Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

crazykaro 21.09.2009 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 795298)
Zgadzam się w 100% Cały czas czekam aż za jego kadencji zagramy taki mecz że po ostatnim gwizdku uśmiech nie będzie schodził z twarzy. Ale obawiam się że nie doczekam takiego meczu. U niego liczy się przede wszystkim taktyka.

Jakbyś nie pamiętał to jest 70% tego zespołu który zajął 3 lata temu 8 miejsce w tabeli. Gdybyśmy się cały czas cofali to powinniśmy chyba walczyć już o utrzymanie w ekstraklasie:lol: Dodatkowo mamy 2 podstawowych grajków kontuzjowanych (Garguła i Boguski). Nie da się prowadzić cały czas zespołu po zwycięstwa z tak krótką ławką rezerwowych. Poza tym grając z naszymi ligowcami nie można doskonalić swoich umiejętności bo do tego są potrzebne wyzwania jak mecze z Legią czy Lechem z którymi gramy 2 razy do roku.

A ja zamontowałbym naszym grajkom ten system co jest w LM, który mierzy odległość przebiegniętą podczas meczu i m.in. na tej podstawie wypłacał im pensje:>

Proud 21.09.2009 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 795298)
Zgadzam się w 100% Cały czas czekam aż za jego kadencji zagramy taki mecz że po ostatnim gwizdku uśmiech nie będzie schodził z twarzy. Ale obawiam się że nie doczekam takiego meczu. U niego liczy się przede wszystkim taktyka.

był taki jeden mecz, z Beitarem:-)

ale cały czas czekam na mecz typu Lech - Wisła 3:3 za Petrescu.
ależ wtedy Wisła dominowała...niby remis, ale w jakim stylu...do dziś pamiętam ten mecz :)

koyoot 21.09.2009 11:34

Panowie, jeden cholerny remis i jest zwalnianie trenera. Tutaj brakuje nam pilkarzy a nie trenera i wbijcie sobie to do glowy. Poczekajcie az wroca Boguski z Gargula do normalnych treningow. Bedzie w koncu lepiej.

SlawekS 21.09.2009 11:53

Do Skorzy można mieć pretensję za to, że żadnych młodych do składu nie wprowadza. Gra cały czas tą samą ekipą, na zmiany wchodzi np. Cantoro, który pewnie niedługo u nas miejsce zagrzeje a nie piłkarze z ME. Nawet wtedy gdy prowadzimy dwoma bramkami Skorża jest bardzo zachowawczy. I to jest - wg mnie - jego największy minus. Co do Niedzielana to też w dużej mierze wina Skorży że nie odbudował się w Wiśle. Oby z Boguskim i Gargułą się to nie powtórzyło.
Inna sprawa, że tym składem i w tych warunkach (gra w Sosnowcu) - jego wyniki w tym sezonie to mistrzostwo świata.

Konrad. 21.09.2009 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 795322)
A w czym Skorża zawinił ?

powinien go wpuszczać do składu kosztem króla strzelców Brożka, reprezentanta Boguskiego i w konsekwencji mistrzostwa Polski...

crazykaro 21.09.2009 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 795327)
powinien go wpuszczać do składu kosztem króla strzelców Brożka, reprezentanta Boguskiego i w konsekwencji mistrzostwa Polski...

Jak można wpuszczać do składu Niedzielana KOSZTEM mistrzostwa czy gry Brożka to nie rozumiem?:shock: Tamtego sezonu nie skończyliśmy 15pkt przed II drużyną.

felipe 21.09.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 795327)
powinien go wpuszczać do składu kosztem króla strzelców Brożka, reprezentanta Boguskiego i w konsekwencji mistrzostwa Polski...

A końcówki spotkań?
No ale fakt, lepiej było wpuszczać Dawidowskiego, Ćwielonga czy innego wirtuoza - Beto...

Chłop nawet nie miał okazji by się rozegrać. A szkoda, bo taki Ćwielong ogrywa się juz drugi rok i ograć nie może, taki to kopaczyna.

Rob_Zombie 21.09.2009 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 795330)
Jak można wpuszczać do składu Niedzielana KOSZTEM mistrzostwa czy gry Brożka to nie rozumiem?:shock: Tamtego sezonu nie skończyliśmy 15pkt przed II drużyną.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Tasio1906 21.09.2009 12:28

Ja mam pretensje o to że Pan Skorża nie wpuszcza chhoćby na 5-10 minut młodych zawodników. Takich jak Burliga, Jeleń, Brud czy Leszczak

crazykaro 21.09.2009 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 795336)

Ciekawe jak ty chcesz pokazać ironie czy sarkazm w wypowiedzi tekstowej nie używając emotkion:-P

Cytat:

Ja mam pretensje o to że Pan Skorża nie wpuszcza chhoćby na 5-10 minut młodych zawodników. Takich jak Burliga, Jeleń, Brud czy Leszczak
Zgadzam się! Wygrywając 3-0 można w końcówce meczu wprowadzić młodych grajków a nie Cantoro.

felipe 21.09.2009 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 795338)
Ja mam pretensje o to że Pan Skorża nie wpuszcza chhoćby na 5-10 minut młodych zawodników. Takich jak Burliga, Jeleń, Brud czy Leszczak

Akurat tutaj pana Skorże trzeba bronić.

Gdyby miał względna swobodę pracy, pewnosć stanowiska (bo u nas preferują system: remis, porażka, remis = zwolnienie trenera) to mógłby sobie na takie kształtowanie i ogrywanie młodzieży pozwolić.
w obecnej sytuacji pan Maciej woli jednak dać poczuc atmosfere meczową staremu Cantoro, bo to ten Cantoro bedzie grał na wypadek kontuzji Sobola, a nie jakikolwiek junior.

Także nic nie poradzimy.

Konrad. 21.09.2009 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 795343)
Ciekawe jak ty chcesz pokazać ironie czy sarkazm w wypowiedzi tekstowej nie używając emotkion:-P

Z kontekstu.

Nie wiem czy wiesz, ale kiedyś w ogóle nie było emotikon...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 795332)

Chłop nawet nie miał okazji by się rozegrać. A szkoda, bo taki Ćwielong ogrywa się juz drugi rok i ograć nie może, taki to kopaczyna.

:shock:

Niedzielan gra po 90 minut w każdym meczu Ruchu, gdzie jest gwiazdą i zdobył DWIE bramki...

Ćwielong większość meczy zaczyna na ławie, w drużynie mistrza Polski, zdobył JEDNĄ bramkę...

Pierwszy ma 30 lat, drugi 23...

Dziwisz się, że postawił na Ćwielonga?

felipe 21.09.2009 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 795365)
:shock:

Niedzielan gra po 90 minut w każdym meczu Ruchu, gdzie jest gwiazdą i zdobył DWIE bramki...

Ćwielong większość meczy zaczyna na ławie, w drużynie mistrza Polski, zdobył JEDNĄ bramkę...

Pierwszy ma 30 lat, drugi 23...

Dziwisz się, że postawił na Ćwielonga?


Nie podzielam zasadności tego rozumowania...


Patrząc w ten sposób na suche statystyki to powinniśmy oddać Brożka za Podstawka i jeszcze całować po rękach trenera Bytomian, że się zgodził na taki deal.

A taki Ćwielong z kolei jest lepszy od Rengifo, wszak ten jest gwiadą, gra regularnie a strzelił tylko 3 gole, w przeciwieństwie do naszego niedocenianego jokera...

Tasio1906 21.09.2009 14:03

ja zawsze broniłem Pana Skorży, ale skoro w ostatnim meczu na ławce rezerwowych było 5 zawodników w tym bramkarz, jeden obrońca, 2 środkowych pomocników i napastnik... to co mu szkodziło zabranie jeszcze Burligi i Jeleńia?? No chyba że Wisła oszczędza już na miejscuach w autokarze dla piłkarzy...

westersyl 21.09.2009 15:53

Co do stylu mam takie wrażenie, że z tych "drewien" którzy teraz grają wycisnąć się za dużo nie gra...
Mając na uwadze powrót do drużyny takich zawodników jak Garguła i Boguski zastanowiłbym się nad zmianą stylu gry. Z topornego grania długą piłką i agresywnym odbierze piłki przestawiłbym się na coś bardziej technicznego bo potencjał kadrowy nam to umożliwi. Brożek Boguski Garguła, Kirm, Jirsak według mnie jeśli ma się tylu technicznych zawodników w Polskiej lidze aż żal z tego nie skorzystać, uważam że zachowując proporcje można byłoby grać jak Barceolna czyli piłkę polegającą na utrzymywaniu się przy piłce, W mojej opinii jeśliby zaczęłoby się to zazębiać oni zaklepali by w polskiej lidze każdego. Tacy piłkarze jak Kirm i Jirsak mogliby się nareszcie odnaleźć. Tylko kwestia tego czy wprowadzać to już teraz czy w zimie. Przecież chyba nikt nie chce oglądać tak grającej Wisły jak w tym sezonie.

Rob_Zombie 21.09.2009 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 795381)
to co mu szkodziło zabranie jeszcze Burligi i Jeleńia?? No chyba że Wisła oszczędza już na miejscuach w autokarze dla piłkarzy...

Skorży może nic, ale piłkarzom zapewne tak. Dzień wcześniej przecież rozegrali mecz w ME.

DevilMayCry 21.09.2009 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 795266)
Jego możliwości i umiejętności kończą się na walce o MP. Wyżej nie ogarnia... To jest trener,który już nic nowego nam nie zagwarantuje. Tak jak żaden polski tren.

wiesz, Polska repra już sięgnęła po zachodniego trenera, a jak się to zakończyło to wiemy...

Lemoniadowy Joe 21.09.2009 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 795440)
wiesz, Polska repra już sięgnęła po zachodniego trenera, a jak się to zakończyło to wiemy...

śmieszne są takie porównania

ale dopóki sie Benhakerowi chciało to było dobrze a takiego meczu o punkty jak z Portugalią to ja nie pamiętam i może jeszcze przez parę ładnych lat nie zobaczymy

DevilMayCry 21.09.2009 16:42

a ja nie zapomnę takich meczów jak ze Słowacją,San Marino czy ostatni ze Słowenią .Wiesz Skorża też miał np. mecze z TT czy z Barcą :)

Marszałek 21.09.2009 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 795440)
wiesz, Polska repra już sięgnęła po zachodniego trenera, a jak się to zakończyło to wiemy...

Ale ja mówię o dobrym trenerze a nie emerycie,którego poza Murzynami z Trynidadu i nam nikti nie chciał.

ociec Ciemka 21.09.2009 18:18

Pesymista to ten, który widzi, że pół szklanki jest już puste, optymista widzi, że pół jest jeszcze pełne. W epoce Benhakera były mecze świetne i padlina. Osobiście wolę zapamiętać te lepsze :)

ociec Ciemka 21.09.2009 18:19

To samo będzie dotyczyło Skorży gdy już odejdzie. A na razie mam pretensję o Levadię i ten sam styl w meczu z Polonią Bytom

Wojtas 21.09.2009 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 795428)
Co do stylu mam takie wrażenie, że z tych "drewien" którzy teraz grają wycisnąć się za dużo nie gra...
Mając na uwadze powrót do drużyny takich zawodników jak Garguła i Boguski zastanowiłbym się nad zmianą stylu gry. Z topornego grania długą piłką i agresywnym odbierze piłki przestawiłbym się na coś bardziej technicznego bo potencjał kadrowy nam to umożliwi. Brożek Boguski Garguła, Kirm, Jirsak według mnie jeśli ma się tylu technicznych zawodników w Polskiej lidze aż żal z tego nie skorzystać, uważam że zachowując proporcje można byłoby grać jak Barceolna czyli piłkę polegającą na utrzymywaniu się przy piłce, W mojej opinii jeśliby zaczęłoby się to zazębiać oni zaklepali by w polskiej lidze każdego. Tacy piłkarze jak Kirm i Jirsak mogliby się nareszcie odnaleźć. Tylko kwestia tego czy wprowadzać to już teraz czy w zimie. Przecież chyba nikt nie chce oglądać tak grającej Wisły jak w tym sezonie.





No dobrze nawet kombinujesz :)

W momencie kiedy Brozek doznal kontuzjii na Belchatowie kazdy widzial raczej czarny scenariusz, bo bez niego ani rusz...

Tymczasem własnie wtedy Maciej musial zaczac cos kombinowac i pozmieniac.I wtedy zespol gral bardziej "ze soba" a nie tylko na zasadzie dluga piła na Pawła.To o czmy piszesz czyli wieksze utrzymywanie sie przy pilce bedzie mozliwe bo jesli dojda Guła i Boguski to nakresli sie zupelnie nowy format gry.bedzie mozliwa wieksza kombinacja jesli chodzi o skrzydla i gra na Kirma czy Lobo.Bedze w koncu mozliwa wspolpraca pawla z Rafalem ,bo Broziu zawsze mowil ze z Rafalem gra mu sie dobrze.

Zatem jesi Gargula bedzie potrafil uporzadkowac gre i rozdzielac pilki ,a Rafal odciazy czesciwo odciazy Brozka w ataku to to bycie przy pilce a nie tylko podania do Brozka beda mozliwe.Co wiecej kiedys nasza najmocnijsza broń-skrzydla byc moze nabiorą nowej sily i wreszcie Wisla zacznie przypomonac choc po czesci tą Wielka Wisle jaka chyba kazdy z nas ciagle ma przed oczami :)

wisl@k_TS 21.09.2009 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 795514)
Wybacz, ale nie od Skorży zależy czy zawodnik trafia w słupek , poprzeczke czy nie trafia w światło bramki z 3 metrów.

Więcej pokory bo nie za wszystko trenera można rozliczać, włącznie za 18 na plecach Pawełka.

Ale jest od tego, żeby wymusić na nich bieganie przez 90 minut i gryzienie trawy. Niestety, jak broniłem Maćka, tak teraz wydaję mi się że faceta to przerasta. Skorża jest człowiekiem z natury miłym i łagodnym, jednak POLSKIM piłkarzom potrzebny jest taki Petrescu. Piłkarzyki mają wyje*ane, bo jak coś to poleci trener a nie oni.

Piszecie że Levadia wyparowała u naszych kopaczy wczoraj. Nie, wyparowała już o wiele wcześniej. Z Lechią jeszcze jakoś wpadło wczoraj już niekoniecznie. Nie chodzi o wynik, chodzi o styl, którego ta drużyna nie ma. Dodatkowo wielki-mały gwiazdor i facet który stracił motywację na polską ligę skutecznie robią za piątą kolumnę w drużynie. A Skorża niestety nie radzi sobie z tym.

PS. Lech i Legia też tego stylu nie mają, ale chyba to marne pocieszenie.

Gwiaździsty 21.09.2009 19:27

Trzeba chyba przypomnieć adwokatom różnych trenerów, że TRENER ODPOWIADA ZA FORMĘ SWOICH ZAWODNIKÓW, BO ICH WŁAŚNIE TRENUJE !

Gdyby to nie trener za to odpowiadał, to nigdy żaden trener nie został by zwolniony bo przecież tłumaczono by to głupim stwierdzeniem, że TO NIE TRENER PRZECIEŻ GRA, TYLKO ZAWODNICY !

Na szczęście w klubach, które coś osiągają na świecie TRENER ODPOWIADA ZA GRĘ ZAWODNIKÓW, ZA TO CZY STRZELAJĄ CZY NIE, ITP.

kubanczyk 21.09.2009 19:35

Uwazam, ze powinno sie dac Skorzy popracowac do konca kontraktu, a nastepnie sie z nim pozegnac. Prowadzi druzyne juz 2 lata, i nie widac zeby ta druzyna miala jaki kolwiek styl. Druzyna niczym sie nie charakteryzuje, akcje sa przypadkowe. Wygrywamy dzieki wiekszej klasie naszych zawodnikow. Wyniki sa, stylu brak. A wyniki tylko w lidze. Po ubieglorocznym odpadniecu z puchrow jezcze mozna bylo miec nadzieje, bo jako tako nasi grali, ale teraz wyglada to nijak. Pan Maciej nie moze jakos zmotywowac naszych zawodnikow do wysilku na 100%.

Taktyka zespolu opiera, sie na jak najszybszym pozbyciu sie pilki. Ja wiem ze pilka an tym polega zeby jak najszybciej przejsc z obrony do ataku, ale u nas to wyglada tak jakby zawodnik bal sie meic pilke przy nodze. Obce u nas jest przechodzenie pilki z prawej strony boiska na lewa i odwrotnie, albo przez oborncow albo przez pomocnikow. To jest podstawa. Nie idzie prawa strona,to nalezy przez srodkowych pileczke przerzucic na lewa. Nie widac u nas zadnej wspolpracy miedzy zawodnikami. Nie ma wspolpracy meidzy bocznymi pomocnikami a bocznymi obroncami. Nie ma wspolpracy miedzy bocznymi pomocnikami a napastnikami, nie ma wspolpracy miedzy formacjami.

Juz w naszej lidze widac zespoly, ktore ladniej graja pilka, na 1-2 kontakty, pileczka spokojnie, u nas tego nie widze. a wygrywamy z nimi bo mamy lepszych zawodnikow tylko dlatego.

Chcialbym zeby to wygladalo inaczej, ale tak niestety nie jest. Za nami 7 meczow , a moze 1 (ze slabiutkim Zaglebiem) zagrany przyzwoicie.

Nie tak to powinno wygladac.

p.s. chetnie podysktuje na ten temat, tylko z osobami konkretnymi, rzeczowymi, opierajacych swoje wypowiedzi an faktach itd...

fanTS1906 21.09.2009 19:39

Element Skorża oczywiscie nie wymusi zwyciestw nad najwiekszymi w europie bo jestesmy marni na przeciw nich ale tak samo marna wzgledem nas jest polska liga i do obowiazku Skorzy nalezy aby Wisla zawsze grala na prawie pelnych obrotach i przewyzszala przeciwnika pod kazdym wzgledem. Jasne ze Skorza nie karze zawodnikom pudlowac z 2 metrow i opierdzielac sie na boisku ale on za to odpowiada i on z tego musi byc rozliczany jesli zawodnicy nie graja tak jak powinni ( jak narazie przez kibicow a oby nie stalo sie w krotce tak ze i przez Cupiala)

kubanczyk 21.09.2009 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 795554)
A skąd Ty wiesz czy nie wymusza?

Stąd wiesz bo obejrzałeś mecz w którym jak piszesz nie biegali i nie gryzli zielska.

Skoro tak to tym tokiem rozumowania dojdziemy do paranormalnej sytuacji, albowiem wystarczy żeby Skorża wymusił na nich kilka wygranych meczów z Barceloną, Chelsea, Arsenalem, Manchesterem i tym samym wygranie Ligi Mistrzów.
Ot tak, po prostu, przecież to takie łatwe.
Cham z tego Skorży że na to jeszcze nie wpadł, zamiast tego każe im stać w miejscu, pudłować z 2 metrów i najlepiej przegrywać mecze.

I ochłońcie z tym przesmiesznym "przerastaniem..." hehe.
Chłopa który zdobył z Wisłą dwa MP (zaliczając niesamowity sezon 07/08 przegrywając tylko jeden mecz), który plasował na pierwszych miejscach w rankingach europejskich w aspekcie trenerskim, który w tym sezonie ze swoją drużyną grajacą na obcym stadionie, bez kilku podstawowych zawodników w składzie i ciąłymi urazami reszty podstawowych zawodników zajmuje 1 miejsce z kilkupunktową przewagą nie może ów sytuacja przerażać.
Wręcz przeciwnie.

zapomnailes dodac ze odpadl z Levadia Talin

fanTS1906 21.09.2009 19:59

Wlasnie ze poziom wcale nie idzie w gore! dowody? spojrz na tabele. Wisla nie pokazuje kompletnie NIC w tym sezonie a jest pierwsza z kilku punktowa przewaga nad reszta. Prawda jest taka ze nasza liga z roku na rok jest slabsza, tak samo jak slabsza jest Wisla ale proporcje sie zachowuja i tak jak klepalismy za Kasperczaka wszystkich tak i powinnismy klepac wciaz i wyniki sa bo jak napisal kubanczyk wygrywamy dzieki wiekszej klasie naszych zawodnikow ale stylu kompletnie brak.

WiślakMyślenice 21.09.2009 20:17

Element, zauważ, że polska liga to polska liga. 70 liga świata. Dno, korupcja i frekwencja 40,50 tysięcy na kolejkę, gdzie w bundeslidze na 1 przeciętny mecz przychodzi tyle samo ludzi.

Cytat:

poziom się zaczyna wyrównywać
Wg mnie to Wisła stoi w miejscu, a inni się rozwijają. Cupiał od dawna przestał dokładać do tego interesu, ponieważ ma dość niepowodzeń drużyny w europejskich pucharach. Ten sezon trzeba będzie spędzić na wygnaniu i czekać, aż powstanie nowy stadion, bo granie na cudzym terenie, opłacanie stadionu, możliwości gry w Sosnowcu, pensje zawodników i ich utrzymanie. Szkoda, że tak wcześnie zaczęła się realizacja projektu stadionu Wisły, może byłby on większy, do 40-45 tysięcy, z odpowiednim poziomem zabezpieczeń, żeby żaden idiota w kominiarce i bejzbolem nie wszedł na stadion, bo chętni na pewno byliby.

Cytat:

który plasował na pierwszych miejscach w rankingach europejskich w aspekcie trenerskim
Tylko że liga lidze nierówna. Porównujesz Maćka Skorżę do Fergusona, Mourinho, Wengera czy Beniteza? Bo z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jest wręcz lepszy. Pytanie tylko, dlaczego do ostatniego wymienionego pojedzie w grudniu na tygodniowy staż?

Prawda jest taka. W obecnej piłce liczą się pieniądze, a tych Wisła nie ma. Czyli Maciek Skorża ma mizerne, żeby nie powiedzieć znikome pole do popisu. W zimowym okienku ściągniemy kogoś jedynie po sprzedaży Pawła Brożka, w którą z resztą nie wierzę (bo kto kupi piłkarza, który w marnej polskiej lidze ma po 7 kolejkach strzelone ledwie 2 bramki?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl