![]() |
Na jaki temat miałeś prezentację, o co tak mniej więcej pytają??
|
Cytat:
|
Cytat:
Tak, uważam podstawę z majcy za śmiesznie łatwą. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dla mnie też jest prosta bo się uczyłem ale uwierz mi że jak się ktoś nie uczy to prosta nie jest. Te wzory to jest żadna pomoc jak ktoś nie wie jak je wykorzystać. Ja np z nich nie korzystałem ani raz (bo po co?) ale na prawdę nie rozumiem takiego podejścia. Dla mnie np matura z Angielskiego była średnia, podobnie jak Polski a macja banalna ale dla każdego wygląda to inaczej. W zależności czy ktoś z czegoś brał korki albo czy chociaż zeszyt prowadził. Wszystko zależy od tego na jakiego nauczyciela trafisz. |
Cytat:
Mnie pytali z treści ferdydurke i z różnicy pomiędzy utopią, a antyutopią. Koleżanki i koledzy mieli rożne pytania, również do opracowań podanych w bibliografii, epok, czy nawet wydarzeń historycznych, także ciężko przewidzieć, ale w sumie sporo zależy od tematu. |
Jak się samemu zrobi pracę to się nie ma co spinać:)
Zatem już muszę zacząć się spinać choć na szczęście mam pare tygodni żeby to ogarnąć. |
I to mnie przeraża w polskim szkolnictwie (a szczególnie chodzi mi tu o majce)... Skoro można używać na maturze tablic to tym bardziej na lekcjach się powinno ich używać. Bo potem są takie sytuacje że ludzie w ogóle nie używają dostępnych materiałów.
|
Ja nie używałem bo 90% tych wzorów znam. Myślę że to lepsza metoda nauczania niż dostępność tych wzorów na lekcjach. Jak się już nauczy pewnych wzorów i schematów to się wszystko robi automatycznie i co najwyżej się można upewnić ale ja na maturze podstawowej i rozszerzonej z wzorów nie korzystałem.
W każdym razie sam widzisz że próbną (miałem 78% czyli słabiutko) oblał co 4 PISZĄCY;) Jakby była śmiesznie łatwa to powinien oblać najwyżej 1%. |
Ale patrząc na dostępność tych wzorów i kalkulatorów nie sposób nie przyznać że ten egzamin był prosty. Wszystkie zadania zamknięte polegały na tym żeby otworzyć tablice, spisać wzór, wklepać do kalkulatora i zaznaczyć odpowiedź. Z otwartych też zdecydowaną większość da się zrobić takim sposobem. I to że ktoś nie zdał to, z całym szacunkiem, znaczy że nie zasługuje na posiadanie matury, a nie że ta matura była trudna.
|
Jasne że był banalny ale patrze tylko ze swojej perspektywy:) Nie mogę patrzyć za bardzo z innej ale jeśli 1/4 oblała próbny to jednak jest jakieś zacofanie matematyczne....
Nie przeraża Cię że 30% piszących nie zdałoby matury? |
Przeraża. I to bardzo. I nie wiem czy jest to bardziej kwestia głupoty zdających czy szkolnictwa. Paranoją jest według mnie dawanie na egzamin tablic, których 99% abiturientów na oczy nie widziało. Myślę, że jakby ludzie wiedzieli, czego i gdzie tego szukać to 3/4 z tych co nie zdało by miało wynik pozytywny. (ale może jestem zbyt optymistycznie nastawiony wobec uczniów)
|
ja mysle ze bardziej to ze probnej matury nie zdało az tyle osob twplynelo na to podejscie zdajacych. Po pierwsze specjalnie nie zdawali zeby pokazac jaka to matura była trudna i zeby na wlasciwa mature dali latwiejsze zadania, po drugie na tamta mature sie wielu nie uczylo. Np ja na probna szedlem z podejsciem ze sie nie ucze bo mi sie nie chce i wole sobie sprawdzic ile umiem na chwile obecna. Na mature wystarczylo porozwiazywac te zadania ktore byly na probnej i nauczyc sie 2 tematow- z rozwiazywania funkcji kwadratowej i z funkcji trygonometrycznych. Czy to naprawde bylo takie trudne i wykraczało poza mozliwosci tych humanistow czy "dysmatematykow". Juz nie robmy z naszego kraju narodu kalek intelektualnych. Wezmy sie za nauke albo robote i nie placzmy na wszystko ze jest za trudne. Obecnie to gdzie sie da szukamy u siebie ulomnosci, a to dyslektykiem jesem i mam wyjebane na pisownie bo mam taka chorobe, albo ta matematyka taka trudna i nie ma mozliwosci zebym zdal mature. Troche pracy i wszystko da sie wykonac ale niektorzy wola powiedziec ze za trudne a ciekawe czy sie choc troche przylozyli do nauki. Ja przez 4 lata technikum znam to z autopsji, sam leciałem na 2 i 3 ale jak trzeba było to zacisnałem pasa i sie nauczylem na dany egzamin a coniektorzy lenie smierdzace oczywiscie zamiast sprobowac to z gory mowili ze to za trudne. Jak moze byc cos trudne jak nie sprobowalo sie tego ogarnac
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do zdawalnosci-Panowie jesli sie ktos decyduje na liceum lub technikum to nie ma mocy zeby tego nie napisal bo naprawde zadania testowe i nawet pare otwartych jak te 2 na poczatku rownanie i nierownosc to juz jest 4 pkt na 15 do zdania ktore zawsze sie pojawiaja i wystarczy troszeczke dobrej woli naprawde troszeczke zebyzadania tego typu rozwiazac. te 30 procent to jest podstawa i zeby nie zdac trzeba sie mocno do tego przylozyc. |
Gdyby nie to, że wziąłem te tablice od mojej korepetytorki i sobie je skserowałem, to bym je widział trzy razy. Na próbnej, na podstawie i na rozszerzeniu. U mnie w klasie tylko jedna osoba oprócz mnie je miała. Te tablice powinny być ogólnodostępne, a nie tak że trzeba je sobie załatwiać. To jest paranoja, że nie ma ich na stronach OKE i CKE.
|
Cytat:
|
ludzie, bez przesady.. macie 170minut i szkoda wam 2 sekund, żeby na spis treści zobaczyć? no chyba, że nie wiecie, że np. wzoru na trójkąt trzeba szukać w planimetrii.
to nawet, przejrzeć te 10 stron? tymbardziej, jeżeli chcecie uzyskać te tylko 15pkt? |
Dokładnie. Ja tablicy na oczy nie widziałem i tak praktycznie z niej nie korzystałem. Przecież większość wzorów się powinno znać jeśli się choć siedziało na lekcjach;]
Tu chodzi o to żeby umieć je wykorzystać a czy tablice były na lekcji czy nie to nie ma wielkiej różnicy jeśli danego wzoru się nie "przerobiło" |
Wujek google nie gryzie, jaki problem wpisać tablice matematyczne matura. Ja tak zrobiłem, ale prawda jest taka, jeżeli ktoś nie wie co jest czym to i tak na cholerę mu wzór ja kilka sprawdzałem, żeby mieć pewność że dobrze robię
|
Teraz rzeczywiście można je dostać, ale jak szukałem w listopadzie to nie było nigdzie. Wszędzie tylko te stare. Ja wiem że to nie problem przejrzeć te tablice. Tylko że trzeba wiedzieć że można coś w nich znaleźć. Przeciętny uczeń realizujący poziom podstawowy nie ma nawet pojęcia o połowie wzorów które są w tablicach. Przykład? Wzór na pole trójkąta z wykorzystaniem długości dwóch boków i rozwartości kąta między nimi. Jak ktoś nigdy takiego wzoru nie widział to nie będzie szukał go po tablicach tylko kombinował.
|
Hmmm... Mamy 170 minut. Czytamy zadanie i wiemy od razu z jakiego jest działu. Na dział średnio 1/2 strony z wzorami. Nie uważam tego za niewykonalne do przejrzenia... ;)
|
Ustny polski 100% :)
zakochałem się w oczach egzaminatorki :D:D:D |
Żeby zdać trzeba mieć pkt? Z tego za prezentacje dostajesz 5 ? A reszta to pytania?
I jak oni pytają? Jest sztuką tego nie zaliczyć ? |
Właśnie panowie, jak z tymi pytaniami? One są chyba najgorsze? :P
|
Cytat:
|
Cytat:
dostał 30% za dobry humor :) |
no to troszkę fajnie. :)
ja mam temat o języku sprawozdawców sportowych, miał ktoś coś takiego? prezentację już mam, ale zastanawiam się jakie pytania mi mogą do tego zadać. |
To kamień z serca można powiedzieć że spadł. Bo bałem się że dadzą takie pytanie do lektury że nie będę wiedział o co chodzi ale jeśli jest tak jak mówicie to elegancko :]
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl