Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Vinci 17.12.2009 22:10

Mauro zapisał się w historii Wisły, jako jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych cudzoziemców. Miał to szczęście, że trafił do Wisły w jej złotym okresie. Miał swoje lepsze i gorsze lata. Tak czy inaczej, dla przytłaczającej większości z nas, będzie się kojarzył, jako sympatyczny facet, chociaż czasem leniwy. Miał czasem też swoje "muchy w nosie", ale kto z nas nie ma?

Fakt, czasem nie miał ochoty na " zajęcia pozasportowe", jak spotkania z dzieciakami czy inne charytatywne inicjatywy...nie można jednak też powiedzieć, że ignorował je notorycznie. Myślę, że bardziej dawała o sobie znać w tym przypadku latynoska natura leniwca.

Zdarzyły się chwile, ze na treningach też lubił sobie dreptać, z drugiej jednak strony przypomnijmy sobie jego bramki w meczach z Iraklisem, Blackburn czy najmilej przeze mnie wspominaną przeciw Żydkom z Beitaru, która cały stadion wprowadził w euforię...

Mimo swoich wad i sporadycznych nietaktów, będzie w moim odczuciu postacią bardzo pozytywną. Oby udało mu się zrealizować swoje plany po zakończeniu sportowej kariery.

wolfy 17.12.2009 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharkey (Post 831336)
Osobiście mam żal do zarządu, że pozwolili poczuć się niechcianym drugi raz w tym roku legendzie naszego klubu i skazali i na tułaczkę, bo zarówno Baszczyński jak i Cantoro Wiśle by się przydali jeszcze na rok...

Czasu nie oszukasz.

Cantoro miał lepsze i gorsze momenty, ale tych pierwszych było zdecydowanie więcej i to one zostaną zapamiętane.

To dobrze, że odchodzi teraz, gdy w pamięci mamy jego udane mecze w roli kapitana - szkoda by było, żeby coraz słabszymi występami zacierał dobre wrażenie, jakie tutaj zostawi. Dziesięć lat w jednym klubie - to naprawdę rzadko spotykany przypadek. Jest mnóstwo momentów, za które będą go pamiętać kibice - mnie najbardziej utkwiła w pamięci bramka z Beitarem, gdzie Mauro dał sygnał do zdemolowania przeciwnika.

IncognitoTSW 17.12.2009 22:27

Stranieri grający niemal 10 lat w jednym klubie, to jest rzeczywiście rzadkość. Ja do Mauro będę miał zawsze szacunek, piłkarzem był przednim i życzę mu żeby się jeszcze gdzieś w Grecji czy na Cyprze zaczepił na 2-3 latka.

Wojtas 17.12.2009 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 831369)
Czasu nie oszukasz.

. Jest mnóstwo momentów, za które będą go pamiętać kibice - mnie najbardziej utkwiła w pamięci bramka z Beitarem, gdzie Mauro dał sygnał do zdemolowania przeciwnika.



Mnie tez to utkwilo

Pamietam mowie w meczu z Beitarem do ojca "O kurna Mauro oddaj strzal zycia"

i oddał ,a potem nastapila demolka żydków :D

ja jeszcze zapmaietam te jego ciagłe pogaduszki z sedziami i wspaniale "upadki" na dwie nozki :D haha kazdy sedzia sie na to nabierał

Powodzenia Mauro!!

1q2 18.12.2009 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharkey (Post 831336)
Jak czytam te wszystkie wywiady i artykuły o Mauro to, aż się łezka w oku kręci...(jak baba) ale co począć odchodzi jeden z najwybitniejszych piłkarzy ostatniego dziesięciolecia... mam nadzieję, że jeszcze do nas wróci!!! Teraz niech jedzie na zarabia pieniędzy na koniec, a później niech szuka dla nas brazylijskich i argentyńskich perełek:)

POWODZENIE!

P.S.
Osobiście mam żal do zarządu, że pozwolili poczuć się niechcianym drugi raz w tym roku legendzie naszego klubu i skazali i na tułaczkę, bo zarówno Baszczyński jak i Cantoro Wiśle by się przydali jeszcze na rok...

Nie przesadzajmy z tą wybitnością - Mauro jak dobry zawodnik de facto skończył się z chwilą podpisania ostatniego kontraktu, czyli 4 lata temu.Prawda jest też taka że miał szczęście iż trafił na ostatni moment w którym podpisywano wysokie kontrakty.'Chwilę' później klub nie zgodził by się na taką sumę i Argentyńczyk najpewniej by umowy nie przedłużył.

Też będę się starał pamiętać te lepsze momenty choć z moją pamięcią, to może być ciężko hehe.
Fajnie że pomógł drużynie w tych ostatnich meczach ale decyzja o nie przedłużeniu umowy jak dla mnie była jedyną możliwą.

felipe 18.12.2009 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 831410)
Nie przesadzajmy z tą wybitnością - Mauro jak dobry zawodnik de facto skończył się z chwilą podpisania ostatniego kontraktu, czyli 4 lata temu.Prawda jest też taka że miał szczęście iż trafił na ostatni moment w którym podpisywano wysokie kontrakty.'Chwilę' później klub nie zgodził by się na taką sumę i Argentyńczyk najpewniej by umowy nie przedłużył.

Też będę się starał pamiętać te lepsze momenty choć z moją pamięcią, to może być ciężko hehe.
Fajnie że pomógł drużynie w tych ostatnich meczach ale decyzja o nie przedłużeniu umowy jak dla mnie była jedyną możliwą.

Wiesz, w pewnym temacie pojawiaja się głosy by zastrzec jego numer ... :lol:

FraMat 18.12.2009 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 831337)
Ja powtórzył ostatnio kilka razy sam pan Cantoro - "w piłce nożnej nie ma sentymentów".

tak przetłumaczył jego wypowiedź z włoskiego rdaktorzyna z Canal+
Mauro mówił coś innego: że chciałby zostac w Wisle, ale jak będzie musiał odejść to pewnie pogra w innym klubie

kosaTS 18.12.2009 10:59

Właśnie odszedł kolejny z Wielkiej Wisły. Niby żegnamy się w zgodzie, ale zawsze szkoda. :(
Mauro, Mauro Cantoro !

sergio 18.12.2009 11:08

No niestety tak już bywa że czasami w klubie są podejmowane takie decyzje,

tylko szkoda że Mauro nie pożegnaliśmy podczas jakiegos meczu no ale coż
z betonem się nie wygra i doje....li kare.

Mam nadzieje że Mauro gdzieś sie jeszcze załapie i pogra z 2 lata i wróci do Nas
oczywiście juz w innej ale jakże ważnej roli

hunter 18.12.2009 12:13

Cytat:

Rozmowy trwały długo, bo "Franz" nie chciał zgodzić się na zapis o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia. Ostatecznie dopiął swego, tak samo jak przy doborze współpracowników. Smudzie w prowadzeniu reprezentacji Polski będą pomagać: Tomasz Wałdoch (asystent), Jacek Kazimierski (trener bramkarzy), Hubert Małowiejski (odpowiedzialny za banki informacji), Mariusz Urban (lekarz) i Grzegorz Żeleźnik (fizjoterapeuta).
Zbieżność nazwisk chyba nie jest przypadkowa.

brylant17 18.12.2009 12:37

Petrescu: Kiedy polski klub zarobi tyle, co ja?

Cytat:

- Odpadliśmy z Ligi Mistrzów, ale nie mam prawa narzekać. Zdobyłem osiem punktów w fazie grupowej Champions League, zarobiłem dla Unirei 12 mln euro. Kiedy polski klub tyle zarobi, co ja teraz? - zastanawia się trener Unirei Urziceni Dan Petrescu, który czeka na rywalizację w fazie pucharowej Ligi Europejskiej.

Petrescu i jego metody ciężkich treningów okazali się być niepotrzebnymi w Wiśle Kraków, skąd Dan wyleciał przed wygaśnięciem kontraktu. Teraz z maleńkim klubem, Unireą walczył do samego końca o awans do fazy pucharowej LM. Osłabiony kadrowo zespół Petrescu przegrał jednak w Stuttgarcie 1-3, a teraz VfB trafiło na Barcelonę.

Za powodzenie Unirei na Mercedes-Benz Arenie trzymał Marek Konieczny, który był kierownikiem drużyny "Białej Gwiazdy" w okresie, gdy zespół prowadził Dan. Petrescu zaprosił "Konia" na mecz z VfB, bo do dzisiaj obaj panowie są w przyjacielskich stosunkach.Dan do dzisiaj z sentymentem wypowiada się o pracy w Polsce. Jest wdzięczny szefostwu Wisły za to, że pozwoliło mu zapoczątkować trenerską karierę zagraniczną, choć jako szkoleniowiec nie miał wielkiego doświadczenia. Z drugiej strony Petrescu na każdym kroku podkreśla, że polskim piłkarzom brakuje charakteru i ochoty do ciężkiej pracy.

interia.pl

kosaTS 18.12.2009 12:38

Haha :D Brawo Petrescu !

kristos 18.12.2009 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharkey (Post 831336)
Jak czytam te wszystkie wywiady i artykuły o Mauro to, aż się łezka w oku kręci...(jak baba) ale co począć odchodzi jeden z najwybitniejszych piłkarzy ostatniego dziesięciolecia... mam nadzieję, że jeszcze do nas wróci!!! Teraz niech jedzie na zarabia pieniędzy na koniec, a później niech szuka dla nas brazylijskich i argentyńskich perełek:)

POWODZENIE!

P.S.
Osobiście mam żal do zarządu, że pozwolili poczuć się niechcianym drugi raz w tym roku legendzie naszego klubu i skazali i na tułaczkę, bo zarówno Baszczyński jak i Cantoro Wiśle by się przydali jeszcze na rok...

Sharkey's nie płaczą,są twardzi,odprowadzają pikników po meczu do domu ....

Maciuś 18.12.2009 13:25

Brawo Petrescu, pokazal gdzie jest nasze miejsce w szeregu.

KOMINEK 18.12.2009 13:32

Petrescu: Kiedy polski klub zarobi tyle, co ja?


Cytat:
- Odpadliśmy z Ligi Mistrzów, ale nie mam prawa narzekać. Zdobyłem osiem punktów w fazie grupowej Champions League, zarobiłem dla Unirei 12 mln euro. Kiedy polski klub tyle zarobi, co ja teraz? - zastanawia się trener Unirei Urziceni Dan Petrescu, który czeka na rywalizację w fazie pucharowej Ligi Europejskiej.

Petrescu i jego metody ciężkich treningów okazali się być niepotrzebnymi w Wiśle Kraków, skąd Dan wyleciał przed wygaśnięciem kontraktu. Teraz z maleńkim klubem, Unireą walczył do samego końca o awans do fazy pucharowej LM. Osłabiony kadrowo zespół Petrescu przegrał jednak w Stuttgarcie 1-3, a teraz VfB trafiło na Barcelonę.


interia.pl


Czy ten facet ma obsesje na temat polskiej ligii. Cały czas się do niej odnosi. Dla mnie to przesada. Chyba bardzo go to boli że wyrzucili Go z Wisły.

grzesiek632 18.12.2009 13:35

A nie uważacie że Petrescu się za bardzo podnieca tym ze gral w LM z ta Unirea?
Ciągle tylko wypowiada się odnośnie Polski i Wisly ze jestesmy słabi. ( fakt jestesmy i co? ).
Jeśli za rok uda mu sie znowu awansowac do LM z tym klubem to wtedy powiem ze jest to wybitny trener.. bo nie sztuka jest coś pokazac w jednym sezonie ( moze zwykly fuks? - wiem Wisla i takiego nie ma)
sztuką bedzie jeśli ponownie wprowadzi Uniree do LM.

Fajnie by bylo gdyby udalo się zorganizowac jakiś sparing z Unirea na obozie przygotowawczym...


KOMINEK - no dokladnie.

Kondipr 18.12.2009 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 831522)
Czy ten facet ma obsesje na temat polskiej ligii. Cały czas się do niej odnosi. Dla mnie to przesada. Chyba bardzo go to boli że wyrzucili Go z Wisły.

Yyyy ... zanim coś kolego chcesz napisać to pomyśl wcześniej.
Komentarz został udzielony specjalnie dla Michała Białońskiego :]

Maciuś 18.12.2009 13:37

Pytanie brzmi czy to jego slowa czy tez dziennikarze w kolko wyciagaja to co powiedzial pare lat temu.

tomo 18.12.2009 13:38

Wypowiada się tylko wtedy na ten temat gdy go polski dziennikarz spyta ! U nas gwiazdeczki przestraszyły się hard work i zwolniły Dana. Nie wydaje żeby Rumun został na kolejny sezon w Unirei, jakiś klub zachodni go wyciągnie stamtąd.

FraMat 18.12.2009 13:53

ja tam wątpię, żeby Dan sie wpowiadał na temat Polski i Wisły. Pismaki muszą zawsze coś od siebie dołożyć, żeby tekst był czytany.
Zwykły artykuł na temat Unirei przeszedłby na portalu niezauważony, ale jak się doda, ze Dan kiedys pracował w Wiśle, że go wywalono, że krytkuje polskich piłkazry, od razu rośnie liczba kliknięć....

Natomiast w Rumunii panuje Petreskomania. Wszyscy chca wiedzieć gdzie będzie pracował na wiosnę, piłkarze z innych klubów wypowiadają się, że chcieliby grac w klubie Dana, uważa się go za najlepszego trenera w Rumunii, gracze Unirei wypytywani sa przez dziennikarzy o metody pracy Petrescu, każda jego wypowiedź nawet na najbłahszy temat jest rozbierana na czynniki pierwsze i staje się materiałem na pierwszą stronę.
Tylko... nikt nie wspomina o przeszłości Dana w Wisle, nawet ironicznie czy krytycznie. To żaden temat

Petrescu wspomina, ze ma kilka ofert, z Rosji, Szkocji, Turcji, Włoch... i jest przekonany, że odejdzie. Twierdzi, że chce teraz sprawdzić sie gdzieś wyżej. Moze zatrzymac go w Rumunii tylko perspektywa gry w LE z jakims super silnym klubem, np Liverpoolem... ups - jest Liverpool. Co zrobi Dan?
Aha
Najlepsi zawodnicy Unirei już otrzymują kuszące oferty z Zachodu. A właściciel powiedział, że nikogo nie bedzie zatrzymywał jeśli cena będzie interesująca

element 18.12.2009 13:57

http://wislacanpack.pl/home/?akcja=news&id=2020

nesta 18.12.2009 14:06

Powiem tylko tyle, serce mi sie kraje, ze odchodzi kolejny zawodnik, ktory ma lzy w oczach podczas rozstania z Wisla... Daleko ten klub z taka polityka transferowa nie dojdzie. Wszyscy narzekaja, ze zawodnicy nie zostawiaja zdrowia na boisku, a tych dla ktorych Wisla jest czyms wiecej, ktorzy utozsamili sie z MIASTEM, ktorzy czuja jakas wiez z klubem i Krakowem sie pozbywa. Z Cantoro chyba nie bylo nawet jakis rozmow na serio, proby osiagniecia porozumienia, a Lobodzinski dostaje 300 tys Euro rocznie. Gratuluje.

pan Dudi 18.12.2009 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 831545)
Powiem tylko tyle, serce mi sie kraje, ze odchodzi kolejny zawodnik, ktory ma lzy w oczach podczas rozstania z Wisla... Daleko ten klub z taka polityka transferowa nie dojdzie. Wszyscy narzekaja, ze zawodnicy nie zostawiaja zdrowia na boisku, a tych dla ktorych Wisla jest czyms wiecej, ktorzy utozsamili sie z MIASTEM, ktorzy czuja jakas wiez z klubem i Krakowem sie pozbywa. Z Cantoro chyba nie bylo nawet jakis rozmow na serio, proby osiagniecia porozumienia, a Lobodzinski dostaje 300 tys Euro rocznie. Gratuluje.

A ja powiem tylko tyle: przestań pleść bzdury, bo nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.

kristos 18.12.2009 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 831545)
Powiem tylko tyle, serce mi sie kraje, ze odchodzi kolejny zawodnik, ktory ma lzy w oczach podczas rozstania z Wisla... Daleko ten klub z taka polityka transferowa nie dojdzie. Wszyscy narzekaja, ze zawodnicy nie zostawiaja zdrowia na boisku, a tych dla ktorych Wisla jest czyms wiecej, ktorzy utozsamili sie z MIASTEM, ktorzy czuja jakas wiez z klubem i Krakowem sie pozbywa. Z Cantoro chyba nie bylo nawet jakis rozmow na serio, proby osiagniecia porozumienia, a Lobodzinski dostaje 300 tys Euro rocznie. Gratuluje.

Ja rozumie ,idą święta ,miła atmosfera ,każdy chciałby dla każdego jak najlepiej ,ale taka jest kolej rzeczy;
Jedni odchodzą drudzy zostają.
Jakby jedynym kryterium było ,to że czują się w Krakowie dobrze i utożsamiają się z klubem ,to niektórych Wisła musiałaby trzymać do ich śmierci .

Żmijka 18.12.2009 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 831491)
Zbieżność nazwisk chyba nie jest przypadkowa.

Hunterze, przecież było o tym wiadomo już wcześniej :-) I masera też z Krk "porwał" (chociaż nie tego co chciał).

gregor07 18.12.2009 15:58

Może wie ktoś czy Angelo Hugues jest obecnie zatrudniony w jakimś klubie?

brylant17 18.12.2009 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gregor07 (Post 831583)
Może wie ktoś czy Angelo Hugues jest obecnie zatrudniony w jakimś klubie?

Cytat:

a rok później przeszedł do Gallia Club Lunel, gdzie zakończył piłkarską karierę.
by wikipedia

dynek.pl 18.12.2009 16:16

Petrescu wypowiada sie o polskiej lidze i Wisle bo dzwonia do niego dzienniakrze z Polski no to sorry ale o czym ma sie wypowiadac ?

Wojtas 18.12.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 831589)
Petrescu wypowiada sie o polskiej lidze i Wisle bo dzwonia do niego dzienniakrze z Polski no to sorry ale o czym ma sie wypowiadac ?




No wlasnie,co chwile do niego wydzwaniają i drązą temat jacy to lenie w Krakowie grają

No ok,to juz wiemy ,czytamy o tym raz -dwa razy w miesiacu ,zgadzam sie z tym ale to juz jest zwyczjnie nudne ...

dali by juz spokoj , boli ze Wisla lideruje to trzeba stale i ciagle wrzucać kamyczek do ogródka.

IncognitoTSW 18.12.2009 21:17

I bardzo dobrze, że drążą ten temat bo może wtedy coś się ruszy i ktoś naubliża tym gwiazdorkom.

Ogryzek 18.12.2009 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 831726)
I bardzo dobrze, że drążą ten temat bo może wtedy coś się ruszy i ktoś naubliża tym gwiazdorkom.

Prawdziwa konkurencja będzie w Wiśle jak będzie z 20 piłkarzy do gry... a nie 13.
I wtedy nie będzie trzeba "ubliżać gwiazdorkom":)

Bo w tej rundzie z 6 meczy powinie odpocząć Małecki, 10 Brożek z 7 Kirm, Łobodziński 12 itd (w młodej ekstraklasie)
Jop nie powinien grac wcale... ale kim miał ich zastąpić Skorża?

Wielu kolegów pisało wcześniej, do póki nie ma w Wiśle prawdziwej konkurencji (po 2 piłkarzy na 1 pozycje) to do tego czasu nie będzie prawdziwej rywalizacji o miejsce w składzie a tym samym gry na pełnych obrotach. Dla mnie to jest oczywiste. Bez konkurencji trener jest "zakładnikiem" piłkarzy, może ich prosić, motywować... bo jak przyciśnie to liderzy się obrażą i kto mu wygra mecz?


Chyba każdy zna takie sytuacje z życia (pracy)... szef może sobie krzyczeć ale nie może cie zwolnić bo reszta kolegów chora i kto zrobi robotę?... ale jak będzie cała załoga zdrowa skończy się obijanie co poniektórych (to wymyślony przykład)

A wieszanie psów na naszych kopaczach... tym bardziej przez dziennikarzy jest jeszcze bardziej żenujące...
Taka jest natura ludzka, (większości ludzi). Tylko konkurencja zmusza do rozwoju i "walki" o byt a w naszym wypadku lepszą grę drużyny:D

PS
Obejrzałem powtórkę na C+ Tottenham - MC.... i słyszę -Redkanp wkurzył się na Pawluczenkę i sruu gościa wyrzucił z kadry (chwilowo żeby ochłonął), jeszcze jakiegoś też... ale ma ich kim zastąpić... i są wyniki:D

IncognitoTSW 18.12.2009 22:25

Ogryzku, akurat nie chodziło mi o Wiślaków - ogólnie o polską ligę :)

KOMINEK 18.12.2009 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 831589)
Petrescu wypowiada sie o polskiej lidze i Wisle bo dzwonia do niego dzienniakrze z Polski no to sorry ale o czym ma sie wypowiadac ?

Jakby ktoś do mnie ciągle dzwonił pytał się co sądzę o mojej poprzedniej pracy to po drugim razie bym go po brzytwie spuścił - więc albo to wymysły naszych dziennikarzy albo ktoś nie może przeżyć zwolnienia.

1q2 19.12.2009 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 831765)
Jakby ktoś do mnie ciągle dzwonił pytał się co sądzę o mojej poprzedniej pracy to po drugim razie bym go po brzytwie spuścił - więc albo to wymysły naszych dziennikarzy albo ktoś nie może przeżyć zwolnienia.

Na pewno kosztowało go to wiele, ale z perspektywy czasu to najlepsze co mu się przytrafiło;)
Ja w ogóle nie sądzę by ktokolwiek do niego dzwonił ,bardziej mi to wygląda na dziennikarską złośliwość - Gość jest na fali to trza wałkować temat i w domyśle pokazywać jaka to Wisła była głupia że go zwolniła.

yoda79 19.12.2009 16:57

Wiedzieliście,że Brasilia zdobył mistrzostwo Korei Płd ?:)
Prawdziwy mistrz ;)

AdiWiślak. 19.12.2009 20:08

Żurawski zdobył gola dla Omonii .
http://sport.onet.pl/74327.8,1248708...wiadomosc.html
Omonia jest liderem i jakby tak zostało to może Żuraw jeszcze zagra w Lidze Mistrzów :D .. Nie udało się w Polsce ,może uda się na cyprze.

WhiteStarDvisionTheBest 19.12.2009 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AdiWiślak. (Post 832097)
Żurawski zdobył gola dla Omonii .
http://sport.onet.pl/74327.8,1248708...wiadomosc.html
Omonia jest liderem i jakby tak zostało to może Żuraw jeszcze zagra w Lidze Mistrzów :D .. Nie udało się w Polsce ,może uda się na cyprze.

Juz mu sie to udało w Szkocji.

Żmijka 19.12.2009 20:50

http://i47.tinypic.com/9id2dd.jpg

:-)

PvD 19.12.2009 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 831344)
Widzę,że dla ludzi z SKWK cacy jest tylko pan Małecki, który co powie jest traktowane jako świętość..

http://wislakrakow.com/www/picture/2...1aa74919dd.jpg

masz coś jeszcze do powiedzenia na temat SKWK?

Żmijka 19.12.2009 21:44

Ciiiicho, bo popsuliśmy niektórym światopogląd ;-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl