Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

s1mone 01.10.2017 18:45

Dla mnie nie ma logiki w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków z kurtuazji.

W jednym masz rację - ja nie wiem. Po prostu nie widzę sensu w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków z tego typu wypowiedzi. Czy byłoby w szatni dobrze czy źle - tego od Sobola się nigdy w publicznym wywiadzie nie dowiesz. Nie wiem czego w tym nie rozumiesz.

Nigdy nie twierdziłem też, że jest zła atmosfera w szatni (Hiszpanie to raczej pozytywni ludzie), a zauważ że Sobol na pytanie o styl nabrał wody w usta i je w dość sprytny sposób obszedł. Wywiad fajny, bo zawsze miło posłuchać co Radek ma do powiedzenia, nawet jeśli powie tylko tyle, żeby nic nie powiedzieć :)

sixtus 01.10.2017 19:21

Na serio to nawet nie wiem co myśleć tylu nowych zawodników nie znających ligi a jak nasi jadą atakować ligę angielską czy niemiecką to muszą z rok dojrzeć na ławce jak np Lewandowski a potem gwiazdy ligi. Dajmy może się zgrać chłopakom a nie dramatyzujmy jakbyśmy byli czerwoną latarnią ligi styl może przyjdzie na wiosnę. A większość zawodników ma braki w przygotowaniu fizycznym jak na naszą ligę a puki pierwsza 8 jest realna niema co udawać że jest źle.W sumie to nawet nie wiem jaki jest koszt transferu pierwszoligowca ale mieliśmy zdolnych juniorów to się rozpłynęli po niższych ligach przy Broniszewskim z Koroną o ile pamiętam paru wyszło i padaki nie zagrali. Przynajmniej z tego co pamiętam chyba że mózg wyparł złe wspomnienia

Kurz 01.10.2017 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484467)
Co Ty gadasz? Jeśli przeciwnik narzuca duży pressing, wtedy liczą się schematy rozegrania, bo jeden zawodnik gówno może. Krótko - jak nikt nie będzie wychodził do piłki, jeśli ustawienie będzie gówniane, to nie poznasz tego, jakie umiejętności ma zawodnik.

I Basha.

Przede wszystkim nasi piłkarze niezależnie od tego z jakim przeciwnikiem gramy, mają problemy z przyjęciem piłki i celnymi podaniami do najbliższego partnera. Kiedy zaczyna się większy pressing, mają większe problemy. To nie jest nowe zjawisko. W każdym z ostatnich 6 sezonów, pod każdym z 10 różnych trenerów zdarzały nam się takie spotkania.

pepe72 14.10.2017 21:32

Ponoć miał ten temat po meczu we Wrocławiu eksplodować. A tu nic ... :>

forthy 14.10.2017 22:25

wiesniak sie utopil z rozpaczy.

radek2323 14.10.2017 22:36

Brawo trenerze.

MaLk 14.10.2017 22:36

Ten... no... schematów było mało. No... a Śląsk miał większą skuteczność podań...

A tak na serio - to jak byłem daleki od skreślania Kiko po nieatrakcyjnej grze do tej pory, tak nie będę go teraz wynosił na piedestał po jednym udanym meczu.

Okres testu dla tej drużny i Kiko jako trenera właśnie się rozpoczął - powoli, w ciągu najbliższego miesiąca, powinna się wyłaniać jakaś wizja trenerska. Zobaczymy jak to będzie wyglądało i w spokoju sobie ocenimy.

pepe72 14.10.2017 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1484926)
Ten... no... schematów było mało. No... a Śląsk miał większą skuteczność podań...

A tak na serio - to jak byłem daleki od skreślania Kiko po nieatrakcyjnej grze do tej pory, tak nie będę go teraz wynosił na piedestał po jednym udanym meczu.

Okres testu dla tej drużny i Kiko jako trenera właśnie się rozpoczął - powoli, w ciągu najbliższego miesiąca, powinna się wyłaniać jakaś wizja trenerska. Zobaczymy jak to będzie wyglądało i w spokoju sobie ocenimy.

No własnie, przez ostatnie kilka(naście) stron spokoju mocno brakowało.

Kocur 15.10.2017 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1484899)
Ponoć miał ten temat po meczu we Wrocławiu eksplodować. A tu nic ... :>

Jakby zbanować wszystkich co na pluli na własnego trenera to by zostało może 30 osób na forum ....

dawiss 15.10.2017 09:21

To przeciez nie jedyny dobry mecz Wisly za Kiko w tym sezonie, za to chyba pierwszy wygrany. Wisla grala dobrze w meczach z Gornikiem, Lechia i Jaga, ale trzech punktow z tego nie bylo, teraz byla i fajna gra i pelna pula.

Arked 15.10.2017 09:47

Spokojnie. Jeszcze będą zgrzyty i potknięcia, normalna sprawa. Okazji do wirtualnego wywalenia trenera i ponarzekania na skład etniczny drużyny nie zabraknie.

brylant17 15.10.2017 10:28

Zostało 9 kolejek do przerwy zimowej zagrać przyzwoite mecze z Legią i Amiką, a potem to jakoś będzie w zimie utrzymać skład lub wzmocnić dwoma zawodnikami

wiesniak842 15.10.2017 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez forthy (Post 1484919)
wiesniak sie utopil z rozpaczy.

Rozumiem, ze Ty za kazdym razem skaczesz do gory ze szczescia po przegranym meczu Wisly?

pepe72 15.10.2017 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1484957)
Spokojnie. Jeszcze będą zgrzyty i potknięcia, normalna sprawa. Okazji do wirtualnego wywalenia trenera i ponarzekania na skład etniczny drużyny nie zabraknie.

Pewnie, że będą ale nie mogłem się powstrzymać.
Bo przez ostatnie kilka stron trzeba było wszystkim kąpanym w gorącej wodzie tłumaczyć, że czasem potrzeba czasu.

Więc teraz może pogadajmy czy i jakie błędy popełnił Kiko zamiast zastanawiać się na kogo go zamienić.

Np. ktoś tu już postulował by była informacja o aktualnym stanie "szpitalnym".

Markus 15.10.2017 11:33

Potwierdza się, że sprawy idą w dobrym kierunku :). W obecnej sytuacji Wisły Ramirez jest odpowiednim trenerem, a strategia pracy i koncepcja na politykę kadrową Junco optymalna i wartościowa. Trzeba cierpliwości i spokoju w podążaniu tą drogą, wtedy będzie coraz lepiej.

wiesniak842 15.10.2017 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1484980)
Pewnie, że będą ale nie mogłem się powstrzymać.
Bo przez ostatnie kilka stron trzeba było wszystkim kąpanym w gorącej wodzie tłumaczyć, że czasem potrzeba czasu.

Więc teraz może pogadajmy czy i jakie błędy popełnił Kiko zamiast zastanawiać się na kogo go zamienić.

Np. ktoś tu już postulował by była informacja o aktualnym stanie "szpitalnym".

Do tej pory Kiko bledy popelnial za kazdym razem takie same. Zle dobieral taktyke pod przeciwnika. Wczoraj w koncu zagralismy tak jak powinnismy grac z druzynami pokroju Slaska. Gracie pilka i dlugo sie przy niej utrzymujecie? Bardzo prosze, zapraszamy, kontra, raz, dwa, bach, bach i brameczka. Tak to wlasnie powinno wygladac ale nie w meczu z ogorkami kopiacymi sie po czole jak Nieciecze, zydki, Plocki(w meczach z nami) czy Korony bo wtedy i gra zle wyglada i wyniki zaleza bardziej od przypadku/szczescia. Niby co zgrali sie nagle w dwa tygodnie??? Jak przyjdzie chujowy mecz i przegramy to co, beda znowu niezgrani??? Taktyka i jej wykonanie. Tylko tyle i az tyle.

PS. Wczoraj zreszta tez super to nie wygladalo. Z przodu ok,w obronie juz gorzej, za duzo sytuacji mial Slask. Dobrze, ze nic nie wykorzystali.

Arkadiusz.Czerepach 15.10.2017 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1484980)
Pewnie, że będą ale nie mogłem się powstrzymać.
Bo przez ostatnie kilka stron trzeba było wszystkim kąpanym w gorącej wodzie tłumaczyć, że czasem potrzeba czasu.

Więc teraz może pogadajmy czy i jakie błędy popełnił Kiko zamiast zastanawiać się na kogo go zamienić.

Np. ktoś tu już postulował by była informacja o aktualnym stanie "szpitalnym".

ja ;)


kolejna sprawa: trzeba sie rozprawic z mitem "lagi do przodu"

widział ktoś wczoraj jakieś lagi ?

bo ja szybkie przegrania przez środek, albo skrzydła w trójkącie , z pierwszego kontaktu może dlatego za szybkie dla forumowych znawców i ten etap w środku pola był dla nich niedostrzegalny ?

Kiko: trzeba wolniej grać ! zamów u Junco nowego Cantoro, do niego niech kieruje piłki Gonzales, jak "nowymauro" po przyjęciu zanim poda ( do boku ) zrobi 2 kółeczka, wtedy wzrośnie procent posiadania piłki ale co ważniejsze Twoi forumowi krytykanci docenią "gre piłką" i piękne dla oka dominowanie w środku pola*

*ironia

Kurz 15.10.2017 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1484984)
Do tej pory Kiko bledy popelnial za kazdym razem takie same. Zle dobieral taktyke pod przeciwnika.

Bo rozumiem, że taktyka rozwiązuje każdy problem, a jej wykonawcy nie mają żadnego znaczenia? Według mnie wyjaśnienie jest inne, albo przynajmniej nie mniej prawdopodobne niż to co piszesz. Czas gra na naszą korzyść. Zawodnicy już trochę okrzepli, zanotowali delikatny lub spory progres formy (jak Llonch), trochę lepiej się rozumieją i od razu widać efekty.

wiesniak842 15.10.2017 11:52

Po nastepnym przegranym meczu (a taki bedzie) co napiszesz? Ze troche gorzej sie rozumieja, ze jednak nie okrzepli, ze dalej czasu potrzeba? Oczywiscie, ze taktyka (i jej wykonanie) rozwiazuje kazdy problem. Nie znaczy to jednoczescie, ze z dobrze dobrana taktyka bedziemy wygrywac kazdy mecz bo Carlitos moze pudlowac, przeciwnikowi moga wyjsc strzaly zycia itp Teraz mamy okres, w ktorym gramy z druzynami, pod ktore wczorajsza taktyka przynosi efekty. Pozniej znowu bedziemy grac z ogorkami i calkiem prawdopodobne, ze bedziemy ogladac nasza kopanine. Pracy przed Kiko jeszcze tak czy siak jest duzo, szczegolnie w obronie.

Snow 15.10.2017 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1484984)
ble ble ble.

Ależ mnie bawią tacy 'eksperci', którym mimo zerowej wiedzy trenerskiej wydaje się, że wiedzą lepiej niż trener i sztab szkoleniowy jakie były założenia na dany mecz, jakie powinny być i co z tego było zrealizowane ;D i to wszystko po oglądnięciu samego meczu w TV / na stadionie.
Nie przyszło ci do glowy, że graliśmy tak bo na tyle było stać naszą drużynę na danym poziomie zgrania i zrozumienia wzajemnego zawodników? Powinieneś, wręcz zachwycać, że i tak nieźle punktowaliśmy w tym okresie. Więc teraz głośno i wyraźnie powtarzaj za mną: DZIEKUJE PAN RAMIREZ.

wiesniak842 15.10.2017 11:59

Przepraszam, ktora ekstraklasowa druzyne trenowales, ze posiadasz niezerowa wiedze trenerska?
Mistrza zdobylismy? Gramy w pucharach? Bo chyba nie probujesz mi powiedziec po jednym naszym meczu, ze Kiko jest taktykiem pokroju Mourinho czy Simeone, panie ekspert? Bo ja, piszac, ze nie jest, opieram sie na meczach Wisly, poczawszy od lutego.

Snow 15.10.2017 12:04

Żeby rozumieć, że drużyna po tak dużej przebudowie potrzebuje czasu by móc obiektywnie ocenić pracę trenera - nie potrzeba fachowej wiedzy. Wystarczy kilka gramów zdrowego rozsądku.

wiesniak842 15.10.2017 12:05

Dlatego za kazdym razem podkreslam, ze na ocene pracy Kiko, mozna sobie pozwolic najwczesniej na koniec rundy zasadniczej, moze nawet i na koniec sezonu a forumowe zwalnianie go przed tym czasem jest czystym przejawem debilizmu;)

PS. Powtarzam tez za kazdym razem, ze nie jest potrzebny zaden mityczny czas bo czas nie wychodzi na boisko, nie ustawia druzyny, nie podpowiada pilkarzom. Potrzeba wiecej pracy.

Kurz 15.10.2017 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1484988)
Po nastepnym przegranym meczu (a taki bedzie) co napiszesz? Ze troche gorzej sie rozumieja, ze jednak nie okrzepli, ze dalej czasu potrzeba? Oczywiscie, ze taktyka (i jej wykonanie) rozwiazuje kazdy problem. Nie znaczy to jednoczescie, ze z dobrze dobrana taktyka bedziemy wygrywac kazdy mecz bo Carlitos moze pudlowac, przeciwnikowi moga wyjsc strzaly zycia itp Teraz mamy okres, w ktorym gramy z druzynami, pod ktore wczorajsza taktyka przynosi efekty. Pracy przed Kiko jeszcze tak czy siak jest duzo, szczegolnie w obronie.

Napiszę, ze być może przeciwnik był lepszy pod każdym względem (nie mamy najmocniejszej kadry w ekstraklasie i nie będziemy faworytem w wielu meczach) albo, że przegraliśmy dlatego, ze nasi obrońcy popełnili za dużo indywidualnych błędów, które, mimo dobrej gry, zdecydowały o naszej porażce albo, że o naszej przegranej zdecydował brak skuteczności albo, że akurat tego dnia zagraliśmy słabo... Opcji jest wiele.

Oczywiście, że nie gramy teraz z murarzami tylko drużynami, które lubią kreować i w pewnym sensie jest nam łatwiej, ale... łatwiej z takimi przeciwnikami jest i Lechowi i Legii i Śląskowi. Taktyka nie rozwiąże problemu w meczu z murarzami, jeśli poszczególnie zawodnicy będą w słabej dyspozycji. Śmiem twierdzić, że to właśnie dyspozycja zawodników, zrozumienie, zgranie były do tej pory głównym problemem, a nie dobór taktyki. I tyle.

fqqs 15.10.2017 12:19

Cieszmy się, że mamy jakąkolwiek stabilizację w tej chwili. Nie pamiętacie już co było rok temu o tej porze? Regularnie punktujemy i pozostajemy w czołówce. Czego chcieć więcej w tej chwili?

Mixu 15.10.2017 12:43

Dyskusje dyskusjami ale oceniać trenera powinniśmy na koniec sezonu. Na razie to zwykłe pieprzenie.

Przypominam że jakby nie zmiana właściciela to Ramireza pewnie by już z nami nie było i byłoby właśnie wdrażanie nowej myśli trenerskiej..czyli wszystko w piz du

ashkeczup 15.10.2017 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1484991)
Żeby rozumieć, że drużyna po tak dużej przebudowie potrzebuje czasu by móc obiektywnie ocenić pracę trenera - nie potrzeba fachowej wiedzy. Wystarczy kilka gramów zdrowego rozsądku.

Czyli, że padaka, którą graliśmy dłuższy czas była całkowicie normalna? Śląsk po takiej samej przebudowie osiągał dobre wyniki, a przede wszystkim nie grał tak, że oczy krwawiły i to chyba o to każdy miał do naszego trenera pretensje.

Po jednym dobrym meczu, który nastąpił po serii tragicznych wychwalacie Kiko pod niebiosa? To kto jest bardziej impulsywny? Krytycy opierający swoją opinię na serii, czy zwolennicy po jednym meczu? Teraz prawdziwy test-Legia i Lech.

X-Ray 15.10.2017 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1484999)
Śląsk po takiej samej przebudowie osiągał dobre wyniki.

Spójrz kiedy dołączyli zawodnicy we Wrocławiu a kiedy u nas. Urban miał więcej jednostek treningowych niż Ramirez z nowymi graczami.

Cytat:

Po jednym dobrym meczu, który nastąpił po serii tragicznych wychwalacie Kiko pod niebiosa?
Kiko nigdy nie był idealny, tak samo jak nigdy nie był "wf-ista" jak to niektórzy wypisywali.

pepe72 15.10.2017 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1484990)
Przepraszam, ktora ekstraklasowa druzyne trenowales, ze posiadasz niezerowa wiedze trenerska?
Mistrza zdobylismy? Gramy w pucharach? Bo chyba nie probujesz mi powiedziec po jednym naszym meczu, ze Kiko jest taktykiem pokroju Mourinho czy Simeone, panie ekspert? Bo ja, piszac, ze nie jest, opieram sie na meczach Wisly, poczawszy od lutego.

Jeszcze nie ale ...
po 12 kolejkach mamy 4 miejsce (w najgorszym razie 5), 2 punkty straty do lidera (w najgorszym razie 5) i tyle samo punktów co trzecia Jaga (w najgorszym razie 2 straty do trzeciego Zagłębia). Jak na nasze możliwości finansowe to wynik jest rewelacyjny. Dziewiąta Sandecja traci 4 punkty.

X-Ray 15.10.2017 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1485001)
Po 12 kolejkach mamy 4 miejsce (w najgorszym razie 5), 2 punkty straty do lidera (w najgorszym razie 5).

Warto dodać, że rok temu na ten moment mieliśmy punktów 11, dwa lata temu 15. To są fakty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl