Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 12:02

matematyka jest przeciwko tobie wygrana stali daje nam jeszcze teoretyczne szanse na awans przy 4pkt
wygrana ślaska to juz tylko 6pkt


jak rozumiem twoje zdanie oparte jest na tym że predzej płock wygra ze stalą , niż zabrze ze śląskiem ? to już wróżenie z fusów

Gunner1906 15.05.2022 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1583562)
matematyka jest przeciwko tobie wygrana stali daje nam jeszcze teoretyczne szanse na awans przy 4pkt
wygrana ślaska to juz tylko 6pkt


jak rozumiem twoje zdanie oparte jest na tym że predzej płock wygra ze stalą , niż zabrze ze śląskiem ? to już wróżenie z fusów

Tak, edytowalem swój post na czym popieram swoje zdanie

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 12:11

ja już w nic nie wierze ;)

jedynie stwierdzam fakt , że lepszy jest wynik , które da nam iluzje utrzymania przy remisie w radomiu

Gunner1906 15.05.2022 13:40

Mamy wszystko jasne: do utrzymania potrzebne są nam dwa zwycięstwa oraz remis bądź porażka Śląska z Górnikiem Zabrze w ostatniej kolejce. Innego wariantu już nie ma.

Śląsk zagra z Górnikiem na pewno bez Tamasa, Mączyńskiego i Exposito - kartki.

Górnik gra teraz z Łęczna i zagrożony jest tylko (i aż) Podolski

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 14:53

i z tą Łęczną ( u siebie ) przegrywa

pi0tr3k94 15.05.2022 15:13

A jeśli przegra z Łęczną i ze Śląskiem to zakończy sezon trzema kolejnymi porażkami. Wierzymy, że ewentualnie zepną się w ostatnim meczu żeby wyjść z twarzą i wyszarpią Śląskowi chociaż remis. I bardziej wierzę, że Śląsk nie wygra z górnikiem, niż w to że my wygramy 2 kolejne mecze.

skarabeus 15.05.2022 15:51

Czerepach ogladasz mecz Gornik-Leczna?

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1583586)
Czerepach ogladasz mecz Gornik-Leczna?

żartujesz ?

juz ogladanie Wisly wymaga samozaparcia...

skarabeus 15.05.2022 17:23

No wiec jak nie ogladasz to nie zabieraj glosu :-)
Leczna miala dwie okazje, ktore Banasik wykorzystal na poziomie europejskim. By sie krystyna nie powstydzila takich rakiet na bramke.
Za to Gornik mial duzo pecha. Albo malo szczescia. Ale w koncu przelamali Leczna i poszlo.
Spokojnie Gornik jest w stanie nie tyle zremisowac co wygrac ze Slaskiem. Szkoda tylko, ze beda grac bez Podolskiego, bo to 30 proc tej druzyny.

South 15.05.2022 17:31

Kwestia tego czy im się będzie chcialo

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 18:23

Pepe , licz szanse , wszak dobry terminarz !

Elendil 15.05.2022 19:58

Zabrze potrafiło w ostatnich minutach meczu wbić 3 bramki, nie grając już o nic. Porównajmy to z naszym meczem...

Przy 2:0 pomyślałem, że jednak jest szansa, że WKS nie da rady Górnikowi. I w sumie nadal myślę, że Górnik wygra ten mecz.

Ale co z tego, skoro my mamy jeden mały problem: nie wygrywamy żadnych meczów. Ani z drużynami mocnymi, ani słabymi, ani z ekstraklasy, ani z III ligi, ani z walczącymi o utrzymanie, ani z tymi na wakacjach. No z nikim, po prostu. I w takim przypadku cała ta statystyka jest nieistotna.

Wojtas 15.05.2022 20:01

Ale zastanówmy sie tak na chłopski rozum JEDNO zwyciestwo od lutego . JEDNO.
Wiec co wyście chcieli? mozna by zapytać.......

no przeciez to zakrwawa o kpinę,oplucie w twarz ,i inne upodlenia.

MaLk 15.05.2022 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1583748)
Ale zastanówmy sie tak na chłopski rozum JEDNO zwyciestwo od lutego . JEDNO.
Wiec co wyście chcieli? mozna by zapytać.......

no przeciez to zakrwawa o kpinę,oplucie w twarz ,i inne upodlenia.

Nie wiem o co Ci chodzi. Przecież to były "bezcenne remisy" zdaniem niektórych o wiele ważniejsze niż jakieś próby wygranej za wszelką cenę :D

tomytom 15.05.2022 20:54

@Czerepach: wszyscy są wk...ni, ale tak z boku: jechanie po userze, który poświęcał czas na ciekawe (przynajmniej jak dla mnie) analizy i wskazywał na racjonalne przesłanki (m.in. terminarz) jest mega słabe.
Matematycznie i zdroworozsądkowo powinniśmy się utrzymać i nie zmienia tego fakt, że nasi gwiazdorzy pokazali iż nie ma dla nich rzeczy niemożliwych (poza utrzymaniem oczywiście).

No chyba, że musisz rozładować energię i walisz na ślepo po kim popadnie, to jak Ci będzie lepiej to dawaj, jestem gotowy ...

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 20:56

tak dokladnie , to przejaw frustracji , Pepe lubie i szanuje

Elendil 15.05.2022 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1583748)
Ale zastanówmy sie tak na chłopski rozum JEDNO zwyciestwo od lutego . JEDNO.
Wiec co wyście chcieli? mozna by zapytać.......

no przeciez to zakrwawa o kpinę,oplucie w twarz ,i inne upodlenia.

zatrudniając Brzeczka to chyba nikt w najczarniejszych snach nie przewidywał, że wygramy z nim cały jeden mecz...

Wojtas 15.05.2022 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1583814)
zatrudniając Brzeczka to chyba nikt w najczarniejszych snach nie przewidywał, że wygramy z nim cały jeden mecz...


hah nigdy nie zapomne jedngo wpisu na forum tutaj,(niewiem kogo) ale bylo to tak

"po meczu z Rakowem wpadamy do strefy spadkowej i juz z niej nie wyjdziemy"

alez to wszytsko prorocze ,bo ja tymi tygodniami mialem to zdanie przed oczami ze strachem ,i dzis jego proroctwo okazalo sie prawdziwe.

kowalkowskij 16.05.2022 15:05

https://twitter.com/DbAbsur/status/1526181855501885441

Jaroo1 21.05.2022 18:27

No i co mądrale statystyczni? Wystarczyło 33 pkt do utrzymania. Wystarczyłyby 32 ale wielki Bruk Bet Nieciecza nas wyprzedził i wyśrubował tę liczbę do 32 więc to ich trzeba było w tym sezonie wyprzedzić, dlatego 33 pkt.

A nasza wielka Wisła tak goniła, że prawie się udało do końca dobiec, no trudno, dobre i 17 miejsce, może kiedyś się uda do 18 dobiec.

RoS 21.05.2022 20:10

Jak 33? Śląsk ma 35 wiec Wisła potrzebowała 36.

Jaroo1 21.05.2022 20:23

No tak. Ale Śląsk potrzebował 33 heheh po prostu gdybyśmy znalezli takiego frajera jak my to wtedy 33 wystarczyly.

czaro 21.05.2022 20:56

Co znowu?

10 znaków

krysztal 21.05.2022 21:40

No tak a co ci się nie zgadza?Przecież nie pisze o konkretnej drużynie tylko o tym co wynika z tabeli

czaro 21.05.2022 22:33

Ok, sorry :)

crux.a 21.05.2022 23:30

Liczby mówią, że wystarczyło wygrać z Radomiakiem i Wartą... ....a mać.

ciacho 21.05.2022 23:36

^^ "wystarczyło wygrać"... dobre :rotfl:. Przy naszej statystyce to jest moce SF

R33 21.05.2022 23:39

Liczby liczbami, ale też nie wiadomo jakby zagrano dziś przykładowo we Wrocławiu albo w Poznaniu jakby pewnego utrzymania nie mieli.

bódyń 22.05.2022 06:48

Skonczyl sie sezon wiec czas na male podsumowanie.
Frekwencja
https://i.ibb.co/2tx7DMC/Zrzut-ekran...2-07-27-54.png
90minut nie podalo frekwnecji meczy Radomia-Piast stad Radomiak 16 meczy.
Jak widac dominowal Lech ktory w to 10 meczy mial 7.
Wisla jest z druga frekwencja na stadionie a druga od konca w tabeli. Kibice nie zawiedli.


A teraz efektywnosc wydawania pieniedzy czyli koszt 1 pkt w stosunku do budzetu
W obu tabelach na zielono pucharowicze na czerwono spadkowicze.
Na poczatek zestawienie budzetow

https://i.ibb.co/zWdmKG3/Zrzut-ekran...2-07-41-32.png
tak dla niektorych moze byc niespodzianka ze Wisla miala 6 budzet w lidze.....


A koszt 1 pkt?
https://i.ibb.co/CHyTVRB/Zrzut-ekran...2-07-43-14.png
i tu nie ma niespodzianki. Wisla z kosztem 1 pkt zajmuje takie miejsce jak w tabeli po sezonie.
Warta miala najnizszy budzet i koszt 1 pkt byl ok. 4.5 nizszy niz Wisly


No i tabela ekstraklasy od momentu gdy nasze trio objelo stery(od 1 stycznia 2019 )

https://i.ibb.co/TqT3MXC/Zrzut-ekran...2-07-45-35.png
Wisla zdobyla najmniej punktow z druzyn ktore caly czas gral w ekstraklasie!!
Strata do przedostatniej druzyny wynosi 24 pkt (przez 3.5 sezonu)

Książę Palownik 22.05.2022 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1584917)
Wisla zdobyla najmniej punktow z druzyn ktore caly czas gral w ekstraklasie!!
Strata do przedostatniej druzyny wynosi 24 pkt (przez 3.5 sezonu)

Dzięki za wrzucenie tych danych. Dają one sporo do myślenia.

Szczególnie ta ostatnia: jeśli w 3,5 roku notujemy stratę 24 pkt, to to jest naprawdę dużo. Mogliśmy praktycznie liczyć tylko na to, że beniaminki i inne nieloty pozwolą się wyprzedzić, a z tych bardziej stabilnych firm byliśmy pierwsi do spadku. No i w tym sezonie taki np. Radomiak czy Warta nie miały ochoty robić za chłopców do bicia.

Koszt 1 pkt to jest skandal. Nawet nie będę tego komentował.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl