Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

WILU TS 18.06.2009 13:47

Pewnie dlatego że ten największy żuraw ze Szczecina ma jakiś zasięg,przejedzie potem na prawo i będzie(to tylko moja teoria)

Ivory1906 18.06.2009 14:05

Wczesnije obiecane obrazki ze stadionu :)
Widok z przedprzedostatniego miejsca w narozniku :

http://img99.imageshack.us/img99/7748/przed.th.png

a tu widok z ostatniego miejsca w narozniku :)

http://img265.imageshack.us/img265/7445/ostatni.th.png

a tu cale C

http://img25.imageshack.us/img25/1770/86517756.th.png

saklak1906 18.06.2009 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 747317)
Pewnie dlatego że ten największy żuraw ze Szczecina ma jakiś zasięg,przejedzie potem na prawo i będzie(to tylko moja teoria)

Dokladniejest tak jak piszesz, nie ma sensu jezdzic tym dzwigiem tam i spowrotem tylko dla tego zeby budowa szla rowno.
Skonca po jednej stronie to przejada na druga i dokoncza.

Ludzie czy wy mie macie innych problemow?

sawko 18.06.2009 14:38

zapytał sie ktos kulturalnie to go zbesztali:)

a moim zdaniem w naroznikach byly reflektory ktore byly zdejmowane niedawno i dlatego postep prac w tym terenie jest jaki jest, na dzisiejszych zdjeciach widac ze tam dopiero jest robione zbrojenie pod wylewke chyba, czyli cos co bylo robione w kwietniu na dlugoscidawnej C

Bekas 18.06.2009 17:59

To jest niesamowite, dzien po dniu ogladac jak nasz stadion pnie sie w gore. Mam pytanie - po obnizeniu murawy bedzie miejsce jeszcze na 3 rzedy siedzen. Tak logicznie by bylo, zeby to bylo na wszystkich trybunach. Z drugiej strony, czy to bedzie w ogole mozliwe, zeby do D, E cos dobudowac od dołu ? A co z fosą przed E i D, jest zasypana, ale po obnizeniu murawy trzeba bedzie chyba ja wyburzyc (z tego co pamietam to ona jest betonowa).

licoo 18.06.2009 18:11

Ktoś wie na jakiej wysokości będą umieszczone kamery tv? Mam nadzieję że na co najmniej takiej jak jest teraz, albo jeszcze wyżej.

saklak1906 18.06.2009 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 747411)
Ktoś wie na jakiej wysokości będą umieszczone kamery tv? Mam nadzieję że na co najmniej takiej jak jest teraz, albo jeszcze wyżej.


Jeszcze stadionu nie wybudowali a Ty sie pytasz gdzie kamery beda??? myslenie nie boli

PhantomRanger 18.06.2009 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 747411)
Ktoś wie na jakiej wysokości będą umieszczone kamery tv? Mam nadzieję że na co najmniej takiej jak jest teraz, albo jeszcze wyżej.

To nie czytałeś, że mają nadawać z pawilonu medialnego w końcu po coś go budowali:D

JacaTS 18.06.2009 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 747423)
Jeszcze stadionu nie wybudowali a Ty sie pytasz gdzie kamery beda??? myslenie nie boli

Czy Ty sie musisz, facet, caly czas spinac? Jezeli irytuje Cie jakies pytanie to po co lejesz od razu jad na forum. Czesto mozna znalezc w Twoich postach jakies tam glebsze, logiczne przemyslenia, ale zdecydowanie za szybko popadasz w furie ;)

Sorki za osobista wycieczke i to jeszcze w takim temacie, ale mysle, ze zbastowanie dobrze na Ciebie wplynie. Bedziesz mial watrobe zdrowsza i wiecej panienek poderwiesz.

Pozdrawiam

Wicked 18.06.2009 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 747423)
Jeszcze stadionu nie wybudowali a Ty sie pytasz gdzie kamery beda??? myslenie nie boli

A co sadzisz że po wybudowaniu dopiero zadecydują? Może na dachu, może krzesełko sobie jedno wybiorą? Miejsce pod kamery na pewno jest przewidziane, tak jak na E i D, pytanie tylko gdzie, dla tych co mecze mogą oglądać tylko w TV wysokość kamery ma znaczenie. Ostatnio jakaś dziwna tendencja jest, do jechania po wszystkich którzy chcą się czegoś dowiedzie

Fogi 18.06.2009 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacaTS (Post 747466)
Czy Ty sie musisz, facet, caly czas spinac? Jezeli irytuje Cie jakies pytanie to po co lejesz od razu jad na forum. Czesto mozna znalezc w Twoich postach jakies tam glebsze, logiczne przemyslenia, ale zdecydowanie za szybko popadasz w furie ;)

Sorki za osobista wycieczke i to jeszcze w takim temacie, ale mysle, ze zbastowanie dobrze na Ciebie wplynie. Bedziesz mial watrobe zdrowsza i wiecej panienek poderwiesz.

Pozdrawiam

Bardzo dobrze facet robi. 1/4 postów w tym temacie jest po prostu żałosna. Też staram się walczyć z tym kretyństwem. Co tu dużo pisać…walka z wiatrakami. Czasem się zastanawiam czy niektóre piszące tu osoby skończyły podstawówkę. Powinno zacząć się moderować ten temat pod względem merytorycznym. Naprawdę jest wiele osób których mało interesują prymitywne komentarze nie wnoszące nic nowego do tematu. Na większość pytań zadanych w tym temacie możecie sami znaleźć odpowiedz i uwierzcie nie zajmie to więcej niż 5 min.

Zmieniając temat: Przed 22 a na budowie ruch.

Pozdrawiam

RLY 19.06.2009 09:03

Wlasnie tak mi sie skojarzylo ze sytuacja na budowie przypomina mi wchodzacy teraz do kin film transformers 2 .Po zestawieniu wychodzi ze chyba sie zbytnio nie mylilem
http://img150.imageshack.us/img150/5056/82070660.jpg
Zdjecia orginalne:
Maks Michalczak:
http://wisla.krakow.pl/_pliki_/zdjec...0774541669.jpg
Jaimie Trueblood:
http://www.filmofilia.com/wp-content...sformers-2.jpg

ciastek11 19.06.2009 12:58

Tymczasem trybuna cały czas nabiera na wysokości , kolejne stropy montują.

PhantomRanger 19.06.2009 13:18

Pogoda pod psem, ale gruz z byłej A i B znika w szybkim tempie:)

radek89 19.06.2009 13:41

Postęp prac (dzisiejsze foto):

http://img195.imageshack.us/img195/5...erwzdjcieh.jpg

http://img195.imageshack.us/img195/1669/wisa.jpg

halastRa 19.06.2009 18:07

wiecie ze prefabrykaty robia kibice Ruchu:) a firma znajduje sie w Siemianowicach Sl.

Wrona 19.06.2009 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez halastRa (Post 747917)
wiecie ze prefabrykaty robia kibice Ruchu:) a firma znajduje sie w Siemianowicach Sl.

Hmmm, fajnie... :shock:
Mam nadzieję że to normalni kibice, i że kontrola jakości jest w tej firmie "neutralna"... :-/ Czasy sabotażu chyba dawno minęły?

radek89: dobra robota, dzięki, a nie chciałoby Ci się na zdjęciu zaznaczyć w ten sam sposób jeszcze zarysu drugiego piętra i dachu?

halastRa 19.06.2009 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wrona (Post 747937)
Hmmm, fajnie... :shock:
Mam nadzieję że to normalni kibice, i że kontrola jakości jest w tej firmie "neutralna"... :-/ Czasy sabotażu chyba dawno minęły?

wszystko jest ok:)

Arturo Qr2nów 19.06.2009 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez halastRa (Post 747939)
wszystko jest ok:)

I oby tak zostało :-D A można wiedzieć od kiedy trwa kontrakt na wykonanie tych prefabrykatów?

Island 19.06.2009 19:09

W Nowym Yorku jak budowano nowy stadion Yankee, ekipa byla z Bostonu i zabetonowala w stropie koszulke Red Sox ich najwiekszych rywali. Sprawa wydala sie gdy zdjecia opublikowano za wczesnie i udalo sie jeszcze ja wyciagnac przy relatywnie niewielkim nakladzie procy - 2 dni kucia betonu.
A jakby tak zrobic dowcip naszym ulubiencom ze stolicy :))))

stawski 19.06.2009 19:15

:-P Island - fajny pomysł :) Pracujesz może na budowie stadionu w Warszawie :-P
A wracając do naszego stadionu - oglądam zdjęcia co 3-4 dni, i za każdym razem ooooo!to jużtyle zrobili ?? :D

4fan_player 20.06.2009 07:57

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=7436

ciacho 20.06.2009 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 748062)

Dawno nie czytałem większych idiotyzmów..

UH f B 20.06.2009 09:02

mnie najbardziej rozśmieszyły obliczenia o ile zwiększy się pojemność gdy murawa będzie obniżona o 2.5 m :D a może obniżą murawe o 10 metrów i będziemy mieli stadion na 100 tys. tyle, że boisko będzie sie nadawało conajwyżej na siatkówke plażową :P

radek89 20.06.2009 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wrona (Post 747937)
radek89: dobra robota, dzięki, a nie chciałoby Ci się na zdjęciu zaznaczyć w ten sam sposób jeszcze zarysu drugiego piętra i dachu?

Chcieć by mi sie chciało ale nie chce wprowadzać ludzi w błąd bo na takim zdjęciu ciężko zachowac dobre proporcje i kąt nachylenia. Gdyby było zdjęcie zrobione z boku trybuny (coś w rodzaju tego schematu, który wkleiłem) to nie byłoby problemu.

devios 20.06.2009 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 748062)


5 metrów od boiska byłaby trybuna :) Świetny pomysł! Sędziowie liniowi będą biegać po dachu :)

Grzadq 20.06.2009 10:46

Niech ktoś założy nowy temat gdzie umieści wszystkie działające obecnie kamerki. Ja wiem że to gdzieś tutaj było, ale temat cały czas nabiera nowych stron a co chwila ktoś się pyta, dwa kamerki się zmieniają, jedną się włącza, inną wyłącza. A tak wszystkie linki dać w jednym miejscu, przykleić, zamknąć. Jak będzie trzeba autor edytuje i zmieni linki :)

kuba126 20.06.2009 13:05

wystarczy sobie dodac do zakładek linki z kamerkami:)
http://www.krakow.pl/kamera/wisla/
http://kamera.orge.pl/krakow3/

tu są chyba wszystkie....

p.s. chyba sie im bardzo spieszy i dobrze:) 4 sprzety na A i B. Pieknie

preseant 20.06.2009 13:56

@UH f B, @ciacho, @devios
zamiast nabijać się i krytykować, proponuję przeanalizować obliczenia i wtedy dopiero głosić że to idiotyzmy. matematyka i myślenie nie boli. a sedzia ile potrzebuje miejsca do biegania? 17m szerokości? a w anglii jakie są odległosci do trybun? chyba za bardzo się przyzwacziliście do obieków typu stadion slaski. a murawe onliczam pod 105X68 więc o tej siatkówce plazowej to daj sobie spokój...obliczenia sa ok. minusy to brak zadaszenia, problem wód gruntowych. jak macie snesowne argumenty to piszcie, bo od postów "nie bo nie", "idiotyzm" "bieganie po dachu" robi mi się słabo.

halastRa 20.06.2009 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 747947)
I oby tak zostało :-D A można wiedzieć od kiedy trwa kontrakt na wykonanie tych prefabrykatów?

chyba koniec kwietnia lub na poczatku maja dokladnie nie pamietam byl pierwszy slup robiony

UH f B 20.06.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez preseant (Post 748304)
@UH f B, @ciacho, @devios
zamiast nabijać się i krytykować, proponuję przeanalizować obliczenia i wtedy dopiero głosić że to idiotyzmy. matematyka i myślenie nie boli. a sedzia ile potrzebuje miejsca do biegania? 17m szerokości? a w anglii jakie są odległosci do trybun? chyba za bardzo się przyzwacziliście do obieków typu stadion slaski. a murawe onliczam pod 105X68 więc o tej siatkówce plazowej to daj sobie spokój...obliczenia sa ok. minusy to brak zadaszenia, problem wód gruntowych. jak macie snesowne argumenty to piszcie, bo od postów "nie bo nie", "idiotyzm" "bieganie po dachu" robi mi się słabo.

wytłumacz mi jak wyobrażasz sobie wygląd trybun w miejscu gdzie łączą się trybuna za bramką z trybuną boczną ?? już teraz gdy murawe obniżają o 80 cm pierwszy rząd trybun bocznych będzie zachodził na trybuny za bramkami, przy obniżaniu o 2,5 wyglądałoby to według mnie tragicznie
ale teraz to co najważniejsze: nie lubie gadania "co by było gdyby" więc nie wiem wogóle po co te Twoje rozkminki i obliczenia skoro i tak nic z nich nie będzie bo planów już raczej nie zmienią a już napewno nie prez to, że ktoś tak na forum napisał a kilka osób na tym samym forum poparło ten pomysł, no chyba, że chcesz wszystkim pokazać, że masz lepszy pomysł niż nasz wielki projektant, ale na to też już niestety jest za późno

edit: co do obliczeń to też nie są do końca dobre bo liczysz tak jakby wszystkie trybunu miały tyle samo pierwszych rzędów co np. ostatnich a tak by nie mogło być bo trybuny musiałby by być ścinane pod kątem

preseant 20.06.2009 17:35

wytłumacz mi jak wyobrażasz sobie wygląd trybun w miejscu gdzie łączą się trybuna za bramką z trybuną boczną już teraz gdy murawe obniżają o 80 cm pierwszy rząd trybun bocznych będzie zachodził na trybuny za bramkami, przy obniżaniu o 2,5 wyglądałoby to według mnie tragicznie

trybuny zostałyby wydłuzone o kilka metrów. sam się zastanawiam jak wygladałyby narozniki ale skoro udało sie połaczyc trybunę dwustopniową z jednostoniową, i dodatkowo są one ustawione pod różnym kątem to myślę że z nowo powstałymi naroznikami nie byłoby większego problemu. ale trybuny wcale nie muszą zachodzić na siebie. dlatego właśnie są narożniki. a nawet, w ostateczności możnaby nie przedłużać skrajnych sektorów i wtedy nic nie bedzie zachodzic. wyglądać zle to wcale nie musi.

http://i542.photobucket.com/albums/g...t/66088857.png

http://i542.photobucket.com/albums/g...eant/dach1.png


ale teraz to co najważniejsze: nie lubie gadania "co by było gdyby" więc nie wiem wogóle po co te Twoje rozkminki i obliczenia skoro i tak nic z nich nie będzie bo planów już raczej nie zmienią a już napewno nie prez to, że ktoś tak na forum napisał a kilka osób na tym samym forum poparło ten pomysł, no chyba, że chcesz wszystkim pokazać, że masz lepszy pomysł niż nasz wielki projektant, ale na to też już niestety jest za późno

no i zgoda to jest tylko teoretyzowanie. jest za pozno i nic sie z tym nie zrobi. ale moze to jest opcja na przyszlosc kiedy juz 33 tys nie bedzie starczac, mozna bedzie powiekszyc stadion w ten sposob jednoczesnie zmniejszajac ta nieszczesna odleglosc? nic nikomu nie probuje udowodnic, wpadłem na pomysl i rozkminiłem.
może się gdzieś mylę, nie wiem. narazie oprocz braku dachu nie widze wiekszych minusów.


co do obliczeń to też nie są do końca dobre bo liczysz tak jakby wszystkie trybunu miały tyle samo pierwszych rzędów co np. ostatnich a tak by nie mogło być bo trybuny musiałby by być ścinane pod kątem

wziałem to pod uwagę i przez ścinanie trybun i robienie narozników wypadłoby z 220-250 miejsc

wskazałem tylko ze może isnieć taka mozliwosc ale nie bede juz tego kontynuuował. niech postawią to co jest w planach i bedzie bomba ;)

Ivory1906 20.06.2009 17:44

Panowie a moze dac wam widok z innych pozycji ?? bo widze ze dyskusja trwa ostro hehe :) a tak apropo to wie ktos z was moze jakie mniej wiecej beda wymiary krzeselek na C i B/A ???

matt_21 20.06.2009 17:44

Jeśli w Polsce będą budrzety klubów po 100 mln złotych, to i te 42 k będzie mało, i oprócz pomysłu kolegi, trzeba będzie jeszcze dobudować drugie piętro do D,E aby zrobić 50k. Dach wymienią na nowy większy, na tym samym poziomie nad całym stadionem. Tylko, że to wszystko dopiero za 10 lat. Niemożliwe ?? A kto 10 lat temu przypuszczał, że niedawno zbudowane A,B za dziesięć lat będzie do rozbiórki. Ja jak to zbudowali wtedy, to się cieszyłem, że jest w Krakowie za...ta trybuna na poziomie europejskim !!!

Emilio 20.06.2009 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matt_21 (Post 748389)
budrzety

:shock:
12345678910

sawko 20.06.2009 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ivory1906 (Post 748388)
Panowie a moze dac wam widok z innych pozycji ?? bo widze ze dyskusja trwa ostro hehe :) a tak apropo to wie ktos z was moze jakie mniej wiecej beda wymiary krzeselek na C i B/A ???


tu masz link http://www.stadionwisly.info/dane_te...buna_zachodnia jak to ma byc ale nie wsystkie wymiary krzeselek sa podane, jak sobie klikniesz na trybune wschodnia to tez masz tam dane

Arked 20.06.2009 19:50

@preseant

Bardzo ładnie to rozrysowałeś. Nie spodziewałem się tylko, że obniżenie murawy o kilka metrów może dać aż tyle dodatkowych miejsc. Jest to troche pocieszające bo daje jakąkolwiek nadzieję, że możliwe jest w przyszłości zwiększenie pojemności naszego obiektu.

PS: skąd masz model 3D stadionu?

dj_ibutti 20.06.2009 19:59

Mam nadzieję, że twórca tego powyżej robi go do PESa, bo prezentuje się spoko ;)

royalmichael 20.06.2009 20:01

Raczej nie bo jeśli mogliby zwiększyć pojemność to już teraz by to zrobili przy obniżaniu murawy. Skoro już obniżają to nie wiem czy to aż taki duży problem między obniżeniem murawy o 80cm a 120cm więcej. Widocznie są jakieś problemy techniczne albo w projekcie... Nie wiem w każdym razie ktoś tu z forum robił amatorską wizualizacje stadionu i napisał że są możliwe do dobudowania 3 rzędy krzesełek - ciekawe czego akurat 3 a nie więcej.
Jeśli chodzi o powiększenie stadionu to mi by się widziało zdjęcie dachu z D i E i dorobienie kilku rzędów krzesełek tak aby przyszły dach na D i E był na takim samym poziomie jak dach na A,B,C. Wtedy wszystkie miejsca byłyby zadaszone a dach tworzyłby jedną spójną całość. Ale tu nie wiadomo czy to jest możliwe z przyczyn technicznych.

Jeśli chodzi o ten projekt 3d to jakiś stary jest gdyż są szczeliny w narożnikach :P

Ivory1906 20.06.2009 20:10

Projekt 3d nie jakis stary bo robilem go wedlug wszystkich danych ze strony www.stadionwisly.info. To ze sa szczeliny w naroznikach to akurat takie ujecie. Wlasnie co do naroznikow to robilem je wedlug ich schematu budowy jaki byl podany powyzszej stronie.

PS 1: Dj_ibutti obawiam sie ze bedziesz musial sie obejsc ze smakiem. Jak zaczalem tworzyc ten projekt to chcialem pokazac jaki bedzie widok z roznych stron stadionu :)

PS 2: Arked to jest moja wizka z forum Sky :P :P

PS 3: Narozniki jeszcze pojda pod mlotek takze o to sie nie martwic prosze :P:P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl