straka, gorawskiego, Pitrego czy Bonina spowodowaly, ze maja jedna wielka dziure w budzecie.

Mi tam ich nie zal. Wywyzszali sie nad reszta ekip z Slaska, jacy to oni nie sa bogaci itp itd. A teraz maja za swoje.

Wg tego źródła zarabiał 350 tys. euro (łącznie z premiami i dodatkami). W każdym razie był chyba najlepiej opłacanym (i najbardziej przepłaconym jak się okazało) trenerem w historii Ekstraklasy.

Inna sprawa to fakt, ze Kasperczak to trener, który potrzebuje czasu na zbudowanie drużyny. Nie jest typem ratownika, którego Górnik wtedy potrzebował.

Na Twoim i innych kibiców Ruchu miejscu nie pastwiłbym się tak nad Górnikiem, bo jakby nie było to oni mają teraz więcej kasy i są bliżsi budowy nowoczesnego stadionu niż Ruch, który bez większych inwestycji dłużej niż 1 sezon nie utrzyma się w czołówce ligi. Sytuacja szybko może się odwrócić na waszą niekorzyść.

Poza tym tak jak Barca potrzebuje Realu żeby nakręcać zainteresowanie swoją rywalizacją z tym klubem w Primera Division tak Ruch potrzebuje Górnika choćby nawet po to, żeby raz na rok rozgrywać WDŚ na Stadionie Śląskim i zgarniać kupę szmalu z biletów.

saklak1906 17.11.2009 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 817603)
Marszałku, zmowa cenowa jest zabroniona.
Nie wiem, czy mozna podczepić pod ten przepis 'zmowę pensjową' :D

Ale jaka zmowa wystarczy zeby rozsadnie wyceniano umiejetnosci kopaczy.
A teraz jest szantaz ze strony zawodnikow, przyjdzie taki do Wisly,Legi czy Amiki i powie ze mu to lotto bo u konkurecji i tak dostanie wiecej i na lepszych warunkach.

To co zaproponowal Marszalek ma ses ale jest nie do zrealizowania z prostego wzglebu kluby musza sie zbroic aby wygrac lige lub sie utrzymac za wszelka cene. A ze nie stac polskich klubow na solidnych kopaczy z zagranicy wiec musza placic krocie za krajowe badziewie.

Wojtas 17.11.2009 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 817741)
Ale jaka zmowa wystarczy zeby rozsadnie wyceniano umiejetnosci kopaczy.
A teraz jest szantaz ze strony zawodnikow, przyjdzie taki do Wisly,Legi czy Amiki i powie ze mu to lotto bo u konkurecji i tak dostanie wiecej i na lepszych warunkach.

To co zaproponowal Marszalek ma ses ale jest nie do zrealizowania z prostego wzglebu kluby musza sie zbroic aby wygrac lige lub sie utrzymac za wszelka cene. A ze nie stac polskich klubow na solidnych kopaczy z zagranicy wiec musza placic krocie za krajowe badziewie.





I tu wlasnie mamy błedne koło bo doprowadzilo to sytuacji ze kopacz ktory miesiecznie inkasuje 60,70 czy nawet 100 tys , nie rózni sie umiejtnosciami od tego ktory robi 10 h w fabryce a pozniej idzie na trening i zarabia 2 tys zlotych.
Jak widzialem jak graja ci z Hetmana albo z Bytowii to sie zastanawialem za co Jop,Lobodzinski,Cantoro czy Pawełek biorą miesiecznie taką pensje.Nie widzialem zadnej róznicy w jakosci bo skoro sa tak duze rozbieznosci co do wynagrodzenia to powinno sie to automatycznie przełozyc na umiejetnosci...

Wymagania kontraktowe to mają wielkie ale napewno nie są wart nawet 1/3 tego ile inkasują.
I to wlasnie robi z nch niewiadomo kogo ,i pozwala na wszędobylski "lans" i gwiazdorstwo.
Mamy poroniony system wartosci w tym kraju.

flamengista 20.11.2009 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 817748)
Wymagania kontraktowe to mają wielkie ale napewno nie są wart nawet 1/3 tego ile inkasują.
I to wlasnie robi z nch niewiadomo kogo ,i pozwala na wszędobylski "lans" i gwiazdorstwo.
Mamy poroniony system wartosci w tym kraju.

W tym kraju młody lekarz-stażysta po studiach opłaconych przez podatnika (jakieś 200-300 tys. zł) zarabia 1200 na rękę, do tego musi sam sobie opłacić parking przed swoim miejscem pracy.

A ty się dziwisz, że kluby nie umieją wycenić pracy piłkarzy. W tym kraju wszystko stoi na głowie.

Zwierze 20.11.2009 19:04

Sędziowie w formie widzę. Zagłębie powinno mieć 2 karne tak ewidentne że nie wiem jak można tego było nie widzieć

Pan Jotka 20.11.2009 19:16

Fakt , że sędzia sie pomylił.Ale o nie wina sedziego ze są tacy nieskuteczni napastnicy Zagłebia. Póki co Korona gra dużo skuteczniej i zasłużenie prowadzi 3:1.

wisl@k_TS 20.11.2009 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwierze (Post 818894)
Sędziowie w formie widzę. Zagłębie powinno mieć 2 karne tak ewidentne że nie wiem jak można tego było nie widzieć

Może się nie chciało wiedzieć.

W Polsce to już obowiązkowo powinny być powtórki wątpliwych sytuacji, bo sędziowie poziomem dobijają do kopaczy a to już zakrawa na groteskę.

Pan Jotka 20.11.2009 19:37

Szok !!!Brawo Zagłębie.!!!!!!!n Cholera zebyśmy chociaz w połowie tak walczyli jak Zagłebie.

HEDu 20.11.2009 19:54

Ładny mecz, tak jak ostatnio Ruch - Jaga. No ale... im sie chce, czemu ? Bo słabe druzyny? Bo mało płacą ? Bo nie są tyle czasu na czele ? Bo chcą cos osiągnąć ?

Zwierze 20.11.2009 20:00

Panowie nie przesadzajmy, może jeszcze napiszecie że mamy grać jak Zagłębie albo Korona? Widzieliście obronę jednych i drugich? To się na pierwszą ligę nie nadaje...

Oldpara 20.11.2009 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwierze (Post 818917)
Panowie nie przesadzajmy, może jeszcze napiszecie że mamy grać jak Zagłębie albo Korona? Widzieliście obronę jednych i drugich? To się na pierwszą ligę nie nadaje...

No właśnie...

IncognitoTSW 20.11.2009 21:04

Myślę, że koledze wyżej chodziło o waleczność a nie umiejętności.

AS82 20.11.2009 21:20

Legia strzelila gola po rzucie wolnym ktorego nie bylo...

piotrek chicago 20.11.2009 21:28

ogolnie derby stolicy to flaki z olejem brak kibiców brak piłki

MichauSzczu 20.11.2009 21:31

Polonia B. 1:1 Jaga, ciekawy mecz w dobrym tempie.:)

szczebrzeszcz 20.11.2009 21:37

no to Zagłębie czekają ciężkie mecze
Lech, Legia, Wisła

derby Wawy 1:1:D
ogląda to ktoś? widać "rękę" Bakero? ;-)

Pan Jotka 20.11.2009 21:41

Raczej nie graja hispzanskiej pilki heeh

AYALA 20.11.2009 21:44

szanuje Bakreo bo był świetnym rozgrywajacym ale raczej Hiszpańska szkoła do naszej ligi pasuje jak....
Już prędzej Niemieccy trenerzy albo z Wysp by sie sprawdzili

MMTS 20.11.2009 21:48

no i jak tu nie podejrzewać że Legia jest faworyzowana.... Radovic czerwo na 100 % (Nikola dostał za to samo od razu), Choto brak kartki za rzut przeciwnkiem o boisko, bramka z wolnego, wolny z dupy wzięty... jak nie idzie, to zawsze jest sędzia, co za jaja

!!IRIVER!! 20.11.2009 21:50

Ale mimo wszystko zaraz stracą to, co zyskali 2 tygodnie temu. Całkiem tak, jak Lech. :-)

MMTS 20.11.2009 21:56

a tak swoją drogą to Borski może sędziować, ale zawody w krykieta. I o piłce i o krykiecie ma takie samo pojęcie. Skacze Paluchowski na Skrzyńskiego - faul dla Legii :)

AS82 20.11.2009 22:01

No to teraz do pelni szczescia Lech wygrywa z Ruchem , My z pejsatymi i mamy znów 6 punktów przewagi !


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl