Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

wyar 03.12.2017 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1488447)
Ten mecz to kolejny kamyczek do ogródka Ramireza. Nie będę tutaj pisał, że Kiko out i tego typu rzeczy bo nie mam 13 lat, ale z tym trenerem pewnego pułapu nie przeskoczymy. Pytanie czy obecnym włodarzom Wisły to wystarcza...

To znaczy ? Mowisz,ze Ramirez powinien zastapic sedziego,ktorego irracjoanlna decyzja zmienila wszystko w tym meczu ? A do tej pory Wisla prowadzila i z przebiegu 1 polowy byla lepsza ? Dziwi Cie,ze Gornik,ktory mial tyle strzelb,pozniej zajezdzil mentalnie zgnojona druzyne ?

wiesniak842 03.12.2017 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1488447)
Ten mecz to kolejny kamyczek do ogródka Ramireza. Nie będę tutaj pisał, że Kiko out i tego typu rzeczy bo nie mam 13 lat, ale z tym trenerem pewnego pułapu nie przeskoczymy. Pytanie czy obecnym włodarzom Wisły to wystarcza...

To akurat zadna nowosc (dla mnie przynajmniej) aczkolwiek za dzisiejszy mecz, wbrew pozorom, do Kiko nie mialbym wiekszych pretensji. Do naciaganego karnego nie gralismy zle, po karnym sie wszystko dziwnie zesralo, o bledach Buchalika nie wspominajac.

brylant17 03.12.2017 20:10

A co Kiko w ogóle robi ? on ma pojęcie co to taktyka i stały fragment gry ? chyba nie....

arti 03.12.2017 20:11

Wejdźmy na koniec do pierwszej ósemki, potem będziemy się zastanawiać co dalej.
Zróbmy jeszcze min. 7 pkt do zimy (pewnie to moje pobożne życzenie), a w zimie za żadne skarby nie sprzedawajmy Carlitosa bo wiosną będą jaja.

Zwitter 03.12.2017 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488453)
To znaczy ? Mowisz,ze Ramirez powinien zastapic sedziego,ktorego irracjoanlna decyzja zmienila wszystko w tym meczu ? A do tej pory Wisla prowadzila i z przebiegu 1 polowy byla lepsza ? Dziwi Cie,ze Gornik,ktory mial tyle strzelb,pozniej zajezdzil mentalnie zgnojona druzyne ?

Irracjonalna jest Twoim zdaniem decyzja o karnym? Ja bym się raczej przychylił do decyzji sędziego. I nie mówię tu tylko o tym jednym meczu ale o kilku meczach z czołówką i (głownie przegranych) i o meczach gdzie próbujemy bronić jednobramkowego prowadzenia, nie raz z marnym skutkiem.

Arked 03.12.2017 20:17

Karny był ewidentny.

Przy rzutach rożnych i wolnych gramy bez bramkarza na przedpolu. Żaden geniusz taktyki tego nie ustawi. Albo wchodzi Cuesta albo musimy szukać bramkarza na gwałt w zimie.

ashkeczup 03.12.2017 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1488462)
Wejdźmy na koniec do pierwszej ósemki, potem będziemy się zastanawiać co dalej.
Zróbmy jeszcze min. 7 pkt do zimy (pewnie to moje pobożne życzenie), a w zimie za żadne skarby nie sprzedawajmy Carlitosa bo wiosną będą jaja.

Wyjdźmy najpierw w jakimś meczu na drugą połowę :D

wyar 03.12.2017 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1488463)
Irracjonalna jest Twoim zdaniem decyzja o karnym? Ja bym się raczej przychylił do decyzji sędziego. I nie mówię tu tylko o tym jednym meczu ale o kilku meczach z czołówką i (głownie przegranych) i o meczach gdzie próbujemy bronić jednobramkowego prowadzenia, nie raz z marnym skutkiem.

Decyzja jest kretynska. Arsenic odbija pilke klatka i potem reka,ktora trzyma przy ciele. I teraz tak : odpowiedz sobie,co sedzia zrobilby,gdyby uciekal z reka od biodra w gore ? Oczywiscie musialby gwizdnac,bo reka powieksza obrys ciala. Interpretacja Mielcarskiego i Debinskiego byla taka,ze Arsenic... celowo zostawil reke ( zostawil przy ciele,dodajmy) i w ten sposob...powiekszyl obrys ciala. Nie czujesz glupoty tego tlumaczenia ? To jest typowy paragraf 22,dla mnie zadnego karnego tu nie ma,czy przeciw Wisle,czy przeciw komukolwiek.

probujemy bronic 1 bramkowego prowadzenia,bo widac - na razie - druzyny nie stac na inna gre. Ale jak zwykle pomijacie indywidualne bledy pilkarzy (BUCHALIK),na ktore menedzer nie ma wplywu. te kolejny raz kosztuja nas punkty. Teraz napisz,gdzie Ramirez dzisiaj popelnil blad.

MaLk 03.12.2017 20:20

Jak wyżej. Zawsze będzie bida przy defensywnych sfg, jeśli bramkarz nie potrafi grać na przedpolu. Buchalik jaki jest, każdy widzi, nawet jeśli uratuje od czasu do czasu mecz grą na linii, to przy każdej wrzutce jest strach w oczach. Tego akurat żaden trener nie zmieni. Nie zmieniłoby zresztą tego i pozostawienie Miśkiewicza zamiast Buchalika.

kbr 03.12.2017 20:21

Jak to jest, że Górnik będąc beniaminkiem, mając tylu anonimowych piłkarzy wciąga ligę nosem, a my ciągle wyglądamy jak grupa zawodników, którzy grają ze sobą pierwszy raz? Wiem, Kiko potrzebuje czasu. Najlepiej kilkunastu lat. dzisiejszy mecz pokazał, że w naszej ekstraklasie, mając dobrego strzelca ( a takiego mamy) ogarnięty trener jest w stanie z bardzo przeciętnej grupki zespół na czołówkę. A przy sprzyjających okolicznościach nawet lidera.

wyar 03.12.2017 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1488469)
Jak wyżej. Zawsze będzie bida przy defensywnych sfg, jeśli bramkarz nie potrafi grać na przedpolu. Buchalik jaki jest, każdy widzi, nawet jeśli uratuje od czasu do czasu mecz grą na linii, to przy każdej wrzutce jest strach w oczach. Tego akurat żaden trener nie zmieni. Nie zmieniłoby zresztą tego i pozostawienie Miśkiewicza zamiast Buchalika.

Mat,pisalem o tym spory czas temu,ze Buchalik od np. Zaluski to jest 2 razy gorszy bramkarz. To pol forum bylo nim zachwycone. Dzisiaj z Zaluska moglismy miec 3 punkty. Pilkarsko sa nie do porownania,my oczywiscie nie mielsmy kasy na kontrakt Lukasza, I cala tajemnica, a niektorzy chca,by trener zrobil z Buchalika nastepnego De Gee ! :rotfl:

Wytrzezwiejcie co niektorzy. Trener NIE JEST najwazniejsza osoba w klubie.

Charlie 03.12.2017 20:28

W siedmiu ostatnich meczach zakładono, że 14-15 punktów będzie dobrym wynikiem. Na razie mamy siedem i musimy zdobyć kolejne siedem (wolałbym dziewięc, ale wiadomo jak to jest na parchowisku). Wtedy będzie można uznać rundę za w miarę udaną, patrząc na ilość nowych grajków i liczyć, że wiosną będzie trochę lepiej. Jeśli jednak Ramirez straci punkty z Płockiem, a potem przegra derby to zrobi sie dość nieciekawie.

arti 03.12.2017 20:31

Załuska to też nic specjalnego - moim zdaniem to był przyciężki kloc. Dobry (u nas) był ten co grał przed Załuską i uciekł do...
Po tym meczu pora na Cuestę, ale cudów po nim też się nie spodziewam.

marpil 03.12.2017 20:34

mi rzadko zdarza się pisać i narzekać na Kiko, ale dzisiaj jedna zmiana zaskoczyła mnie totalnie bo nie wiem dlaczego wszedł Wasyl skoro mecz w plecy, powinien wejść Tibor lub ktoś inny ale ofensywny. przed sezonem trenowaliśmy grę trzema obrońcami i to był najlepszy moment do tego aby spróbować tej taktyki w meczu - porażka dwoma, trzema czy czterema bramkami nic by nie zmieniła a mogło dać większą szansę na remis
co do zmian trenera to niestety na razie Kiko będzie nas trenował bo liczy się kasa i dopinanie budżetu

ashkeczup 03.12.2017 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marpil (Post 1488481)
mi rzadko zdarza się pisać i narzekać na Kiko, ale dzisiaj jedna zmiana zaskoczyła mnie totalnie bo nie wiem dlaczego wszedł Wasyl skoro mecz w plecy, powinien wejść Tibor lub ktoś inny ale ofensywny. przed sezonem trenowaliśmy grę trzema obrońcami i to był najlepszy moment do tego aby spróbować tej taktyki w meczu - porażka dwoma, trzema czy czterema bramkami nic by nie zmieniła a mogło dać większą szansę na remis
co do zmian trenera to niestety na razie Kiko będzie nas trenował bo liczy się kasa i dopinanie budżetu

I Imaz na wahadło? Taki utalentowany defensywnie zawodnik? Dawaj na trenera marpil.

MaLk 03.12.2017 20:36

Też uważam Załuskę za przereklamowanego, zwłaszcza że i on na przedpolu u nas furory nie robił. Tego, co grał przed nim i uciekł zresztą cenię jeszcze niżej - rozegrał rundę życia i tyle, nigdy wcześniej i nigdy później do tego poziomu się nawet nie zbliżył.

Do bramkarzy ogólnie zawsze mieliśmy do nich pecha, nawet wtedy, kiedy mogliśmy kupić (prawie) każdego. Wydaje się, że problem musi tkwić gdzieś w klubie, nie wiem czy na etapie selekcji, czy szkolenia bramkarzy.

xanti1906 03.12.2017 20:37

Problemem jest gra w obronie. W dwóch ostatnich meczach po 3 stracone gole. Chwilę wcześniej fartownie Lech wcisnął tylko jedną. Jestem ciekaw jak duży wpływ na grę defensywną ma brak Gonzaleza w składzie. Nie ma wielkiej różnicy między Bartkowskim a Cywką, a gdy Ivan gra to Arsenić mógłby przejść na prawą stronę. Wydaje mi się, że dobry prawy obrońca to powinien być główny cel transferowy w zimie.

czaro 03.12.2017 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488453)
To znaczy ? Mowisz,ze Ramirez powinien zastapic sedziego,ktorego irracjoanlna decyzja zmienila wszystko w tym meczu ? A do tej pory Wisla prowadzila i z przebiegu 1 polowy byla lepsza ? Dziwi Cie,ze Gornik,ktory mial tyle strzelb,pozniej zajezdzil mentalnie zgnojona druzyne ?

Karny nie był irracjonalny. Co najwyżej dyskusyjny, ale - moim zdaniem - i to nie (karny się należał). Ale nawet, gdyby był, to gra się przez 90 minut i to właśnie tych 90 minut powinieneś oceniać. Rozumiem, że irytują Cię postulaty zmiany trenera, bo w tym momencie są one niedojrzałe i nieodpowiedzialne, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nawet gdyby Ramirez był dobrym trenerem i nie wyszedł mu mecz, nie ma nic złego w przyznaniu, że mu ten mecz nie wyszedł.

Abstrahując od oceny trenera, mecz nam nie wyszedł i tyle. Jest oczywiste, że takie mecze się będą zdarzać, bo nie jesteśmy potentatem i do tego gramy w lidze, w której każdy może przegrać z każdym. A my dziś przegraliśmy z rewelacją ligi i chyba najlepszą obecnie jej drużyną. Bywa.

azkaz 03.12.2017 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marpil (Post 1488481)
mi rzadko zdarza się pisać i narzekać na Kiko, ale dzisiaj jedna zmiana zaskoczyła mnie totalnie bo nie wiem dlaczego wszedł Wasyl skoro mecz w plecy, powinien wejść Tibor lub ktoś inny ale ofensywny. przed sezonem trenowaliśmy grę trzema obrońcami i to był najlepszy moment do tego aby spróbować tej taktyki w meczu - porażka dwoma, trzema czy czterema bramkami nic by nie zmieniła a mogło dać większą szansę na remis
co do zmian trenera to niestety na razie Kiko będzie nas trenował bo liczy się kasa i dopinanie budżetu

Wszedl Wasyl bo Glowa wylecial z czerwienia, Arsenic lepiej wyglada na bokach obrony, mielismy grac bez zadnego nominalnego stopera?

Griszka30KR 03.12.2017 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488453)
To znaczy ? Mowisz,ze Ramirez powinien zastapic sedziego,ktorego irracjoanlna decyzja zmienila wszystko w tym meczu ? A do tej pory Wisla prowadzila i z przebiegu 1 polowy byla lepsza ? Dziwi Cie,ze Gornik,ktory mial tyle strzelb,pozniej zajezdzil mentalnie zgnojona druzyne ?

Daj spokój, iracjinalna decyzja zmieniła wszystko????
Co to był karny w 90min przy bezbramkowym remisie?Nie.Karny mógł byc podyktawany i nie musiał.Czerwo dla Głowy zasłużone,Wasilewski niech sie cieszy z zółtka,Buchalik puścił babol,a z meczu przebijało się,ze u nas grało sporo inwidualnosci,a w Górniku grała drużyna.Uwazam,ze jezeli by ktos to dobrze ułożył to z takim potencjałem mamy 1-3 z palcem w....

wyar 03.12.2017 20:47

Problemem jest przede wszystkim wyprowadzenie pilki (to rozwiazanie dla tych narzekajacych na nieumiejetnosc gry pod pressingiem Wisly). Niestety,poza Gonzalezem Wisla nie posiada zadnego takiego obroncy,boczni takze nie sa tutaj skuteczni. Wiec rozegranie od tylu to najwieksza bolaczka druzyny na teraz,niestety,jak ktos tego nie umie,to zostaja dwie opcje. Albo niezwykle mobilna reszta druzyny (nie jest taka),albo dluga pilka,ktora z braku klasycznej dziewiatki dosc niskiego wzrostu w przodach,a takze niezbyt wysokiej umiejetnosci gry glowa w druzynie,czasem daje efekty,a czasem - nie. W druzynie jest ciagle szpital i sporo problemow z forma pilkarzy. Poza tym,obecny skald druzyny jest jaki jest,i do wiosny nikt z tym nic nie zrobi. Po przerwie wiosennej moim zdaniem Wisla bedzie grac znacznie lepiej. Osobnikom kumajacym inaczej proponuje tzw.shoutbox - tam se ulza...

ashkeczup 03.12.2017 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488492)
Problemem jest przede wszystkim wyprowadzenie pilki (to rozwiazanie dla tych narzekajacych na nieumiejetnosc gry pod pressingiem Wisly). Niestety,poza Gonzalezem Wisla nie posiada zadnego takiego obroncy,boczni takze nie sa tutaj skuteczni. Wiec rozegranie od tylu to najwieksza bolaczka druzyny na teraz,niestety,jak ktos tego nie umie,to zostaja dwie opcje. Albo niezwykle mobilna reszta druzyny (nie jest taka),albo dluga pilka,ktora z braku klasycznej dziewiatki dosc niskiego wzrostu w przodach,a takze niezbyt wysokiej umiejetnosci gry glowa w druzynie,czasem daje efekty,a czasem - nie. W druzynie jest ciagle szpital i sporo problemow z forma pilkarzy. Poza tym,obecny skald druzyny jest jaki jest,i do wiosny nikt z tym nic nie zrobi. Po przerwie wiosennej moim zdaniem Wisla bedzie grac znacznie lepiej. Osobnikom kumajacym inaczej proponuje tzw.shoutbox - tam se ulza...

Nie jest? Przecież średnia wzrostu to od obrony w przód to z 175cm, a średnia waga z 75kg. Co innego nasz dzisiejszy rywal, gdzie większość jest i wysoka i mocniej zbudowana.

Matejas_ 03.12.2017 20:53

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...83&oe=5A2732E5

Wasylek się opił widząc co Kiko odwalił!

wyar 03.12.2017 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1488489)
Karny nie był irracjonalny. Co najwyżej dyskusyjny, ale - moim zdaniem - i to nie (karny się należał). Ale nawet, gdyby był, to gra się przez 90 minut i to właśnie tych 90 minut powinieneś oceniać. Rozumiem, że irytują Cię postulaty zmiany trenera, bo w tym momencie są one niedojrzałe i nieodpowiedzialne, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nawet gdyby Ramirez był dobrym trenerem i nie wyszedł mu mecz, nie ma nic złego w przyznaniu, że mu ten mecz nie wyszedł.

Abstrahując od oceny trenera, mecz nam nie wyszedł i tyle. Jest oczywiste, że takie mecze się będą zdarzać, bo nie jesteśmy potentatem i do tego gramy w lidze, w której każdy może przegrać z każdym. A my dziś przegraliśmy z rewelacją ligi i chyba najlepszą obecnie jej drużyną. Bywa.

Czaro,mam inne zdanie. napisalem,ze Ramirez to dobry trener - trzymam sie tego. Nie mam problemu z napisaniem,ze popelnil jakies bledy - takze to znajdziesz. Mam problem,kiedy wini sie trenera za indywidaulne bledy graczy,na ktore on nie mogl miec wplywu. Dam Ci przyklad z innej beczki. Mecz Arsenal - Man Utd. Przegrany 1-3. Za pierwsze 2 bramki winisz trenera czy zawodnikow ? Ja pilkarzy - i to pewnie zasadnicza roznica w naszym podejsciu. Ja swojego nie zmienie - dla mnie trener jest istotny,ale,na Boga,obwiniac go za bramki,ktore puszczal Buchalik to sorry,ale to czystej zywej wody idiotyzm.
Nie mam problemow z porazka - jak widzisz jestem tutaj,aby nikt nie zarzucal mi,ze bronie Kiko po wygranych. Porazke przyjmuje,co do oceny tej ligi takze sie zgadzam,ale wez pod uwage,jak skrajnie niesprawiedliwe jest obwinianie trenera za zle wyniki (ogolnie przywoite) i bezrefleksyjne porownywanie go do sytuacji innych.
Napisalem takze,ze trener nie jest najwazniejszy - najwazniejsi sa pilkarze. Mamy jakich mamy,sporo z nich to goscie po przejsciach,czesc to goscie mlodzi,niewielu jest takich,o ktorych z czystym sumieniem moglibysmy powiedziec,ze to jest wybor trenera,nawet w skali naszej ligi.
I ja dalej sie upieram ze cel Wisly na jesien to pierwsza 8-ka. Na wiosne pod warunkiem uporzadkowanych finansow jestem przekonany,ze bedziemy walczyc o pierwsza 4-ke.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1488491)
Daj spokój, iracjinalna decyzja zmieniła wszystko????
Co to był karny w 90min przy bezbramkowym remisie?Nie.Karny mógł byc podyktawany i nie musiał.Czerwo dla Głowy zasłużone,Wasilewski niech sie cieszy z zółtka,Buchalik puścił babol,a z meczu przebijało się,ze u nas grało sporo inwidualnosci,a w Górniku grała drużyna.Uwazam,ze jezeli by ktos to dobrze ułożył to z takim potencjałem mamy 1-3 z palcem w....

Tak,Griszka,jesli uwazasz,ze ten karny nie zmienil wszystkiego no to coz,w takim razie zakladam,ze o sporcie niewiele wiesz. Niestety,tak jak u tenisisty niewywolany aut potrafi zmienic caly mecz,w koszykowce nieodgwizdany faul,tak w pilce tego typu karny potrafi zmienic calkowicie mecz.
Zauwaz,ze ja nie kwestionuje zadnych kartek,ale zastanow sie chwile,co stalo sie zaraz po decyzji sedziego. Albo jeszcze lepiej - obejrzyj to raz jeszcze,i wtedy podyskutujemy. napisze Ci sekwencje zdarzen od faulu Sadloka zaraz po zoltej kartce dla niego.

wyar 03.12.2017 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1488495)
Nie jest? Przecież średnia wzrostu to od obrony w przód to z 175cm, a średnia waga z 75kg. Co innego nasz dzisiejszy rywal, gdzie większość jest i wysoka i mocniej zbudowana.

Nie jest. Zwroc uwage na ilosc przebiegnietych kilometrow w meczu.

ashkeczup 03.12.2017 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488502)
Nie jest. Zwroc uwage na ilosc przebiegnietych kilometrow w meczu.

Mobilność=żelazne płuca + waleczność? Myślałem, że przyspieszenie/szybkość + zwrotność

d 03.12.2017 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488501)
Tak,Griszka,jesli uwazasz,ze ten karny nie zmienil wszystkiego no to coz,w takim razie zakladam,ze o sporcie niewiele wiesz. Niestety,tak jak u tenisisty niewywolany aut potrafi zmienic caly mecz,w koszykowce nieodgwizdany faul,tak w pilce tego typu karny potrafi zmienic calkowicie mecz.

Naprawdę, błagam...

Czy to są "oszukane" przez sędziego dzieci z orlika, czy bardzo doświadczona drużyna, z piłkarzami przeszłością albo w kadrze, albo w mocniejszych ligach?

wyar 03.12.2017 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1488503)
Mobilność=żelazne płuca + waleczność? Myślałem, że przyspieszenie/szybkość + zwrotność

ash,nie mecz mnie. Sprawdz,co znaczy mobilnosc i wroc jak chcesz do dyskusji.

wyar 03.12.2017 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez d (Post 1488505)
Naprawdę, błagam...

Czy to są "oszukane" przez sędziego dzieci z orlika, czy bardzo doświadczona drużyna, z piłkarzami przeszłością albo w kadrze, albo w mocniejszych ligach?

A co ma profesjonalizm do strony mentalnej sportowca ? :rotfl:

d 03.12.2017 21:12

To, że taki sportowiec jest chuja wart, jeśli podyktowany karny (do tego prawidłowo) niszczy mu plan na życie i potem przez pól godziny prezentuje grę z boiska spod bloku. Ale pewnie, można się powydzierać i powyżywać się na piłkarzach rywala, albo .......ić takie kocopoły jak Kiko na konferencji po meczu.

Arkadiusz.Czerepach 03.12.2017 21:14

szkoda, naprawde szkoda punktów , ale na Boga , co trener winny tej sytuacji ?!?!

MaLk 03.12.2017 21:16

Drużyna jako taka bardzo doświadczona akurat nie jest, jest w niej natomiast kilku bardzo doświadczonych graczy. Plus kilku bardzo niedoświadczonych i kilku przeciętniaków, którzy są w wieku, w którym powinni być doświadczeni, ale jakoś do tej pory pewnego poziomu nie byli w stanie przeskoczyć.

wyar 03.12.2017 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez d (Post 1488511)
To, że taki sportowiec jest chuja wart, jeśli podyktowany karny niszczy mu plan na życie (do tego prawidłowo) i potem prezentuje dyspozycję z boiska spod bloku. Ale pewnie, można się powydzierać i powyżywać się na piłkarzach rywala, albo .......ić takie kocopoły jak Kiko na konferencji po meczu.

jakbys nie mial takiego stazu na forum,to uznalbym Cie za dzieciaka...
Ale lap.prosze...
Oni tez na pewno ch... warci...

https://www.youtube.com/watch?v=NdVGN1BKjUM

https://www.youtube.com/watch?v=IBc8Fb3CQtE

Wlasciwie moglbym szukac i wklejac dziesiatki ale dalej glupawej dyskusji prowadzic mi sie nie chce. Chlopie,ludzie na psychologii sportu sie doktoryzuja ale Ty sobie mozesz uwazac co chcesz. wisi mi to.Jak bylo kazdy widzial. Mielcarski moze Ci cos na ten temat tez powiedziec...

ashkeczup 03.12.2017 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1488512)
szkoda, naprawde szkoda punktów , ale na Boga , co trener winny tej sytuacji ?!?!

Czerepachu, naprawdę, czas stać się obiektywnym, bo nie wiem, czy trollujesz, czy to na poważnie

czaro 03.12.2017 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488501)
(...) Mam problem,kiedy wini sie trenera za indywidaulne bledy graczy,na ktore on nie mogl miec wplywu.
(...)
Nie mam problemow z porazka - jak widzisz jestem tutaj,aby nikt nie zarzucal mi,ze bronie Kiko po wygranych. Porazke przyjmuje,co do oceny tej ligi takze sie zgadzam,ale wez pod uwage,jak skrajnie niesprawiedliwe jest obwinianie trenera za zle wyniki (ogolnie przywoite) i bezrefleksyjne porownywanie go do sytuacji innych.

Zgadzam się, co do tego, że nie jest winą trenera, że straciliśmy bramkę z karnego. Zdarza się. Teoretycznie podobnie można by podejść do tej kuriozalnej bramki z rożnego (sic!), ale z drugiej strony, na co jak na co, ale na stałe fragmenty gry (w których jesteśmy fatalni) sztab szkoleniowy ma wpływ. Buchalik zawalił i Ramirez nie zrobi z niego De Gei, ale może wyćwiczyć z tym bramkarzem i obrońcami lepsze ustawianie się we własnym polu karnym. I przebieg reszty spotkania nie musiał być podyktowany tym karnym. Mecz się na nim nie skończył. Przeciwnie - zaczął od nowa.

Mając na uwadze wypadkową naszych ambicji, możliwości finansowych i potencjału sportowego wyniki są ok. Skoro nie mamy środków i pomysłu na nic więcej, Ramirez powinien dalej pracować. Może się rozwinie i da temu zespołowi coś więcej, może nie. Wtedy na wiosnę będzie można zastanowić się nad jakimś trenerskim brylantem, którego jeszcze nikt nie oszlifował - o ile to w ogóle możliwe.

d 03.12.2017 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1488514)
jakbys nie mial takiego stazu na forum,to uznalbym Cie za dzieciaka...
Ale lap.prosze...
Oni tez na pewno ch... warci...

https://www.youtube.com/watch?v=NdVGN1BKjUM

https://www.youtube.com/watch?v=IBc8Fb3CQtE

Wlasciwie moglbym szukac i wklejac dziesiatki ale dalej glupawej dyskusji prowadzic mi sie nie chce. Chlopie,ludzie na psychologii sportu sie doktoryzuja ale Ty sobie mozesz uwazac co chcesz. wisi mi to.Jak bylo kazdy widzial. Mielcarski moze Ci cos na ten temat tez powiedziec...

A uważaj sobie mnie za kogo chcesz, jeśli się lepiej poczujesz.

Bardzo fajnie, że wkleiłeś pięknie skompilowane momenty w....u Zlatana i Ronaldo, tylko szkoda, że nie ma to nic wspólnego z tematem dyskusji i to nawet nie tylko dlatego, że mimo w....u ci ludzie generalnie "coś" powygrywali. Równie dobrze możesz puścić sobie filmik ze Stambułu z 0-3 do przerwy w meczu wiadomym, już prędzej to zahaczy o to, o czym jest tu mowa. Ludzie się doktoryzują, ale raczej z lepszą metodologią.

wyar 03.12.2017 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1488516)
Zgadzam się, co do tego, że nie jest winą trenera, że straciliśmy bramkę z karnego. Zdarza się. Teoretycznie podobnie można by podejść do tej kuriozalnej bramki z rożnego (sic!), ale z drugiej strony, na co jak na co, ale na stałe fragmenty gry (w których jesteśmy fatalni) sztab szkoleniowy ma wpływ. Buchalik zawalił i Ramirez nie zrobi z niego De Gei, ale może wyćwiczyć z tym bramkarzem i obrońcami lepsze ustawianie się we własnym polu karnym. I przebieg reszty spotkania nie musiał być podyktowany tym karnym. Mecz się na nim nie skończył. Przeciwnie - zaczął od nowa.

Mając na uwadze wypadkową naszych ambicji, możliwości finansowych i potencjału sportowego wyniki są ok. Skoro nie mamy środków i pomysłu na nic więcej, Ramirez powinien dalej pracować. Może się rozwinie i da temu zespołowi coś więcej, może nie. Wtedy na wiosnę będzie można zastanowić się nad jakimś trenerskim brylantem, którego jeszcze nikt nie oszlifował - o ile to w ogóle możliwe.

Czaro,wlasnie chodzi o to,ze pewne rzeczy mozesz cwiczyc do upadlego na treningu,a ludzie dalej beda popelniac bledy,bo nie odkryje Ameryki,jak napisze,ze sa tacy,co beda trenowac cale zycie i sie tego nie naucza.
Mam w ogole przedziwne przeczucie,ze wiekszosc kolegow-dyskutantow na forum nigdy nie grala w jakiejkolwiek druzynie pilkarskiej. Gdyby bylo inaczej,to znano by pewne proste prawdy. Ze ile musialby siedziec trener pilkarski w kliubie,w ktorym graja profesjonalisci,azeby prostowac wszystkie bledy,ktore oni popelniaja ? Czy uwazasz,ze Ramirez,albo Kasperczak,albo Mourinho NA TYM POZIOMIE powinni faceta uczyc,jak stac w bramce,zeby Ci pilki nie wkrecili po roznym ???? Czaro,zartujesz ? Tego ucza w trampkarzch starszych,no moze w juniorach mlodszych,a nie 28-letniego bramkarza... Skadinad sa pewne rzeczy,ktore zarowno wprzy obronie roznych jak i stalych fragmentach w ataku nie da sie wycwiczyc. Slyszales o czyms takim jak timing,prawda ? W Zabrzu jest kilku naprawde swietnych graczy w tym aspekcie.a goscie dorzucaja im tam pilki w punkt - i na pewnym poziomie bronic sie przed czyms takim jest b trudno,i przeciez nie tylko Wisla w lidze ma z nimi klopoty.By the way - pamietasz Atletico z okresu Mirandy i Godina ? Ktos sie mogl w La Liga obronic przed ich stalymi fragmentami ?
Poza tym juz to pisalem wczesniej - kiedy Arsenic gral na prawej obronie a Gonzalez na srodku wtedy - zaryzykuje - Wisla bramek po roznych nie tracila.
Poczekajmy do wiosny,jestem dziwine spokojny.

MaLk 03.12.2017 21:31

Bez urazy Czaro, ale... Buchalik ma 28 lat i ponad 100 występów w ekstraklasie. Paru trenerów już naprawdę przeszedł. Naprawdę oczekujesz od Kiko, że teraz nagle nauczy go lepszego ustawiania się w polu karnym?

Buchalik nie umie wychodzić do wrzutek i w tym wieku tego już się nie nauczy, bo widać, że się po prostu tego boi. Przepychać daje się prawie każdemu, kto zagra na pograniczu faulu, czasem jakiś sędzia się zlituje i da wolnego, innym razem iny sędzia puści sytuację i po ptokach. Wie o tym każdy, kto z nami gra (w związku z tym taktyka na Wisłę jest oczywista), wiedzą też nasi obrońcy (którzy wiedzą, że przy wrzutkach SFG "bramy bez bramkarza" i pewni w związku z tym nigdy nie będą, nawet jeśli są to piłkarze tak doświadczeni jak Głowa, Wasyl czy Sadlok).

Buchalik pewnego poziomu nie przeskoczy nigdy. Mecze życia mu się zdarzają i pewnie jeszcze zdarzą. Ale w ogólnym rozrachunku zawsze będzie minus. Inaczej niż np. w przypadku Pawełka. On miał taki patent, że w każdym meczu musiał wyrobić normę przynajmniej jednego klopsa, ale poza tym bronić potrafił i bilans całościowo był na plus.

El'kabat 03.12.2017 21:32

Kiko to niech lepiej zamknie ryja, bo za te jego komentarze do varu to nas potem skręcą x10.
Chyba się nie poznał na polskiej lidze jeszcze.

wyar 03.12.2017 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez d (Post 1488518)
A uważaj sobie mnie za kogo chcesz, jeśli się lepiej poczujesz.

Bardzo fajnie, że wkleiłeś pięknie skompilowane momenty w....u Zlatana i Ronaldo, tylko szkoda, że nie ma to nic wspólnego z tematem dyskusji i to nawet nie tylko dlatego, że mimo w....u ci ludzie generalnie "coś" powygrywali. Równie dobrze możesz puścić sobie filmik ze Stambułu z 0-3 do przerwy w meczu wiadomym, już prędzej to zahaczy o to, o czym jest tu mowa. Ludzie się doktoryzują, ale raczej z lepszą metodologią.

Swietnie wiesz,ze pisalem o tym,ze ludzie "traca glowe",i czesto druzyny wtedy przegrywaja. Cos powygrywali,ale my piszemy o konkretnym meczu,a nie o trofeach czy kampaniach ligowych. Wiec moze zamiast wypowiadac sie o metodologii,o ktorej zapewne masz podobne pojecie jak o sporcie, po prostu zastanow sie o czym piszesz. To nie boli.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl