Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

thechris 30.08.2008 18:41

Martwi trochę, że nie zagra Piotrek Brożek (kartki). Diaz lepiej prezentuje się w środku obok Clebera. Na lewej przydałaby się szybkość Piotrka.
Co do Tottenhamu... Bardzo zabawne jest wypominać tej drużynie jakieś braki doświadczenia w pucharach. Oni mają co tydzień mecze z rywalami tak silnymi z jakimi Wisła się spotyka dopiero na arenie europejskiej LM lub PUEFA.
Jutro Tottenham gra z Chelsea... Po wydaniu XX mln euro to taki mecz prawdy dla nich. Zobaczymy co pokażą.

edIT

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AZS_Lublin (Post 595547)
A Udinese jedzie Palermo 3:1 (80minuta).. i pewnie gdybyśmy trafili na Udine, cześć kibiców by powiedziała ze szkoda ze nie Totenham ktory poczatek sezonu ma bez formy:)

A oto co napisałem przed losowaniem :):

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 594309)
Co do naszej grupy to Totenham jest klubem bardzo bogatym ale do ogrania spokojnie. Tam jest za duża kasa żeby była motywacja. Coś a'la przepłacony Beitar. Wiadomo, że łatwo nie będzie - pamiętamy Blackburn... Najgorzej moim zdaniem trafić będzie na Udine, potem Koguty, a pozostałe trzy ...nic tylko grać i wygrywać :D

Podtrzymuje, to co napisałem... myślę, że Udinese to byłby najtrudniejszy rywal z tej piątki.

polpol 30.08.2008 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pennywise (Post 595468)
nie wszystko.....
co do wcześniejszego postu to jakoś nie widzę ich w PUEFA (od 1999 gdzie odpadli w II rundzie z FC Kaiserslautern aż do 2006) więc stwierdzam ,że nie mają dużego doświadczenia w tych rozgrywakach nie mówiąc już o lidze mistrzów.Nie mówię ,że grają źle czy dobrze lecz jakoś mało się pojawiają na arenie europejskiej i gdyby nie to ,że grają w premiership to nazwa "tottenham" nie byłaby jakaś wyróżniająca się.

Moze się mylę, ale wydaje mi się że 2 lata temu grali w ćwierćfinale z Sevillą właśnie w Uefa więc co jak co ale doświadczenie w tym pucharze posiadają.

Potwierdzenie: http://www.betexplorer.com/soccer/in...cup-2006-2007/

devios 30.08.2008 19:04

Też pomyślałem na początku o Beitarze- to samo- świetne indywidualności, ale niezgrane. Jednak myślę, że jednak kasa ma znaczenie. Będzie trudno, bo losowanie trzeci raz z rzędu było przez Wisłę przegrane.

Raphael 31.08.2008 04:01

Nie ma co porównywać Beitar do Tottenhamu. To są jednak dwa różne światy.

http://guardian.oddschecker.com/foot...ow/to-qualify/
Bukmacherzy angielscy nie wierzą w awans Wisły ale też na pewno nie wierzyli kilka lat temu gdy graliśmy z Parmą czy Schalke. Nie wierzyli też zapewne w Groclin kiedy ten wyrzucał z PUEFA Man City.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/foot...ur/7589929.stm
Zaklepano już też transfer Pawl(i)uczenki, który, jak to już było wspomniane, nie będzie mógł grać z nami.

Wszystko też wskazuje na to, że odejdzie Berbatov mimo tego, że Spursi uzależniają jego transfer do ManU od sprowadzenia Arshavina (oprócz Pawluczenki). Warto wspomnieć, że wcześniej odszedł Robbie Keane.

Wygląda więc na to, że Tottenham będzie grał z całkowicie nowym, w porównaniu do poprzedniego sezonu, atakiem, który będzie jeszcze niezgrany z resztą drużyny. I tutaj chyba mamy największą szansę. Nie wydaje mi się, żeby wysoki zwycięstwo Anglików było możliwe więc wynik z Camp Nou jest nie do powtórzenia.
O awansie zadecydować może jedna, dwie bramki.

QBAS 31.08.2008 09:39

Gadać można jeszcze przez x kolejnych. Ale my jesteśmy KIBICAMI więc po prostu, najzwyczajniej w świecie MUSIMY WIERZYĆ w naszą Wisełkę ;)

Lunar 31.08.2008 10:03

Jeśli nie będzie pogromu na White Hart Lane to awans jest realny. Tak jak ktoś wyżej napisał, gorzej mogłoby być z Udine bo Włosi są na gazie, a wyspiarze na razie grają w lidze padakę. Zobaczymy czy dzisiaj coś zakozaczą z Chelsea.

Czy Arszawin w razie przejścia do Tottenhamu będzie mógł grać z nami? Grał w superpucharze, ale nie wiem czy UEFA to liczy jako mecz pucharowy nowego sezonu.

AZS_Lublin 31.08.2008 10:43

Ale walneli klops na glownej stronie Gazety Wyborczej... Napisali, ze Pawliuczenko zagra z Wisla:))

KOMINEK 31.08.2008 12:12

Sprawy organizacyjne dotyczące kibicowania na tym meczu tu http://www.wislakrakow.com/forum/sho...768#post595768

AZS_Lublin 31.08.2008 12:37

No nic, trzeba sie pomalu zmywać z forum przed TV;). Zobaczymy co "ten ham" pokaże w meczu z Chelsea. Dla forumowiczów, ktorzy nie bedą mieli mozliwosci objerzec spotkania kogutów, postaram sie napisac dwa zdania o meczu.

jova 31.08.2008 12:37

O ile w przypadku dwumeczu z Barcą nie widziałem żadnych szans na awans to tu jestem umiarkowanym optymistą. Z perspektywy kogutów PU nie jest zbyt istotne i istnieje spora szansa, że nie będą grać z nami na 100%, a wtedy można zrobić przyzwoity wynik na wyjeździe (nie przegrać wysoko albo nawet zremisować) i w rewanżu wszystko będzie możliwe. Nie ma co panikować - to jest drużyna, z którą Wisła grająca na swoim najwyższym poziomie może powalczyć.

AZS_Lublin 31.08.2008 14:05

Pierwsze 30 min pod dyktando Chelsea. Po niemrawym poczatku gdzie gra byla wyrowanana, mniej
wiecej od 17 minuty sporą przewagę uzyskali The Blues. Co mi utkwiło w glowie jesli
chodzi o gre TT, to Bentley i Bent. Szczegolnie pierwszy dysponuje niezłą szybkoscia
co pewnie Modric bedzie chciał wykorzystywać. Poza kilkoma podaniami Chorwat niewidoczny
(Ogladalem kidys mecz Dinama Zagreb z Ajaxem wiec mam porownanie, rok temu Luka blyszczał
teraz jakby jakis przytlumiony). 27 minuta i 1:0 dla Chelsea... musiało sie tak stać, TT
cofnał sie, Chelsea corusz "wjezdzało" w pole karne. Tuz przed golem dwie sytuacje nie
wykorzystali The Blues, pierw poprzeczka uratowała Hamow a chwile pozniej w akcji sam na
sam przestrzelil Anelka. Co do gola to rożny dla Chelsea i nieporozumienie... Benetti wpycha pilk
e do bramki.
44 minuta i prosze 1:1. Jednak gol bron Boze nie wynika z naglej przewagi TT. Indywidualny
blad Lamparda, Bent i 1:1. Nalezy zwrocic uwage na niego, widac ze dysponuje szybkoscia, inteligencja
potrafi sie szybko uwolnic z pod pilnowania obroncow i celnie strzelic. Koniec 1 polowy i w sumie Bent
to jedyna osoba w TT, ktorej mozna poswiecic kilka słow.
Szczerze powiem, ze mnie TT zawiodł. Gdyby celniej strzelali The Blues nikogo by nie zdziwilo 2:0, 3:0 widac ze Hotspur sa
bez formy. Brak pomyslu na gre. No ale wiadomo, Chelsea to Chelsea...

Sędzia 31.08.2008 14:24

już 1-1 (Bent)

Ogryzek 31.08.2008 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AZS_Lublin (Post 595868)
Pierwsze 30 min pod dyktando Chelsea. Po niemrawym poczatku gdzie gra byla wyrowanana, mniej
wiecej od 17 minuty sporą przewagę uzyskali The Blues. Co mi utkwiło w glowie jesli
chodzi o gre TT, to Bentley i Bent. Szczegolnie pierwszy dysponuje niezłą szybkoscia
co pewnie Modric bedzie chciał wykorzystywać. Poza kilkoma podaniami Chorwat niewidoczny
(Ogladalem kidys mecz Dinama Zagreb z Ajaxem wiec mam porownanie, rok temu Luka blyszczał
teraz jakby jakis przytlumiony). 27 minuta i 1:0 dla Chelsea... musiało sie tak stać, TT
cofnał sie, Chelsea corusz "wjezdzało" w pole karne. Tuz przed golem dwie sytuacje nie
wykorzystali The Blues, pierw poprzeczka uratowała Hamow a chwile pozniej w akcji sam na
sam przestrzelil Anelka. Co do gola to rożny dla Chelsea i nieporozumienie... Benetti wpycha pilk
e do bramki.
44 minuta i prosze 1:1. Jednak gol bron Boze nie wynika z naglej przewagi TT. Indywidualny
blad Lamparda, Bent i 1:1. Nalezy zwrocic uwage na niego, widac ze dysponuje szybkoscia, inteligencja
potrafi sie szybko uwolnic z pod pilnowania obroncow i celnie strzelic. Koniec 1 polowy i w sumie Bent
to jedyna osoba w TT, ktorej mozna poswiecic kilka słow.
Szczerze powiem, ze mnie TT zawiodł. Gdyby celniej strzelali The Blues nikogo by nie zdziwilo 2:0, 3:0 widac ze Hotspur sa
bez formy. Brak pomyslu na gre. No ale wiadomo, Chelsea to Chelsea...

Taką analizę robisz a o grze Zokory w drugiej linii zapomniałeś? Wg mnie najsłabszy to Modrić a najlepszy Zokora w TT. Ale tak jak napisałeś na tle Chelsea i to na jej stadionie trudno spodziewać się dominacji TT. Trzeba o tym pamiętać pisząc o tym meczu:)

Rob_Zombie 31.08.2008 14:31

Przepiękne podanie Lamparda! Idealnie w tempo, niesygnalizowane, po prostu palce lizać. Całe szczęście że z nami na szczęście nie zagra :lol:

amauri1990 31.08.2008 14:32

poza tym to derby
a jak wiemy derby rządzą się swoimi prawami...

AZS_Lublin 31.08.2008 14:35

Zokora..? Moze najjasniejszy punkt II linii TT, ale bezprzesady nie gra jakiegoś super widowiska. Zobaczymy co pokazą w II polowie.

Stone Island 31.08.2008 14:37

Patrzmy i wypatrujmy slabych punktow

woodgate, jenas i zokora.. solidne punkty

Ogryzek 31.08.2008 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AZS_Lublin (Post 595893)
Zokora..? Moze najjasniejszy punkt II linii TT, ale bezprzesady nie gra jakiegoś super widowiska. Zobaczymy co pokazą w II polowie.

Tym bardziej Bent nie zagrał jakiegoś super widowiska (jak do tej pory) a dałeś mu etykietę najlepszego gracza TT w tym meczu. (Strzelił bramkę po "podaniu" od Lamparda z niczego poza tym go nie ma:)

Ale po zakończeniu meczu to Bent faktycznie może być najlepszy.

Piotrek 1985 31.08.2008 14:43

Chyba nikt nie zauważył, że sędzią tego meczu jest Howard Webb :>

Rob_Zombie 31.08.2008 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez amauri1990 (Post 595890)
poza tym to derby
a jak wiemy derby rządzą się swoimi prawami...

Derby Londynu to tam są chyba co kolejkę, także wątpię czy ktoś takie derby co mecz traktuje jak prawdziwe derby. A tak na marginesie, to uwielbiam puste stwierdzenia w stylu 'derby rządzą się swoimi prawami'.

Stone Island 31.08.2008 15:00

a niezle ciagna ten Hudlestone i Modric, groźni są.

Isfahan 31.08.2008 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotrek 1985 (Post 595899)
Chyba nikt nie zauważył, że sędzią tego meczu jest Howard Webb :>


No to czekamy do 93. minuty meczu i na karnego z kapelusza dla gospodarzy :)

AZS_Lublin 31.08.2008 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 595896)
Tym bardziej Bent nie zagrał jakiegoś super widowiska (jak do tej pory) a dałeś mu etykietę najlepszego gracza TT w tym meczu. (Strzelił bramkę po "podaniu" od Lamparda z niczego poza tym go nie ma:).

Na Benta zwrocilem uwage, bo strzelil gola na 1:1. Znalazl sie w odpowiednim czasie i posłał pilke do bramki, czyli wykonal to czego sie wymaga od napastnika. Innymi slowy chlopak nie zawiódł, co mozna powiedziec o innych graczach TT. W II polowie gra hamów wygląda już nieco lepiej.

Stone Island 31.08.2008 15:26

i dociagneli do konca remisik
ale ma wyrzut ten aurelio gomes
podobal mi sie jeszcze ten Lennon skrzydlowy Kogutow

Obrona niezla wszystko czyscili.

Eustachy 31.08.2008 15:27

Tak skandalicznej nieporadnosci w wykonaniu obu druzyn, nie widzialem juz od dawna w Premiership.
Jeden wielki piknic , nawet nie wiem czy sie chlopaki spocili. Takiego Joe Cola pierwszy raz dostrzeglem w 45 min (wczesniej bylem pewien, ze nie gra).

Az sie prosi o wygloszenie teorii spiskowej, bo to ze nagle 22 zawodnikow gra zupelnie do banii i bez wiekszego zaangazowania, to sie raczej nie zdarza. Do tego dwie maksymalnie kuriozalne bramki, ze juz bardziej kuriozalne chyba nie mogly byc.
Na koniec Scolari z De Ramosem mega szczesliwi gratuluja sobie wzajemnie remisu. Moze byli nim zainteresowani od poczatku ? :)

Po takim meczu trudno wyroznic najlepszego pilkarza Tottenhamu. O wiele latwiej wytypowac najgorszego. Swoj glos oddaje na Modrica.

Wasiu 31.08.2008 15:31

Chelsea zagrało strasznie słaby mecz, a mimo to gniotło Tottenham cały czas. Nie ma co płakać nad losem, bedzie dobrze. Mamy kibiców i fatalna murawę u siebie.

Edit. Jak to jest z tym Pavluchenko? Moze zagrac? Ja zawsze bylem przekonany ze zawodnik nie moze grac w 2 klubach w jednym roku europejskich rozgrywek, a naprzyklad na sport.pl pisza ze moze ...

LooNatyk 31.08.2008 15:39

Z tego co wiem nie moze zagrac, ale to by trzeba lepiej przestudiowac przepisy.( bo on zagral w meczu kw. LM, a teraz by mial grac w PUEFA, nie wiem czy jest to jakos rozrozniane, czy porpostu jz nie moze wogole grac w pucharach w tym sezonie)

prober 31.08.2008 15:39

heh, Rob_Zombie, masz rację. Na 20 klubów w Premier League aż 5 gra w Londynie. Więc mają w sezonie derby aż... 20 razy!! :P

P.S. Ciekawe, czy Wisła zasięgnęła rady naszego człowieka w Tottenhamie: http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1770 :)

AZS_Lublin 31.08.2008 16:40

Mecz w wykonaniu Tottenhamu taki sobie. W I polowie prawie (poza sytuacja na 1:1) nie istnieli. W II juz lepsza gra, na uwagę zasluguje Modric, ktory przeprowadził kilka groźnych akcji. Ogolnie mecz stał na słabym poziomie, Chelesea niby chciała ale nie mogla. Teraz rozjady na kadre i o ile mozna stwierdzic, ze Wisla jest zgrana i ow wyjazdy zle wplynąc nie powinny to w przypadku TT już tak moze nie byc.

Szarny 31.08.2008 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AZS_Lublin (Post 595975)
Mecz w wykonaniu Tottenhamu taki sobie. W I polowie prawie (poza sytuacja na 1:1) nie istnieli. W II juz lepsza gra, na uwagę zasluguje Modric, ktory przeprowadził kilka groźnych akcji. Ogolnie mecz stał na słabym poziomie, Chelesea niby chciała ale nie mogla. Teraz rozjady na kadre i o ile mozna stwierdzic, ze Wisla jest zgrana i ow wyjazdy zle wplynąc nie powinny to w przypadku TT już tak moze nie byc.

powiedziałbym raczej, że na uwagę zasługują szybki Jenas i groźnie wykonujący stałe fragmenty Bentley. Modric caly mecz unikał gry, wyglada jeszcze na nieprzygotowanego do sezonu, poza tym jest słabiutki fizycznie. Napewno był najsłabszy na boisku. Ogolnie caly Tottenham nieźle, mniej sie po nich spodziewałem po ostatnich meczach, ale są w zasięgu. Oby tylko przeciwko nam Lennon był szybszy od piłki jak to Twarowski dziś skomentował, bo w innym wypadku Junior może mieć spore kłopoty.

Stone Island 31.08.2008 21:25

http://www.tottenhamhotspur.com/news...uad310808.html
bentley i jenas powolani do kadry anglii

dexxaa 31.08.2008 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stone Isnald (Post 596375)
http://www.tottenhamhotspur.com/news...uad310808.html
bentley i jenas powolani do kadry anglii

no i.....................................
ps: kasacja

prober 01.09.2008 10:43

My tu gadu gadu o transferach (a raczej transferze) Wisły, a Tottenham w ostatniej chwili za 12 mln euro kupuje Vedrana Corlukę.
http://www.tottenhamhotspur.com/news...eed010908.html

edit: zagrał dla ManCity w tym sezonie w pucharach, więc nie wzmocni TH w starciu z Wisłą

funkykoval 01.09.2008 12:19

Wydaje mi się, że transfery do TT świadczą o jednym, że klub chce powalcyć w lidze o awans do pierwszej 4 - czyli grę w Lidze Mistrzów. Sprowadzani ostatnio gracze nie mogą występować w eurpoejskich pucharach wobec czego w tym wypatruję szansy na wygraną w tej rywalizacji. Wyeliminowanie TT powinno dać ogromnego speeda naszemu zespołowi w rozgrywkach grupowych - i nawet awans do wiosennych rozgrywek pucharowych. Czyli wyeliminowanie Angoli jest dla Wisły bardzo ważnym zadaniem nie tylko ze względu na punkty rankingowe, ale też na doświadczenie w grze z klasowymi zespołami.

nce 01.09.2008 14:34

Czy zespoły z 7 grupy (Ajax, Udinese, Levski, Kopenhaga), na które mogliśmy trafić w 1 rundzie to nasi potencjalni rywale w fazie grupowej PUEFA czy też o tym z kim zagramy w tejże fazie (jeśli przejdziemy Tottenham) zadecyduje kolejne losowanie?

Mareq 01.09.2008 15:01

O ile mnie pamięć nie myli , to ostatni raz jak graliśmy w fazie grupowej , to było losowanie .
Chyba się nic nie zmieniło . Chociaż 100 % pewności nie mam .

prober 01.09.2008 15:36

jak podają angielskie media do licytacji o Berbatowa włączył się przejęty właśnie przez bliskowschodnich szejków Manchester City - dają za niego aż 40 mln euro

leyzer87 01.09.2008 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 596828)
jak podają angielskie media do licytacji o Berbatowa włączył się przejęty właśnie przez bliskowschodnich szejków Manchester City - dają za niego aż 40 mln euro


Czyli grać z nami nie mogą: Corluka, Pawliuczenko i ewentualnie Arszawin(jeżeli w ogóle przyjdzie), oraz może też nie być Berbatova? Mam taką nadzieję, że jeszcze ktoś im się połamie, może King?:-D

gukfva 01.09.2008 16:25

Kiedyś nie chcieli grać z Wisłą, woleli wolny los... teraz pokażcie im, że było kogo się obawiać...

Szarny 01.09.2008 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gukfva (Post 596865)
Kiedyś nie chcieli grać z Wisłą, woleli wolny los... teraz pokażcie im, że było kogo się obawiać...

chcieli, ale UEFA przyznała im wolny los..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl