![]() |
Cytat:
A ja zamontowałbym naszym grajkom ten system co jest w LM, który mierzy odległość przebiegniętą podczas meczu i m.in. na tej podstawie wypłacał im pensje:> |
Cytat:
ale cały czas czekam na mecz typu Lech - Wisła 3:3 za Petrescu. ależ wtedy Wisła dominowała...niby remis, ale w jakim stylu...do dziś pamiętam ten mecz :) |
Panowie, jeden cholerny remis i jest zwalnianie trenera. Tutaj brakuje nam pilkarzy a nie trenera i wbijcie sobie to do glowy. Poczekajcie az wroca Boguski z Gargula do normalnych treningow. Bedzie w koncu lepiej.
|
Do Skorzy można mieć pretensję za to, że żadnych młodych do składu nie wprowadza. Gra cały czas tą samą ekipą, na zmiany wchodzi np. Cantoro, który pewnie niedługo u nas miejsce zagrzeje a nie piłkarze z ME. Nawet wtedy gdy prowadzimy dwoma bramkami Skorża jest bardzo zachowawczy. I to jest - wg mnie - jego największy minus. Co do Niedzielana to też w dużej mierze wina Skorży że nie odbudował się w Wiśle. Oby z Boguskim i Gargułą się to nie powtórzyło.
Inna sprawa, że tym składem i w tych warunkach (gra w Sosnowcu) - jego wyniki w tym sezonie to mistrzostwo świata. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
No ale fakt, lepiej było wpuszczać Dawidowskiego, Ćwielonga czy innego wirtuoza - Beto... Chłop nawet nie miał okazji by się rozegrać. A szkoda, bo taki Ćwielong ogrywa się juz drugi rok i ograć nie może, taki to kopaczyna. |
Cytat:
|
Ja mam pretensje o to że Pan Skorża nie wpuszcza chhoćby na 5-10 minut młodych zawodników. Takich jak Burliga, Jeleń, Brud czy Leszczak
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Gdyby miał względna swobodę pracy, pewnosć stanowiska (bo u nas preferują system: remis, porażka, remis = zwolnienie trenera) to mógłby sobie na takie kształtowanie i ogrywanie młodzieży pozwolić. w obecnej sytuacji pan Maciej woli jednak dać poczuc atmosfere meczową staremu Cantoro, bo to ten Cantoro bedzie grał na wypadek kontuzji Sobola, a nie jakikolwiek junior. Także nic nie poradzimy. |
Cytat:
Nie wiem czy wiesz, ale kiedyś w ogóle nie było emotikon... Cytat:
Niedzielan gra po 90 minut w każdym meczu Ruchu, gdzie jest gwiazdą i zdobył DWIE bramki... Ćwielong większość meczy zaczyna na ławie, w drużynie mistrza Polski, zdobył JEDNĄ bramkę... Pierwszy ma 30 lat, drugi 23... Dziwisz się, że postawił na Ćwielonga? |
Cytat:
Nie podzielam zasadności tego rozumowania... Patrząc w ten sposób na suche statystyki to powinniśmy oddać Brożka za Podstawka i jeszcze całować po rękach trenera Bytomian, że się zgodził na taki deal. A taki Ćwielong z kolei jest lepszy od Rengifo, wszak ten jest gwiadą, gra regularnie a strzelił tylko 3 gole, w przeciwieństwie do naszego niedocenianego jokera... |
ja zawsze broniłem Pana Skorży, ale skoro w ostatnim meczu na ławce rezerwowych było 5 zawodników w tym bramkarz, jeden obrońca, 2 środkowych pomocników i napastnik... to co mu szkodziło zabranie jeszcze Burligi i Jeleńia?? No chyba że Wisła oszczędza już na miejscuach w autokarze dla piłkarzy...
|
Co do stylu mam takie wrażenie, że z tych "drewien" którzy teraz grają wycisnąć się za dużo nie gra...
Mając na uwadze powrót do drużyny takich zawodników jak Garguła i Boguski zastanowiłbym się nad zmianą stylu gry. Z topornego grania długą piłką i agresywnym odbierze piłki przestawiłbym się na coś bardziej technicznego bo potencjał kadrowy nam to umożliwi. Brożek Boguski Garguła, Kirm, Jirsak według mnie jeśli ma się tylu technicznych zawodników w Polskiej lidze aż żal z tego nie skorzystać, uważam że zachowując proporcje można byłoby grać jak Barceolna czyli piłkę polegającą na utrzymywaniu się przy piłce, W mojej opinii jeśliby zaczęłoby się to zazębiać oni zaklepali by w polskiej lidze każdego. Tacy piłkarze jak Kirm i Jirsak mogliby się nareszcie odnaleźć. Tylko kwestia tego czy wprowadzać to już teraz czy w zimie. Przecież chyba nikt nie chce oglądać tak grającej Wisły jak w tym sezonie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ale dopóki sie Benhakerowi chciało to było dobrze a takiego meczu o punkty jak z Portugalią to ja nie pamiętam i może jeszcze przez parę ładnych lat nie zobaczymy |
a ja nie zapomnę takich meczów jak ze Słowacją,San Marino czy ostatni ze Słowenią .Wiesz Skorża też miał np. mecze z TT czy z Barcą :)
|
Cytat:
|
Pesymista to ten, który widzi, że pół szklanki jest już puste, optymista widzi, że pół jest jeszcze pełne. W epoce Benhakera były mecze świetne i padlina. Osobiście wolę zapamiętać te lepsze :)
|
To samo będzie dotyczyło Skorży gdy już odejdzie. A na razie mam pretensję o Levadię i ten sam styl w meczu z Polonią Bytom
|
Cytat:
No dobrze nawet kombinujesz :) W momencie kiedy Brozek doznal kontuzjii na Belchatowie kazdy widzial raczej czarny scenariusz, bo bez niego ani rusz... Tymczasem własnie wtedy Maciej musial zaczac cos kombinowac i pozmieniac.I wtedy zespol gral bardziej "ze soba" a nie tylko na zasadzie dluga piła na Pawła.To o czmy piszesz czyli wieksze utrzymywanie sie przy pilce bedzie mozliwe bo jesli dojda Guła i Boguski to nakresli sie zupelnie nowy format gry.bedzie mozliwa wieksza kombinacja jesli chodzi o skrzydla i gra na Kirma czy Lobo.Bedze w koncu mozliwa wspolpraca pawla z Rafalem ,bo Broziu zawsze mowil ze z Rafalem gra mu sie dobrze. Zatem jesi Gargula bedzie potrafil uporzadkowac gre i rozdzielac pilki ,a Rafal odciazy czesciwo odciazy Brozka w ataku to to bycie przy pilce a nie tylko podania do Brozka beda mozliwe.Co wiecej kiedys nasza najmocnijsza broń-skrzydla byc moze nabiorą nowej sily i wreszcie Wisla zacznie przypomonac choc po czesci tą Wielka Wisle jaka chyba kazdy z nas ciagle ma przed oczami :) |
Cytat:
Piszecie że Levadia wyparowała u naszych kopaczy wczoraj. Nie, wyparowała już o wiele wcześniej. Z Lechią jeszcze jakoś wpadło wczoraj już niekoniecznie. Nie chodzi o wynik, chodzi o styl, którego ta drużyna nie ma. Dodatkowo wielki-mały gwiazdor i facet który stracił motywację na polską ligę skutecznie robią za piątą kolumnę w drużynie. A Skorża niestety nie radzi sobie z tym. PS. Lech i Legia też tego stylu nie mają, ale chyba to marne pocieszenie. |
Trzeba chyba przypomnieć adwokatom różnych trenerów, że TRENER ODPOWIADA ZA FORMĘ SWOICH ZAWODNIKÓW, BO ICH WŁAŚNIE TRENUJE !
Gdyby to nie trener za to odpowiadał, to nigdy żaden trener nie został by zwolniony bo przecież tłumaczono by to głupim stwierdzeniem, że TO NIE TRENER PRZECIEŻ GRA, TYLKO ZAWODNICY ! Na szczęście w klubach, które coś osiągają na świecie TRENER ODPOWIADA ZA GRĘ ZAWODNIKÓW, ZA TO CZY STRZELAJĄ CZY NIE, ITP. |
Uwazam, ze powinno sie dac Skorzy popracowac do konca kontraktu, a nastepnie sie z nim pozegnac. Prowadzi druzyne juz 2 lata, i nie widac zeby ta druzyna miala jaki kolwiek styl. Druzyna niczym sie nie charakteryzuje, akcje sa przypadkowe. Wygrywamy dzieki wiekszej klasie naszych zawodnikow. Wyniki sa, stylu brak. A wyniki tylko w lidze. Po ubieglorocznym odpadniecu z puchrow jezcze mozna bylo miec nadzieje, bo jako tako nasi grali, ale teraz wyglada to nijak. Pan Maciej nie moze jakos zmotywowac naszych zawodnikow do wysilku na 100%.
Taktyka zespolu opiera, sie na jak najszybszym pozbyciu sie pilki. Ja wiem ze pilka an tym polega zeby jak najszybciej przejsc z obrony do ataku, ale u nas to wyglada tak jakby zawodnik bal sie meic pilke przy nodze. Obce u nas jest przechodzenie pilki z prawej strony boiska na lewa i odwrotnie, albo przez oborncow albo przez pomocnikow. To jest podstawa. Nie idzie prawa strona,to nalezy przez srodkowych pileczke przerzucic na lewa. Nie widac u nas zadnej wspolpracy miedzy zawodnikami. Nie ma wspolpracy meidzy bocznymi pomocnikami a bocznymi obroncami. Nie ma wspolpracy miedzy bocznymi pomocnikami a napastnikami, nie ma wspolpracy miedzy formacjami. Juz w naszej lidze widac zespoly, ktore ladniej graja pilka, na 1-2 kontakty, pileczka spokojnie, u nas tego nie widze. a wygrywamy z nimi bo mamy lepszych zawodnikow tylko dlatego. Chcialbym zeby to wygladalo inaczej, ale tak niestety nie jest. Za nami 7 meczow , a moze 1 (ze slabiutkim Zaglebiem) zagrany przyzwoicie. Nie tak to powinno wygladac. p.s. chetnie podysktuje na ten temat, tylko z osobami konkretnymi, rzeczowymi, opierajacych swoje wypowiedzi an faktach itd... |
Element Skorża oczywiscie nie wymusi zwyciestw nad najwiekszymi w europie bo jestesmy marni na przeciw nich ale tak samo marna wzgledem nas jest polska liga i do obowiazku Skorzy nalezy aby Wisla zawsze grala na prawie pelnych obrotach i przewyzszala przeciwnika pod kazdym wzgledem. Jasne ze Skorza nie karze zawodnikom pudlowac z 2 metrow i opierdzielac sie na boisku ale on za to odpowiada i on z tego musi byc rozliczany jesli zawodnicy nie graja tak jak powinni ( jak narazie przez kibicow a oby nie stalo sie w krotce tak ze i przez Cupiala)
|
Cytat:
|
Wlasnie ze poziom wcale nie idzie w gore! dowody? spojrz na tabele. Wisla nie pokazuje kompletnie NIC w tym sezonie a jest pierwsza z kilku punktowa przewaga nad reszta. Prawda jest taka ze nasza liga z roku na rok jest slabsza, tak samo jak slabsza jest Wisla ale proporcje sie zachowuja i tak jak klepalismy za Kasperczaka wszystkich tak i powinnismy klepac wciaz i wyniki sa bo jak napisal kubanczyk wygrywamy dzieki wiekszej klasie naszych zawodnikow ale stylu kompletnie brak.
|
Element, zauważ, że polska liga to polska liga. 70 liga świata. Dno, korupcja i frekwencja 40,50 tysięcy na kolejkę, gdzie w bundeslidze na 1 przeciętny mecz przychodzi tyle samo ludzi.
Cytat:
Cytat:
Prawda jest taka. W obecnej piłce liczą się pieniądze, a tych Wisła nie ma. Czyli Maciek Skorża ma mizerne, żeby nie powiedzieć znikome pole do popisu. W zimowym okienku ściągniemy kogoś jedynie po sprzedaży Pawła Brożka, w którą z resztą nie wierzę (bo kto kupi piłkarza, który w marnej polskiej lidze ma po 7 kolejkach strzelone ledwie 2 bramki? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl