![]() |
Pewnie dlatego że ten największy żuraw ze Szczecina ma jakiś zasięg,przejedzie potem na prawo i będzie(to tylko moja teoria)
|
Wczesnije obiecane obrazki ze stadionu :)
Widok z przedprzedostatniego miejsca w narozniku : http://img99.imageshack.us/img99/7748/przed.th.png a tu widok z ostatniego miejsca w narozniku :) http://img265.imageshack.us/img265/7445/ostatni.th.png a tu cale C http://img25.imageshack.us/img25/1770/86517756.th.png |
Cytat:
Skonca po jednej stronie to przejada na druga i dokoncza. Ludzie czy wy mie macie innych problemow? |
zapytał sie ktos kulturalnie to go zbesztali:)
a moim zdaniem w naroznikach byly reflektory ktore byly zdejmowane niedawno i dlatego postep prac w tym terenie jest jaki jest, na dzisiejszych zdjeciach widac ze tam dopiero jest robione zbrojenie pod wylewke chyba, czyli cos co bylo robione w kwietniu na dlugoscidawnej C |
To jest niesamowite, dzien po dniu ogladac jak nasz stadion pnie sie w gore. Mam pytanie - po obnizeniu murawy bedzie miejsce jeszcze na 3 rzedy siedzen. Tak logicznie by bylo, zeby to bylo na wszystkich trybunach. Z drugiej strony, czy to bedzie w ogole mozliwe, zeby do D, E cos dobudowac od dołu ? A co z fosą przed E i D, jest zasypana, ale po obnizeniu murawy trzeba bedzie chyba ja wyburzyc (z tego co pamietam to ona jest betonowa).
|
Ktoś wie na jakiej wysokości będą umieszczone kamery tv? Mam nadzieję że na co najmniej takiej jak jest teraz, albo jeszcze wyżej.
|
Cytat:
Jeszcze stadionu nie wybudowali a Ty sie pytasz gdzie kamery beda??? myslenie nie boli |
Cytat:
|
Cytat:
Sorki za osobista wycieczke i to jeszcze w takim temacie, ale mysle, ze zbastowanie dobrze na Ciebie wplynie. Bedziesz mial watrobe zdrowsza i wiecej panienek poderwiesz. Pozdrawiam |
Cytat:
|
Cytat:
Zmieniając temat: Przed 22 a na budowie ruch. Pozdrawiam |
Wlasnie tak mi sie skojarzylo ze sytuacja na budowie przypomina mi wchodzacy teraz do kin film transformers 2 .Po zestawieniu wychodzi ze chyba sie zbytnio nie mylilem
http://img150.imageshack.us/img150/5056/82070660.jpg Zdjecia orginalne: Maks Michalczak: http://wisla.krakow.pl/_pliki_/zdjec...0774541669.jpg Jaimie Trueblood: http://www.filmofilia.com/wp-content...sformers-2.jpg |
Tymczasem trybuna cały czas nabiera na wysokości , kolejne stropy montują.
|
Pogoda pod psem, ale gruz z byłej A i B znika w szybkim tempie:)
|
Postęp prac (dzisiejsze foto):
http://img195.imageshack.us/img195/5...erwzdjcieh.jpg http://img195.imageshack.us/img195/1669/wisa.jpg |
wiecie ze prefabrykaty robia kibice Ruchu:) a firma znajduje sie w Siemianowicach Sl.
|
Cytat:
Mam nadzieję że to normalni kibice, i że kontrola jakości jest w tej firmie "neutralna"... :-/ Czasy sabotażu chyba dawno minęły? radek89: dobra robota, dzięki, a nie chciałoby Ci się na zdjęciu zaznaczyć w ten sam sposób jeszcze zarysu drugiego piętra i dachu? |
Cytat:
|
Cytat:
|
W Nowym Yorku jak budowano nowy stadion Yankee, ekipa byla z Bostonu i zabetonowala w stropie koszulke Red Sox ich najwiekszych rywali. Sprawa wydala sie gdy zdjecia opublikowano za wczesnie i udalo sie jeszcze ja wyciagnac przy relatywnie niewielkim nakladzie procy - 2 dni kucia betonu.
A jakby tak zrobic dowcip naszym ulubiencom ze stolicy :)))) |
:-P Island - fajny pomysł :) Pracujesz może na budowie stadionu w Warszawie :-P
A wracając do naszego stadionu - oglądam zdjęcia co 3-4 dni, i za każdym razem ooooo!to jużtyle zrobili ?? :D |
|
Cytat:
|
mnie najbardziej rozśmieszyły obliczenia o ile zwiększy się pojemność gdy murawa będzie obniżona o 2.5 m :D a może obniżą murawe o 10 metrów i będziemy mieli stadion na 100 tys. tyle, że boisko będzie sie nadawało conajwyżej na siatkówke plażową :P
|
Cytat:
|
Cytat:
5 metrów od boiska byłaby trybuna :) Świetny pomysł! Sędziowie liniowi będą biegać po dachu :) |
Niech ktoś założy nowy temat gdzie umieści wszystkie działające obecnie kamerki. Ja wiem że to gdzieś tutaj było, ale temat cały czas nabiera nowych stron a co chwila ktoś się pyta, dwa kamerki się zmieniają, jedną się włącza, inną wyłącza. A tak wszystkie linki dać w jednym miejscu, przykleić, zamknąć. Jak będzie trzeba autor edytuje i zmieni linki :)
|
wystarczy sobie dodac do zakładek linki z kamerkami:)
http://www.krakow.pl/kamera/wisla/ http://kamera.orge.pl/krakow3/ tu są chyba wszystkie.... p.s. chyba sie im bardzo spieszy i dobrze:) 4 sprzety na A i B. Pieknie |
@UH f B, @ciacho, @devios
zamiast nabijać się i krytykować, proponuję przeanalizować obliczenia i wtedy dopiero głosić że to idiotyzmy. matematyka i myślenie nie boli. a sedzia ile potrzebuje miejsca do biegania? 17m szerokości? a w anglii jakie są odległosci do trybun? chyba za bardzo się przyzwacziliście do obieków typu stadion slaski. a murawe onliczam pod 105X68 więc o tej siatkówce plazowej to daj sobie spokój...obliczenia sa ok. minusy to brak zadaszenia, problem wód gruntowych. jak macie snesowne argumenty to piszcie, bo od postów "nie bo nie", "idiotyzm" "bieganie po dachu" robi mi się słabo. |
Cytat:
|
Cytat:
ale teraz to co najważniejsze: nie lubie gadania "co by było gdyby" więc nie wiem wogóle po co te Twoje rozkminki i obliczenia skoro i tak nic z nich nie będzie bo planów już raczej nie zmienią a już napewno nie prez to, że ktoś tak na forum napisał a kilka osób na tym samym forum poparło ten pomysł, no chyba, że chcesz wszystkim pokazać, że masz lepszy pomysł niż nasz wielki projektant, ale na to też już niestety jest za późno edit: co do obliczeń to też nie są do końca dobre bo liczysz tak jakby wszystkie trybunu miały tyle samo pierwszych rzędów co np. ostatnich a tak by nie mogło być bo trybuny musiałby by być ścinane pod kątem |
wytłumacz mi jak wyobrażasz sobie wygląd trybun w miejscu gdzie łączą się trybuna za bramką z trybuną boczną już teraz gdy murawe obniżają o 80 cm pierwszy rząd trybun bocznych będzie zachodził na trybuny za bramkami, przy obniżaniu o 2,5 wyglądałoby to według mnie tragicznie
trybuny zostałyby wydłuzone o kilka metrów. sam się zastanawiam jak wygladałyby narozniki ale skoro udało sie połaczyc trybunę dwustopniową z jednostoniową, i dodatkowo są one ustawione pod różnym kątem to myślę że z nowo powstałymi naroznikami nie byłoby większego problemu. ale trybuny wcale nie muszą zachodzić na siebie. dlatego właśnie są narożniki. a nawet, w ostateczności możnaby nie przedłużać skrajnych sektorów i wtedy nic nie bedzie zachodzic. wyglądać zle to wcale nie musi. http://i542.photobucket.com/albums/g...t/66088857.png http://i542.photobucket.com/albums/g...eant/dach1.png ale teraz to co najważniejsze: nie lubie gadania "co by było gdyby" więc nie wiem wogóle po co te Twoje rozkminki i obliczenia skoro i tak nic z nich nie będzie bo planów już raczej nie zmienią a już napewno nie prez to, że ktoś tak na forum napisał a kilka osób na tym samym forum poparło ten pomysł, no chyba, że chcesz wszystkim pokazać, że masz lepszy pomysł niż nasz wielki projektant, ale na to też już niestety jest za późno no i zgoda to jest tylko teoretyzowanie. jest za pozno i nic sie z tym nie zrobi. ale moze to jest opcja na przyszlosc kiedy juz 33 tys nie bedzie starczac, mozna bedzie powiekszyc stadion w ten sposob jednoczesnie zmniejszajac ta nieszczesna odleglosc? nic nikomu nie probuje udowodnic, wpadłem na pomysl i rozkminiłem. może się gdzieś mylę, nie wiem. narazie oprocz braku dachu nie widze wiekszych minusów. co do obliczeń to też nie są do końca dobre bo liczysz tak jakby wszystkie trybunu miały tyle samo pierwszych rzędów co np. ostatnich a tak by nie mogło być bo trybuny musiałby by być ścinane pod kątem wziałem to pod uwagę i przez ścinanie trybun i robienie narozników wypadłoby z 220-250 miejsc wskazałem tylko ze może isnieć taka mozliwosc ale nie bede juz tego kontynuuował. niech postawią to co jest w planach i bedzie bomba ;) |
Panowie a moze dac wam widok z innych pozycji ?? bo widze ze dyskusja trwa ostro hehe :) a tak apropo to wie ktos z was moze jakie mniej wiecej beda wymiary krzeselek na C i B/A ???
|
Jeśli w Polsce będą budrzety klubów po 100 mln złotych, to i te 42 k będzie mało, i oprócz pomysłu kolegi, trzeba będzie jeszcze dobudować drugie piętro do D,E aby zrobić 50k. Dach wymienią na nowy większy, na tym samym poziomie nad całym stadionem. Tylko, że to wszystko dopiero za 10 lat. Niemożliwe ?? A kto 10 lat temu przypuszczał, że niedawno zbudowane A,B za dziesięć lat będzie do rozbiórki. Ja jak to zbudowali wtedy, to się cieszyłem, że jest w Krakowie za...ta trybuna na poziomie europejskim !!!
|
Cytat:
12345678910 |
Cytat:
tu masz link http://www.stadionwisly.info/dane_te...buna_zachodnia jak to ma byc ale nie wsystkie wymiary krzeselek sa podane, jak sobie klikniesz na trybune wschodnia to tez masz tam dane |
@preseant
Bardzo ładnie to rozrysowałeś. Nie spodziewałem się tylko, że obniżenie murawy o kilka metrów może dać aż tyle dodatkowych miejsc. Jest to troche pocieszające bo daje jakąkolwiek nadzieję, że możliwe jest w przyszłości zwiększenie pojemności naszego obiektu. PS: skąd masz model 3D stadionu? |
Mam nadzieję, że twórca tego powyżej robi go do PESa, bo prezentuje się spoko ;)
|
Raczej nie bo jeśli mogliby zwiększyć pojemność to już teraz by to zrobili przy obniżaniu murawy. Skoro już obniżają to nie wiem czy to aż taki duży problem między obniżeniem murawy o 80cm a 120cm więcej. Widocznie są jakieś problemy techniczne albo w projekcie... Nie wiem w każdym razie ktoś tu z forum robił amatorską wizualizacje stadionu i napisał że są możliwe do dobudowania 3 rzędy krzesełek - ciekawe czego akurat 3 a nie więcej.
Jeśli chodzi o powiększenie stadionu to mi by się widziało zdjęcie dachu z D i E i dorobienie kilku rzędów krzesełek tak aby przyszły dach na D i E był na takim samym poziomie jak dach na A,B,C. Wtedy wszystkie miejsca byłyby zadaszone a dach tworzyłby jedną spójną całość. Ale tu nie wiadomo czy to jest możliwe z przyczyn technicznych. Jeśli chodzi o ten projekt 3d to jakiś stary jest gdyż są szczeliny w narożnikach :P |
Projekt 3d nie jakis stary bo robilem go wedlug wszystkich danych ze strony www.stadionwisly.info. To ze sa szczeliny w naroznikach to akurat takie ujecie. Wlasnie co do naroznikow to robilem je wedlug ich schematu budowy jaki byl podany powyzszej stronie.
PS 1: Dj_ibutti obawiam sie ze bedziesz musial sie obejsc ze smakiem. Jak zaczalem tworzyc ten projekt to chcialem pokazac jaki bedzie widok z roznych stron stadionu :) PS 2: Arked to jest moja wizka z forum Sky :P :P PS 3: Narozniki jeszcze pojda pod mlotek takze o to sie nie martwic prosze :P:P |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl