Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

BiałaGwiazda 18.09.2010 20:45

Cytat:

Skorża: Możemy wyjść z szatni z podniesionymi głowami
Ja nie wierzę w to co czytam,chyba chciał być oryginalny i postanowił powiedzieć coś innego niż "wypada przeprosić kibiców":D

Karherop 18.09.2010 20:47

http://www.weszlo.com/news/5588
Zobacz nową Legię. Dopóki jeszcze nie spadła z ligi!

można nie lubic gości z weszło , ale trafiają w sedno jak mało kto


nie ma co porównywac Wisły do Legii , bo Legia wygrywała swoje mecze będąc drużyną słabszą ( obiektywanie ) , a przegrywała je ... będąc równiez drużyną słabszą . Wisła tylko w meczu Ruchem była słabsza od przeciwnika . Najlepsze jest to , że w porównaniu z poprzednim sezonem odszedł z Legii tylko Mucha . Widać ile znaczył dla tej drużyny . Mozna zwalać na problemy ze zgraniem drużyny , ale takie problemy ma większosć druzyn ekstraklasy , gdzie pół składu tworzą nowi zawodnicy .. Wisła , Bełchatów , Polonia W i pare innych ..

Titto 18.09.2010 20:56

A co mówił po tym meczu Maciek "Niezmiernie mi miło" Skorża?

Cytat:

"Chcieliśmy od pierwszej minuty zagrać agresywnie, pressingiem na połowie przeciwnika i to się udało. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, ale zabrakło klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika. O ile nasza gra w polu była dobra, wszystko było poukładane jak trzeba, o tyle brakowało stworzenia klarownych sytuacji podbramkowych" - powiedział po meczu trener Legii Maciej Skorża.

"Zagłębie zagęszczało środek pola i mieliśmy problemy z wykonaniem prostopadłego podania i wykończeniem akcji. Mieliśmy próby strzałów z dystansu, ale albo były one zablokowane, albo za słabe. Wydawało się, że po pierwszej połowie będziemy przeważać i stwarzać groźniejsze sytuacje. Kuriozalna bramka, jaką straciliśmy, podcięła nam skrzydła. Potem straciliśmy kolejne 10 minut zanim poukładaliśmy wszystko na nowo. Kiedy wydawało się już, że weźmiemy wszystko w swoje ręce, miała miejsce strata Rybusa i padła druga bramka. Zmieniłem dwóch zawodników, Cabrala i Radovicia, oni dużo dziś z siebie dali. Gdyby Rybus lepiej się zabrał po akcji Vrdoljaka mógłby mieć sytuację do zdobycia bramki. Ambitna postawa i zaangażowanie wystarczyły tylko do zdobycia honorowej bramki. Jesteśmy teraz w sytuacji, gdzie mamy trzecią porażkę z rzędu i to na pewno bardzo boli, ale optymizm we mnie jest, jeżeli chodzi o postawę drużyny. Myślę, że wszyscy dali dziś z siebie wszystko to co mogli. Czasem jest taki dzień, że człowiek daje z siebie wszystko, a te punkty trafiają do przeciwnika. Były momenty bardzo dobrej gry, takiej jaką sobie założyliśmy. Machnowskij miał dziś kilka bardzo dobrych interwencji, ale muszę przeanalizować jeszcze sytuację, w której straciliśmy pierwszą bramkę. Myślę, że może być godnym rywalem Antolovicia. Nie stwarzaliśmy sytuacji. Mamy małą siłę rażenia z przodu. Kucharczyk robił co mógł, Bruno też, ale brakuje nam takiego wyraźnego zawodnika. Liczymy na powrót Chinyamy. Marek Jóźwiak bardzo mocno pracuje nad ściągnięciem napastnika, finalizuje rozmowy z kilkoma piłkarzami i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu ktoś się pojawi nowy. Jestem bardzo przybity trzema porażkami z rzędu" - dodał.

"Po meczu sędzia przyznał Rybusowi, że był faul na nim w sytuacji, kiedy straciliśmy bramkę. Od jakiegoś czasu jest moda na sędziowanie Legii bardzo ostro. W pewnych sytuacjach sędzia mógł pokusić się o bardziej wnikliwą analizę sytuacji i podjęcie innej decyzji" - powiedział trener Legii.

kreseq 18.09.2010 20:59

Nikt sie nie zagalopowal. Po prostu ja widze mecz i mam w dupie slodkie,gorzkie,czy jakiekolwiek inne pierdzenie trenera.

Czy ja nie moge powiedziec ze ktos kto ma w avatarze zbyt cienkiego na Holandie grajka ma zupelnie inne zdanie ode mnie ? Mam wielbic kolesia z nadwaga? Wybacz, nie te drzwi i nie ta bajka.

Martw sie o Wisle bo na dzien dzisiejszy to zaaplikowali jej kilka bramek, a Masaant mial byc trenerem z innej planety :D

Ja widze ze My mamy ch.. sklad i ch.. trenera a u Was jak z tym jest :D ? Wiecznie zadowoleni ?

Zagralismi ch.wo, wida graczy,tenera i reszty ale szydzic trzeba umiec.

DeadOrAlive 18.09.2010 21:01

Fajnie zobaczyć ludzi z innego klubu trzeźwo myślących. U nas była ślepa euforia, a jak sami widzimy. Ci, którzy potrafili popatrzeć na to z boku mieli rację. Jak dla mnie Skorża jest przeciętnym trenerem, nawet bardzo. Już bardziej widziałbym na stanowisku trenera Legii Wojciecha Stawowego

Hrluc 18.09.2010 21:05

Legia robi postępy,tak samo jak Cracovia.Nic tylko się cieszyć:)

Titto 18.09.2010 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 982582)
Martw sie o Wisle bo na dzien dzisiejszy to zaaplikowali jej kilka bramek, a Masaant mial byc trenerem z innej planety :D

Bez przesady, nie przyszedł do nas Mourinho tylko Maaskant, ale wiemy(ja przynajmniej), że może on coś z tym klubem osiągnąć. Nie wiem co chciałeś przekazać po przez napisanie tego. Efekt pracy Maaskanta nie będzie widać od razu, on nie ma czarodziejskiej różdżki.

sq 18.09.2010 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 982576)
Chyba Warszawiak się nam nieco zagalopował...

Wiem że po zaaplikowaniu 5 bramek Arsenalowi, ciężko jest przeboleć, że w lidze jest ich trochę mniej, ale to nie powód by obrażać zawodników Wisły na Wiślackim forum.

heheheheh
chyba rzadko czytasz "Polityka transferowa..." i tematy meczowe po zremisowanych i przegranych meczach bo tam "kibice" Wisły obrażają swoich zawodników ;)

Proud 18.09.2010 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 982582)
Nikt sie nie zagalopowal. Po prostu ja widze mecz i mam w dupie slodkie,gorzkie,czy jakiekolwiek inne pierdzenie trenera.

Czy ja nie moge powiedziec ze ktos kto ma w avatarze zbyt cienkiego na Holandie grajka ma zupelnie inne zdanie ode mnie ? Mam wielbic kolesia z nadwaga? Wybacz, nie te drzwi i nie ta bajka.

Martw sie o Wisle bo na dzien dzisiejszy to zaaplikowali jej kilka bramek, a Masaant mial byc trenerem z innej planety :D

Ja widze ze My mamy ch.. sklad i ch.. trenera a u Was jak z tym jest :D ? Wiecznie zadowoleni ?

Zagralismi chujowo, wida graczy,tenera i reszty ale szydzic trzeba umiec.

Wielbić nie musisz. Ale obrażać tym bardziej. Za takie coś nawet kibicom Wisły daje się tu bany, a co dopiero innowiercom?

Znajdź moje posty w których piszę, że Maskaant to trener z innej planety. Wiem, że na wszystko potrzeba czasu...dlatego śmiać mi się chciało z tego waszego happeningu związanego z meczem z Kanonierami. I dlatego o tym napisałem.

I nie, nie jestem zadowolony z wszystkiego. Ale nie napalam się na nie wiadomo co jak niektórzy wasi kibice(nie mówię, że Ty) bo wiem, jak różna od mojego wyobrażenia może być rzeczywistość.

pan_premier 18.09.2010 21:18

Po dzisiejszych meczach:
hej, hej inni mają gorzej!

:lol:

Karherop 18.09.2010 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 982582)
Nikt sie nie zagalopowal. Po prostu ja widze mecz i mam w dupie slodkie,gorzkie,czy jakiekolwiek inne pierdzenie trenera.

Czy ja nie moge powiedziec ze ktos kto ma w avatarze zbyt cienkiego na Holandie grajka ma zupelnie inne zdanie ode mnie ? Mam wielbic kolesia z nadwaga? Wybacz, nie te drzwi i nie ta bajka.

co innego sprowadzic zawodnika prawie za darmo , od którego nikt sie nie spodziewał cudów , a co innego kilku zawodników za łącznie ponad 2 mln euro z czego kilku za pół miliona już grzeje ławe , bo ich gra jest totalnym nieporozumieniem .

poza tym widziałes gdzies bilbordy z piłkarzami Wisły przed sezonem ? widziałes kampanie reklamową ," powstaje wielka Wisła której nie znacie " ? że o spotkaniu z Arsenalem czyli piłkarskim wrestlingu nie wspomne .

Legia o jakiej marzyłes ? współczuje koledze że ma takie skromne marzenia i małe ambicje . Chyba że tym marzeniem było utrzymanie się w lidze .

Ps. Nasz zawodnik z wielką nadwagą legitymuje się stosunkiem wzrostu do wagi 184 / 78 kilko . Normalnie Eric Butterbean to przy nim cięki bolek :rotfl:

gigant 18.09.2010 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 982620)
Ale o co Ci chodzi?Właśnie przez takich kolesi jak kreseq, to forum ma jakiś jeszcze poziom, a nawet jeśli się zagalopował, zresztą sprowokowany, to nie powód byś się bawił w donosiciela i moderatora w jednym

Zagalopować to się może na Służewcu lub na forum Legii, tutaj lepiej jakby nerwy trzymał na wodzy bo jednak jest w gościach.

Cichy 18.09.2010 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 982582)
(...)

kresqu zbastuj bo lubie czasem poczytać co piszesz, a jak tak dalej pójdzie to chłopaki Ci przyjebią banana.

Tak stricte piłkarsko, oglądałem uważnie drugą połowę tego meczu i nasunęło mi się jedno skojarzenie. Legia gra w tej chwili identycznie jak my w zeszłym sezonie. Cała drużyna rozciągnięta jak guma od majtek, skrzydłowi przywiązani do linii, między obroną i atakiem 60m dystansu i jedyne dwie możliwe taktyki: długa piłka z pominięciem pomocy albo piłka do boku i liczenie na skrzydłowych. Brak przesuwania się całymi formacjami tak w pionie jak i w poziomie i CAŁKOWITY BRAK kreatywnej gry w środku pola. Ręka Skorży?

Jeśli ktoś ogłądał cały mecz i widział to inaczej to niech mnie sprowadzi na ziemię.

Aha, jeszcze jedno, jak już chcesz się tak kresqu licytować na avatary to ten "Twój kolega z avatara" to też nie Mister Universum :D

0 22 18.09.2010 21:55

Najpierw z Ruchem należały się nam dwa karne, ale ich nie dostaliśmy - co cieszy, bo nie zamazało to obrazu naszej gry. Dzisiaj dostaliśmy tylko jednego karnego za rękę, a powinniśmy dwa, i dostaliśmy gola, który był po aucie o ile mnie pamięć nie myli - to również cieszy, bo nie zamazuje poziomu żenady jaką te pajace od właściciela po sprzątaczkę (z wyjątkiem Brychczego) prezentują. Cieszy również w kontekście tego, że jak ktoś mi napisze, że Legię promują sędziowie i spisek to pozostaje niszczyć śmiechem.

Wydaliśmy może 12 mln złotych, ale nie jestesmy na 12 miejscu, lecz na 13 :)

PhantomRanger 18.09.2010 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 982582)
Nikt sie nie zagalopowal. Po prostu ja widze mecz i mam w dupie slodkie,gorzkie,czy jakiekolwiek inne pierdzenie trenera.

Czy ja nie moge powiedziec ze ktos kto ma w avatarze zbyt cienkiego na Holandie grajka ma zupelnie inne zdanie ode mnie ? Mam wielbic kolesia z nadwaga? Wybacz, nie te drzwi i nie ta bajka.

Martw sie o Wisle bo na dzien dzisiejszy to zaaplikowali jej kilka bramek, a Masaant mial byc trenerem z innej planety :D

Ja widze ze My mamy ch.. sklad i ch.. trenera a u Was jak z tym jest :D ? Wiecznie zadowoleni ?

Zagralismi chujowo, wida graczy,tenera i reszty ale szydzic trzeba umiec.


ad. 1) Ciekawa teoria. Słowo "Nadwaga" i "Świnia" w Warszawie mają widocznie znak równości.
Ad. 2) Po meczu z Arsenalem na forum Legii to dosłownie był orgazm jaka to Legia nie jest silna. Pomyślałem wtedy przyjechali, zarobili, odstawili festyniarską szopkę i pojechali. Teraz widzę, że Walter to jednak geniusz skoro ze spółką nałapali tylu jeleni na karnety pokazując im ten kabaret przed sezonem. A stosunek bramkowy Wisła 7-7, Legia 4-9
Ad. 3) U nas widać symptomy lepszej gry, a jak jest z tym u was ?
(...)

Edson 18.09.2010 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 982635)
Najpierw z Ruchem należały się nam dwa karne, ale ich nie dostaliśmy - co cieszy, bo nie zamazało to obrazu naszej gry. Dzisiaj dostaliśmy tylko jednego karnego za rękę, a powinniśmy dwa, i dostaliśmy gola, który był po aucie o ile mnie pamięć nie myli - to również cieszy, bo nie zamazuje poziomu żenady jaką te pajace od właściciela po sprzątaczkę (z wyjątkiem Brychczego) prezentują. Cieszy również w kontekście tego, że jak ktoś mi napisze, że Legię promują sędziowie i spisek to pozostaje niszczyć śmiechem.

Wydaliśmy może 12 mln złotych, ale nie jestesmy na 12 miejscu, lecz na 13 :)

Jakie karne? Jedyny karny to mógł Wam się należeć z meczu z Ruchem jak ztaranowany został Wawrzyniak. Ale gwarantuje Ci, że gdyby taka sytuacja miała miejsce w lidze angielskiej to gwizdek sędziego by milczał. A że przy drugim golu dla Zagłębia piłka opuściła plac gry to żadna powtórka nie przesądza tego na 100%. W tym sezonie wygraliście fartownie z naszymi rywalami zza miedzy i Śląskiem, które na dzień dzisiejszy tworzą listę spadkowiczów.

blanco 18.09.2010 22:48

Heh a co się dziwicie,że tak Go nazwał ? Żal mu dupę ściska,że Biała Gwiazda sprowadziła zawodnika na ostatnią chwilę z umiejętnościami większymi niż wszyscy nowi w Legiunii razem wzięci. Tyle w temacie

For_FuN_ 18.09.2010 22:48

Jesli w zimie obecna czolowka tabeli sie nie rozsprzeda, to bedziemy mieli zaskakujacego Mistrza Polski. Chociaz przeciez bardzo niedawno Belchatow z Zaglebiem walczyly o tytul...szykuje wiec sie powtorka z rozrywki. Nas(z wiadomych wzgledow) i Legii nie licze...

NubNec 18.09.2010 22:58

to dopiero polowa rundy :) Wisla napewno sie rozpedzi bo przeciez ile razy tak juz bylo? choc nie ukrywam ze ostatnimy czasy bywalo smutniej niz pare lat temu no ale coz... na Reymonta wychowani Biala Gwiazda opetani!

flamengista 18.09.2010 23:01

Z przykrością robię porządki w wątku, który do tej pory trzymał niezły poziom.

Kresku - przegiąłeś. Nazywanie kogoś świnią to obelga, jakbyś jeszcze nie wiedział. Trochę cię usprawiedliwia wzburzenie po tragicznym początku sezonu, więc na razie bez konsekwencji. Ale uważaj, co piszesz.

Wiślacy - żenadą jest to, że ktoś na forum nawołuje do banów, zamiast po prostu wysłać prive'a do moderatorów. Boli was coś - piszecie w jakim wątku robi się bydło. I tyle.

Skorża mnie zadziwia. Tak słabej Legii nie pamiętają chyba najstarsi górale. Ja rozumiem sentyment do Krakowa, ale Panie Maćku nie trzeba było aż tak się przykładać:-D

sq 18.09.2010 23:06

ogólnie zgodzę się z @NubNec. o potencjale będzie można cokolwiek powiedzieć po I rundzie.... choć tak na serio mądrzy będziemy na koniec sezonu. choć wiadomo że będą wyliczanki o pomyłkach sędziów, o kontuzjach... ale za to kochamy chyba piłkę, bo jakby komputery miały decydować o wszystkim to chyba nie dało by się tego oglądać... zero kontrowersji, zachowawcza gra...

@flamengista. masz słabą pamięć. nie pamiętasz ostatniego meczu Wisły na Łazienkowskiej?? słabszej Legii nie widziałem

1q2 18.09.2010 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 982671)

@flamengista. masz słabą pamięć. nie pamiętasz ostatniego meczu Wisły na Łazienkowskiej?? słabszej Legii nie widziałem

No ale wtedy to było takie dożynanie watahy;)
Ja myślę że o wszystkim zadecyduje wiosna(ameryki nie odkryłem :lol:)
Na dziś nikogo bym nie skreślał, choć nie można wykluczyć sytuacji z przed kilku lat gdzie bezkrólewie wykorzystało Zagłębie i Bełchatów.Na dziś tymi drużynami są Korona i Jaga.

sq 18.09.2010 23:18

a mi się wydaje że dużo będzie zależało od zmienników. zaczynając od bramkarzy przez obronę i pomoc, kończąc na napastnikach.
Wisła ma największy kibel jeśli idzie o obronę. Ktoś wypadnie - jest gnój. Lech - atak. Rudnevs wypadnie - jest gnój. Legia... nawet nie wiadomo czy jak ktoś wypadnie to gnój czy to dobrze dla team spirit... :)

Proud 18.09.2010 23:21

Z trójki Wisła, Legia, Lech na dzień dzisiejszy największe szanse na odskoczenie mają Poznaniacy. Zespół w miarę zgrany, i bez podziałów w szatni. Do tego na pewno napędzać ich będą mecze w LE. Jak Lech teraz odskoczy to ciężko będzie ich dogonić.

Wątpię, aby Mistrzostwo zdobył zespół Jagi, Polonii czy Bełchatowa.

Karherop 18.09.2010 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 982681)
Z trójki Wisła, Legia, Lech na dzień dzisiejszy największe szanse na odskoczenie mają Poznaniacy. Zespół w miarę zgrany, i bez podziałów w szatni. Do tego na pewno napędzać ich będą mecze w LE. Jak Lech teraz odskoczy to ciężko będzie ich dogonić.

Wątpię, aby Mistrzostwo zdobył zespół Jagi, Polonii czy Bełchatowa.

Lech nie odskoczy , z prostej przyczyny . jeden mecz w LE kosztuje ich tyle co 3 mecze w lidze polskiej . Chyba że zaczną przekładać mecze do Sylwestra to wytrzymają tempo...

0 22 18.09.2010 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Edson (Post 982648)
W tym sezonie wygraliście fartownie z naszymi rywalami zza miedzy i Śląskiem, które na dzień dzisiejszy tworzą listę spadkowiczów.

A to już inna sprawa.

1q2 18.09.2010 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 982683)
Lech nie odskoczy , z prostej przyczyny . jeden mecz w LE kosztuje ich tyle co 3 mecze w lidze polskiej . Chyba że zaczną przekładać mecze do Sylwestra to wytrzymają tempo...

A widzisz, spójrz na to co było 2 lata temu - jak grali w LE to w lidze grali konkretnie i po rundzie odskoczyli nam na 5-7?(nie pamiętam) punktów.Na wiosnę dostali od Udine i od razu spuchli mimo iż grali raz w tygodniu.
Przy dosyć słabym poziomie ligi takie mecze jak z Juve nakręcają.

sq 18.09.2010 23:50

nie powiem. wynik z Juve nakręcił Lecha. No ale teraz komplet (podobno) na Legii. Lech jak się ustawi tak jak pod Juve to ma szansę na korzystny wynik.
A jak Legia wygra... to machina może zatrybić i powoli ruszyć. Jak Legia przegra... to kibice przestaną wierzyć w "truskawki"...

felipe 18.09.2010 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 982711)
A widzisz, spójrz na to co było 2 lata temu - jak grali w LE to w lidze grali konkretnie i po rundzie odskoczyli nam na 5-7?(nie pamiętam) punktów.Na wiosnę dostali od Udine i od razu spuchli mimo iż grali raz w tygodniu.
Przy dosyć słabym poziomie ligi takie mecze jak z Juve nakręcają.

To raz.
A dwa - aktualny Lech w porównaniu z ówczesnym dysponuje solidną ławką rezerwowych. W Turynie nie grali Buric, Bosacki, Gancarczyk, Bandrowski czy Kiełb, a i tak Zieliński miał z czego wybierać bez konieczności sięgania po tuzy pokroju Możdżenia. Wilk, Tshibamba, Wichniarek - dobre nazwiska jak na zmienników...

For_FuN_ 18.09.2010 23:57

Tez jestem zdania, ze gra w grupie LE tylko pomoze Lechowi. Mecze beda zastepowac treningi...potem 2-3 dni regeneracji(bez specjalnych obciazen) i nastepne spotkanie. Kazdy pilkarz woli grac, niz trenowac ;).

sq 19.09.2010 00:14

co mi się podobało w polityce transferowej Lecha to to ze oddali tylko Lewandowskiego - musieli oddać i w dobrym momencie oddali. Tanevskiego i Mikołajczaka nie liczę z wiadomych względów.
Wzięli za niego Rudnevsa - mimo meczu z Juve jeszcze mnie nie przekonał.
Dokupili Kiełba - na razie zmiennika, Cziłałę i Wichniarka - na razie zmienników.

10ciu z podstawowego składu zostało tych samych. Do tego okazało się że Kotorowski miewa przebłyski, a Kasprzik wrócił po kilku miesiącach przerwy.
Stały skład, w szatni wszyscy gadają po polsku (oprócz Cziłały i Rudnevsa któremu jednak Krivets pomaga), długa (w sumie) ławka.. (tylko ci napastnicy na ławce... ech).
Ruchy w Legii rozumiałem, bo w sumie Legia 2009/10 grała kaszanę.
Ale ruchami w Wiśle byłem w szoku że się zdecydowali sprzedać Głowackiego i(!) Marcelo i(!) Diaza... i postawili na nieznanych (w sumie "znanych" bo obserwowanych przez wiślackich scoutów) :)
Maaskant? Dobry? Słaby? A co Mourinho zrobiłby w Wiśle nie mając obrońców?

emj10 19.09.2010 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 982717)
Jak Legia przegra... to kibice przestaną wierzyć w "truskawki"...

A są tacy co wierzyli nie licząc sławnego wodzireja tomaszka? Darujcie sobie tego typu posty, bo "truskawski" były wyśmiewane przez kibiców od samego początku, a kredyt zaufania do Skorży i jego wunderteamu już się skończył ze 2 spotkania temu.

0 22 19.09.2010 00:22

Myślę, że nigdy na dobre się nie zaczął - raczej tekst Hadaja na prezentacji "a teraz największe wzmocnienie Legii- Maaaacieeeeej...' został przyjęty z konsternacją. A jak się zaczał to skończył sie po 0-3 z KSP.

Raphael 19.09.2010 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 982711)
A widzisz, spójrz na to co było 2 lata temu - jak grali w LE to w lidze grali konkretnie i po rundzie odskoczyli nam na 5-7?(nie pamiętam) punktów.Na wiosnę dostali od Udine i od razu spuchli mimo iż grali raz w tygodniu.
Przy dosyć słabym poziomie ligi takie mecze jak z Juve nakręcają.

Nam odskoczyli, ale nie odskoczyli reszcie ligi bo, z tego co pamiętam, na koniec rundy jesiennej mieli tyle samo pkt co Legia (+ o 1 bramkę lepszy bilans). Nasuwają się tu dwa pytania: Czy gdyby wtedy nie grali w LE to czy nie odskoczyliby reszcie ligi na kilka punktów, co wystarczyłoby do zdobycia mistrzostwa? Czy gdyby nie przygotowania pod kątem dwumeczu z Udinese, to czy nie byliby lepie przygotowani na rundę wiosenną?
Moim zdaniem tak (przy każdym pytaniu). Mieli wtedy najlepszy skład w Ekstraklasie. Mieli kilka indywidualności w wysokiej formie, które potrafiły odmienić wynik spotkania. Teraz po odejściu Murawskiego, Lewandowskiego czy Rengifo oraz gorszej dyspozycji Stilicia czy Peszki takich graczy jest mniej. Sam Rudnevs to może być trochę za mało.

Główną siłą Lecha jest teraz defensywa, która umożliwiła im wejście do fazy grupowej. W ataku jedynym piłkarzem z odpowiednimi umiejętnościami i w aktualnie wysokiej formie jest rosyjski Łotysz. Peszko i Stilić to już nie to co wcześniej, a Kriwiec to chyba nie ten kaliber. Większość drużyn w E-klasie będdzie ustawiać mur na lini bramkowej w meczach z Lokomotywą i w ten sposób mogą tracić sporo punktów.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 982723)
Tez jestem zdania, ze gra w grupie LE tylko pomoze Lechowi. Mecze beda zastepowac treningi...potem 2-3 dni regeneracji(bez specjalnych obciazen) i nastepne spotkanie. Kazdy pilkarz woli grac, niz trenowac ;).

Każdy piłkarz, ale raczej z czołowych lig zachodnich. W Polsce tutejsi kopacze nie są za bardzo przyzwyczajeni do takiego wysiłku. A trzeba tu jeszcze doliczyć mecze reprezentacji.

emj10 19.09.2010 01:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 982740)
A jak się zaczał to skończył sie po 0-3 z KSP.

Może masz rację, bo mnie ominęły "na szczęście" pierwsze 3 kolejki :)

flamengista 19.09.2010 03:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 982679)
Wisła ma największy kibel jeśli idzie o obronę. Ktoś wypadnie - jest gnój.

Pierwsze zdanie - zgadzam się. Drugie - absurdalne. Bo jest tak źle, że paradoksalnie każda zmiana wychodzi na dobre.

W obecnej formacji defensywnej Wisły nie ma ani jednego piłkarza, którego wypadnięcie ze składu byłoby tragedią.

Pawełek-Jovanić - nie widzę żadnej różnicy na razie.
Cleber - niestety, nie te lata.
Kowalski słaby, ale w tej lidze to solidny średniak.
Bunoza - na razie o dziwo najlepszy, ale też bez rewelacji.
Cikosz - tragedia.
Chavez - ??

Na razie najlepszym obrońcą okazał się Draggan Pajlić, skrzydłowy/cofnięty napastnik. Idąc tym tropem należałoby chyba przesunąć połowę ofensywnych piłkarzy do formacji defensywnej:-D

Co do kadry Amiki, o której pisaliście. Jaka szeroka ławka? Przecież w porównaniu z zeszłym sezonem zmieniło się niewiele, a już wtedy było kiepskawo. Doszli Rudnews, Kiełb, Tsimbamba i Wichniarek. W ataku tylko Łotysz gra dobrze. Kiełb okazał się dość wartościowym zmiennikiem. Ale w razie kontuzji 2-3 podstawowych piłkarzy (nieważne, w której formacji) nie mają kim ich zastąpić.

Nie mówię, że nie mają szans na MP. Na to my nie mamy szansy, a moim zdaniem i Legia właśnie sobie tytuł odpuszcza. Jeśli będą mieli szczęście (czyli: brak kontuzji), to może im się udać.

Ale nie zgadzam się z tezą o "szerokiej ławce" Poznaniaków.

PhantomRanger 19.09.2010 07:18

Może i Lech będzie rozochocony po remisie w Turynie, ale równie dobrze w październiku mogą oddychać rękawami. Mogą być zmotywowani, ale pojadą do Anglii i dajmy na to dostaną tam 5 bramek w plecy wtedy ta magia może się popsuć. Rudvens odkąd jest w Lechu tak na prawdę zagrał jeden dobry mecz właśnie z Juventusem. Ma potencjał, ale uważam, że jeszcze za wcześnie, aby robić z niego boga naszej ligi. Co do ich ławki to zgadzam się z flamengistą. Tsimbamba nie jest jakiś rewelacyjny i można powiedzieć, że to taka poznańska wersja Chinyamy, która jednak gra bardziej drużynowo. Kiełb to na razie Solidny rezerwowy. My wymiane w linii defensywnej, a ich to dopiero czeka chodź pewnie nas nie pobiją i nie wyprzedadzą w 1 okienku wszystkich podstawowych.

bbbnba 19.09.2010 07:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 982662)
Jesli w zimie obecna czolowka tabeli sie nie rozsprzeda, to bedziemy mieli zaskakujacego Mistrza Polski. Chociaz przeciez bardzo niedawno Belchatow z Zaglebiem walczyly o tytul...szykuje wiec sie powtorka z rozrywki. Nas(z wiadomych wzgledow) i Legii nie licze...

Zaskakujacy Mistrz Polski byl w '93 ;)
Na szczescie tamta epoka minela i o sukcesie decyduja regularnie zbierane punkty,dlatego zaskoczonym moze byc ktos, kto przed sezonem kupi skarb kibica, a nastepnie obudzi sie w ostatniej kolejce ligowej przecierajac oczy ze zdumienia, ze Jaga (czy kto tam inny), a nie Wisla czy Legia, prowadzi w tabeli. Przypominaja mi sie teksty sprzed pol roku, "Lech zdobyl Mistrzostwo z powodu slabosci Legii i Wisly". No k*rwa, niemozliwe! Powiem wiecej, zdobyl je, bo nie tylko Wisla i Legia, ale i 13 pozostalych druzyn bylo slabszych :-D
Mam krotki apel do glosicieli tych madrosci. Panowie, marnujecie sie na forum, najwyzszy czas zapuscic gnoja pod nosem i nic tylko pisac felietony o pilce. Przeciez sam Jurek E. nie wyrobi sie z plodzeniem glupio-madrych tekstow:-p

Marszałek 19.09.2010 12:15

Skorża jakoś mnie w dalszym ciągu nie zaskakuje. Trzyma facet poziom. Dla wyznawców teorii o wchodzeniu w sezon, lepiej nie będzie,tylko gorzej no chyba,że do Legii kupią jakiegoś samograjka, to i owszem może coś zamieszać. Ale i tutaj nie ma na to szans,bo SKorża ściąga takich gośći,że aż zal wspominać. Marny trener i marne wyniki. Legia gra tak jak Wisła za kadencji Skorży. Zaskoczenia żadnego być nie powinno. Legia tylko będzie coś grała gdy wywalą Skorże. W grze Legii nie ma żadnej myśli,nic,jeden wielki chaos. Marny warsztat,to i wyniki marne.

Cracovia mnie także rozpieszcza. Jedziecie z 7 z rzędu.....

Pan Jotka 19.09.2010 12:26

Myśl Skorży także mnie nie powalała.Ale to chyba nie tylko Skorża winny temu, ze właśnie trwa relacja live z meczu ME Legia-Zagłębie i....Trójka Muszkieterów drepta po boisku. Jeżeli tak chcą pokazać co myslą o Skorży toniedługo będą do nabycia na rynku jako free agents. Co w żaden sposób nie powinno nawet pozwolić o myśleniu o nich jako potencjalnych wzmocnieniach. Dla mnie Iwański to przykład rozleniwionego gwiazdora made by ekstraklasa.Jego dąsy opisał Michniewicz ostatnio, a co jest z nim w Legii to każdy widzi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl