Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

FraMat 26.07.2011 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vaazon (Post 1133826)
,
- błąd sędziego, w tym wypadku nie odgwizdał rzutu karnego po faulu na Ilievie,

Niestety nie.
Iliev wyrasta na czolowego nurka.... jak Radovic w Legii... Czy wszyscy Serbowie tak mają?

Titto 26.07.2011 20:41

Na plus gra:
Lameya - zdobyta bramka, rzadko popełniał błędy
Meliksona - Niesamowity jest ten gość, cobyśmy zrobili bez niego...może przez większą część spotkania nie błyszczał, ale jednym zagraniem rozstrzygnął losy meczu (kto wie czy nie dwumeczu?)
Nunez - w drugiej połowie trochę zgasł, ale w pierwszej grał naprawdę dobrze, fajnie pracował w defensywie w większości jego podania były celne.
Chaveza - obok Lameya najpozytywniejszy gracz w naszej defensywie, to co zrobił w ostatnich minutach meczu z bodajże Tomem - MISTRZOSTWO
Kirma - bardzo dobra zmiana, nie tracił głupio piłek, trzymał ją, rozgrywał.
Mimo wszystko Radek Sobolewski, kilka bardzo ważnych odbiorów, wypadł zdecydowanie lepiej, niż Czarek Wilk. Jego doświadczenie procentuje. Myślę, że to jeden z trójki zawodników, którzy mogą być pewni o miejsce w składzie (Melikson, Sobolewski, Chavez).

Na minus gra:
Diaza - tragedia to najlepsze komentarz dla dzisiejszej gry Kostarykanina, na palcach jednej ręki można policzyć jego dobre interwencje w tym spotkaniu. Mimo wszystko chyba musimy wrócić do Paljcia. Ew. pozyskać jakiegoś lewego obrońce co niestety jest mało realne...
Wilka - w ogóle nie widoczny, w defensywie też słabo, już po pierwszej połowie wyglądało jakby padł fizycznie.
Jovanicia - Przypomniały mi się czasy, kiedy dostępu do naszej bramki chronił Mariusz Pawełek - przy każdej jego interwencji serce mi zaczynało wręcz napier*alać. Katastrofalnie wygląda u niego element wychodzenia do dośrodkowań. Jak dobrze, że w następnym meczu oglądać będziemy już Pareike :-)

...i cała reszta.

Ivory1906 26.07.2011 20:41

Wisla zagrala slaby mecz ale jak klasowy zespol wypunktowalismy przeciwnika, szczescie nam dopomoglo. Dla mnie zawodnikiem meczu Sobol, chlop harowal jak wol, pod koniec meczu podrywal zespol jak prawdziwy kapitan. Mimo swoich lat to naprawde gra na bardzo wysokim poziomie. Moim zdaniem troszke zbyt defensywnie gralismy bo to wygladalo jak nasza gra ze Skonto. My bylismy dzis Skonto a Litex nami.
Efektywnosc ponad efektownosc !

szkielko17 26.07.2011 20:41

Ja mam nadzieje że Robert zacznie dawać więcej grać Gargule chłop dał super zmiane.. szybko na 1 kontakt rozgrywał ...bardzo dokładnie..duzo biegał.. bardzo mi się podobał uważam że jakby pograł troszkę to byłby super rozgrywającym z Meliksonem by sie uzupełniali. Kilka piłek wymienił z klepki i już się przeciwnik gubił ... tak własnie powinęli grac szybko i na 1-2 kontakty..

cartoo 26.07.2011 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1133827)
OJEJEJEJEJE jakie nieszczęście bo Wisła wygrała 2-1, tylko sobie krzywdy nie zrób.
TAAA, tak bo w piłce nie liczą się bramki tylko subiektywne oceny, jednym słowem nie mamy o czym gadać, żegnam.

Ja tam świętuję i pozdrawiam malkontentów.

To ja tam wole być malkonentem niż ślepcem. Wiadomo że wynik cieszy, tylko że ten styl (a właściwie jego brak) przeraża.

MasterCarl 26.07.2011 20:41

mnie znudziła się ładna gra w pucharach bo to nam ostatnio ciągle na złe wychodzi, a brzydkie zwycięstwo to jednak zwycięstwo a nie porażka.. nigdy nie będziemy przecież grać jak wielkie kluby Europy więc taka gra mi wystarczy skoro jest skuteczna :) Pięknie to w lidze możemy grać, w Europie trzeba być wyrachowanym! Dziękuję, idę świętować!!!

Blondas 26.07.2011 20:41

Sedzia oddal to co zabral nam angol w Atenach 2005, oby to poszlo dalej z Wisla w grupie LM...

Bronex 26.07.2011 20:42

Tego gola Cody sędzi słusznie nie uznał. Faul jak wół na Jaliensie.

jasnyGwint 26.07.2011 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kibic sukcesu 2007 (Post 1133819)
Bilans szczęścia i pecha zawsze podobno wychodzi na zero, więc mamy jeszcze duży potencjał w tym zakresie. Oby w rewanżu Wisła zagrała lepiej.

Spoko, mamy jeszcze sporo do odebrania za Ateny...

wściekłe pięści węża 26.07.2011 20:42

Gdyby nie kładł się wcześniej, albo tak "zamaszyście", to pewnie coś by z tego było, bo jak dla mnie faul był. Inna sprawa, że nie ma co tego roztrząsać, tylko trzeba się cieszyć ze zwycięstwa i liczyć na awans, bo jest bliiiiisko. :D Piękna sprawa, brawo Wisła!

kacpaw91 26.07.2011 20:42

Ekranas - BATE Boryszów 0:0
APOEL Nikozja - Slovan Bratysława 0:0
Racing Genk - Partizan Belgrad 0:0 (trwa)
Rangers
- Malmo FF 0:1 (trwa)

Wyniki drużyn, które mają wyższy współczynnik od nas : )

Nehiar 26.07.2011 20:43

Teraz oby na reważ wykurował się Małecki i Pareiko ... ZWŁASZCZA Pareiko.

lorddavy 26.07.2011 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 1133829)
Palijić przy nim grał jak profesor.Pokaż mi proszę udaną interwencję Diaza.Połowa akcji kończyła się pójściem na raz (oczywiście nieudanym) druga faulem w bardzo groźnym miejscu....

Nie mówię, że to był dobry mecz Diaza ale trzeba wziąć pod uwagę to, że sędzia kilka jego dobrych wejść zakwalifikował jako faule. I ani razu nie podał piłki pod nogi przeciwnika jak to ma w zwyczaju Palijic. Suma sumarum jego słaby występ nie odbiegał znacznie od popisów Paljicia. Mam nadzieję, że się poprawi bo znów zostaniemy bez lewego obrońcy... Ale za cały mecz wielkie brawa. Tak się karci frajerów.

djjamajczyk 26.07.2011 20:43

Ale malkontenci ja Cię chrzanię ..wygrywamy xle przegrywamy źle .
Pragnę przypomnieć że nie jesteśmy Barca (która sama na wyjazdach często remisuje) zeby się pienić na WYGRANY mecz . Była to wyjkazdowa batalia z ciężkim przeciwinikiem który zaprezentował się podobnie do nas więc i wynik jest wyrównany.
Nie sikajcie że " olaboga co to będzie w IV rundzie" bedzie co ma być w Krk z każdym możemy wygrac a na wyjeździe na wyjeździe to fart + umiejętności i mamy dobry wynik ale na teraz to rewanż z Litexem powinno być dobrze a wy ochłońcie - gra Kirma i wg. mnie Chaveza wołała o pomstę do nieba ale z kolei pomoc zaprezenotowała się bardzo na + i pozytywna sprawa gra bramkarza.
Jest dobrze :)

milosz 26.07.2011 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 1133823)
Dosyć mam pięknych porażek, zdecydowanie bardziej wolę brzydkie zwycięstwa. Super mecz

NIC dodać i nic ująć :D

WhiteStarDvisionTheBest 26.07.2011 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1133827)
OJEJEJEJEJE jakie nieszczęście bo Wisła wygrała 2-1, tylko sobie krzywdy nie zrób.
TAAA, tak bo w piłce nie liczą się bramki tylko subiektywne oceny, jednym słowem nie mamy o czym gadać, żegnam.

Ja tam świętuję i pozdrawiam malkontentów.

No ..tylko myślałem,że rozmawiamy o grze Wisły w tym meczu..ale jak ja Ci napisze,że Wisła zagrała słabo to Ty nie masz argumentów żeby zaprzeczyć

Kibic1928 26.07.2011 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1133837)
Niestety nie.
Iliev wyrasta na czolowego nurka.... jak Radovic w Legii... Czy wszyscy Serbowie tak mają?

Dokładnie nie było faulu. Tak samo jak grasz Litexu się przewrócił w 2 połowie - identyczna sytuacja.

MatMario 26.07.2011 20:45

Cytat:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1131980)
Amen

Jovanovic- chłop który najgorzej prezentuję w sparingach (jak narazie)
Nunez- chłop zagadka.
A już forumowicze są skłonni zastąpić pewnego Jaliensa oraz Wilka Jirsaka lub Gargułę i to w najwazniejszym meczu Wisły w tym roku.
W polsce żyje 40 mln selekcjonerów, trenerów, skautów itd.

U Jaliensa jest tylko tyle pewne że przynajmniej jedną volte w meczu od.......i. On i Pajilic to dwa ogniwa które dla mnie osobiście są największymi zagrożeniami dla nas samych. Wychodząc z założenia że jesteś tak silny jak twoje najsłabsze ogniowo to właśnie oni będą decydować o naszej przyszłości w pucharach.
Jaliens dziś 1,5 bramki. Co on robił przy pierwszym golu to nie wiem.

Diaz niestety będzie potrzebował aviomarin bo mu się tak w głowie kręci jeszcze pewnie. Jednak biorąc pod uwagę jego możliwego zastępce dochodzę do wniosku że mamy poważny problem z lewą obroną. Może ten Jovanović na boku?

Zed_is_dead 26.07.2011 20:45

W studiu pomeczowym mówili, że Sturm Graz to potecjalny rywal Wisły w 4 rundzie. Nie pomylili się przypadkiem ?

Bronex 26.07.2011 20:46

Litex ma świetnego tego pomocnika Toma. Ciekawe jakby wyglądała jego gra jakbyśmy grali z lewym obrońcą.

vaazon 26.07.2011 20:46

Troszkę szkoda sytuacji gdzie Melikson przepuścił piłkę między nogami. Nie wiem czy piłka była trochę źle zagrana, dlatego nie uderzał, czy po prostu podjął taką decyzję. Do piłki dopadł Kirm wymienił podanie z kimś ze środka i mógł strzelać z pierwszej, jednak zawahał się i później uderzenie było przyblokowane. To była realna szansa na 1:3.

TonyWiślak 26.07.2011 20:46

Panowie tylko pamiętajmy ,że Diaz nie miał wsparcia ze strony Maora ,zaś obrańca Liteksu często oskrzydlał akcje.

SWEET_83 26.07.2011 20:46

można powiedzieć ufff mieliśmy dużo szczęścia ale szczęście pomaga lepszym :D
Wynik cieszy ale gra nie za bardzo.

Elefant 26.07.2011 20:47

Tętno powoli mi wraca do niezagrażającego życia poziomu.:-D

Zbyt słabo zagrali nasi defensywni środkowi pomocnicy. Być może takie byo założenie, ale praktycznie do 30 metra Litex podchodził praktycznie nieatakowany.

Z Nuneza będą ludzie, a może nawet całkiem przyzwoity jak na nasze warunki grajek. Trzeba zdecydowanie poprawić grę obronną na lewej stronie, ten Tom robił za duzo wiatru. Świezość i szybkość tego nam brakowało jeszcze.

Ale wynik OK. Płakać nie ma co:-D

Jednak do awansu jeszcze daleka droga.

wolfy 26.07.2011 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1133783)
Naszym problemem w tym meczu był Jovanic. To był najsłabszy zawodnik Wisły. Zero gry na przedpolu nie wychodził z bramki, zachowywał się jak Majdan w pamiętnym meczu z Panathinaikosem.

Koleś jest żałosny. Nawet jak piłka szła mu w ręce to i tak do końca nie było wiadomo, czy złapie. No i zero gry na przedpolu.

Na zdecydowany plus Lamey i Melikson, no i podziękowania dla sędziego:-)

Proud 26.07.2011 20:48

Tak na szybko.

Gramy kiepsko. Zwycięstwo bardzo szczęsliwe. Ale niesamowicie cieszy.

Ja chciałem przeprosić za to widziałem już Radka Sobolewskiego na ławce.
Może nie było tego widać ale grał jak prawdziwy KAPITAN.

Nieźle Melikson, Lamey, Iliew, Nunez i...Garguła(wreszcie widziałem Łukasza walczącego)

Słabo Genkow, Jaliens.

Beznadziejnie Diaz. Nie wiem czemu amło zwrotnego Juniora Trener wystawia na takiego dryblera jak ten knyp z Litexu. Nie wiedziałem, że kiedyś to napiszę, ale mam nadzieję na występ Palijca w rewanżu.

Ogólnie bułgarzy lepsi technicznie, szybsi, dynamiczniejsi.
My chyba jesteśmy lepsi kondycyjnie.

Jeszcze nie awansowaliśmy. Przy tych wolnych Litexu może być groźnie w Krakowie.

Ale...

bardzo liczę na 22 tys widzów i oszałamiający doping ABG. Mamy ich wgnieść w ziemię!To jest taki mecz jak z Beitarem. Musimy zrobić różnicę. Tym meczem możemy się przełamać kibicowsko, jest szansa aby całe C dopingowało i aby wszystkie pozostale trybuny się włączały. Zobaczymy czy na R22 bułgarzy też tak będą kozaczyć.

Kocur 26.07.2011 20:48

Czy za miesiąc ktoś powie że Łowecz grał piękną piłkę czy powie że przegrał 1:2 u siebie ??

Puknijcie się w głowę, to nie konkurs piękności. Piszecie jakby każda drużyna na świecie grała cudowną piłkę.

Masakra, w głowie się od sukcesów przewraca.

mitmichael 26.07.2011 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1133845)
Tego gola Cody sędzi słusznie nie uznał. Faul jak wół na Jaliensie.

Kołton by uznal ta bramke :rotfl: Co za prostak z tego goscia. Celem było strzelenie bramki i nieprzegranie meczu - udało sie i na tym zakonczy.

szkielko17 26.07.2011 20:49

LUKASZ GARGUŁA ^^ wraca do formy :)

wikink1 26.07.2011 20:49

My nawet LITEXSEM niejestesmym . MAMY DUZZZZOOOOO SZCZĘSCIA I KILKA TYSIĘCY STANÓW PRZEDZAWAŁOWYCH

haldir_sgn 26.07.2011 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1133864)
Koleś jest żałosny. Nawet jak piłka szła mu w ręce to i tak do końca nie było wiadomo, czy złapie. No i zero gry na przedpolu.

Na zdecydowany plus Lamey i Melikson, no i podziękowania dla sędziego:-)

sam jesteś żałosny ;) do czego to doszło? ze jakies lamusy na forum bedą obrażać piłkarzy Wisły ? za to powinien być ban do konca świata ! i to forum by zostało wyplewione z takich chwastów!

Titto 26.07.2011 20:50

A teraz kilka ciekawostek:
Glasgow Rangers przegrało z Malmo na Ibrox 1:0 co jest wielką niespodzianką i myślę bardzo dobrą informacją dla nas. Zdecydowanie mielibyśmy większe szansę ze szwedzkim Malmo aniżeli z mistrzem Szkocji. Oby Niebiescy zwycięsko wyszli z tego dwumeczu.
Bate nasz potencjalny rywal w IV rundzie eliminacyjnej zremisowało na wyjeździe z Ekranasem Ponieważe, wydawałoby się z najsłabszym zespołem III rundy.

Grzadq 26.07.2011 20:50

W moich oczach:

Obrona:

Powiem tak - w obronie graliśmy dzisiaj we 3. To co wyczyniał Diaz ... pod koniec meczu nie było ANI JEDNEJ (uważnie śledziłem) akcji którą by przerwał. Takiego drewna, takiego kaleki - karateki, nie będę więcej pisał na jego temat bo mnie ....ica zalewa. Daje się pociąć że lepiej bym na niego zagrał na tej lewej obronie. To jest profesjonalny piłkarz?

Lamey w kolejnym meczu pokazał, że oprócz startu do piłki z szybkością parowozu, jest naprawdę dobrym obrońcą. Kolejna jego bramka, świetnie w obronie. Naprawdę, już teraz oficjalnie ODSZCZEKUJĘ to co pisałem na jego temat przed sezonem. Te 3 mecze pokazały jak bardzo się myliłem. Bardzo dobry obrońca.

Chavez - jak zwykle klasa, "skała". Chociaż było kilka akcji gdzie mógł się lepiej zachować, no ale nie ma obrońcy idealnego.

Jaliens - cóż... ta bramka w moim przekonaniu była prawidłowa. Co prawda ten czarnuch trzymał Jaliensa i położył się na nim przy strzale, nie mniej jednak odgwizdanie tego jest dla mnie czymś pokroju Austria - Polska i karny z dupy. Oczywisty błąd sędziego, jeszcze większy błąd Jaliensa. Sprawdza się to co widać ostatnimi czasy - nie ma meczu w którym Kew nie popełniłby błędu. Od takiego piłkarza należy wymagać więcej.

Jovanić ... - całe szczęście że mamy Pareikę. Co miał wybronić to wybronił, jednak nie czułem się pewnie przy jego interwencjach.

Pomoc - tutaj mam duże zastrzeżenia, do całego "bloku". Mianowicie zaczęliśmy grać dobrze w środku dopiero tak od ok. 80 min - zaczęliśmy wyprzedzać, naciskać (bez faulów), przejmować piłki - wtedy wyglądało to dobrze. Reszta meczu to padaka. Meliksonowi już powinni szykować podwyżkę - ten facet to móżg, płuca, serce tej drużyny. Bez niego nasz poziom spada przynajmniej o połowę. Na plus również Iliev i ... Garguła. Znowu gryzł trawę, kiedy trzeba było to przetrzymywał piłkę, starał się ją mądrze wyprowadzić zamiast wypieprzać do bramkarza Liteksu. Niepotrzebna leżanka pod koniec meczu.

Genkov - zrobił co miał zrobić, choć wolałbym żeby był bardziej aktywny w ataku. W paru akcjach mógł sam pociągnąć.

Co do Liteksu - naprawdę super drużyna. Bardzo fajnie rozgrywali piłkę, chyba nikt nie zaprzeczy że z gry w tym meczu byli lepsi . Jednak w piłce nie zawsze lepsza drużyna wygrywa, o czym doskonale wiemy :) Koniecznie wyciągnąć Toma - niesamowity zawodnik.

Wbrew "hip hip hurra" jest jeszcze rewanż na R22. Niestety, bo jak dla nas wszystkich mogłoby go nie być. Jak zaprezentujemy taką piłkę jak dzisiaj to dostanę kolejnych 10 zawałów ;) Mam nadzieję jednak że z naszym dopingiem przypieczętujemy awans. Brawo Wisła.

brylant17 26.07.2011 20:50

Co tam napinacze :)

kozimtsw 26.07.2011 20:51

Jeżeli w takim stylu awansujemy do LIGI MISTRZÓW to ja nie mam nic przeciwko !!:) Jovanic - tragedia...

mikej 26.07.2011 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpaw91 (Post 1133848)
Ekranas - BATE Boryszów 0:0
APOEL Nikozja - Slovan Bratysława 0:0
Racing Genk - Partizan Belgrad 0:0 (trwa)
Rangers
- Malmo FF 0:1 (trwa)

Wyniki drużyn, które mają wyższy współczynnik od nas : )

A Partizan od 48' gra w 10, może odpadnie czwórka :)

ChG 26.07.2011 20:51

Garść uwag ode mnie po tym meczu:

- po pierwsze: los w końcu oddał za Ateny. :)
- po drugie: Junior Diaz nigdy nie potrafił grać na lewej obronie i jak dzisiaj pokazał, nadal tego nie potrafi. I nie obchodzi mnie, że Tom czy Srom występował na prawej pomocy w Litexie.
- po trzecie: Milan Jovanić... powiem tak: lepiej, żeby Pareiko szybko się wyleczył. Może dzisiaj niczego nie zawalił, ale każda jego interwencja sprawia, że moje serce bije dwa razy mocniej.
- po czwarte: Cwetan Genkov jest bez formy.
- po piąte: Lamey jest lepszym zawodnikiem od Cikosa.
- po szóste: jest dobrze, jestem wyjątkowo spokojny o mecz rewanżowy, brawo Wisła! ;)

kacpaw91 26.07.2011 20:51

W rewanżu nie zagra Iliev u nas i Berberovic w Liteksie. Wrócą u nas pewnie Pareiko i Małecki. Maaskant też ma to szczęście, że w sobote będzie mógł sprawdzić formę poszczególnych zawodników.

Dzimi 26.07.2011 20:51

Krótko i na gorąco po meczu

1) Wynik dużo lepszy niż gra. Mogło być równie dobrze 4-2 dla Litexu i byłby to wynik bardziej oddający to co działo się na boisku.

2) Gra zdecydowanie lepsza niż ze Skonto. Wreszcie pojawiły się takie elementy jak bliskie krycie z podwajaniem, bliska gra linii ze wzajemną asekuracją, a obrońcy starali się wychodzić przed przeciwników i wyprzedzać ich. Chyba Maaskant zobaczył filmiki z gry pracy Marcelo - Głowacki, które dedykowałem mu po pierwszym meczu ze Skonto.

O poszczególnych piłkarzach:

1) Melikson - mieć jedną okazję w meczu i wykorzystać ją, to się nazywa klasa.
2) Nunez - bardzo dobry piłkarz o wysokich możliwościach.
3) Jovanović (nie mylić z bramkarzem) - szybki, techniczny, dobry będzie z niego pomocnik.

I na koniec - dobrze że grał Diaz, nawet nie chce wiedzieć co by ten Tom robił z Paliciem... To dopiero byłaby porażka. Diaz przynajmniej stanowił jakąś zaporę.

Szanse dalej 50-50. Litex jak zechce może nas jeszcze zjeść w rewanżu.

MasterCarl 26.07.2011 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1133866)
Czy za miesiąc ktoś powie że Łowecz grał piękną piłkę czy powie że przegrał 1:2 u siebie ??

Puknijcie się w głowę, to nie konkurs piękności. Piszecie jakby każda drużyna na świecie grała cudowną piłkę.

Masakra, w głowie się od sukcesów przewraca.

Amen. 10 znaków.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl