![]() |
Czy macie może porównanie expected goals za Guli i za Brzęczka?
Moglibyście zrobić ich szersze porównanie statystyczne? |
ponoć to byłe ruskie statystyki , z wiadomych powodów obecnie niedostepne
natomiast tzw gołym okiem sytuacji bramkowych mielismy u wuja znacznie wiecej , ale to moje wrazenie moze byc tylko |
xGoals sa dostepne na https://ekstrastats.pl/. Nie ma jeszcze ostatniej kolejki. Jak bedzie wrzuce
|
Hej jak tam szanse na awans?
Wystarczy wygrac 1 mecz na 13 ? to podobno wyrówna liga |
Tabele ekstraklasy za okres gdy trenerami byl Gula i Brzeczek.
Najpierw Gula https://i.ibb.co/WyFZjmD/Zrzut-ekran...8-06-24-13.png Brzeczek https://i.ibb.co/3SSMRzv/Zrzut-ekran...8-06-26-03.png Jak widac po strazaku Brzeczku bylo gorzej Zobaczmy jak Wisla tracila bramki https://i.ibb.co/pPS0SMv/Zrzut-ekran...8-06-29-36.png I teraz kazdy moze sie zastanawiac czy lepiej: 1. Stracic w dwoch meczach 5 bramek (na 21)(Lech, Slask) 2. stracic w 3 eczach 4 bramki (na 13) (Pogon, Wisla Plock, Radomiak) A teraz Expected Golas xGoals Metodyka wyliczen https://ekstrastats.pl/tag/expected-goals/ https://i.ibb.co/59tVbyV/Zrzut-ekran...8-06-33-33.png xGoals poslzo za Brzeczka w gore ale niewiele to dalo. No i na koniec mlodziezowcy ale to kazdy juz wie ze najwiecej mlodziezowcow miala Wisla i jak sie skonczylo wiadomo https://ekstrastats.pl/mlodziezowcy-2122/ https://i.ibb.co/rxLNFyK/Zrzut-ekran...8-06-34-51.png |
Zrobiłem zestawienie miejsc 6, 2 i 1 od sezonu 11/12.
Wnioski są następujące: Kod:
miejsce max avg minKod:
|
A jak wygląda sprawa spadku ?
|
Cytat:
15 miejsce - 37 punktów, wymagana średnia 1,09 W sezonie 2021/22 wystarczyło 35 punktów - 1,03 (e-klapa), 36 - 1,06 (1 liga). Po pierwszych 3 meczach zdecyduję czy sprawdzać dane historyczne 1 ligi. |
Wg STS z lipca jesteśmy 2 kandydatem do awansu z 1 ligi:
https://www.sts.pl/blog/ekstraklasa-awans-typy/ Patrząc na zawirowania z transferami to krytyczny dla nas okres kończy się 1 września. A teraz staty: Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Z ilu lat liczyles te dane do awansu?
|
Zgadzam się, że średnia 2.00 z reguły daje awans.
Niekoniecznie z 1 miejsca. Istnieje jednak 25% szans na brak awansu przy średniej 2pts/mecz, biorąc pod uwagę ostatnie 8 sezonów. Za ostatnie 8 sezonów średnia 2pts/mecz dawała : 2021/22 - 2 miejsce 2020/21 - tyle samo punktów co lider 2019/20 - 1 miejsce 2018/19 - 3 miejsce (brak awansu) 2017/18 - 1 miejsce 2016/17 - 1 miejsce 2015/16 - 2 miejsce 2014/15 - 4 miejsce (brak awansu) Średnia pozycja w tabeli przy 2pts / mecz : 1,9375 (za sezon 20/21 przyznałem pozycję 1,5). Jeżeli odrzucimy skrajne wyniki (po 1 lub po 2) to nadal średnia wychodzi bliżej 2 pozycji w tabeli niż 1. Pozdrawiam. PS Możliwe, że zaginął Ci sezon 2018/2019, którego google z jakiegoś powodu nie wyświetla i stąd przekłamanie w założeniach. |
Liczyłem od sezonu 2011/12
Kod:
# max avg minDane brałem z 90minut.pl |
3 miejsce po 3 kolejkach - rewelacja. Następny mecz z "czerwoną latarnią" ale dwaj podstawowi gracze są kontuzjowani. A
A teraz staty. Średnia nadal na top1, a co najważniejsze rośnie. Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
|
Dlaczego chwilo?
|
Trwaj chwilo boś piękna. Ostatni raz trzy razy wygraliśmy w 2020:
Płock 1:0 23 czerwca 2020 Górnik Z. 0:1 27 czerwca 2020 ŁKS 1:2 3 lipca 2020 Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazdAle fajne, że obrona jest i miała dziś szczęście (poprzeczka). |
Fernandez wszedł na boisko i okazało się, że lepiej grać z napadziorem. Nas w tym sezonie to raczej tylko szpital może wykończyć.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Kiedy ostatnio mieliśmy serię czterech zwycięstw?
|
Za Stolarczyka jesień 2018 i runda która zapadnie w pamięci na długie lata.
Wygrane kolejno z Lechem, Górnikiem, Śląskiem i Lechia. I zasłużony fotel lidera. |
Cytat:
19.08.18 2:5 Lech 25.08.18 3:0 Górnik Z. 01.09.18 0:1 Śląsk 15.09.18 5:2 Lechia |
To Brzęczek nawiązuje do dobrych wzorców :D Oby cały sezon się jednak lepiej potoczył.
|
1234456678910
|
Pompujcie balonik 😁 Narazie minęły 4kolejki i mamy kupę szczęścia, zobaczymy jak będzie po powiedzmy 20 kolejkach
|
5 kolejek i jak na razie wyglądamy na głównego kandydata do awansu z 1 ligi. Tu nie ma co "pompować", tu trzeba wymagać by Wisła stała się piątym klubem, któremu udał się powrót po roku z 1 ligi do E-klapy.
I oczywiście mam świadomość, że 22 kolejka to raczej w sferze marzeń ale wcale bym się nie obraził :> |
dla mnie kluczowe bedzie zamkniecie okienka
oczywiscie temat napastnika podkrecam bo śmieszy , ale tak naprawde na niego nie licze , natomiast troskam sie o rozkupienie nam składu JEŚLI nie odejdzie nikt to jest szansa na pobicie rekordu miedzi i to nie żadne pompowanie balonika jak odejdzie Fernandez to raczej nie jak podkupia Fernandeza , Bieganskiego , Coleya i Dude , to o środek tabeli może byc ciężko |
Cytat:
Kolejki 13-18 będą kluczowe. Wtedy mam się zacznie maraton ŁKS, TBB, Podbeskidzie, Łęczna, Sosnowiec i Sandecja na wyjazdach. Do 12 kolejki jak będziemy skoncentrowani i ominą nas kontuzje to nie zaliczymy porażki. |
Cytat:
Po wczorajszej konferencji Wuja nie wyglądało, że jest przekonany, że nie będzie strat w sierpniu. Myślę, że z wymienionej przez ciebie czwórki to możemy się obawiać jedynie o Fernandeza. |
No to porównanie do Miedzi i Widzewa nie za bardzo. Po 18 kolejkach Miedź miała 38 pkt a Widzew 35. Trzecia Korona miała 32 pkt.
Miedź miała mocną drugą rundę. A dokładnie mówiąc, po połowie sezonu czyli 17, a nie 18 kolejkach, Miedź 35 pkt, Widzew 34 pkt, Tychy 30 pkt. Miedź bilans 10-5-2, a drugą rundę mieli bilans 13-3-1. W piłce czasami tak jak w siatkówce czy tenisie. Set setowi nierówny, raz wygrają 25:15, kolejny set 15:25 przegrają, raz piękny pierwszy set wygrany, a kończy się 1:3 cały mecz. A w piłce czasami jakaś drużyna łapie forme na kilka czy kilkanaście kolejek, albo tę formę traci i odskakuje/spada reszcie. Miedź w tamtym sezonie tak zrobiła i chociażby Termalica w ekstraklasie też trochę goniła. Dlatego z tym myśleniem, że jak po 5 czy po 25 kolejkach jest ok to tak będzie dalej, nie zawsze się to sprawdza. |
Kluczowa jest przerwa zimowa i raczej do tego się odnosze (choć czasem jest po 18 a czasem po 20 kolejce). Miedź miała przed wiosną 9 pkt przewagi nad strefą awansu i psychiczny luz. Nie straciła nikogo zbytnio w przerwie zimowej i poszła jak po swoje.
Na starcie sezonu obstawiałem że będziemy zimować w top 6 i nic poza tym, zaliczymy ciężki start sezonu i raczej nie 13 pkt w 5 meczach ale max 7-8. Potem wyszła nieznajomość poziomu 1 ligi i to jak poziom szoruje dna. Do tego Brzęczek trafia z transferami, o czym póki co się nic nie mówi. A też tego nie obstawiałem. |
Po tym klapsie w mordę w ostatnim sezonie, teraz wygląda to wszystko o 180 stopni inaczej. Może w końcu po chudych latach przyjdą dla nas jakieś lepsze.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl