Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

czaro 22.05.2022 10:05

Czy macie może porównanie expected goals za Guli i za Brzęczka?

Moglibyście zrobić ich szersze porównanie statystyczne?

Arkadiusz.Czerepach 23.05.2022 07:35

ponoć to byłe ruskie statystyki , z wiadomych powodów obecnie niedostepne


natomiast tzw gołym okiem sytuacji bramkowych mielismy u wuja znacznie wiecej , ale to moje wrazenie moze byc tylko

bódyń 23.05.2022 09:27

xGoals sa dostepne na https://ekstrastats.pl/. Nie ma jeszcze ostatniej kolejki. Jak bedzie wrzuce

pan_premier 23.05.2022 09:49

Hej jak tam szanse na awans?

Wystarczy wygrac 1 mecz na 13 ? to podobno wyrówna liga

bódyń 28.05.2022 05:35

Tabele ekstraklasy za okres gdy trenerami byl Gula i Brzeczek.
Najpierw Gula
https://i.ibb.co/WyFZjmD/Zrzut-ekran...8-06-24-13.png
Brzeczek
https://i.ibb.co/3SSMRzv/Zrzut-ekran...8-06-26-03.png


Jak widac po strazaku Brzeczku bylo gorzej


Zobaczmy jak Wisla tracila bramki
https://i.ibb.co/pPS0SMv/Zrzut-ekran...8-06-29-36.png
I teraz kazdy moze sie zastanawiac czy lepiej:
1. Stracic w dwoch meczach 5 bramek (na 21)(Lech, Slask)
2. stracic w 3 eczach 4 bramki (na 13) (Pogon, Wisla Plock, Radomiak)


A teraz Expected Golas xGoals

Metodyka wyliczen https://ekstrastats.pl/tag/expected-goals/
https://i.ibb.co/59tVbyV/Zrzut-ekran...8-06-33-33.png
xGoals poslzo za Brzeczka w gore ale niewiele to dalo.


No i na koniec mlodziezowcy ale to kazdy juz wie ze najwiecej mlodziezowcow miala Wisla i jak sie skonczylo wiadomo

https://ekstrastats.pl/mlodziezowcy-2122/
https://i.ibb.co/rxLNFyK/Zrzut-ekran...8-06-34-51.png

pepe72 22.06.2022 18:29

Zrobiłem zestawienie miejsc 6, 2 i 1 od sezonu 11/12.
Wnioski są następujące:

Kod:

miejsce max avg  min
      1  77 67,7  61
      2  73 63,6  58
      6  56 52,3  48

Czyli przy 34 meczach przyjmuję do obliczeń:
Kod:

     
      punkty średnia
baraże    53    1,56
vice      64    1,88
mistrz    68    2,00

Miejsca 1 i 2 awansują bez baraży, miejsca 3,4,5,6 rozgrywają baraże - jeden mecz, dwie rundy, przegrywający odpada.

santiago_1986 22.06.2022 18:51

A jak wygląda sprawa spadku ?

pepe72 23.06.2022 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez santiago_1986 (Post 1586864)
A jak wygląda sprawa spadku ?

Spadają 3, więc podobnie jak w zeszłym sezonie.
15 miejsce - 37 punktów, wymagana średnia 1,09
W sezonie 2021/22 wystarczyło 35 punktów - 1,03 (e-klapa), 36 - 1,06 (1 liga).

Po pierwszych 3 meczach zdecyduję czy sprawdzać dane historyczne 1 ligi.

pepe72 24.07.2022 19:35

Wg STS z lipca jesteśmy 2 kandydatem do awansu z 1 ligi:
https://www.sts.pl/blog/ekstraklasa-awans-typy/
Patrząc na zawirowania z transferami to krytyczny dla nas okres kończy się 1 września.

A teraz staty:
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          2        1        1
punkty            4        1        3
średnia          2,00    1,00      3,00
Procent meczów    6%         

Baraże          53   
Brakuje          49   
średnia na mecz  1,53

awans vice      64
Brakuje          60
średnia na mecz  1,88

Średnia 2,00 to średnia na awans z 1 miejsca

Karherop 25.07.2022 11:37

Z ilu lat liczyles te dane do awansu?

s1mone 25.07.2022 13:34

Zgadzam się, że średnia 2.00 z reguły daje awans.
Niekoniecznie z 1 miejsca.
Istnieje jednak 25% szans na brak awansu przy średniej 2pts/mecz, biorąc pod uwagę ostatnie 8 sezonów.

Za ostatnie 8 sezonów średnia 2pts/mecz dawała :
2021/22 - 2 miejsce
2020/21 - tyle samo punktów co lider
2019/20 - 1 miejsce
2018/19 - 3 miejsce (brak awansu)
2017/18 - 1 miejsce
2016/17 - 1 miejsce
2015/16 - 2 miejsce
2014/15 - 4 miejsce (brak awansu)

Średnia pozycja w tabeli przy 2pts / mecz : 1,9375 (za sezon 20/21 przyznałem pozycję 1,5). Jeżeli odrzucimy skrajne wyniki (po 1 lub po 2) to nadal średnia wychodzi bliżej 2 pozycji w tabeli niż 1. Pozdrawiam.

PS
Możliwe, że zaginął Ci sezon 2018/2019, którego google z jakiegoś powodu nie wyświetla i stąd przekłamanie w założeniach.

pepe72 25.07.2022 14:46

Liczyłem od sezonu 2011/12

Kod:

#  max  avg    min
1  77  67,73  61
2  73  63,55  58
6  56  52,27  48

2*34=68 - 7 razy wystarczyło na 1 miejsce na 11 przypadków i 9 razy wystarczyło na miejsce w top2.

Dane brałem z 90minut.pl

pepe72 01.08.2022 21:41

3 miejsce po 3 kolejkach - rewelacja. Następny mecz z "czerwoną latarnią" ale dwaj podstawowi gracze są kontuzjowani. A
A teraz staty. Średnia nadal na top1, a co najważniejsze rośnie.
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          3        2        1
punkty          7        4        3
średnia          2,33      2,00    3,00
Procent meczów  9%         
             
Baraże          53         
Brakuje        46   
średnia na mecz  1,48
             
awans vice      64         
Brakuje        57         
średnia na mecz  1,84
             
awans m        68         
Brakuje        61         
średnia na mecz  1,97


Arkadiusz.Czerepach 05.08.2022 21:41

https://i.imgur.com/6AwS0z6.png


chwilo trwaj

Karherop 05.08.2022 23:17

Dlaczego chwilo?

pepe72 06.08.2022 00:08

Trwaj chwilo boś piękna. Ostatni raz trzy razy wygraliśmy w 2020:
Płock 1:0 23 czerwca 2020
Górnik Z. 0:1 27 czerwca 2020
ŁKS 1:2 3 lipca 2020

Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          4        2      2
punkty          10        4      6
średnia          2,50    2,00    3,00
Procent meczów  12%         
             
Baraże          53         
Brakuje        43         
średnia na mecz  1,43   
             
awans vice      64         
Brakuje        54         
średnia na mecz  1,80   
             
awans m        68         
Brakuje        58         
średnia na mecz  1,93

Jakby był napadzior to dziś powinno być z 5:0
Ale fajne, że obrona jest i miała dziś szczęście (poprzeczka).

pepe72 09.08.2022 22:04

Fernandez wszedł na boisko i okazało się, że lepiej grać z napadziorem. Nas w tym sezonie to raczej tylko szpital może wykończyć.
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          5      3      2
punkty          13      7      6
średnia          2,60    2,33  3,00
Procent meczów  15%         
             
Baraże          53         
Brakuje        40         
średnia na mecz  1,38   
             
awans vice      64         
Brakuje        51         
średnia na mecz  1,76   
najwcz. w kol.  22         
             
awans m        68         
Brakuje        55         
średnia na mecz  1,90

Najwcześniej możemy (statystycznie) zaklepać sobie awans w 22 kolejce czyli 5 marca.

wolfy 09.08.2022 22:47

Kiedy ostatnio mieliśmy serię czterech zwycięstw?

Karherop 09.08.2022 23:06

Za Stolarczyka jesień 2018 i runda która zapadnie w pamięci na długie lata.

Wygrane kolejno z Lechem, Górnikiem, Śląskiem i Lechia. I zasłużony fotel lidera.

pepe72 09.08.2022 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1589370)
Za Stolarczyka jesień 2018 i runda która zapadnie w pamięci na długie lata.

Wygrane kolejno z Lechem, Górnikiem, Śląskiem i Lechia. I zasłużony fotel lidera.

Dokładnie.
19.08.18 2:5 Lech
25.08.18 3:0 Górnik Z.
01.09.18 0:1 Śląsk
15.09.18 5:2 Lechia

wolfy 09.08.2022 23:24

To Brzęczek nawiązuje do dobrych wzorców :D Oby cały sezon się jednak lepiej potoczył.

Karherop 10.08.2022 07:29

1234456678910

AS82 10.08.2022 07:41

Pompujcie balonik 😁 Narazie minęły 4kolejki i mamy kupę szczęścia, zobaczymy jak będzie po powiedzmy 20 kolejkach

pepe72 10.08.2022 07:57

5 kolejek i jak na razie wyglądamy na głównego kandydata do awansu z 1 ligi. Tu nie ma co "pompować", tu trzeba wymagać by Wisła stała się piątym klubem, któremu udał się powrót po roku z 1 ligi do E-klapy.

I oczywiście mam świadomość, że 22 kolejka to raczej w sferze marzeń ale wcale bym się nie obraził :>

Arkadiusz.Czerepach 10.08.2022 08:42

dla mnie kluczowe bedzie zamkniecie okienka

oczywiscie temat napastnika podkrecam bo śmieszy , ale tak naprawde na niego nie licze , natomiast troskam sie o rozkupienie nam składu

JEŚLI nie odejdzie nikt to jest szansa na pobicie rekordu miedzi i to nie żadne pompowanie balonika

jak odejdzie Fernandez to raczej nie

jak podkupia Fernandeza , Bieganskiego , Coleya i Dude , to o środek tabeli może byc ciężko

Karherop 10.08.2022 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1589404)
Pompujcie balonik 😁 Narazie minęły 4kolejki i mamy kupę szczęścia, zobaczymy jak będzie po powiedzmy 20 kolejkach

Zimujemy po 18 kolejce, uważam że mniej więcej będzie wiadomo czy idziemy na pewny awans jak Miedź, czy drogą Widzewa i do końca drżenie o wynik i oczywiście okno zimowe powie wiele..

Kolejki 13-18 będą kluczowe. Wtedy mam się zacznie maraton ŁKS, TBB, Podbeskidzie, Łęczna, Sosnowiec i Sandecja na wyjazdach.

Do 12 kolejki jak będziemy skoncentrowani i ominą nas kontuzje to nie zaliczymy porażki.

pepe72 10.08.2022 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1589411)
dla mnie kluczowe bedzie zamkniecie okienka

oczywiscie temat napastnika podkrecam bo śmieszy , ale tak naprawde na niego nie licze , natomiast troskam sie o rozkupienie nam składu

JEŚLI nie odejdzie nikt to jest szansa na pobicie rekordu miedzi i to nie żadne pompowanie balonika

jak odejdzie Fernandez to raczej nie

jak podkupia Fernandeza , Bieganskiego , Coleya i Dude , to o środek tabeli może byc ciężko

Dokładnie. Większość "zachodnich" lig kończy 31 sierpnia, więc mamy 3 tygodnie strachu o utrzymanie składu.
Po wczorajszej konferencji Wuja nie wyglądało, że jest przekonany, że nie będzie strat w sierpniu.

Myślę, że z wymienionej przez ciebie czwórki to możemy się obawiać jedynie o Fernandeza.

Jaroo1 10.08.2022 09:08

No to porównanie do Miedzi i Widzewa nie za bardzo. Po 18 kolejkach Miedź miała 38 pkt a Widzew 35. Trzecia Korona miała 32 pkt.
Miedź miała mocną drugą rundę. A dokładnie mówiąc, po połowie sezonu czyli 17, a nie 18 kolejkach, Miedź 35 pkt, Widzew 34 pkt, Tychy 30 pkt. Miedź bilans 10-5-2, a drugą rundę mieli bilans 13-3-1.

W piłce czasami tak jak w siatkówce czy tenisie. Set setowi nierówny, raz wygrają 25:15, kolejny set 15:25 przegrają, raz piękny pierwszy set wygrany, a kończy się 1:3 cały mecz.
A w piłce czasami jakaś drużyna łapie forme na kilka czy kilkanaście kolejek, albo tę formę traci i odskakuje/spada reszcie. Miedź w tamtym sezonie tak zrobiła i chociażby Termalica w ekstraklasie też trochę goniła.

Dlatego z tym myśleniem, że jak po 5 czy po 25 kolejkach jest ok to tak będzie dalej, nie zawsze się to sprawdza.

Karherop 10.08.2022 09:41

Kluczowa jest przerwa zimowa i raczej do tego się odnosze (choć czasem jest po 18 a czasem po 20 kolejce). Miedź miała przed wiosną 9 pkt przewagi nad strefą awansu i psychiczny luz. Nie straciła nikogo zbytnio w przerwie zimowej i poszła jak po swoje.

Na starcie sezonu obstawiałem że będziemy zimować w top 6 i nic poza tym, zaliczymy ciężki start sezonu i raczej nie 13 pkt w 5 meczach ale max 7-8. Potem wyszła nieznajomość poziomu 1 ligi i to jak poziom szoruje dna.

Do tego Brzęczek trafia z transferami, o czym póki co się nic nie mówi. A też tego nie obstawiałem.

Jaroo1 10.08.2022 10:22

Po tym klapsie w mordę w ostatnim sezonie, teraz wygląda to wszystko o 180 stopni inaczej. Może w końcu po chudych latach przyjdą dla nas jakieś lepsze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl