![]() |
Dla mnie nie ma logiki w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków z kurtuazji.
W jednym masz rację - ja nie wiem. Po prostu nie widzę sensu w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków z tego typu wypowiedzi. Czy byłoby w szatni dobrze czy źle - tego od Sobola się nigdy w publicznym wywiadzie nie dowiesz. Nie wiem czego w tym nie rozumiesz. Nigdy nie twierdziłem też, że jest zła atmosfera w szatni (Hiszpanie to raczej pozytywni ludzie), a zauważ że Sobol na pytanie o styl nabrał wody w usta i je w dość sprytny sposób obszedł. Wywiad fajny, bo zawsze miło posłuchać co Radek ma do powiedzenia, nawet jeśli powie tylko tyle, żeby nic nie powiedzieć :) |
Na serio to nawet nie wiem co myśleć tylu nowych zawodników nie znających ligi a jak nasi jadą atakować ligę angielską czy niemiecką to muszą z rok dojrzeć na ławce jak np Lewandowski a potem gwiazdy ligi. Dajmy może się zgrać chłopakom a nie dramatyzujmy jakbyśmy byli czerwoną latarnią ligi styl może przyjdzie na wiosnę. A większość zawodników ma braki w przygotowaniu fizycznym jak na naszą ligę a puki pierwsza 8 jest realna niema co udawać że jest źle.W sumie to nawet nie wiem jaki jest koszt transferu pierwszoligowca ale mieliśmy zdolnych juniorów to się rozpłynęli po niższych ligach przy Broniszewskim z Koroną o ile pamiętam paru wyszło i padaki nie zagrali. Przynajmniej z tego co pamiętam chyba że mózg wyparł złe wspomnienia
|
Cytat:
|
Ponoć miał ten temat po meczu we Wrocławiu eksplodować. A tu nic ... :>
|
wiesniak sie utopil z rozpaczy.
|
Brawo trenerze.
|
Ten... no... schematów było mało. No... a Śląsk miał większą skuteczność podań...
A tak na serio - to jak byłem daleki od skreślania Kiko po nieatrakcyjnej grze do tej pory, tak nie będę go teraz wynosił na piedestał po jednym udanym meczu. Okres testu dla tej drużny i Kiko jako trenera właśnie się rozpoczął - powoli, w ciągu najbliższego miesiąca, powinna się wyłaniać jakaś wizja trenerska. Zobaczymy jak to będzie wyglądało i w spokoju sobie ocenimy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
To przeciez nie jedyny dobry mecz Wisly za Kiko w tym sezonie, za to chyba pierwszy wygrany. Wisla grala dobrze w meczach z Gornikiem, Lechia i Jaga, ale trzech punktow z tego nie bylo, teraz byla i fajna gra i pelna pula.
|
Spokojnie. Jeszcze będą zgrzyty i potknięcia, normalna sprawa. Okazji do wirtualnego wywalenia trenera i ponarzekania na skład etniczny drużyny nie zabraknie.
|
Zostało 9 kolejek do przerwy zimowej zagrać przyzwoite mecze z Legią i Amiką, a potem to jakoś będzie w zimie utrzymać skład lub wzmocnić dwoma zawodnikami
|
Cytat:
|
Cytat:
Bo przez ostatnie kilka stron trzeba było wszystkim kąpanym w gorącej wodzie tłumaczyć, że czasem potrzeba czasu. Więc teraz może pogadajmy czy i jakie błędy popełnił Kiko zamiast zastanawiać się na kogo go zamienić. Np. ktoś tu już postulował by była informacja o aktualnym stanie "szpitalnym". |
Potwierdza się, że sprawy idą w dobrym kierunku :). W obecnej sytuacji Wisły Ramirez jest odpowiednim trenerem, a strategia pracy i koncepcja na politykę kadrową Junco optymalna i wartościowa. Trzeba cierpliwości i spokoju w podążaniu tą drogą, wtedy będzie coraz lepiej.
|
Cytat:
PS. Wczoraj zreszta tez super to nie wygladalo. Z przodu ok,w obronie juz gorzej, za duzo sytuacji mial Slask. Dobrze, ze nic nie wykorzystali. |
Cytat:
kolejna sprawa: trzeba sie rozprawic z mitem "lagi do przodu" widział ktoś wczoraj jakieś lagi ? bo ja szybkie przegrania przez środek, albo skrzydła w trójkącie , z pierwszego kontaktu może dlatego za szybkie dla forumowych znawców i ten etap w środku pola był dla nich niedostrzegalny ? Kiko: trzeba wolniej grać ! zamów u Junco nowego Cantoro, do niego niech kieruje piłki Gonzales, jak "nowymauro" po przyjęciu zanim poda ( do boku ) zrobi 2 kółeczka, wtedy wzrośnie procent posiadania piłki ale co ważniejsze Twoi forumowi krytykanci docenią "gre piłką" i piękne dla oka dominowanie w środku pola* *ironia |
Cytat:
|
Po nastepnym przegranym meczu (a taki bedzie) co napiszesz? Ze troche gorzej sie rozumieja, ze jednak nie okrzepli, ze dalej czasu potrzeba? Oczywiscie, ze taktyka (i jej wykonanie) rozwiazuje kazdy problem. Nie znaczy to jednoczescie, ze z dobrze dobrana taktyka bedziemy wygrywac kazdy mecz bo Carlitos moze pudlowac, przeciwnikowi moga wyjsc strzaly zycia itp Teraz mamy okres, w ktorym gramy z druzynami, pod ktore wczorajsza taktyka przynosi efekty. Pozniej znowu bedziemy grac z ogorkami i calkiem prawdopodobne, ze bedziemy ogladac nasza kopanine. Pracy przed Kiko jeszcze tak czy siak jest duzo, szczegolnie w obronie.
|
Cytat:
Nie przyszło ci do glowy, że graliśmy tak bo na tyle było stać naszą drużynę na danym poziomie zgrania i zrozumienia wzajemnego zawodników? Powinieneś, wręcz zachwycać, że i tak nieźle punktowaliśmy w tym okresie. Więc teraz głośno i wyraźnie powtarzaj za mną: DZIEKUJE PAN RAMIREZ. |
Przepraszam, ktora ekstraklasowa druzyne trenowales, ze posiadasz niezerowa wiedze trenerska?
Mistrza zdobylismy? Gramy w pucharach? Bo chyba nie probujesz mi powiedziec po jednym naszym meczu, ze Kiko jest taktykiem pokroju Mourinho czy Simeone, panie ekspert? Bo ja, piszac, ze nie jest, opieram sie na meczach Wisly, poczawszy od lutego. |
Żeby rozumieć, że drużyna po tak dużej przebudowie potrzebuje czasu by móc obiektywnie ocenić pracę trenera - nie potrzeba fachowej wiedzy. Wystarczy kilka gramów zdrowego rozsądku.
|
Dlatego za kazdym razem podkreslam, ze na ocene pracy Kiko, mozna sobie pozwolic najwczesniej na koniec rundy zasadniczej, moze nawet i na koniec sezonu a forumowe zwalnianie go przed tym czasem jest czystym przejawem debilizmu;)
PS. Powtarzam tez za kazdym razem, ze nie jest potrzebny zaden mityczny czas bo czas nie wychodzi na boisko, nie ustawia druzyny, nie podpowiada pilkarzom. Potrzeba wiecej pracy. |
Cytat:
Oczywiście, że nie gramy teraz z murarzami tylko drużynami, które lubią kreować i w pewnym sensie jest nam łatwiej, ale... łatwiej z takimi przeciwnikami jest i Lechowi i Legii i Śląskowi. Taktyka nie rozwiąże problemu w meczu z murarzami, jeśli poszczególnie zawodnicy będą w słabej dyspozycji. Śmiem twierdzić, że to właśnie dyspozycja zawodników, zrozumienie, zgranie były do tej pory głównym problemem, a nie dobór taktyki. I tyle. |
Cieszmy się, że mamy jakąkolwiek stabilizację w tej chwili. Nie pamiętacie już co było rok temu o tej porze? Regularnie punktujemy i pozostajemy w czołówce. Czego chcieć więcej w tej chwili?
|
Dyskusje dyskusjami ale oceniać trenera powinniśmy na koniec sezonu. Na razie to zwykłe pieprzenie.
Przypominam że jakby nie zmiana właściciela to Ramireza pewnie by już z nami nie było i byłoby właśnie wdrażanie nowej myśli trenerskiej..czyli wszystko w piz du |
Cytat:
Po jednym dobrym meczu, który nastąpił po serii tragicznych wychwalacie Kiko pod niebiosa? To kto jest bardziej impulsywny? Krytycy opierający swoją opinię na serii, czy zwolennicy po jednym meczu? Teraz prawdziwy test-Legia i Lech. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
po 12 kolejkach mamy 4 miejsce (w najgorszym razie 5), 2 punkty straty do lidera (w najgorszym razie 5) i tyle samo punktów co trzecia Jaga (w najgorszym razie 2 straty do trzeciego Zagłębia). Jak na nasze możliwości finansowe to wynik jest rewelacyjny. Dziewiąta Sandecja traci 4 punkty. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl