![]() |
No i już jestem rozczarowany. Miało nie być powołań dla zawodników grzejących ławę w klubach, a tutaj pierwsze powołania i jedno z nich ma dostać Dudek który w sezonie gra 3 mecze o stawkę.
Chociaż Majewski zapowiadał, że chciałby powołać "słabszego" od Krzynówka Boenisha co mogłoby być dość ciekawe. |
Cytat:
10 znaków |
Cytat:
|
Może. Ale dla bramkarza najważniejsza jest regularna gra. Hm, jak to prawda to nie oglądam kadry do Euro.
Pirat, no co ? :) Kiedy szmatę puścił ostatnio ? Z resztą i tak bronił będzie Boruc. Ale nie wiem za co miałby selekcjoner nagradzać powołaniem siędzącego całe życie na ławie Kuszczaka, czy Dudka. |
Cytat:
jak się broni strzały Rooneya czy Raula to nie ma lepszego treningu. |
E tam. Doktór.
Diego w Argentynie, Wielki Diego Armando Maradona, powołuje Verona a teraz Ortego. Obaj najstarsi na świecie, i ciezko im bedzie awansowac tak jak nam. A wyobrażacie sobie co by bylo gdyby nasi zagrali z Messimi. A dzis, każdy pewno będzie mowil ze doktor dobrze powołał.Przeciez to jego pierwszy raz i musi zebrac pochlebne opinie |
Cytat:
Fabiański, Dudek wydają sie mieć lepiej poukładane pod kopułą. Cytat:
W naszej lidze jeśli chodzi o bramkarzy to wyróznia sie tylko Jan Mucha z Legii (w każdym klubie by pobronił), reszta to zaścianek. Solidni wyjechali. |
Dudek nawet w swoim najlepszym okresie nie powalał swoimi występami w kadrze. Nigdy nie "wybronił" żadnego meczu. Jego powołanie to dla mnie pomyłka.
Borubar ma taki jeden mecz, z Austrią na Euro. Więcej w tej chwili nie pamiętam, ale może dlatego że mało oglądam. Ale w chwili obecnej powinien deczko odpocząć od kadry. Kogo powołać z tej słynnej polskiej szkoły bramkarskiej? Fabiański do tej pory grał w kadrze niewiele, ale jak już to łapał solidnie. Z tym, że teraz jest kontuzjowany. Kuszczak - jemu jakoś z kadrą nie było nigdy po drodze ale mimo wszystko w tej chwili jest to poważna kandydatura. Choć biorąc pod uwagę rangę tych meczów (chyba nikt nie myśli serio o awansie) to spokojnie postawiłbym na tego Szczęsnego z Arsenalu. Na pewno jest poważnym kandydatem w kontekście Euro. Tak naprawdę to on albo Kuszczak, bo z ligi to poziom reprezentacyjny prezentuje tylko Mucha. |
Ale znowu będzie tak.
"No ten nie gra od roku, ale go powołałem, no to Smolarka co nie gra 2 miesiące też nie wypada nie powołać" I te same jaja wyjdą co zawsze. Trzeba się zdecydować. Albo powołanie dostają ci, którzy grają regularnie. Albo wybieramy 21 i powołujemy ich niezależnie od klubowej sytuacji. Nie wiem o co Stefanowi chodzi. |
Nie no Borubar miał kilka meczy wyśmienitych.
Tak na szybko z głowy, ten z Czechami w Chorzowie, jakby nie on bylibyśmy mocno w plecy. Zebrało by się kilka spotkań. Faktycznie jednak ostatnio równą formą nie zachwyca. Ale czy zachwyca Jurek Dudek? Się zobaczy. |
Cytat:
Z dwojga zlego juz lepiej wziasc tego co grzeje lawe w silnym klubie niz takiego ktory goni gdzies po pastwiskach, bo przynajmniej psychicznie wytrzyma presje i mu sie nogi w kolanach ze strachu nie beda uginaly. Z pustego to i Salomon nie naleje, ale moze sprawi ze sie chlopakom bedzie chcialo grac w pilke. |
Boruc - świetne mecze z Austrią na EURO, Niemcami również, i to na EURO, jak i na MŚ w 2006 - gdyby nie Boruc wtedy to pewnie z czwórkę byśmy dostali a nie 1-0... ;] Do tego właśnie z Czechami w Chorzowie, czy Portugalią w Lizbonie.
Zadziwia mnie to, że do kadry może wrócić Dudek. No muszę przyznać, że to będzie dla mnie ogromny szok... Kuszczak, Boruc i Fabiański lub Kasprzik (ale ten tylko w przypadku kontuzji Fabiańskiego). |
Cytat:
Bo może klientowi z naszej ligi, regularnie grającemu będzie się chciało, bo przecież podstawowy cel - wyjazd zagraniczny i zarobienie na coś więcej niż frytki - ma jeszcze przed sobą. A rezerwowy z zagranicznej ligi najważniejsze w karierze ma już za sobą, a dodatkowo albo akurat jest oszołomiony faktem, że nie uważają go tam za gwiazdę albo ma już zwis totalny i tylko konto sprawdza. |
Cytat:
Nie jesteśmy Francja/Hiszpanią, że uzbieramy nastu wybieganych, ogranych piłkarzy na dobrym poziomie. I czasme nie wystarczy patrzeć wg schematu "lepszy bo gra" - bo dojdziemy do paranoi że Pawełek jest lepszy od Kuszczaka, Łobodziński od Błaszczykowskiego (bo ostatnio usiadł), Podstawek, Małecki od Wichniarka itd. Ile warci są ci nasi "grający" ligowcy pokazały lipcowo - sierpniowe europejskie podboje naszych orłów, na czele z Wisłą... |
Dudek jest powołany tylko i wyłącznie dlatego, że brakuje mu 2 meczy do Klubu Wybitnego Reprezentanta.
Innego wyjścia nie ma. Jezeli chce się "usadzić" Borubara i pieprzy coś o budowie kadry na E2012 to jedyne sensowne kandydatury z akurat dostępnych to Kuszczak i Szczęsny jako ten trzeci. Bo Dudek to w ogóle cos zagrał w tym roku czy tylko na PS3? |
Cytat:
Ten co w całej karierze zagrał w JEDNYM spotkaniu? Czy ktoś go w ogóle widział? Ludzie szanujmy się. |
Prędzej Szczęsny się będzie nadawał na E2012 niz Kowalewski.
W tym kontekscie pisałem. |
Jest kadra:
Bramkarze: Jerzy Dudek, Wojciech Kowalewski, Sebastian Przyrowski Obrońcy: Arkadiusz Głowacki, Seweryn Gancarczyk, Jarosław Bieniuk, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec, Piotr Polczak, Jakub Rzeźniczak Pomocnicy: Sławomir Peszko, Jakub Błaszczykowski, Roger Guerreiro, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Łukasz Piszczek, Euzebiusz Smolarek, Jakub Wilk, Mariusz Lewandowski, Maciej Iwański. Napastnicy: Robert Lewandowski, Paweł Brożek, Kamil Grosicki, Dawid Janczyk, Ireneusz Jeleń. To wszystko to jest jakaś gra, czy co? :-/ |
Cytat:
Cytat:
Zapowiadał, że skontaktuje się z Leo i widzę po powołaniach Polczaka i Perejro i Smolarka że ten mu chyba wyperswadował aby stawiać na tych zawodników bo niestety innego wytłumaczenie nie widzę. Fajnie, że jest Iwański chociaż jeśli ma zagrać to trzeba się modlić żeby nie grali piłkami Pumy. |
Bramkarze, komedia. Obrona również - kto będzie grał na prawej ?
A co do reszty, to może być. Janczyk mnie nie dziwi, na chwilę obecną lepszy od Brożka. |
A gdzie Rasiak? wtf? kadra śmieszna dostaną bęcki i wsio :P co robi Dudek? już wole Kuszczaka
|
cfa - a co Lato ma w zamyśle skoro ci ludzie nie myślą?
Największa paranoja to pozycja bramkarza. Co jak co, ale cała trójka jest do odstrzału, no ostatecznie z tym Dudkiem się mogę pogodzić. Gdzie Kuszczak? To już lepiej było młodego Szczęsnego wziąć! Obrona - Głowa, Gancarczyk i chyba tyle normalnych.... Bieniuk? ;o Z Widzewa ? Hahaha? Kokoszka - no ciekawe... Jodłowiec & Polczak? Śmiech... No, jeszcze ten Rzeźniczak do przeżycia... Pawelec też śmiesznie w tym gronie wygląda. Pomocnicy i Napastnicy - nie mam większych zastrzeżeń. Zamiast Wilka i Smolarka jedynie dałbym kogoś innego - np. Boguski czy Małecki, ale jeden kontuzjowany, a drugi strzela fochami, więc lepiej nie. Atak - jak najbardziej wszystko w porządku. Janczyk ostatnio zdobył gola na wagę 3 pkt, poza tym to zdolny chłopak. Dobrze, że szansę dostaje Grosicki. I to, co widać na pewno - będzie system 4-4-2. Na stoperach pewnie Głowacki z Kokoszką/Jodłowcem. Lewa strona Gancarczyk, prawa Rzeźniczak. W pomocy - prawa strona Kuba, lewa strona Obraniak, na środku Lewandowski i nieco wysunięty Roger lub Iwański. Z przodu Lewandowski i Brożek albo Jeleń. |
Rzeźniczak do przeżycia? To jakieś kpiny, z boku powinien grać Żewłakowow. Szkoda że jeszcze Kiełbowicza nie powołał, albo Komorowskiego.
Ma szczęście Stefan, że wyzdrowiał Jeleń i wynaleziony jest Obraniak, może nie będzie katastrofy jak ostatnio. |
Cytat:
Grosicki na plus. |
Cytat:
|
Akurat na poziomie Rzeźniczaka obecnie w Ekstraklasie to gra co najwyżej Alvarez, no, może jeszcze Wojtkowiak, tylko że ten kontuzjowany.
Kowalewski Rzeźniczak Głowa Jodłowiec Gancarczyk Kuba Lewandao Murawski Obraniak Brożek Jeleń No ale rezerwowi obrońcy to jakieś kpiny. Bieniuk? Pawelec? Polczak!? |
Stefek powiedział:
biorę tylko tych co grają w klubach... i powołał Dudka... nie żebym coś do Jurka miał, ale ledwo się zaczęło a już brak konsekwencji i nie żebym Leo bronił, ale prawda jest taka, że współpracy z nim nie było a przed Stefkiem... nieba chcą uchylić, nawet kolejkę przełożą... chociaż szanse awansu iluzoryczne PS. Smolarka też powołał... toć on klubu szuka od dobrego miesiąca... PS2. Janas nie będzie zadowolony, Bieniuka mu zabrał, a oni w tym czasie dwa mecze grają, i jeszcze ten okres na mecze co 3 dni :) Stefek ligę by zaorał, żeby tylko zwiększyć i tak iluzoryczne szanse na awans... |
A czy ktoś się orientuję jaką PZPN może nałożyć kare za odmówienie gry w reprezentacji ?
|
żadną, bo niby czemu?
|
Atak i pomoc powołał naprawde dobrą jednak wybór bramkarzy i obrońców to jest porażka. Bramkarza ani jednego a obrońców 3 (Głowacki, Rzezniczak i Gancarczyk) no ale to raczej gwarancja ze więcej tej kadry nie poprowadzi.
|
http://sport.onet.pl/74456,1248770,2...wiadomosc.html
Mówi tak, jakby podpisał już kontrakt. Przecież miał być tylko selekcjonerem tymczasowym. Czyżby sprawa była już ustawiona? |
Cytat:
|
|
Pierwsza powazna decyzja i juz kompromitacja.
Dudek w kadrze? Na jakiej podstawie? To wielki pilkarz, ktory jednak od 4 lat regularnie nie gra w pilke, wiec o czym my tutaj mowimy? Pierwszym bramkarzem musi byc tylko i wylacznie pilkarz, ktory gra, gra i jeszcze raz gra. Zostaje wiec Boruc lub ktos z polskiej ligi, ewentualnie Kowalewski. Fabianski niech zmieni klub(mial fantastyczna oferte z PSG), w innym wypadku nie nalezy go powolywac, chyba ze jako nr 3. Kuszczaka nie biore pod uwage, bo jest to 3 bramkarz Man Utd. Polczak, Bieniuk, Pawelec...kto to jest? To pilkarz nawet nie wyrozniajacy sie w naszej ogorkowej lidze. To nie jest smieszne. Smolarek, ktory nie gra od roku w pilke i ktory nie ma klubu znowu dostaje powolanie?! Boze swiety. Facet niech lepiej poda sie do dymisji, bo widze ze chce nam zafundowac wieksza kompromitacje, niz Beenhakker ze Slowenia. |
Te powołania to jakaś kpina, albo gramy poważnie albo w ogóle nie gramy, ja bym sie zaczął mocno zastanawiać nad tą drugą opcją...
|
Małecki przyda się bardziej młodzieżówce wierze że jego start w reprezentacji to tylko kwestia czasu co do Piotra Brożka to znów jestem rozczarowany.Cieszy powołanie Głowy ale znów jestem zaskoczony niektórymi powołaniami...Ja rozumiem Dudek w kadrze ale dlaczego nie ma Boruca?!!Co tam robi Polczak Wilk?!To juz lekkie nieporozumienie.
|
W sprawie bramkarzy, to ku zdziwieniu wszystkich, ale w Polsce nie gra lepszy polski bramkarz od Pawełka. Nie będę tutaj oryginalny, jeśli stwierdzę, że błędy Kowalewskiego króciutko grającego w Koronie, przebiły wszystkie gafy Pawełka razem wzięte, choć tak naprawdę, było ich naprawdę niedużo, ale media zrobiły z nich historię absurdalną wręcz. W lidze najmniej goli wpuszcza Legia ale tam broni Słowak. Na równi z Legią pod tym względem, jest Wisła z polskim Pawełkiem. Szczerze powiem, że Dudek jest O.K., ale bez jaj, żeby siedzącego na dupie od kilku lat bramkarza, powoływać do kadry. To samo dotyczy Kuszczaka i Fabiańskiego, którzy w ostatnich kilku latach nie dość, że nie zagrali więcej od Dudka, to jeszcze przegrali rywalizację w klubach o miano drugich bramkarzy rezerwowych. Takie rzeczy spotykane są tylko w powołaniach w polskiej kadrze i nigdzie indziej na świecie. W sprawie Boruca osobiście uważam, że błędy najlepszego polskiego bramkarza, stale grajacego zagranicą w dobrym klubie, były w kadrze gorsze od tych Pawełka z ligii ( gdyż w pucharach Pawełek ich nie miał ), najlepszego polskiego bramkarza polskiej ligii. Bo z całym szcunkiem, ale Kasprziki,Przyrowskie i inne Bąki czy Glikiewicze, póki co nie są lepsi od Pawełka a ilość ich błędów jest jeszcze większa od Pawełka, który mimo wszystko, jest najbardziej ograny z nich wszystkich w meczach pucharowych czy pod presją, jaką jest walka Wisły od lat o tytuł mistrzowski. Może awans Pawełka do kadry, wywołałby w nim jeszcze większą pracę nad sobą i tak kadra, jak i Wisła miałyby z niego pożytek większy, niż z wiecznie otrzymujących swe szanse w kadrze, bramkarzy ławkowiczów, czy kiksiarzy w styłu Boruc lub Kowalewski.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Problem Pawelka jest taki ze jest to przyzwoity bramkarz ktory potrafi wybronic mecz. Ale puszcza mega szmaty i wszyscy to pamietaja a potem wypominaja, ale jak wybronil ostatni mecz na remis to juz sie k..wa sie nie pamieta ot taka rola bramkarza cos na ten temat wiem. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl