Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

legol 13.05.2011 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1091477)
GW donosi!


Przed środowym meczem z Lechem Wisła zakazała kibicom zaprezentowania oprawy. W proteście kibole nie dopingowali zespołu, rozważają też zawieszenie współpracy z klubem. W drugiej połowie fani nazywani przez nich "piknikami" wyłamali się i wsparli piłkarzy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oprawa miała przedstawiać umęczonego przez władze państwowe i media kibola, który niósł ułożony z szalików krzyż, a w miejscu INRI miał być napis: ultras. Klub zabronił pokazania tej oprawy. - To mogło uchronić Wisłę przed grą przy pustych trybunach w derbach Krakowa - mówi osoba związana z klubem.
Kibole z trybuny południowej, którzy zawsze prowadzą doping i robią oprawy, przed meczem i tuż po pierwszej połowie krzyczeli jedynie: "Piłka nożna dla kibiców". Na 10 minut opuścili też sektory. W drugiej połowie doszło jednak do rozłamu na trybunach. Widzowie z trybuny wschodniej rozpoczęli bowiem spontaniczny doping.

- Zaczęliśmy krzyczeć: "Wisła, Wisła" oraz: "Jazda, jazda Biała Gwiazda", bo widzieliśmy, że piłkarze tego potrzebują. Kibole gwizdali na nas, krzyczeli: "Wisła, to my, a nie wy", "Pikniki, frajerzy" - opowiada czytelnik, który zadzwonił do krakowskiej redakcji "Gazety". - To, co się zdarzyło w drugiej połowie, nie miało dotąd miejsca w ruchu kibicowskim. Pokazaliśmy, że fanatyczni kibole nie mają monopolu na doping. Udowodniliśmy, że jeśli nie będzie ich na stadionie, doping dla piłkarzy nie ustanie. To pokazało, że pojawiła się grupa normalnych kibiców, którzy nie zgadzają się na metody kiboli.

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków na swojej stronie napisało m.in.: "Z przykrością zawiadamiamy, że aktywnie działające na Wiśle grupy kibicowskie rozważają możliwość podjęcia decyzji o zawieszeniu swojej działalności. Ignorancja i brak chęci do rzeczowej rozmowy wykazywane przez włodarzy klubowych są powodem powyższych rozważań. SKWK i grupy kibicowskie nie biorą odpowiedzialności tak jak to do tej pory robiły (koordynowały) za przyśpiewki i transparenty które pojawiać się będą na stadionie".

Klub chce spotkać się z SKWK.

Jak się to czyta to aż się w człowieku gotuje... W końcu się okazało: jestem kibolem!!!! Nie wierze ze istnieje czlowiek ktory zadzwonil do GW i wypowiedzial takie slowa. Albo jest to zmyslone albo jest totalnym debilem... Szkoda ze taka faza sezonu bo moim zdaniem powinnismy po prostu nie przyjsc na najblizszy mecz i zostawic puste G. Ciekawe jak przy slabym wyniku Ci 'normalni kibice' nie zgadzajacy sie na metody kiboli wsparliby pilkarzy - pewnie gwizdami.... Tak jak juz nie raz wsparli legende klubu Zurawia....

krkgiba 13.05.2011 08:29

widzę, że coraz więcej jest tu osób, które trzeźwą myślą i wiedzą, że doping na derbach być MUSI !

a OZSK ośmieszył się takim apelem, chłopaki z rządu śmieją się z kibiców, bo zachowujemy się jak frajerzy !

na stadionie ma być święto piłki nożnej, ma być wojna, bo gramy z Cracovią, trzeba pokazać Polsce, jaki to jest mecz i jak podchodzą do niego kibice! to sprawa honoru.

sami strzelimy sobie w stopę jeśli przestaniemy dopingować, sami siebie przy okazji wyniszczamy od środka, tworzą się kwasy i spory między kibicami - SAMI niszczymy ruch kibicowski na Wiśle, a przecież rządzącym o to właśnie chodzi....

szczepans21 13.05.2011 08:32

jak ja nienawidzię GW...to jest już hiper nienawiść

Proud 13.05.2011 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1091440)
Wszystkim ktorzy maja podejscie "wy z tego sektora a my z tamtego", "wy to a my tamto", ze juz nie bede pokazywal ostrzejszych przykladow, przydalby sie taki solidny plaskacz na otrzezwienie. Jacy ....a my i wy? Dobrze ze juz nie moderuje bo wczoraj i dzis z forum dla oczyszczenia atmosfery wylecialoby chyba z dwiescie osob.

Dlatego powinieneś wrócić do moderowania.

Oj coś czuję, że konfliktu G - E w niedzielę będzie ciąg dalszy...oby nie.

Oldpara 13.05.2011 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mhl_pl (Post 1091463)
Nie rozumiesz sensu tego protestu i solidarności kibicowskiej. PO może sobie bić rekordy ale z kibicami i tak nie wygra. ''Podcięli skrzydła'' stoczniowcom i górnikom czyli grupą społecznym które miały siłe i coś do powiedzenia a więc mogli zagrażać rządowi . Z kibicami im się to nie uda bo racja jest po naszej stronie. Nie ma zgody na odpowiedzialność zbiorową. Nie pozolimy zrobić z siebie kozła ofiarnego nieudolności tego rządu, nie my rozpętaliśmy tą wojnę, zostaliśmy bezczelnie oskarżeni i zaatakowani i musimy się bronić.


To nie jest solidarność pomiędzy kibiacmi, tylko solidarność kibiców z bandziorami z Bydgoszczy. Z kibicami się nie uda? Jak się kluby kibica nie oragną to się skończy tak jak w Anglii!

NIKT cały sezon nie zabraniał opraw, śpiewów, wyjazdów, flag itp. Dopiero jak bandyci przegieli bagietę, a ultrasi ich kryją (tak, ten cały protest to krycie bandytyzmu!) to się zaczęło.

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę!

I zobaczycie, jak się nie ultrasi nie opamiętają, to zostaną wyeliminowani ze stadionów.
Tu nie będzie rachunku ekonomicznego, jak w sporze żyleta - ITI - bo rząd ma w dupie ilość sprzedanych biletów - liczy się porządek i słupki popularności.

Cytat:

Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska. ABG !!
Muhahahahah!!! Majchrowskiego też przeżyliśmy?!

flamengista 13.05.2011 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1091477)
(...)oprawa miała przedstawiać umęczonego przez władze państwowe i media kibola, który niósł ułożony z szalików krzyż, a w miejscu INRI miał być napis: ultras. (...)

:shock:

Słyszałem, jak wyglądała usunięta oprawa, ale tego szczegółu nie znałem. Czyli: zamiast napisu "Jezus Nazarejczyk Król Żydowski" - napis "ultras".

I SKWK się dziwi, że klub zabronił oprawy. Mało tego, teraz wszyscy mają się solidaryzować z grupą ultras, która obraża uczucia religijne 95% obywateli tego kraju. W tym i moje.

Cóż, nie dziwię się czemu nie ujawnialiście projektu oprawy - choć wiele osób było zainteresowanych, jak miała wyglądać.

SKWK ma kupę szczęścia, że klub zabronił tej oprawy. Mielibyście jak w banku pozwy za obrazę uczuć religijnych.

Eternit 13.05.2011 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1091490)
:shock:

Słyszałem, jak wyglądała usunięta oprawa, ale tego szczegółu nie znałem. Czyli: zamiast napisu "Jezus Nazarejczyk Król Żydowski" - napis "ultras".

I SKWK się dziwi, że klub zabronił oprawy. Mało tego, teraz wszyscy mają się solidaryzować z grupą ultras, która obraża uczucia religijne 95% obywateli tego kraju. W tym i moje.

Cóż, nie dziwię się czemu nie ujawnialiście projektu oprawy - choć wiele osób było zainteresowanych, jak miała wyglądać.

SKWK ma kupę szczęścia, że klub zabronił tej oprawy. Mielibyście jak w banku pozwy za obrazę uczuć religijnych.

Przecież, tak naprawdę nie wiemy co było na tej oprawie. Chyba, że źródła GW(o ile jakiekolwiek były) przyjmiemy za pewnik...

Watts 13.05.2011 08:46

Cytat:

"Jezus Nazarejczyk Król Żydowski" - napis "ultras".
Jak się bawim to się bawim, jeszcze antysemityzm! Hej! :lol:

Donki 13.05.2011 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 1091483)
widzę, że coraz więcej jest tu osób, które trzeźwą myślą i wiedzą, że doping na derbach być MUSI !

a OZSK ośmieszył się takim apelem, chłopaki z rządu śmieją się z kibiców, bo zachowujemy się jak frajerzy !

na stadionie ma być święto piłki nożnej, ma być wojna, bo gramy z Cracovią, trzeba pokazać Polsce, jaki to jest mecz i jak podchodzą do niego kibice! to sprawa honoru.

sami strzelimy sobie w stopę jeśli przestaniemy dopingować, sami siebie przy okazji wyniszczamy od środka, tworzą się kwasy i spory między kibicami - SAMI niszczymy ruch kibicowski na Wiśle, a przecież rządzącym o to właśnie chodzi....

Ja to widze tak, że ta runda bez dopingu, przyszła bez kibiców na trybunach.
I wtedy kluby nie bedą miały kasy z biletów/karnetów, Canal + bedzie pokazywam mecze które bedą wygladac jak sparingi. I sami zrozumieja, że kibic jest potrzebny.

zim zum 13.05.2011 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1091490)
:shock:

Słyszałem, jak wyglądała usunięta oprawa, ale tego szczegółu nie znałem. Czyli: zamiast napisu "Jezus Nazarejczyk Król Żydowski" - napis "ultras".

I SKWK się dziwi, że klub zabronił oprawy. Mało tego, teraz wszyscy mają się solidaryzować z grupą ultras, która obraża uczucia religijne 95% obywateli tego kraju. W tym i moje.

Cóż, nie dziwię się czemu nie ujawnialiście projektu oprawy - choć wiele osób było zainteresowanych, jak miała wyglądać.

SKWK ma kupę szczęścia, że klub zabronił tej oprawy. Mielibyście jak w banku pozwy za obrazę uczuć religijnych.

Ty dalej Wyborczej wierzysz ?

WSB 13.05.2011 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1091490)
:shock:

Słyszałem, jak wyglądała usunięta oprawa, ale tego szczegółu nie znałem. Czyli: zamiast napisu "Jezus Nazarejczyk Król Żydowski" - napis "ultras".

I SKWK się dziwi, że klub zabronił oprawy. Mało tego, teraz wszyscy mają się solidaryzować z grupą ultras, która obraża uczucia religijne 95% obywateli tego kraju. W tym i moje.

Cóż, nie dziwię się czemu nie ujawnialiście projektu oprawy - choć wiele osób było zainteresowanych, jak miała wyglądać.

SKWK ma kupę szczęścia, że klub zabronił tej oprawy. Mielibyście jak w banku pozwy za obrazę uczuć religijnych.

Jakoś nie widziałem gdziekolwiek w internecie by był podany takowy szczegół. Nie uważasz ze gówno wybiórcze podkoloryzowało motyw? I gdzie pisało że krzyż był ułożony z szalików, poza tym syfem z wybiórczej?

coni 13.05.2011 08:51

Derby bez dopingu, mistrzostwo bez fety to jaks porazka. Tym glupim protestem skrzywdzimy tylko i wylacznie siebie i pilkarzy. To nawet w hiszpanii gdzie doping na stadionie mizerny jest, feta mistrzowska jest okazala na ulicach. A u nas mialoby tego zabraknac?

Wedlug mnie nalezy pokazac ze wszyscy kibice sa zjednoczeni. Bez podzialow na G i piknikow. Wszytscy jestesmy razem. W miare kulturalny doping calego stadionu zeby pokazac ze mozna swietnie sie bawic razem.
Wytracimy klubowi i rzadowi jeden zajebisty argument, ze wszytscy kibice to bandziory. Pokazemy ze tak nie jest!

Sytuacja powinna sie uspokoic do konca sezonu i mysle ze rudy da kibicom spokoj i zajmie sie kolejnym tematem zastepczym.

A jak sie nie uspokoi to bojkot. Najpierw rozgrywek pucharowych a jak to nic nie da to esktraklasy. Klub zobaczy ze bez kasy daleko nie zajedzie.

flamengista 13.05.2011 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1091491)
Przecież, tak naprawdę nie wiemy co było na tej oprawie. Chyba, że źródła GW(o ile jakiekolwiek były) przyjmiemy za pewnik...

Owszem: wiemy. Wszystkie szczegóły poza napisem się zgadzają z wcześniejszymi opisami usuniętej oprawy. Więc raczej nie ma przypadku. Niestety, wszystko układa się w logiczną całość. Także to, że SKWK nie ujawnia jak oprawa wyglądała. Nie dziwię się, nie ma się czym chwalić.

Grzadq 13.05.2011 08:55

Nawet bez tego napisu oprawa jest kontrowersyjna i odpowiedni ludzie znaleźliby powód żeby zamknąć stadion. To nie "piłka nożna spać nie można" tylko kibice niosący krzyż a nad nimi władza z pałami. Dobrze że zabronili tej oprawy, szkoda że w takiej formie tuż przed meczem a nie podczas tego poniedziałkowego spotkania.

Co, znowu protest? 1 cały mecz wystarczy, w meczu o mistrzostwo w dodatku derbowym u siebie doping musi byc. G niech sobie robi co chce, ja tam morde bede darł razem z E.

WSB 13.05.2011 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1091500)
Owszem: wiemy. Wszystkie szczegóły poza napisem się zgadzają z wcześniejszymi opisami usuniętej oprawy. Więc raczej nie ma przypadku. Niestety, wszystko układa się w logiczną całość. Także to, że SKWK nie ujawnia jak oprawa wyglądała. Nie dziwię się, nie ma się czym chwalić.

Jak wiadomo to co jest na oprawie, jest najbardziej strzeżoną tajemnicą więc powiedz mi kolego skąd wyborcza miała by wiedzieć o krzyżu z szalików i napisie ultras? Skoro chyba tylko jedno info poszło w świat. Oczywiste jest że to zmyślili by spotęgować nienawiść.

Arapaho 13.05.2011 09:02

Jedno jest pewne .Musimy mówić jednym głosem. Jesli są osoby decyzyjne i coś ustalają to wszyscy bez wyjatku musza się podporządkowac albo przynajmniej nie przeszkadzać. Jak nas rozbiją to potem beda mogli zrobic wszystko. Cenzura piosenek, okrzyków, nakaz siedzenia na krzesełekach , cenzury opraw, zakaz noszenia szalików zakrywających twarze ( np.w zimie) . A pamiętajmy zgodnie z konstytucją RP :
Art. 54.
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2.Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


Zapisać sobie to i pamietać. Np.zgodnie z konstytucją i powyższym zapisem zakaz wywieszania oprawy jest nielegalny jeżeli nie zawiera treści wulgarnych lub obraźliwych. Na osobę/instytucję zakazującą można złożyć doniesienie do Trybunału Konstytucyjnego

_gilardino_ 13.05.2011 09:02

Po co setki komentarzy że doping musi być skoro decyzja już podjęta i wasze gadanie tego nie zmieni...

zybert77 13.05.2011 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1091496)
Ty dalej Wyborczej wierzysz ?

a komu mamy wierzyć? SKWK jakoś się nie chwali co było na oprawie

crazykaro 13.05.2011 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WSB (Post 1091509)
Jak wiadomo to co jest na oprawie, jest najbardziej strzeżoną tajemnicą więc powiedz mi kolego skąd wyborcza miała by wiedzieć o krzyżu z szalików i napisie ultras? Skoro chyba tylko jedno info poszło w świat. Oczywiste jest że to zmyślili by spotęgować nienawiść.

Wszystko zostało ujawnione ale nikt nie wie co tam było :rotfl: Już od wczoraj czytam tego tybu wypowiedzi i jak do tej pory żadnej pewnej informacji na temat tego co było w oprawie

Oldpara 13.05.2011 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1091496)
Ty dalej Wyborczej wierzysz ?

Jakby SKWK pokazało oprawę która została zablokowana, to nie byłoby takich spekulacji. A tak sami wiedzą, żę nie mają racji, więc siedzą cicho bo lepiej jest mówić "nie pokażemy co mieliśmy przygotowane, ale Wyborcza kłamie! ona zawsze kłamie!"
A ultrasi łykają jak indory.

flamengista 13.05.2011 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WSB (Post 1091497)
Jakoś nie widziałem gdziekolwiek w internecie by był podany takowy szczegół. Nie uważasz ze gówno wybiórcze podkoloryzowało motyw? I gdzie pisało że krzyż był ułożony z szalików, poza tym syfem z wybiórczej?

W tym momencie istnieje tylko jedno wyjście. Jeśli GW pisze nieprawdę, pozostaje tylko SKWK opublikować projekt zablokowanej oprawy. Dawno trzeba było to zrobić - milczenie Stowarzyszenia w tej kwestii jest zadziwiające.

Dwa szczegóły: krzyż z szalików i napis ultras wcześniej się nie pojawiały w opisie, ale ten z GW jest po prostu bardziej szczegółowy, więc nie ma tu sprzeczności.

PS. WSN - oprócz lakonicznego komunikatu SKWK są też inne, nieoficjalne źródła. I znacznie bardziej wiarygodne.

Z mojej strony koniec tematu - nie udzielam się w dyskusji nt. oprawy, póki nie będzie oficjalnego wyjaśnienia ze strony ultras. Brak wyjaśnienia też będzie czytelnym komunikatem - potwierdzającym doniesienia GW. W takim wypadku też już powiedziałem, co miałem do powiedzenia.

midu 13.05.2011 09:19

na stronce OZSK nie ma żadnego oświadczenia, a w necie natknąłem się na informacje, że to nie jest oświadczenie OZSK...

Plastman 13.05.2011 09:20

Proponuję, żeby piłkarze poparli kibiców i również przyłączyli się do protestu.

Na przykład niech przegrają najbliższy mecz 0:5.

Na złość zarządowi, rządowi i wogóle wszystkim. Nie ważne jak, ważne żeby było bez sensu.

crapmaster 13.05.2011 09:21

Na derbach MUSI byc doping !

Nie dlatego ze lubie mecze z atmosfera, ale to bylaby nasza poddana. Przeciez o to im wlasnie chodzi ! Oni tego chca zabicia emocji - nie dopuscie do tego. W tym momencie licza sie derby i nasza feta. Nawet kosztem protestu.

MrÓwA_1906 13.05.2011 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1091500)
Owszem: wiemy. Wszystkie szczegóły poza napisem się zgadzają z wcześniejszymi opisami usuniętej oprawy. Więc raczej nie ma przypadku. Niestety, wszystko układa się w logiczną całość. Także to, że SKWK nie ujawnia jak oprawa wyglądała. Nie dziwię się, nie ma się czym chwalić.

skwk nie robi opraw to po pierwsze.
po drugie nigdy jeszcze w historii UW nie ujawniliśmy oprawy która nie wyszła, lub której nie zrobilismy z powodów losowych (np. pogoda) wiec nie wiem dlaczego miało by być inaczej tym razem.

pomysł, projekt oprawy to rzecz swięta

to tyle odemnie
ps. ja sam nie wiem jaka byla oprawa
ps 2. decyzja co do dopingu jest juz u nas podjęta, myślę ze poinformują o niej wkrótce bardziej odpowiedznie (działające obecnie) osoby

tymczasem wszyscy w sobote o 16 na trening piłkarzy!

-S- 13.05.2011 09:26

I jeszcze jedno ode mnie:

skoro SKWK, Ultrasi i inne grupy, aktywnie działające na rzecz kibiców Wisły, nieraz poświęcając zapewne masę swojego wolnego czasu ( kto kiedykolwiek coś organizował to wie, że to nie jest łatwe, i nie mówię o piwie z kumplami), popierają taka formę protestu to ja jestem za. Przecież to oni są bliżej klubu niż przeciętny kibic, to oni żyją meczem 24h na dobę, i nie chce mi się wierzyć, że tak bez powodu pozwoliliby, aby jeden z najważniejszych meczy Wisły w ostatnich latach ( mistrzostwo, derby, Reymonta 22, ewentualny spadek Cracovii) odbył się bez fanatycznego dopingu. Nie wierzę.

MatMario 13.05.2011 09:32

Jeśli nie będzie zorganizowanego dopingu na derbach to czekam na to co pokażą kibice na E np w momencie gdybyśmy nie daj Boże przegrywali.

Oj ciekawe by to było, ciekawe.

Zeszło by wam dobre samopoczucie po tym "jak dzięki waszemu dopingowi zwyciężyliśmy" Amice.

Ja naprawdę nie wierzę ile trzeba mieć pychy w sobie aby pisać tutaj niektóre rzeczy. Nikt święty nie jest, ale takie podejście jak tutaj prezentują "obrażeni kibice", ręce opadają.

Drozd 13.05.2011 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 1091501)
Nawet bez tego napisu oprawa jest kontrowersyjna i odpowiedni ludzie znaleźliby powód żeby zamknąć stadion. To nie "piłka nożna spać nie można" tylko kibice niosący krzyż a nad nimi władza z pałami. Dobrze że zabronili tej oprawy, szkoda że w takiej formie tuż przed meczem a nie podczas tego poniedziałkowego spotkania.

Co, znowu protest? 1 cały mecz wystarczy, w meczu o mistrzostwo w dodatku derbowym u siebie doping musi byc. G niech sobie robi co chce, ja tam morde bede darł razem z E.

Znaleźliby powód żeby zamknąć stadion? No co ty :). A jaki? Coś w przekazie z oprawy jest nieprawdą? Czy dla ciebie cenzura to normalność.

Powinien być normalny doping bo o to chodzi w kibicowaniu, ale pa przykład w 10, 20 ,30 min i tak dalej minuta pozdrowień dla bandy cudaka. Przez minutę i wracamy do dopingu. Pozdrowienia można zrobić na dwie trybuny. Czy obawiać się wywieszenia transparentu? Nie wydaje mi się. Jak rudy zamknie stadion za transparent wyjdzie na ułomnego w oczach wszystkich. Cisza już była i niczego pozytywnego nie przyniosła. Może tylko zastanowienie we władzach klubu. Chyba nie ma wśród kibiców Wisły takich którym metody cudaka nie wywołują zdenerwowania. Dlatego trzeba działać solidarnie w skali całej Polski nie mówiąc już o naszym podwórku.

MrÓwA_1906 13.05.2011 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1091542)
Bo robicie wielkie halo z tego że oprawa zaostała zablokowana i jeszcze mowicie że oprawa w żaden sposób nie była kontrowersyjna więc ją ujawnijcie

mowie ze ja nie wiem jaka była oprawa i zbytnio mnie to nie interesuje
wazny jest dla mnie sam fakt blokady i sposób zakomunikowania o tym
bo argument użyty przez klub nie bo nie jakoś do mnie nie przemawia
a miedzy słowami pokazuje ze oprawa kontrowersyjna nie była, bo w takim wypadku pojawił by sie taki argument

i jeszcze raz apeluje o przyjscie na trening w sobote o 16!

zybert77 13.05.2011 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WSB (Post 1091539)
Więc proponuję ultrasom zbierać dane od każdego kto wrzucił kasę i wysyłać mu projekt oprawy. W demokratycznych wyborach zostanie ogłoszone czy oprawa może być ukazana czy nie ;) Już nie raz motywy religijne były wykorzystywane w kontrowersyjnych sytuacjach i celach, na całym świecie i ludzie z tym żyją ;) Tylko Polacy to naród wiecznych narzekaczy i sztucznych katolików. Podobają Ci się działania Tuska? ok:) to niech w ten sam sposób zamknie komunikację miejską bo ktoś komuś coś ukradł z kieszeni, niech zamknie stoki narciarskie bo dochodzi do wypadków i niech zamknie też kina bo przecież w filmach są przekleństwa!! ZAKAZ DLA AKTORÓW I REŻYSERÓW!!!!!!

Jestes imbecylem. Dla mnie krzyż z szalików też byłby przegięciem. A co ma do tego jakieś osiedle cracovii to nie wiem. Zyczysz mi w.......u ? ;)

szczerze to popieram działania Tuska... chciałbym żebyście zrozumieli, że zamykanie stadionów to uderzenie we właścicieli klubów, którzy zaczynają się bratać z bandytami. To jedyna skuteczna metoda, która np prezesowi Amiki wytłumaczy, ze albo będą przestrzegali prawa albo dostaną po kieszeni (przykłady VIP-owania bandytów są znane i nie chce mi się ich przytaczać). Przy okazji dostają normalni kibice... trudno, ale jeśli to ma pomóc wyeliminować bandytów to się na to godzę.

Nie życzę Ci niczego złego... w poprzednim poście wysyłałeś nas pod pałac, stąd odpowiedź... i nie obrażaj mnie, bo ja Ciebie nie obrażam

KOMINEK 13.05.2011 09:42

Przypominam że nie ma zgody na osobiste wycieczki pod adresem innych użytkowników.

WSB 13.05.2011 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091553)
szczerze to popieram działania Tuska... chciałbym żebyście zrozumieli, że zamykanie stadionów to uderzenie we właścicieli klubów, którzy zaczynają się bratać z bandytami. To jedyna skuteczna metoda, która np prezesowi Amiki wytłumaczy, ze albo będą przestrzegali prawa albo dostaną po kieszeni (przykłady VIP-owania bandytów są znane i nie chce mi się ich przytaczać). Przy okazji dostają normalni kibice... trudno, ale jeśli to ma pomóc wyeliminować bandytów to się na to godzę.

Nie życzę Ci niczego złego... w poprzednim poście wysyłałeś nas pod pałac, stąd odpowiedź... i nie obrażaj mnie, bo ja Ciebie nie obrażam

Zapytam się Ciebie jeszcze o jedno: Powiedz mi co zmieni zamknięcie stadionów? Mogą zamknąć nawet wszystkie stadiony na rok a i tak Ci ludzie to przeczekają bez problemu:) I mam wrażenie że Tusk tego pożałuję bo rozmyślając nad tokiem rozumowania osób lubiących awantury doszedłem do wniosku że przecież jest bardzo łatwa droga do skompromitowania rządu. Właśnie przeczekanie ten rok i zrobienie gigantycznych awantur na Euro. Nie na stadionach bo tam i tak bilety były rozlosowywane, tylko w miastach i wokół stadionów. A to na pewno odbije się szerokim echem. Żeby nie było, nie jestem za takim rozwiązaniem i też nie popieram głupiego wbiegania na murawę bo to jest tylko dawanie pretekstu. Wiem że w miedzy czasie są wybory i może zmienić się władza.

MatMario 13.05.2011 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gucio_ (Post 1091555)
Piszesz mam nadzieje o ziomach na G, siedzących podczas śpiewania hymnu.

Tak o nich też pisze, pisze też o gwiżdżących na Małeckiego podczas jesiennego meczu dodajże z Koroną , piszę o tych którzy nie umieją się odezwać na druga strona odpowiada jak jest 0:0 albo przegrywamy. O nich wszystkich pisze.

kreseq 13.05.2011 09:54

Czlowiekowi chce sie rzygac czytajac niektore posty.

1) Popierac Tuska? No prosze, zamykaja stadion, klub ma przez to straty, policja zamiast wylapywac ludzi to wali w ch****, nagonka na wszystkich na stadionie i wkladanie ich do jednego wora. Pokaz bezsilnosci w postaci zbiorowej odpowiedzialnosci. Stadion zamykany na jeden mecz a potem otwarty mimo ze nic sie nie zmienilo. Nie przestrzeganie prawa przez policje, opieszalosc sadow. Zerowa znajomosc wladzy jesli chodzi o prawo i mozliwosci ktore maja ( patrz zakrywanie twarzy, za ktore juz dawno mozna karac ) itp.

Jak ktos to popiera to musi byc naprawde "inny". Macie racjie, popierajcie robienie z was wszystkich bandytow i kiboli, popierajcie opieszalosc Policji i katastrofalny stan sadownictwa. Gdzie wy ku*** zyjecie i co Wy bierzecie ze do was nie docieraja FAKTY. To nie jest moj wymysl tak jest w tym kraju. Kto za to odpowiada, kibice? NIE, odpowiada za to rzad,policja,sady. Czemu po pojawieniu sie transparentow odnosnie rzadu i jego dzialan zaczela sie jazda? Zanim byla "burda" po meczu, juz zdzierali transparenty. Zbieg okolicznosci?

2) Nie jestem kibicem Wisly, nie wiem jaka byla oprawa ale wiem jedno bo to widac golym okiem - Oprawa zostala zaakceptowana przez klub, jednak przed meczem nie zezwolili na jej pokazanie.
Niby w jeden dzien oprawa sie zmienila? Kpiny.

Pierwszy i drugi punkt to sa FAKTY. Jesli ktos ma problem ze zrozumieniem tego wszystkiego to ja juz nie mam pytan.

Jest to cholernie przykra sytuacja. Wybaczcie ale wiekszosc robi za mlode pelikany... Przestancie patrzec a zacznijcie widziec.

RWD 13.05.2011 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raf 66 (Post 1091568)
dajmy upust swoim emocjom w niedzielę!

:idea:

jedyne dobre wyjście, wg mnie

zybert77 13.05.2011 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WSB (Post 1091560)
Zapytam się Ciebie jeszcze o jedno: Powiedz mi co zmieni zamknięcie stadionów? Mogą zamknąć nawet wszystkie stadiony na rok a i tak Ci ludzie to przeczekają bez problemu:) I mam wrażenie że Tusk tego pożałuję bo rozmyślając nad tokiem rozumowania osób lubiących awantury doszedłem do wniosku że przecież jest bardzo łatwa droga do skompromitowania rządu. Właśnie przeczekanie ten rok i zrobienie gigantycznych awantur na Euro. Nie na stadionach bo tam i tak bilety były rozlosowywane, tylko w miastach i wokół stadionów. A to na pewno odbije się szerokim echem. Żeby nie było, nie jestem za takim rozwiązaniem i też nie popieram głupiego wbiegania na murawę bo to jest tylko dawanie pretekstu. Wiem że w miedzy czasie są wybory i może zmienić się władza.

Co zmieni zamknięcie stadionów? Postaram się odpowiedzieć jak ja to sobie wyobrażam:

1. Otrzeźwi prezesów klubów i miejmy nadzieję przestaną się układać z bandytami (z tego co słyszę na Amice już się żegnają z kiełbaskami)
2. Wymusi przestrzeganie rygorystyczne procedur licencyjnych (z tego co wiemy identyfikacja kibiców nie działa bo tylko kilka klubów ma pełną identyfikację kibiców) a i monitoring na niektórych stadionach jest żałosny.
3. Może otrzeźwi PZPN i wymusi jednolite przestrzeganie zakazów stadionowych na wszystkich rozgrywkach. Przyznasz, że obecnie to nie działa i taki legijny bandyta, który pobił piłkarza po meczu ekstraklasy może jak najbardziej pojechać na rozgrywki pucharu polski, a pewnie nawet na mecze reprezentacji.
4. Mam nadzieję, że bandyci nie będą już terroryzować normalnych kibiców (zakazy przemieszczania się między sektorami, bicie i plucie normalnych kibiców za wygląd, przepędzanie normalnych kibiców z trybuny bo jakiemuś łysemu się umyślił protest itp. itd.)
5. Mam nadzieję, że znikną zorganizowane małpie odgłosy i rasistowskie przyśpiewki. Rasizm i mowa nienawiści powinny być ścigane również na trybunach. Tylko kary to wymuszą.

Jak na początek całkiem sporo rzeczy mam nadzieję się zmieni.

Przed nami mecz z Cracovią - bardzo ważny szczególnie dla przeciwnika patrząc na tabelę. Obawiam się, że niestety Maor i jego rodzina się nasłuchają... ale mam nadzieję, że kibice Wisły się zreflektują.

Widzisz mam chyba normalne marzenia... znajomych kibicujących Cracovii i mam już szczerze dość rasistowskich wycieczek

pawelwislak 13.05.2011 10:05

Dokładnie przecież kibice na E mają monopol na dobre decyzję i oni tylko wiedzą kiedy powinno się doping prowadzić a kiedy wygwizdywać schodzącego z boiska Żurawskiego. To oni wiedzą że nie trzeba przychodzić na Ruch czy inne nie topowe mecze bo przecież wtedy nie trzeba prowadzić dopingu.

Jak cała G i F krzyczy druga strona odpowiada to E siedzi i nic jak makiem zasiał to jest dobre ?

Ale jak trafiła im się chwila żeby zabłysnąć to od razu się zabrało kilku kozaków...

I nie chce mówić gdzie najwięcej jest osób rzucających k**** w trakcie meczów i gdzie najchętniej pozdrawiają twardziele PZPN. Przypomnijmy sobie co było kiedyś na A 50% psioczących i napier... na Brożków i innych piłkarzy że nie potrafią piłki kopnąć czy rzucać przekleństwa. TO WSZYSTKO JEST MEGA ŻAŁOSNE!!

E powinno uszanować fakt że skoro G nie prowadzi dopingu to znaczy że tego dopingu nie powinno być i tyle w temacie.

Greeg 13.05.2011 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091571)
Co zmieni zamknięcie stadionów? Postaram się odpowiedzieć jak ja to sobie wyobrażam:


3. Może otrzeźwi PZPN i wymusi jednolite przestrzeganie zakazów stadionowych na wszystkich rozgrywkach. Przyznasz, że obecnie to nie działa i taki legijny bandyta, który pobił piłkarza po meczu ekstraklasy może jak najbardziej pojechać na rozgrywki pucharu polski, a pewnie nawet na mecze reprezentacji.

Ile razy trzeba powtarzać takim za przeproszeniem ignorantom jak Ty że jeśli ma się zakaz na PZPN i Ekstraklasa to dwie odmienne instytucje i każda ma prawo zakazywać oglądania spotkań tylko w ramach tych organizowanych przez siebie, ergo jeśli S miał zakaz na Ekstraklasę to jego świętym prawem było pojechać na finał PP organizowany przez PZPN gdzie zakazu nie miał

Reszty bzdur nie mam zamiaru nawet komentować. Żeby o czymś pisać wypadałoby mieć jakieś pojęcie o przedmiocie swoich dywagacji.

kriswisla 13.05.2011 10:12

Panowie poziom tej dyskusji nie wyglada dobrze Skaczecie sobie do gardel jak wygłodzone szakale,jedni i drudzy maja swoje racje,jestem z tego pokolenia 45+ ale chodze na G bo nie potrafie usiedziec,oburzenie ultrasów uwazam jak najbardziej na miejscu ale pech chcial ze Kaczor zebrał wszystkich na drugi dzien po waszej rozmowie z klubem i chyba mocno sie wystraszyli ewentualnymi restrykcjami,tajemnica poliszynela jest ze chca udupic Śląsk i Zagłebie natomiast to co było prezentowane na Arce jakos uszło uwadze wszystkim/chyba ze sie myle/,przezentowane transparenty chasła itd,itp ,a wiec w sumie to wydaje mi sie ze klub sie troche z cykorzył ,a jezeli chodzi o doping bawmy sie na przekor Tuskowi i jego swicie pokażmy ze nie jest w stanie zabic ducha kibiców to jest ,ten mecz dla nas to jest walka gladiatorow z zakonnymi to sa igrzyska swieto Krakowa i zaden pajac z Tuskolandu nie bedzie tu mieszał,a z klubem panowie z UW i SKWK trzeba usiąsc i pogadać merytorycznie wyjasnic sytuacje i to co teraz sie dzieje w Polsce,nie moze byc tak ze bedziemy sie obrazac jedni na drugich gdzie kazda ze stron uwaza ze ma racje,nieodpowiedzialne grupy debili namieszali razem z zasranym PZPN i mamy to co mamy

rw88 13.05.2011 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091571)
1. Otrzeźwi prezesów klubów i miejmy nadzieję przestaną się układać z bandytami (z tego co słyszę na Amice już się żegnają z kiełbaskami)

Oplucie i wyproszenie z trybuny nawalonego alkoholem gościa jest rzeczywiście czynem cholernie bandyckim...(ironia). Masz jakieś inne informacje n.t. "bandyckich" działań, czy jest to zwykły pustosłów? Czekam na konkrety. Najlepiej w punktach.

Z jednej strony, wy, "tuskowcy" chcecie, żeby kibice sami eliminowali z trybun "czarne owce", z drugiej strony, gdy szef kibiców to robi na stadionie Lecha, zostaje wręcz zajechany przez media.

Zainteresowałem się tematem i z tego co mi wiadomo to firma tego gościa związanego z kibicami była jedną z wielu na stadionie dostarczających "kiełbaski" i przegrała w dwóch pierwszych PRZETARGACH, dopiero w trzecim udało im się wejść na część trybun. Powiedz mi, co w tym złego, że kibice dostarczają na swój stadion żarcie?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091571)
2. Wymusi przestrzeganie rygorystyczne procedur licencyjnych (z tego co wiemy identyfikacja kibiców nie działa bo tylko kilka klubów ma pełną identyfikację kibiców) a i monitoring na niektórych stadionach jest żałosny.

Czekam więc, aż wymienisz tutaj wszystkie kluby z kiepskim monitoringiem, brakiem pełnej identyfikacji kibiców. Konkrety!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091571)
3. Może otrzeźwi PZPN i wymusi jednolite przestrzeganie zakazów stadionowych na wszystkich rozgrywkach. Przyznasz, że obecnie to nie działa i taki legijny bandyta, który pobił piłkarza po meczu ekstraklasy może jak najbardziej pojechać na rozgrywki pucharu polski, a pewnie nawet na mecze reprezentacji.

Od przydzielania jednolitych zakazów stadionowych są polskie sądy. A że działają jak działają, to już inna bajka. Nie widzę powodu, żeby widzimisie PZPN czy klubów miało decydować np. o dożywotnich zakazach, od decydowania o tym są niezawisłe instytucje państwowe takie jak sądy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091571)
4. Mam nadzieję, że bandyci nie będą już terroryzować normalnych kibiców (zakazy przemieszczania się między sektorami, bicie i plucie normalnych kibiców za wygląd, przepędzanie normalnych kibiców z trybuny bo jakiemuś łysemu się umyślił protest itp. itd.).

Konkrety, podaj mecze, konkretne sytuacje, najlepiej ze szczegółami.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091571)
5. Mam nadzieję, że znikną zorganizowane małpie odgłosy i rasistowskie przyśpiewki. Rasizm i mowa nienawiści powinny być ścigane również na trybunach. Tylko kary to wymuszą.

:rotfl:

Jak naprawdę myślisz, że wymuszą to tego kary, to jesteś chory. Rasizm nie rodzi się na stadionach, ale w domach i w wczesnych latach szkolnych. Stadiony tylko oddają rzeczywistość CAŁEGO, mało tolerancyjnego kraju jakim jest Polska. Dziwnym trafem tego typu odzywki słychać głównie z sektorów piknikowych, kiedy to milknie doping...

Oczywiście akurat przypadek Cracovii i Wisły jest trochę inny i ma podłoże stricte historyczne i jestem w 100% pewien, że zamknięcie stadionu w tym przypadku kompletnie NIC, a NIC nie zmieni, bo nikt się tego nie przestraszy, nawet jakby mieli na rok zamknąć stadiony - tylko zakamufluje aktualny stan całego kraju w tym względzie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl