Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

wolfy 13.05.2023 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1601237)
Stal jest na 6 miejscu i ma obecnie 8 punktów straty do nas i nawet jak dziś przegra to może zdobyć do końca 9 punktów

Jeśli Arka max dziś zremisuje a PBB też max zremisuje to mamy zapewnione baraże.

Ale dla nas lepiej żeby Arka wygrała. Ale będzie trudno.

krysztal 13.05.2023 11:17

Tak patrzę na te statystyki Arki i Ruchu i chyba bym wolał żeby ten mecz odbywał sie w Gliwicach.Arka ma u siebie tylko 3 zwycięstwa a na wyjeżdzie aż 9

wolfy 13.05.2023 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1601256)
Tak patrzę na te statystyki Arki i Ruchu i chyba bym wolał żeby ten mecz odbywał sie w Gliwicach.Arka ma u siebie tylko 3 zwycięstwa a na wyjeżdzie aż 9

No, o tym pisałem. Jak przegrają z Ruchem to nie będzie to jakieś wielkie zaskoczenie.

FraMat 13.05.2023 11:36

No, ale Arce też zależy na barażach.
Oby się nie przemotywowali, bo grając na swoim normalnym poziomie, także poziomie agresji, są w stanie rozjechać Ruch bez wysiłku.

Karherop 13.05.2023 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1601248)
Ale dla nas lepiej żeby Arka wygrała. Ale będzie trudno.

Oczywiście.

Arka kiepsko gra u siebie ale ma stosunkowo nowa miotle + ten mecz to jest praktycznie być albo nie być dla ich w barażach.

wolfy 13.05.2023 16:05

GKS Katowice remisuje z Puszczą. Z jednej strony szkoda, bo przegrywali, z drugiej - stracili do nas dwa punkty.
Jeszcze żeby Arka nie sfrajerzyła, o co będzie trudno bo grają u siebie.

EDIT: Arka sfrajerzyła, zgodnie z obawami.

Marek96 13.05.2023 18:59

Czyli musimy wygrać 3 ostatnie mecze a Ruch przynajmniej raz przegrać.Lepiej nastawić się już teraz na baraze , w razie czego może się miło zaskoczymy a napewno nie zawiedziemy :D

Elendil 13.05.2023 19:06

Jeśli ktoś po rundzie jesiennej nadal ktoś myślał o awansie bezpośrednim, to sam jest sobie winien ;)

Wygrywać do końca, baraże to nie koniec świata - byle by rozgrywać je u siebie.

Harcownik 13.05.2023 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marek96 (Post 1601309)
Czyli musimy wygrać 3 ostatnie mecze a Ruch przynajmniej raz przegrać.Lepiej nastawić się już teraz na baraze , w razie czego może się miło zaskoczymy a napewno nie zawiedziemy :D

Ba. Ale kiedy ostatnio wygraliśmy bez Luisa? Kto będzie robił grę? Chyba trzeba będzie zagęścić i zagrać piątką w pomocy z jednym napastnikiem. Jeśli Benito to raczej po przerwie.

No chyba że zagramy z kontry ;)
Pbb też na musiku.

Drozd 13.05.2023 19:23

Problem w tym, że bronić tomy się raczej nie potrafimy. Trzeba zagrać normalnie i wykorzystać okazje, to wygramy. A Ruch może przegrać z każdym.

Cazador 13.05.2023 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1601313)
A Ruch może przegrać z każdym.

Dziś nie przegrali:foch:

Drozd 13.05.2023 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cazador (Post 1601314)
Dziś nie przegrali:foch:

Ale z Resovią przegrał.

skarabeus 13.05.2023 19:43

Mowilem wykartkowac Fernandeza na Chojniczanke... to mnie madre glowy wyjasnialy, ze do konca sezon nie zlapie kartki. A raczkowski mial byle pretekst to i kartke dal, bo dac mial. Proste. To bylo oczywiste, ze tak sie skonczy i sie skonczylo.

FraMat 13.05.2023 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1601312)
Ba. Ale kiedy ostatnio wygraliśmy bez Luisa? Kto będzie robił grę? Chyba trzeba będzie zagęścić i zagrać piątką w pomocy z jednym napastnikiem. Jeśli Benito to raczej po przerwie.

No chyba że zagramy z kontry ;)
Pbb też na musiku.

Gdzieś dzisiaj czytałem, że Sobol twierdzi, jakoby już od dawna spodziewano się, że Luis w końcu będzie musiał pauzować i przygotowano opcję, w której jest piłkarz, który będzie go w stanie na tej pozycji skutecznie zastąpić

wolfy 13.05.2023 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1601317)
Gdzieś dzisiaj czytałem, że Sobol twierdzi, jakoby już od dawna spodziewano się, że Luis w końcu będzie musiał pauzować i przygotowano opcję, w której jest piłkarz, który będzie go w stanie na tej pozycji skutecznie zastąpić

Oby to nie był Szywacz.

Harcownik 13.05.2023 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1601318)
Oby to nie był Szywacz.

Spokojnie. To Plewka.

FraMat 13.05.2023 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1601318)
Oby to nie był Szywacz.

Po jednodniowej euforii Loża Szyderców wróciła?
Czy kolega odzyskał swoje konto?

Karherop 13.05.2023 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1601318)
Oby to nie był Szywacz.

1. Igbekeme na 10, za nim Duda i Tachi
2. Żyro na 10
3. Duda na 10

Mówił o takich wariantach Jaroch w wywiadzie pomeczowym

ciacho 13.05.2023 21:09

^^ też bym tak zagrał. Igbekeme za Farnandeza.

Skawa Wadowice 13.05.2023 21:10

Nie potrzeba tutaj zadnego programu by wiedziec ze Wisla ma przejebane% szans na bezposredni awans

Arkadiusz.Czerepach 13.05.2023 21:16

Błaszczykowski zagra za Luisa strzeli gola , pobiegnie na trybuny przytulić wujka , a w wywiadzie pomeczowym przyjdzie czas na przedstawienie jego wersji zdarzeń

marek2a 13.05.2023 22:30

Błaszczykowski kiedy wraca?

krysztal 13.05.2023 22:31

A nie przebąkiwano coś,że Rodado może zastępować Fernandeza?Jeśli chcemy kogoś kto poholuje piłkę i zagra pod faul no to chyba opcją jest -kurvva sam nie wierzę że to piszę-Żyro

Karherop 13.05.2023 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1601324)
Nie potrzeba tutaj zadnego programu by wiedziec ze Wisla ma przejebane% szans na bezposredni awans

To było już oczywiste od startu rundy.

Nawet jeśli wygramy wszystko do końca to może zabraknąć jednego punktu lub lepszego bilansu z Ruchem.

Jako ze absurd goni absurd w tej lidze to niedawno Ruch stracił punkty u siebie z Resovia i być może równie dużą niespodziankę sprawi Odra Opole (notabene 5 drużyna wiosny, tylko 4 porażki wiosna i ledwo 8 straconych goli w tym 2 z nami).

Jeśli jednak podejdziemy do barażow z 3 miejsca i meczu ze Stala Rzeszów oraz Termalika/Puszcza u siebie to będę mega zadowolony.

Arkadiusz.Czerepach 14.05.2023 08:25

zdobedziemy jeszcze 3 maks 4 punkty , czy jakis statystyk powie czy to wystarczy na 3 miejsce ?

Markus 14.05.2023 09:24

Sytuacja jest dość klarowna: chcąc zachować cień szansy na bezpośredni awans musimy wygrać z Podbeskidziem na wyjeździe. Ruch teoretycznie może coś stracić w derbach z GKS.

Karherop 14.05.2023 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1601336)
zdobedziemy jeszcze 3 maks 4 punkty , czy jakis statystyk powie czy to wystarczy na 3 miejsce ?

Nie

7 znaków

ciacho 14.05.2023 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1601336)
zdobedziemy jeszcze 3 maks 4 punkty , czy jakis statystyk powie czy to wystarczy na 3 miejsce ?

Wystarczy, bo wiadomo, że Ruch zdobiędzie jeszcze tylko 1 pkt.

Sylwus1988 14.05.2023 10:11

3 mecze do końca w tym 3 rywali z którymi raczej nam nie idzie i nigdy nie szło .

PBB-Wisła. Ostatnie nasze 3 mecze z nimi to P-P-R. Ogółem od sezonu 11/12 nasze statystyki z nimi to 7-5-5 więc kiepskie ale jednak na naszą korzyść a nasze statystyki na stadionie w bielsku to już 2-2-4 więc lepiej gra się nam z nimi na wyjazdach. Podbeskidzie jest 10 w tabeli wiosny, ale ma drugą najwyższą liczbę strzelonych goli (23) my mamy takich goli 30, Ostatni mecz 3:3 u siebie już za Sobola.

Wisła -Zagłębię Sosnowiec Ostatnie 3 mecze z nimi to P-R-W, Od sezonu 18/19 2-2-2 w tym praktycznie wszystko na wyjazdach u siebie doszukałem się jednego meczu zremisowanego 2:2 w 2018 roku. Zagłębie jest 15 w tabeli wiosny i ma 6 strzelonych bramek. Zagłębie wciąż broni się przed spadkiem więc mogą walczyć. Ostatni mecz 1:2 dla nas już za Sobola

Łęczna - Wisła. ostatnie 3 nasze mecze z nimi to W-R-P w tym ostatnia przegrana 1:2 u siebie była już z Sobolem na ławce, Łęczna jest na szóstym miejscu w tabeli wiosny, nie będzie to spacerek, ale też nie walczą już o nic.
Statystyki od sezonu 14/15 to 9-6-3 w tym na wyjeździe 3-4-2

Chwile dłuższą mi zajeło napisanie tego posta ale coś tam statystycznie chyba wnosi

wolfy 14.05.2023 10:46

Nie sądzę żeby wyniki z Ekstraklasy - nawet sprzed ponad dziesięciu lat - miały jakiekolwiek przełożenie. My i oni to zupełnie inne zespoły.

Wyniki z poprzedniej rundy już bardziej, zwłaszcza przy absencjach za kartki/kontuzje. Powrót Cisse i Sapały w dobrym stylu daje nadzieję, poza tym wracają pewniejszy jednak Łasicki i Basha. Następny mecz gramy bez Fernandeza co jest gigantycznym ciosem bo to mózg drużyny. W sumie jedynym porównywalnym w rozegraniu (ale nie w samej grze ofensywnej) jest Igbekeme, ale nie ma nikogo kto by mógł Fernandeza wystawić 1 do 1. Choćby z tego powodu mecz z PBB będzie trudny.

Nie chcę wybiegać do następnych meczy, bo tak naprawdę nawet porażka z PBB może albo praktycznie odebrać szanse na bezpośredni awans, albo zmienić niewiele (ale o to byłoby trudno). Podobnie wygrana.

Statystycznie i tak nie mamy już szansy na drugie miejsce.

Sylwus1988 14.05.2023 10:55

nie mogłem w necie się doszukać statystyk Wisły z 1 ligi sprzed mniej niż 10 lat, może źle szukałem :) dlatego też zwróciłem uwagę na 3 ostatnie mecze bezpośrednie. Według mnie coś tam jednak pokazują te statystyki, no i akurat te 3 zespoły to stali bywalcy ekstraklasy i oprócz kilku nazwisk na koszulkach tak wiele się nie pozmieniały

AgresywnyChomik 14.05.2023 10:57

Ja uwazam ze jak 3 razy wygramy to awansujemy z 2 miejsca.

wolfy 14.05.2023 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1601349)
Ja uwazam ze jak 3 razy wygramy to awansujemy z 2 miejsca.

Też tak uważam. Problem żeby wygrać trzy razy.
To jak w poprzednim sezonie i naszymi rachubami o utrzymaniu. Utrzymanie było do zrobienia, jasne, tylko myśmy meczy nie wygrywali.

@Sylwus1988 - trudno pisać o kilku nazwiskach na koszulkach kiedy np. u nas nie ma ani jednego piłkarza z tamtych czasów w składzie.

doktor granat 14.05.2023 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1601349)
Ja uwazam ze jak 3 razy wygramy to awansujemy z 2 miejsca.

Hmm gdzie i kim Ruch miałby stracić aż 3 pkt? Niestety trzeba było z nimi zremisować.

nero 14.05.2023 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1601351)
Hmm gdzie i kim Ruch miałby stracić aż 3 pkt? Niestety trzeba było z nimi zremisować.

GKS Katowice remis, GKS Tychy remis i pyk stracili nawet 4 pkt.

gizmowisla 14.05.2023 12:38

Nie ma juz co wyliczac, ruch punktow nie straci a my musimy 3 mecze wygrac zeby miec na baraze handicap w postaci R22 i tyle, az tyle i tylko tyle......w pelnym skladzie , na wlasnym stadionie nikt nam nie odbierze awansu

pepe72 14.05.2023 12:59

Twierdza R22 nadal niezdobyta w 2023!
Staty po meczu:
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          31    16    15
punkty            54    34    20
średnia            1,74  2,13  1,33
Procent meczów    91%         
             
6 miejsce (pkt)  46         
zostało meczów    3         
przewaga          8         
możemy tracić      2,67         
             
3 miejsce (pkt)  My
             
2 miejsce (pkt)  56         
zostało meczów    3         
brakuje punktów    3 (2+1)         
potrzebna średnia+ 1,00

Statystycznie zapewnialiśmy sobie udział w barażach. Jeśli Podbeskidzie straci dziś punkty to również matematycznie.
Ze Stalą, która teraz jest na 6 miejscu mamy lepszy stosunek. Jeśli Podbeskidzie wygra dziś mecz to nadal będzie na 7 miejscu ale gramy z nimi za tydzień.

pepe72 14.05.2023 13:06

Drużyny 2-5 w kolejnych kolejkach:
Kod:

    Wisła          3  Ruch      2  Bruk-Bet    4  Puszcza  5
32  w Podbeskidzie 8  d Odra  13  d Sandecja 18  d GKS T.  12
33  d Zagłębie    15  w GKS K.  9  w Resovia  14  w Skra    16
34  w Górnik Ł    10  d GKS T. 12  d Arka      7  d Chrobry 11
niektóre miejsca mogą się jeszcze zmienić - zrobię update po ostatnim meczu

3 wygrane dają nam co najmniej mecze barażowe w (niezdobytym w 2023) Krakowie.
Ruch musi stracić 3 punkty (jedna przegrana lub dwa remisy). Odra nadal nie ma utrzymania.

Skoro nie ma Fernandeza to trzeba liczyć na Angela. A i tak najważniejsza jest obrona. Colley nie zagra bo się wykartował. Niestety Igbekeme zawalił bramkę w ostatnim meczu więc będzie ciężko.

Arka, mimo dania d...y z Ruchem nadal ma szansę na top6 co może być pomocne w 34 kolejce.

Po sensacyjnej wygranej Sandecji, ŁKS ma nad nami przewagę 6 (5+1) punktów. Więc jeśli dwa razy przegrają albo raz przegrają i dwa razy zremisują to przy naszych 3 zwycięstwach przegonimy ŁKS.

ciacho 14.05.2023 13:49

^^ Proponuję dodać jednak do tej tabelki ŁKS:haha:

Patryko 14.05.2023 15:06

Najpierw wygrajmy wszystko do końca ;) Nie wiem czemu, ale bardzo obawiam się meczu z Podbeskidziem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl