![]() |
wszystko to co piszecie nic nie zmienia co do anszego transferu. Jesli pilka moze poklepac Polonia Bytom, czy inny zespol znaczy ze mogliby poklepac nasi.
w innych ligach tez sa gorsze i slabsze zespoly, ale gaja pilka, po ziemi, spokojnie. to nie kwestia tego czy nasza liga sie wyrownala czy nie, u nas nie ma gry po ziemii, utrzymywania sie przy pilce, wszystko na pale. |
Cytat:
Wiec ja Skorżę rozumie.Bo co on może??? Posadzi Brożka, Małeckiego,Łobodzińskiego (akurat jemu nie można zarzucić ,że się nie stara, że nie walczy- on po prostu ma niskie umiejętności ;) ),Kirma (też słabiutko gra) ,po czym przegra mecz i opier...l na dywaniku, na forum, w prasie, w TV dlaczego on tak kluczowych piłkarzy posadził. Jedyne lekarstwo, to transfery (nowych piłkarzy którzy jeszcze nic nie osiągneli ,bo grają w gorszych klubach,w niższych ligach, lub szkolenie młodzieży),ale do tego potrzeba scoutów oraz zaplecza. A jak z tym w polskiej piłce jest to każdy z Nas wie :/ |
Cytat:
Problemem jest w tym, że im się może CHCE grać, pokazać, a nasi uznali, że te 6 zwycięstw pod rząd już zapomnieliśmy. Guzik prawda! To oni zapomnieli, że mają zmazywać plamę. Co deklarowali po Levadii? Ładna, miła dla oka gra! A co widzę? Kaszanę w wykonaniu Wiślaków. Pewnie zbesztacie mnie że jeden remis i już szczekam, lecz toporną piłkę Wisła gra od początku ligi (może wyłączając mecz z Zagłębiem). |
mi nie chodzi o niewiadome jakie akcje, ni oczekuje cudowo. wiem ze to polska liga.
u nas zawodnicy nie konstruuja akcji, nie potrafisa wymienic 5 celnych podan. to nie jest ztuka, w a klasie da sie to robic. polonia btom moze to robic a my nie mozemy? poprostu trener wymaga od zawodnikow jak najszybszego kopniecia pilki do przodu, zebyczasem straty nie bylo. to musza byc zalecenia trenera, inaczej tego nie widze. |
Bo Skorza jest zapatrzony w Liverpool tylko,że tam Gerrard potrafi z ''kroka'' rzucić krosa na 50 metrów do skrzydłowego dokładnie co do cm..a u nas Jop tak robi i wybija do kamerzysty ;D Benitez tak gra ze jest długie podanie ale potem w ataku jest gra kombinacyjna a w Wisle gra kombinacyjna to Małecki do Brożka Brożek z pierwszej do Małeckiego,i to jest tyle bo wiecej nie umieją.
|
Cytat:
Z Zagłębiem :] A co do tych, co chcą odejścia Skorży, puknijcie się w czoło. Tak solidnie, bo jeśli myślicie, że jakikolwiek inny trener zdobyłby dwa razy mistrza z tym składem, to gratuluje. Ktoś tam pisze, że stoimy w miejscu. Jak mamy się do ku*wy nędzy rozwijac, skoro trzon pilkarski mamy od wielu lat ten sam?... |
Wnet będzie do dyspozycji Garguła i Boguski. Przy obecnej kadrze Wisły przeszedłbym na system 4-3-2-1
--------------------Brożek----------------------- -----------------Kirm - Boguski----------------- ------- Jirsak - Sobolewski - Garguła ------- Pi. Brożek - Marcelo - Głowacki - Alvarez -------------------Pawełek----------------------- Uważam, że to byłoby dobre rozwiązanie bo nie mamy piłkarzy którzy dobrze grają na skrzydłach. Nie musielibyśmy oglądać ani Łobodzińskiego, ani Małeckiego na prawej stronie. Do tego może zaczęlibyśmy grać w środku kombinacyjnie, z pierwszej piłki. Wtedy wykorzystalibyśmy potencjał Garguły, Jirsaka, Kirma. Jeśli chodzi o Kirma to dla niego lewa strona nie jest najlepsza, on lubi zejść do środka i pograć z klepki, wymienić kilka szybkich podań na małej przestrzeni i wypuścić kogoś w uliczkę. Myślę, że do takiej formacji [zagęszczenie środka] mamy lepszą kadre niż do grania skrzydłami. Niestety u nas one praktycznie nie istnieją :/ |
To ustawienie proponowane przez royalmichaela wygląda naprawdę imponująco. Ale bardziej prawdopodobny jest wariant z Diazem zamiast Tomasa. Podobnym systemem grał niedawno Lech za Smudy, Stilic i Murawski często zbiegali na skrzydła, grali momentami fałszywych skrzydłowych. Diaz jest znacznie szybszy od Jirsaka, ma też lepszą kiwke, lepiej asekuruje obrońców. Ciężko znaleźć dla Czecha jakieś sensowne miejsce na boisku, bo nie sprawdził się do tej pory jako cofnięty napastnik, ani środkowy pomocnik.
|
Cytat:
Czego ty czlowieku chcesz ood Jopa jak byl Cleber to golebie z bachow na miescie uciekaly jak widzialy ze sie do pili zbliza. |
royal michel, dobre ustawienie, przy tym ustawieniu duza prace musieliby wykonywac Pi.Brozek z Alvarezem, Pablo dalby rade ale Brozek watpie.
To ustawienie ktore rpzedstawiles ze Kirmem i Boguskim bardziej w srodku, zapewne okazaloby sie w wykonaniu Skorzy poprostu 4-5-1, z Kirmem i Boguskim na bokach gargula wysunietym. moznaby sprobowac tez ustawienia podobnego jak Barcelona(z zachowaniem proporcji) --------------------Brożek----------------------- Kirm----------------------------Malecki/Boguski -----------------Gargula------------------------ --------------Diaz------Sobol-------------------- Pi. Brożek - Marcelo - Głowacki - --Alvarez -------------------Pawełek----------------------- z ofensywnymi bocznymi obroncami, i takimi skrzydlowymi jak w Barcie Mesi i Henry, co na tenw zor. |
Zgadzam sie z Kubańczykiem bo powinniśmy czerpac nauke od najlepszych. Druga strona medalu jednak jest taka, że do tego wykonawców trzeba mieć też klasowych. Absolutnie nie ujmując nic Wisełce. Ustawinie, które pokazałeś jest ciekawe i byłby to na dzień dzisiejszy największy POWER jakim dysponujemy. :)
|
Też sie zastanawiam jak Skorża ustawi drużyne po powrocie do zdrowia Garguły i Boguskiego. bo ze oni bedą grać pierwsze skrzypce to nie mam wątpliowsci. to od nich zaczynac sie bedzie ustalanie składu. tylko jak to wszystko poskładac?? moja propozycja to taka
-----------------Brożek----------------- -----------------Boguski---------------- Kirm----------------------------Małecki --------Garguła----Sobolewski------- Pi.Brożek-Marcelo-Głowacki-Alvarez -----------------Pawełek---------------- w rezerwie pozostaja:Cebanu,Singlar,Jop,Diaz,Jirsak,Cantoro,Ł obodziśnki,Ćwielong Można wiec powiedziec ze rezerwa tez mocna! (oczywiscie poza brakiem jeszcze jednego dobrego napastnika :D) Mówiąc poważnie takim składem jaki przedstawiłem można by juz było zawojowac Europe.oczywiscie mam taka nadzieje!:) |
Trzeba znaleźć po prostu drugiego Alvareza na lewą flankę i nie będzie problemu ;)
|
Wszystko fajnie, ale chyba nie chcecie zmieniać ustawienia w połowie rundy... Natomiast pomysły ciekawe. W zimie wrócą Boguski i Garguła, a więc nie byle kto bo dwaj reprezentanci i co ważne - gracze ofensywni.
Słowem: jeśli po przepracowanej w pełnym składzie zimie nie będzie efektów w postaci lepszej gry, to po prostu Skorża nie jestem na tyle dobrym trenerem by powierzyć mu prowadzenie Wisły. Być może jeszcze nie jest... Nie zamierzam się doktoryzować na temat Skorży. Ale przykład Wisły (tej z ostatnich lat) pokazuje, że nie jest ona miejscem dobrym do nauki, zarówno jeśli chodzi o trenerów jak i zawodników. Panuje tu zbyt duża presja wyniku. Co do samego trenera, według mnie dobry trener to też taki, który potrafi ułożyć drużynę pod posiadanych zawodników, a nie tylko mający jedną sztywną koncepcje i czekający na wysokiego napastnika, a dopóki go nie ma, to z drużyną prezentuje satyrę na własną koncepcje. Być może gdyby Beto miał technikę Kirma, szybkość Grosickiego i spryt Frankowskiego, to dziś bylibyśmy w fazie grupowej LM... A z tym samym składem i... Stefanem Majewskim może też byśmy byli. Bądź, co bądź, personalnie mamy na dziś dzień najlepszą drużynę, na pewno lepszą niż Polonia Bytom i tu się wszyscy zgodzimy. Więc dlaczego w konfrontacji z taką ekipą gramy piach i tylko pojedyncze zrywy zawodników bywają groźne i przyjemne dla oka? |
Jak na razie, to gramy 442 z fałszywymi środkowymi pomocnikami i napastnikami ::lol:
I w najbliższym czasie nic się raczej w tym elemencie nie zmieni. Nową jakość mogą wnieść Boguski i może Garguła, którzy myślą zanim pobiegną, czy kopną. Ale też nie na 100%. |
kolega mądrze napisał..
po przyjściu Boguskiego i Garguły będziemy mieli... aż 3 ofensywnych i myślących piłkarzy na boisku: Kirm, Garguła i Boguski.. 2 słabo myślących - Małecki i Brożek.. ale myślę, że jakoś to się wymiesza i powstanie niezła siła rażenia :) co nie zmienia faktu, że w meczu z Polonią wyszło.. jak nasz trener motywuje naszych.. żeby nie ograć słabo grającej Polonii? wstyd! |
Tu właśnie chyba istotnym elementem jest motywacja. Tego polskim piłkarzom brakuje. Uważam, że w meczu z Polonią Wisła powinna klepnąć jej przynajmniej 3-0 i zamknęła by gębę wszystkim dookoła i potwierdziła, że w lidze nawet jak Bytombedąc wiceliderem stanie na skraju swych umiejętności to i tak polegnie w "Krakowie". Tak powinno wyglądac podejście według mnie do pracy wykonywanej w Wiśle.Nie musimy śrubowac rekordów i klepac nonstop rywala 3-0 ale takie siano jak w niedzielę nie powinno sie zdarzać! Ambicja i motywacja ...ale wiemy jak skończyła się historia w Krakowie pt. Hard Work :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nikt nie cieszy się z niepowodzeń Wisły, ani nie prosi o powrót Petrescu, Kasperczaka czy innego Engela. To są luźne dywagacje na temat tego, gdzie trener - menedżer popełnia błędy, co jest nie tak w drużynie. Słowem dyskutowane jest to, na co Skorża ma wpływ. |
Jednej rzeczy nie rozumiem, wszyscy (lacznie ze Skorza i Benhaakerem) ustawiaja Pawla Brozka na megawysunietym napastniku. Zreszta forumowi ustawiacze tez....
Srednio sie znam na pilce, wiec mnie poprawcie jakby co, ale moim zdaniem zawodnik o charakterystyce Pawla (zajebiste przyspieszenie i szybkosc, srednia technika uzytkowa, srednia gra glowa, slaba gra tylem do bramki) powinien raczej grac klasycznego napastnika (jednego z dwojki), po to, zeby miec miejsce zeby wykorzystac swoje przyspieszenie, grajac przodem do bramki i miec drugiego napastkika do pomocy, ktory sciagnie na siebie czesc uwagi obroncow zeby Brozkowi zostalo minac jednego/dwoch rywali a nie caly blok obronny... Pawel ustawiony tak jak teraz (czy to w Wisle czy w reprze) z racji tego ze nie umie jak Franek znalezc sie sprytnie tam gdzie trzeba i strzelic z miejsca (albo obrocic sie z pilka i strzelic), tylko potrzebuje grac w biegu - nie ma opcji na strzelanie, wiec podaje - to i zalicza asysty... |
mysle ze jaki i Guła i Boguski bedą wchodzić na ogonyi szlifowac forme pod kątem nastepnej rundy.
|
Cytat:
|
Gdybym był Skorżą, przyjmując powrót Garguły i Boguskiego do ich dawnej formy, przed kolejnymi i niezbędnymi transferami, postawiłbym na sprawdzenie następującego składu :
mój skład wyjściowy - Pawełek ( bramka),Alvarez ( prawa obrona),Marcelo (stoper),Głowacki (stoper),Diaz ( lewa obrona),Małecki (prawa pomoc),Sobolewski (defensywny pomocnik),Garguła (rozgrywający),Kirm (lewa pomoc),Boguski (cofnięty napastnik),Brożek ( napastnik). Rezerwowi - Cebanu ( bramka),Singlar ( prawa obrona),Jop ( stoper ),Piotr Brożek ( lewa obrona),Ćwielong ( lewa lub prawa pomoc),Jirsak (rozgrywający) i póki co z przymusu Łobodziński. Jak widać, definitywnie nie mamy 2 zmienników dla Boguskiego i Pawła Brożka w ataku. Potrzebujemy też jednego skrzydłowego pomocnika, preferującego prawą stronę boiska. Powinniśmy także rozstrzygnąć ewentualną potrzebę sprowadzenia zmiennika dla Pawełka, oceniając szansę bycia nim przez Cebanu. Podobnie musimy postąpić z lewą obroną, gdzie Piotrek nie zdaje egzaminu w grze do przodu, jeśli Diaz nadal okaże się lepszym defensywnym pomocnikiem, niż lewym obrońcą. Stoper Kowalski ogrywa się w lidze i być może i u nas się sprawdzi ?. Na pozycjach, gdzie nie będzie rzeczywistej konkurencji, przy polskich piłkarzach zwłaszcza, możemy być pewni, że nastąpi regres w grze tych piłkarzy. Oczywiście przyszłe transfery powinny być oparte bardziej o piłkarzy zagranicznych. Póki co przyszli piłkarze polscy, biegają na razie po szkolnych boiskach i upłynie kilka lat, zanim zgrają i dorównają swoim kolegom z zagranicy. Na obecnie grających w naszej lidze polskich kadrowiczach, zarobić dużo się nie da a kosztują ( cena i utrzymanie ) już teraz drożej od coraz większej ilości piłkarzy zagranicznych, lepiej od naszych wyszkolonych. Mam tu na uwadze piłkarzy klasy pucharowej i oczywiście na miarę naszych możliwości. Cupiał czy Skorża nie potrzebują doradców czy specjalnych studiów w temacie, by zauważyć, że obecni polscy piłkarze są niewyszkolonymi minimalistami boiskowymi, którzy z profesjonalizmem nie mają nic wspólnego, za wyjątkiem wyjątków. Już medialne "talenty" polskie, pewnie sobie kalkulują, że przy nowych stadionach i kasie z TV ( dzięki Euro 2012 ) będą chcieli podbić zarobki z obecnych ok. 300 tys do ok. 0,5 mil € a kluby polskie krzyczą teraz za swoich piłkarzy, kwoty wyższe od wielu klubów zagranicznych. Rachunek więc jest dość logiczny, że za mniejsze lub takie same pieniądze, warto sprowadzać piłkarzy profesjonalnych z zagranicy, aż do czasu zmiany sytuacji na polskim rynku piłkarskim ( za wyjątkiem, wyjątków ). Nawet w przykładowej Portugalii, piłkarze lepsi od naszych, w wielu klubach zarabiają obecnie mniej od wielu naszych piłkarzy z polskich klubów topowych a co dopiero mówić o płacach 0,5 miliona €, które lada moment " piłkarskie grupy trzymające w polskich klubach władzę " sobie zażyczą i Cypr stanie się dla nich atrakcyjny, wyłącznie turystycznie. Szkoda tylko, że poziom piłkarski który sobą prezentują , nie pozwoli im zwiedzać Europy zawodowo, tak poprzez puchary czy transfery, w ślad za tymi rosnącymi płacami ( oni odpadają z pucharów, właściwie już ze wszystkimi ) . Dlatego tak biznesowo, jak i sportowo, wybór dzisiejszej drogi rozwoju klubu zdaje się być tylko jeden ( za wyjątkiem, wyjątków ). |
Np taki Meyong Ze, najlepszy strzelec Bragi nie zarabia ponad 200k eurasów. I gdzie tu normalność ?
Rozumiem kontrakty motywacyjne. Ale moim zdaniem i tak płacimy za dużo. |
Nie placimy za duzo tylko nieproporcjonalnie do posiadanych przez kopaczy umiejetnosci.
|
kot - zapomniales o prawym pomocniku:)
lewa obrona - Diaz...NIE, nie i jeszcze raz nie. to najgorsza dla niego pozycja, zawsze jak gra na elwej obronie to przeciwnik robi go jak chce. srodek obrony/pomocy jak najbardziej. |
Cytat:
|
:-)Panie Maćku! Dla mnie Pan i Kasperczak jesteś w historii najlepszymi trenerami WisłY!
|
Cytat:
Sami ich sobie "wychowalismy". Kto kopnie pilke na bramke w miare mocno,i potrafi dosrodkowac blizej niz w 5 rzad trybun ,oraz tu uwaga rarytas! przyjac pilke w biegu to prawdziwy SKARB I GWIAZDA! Do Repry go,a nie sory u Benhauera grali ci co zwykle nie grali w klubach wiec to wyjatek. No a taka gwiazde to trzeba sowicie opłacic ,by miala gdzie sie szlajać po klubach , i szukac innych rozrywek po kasynach ,ot co gwiazdorskie umiejetnosci ,pensja to i rozrywka najwyzszej klasy tez musi byc.I potem jedzie taki zmanierowany pilkarzyk na zachod ,widzi jak chlopaki zapier****ja na treningach ze tylko dym widac ,i po pol roku chce do domu :) wszak tu dalej bedzie gwiazda :lol: Błedne koło jak h*j. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl